Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lacee »



Mindegy is,ki,hogy látja,az én kertemet saját magam epítgettem,de ha tehettem volna akkor mással csináltatom.Ismerősnél láttam ilyet a szám tátva maradt,összeget nem kérdeztem de nem is érdekelt.



 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




5 minutes ago, Shimano said:




Csak ismételni tudom magam,akkor fogod értékelni a kertet ha te csinálod.A kertépítő cégek tudják jól azt,hogy aki ilyen ajánlatot kér tűlük,ott a pénz nem akadály,tehát vastagon lehúznak mindenkit.





Plusz azt is tudják, h aki a füvesítéshez sem ért, azt úgy verik át, ahogy akarják, és meg is teszik...


Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lacee »




4 perce, Shimano írta:




Csak ismételni tudom magam,akkor fogod értékelni a kertet ha te csinálod.A kertépítő cégek tudják jól azt,hogy aki ilyen ajánlatot kér tűlük,ott a pénz nem akadály,tehát vastagon lehúznak mindenkit.





Úgy mint a hifiben

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »




20 perce, lacee írta:




Szerintem:



Valakinek ha megvan a pénze rá és nem akar kubikolni és kókányolni,akkor megcsináltatja ezzel foglalkozó céggel, ahol értenek is ehez.



Gondolj bele,hogy vannak több millió forintos hifi készülékek ami sokszor téma a fórumon,hogy miért annyi az annyi.......Úgy gondolom,hogy 1 nagyobb munkára 1,5-2 millió forint nem olyan eget rengető,nyílván ezt is mint a hifiben 1 réteg tudja meglépni,de 1 életen át élvezed a kerted adta szépséget,kényelmet ,én ha most csinálnám a kertet és meglenne a keret rá nem gondolkoznék rajta.....





Csak ismételni tudom magam,akkor fogod értékelni a kertet ha te csinálod.A kertépítő cégek tudják jól azt,hogy aki ilyen ajánlatot kér tűlük,ott a pénz nem akadály,tehát vastagon lehúznak mindenkit.


Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »




2 órája, greenbio írta:




persze értem és világos, de terepet is rendezni kellene Bobcat-el, fel is kell tölteni a kertet (mert homok), füvesítés, öntözőrendszer, stb stb. szóval komplex, teljes kert kellene gyakorlatilag a nulláról. valamint viszonylag nagy a telek (830 nm), nem egy nappali méretű terület füvesítésről van szó. valamint szerintem ha egy cég csinál mindent előre egyeztetve, tervezve, alaposan átgondolva, jobb lehet a megoldás, mintha 3-4 szaki kókányol mindig mást. és fikázzák egymás munkáját... szigorúan SZVSZ...





Az a legjobb ha te csinálsz mindent amit lehet,a többit meg az aki tudja,de semmiképp egy cég az egészet,mert arra a gatyád is rámegy.A kert amúgy is akkor a legszebb,ha mi tesszük azzá,én tuti nem engednék senkit sem hozzányúlni.Lényegében csak a töltést kellene másra bíznod,a többi már megy egyedül is.


Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lacee »



Szerintem:



Valakinek ha megvan a pénze rá és nem akar kubikolni és kókányolni,akkor megcsináltatja ezzel foglalkozó céggel, ahol értenek is ehez.



Gondolj bele,hogy vannak több millió forintos hifi készülékek ami sokszor téma a fórumon,hogy miért annyi az annyi.......Úgy gondolom,hogy 1 nagyobb munkára 1,5-2 millió forint nem olyan eget rengető,nyílván ezt is mint a hifiben 1 réteg tudja meglépni,de 1 életen át élvezed a kerted adta szépséget,kényelmet ,én ha most csinálnám a kertet és meglenne a keret rá nem gondolkoznék rajta.....


Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




41 perce, lacee írta:




Mindenképp ezzel foglalkozó céggel csináltatnám ,én sem várnék 4 féle emberke szeszélyeire......





Nekem meg az a tapasztalatom, hogy generál kivitelezőt könnyebb találni, mint a négyféle emberkét... arról nem is szólva, hogy mennyire megbízhatattlanok is tudnak lenni, megbeszélsz valamit, aztán nem jön, másikat emiatt kell lemondanod, esetleg meg is orrol rád, stb stb.



Ha valakinek nagyon sok a szabad ideje, akkor olcsóbban kijön a saját munkákkal és külön szakikkal, de ha nincs sok időd, hát az idő pénz, legalábbis azzal lehet megváltani.



Én ugye simán kaptam 2 milliós ajánlatot egy elsőre egyszerűnek hangzó munkára, amit első hallásra mindenki nagyon elrugaszkodottnak tartott, engem meg egyenesen mellbe vert;  aztán amikor belemélyedtek... hát, ha egyvalakire akarod rábízni, akkor ez ennyi. Egy-két fórumtársnak el is küldtem az ajánlatot véleményezésre... es tőlük is az jött, hogy olcsóbb lenne, ha én szerezném be a bokrokat, én ültetném, én ásnám ki a térkőnek az alapot stb, és csak a térkövezést bíznám szakira (persze,, csak kéne egy szaki, aki térkő lerakását vállalja más által előkészített alapra...). 



Még nem fogadtam el az ajánlatot, mert még mindig próbálom felmérni a helyzetet...



Szóval a generálkivitelező megbízása kényelmes, és egszerűbb is egyetlen emberrel (céggel) vitatkozni, amikor nem mutogathatnak egymásra... viszont cserébe r.hadt drága megoldás. Erre érdemes lelkileg rákeszülni. Gondold végig, hogy szerinted mennyibe kerülhet az egész, majd szorozd meg kettővel, és akkor még mindig lehet, hogy alábecsülted a generálkivitelező árát.

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lacee »




1 órája, greenbio írta:




persze értem és világos, de terepet is rendezni kellene Bobcat-el, fel is kell tölteni a kertet (mert homok), füvesítés, öntözőrendszer, stb stb. szóval komplex, teljes kert kellene gyakorlatilag a nulláról. valamint viszonylag nagy a telek (830 nm), nem egy nappali méretű terület füvesítésről van szó. valamint szerintem ha egy cég csinál mindent előre egyeztetve, tervezve, alaposan átgondolva, jobb lehet a megoldás, mintha 3-4 szaki kókányol mindig mást. és fikázzák egymás munkáját... szigorúan SZVSZ...





Mindenképp ezzel foglalkozó céggel csináltatnám ,én sem várnék 4 féle emberke szeszélyeire......


Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »




44 perce, greenbio írta:




persze értem és világos, de terepet is rendezni kellene Bobcat-el, fel is kell tölteni a kertet (mert homok), füvesítés, öntözőrendszer, stb stb. szóval komplex, teljes kert kellene gyakorlatilag a nulláról. valamint viszonylag nagy a telek (830 nm), nem egy nappali méretű terület füvesítésről van szó. valamint szerintem ha egy cég csinál mindent előre egyeztetve, tervezve, alaposan átgondolva, jobb lehet a megoldás, mintha 3-4 szaki kókányol mindig mást. és fikázzák egymás munkáját... szigorúan SZVSZ...





A generál kivitelezés tapasztalataim szerint a legdrágább és a minőség sem mindig a legjobb. Ha külön szakembereket fogadsz csak munkára és te szerzel be mindent általában olcsóban jösz ki. Nem ritka eset, hogy SOKKAL olcsóbban. Ha jól összevállogatod a szakembereket, akkor nem kókányolt munkát kapsz.



Mivel a te kerted, ezért neked kell tudnod mit akarsz. Elöször ezen gondolkodj el. Ha van már elképzelés, akkor nézz utána milyen munkák lesznek (föld hordás és egyengetés, támfal építés, kerti tó építés, betonozás, dísznövény ültetés, locsoló rendszer, stb.) és keress jó szakembert, aki becsületes is. Kőműves és vízvezeték szerelő tuti kelleni fog, nagy esély rá, hogy ács is. Bobcat-el sokan foglalkoznak. Dísznövényeknek utána kell nézni hol a legjobb és a legolcsóbb. Sokszor igen komoly összegeket tudsz így megspórolni.



Az a 830m2 nem olyan nagy terület, de ha pénzkiadásról van szó nagyon meg kell gondolni kivel mit csináltatsz és hajlandó vagy-e rajta dolgozni, mert hamar repkednek a milliók és határ pénzügyileg a csillagos ég.



Minden szakember miután elvégezte a munkát le kell ellenőrizni. Ha megfelel, akkor oké, ha nem, akkor csinálja meg rendesen. Első beszélgetés során sokminden kiderül 1 szakiról.

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: greenbio »




18 hours ago, Palm said:




Szerintem keress kőművest, vízvezeték szerelőt és csináltasd meg amit lehet velük, a többit saját magad vagy kérdezd meg nem tudnak-e valakit ajánlani. Sokkal, de sokkal olcsóbban kijössz.



Az ültetést saját magad is meg tudod csinálni (ingyen van, nem kell érte igen komoly összeget kiperkálni) és az ültetendő növényt is SOKKAL olcsóbban be tudod szerezni faiskolából.





persze értem és világos, de terepet is rendezni kellene Bobcat-el, fel is kell tölteni a kertet (mert homok), füvesítés, öntözőrendszer, stb stb. szóval komplex, teljes kert kellene gyakorlatilag a nulláról. valamint viszonylag nagy a telek (830 nm), nem egy nappali méretű terület füvesítésről van szó. valamint szerintem ha egy cég csinál mindent előre egyeztetve, tervezve, alaposan átgondolva, jobb lehet a megoldás, mintha 3-4 szaki kókányol mindig mást. és fikázzák egymás munkáját... szigorúan SZVSZ...


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




9 minutes ago, Rotox said:




Ezek a "talpfák" nem láttak sem olajat, sem gázolajat, sem azbesztet; egy kis kitérővel (fűrésztelep) egyenesen az erdőből jöttek.





Akko bódottá! 


Csak azért írtam le, hogy ha valaki tud is szerezni cimbi vagy egyéb vonal által okosba', (mert ezeknek a bontott talpfáknak pont az általam írt oknál fogva TELJESEN ILLEGÁLIS, noch dazu SZIGORÚAN TILOS a kéz alatti kereskedelme) nagyon vigyázzon vele. Egyébként sajnos okos magyar fűrészelné a bemohózott ingyentalpfát aztán menne is kályhába, és mivel az azbeszt tűzálló, a kéményekből pillanatok alatt beborítana a határérték egymillószorosával komplett kerületeket és szállna a széllel. Tüdőrák par excellence. Egy "okos" balfax miatt ezreknek.


Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Rotox »




14 perce, lehoako írta:




... sajna a vonatok fékezésekor a fékbetétekből azbeszt porlik széjjel a sínek felett a talpfákra, és ez a 30-40-50 év alatt amíg egy talpfa szolgál, az esővel-hóval csúnyán beleimpregnálódik a faanyag rostjai közé. Ez, ha a kertben kiszabadul/oldódni kezd, akkor sem a közelben termő gyümölcs-zöldség, sem a közelben játszó gyerek és felnőtt nem tekinthető egészségesnek ...





Ezek a "talpfák" nem láttak sem kátrányt, sem gázolajat, sem azbesztet; egy kis kitérővel (fűrésztelep) egyenesen az erdőből jöttek.


Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Rotox »




18 órája, Rotox írta:




Nálunk a(z egyik) kerti lépcső van talpfából és bontott téglából (lehet, hogy fotók készítésére is ráveszem magam).





 





Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




18 hours ago, stx said:




A talpfa az nem sima fa, mivel rendesen átáztatták gázolajos kátránnyal, így kb. örök élet..





Ez igaz, de...



Van vonalam a MÁVnál, (Nagymamám Istvántelepen, a Központi Járműjavítóban volt darus 30 évig ) tudtam volna ingyen kapni quantum satis, csak egy "srác" mondta, hogy sajna a vonatok fékezésekor a fékbetétekből azbeszt porlik széjjel a sínek felett a talpfákra, és ez a 30-40-50 év alatt amíg egy talpfa szolgál, az esővel-hóval csúnyán beleimpregnálódik a faanyag rostjai közé. Ez, ha a kertben kiszabadul/oldódni kezd, akkor sem a közelben termő gyümölcs-zöldség, sem a közelben játszó gyerek és felnőtt nem tekinthető egészségesnek, hogy úgy mondjam. Bocsánat, tudom, a rossz hír hozóját általában bedobják a kútba. Veszem is az úszósapkámat! 




Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »




21 perce, greenbio írta:




sziasztok!



 



megbízható, nem horror áron dolgozó kert építő céget keresek egyelőre árajánlat kérésre. a helyszín dél-Pest megye.



köszönöm urak!





Szerintem keress kőművest, vízvezeték szerelőt és csináltasd meg amit lehet velük, a többit saját magad vagy kérdezd meg nem tudnak-e valakit ajánlani. Sokkal, de sokkal olcsóbban kijössz.



Az ültetést saját magad is meg tudod csinálni (ingyen van, nem kell érte igen komoly összeget kiperkálni) és az ültetendő növényt is SOKKAL olcsóbban be tudod szerezni faiskolából.

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: greenbio »



sziasztok!



 



megbízható, nem horror áron dolgozó kert építő céget keresek egyelőre árajánlat kérésre. a helyszín dél-Pest megye.



köszönöm urak!


Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »




22 perce, Shimano írta:




Felénk is nagyon drágák most a kövek,kb 20 éve mikor sziklakerteket csináltam még viszonylag emészthető volt,de akkor is pont olyan nehezek voltak mint most. Emlékszem mikor megjelentem a műkövesnél egy futóval amit jól megpakoltak,majd a földet súrolta hazafelé szegény járgány.Voltak közte akkorák,hogy csak gurítani tudtam,de az sem volt egyszerű.Vöröses mészkő volt,ami elég jól néz ki,de van vele meló rendesen,még egyszer tuti nem fognék hozzá.





Balatonalmádi vöröskövet akartam venni, hogy minden olyan legyen, ne csak a ház alapjának 1 része. Tájvédelmi dolog lett, csak a kitermelt eladható és iszonyatosan drága lett. Nagyon tartós. Sok településen felhasználták, különösen a környező településeken, pl. Alsóörs.






Sajnos olcsóbb és tartós alternatívát a mai napig nem találtam. Mivel lábazati hőszigetelést (pár cm vastag styrofoam) is kap a ház, ezért a külső dísz burkolás sokkal olcsóbb Horvát sárga kő lesz, azzal egységes lesz az összes épület lábazata.






Ilyesmi színű kővel tervezem a sziklakerteket és a támfalakat is megoldani.

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »




5 perce, Palm írta:




Ha még csak nehéz lenne. Igencsak megkérik mostanság mindennek az árát. Ahogy a Bikini is megénekelte: "Kivárom az időt és olyan leszek, hogy drágán adok és olcsón veszek!".



Pajszer (feszítővas) és néhány kisebb egyenes farönk, meg kötél hasznos segédeszköz. Emelni ha nem muszáj nem szabad. Úgy kell csinálni, mint ahogy a tankönyvek szerint a piramisokat építették.





 





Felénk is nagyon drágák most a kövek,kb 20 éve mikor sziklakerteket csináltam még viszonylag emészthető volt,de akkor is pont olyan nehezek voltak mint most. Emlékszem mikor megjelentem a műkövesnél egy futóval amit jól megpakoltak,majd a földet súrolta hazafelé szegény járgány.Voltak közte akkorák,hogy csak gurítani tudtam,de az sem volt egyszerű.Vöröses mészkő volt,ami elég jól néz ki,de van vele meló rendesen,még egyszer tuti nem fognék hozzá.


Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »




1 órája, Rotox írta:




Ez nem volt kezelve (mondjuk úgy, hogy nagyon kedvező módon jutottam hozzá - még áztatás előtt.  )



Gázolajos kátránnyal beáztatottat (vagy használtat, amit ráadásul még össze is vizeltek) semmiképpen nem tennék be a kertembe, még ha tovább bírná is.



Erről eszembe jutott, hogy a Hargitán, egy kis faluban láttam, hogy a "masinka" (Székelyföldre kevesebbet járók kedvéért: házilag buherált kis traktorszerűség) minden olajcseréjekor átkenték a fakerítést fáradt olajjal, hát... )





Vagy étolaj, amit sütésre már nem tudsz használni.


Használják, ami van. Egyszer megvették, nem kell pénzt költeni. Leleményesek.



Kátrányba, szurokba áztatott fa igen tartós, igaz kicsit büdös. Nagyon régóta használt módszer. Fa hajóknál és csónakoknál is használják még a mai napig is.









 

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »




15 órája, Shimano írta:




Hát ezek közelebb állnak a természeteshez mint az feljebb volt egy párnál,és azokra szoktam mondani hogy olyan műanyag kertek,de aki ilyenben gondolkodik az kösse fel a gatyát,mert baromi nehezek a kövek.Épp a hetekben bontottam szét egy régóta lerakott sziklakertet,és hát majd belepusztultam olyan nehéz volt még megmozdítani is némely követ,felemelni meg a lehetetlen kategória,kivéve persze ha erőemelőben is nyomja az ember az ipart.




Ha még csak nehéz lenne. Igencsak megkérik mostanság mindennek az árát. Ahogy a Bikini is megénekelte: "Kivárom az időt és olyan leszek, hogy drágán adok és olcsón veszek!".



Pajszer (feszítővas) és néhány kisebb egyenes farönk, meg kötél hasznos segédeszköz. Emelni ha nem muszáj nem szabad. Úgy kell csinálni, mint ahogy a tankönyvek szerint a piramisokat építették.





 

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Rotox »




8 órája, stx írta:




A talpfa az nem sima fa, mivel rendesen átáztatták gázolajos kátránnyal, így kb. örök élet..





Ez nem volt kezelve (mondjuk úgy, hogy nagyon kedvező módon jutottam hozzá - még áztatás előtt.  )



Gázolajos kátránnyal beáztatottat (vagy használtat, amit ráadásul még össze is vizeltek) semmiképpen nem tennék be a kertembe, még ha tovább bírná is.



Erről eszembe jutott, hogy a Hargitán, egy kis faluban láttam, hogy a "masinka" (Székelyföldre kevesebbet járók kedvéért: házilag buherált kis traktorszerűség) minden olajcseréjekor átkenték a fakerítést fáradt olajjal, hát... )


Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 359
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: stx »




27 minutes ago, Rotox said:




Nálunk a(z egyik) kerti lépcső van talpfából és bontott téglából (lehet, hogy fotók készítésére is ráveszem magam). Szerintem sem kell megijedni attól, hogy nem tart örökké, és 15-20 év után amúgy sem árt újragondolni a dolgokat.





A talpfa az nem sima fa, mivel rendesen átáztatták gázolajos kátránnyal, így kb. örök élet..


Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Rotox »


Nálunk a(z egyik) kerti lépcső van talpfából és bontott téglából (lehet, hogy fotók készítésére is ráveszem magam). Szerintem sem kell megijedni attól, hogy nem tart örökké, és 15-20 év után amúgy sem árt újragondolni a dolgokat.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »




36 perce, tonya írta:




Nos én anno készítettem ilyen rönk ösvényt akácból, mivel az elég jól bírja kezeletlenül is a föld közelségét, de azért  4-5 év után már nem annyira volt szép , mivel beszürkül a felülete és lassan korhadásnak indul. A térkő időtállóbb, de abból sem mindegy, hogy ki gyártja.




Nekem a kerti kuckó alatt van vagy 20éve,igaz itt némileg fedett,de még jó.Nekem tetszik ösvénynek is kertbe,és az sem fog zavarni ha idővel korhadni fog,mert egy kertnek nem az a szépsége hogy csillog villog és tökéletes,ha nem a természetesség.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




26 minutes ago, tonya said:




Nos én anno készítettem ilyen rönk ösvényt akácból, mivel az elég jól bírja kezeletlenül is a föld közelségét, de azért  4-5 év után már nem annyira volt szép , mivel beszürkül a felülete és lassan korhadásnak indul. A térkő időtállóbb, de abból sem mindegy, hogy ki gyártja.




POnt emiatt kérdezem, h hogy állunk a felületvédelemmel. A térkő helyett inkább max. terméskő vagy gyeprács, sajna, nálam nagyon napos és egyben árvíznek kitett a kert. A kertbe viszont sztem a gyep a legjobb. Maga az egész altalaj a Duna sóderágya, össze-vissza ülepszik a talajvízmozgásól és árvizek után 2-3 centi iszap marad, amit egész szezonban lehet slagozni mindenhonnan, pincéből az aljzatbetonról, növényekről, kerítésről stb., persze 2-szeri, szkafanderben performált klórmeszes magasnyomásúzás után... Szóval nálam ebben sem a szokásos feltételek/lehetőségek/elvárások az irányadók.



MInden szigorúan SZVSZ. .-)


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”