Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Visszatérve a kábelek huzalszámához és az aranymetszés elmélethez megemlíteném George Cardas kísérleteit ezen a területen. Neki jobb zeneszobája van, mint a legtöbbünknek és hatalmas gyakorlata lehet kábel fejlesztésben. http://www.cardas.com/room_setup_video.php

Ezzel együtt pár éve egy kedves topiktárs kérésére csináltam egy XLR kábelt, amely az egyik legkomolyabb Cardas XLR összekötő helyére került be. Azt írta, hogy ő nagyon hasonlónak találta a két kábel hangzását, de a neje az enyémet természetesebbnek hallotta. A két kábel ára persze köszőnő viszonyban sem volt egymással... és nem az enyém volt a drágább : )

Mi ebből a tanulság:
Az, hogy minden kábelt érdemes az asszonyokkal is megfülelteni. Tudományosan is vizsgálták a két nem hallása közötti különbséget és bizony a nők jobban hallanak.
https://arlenetaylor.org/sensory-prefer ... ifferences

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2018.07.12., csüt. 14:34
De hogy jön ez ide? Úgy hogy ez a szám misztikum is nagyon valószínütlennek tűnik nekem, mert miért szólna sokkal jobban egy 144 szálas kábel, mint egy 140 szálas. 144 szálas huzalom van. A 144 pedig egy Fibonacci-szám.
Hát mert a 144 nem prímszám :D
De félre a viccet: ebben most teljesen egyetértünk.
Az állítás az volt, hogy primszám legyen a szálak száma: vagyis a 139 szálas kábel jobban szól, mint a 140 szálas, mert 139 az bizony prímszám... ugye milyen furán hangzik? na nekem is annak hangzott elsőre. Még most is. Én csak arra kérdeztem rá, hogy miért éppen prím, van a matekban épp elég más spéci szám is, és hirtelen a Fibonacci-számok jutottak eszembe (az én szakmámban nálunk a mindennapos munkában banálisan egyszerű módon nagy jelentősége van a fibonacci számoknak, de ezzel nem untatnálak), tehát rákérdeztem, hogy miért nem Fibonacci-szám? De ugyanígy kérdezhettem volna, hogy miért nem kettőhatvány mínusz egy a szálak száma? Stb.

Lehet, hogy nem számmisztikum, és mivel hosszu barátja valami gondolati úton jutott el ide (a történet alapján nekem az jött le, hogy nem áll kísérlet a háttérben), és ez a gondolat akár megalapozott forradalmi ötlet is lehet.... csak tudni szerettem volna, hogy mi volt esetleg ez a gondolati szál. Enélkül nekem is számmisztikum-szaga van.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

MGMART írta:
2018.07.12., csüt. 15:38
Többször volt itt már vita a fizikai ismeretekkel ellentmondó koncepciókról és eredményekről.
Múltkor megnéztem egy ismeretterjesztő filmet a kvantumfizikáról/kvantummechanikáról, ahol is pl. nem érvényesek a jelenleg ismert fizikai törvényszerűségek amik a világunkat mozgatják.Einstein állítólag halála napjáig nem tudta feldolgozni, összeegyeztetni a saját felfedezéseivel ezeket a jelenségeket.Érdemes utánanézni mert eszméletlen érdekes dolgok vannak körülöttünk amiket még nem értünk.
Szerintem összekeverünk itt két dolgot: azt, amit nem ismerünk/nem értünk, azzal, ami ellentmond az ismereteinknek. A kettő nem ugyanaz, és összemosni.

Tehát nem mindegy, hogy egy jelenségre egyszerűen csak nincs (még) magyarázatunk, vagy hogy egy állítás ellentmond a jelenlegi, többször ellenőrzött és folamatosan górcső alatt lévő ismereteinknek. Szerintem az utóbbival van gond. És ilyen előfordul itt a fórumon, sajnos. Erre sokszor az a válasz hogy "nem mindenre tudjuk a magyarázatot" (lényegében az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" érv újracsomagolva). De nem, sokszor pontosan ismerjük a választ, csak az egyértelműen nem felel meg az elhangzott állításnak.

Blabla következik:
A kvantummechanika ugyanúgy egy elmélet, mint az Einstein-féle általános relativitáselmélet, csak másról szól. Matematikailag ezek az elméletek megállják a helyüket, és kísérletileg még nem sikerült nekik ellenmondó megfigyelésekre jutnunk, sőt bizonyos dolgokat "megjósoltak", amit utána kísérleti megfigyeléssel sikerült igazolni. De a kettőt egy tető alá hozni még a mai napig nem sikerült. Nem biztos ugyan, hogy ezen elméletekben leírt modellek fedik le a világ teljes működését, de egyelőre jobbakat nem tudunk (a nagy egyesített elmélet még várat magára kicsit, bár jó úton haladnak felé).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Többször volt itt már vita a fizikai ismeretekkel ellentmondó koncepciókról és eredményekről.
Múltkor megnéztem egy ismeretterjesztő filmet a kvantumfizikáról/kvantummechanikáról, ahol is pl. nem érvényesek a jelenleg ismert fizikai törvényszerűségek amik a világunkat mozgatják.Einstein állítólag halála napjáig nem tudta feldolgozni, összeegyeztetni a saját felfedezéseivel ezeket a jelenségeket.Érdemes utánanézni mert eszméletlen érdekes dolgok vannak körülöttünk amiket még nem értünk.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

cables írta:
2018.07.12., csüt. 14:34
...mert egy teljesen kézbetarthatlan téma. Ma is úgy adok oda bárkinek egy VF-et, hogy próbálja ki, vagy hat nála, vagy sem. Szerencsére általában hat.
A hozzászólás hasznosságát köszöntem meg.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha beleszólhatok én is... Szóval, másfél éve valaki - nem a hosszu - kérdezte tőlem, hogy mi a véleményem az Entreq virtuális földekről. Visszakérdeztem, hogy miről? Azt se tudtam miről beszél. Utána néztem, aztán egy-két hónapig, ha bárki kérdezett erről azt mondtam, hogy szerintem kamu. Ráadásul egy amerikai fórumban láttam egy képet egy szétvágott drága Entreq USB kábelről, amiben egy kommersz feliratos műanyag kábel lapult. Ez is arra vitte a gondolataimat, hogy a virtuális földjük is valami átverés lesz. Már nem is tudom hogy kezdtem el a VF-ekkel én is foglalkozni, de csaknem 1 évem erre ment el. Mármint az estéim. Nagyon jó elfoglaltság volt, mert egy teljesen kézbetarthatlan téma. Ma is úgy adok oda bárkinek egy VF-et, hogy próbálja ki, vagy hat nála, vagy sem. Szerencsére általában hat.

Kép

De hogy jön ez ide? Úgy hogy ez a szám misztikum is nagyon valószínütlennek tűnik nekem, mert miért szólna sokkal jobban egy 144 szálas kábel, mint egy 140 szálas. 144 szálas huzalom van. A 144 pedig egy Fibonacci-szám.

De lehet, hogy másképp szól. Ki fogom próbálni!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

hosszu írta:
2018.07.12., csüt. 14:12
...Szerintem a fórum nem alkalmas ennek megvitatására, az erről való beszélgetésre, így maradjunk abban, elhangzott egy javaslat és mindenféle kommentár nélkül legyen a végén pont. :)
[/quote]
Pedig pont erre (is) való a fórum...
[/quote]

Minden tiszteletem ellenére, ugye nem gondolod komolyan - szerintem nem ugyanazt a fórumot olvassuk.
[/quote]

Szerintem például az arckönyvön-on sokkal nagyobb agyfosás megy. Én azt tapasztalom, de lehet, hogy tévedek. Egy fórum arra való, hogy megvitassunk a hobbinkkal kapcsolatos dolgokat, az, hogy vannak olyanok, akik más véleményen vannak, az természetes.
Elnézést a topicgazdától, ezeket majd átteszem a helyére.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »

[/quote]

...Szerintem a fórum nem alkalmas ennek megvitatására, az erről való beszélgetésre, így maradjunk abban, elhangzott egy javaslat és mindenféle kommentár nélkül legyen a végén pont. :)
[/quote]
Pedig pont erre (is) való a fórum...
[/quote]

Minden tiszteletem ellenére, ugye nem gondolod komolyan - szerintem nem ugyanazt a fórumot olvassuk.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

hosszu írta:
2018.07.12., csüt. 12:49
?? Merthogy???
Miért éppen prímszám? Miért nem mondjuk fibonacci-szám? stb. Kell ennek legyen valami magyarázata is, gondolom... Főleg, ha gondolati úton jutott el idáig, nem kísérletezéssel.
[/quote]

Jó helyen kutakodsz! A válaszom mindkét kérdésedre: "is".
Szerintem a fórum nem alkalmas ennek megvitatására, az erről való beszélgetésre, így maradjunk abban, elhangzott egy javaslat és mindenféle kommentár nélkül legyen a végén pont. :)
[/quote]
Pedig pont erre (is) való a fórum...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »

[/quote]

?? Merthogy???
Miért éppen prímszám? Miért nem mondjuk fibonacci-szám? stb. Kell ennek legyen valami magyarázata is, gondolom... Főleg, ha gondolati úton jutott el idáig, nem kísérletezéssel.
[/quote]

Jó helyen kutakodsz! A válaszom mindkét kérdésedre: "is".
Szerintem a fórum nem alkalmas ennek megvitatására, az erről való beszélgetésre, így maradjunk abban, elhangzott egy javaslat és mindenféle kommentár nélkül legyen a végén pont. :)
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hosszu írta:
2018.07.12., csüt. 10:20
A kábelben a szálak száma legyen mindenképpen prímszám.
?? Merthogy???
Miért éppen prímszám? Miért nem mondjuk fibonacci-szám? stb. Kell ennek legyen valami magyarázata is, gondolom... Főleg, ha gondolati úton jutott el idáig, nem kísérletezéssel.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Van nekem egy barátom, aki látássérült - tehát a vakteszt az esetében szó szerint értendő.
Rendszeresen eljön hozzám, beszélgetünk, zenét hallgatunk. Tegnap ismét meglátogatott és miután kitárgyaltuk a világ eseményeit, leültünk zenét hallgatni - valamint kipróbálni néhány kedvenc "varázseszközét", de ez most nem tartozik a témához. Néhány perce szólt csak a zene, amikor megjegyezte, hogy valami nagyon megváltozott a legutóbbi látogatása óta (ami 6 hete volt). Nem értettem, mire gondol, de hallgattuk tovább a felvételt. Megállította és elmondta, mire gondol: nagyobb a tér, pontosabb, erőteljesebb a basszus, egyszerűen jobb - ismételten ki kell emeljem, 6 hete hallotta utoljára.
Csak, némi gondolkodás után jöttem rá, hogy azóta bekerült a rendszerbe a "nagyon vékony" hangszórókábel, így elmondtam, amit tudok róla. Ezután kicsit gondolkodott és rögtön ajánlott egy "tuningjavaslatot". Rudolf - ez neked (is) szól! :) A kábelben a szálak száma legyen mindenképpen prímszám.

Talán érdemes elgondolkodni a történteken - és természetesen a kábel még mindig él és virul, a ház sem gyulladt ki miatta. :)

István01
A P10 mutatja a rendszer teljesítményfelvételét. Alapjáraton az erősítő+CD/DAC 135 W teljesítményt vesz fel (az erősítő kb. 25 Wattig dolgozik A-osztályban). Az említett teljesítményt az erősítő által felvett teljesítményből számoltam ki, a B-osztály kb. 70 százalékos hatásfokából kiindulva. Tehát, amikor a tápgenerátor 950-1050 W teljesítményfelvételt mutat (az alap 135 Watthoz képest) akkor az erősítőm kb. +900 W energiát vesz fel, ami csatornánként 450 W. 70 százalék hatásfokkal számolva, valamint hozzáadva az A-osztály teljesítményét jött ki az említett teljesítményérték.
Kérlek, javíts, ha rosszul gondolom.

avl2
Természetesen ezek csak ritka csúcsértékek, az átlagos teljesítményfelvétel / -leadás ezektől sokkal kevesebb. Sohasem néztem meg, hogy melegszenek-e a kábelek. :)
longkft.hu/audioblog/

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: avl2 »

istvan01 írta:
2018.07.03., kedd 19:09
hosszu írta:
2018.07.03., kedd 18:33
...- Az említett "kábeleken" az elmúlt időszakban többször is 320-350 W elektromos teljesítmény ment keresztül és hajtotta gond nélkül hangsugárzóimat - a kábelek köszönik szépen, jól vannak.
- Az extra vékony kábelek használatával rendszerem térleképezése, jelenlétérzete, dallamossága, hihetősége, a hangszerek tónusa, a basszus kontúrossága, megfogottsága és főleg a zenélési képessége jelentősen javult -...
...350W átment rajta, írod. Ezt csak gondolod, vagy mérted? A 350W teljesítményt megközelítően úgy tudnád mérni, a hangfal csatlakozóra teszed a digit voltmétert, adjál ki mérőlemezről 100 és 500Hz között egy valami konstans szinusz jelet (tegyél füldugót is a füledbe). Hangfalad kb 6-8ohm ebben a tartományban, ezért a 350W teljesítmény szinten 45Veff kell mérjél. Ezt ismételd meg úgy, hogy nem a hangfal csatin, hanem az erősítő hangfal kimenetén méred az AC feszültséget. A kettő különbsége az amit a kábel disszipál.
hosszu: hosszabb zenehallgatas utan nem voltak melegek a hangfalkabelek ?

350W: ugye ezek nem konstansok, hanem igen erösen valtoznak, ha a csucsokban annyi, es ha az atlagos sokkal kevesebb, akkor nyilvan kisebb a drotok melegedese is

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Miért a jumperek az audió rendszerek egyik legfontosabb kábelei?

Ha van indokolatlanul elhanyagolt területe az audió kábelezésnek, akkor az hangfal átkötések (jumperek). Sokan úgy gondolják, hogy ez a néhány centis összekötés nincs hatással a rendszere hangjára. Pedig ez óriási tévedés! A jumper a rendszer egyik legfontosabb kábele.

A hangfalakat gyártó cégek a bi-kábelezhető hangfalaikhoz szoktak adni széles, aranyozott átkötő lemezeket. Nagyon sokan ezt jó megoldásnak gondolják, egy ilyen jó vastag vezető lemez biztos átvisz minden hangot, ennél jobb nem kell. Igen ám, csakhogy a jó vastag lemez egy nagyon rossz „kábel” és ha ezt használjuk a hangfal két része egész más hangjelet kap. Ez pedig nagymértékben rontja a hangzást.

A miértre nagyon egyszerű a válasz. A felhasználók általában a mély/közép hangfal bemenetekre vezetik az erősítőből érkező hangjeleket, és azok a jumperen keresztül jutnak el a hangszóró magas hang bemeneteire. Igy viszont pont a finom részletekért felelős magas hangok szenvedik el a rossz jumper okozta torzítást.

Gyakori az a vélekedés, hogy legjobb megoldás a hangfal kábel anyagából készített jumper. Ez is téves gondolkodás, mert egy gyengébb hangfal kábelből készült jumper is sokat ronthat a hangon. Jumpert az elérhető legjobb hangfal kábelből kell készíteni vagy készitetni.

Ami még feltétlenül említést érdemel még a jumper témában az a csatlakozók kérdése. Általában villával szokták a jumpereket a hangalakhoz csatlakoztatni. Ezzel az a gond, hogy a robusztus villák, még a drágábbak is - ez az én tapasztalatom - nem tesznek jót a hangnak. Minél vékonyabb és jó anyagú villákat érdemes használni, mint amilyenek az alábbi ábrán látható jumpereken vannak.
Kép

Kép

Avatar
JPS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 587
Csatlakozott: 2012.01.21., szomb. 07:36
Értékelés: 67

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: JPS »

Rudolf új hangszórókábelét még nem próbáltam, de nagyon kíváncsi voltam milyen hatása van ezeknek a VF eszközöknek.
Két különböző kivitelű VF hálózati dugót is kaptam Rudolftól kipróbálásra és - noha alapvetően skeptikus voltam ezekkel - be kell látnom, hogy tényleg van hatásuk! Én is próbáltam őket közvetlenül a készülékeim tápellátása mellé az elosztóba bedugva, illetve a szobán belül másik (a készülékeimtől teljesen független) másik konnektorban is és bár nem "mellbevágó" a hatásuk, de ugyan azt a számot vele és nélküle meghallgatva egyértelműen érzékelhető. Az egyiknél a tér és hangszerek tisztasága, kontúrossága nőtt a másik pedig inkább a zene teltségét növelte meg, mint ha nagyobb energiával szólalnának meg a hangszerek. Nálam az előbbi maradt (a külön konnektorba bedugva) és nagyon élvezem azt a tiszta hangzást amit hozott. Kértem is Rudolfot, hogy ilyet készítsen nekem még egyet. Nálam ez vált be, másnak lehet, hogy a másik tetszene jobban, de egy biztos: Érdemes kipróbálni és ha beválik ugyan "kis" változást hoz, de hasonlóan "kis" javuláshoz általában sokkal többet kell költenünk rendszerünkre, mint egy ilyen dugó ára!

Rudolf új hangszórókábelét, ahogy fent is írtam, még nem próbáltam ki...de ezek után biztosan kipróbálom azt is! ...és köszönöm neki ezúton is lehetőséget!

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyt »

"Egy HEED rendszerben nem szoktuk ezeket próbálgatni, cserélgetni."

De, szoktuk. Cserélgetni nem. Bekötjük, ottmarad.

Bocs, hogy belekotyogtam, nem tudtam megállni...

Minden jót. gyt
Heed, Soulines, Power-R

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Tényleg kár ezért a szájkaratéért.
Én ismerem Rudolfot, becsületes, jó szakember, amit az általa írt szakkönyvek is példáznak.
Hogy ezek alapján tud-e kábelt tervezni, gyártani; na ez nagy kérdés.
De akinek teszik a kábelek hangja, és megbékél az egyéni dizájnnal az hallgassa.
Az egyéb adóügyi, jogi háttérrel meg - szerintem - nem nekünk kell foglalkozni.
Ja! Jut eszembe. Nincs. Power-R kábelem. Egy HEED rendszerben nem szoktuk ezeket próbálgatni, cserélgetni. ;peace;
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2018.07.03., kedd 19:44
Halkan megjegyezném, hogy szó sincs 10 vagy 20 szálról, ezt Zsolt tévesen tudja, viszont mindenkinek ajánlom, hogy teszteljen egy ilyen kábelt a saját rendszerében, nem fogja megbánni. Érdeklődés: cables@freemail.hu
Ez szép, legfőbb bizalmas kábelbarátodat is megtévesztő információval látod el, ő meg lelkesen terjeszti a tévinformációra alapozott elméletet, ehhez csak gratulálni lehet.
Még jó hogy nem rendelt ezután 2 mikron átmérőjű elemi szálból álló hangfal kábelt, kettőnél azért nem kevesebbet, mert két pólust kell bekötni.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

cables írta:
2018.07.03., kedd 08:42
Nem szerkesztettem beírást!

3 személyemet lejárató beírást töröltem.
Az emberek többsége saját magát...

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2018.07.03., kedd 19:44
Halkan megjegyezném, hogy szó sincs 10 vagy 20 szálról, ezt Zsolt tévesen tudja,
na ez remek, részben az ilyen /? vásárlótól is ?/ visszatartott információ okán megy a felesleges szájkarate...
cables írta:
2018.07.03., kedd 19:44
viszont mindenkinek ajánlom, hogy teszteljen egy ilyen kábelt a saját rendszerében, nem fogja megbánni. Érdeklődés: cables@freemail.hu
...és ezen a ponton megcsúszni látszik a fogaskerék -Ha nem volt (az) "ilyen", akkor mit kellene kipróbálni rajta?
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Halkan megjegyezném, hogy szó sincs 10 vagy 20 szálról, ezt Zsolt tévesen tudja, viszont mindenkinek ajánlom, hogy teszteljen egy ilyen kábelt a saját rendszerében, nem fogja megbánni. Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hosszu írta:
2018.07.03., kedd 18:33
Akkor megpróbálom újra - hátha megőrződik az utókornak -, mert tegnapi hozzászólásom füstté vált! :(
Kérem a moderátorokat, hogy most ne töröljék, elvégre a kialakult "beszélgetés" a saját kábelemről és áttételesen rólam szól. Köszönöm.

Tehát, ismételten sajnálom, hogy beszámoltam a vékony-kábeles próbámról, s teszem ezt azért, mert "együttgondolkodás", beszélgetés, pláne, közös meghallgatás helyett csak a szokásos vagdalkozás alakult ki.

A félreértések elkerülése végett:
- A hangsugárzókábelek extra vékonyítása saját ötletem volt, arra senki, semmilyen módon nem beszélt rá.
- Az esetleges műszaki veszélyekkel - ha lennének - tisztában vagyok (van egy műszaki tanári diplomám, valamint elvégeztem két évet a Kandón).
- Az említett "kábeleken" az elmúlt időszakban többször is 320-350 W elektromos teljesítmény ment keresztül és hajtotta gond nélkül hangsugárzóimat - a kábelek köszönik szépen, jól vannak.
- Az extra vékony kábelek használatával rendszerem térleképezése, jelenlétérzete, dallamossága, hihetősége, a hangszerek tónusa, a basszus kontúrossága, megfogottsága és főleg a zenélési képessége jelentősen javult - talán az egymás melletti elbeszélgetésben esetleg ez is érdekel(het) valakit. :(

Maradok tisztelettel:
Farkas Zsolt
Azt senki nem kérdőjelezte, hogy neked a szupervékony hangfal kábel megoldás tetszik, vagy legalábbis jónak, jobbnak hallod a vastagabb megoldáshoz képest. Műszakilag viszont egyértelmű hogy nem korrekt, nem ideális. Ha igaz az, amit írtál korábban, 0,6mm a 200szál számított-képzett eredő átmérője, ezt csökkentetted 10szálra, huszadára, akkor jelentős 10ohm körüli kábel ellenállással illeszted a hangsugárzót az erősítődhöz. Ezzel az erősítőd teljesítménye fele a kábelen disszipálódik, plusz fejbevágja a hangfalad hangváltóját is.

350W átment rajta, írod. Ezt csak gondolod, vagy mérted? A 350W teljesítményt megközelítően úgy tudnád mérni, a hangfal csatlakozóra teszed a digit voltmétert, adjál ki mérőlemezről 100 és 500Hz között egy valami konstans szinusz jelet (tegyél füldugót is a füledbe). Hangfalad kb 6-8ohm ebben a tartományban, ezért a 350W teljesítmény szinten 45Veff kell mérjél. Ezt ismételd meg úgy, hogy nem a hangfal csatin, hanem az erősítő hangfal kimenetén méred az AC feszültséget. A kettő különbsége az amit a kábel disszipál.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Akkor megpróbálom újra - hátha megőrződik az utókornak -, mert tegnapi hozzászólásom füstté vált! :(
Kérem a moderátorokat, hogy most ne töröljék, elvégre a kialakult "beszélgetés" a saját kábelemről és áttételesen rólam szól. Köszönöm.

Tehát, ismételten sajnálom, hogy beszámoltam a vékony-kábeles próbámról, s teszem ezt azért, mert "együttgondolkodás", beszélgetés, pláne, közös meghallgatás helyett csak a szokásos vagdalkozás alakult ki.

A félreértések elkerülése végett:
- A hangsugárzókábelek extra vékonyítása saját ötletem volt, arra senki, semmilyen módon nem beszélt rá.
- Az esetleges műszaki veszélyekkel - ha lennének - tisztában vagyok (van egy műszaki tanári diplomám, valamint elvégeztem két évet a Kandón).
- Az említett "kábeleken" az elmúlt időszakban többször is 320-350 W elektromos teljesítmény ment keresztül és hajtotta gond nélkül hangsugárzóimat - a kábelek köszönik szépen, jól vannak.
- Az extra vékony kábelek használatával rendszerem térleképezése, jelenlétérzete, dallamossága, hihetősége, a hangszerek tónusa, a basszus kontúrossága, megfogottsága és főleg a zenélési képessége jelentősen javult - talán az egymás melletti elbeszélgetésben esetleg ez is érdekel(het) valakit. :(

Maradok tisztelettel:
Farkas Zsolt
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Ebben a vékony hangszóró vezeték témában alapvetően 2 féle véleményt látok. Az egyik szerint jót tesz a hangzásnak a másik oldal meg jónak érzi magát reál tantárgyakból.
Engem speciel nem érdekel a fizikai háttér, ha valami működik. A fizikai magyarázatok onnét kezdve válnak fontossá, ha valami nem működik, vagy nem úgy működik, ahogy elképzeltük.
Rudolf a fejlesztéseihez igyekszik elméleti hátteret adni, amit nem tudok és nem is akarok minősíteni, mert nem nincs elegendő szakmai tudásom hozzá.
Lehet, hogy nincs mindenben igaza, vagy az általa közölt tények mögött nincs sziklaszilárd bizonyíték. Sőt, lehet, hogy az itt fórumozók közt van olyan aki erről többet tud, főleg abban a tekintetben, hogy a hangzásra milyen hatása van pl. a vezeték keresztmetszeténk. Lehet szakmailag brillírozni, de számomra akkor hitelesek a szakértői eszmefuttatások, ha jobb hangú kábelt/vezetéket tud készíteni.
Az utolsó értelmes beírás wittao érdeme, azóta csak (megint) megy a szájkarate.
Szívesen olvasnék további tapasztalati beszámolót Rudolf termékeiről.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2018.07.03., kedd 09:28
Mondjuk kábelt csinálni jobban szeretek, mint irogatni, de azért nem semmi, amit itt kapok olyanoktól, akik maguk állítják, hogy nem érdeklik őket a kábeleim.
Akkor marad a zöldfülűek megvezetése és bizonyos kábeleiddel tűzveszély kockáztatása ...
Ja, amiket ezzel kapcsolatban írtam, azt is leradíroztad !!
Hányan és hányszor írtuk már Rudolf neked, nem megy ez a fórumozás nálad ... ami még önmagában nem olyan vészes, de adómentes és be nem jelentett vállalkozást űzöl, miközben ... de már nem folytatom. Ha még maradt törlési jogod, akkor ezt is kiradírozod úgy is.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”