Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: prando »

(Vibanal is ez volt, csak mivel o feszultseget nem stabilizal igy a 240V ami nalam atlagos bugatja rendesen a toroidokat... ennyiben biztos jobb a P10, egyszerre tobb karos dolgot “likvidal”)
[/quote]

Van rajta két forgópoti, azzal lehet szabályozni a feszkót, nem?
Én szokom néha tekergetni és beállítom 240 elé a mutatót és akkor kikapcsolásig ott marad.
Na, jó, néha kicsikét kileng.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2018.07.11., szer. 18:34
istvan01 írta:
2018.07.11., szer. 17:39
Javasolnám, ne csatlakozzál sorban egymás után több aktív, de még aktív-passzív eszközt sem, nem életszerű és még az is várható zavarják egymás működését.
Bocs, láma kérdés: A nem életszerűt értem, de hogyan tudják egymást zavarni?
Erre nem egyszerű a válasz, pláne úgy hogy én sem vagyok villamos hálózatok szakembere. A lényeg, a fali hálózat, ami a normál konnektorból látszik egy készülék bemenete felől egy nagyon alacsony impedanciás valami, nagy áramképességgel, meg persze rajta több közel-távoli fogyasztó terhelési zaj-visszatermelésével. Egy aktív szűrő eszköz is egy nagy fogyasztó, nagyon is közel a hifihez, és amellett hogy igyekszik kikalapálni a hálózati feszültséget szinuszhoz közeli formára, (az áramot már nem nagyon képes ideálisan kezelni), maga is termel zajokat, az ő terhelése is megy vissza a hálózatba, meg bizonyos értelemben a kimenetére is. Itt messze nem érvénysül az az illesztési módszer ami közismert az előerősítő és végerősítők közötti IC kapcsolatban. Másként, két aktív feszültség-áram regeneráló eszköz egymás után rosszabb eredményt adhat mintha külön-külön egyedül dolgoznak a hifi felé.
Passszív és aktív eszköz egymás követő sorban, vagy akár fordított sorrendben kisebb bajt okozhat, de nem garantált az, hogy egymáshoz jól illeszkednek. Egy passzív eszköz egyik jellemzője, hogy a bemenetén megjelenő felharmonikus komponensek egy része visszapattan a fali hálózat felé, de hasonlóan a másik oldalon is létezik ez a jelenség, a készülék felé is van visszaverődés.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.07.11., szer. 18:33
a tervem az, hogy egyszer majd egy aktiv eszkoz lesz a rendszeremben, ami olyasmit tud mint a P10.
Akkor majd szólj, pls. ha ismét megválnál a Vibavoice-tól.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2018.07.11., szer. 17:39
Javasolnám, ne csatlakozzál sorban egymás után több aktív, de még aktív-passzív eszközt sem, nem életszerű és még az is várható zavarják egymás működését.
Bocs, láma kérdés: A nem életszerűt értem, de hogyan tudják egymást zavarni?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2018.07.11., szer. 08:32
18. élménybeszámoló : Áramellátás fontosságának kérdése – 2. felvonás
Jó beszámoló.
Ezek után/mellett hangzás minősítésre is kíváncsi a népség. A zenei minőségben nem a THD az egyetlen meghatározó, de azért van arányosság. Javasolnám, ne csatlakozzál sorban egymás után több aktív, de még aktív-passzív eszközt sem, nem életszerű és még az is várható zavarják egymás működését.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: PS Audio PerfectWave P10

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.07.11., szer. 08:32
18. élménybeszámoló : Áramellátás fontosságának kérdése – 2. felvonás
Zseniálisan jó cikk, KÖSZÖNJÜK!!! leborulok.gif
wittao írta:
2018.07.11., szer. 08:32
Jogosan merül fel a kérdés, hogy látom-e értelmét egy ilyen berendezésnek, vagy megéri-e, hallható-e a hangban különbség? A válasz mindenre igen. Egyértelmű ha ez a berendezés, vagy egy másik gyártó ilyen képességű berendezése beleférne az audio-költségvetésembe, akkor zokszó nélkül betenném a helyére és alappillére lenne a rendszeremnek.
A mérések egyértelműen mutatják, hogy kell legyen hallható különbség, de hogy megéri-e az biztos an igény és pénztárca kérdése. Nem találtam rá magyarországi forgalmazói árat, de amit hirtelen találtam (ebayen 4000 dolcsi USA-ból, tehát plusz vám plusz ÁFA), az sajnos arra utal, hogy ennek a készüléknek az ára messze átlépi a legtöbb magyar ember "fájdalomküszöbét". Kelleni azért kéne, persze :smile53:

[Javítás2... megtaláltam a hirdetést itt az AVX-en... bocsi!]
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Wittao, jó cikk!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »

Elkezdtem próbálni egy számomra még ismeretlen dolgot.Gondoltam megosztom veletek.
Tegnap megérkezett a ps 300 tápszűrő. Azért vettem mert a DAC-om 115 voltos. Ki akartam próbálni hogy mi a különbség a normál trafóhoz képest.
Tehát a ps 300-ba bemegy a 230v és kijön belőle a 115v. Az érdekesség az egészben a különböző szűrési programok mellett az, hogy a frekvenciát 50-120Hz-ig lehet állítani.
Nagyon kevés időm volt eddig de úgy tűnik hogy a stepdown trafóhoz képest jelentős a javulás.
90Hz-re állítva a frekvenciát szintén javul a hang de kicsit elkezd gépies lenni. Más kérdés hogy ez használ-e az elektronikának.....
Holnap talán több időm lesz hallgatózni.
Amúgy kicsit abszurd a helyzet mert a ps 300 egy p10-be van bedugva:)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

keresztes33 írta:
2018.07.01., vas. 13:48
"A DC blokkolás mértékét lehet növelni a soros diódák számával is, de ezzel sajnos a hangzás degradálás is erősebb lesz, ami akkor lesz még idegesítőbb, amikor alig van DC szint, vagyis abban az időszakban feleslegesen van jelen ez az eszköz."

...akkor ezért - ha jól értem - csak 1000 mV DC terhelésre lett kalibrálva a PS Humbuster a manualja szerint?

"Using multiple HB-III’s in series with each other will increase the level of hum reduction due to DC
on the line. However, we do not recommend the use of multiple HB-III devices as DC levels on the
AC line high enough to go beyond the 1 volt capability of the HB-III are problematic and should be
looked at by an electrician."
Ez azért mégsem ilyen egyszerű hogy 1000mV-ig dolgozik a diódás DC blokkoló. Miért, mert a hálózat DC-je nem valódi DC feszültség ami eltolja egyik irányban az 50Hz szinusz feszültséget. Itt arról van szó, hogy a szinusz pozitív és negatív periódusa területek integrálja nem egyenlő a hálózatot terhelő főleg összevissza kalimpáló kapcsoló üzemű fogyasztók terhelése által. Egyszerűbb esetben a félperiódusú/egyutas diódás egyenirányító is egyoldalasan terheli a szinusz periódusait. A terheltebb oldalon pillanatnyi feszültség csökkenés jelenik meg a többi fogyasztó bemenetén.

Az aszimmetrikus pozitív és negatív szinusz periódusok nem egyenlő arányban töltik és kisütik a trafó mágneses energiáját (B H szorzat) ami egy időállandóval konstans töltésként jelenik meg. Tehát a DC feszültség, DC mágnesező áram a trafóban képződik.
A diódás blokkoló nem tudja a periódus asszimmetriát eltüntetni, viszont a trafó által összegyűjtött DC áram szerint vág-blokkol, de azért marad bőven az aszimmetrikus +/- szinusz periódusok különbségéből is. Trafója és annak méretezése adja meg, ez a csökkentet hibájú periódus asszimmetria képes-e telítésbe vinni a trafó vasat a mágnesezési görbe könyökpontján túl.

A toroidok két ok miatt érzékenyek erre az periódus asszimmetriára.
1/ a toroidok szokásos textúrás trafó lemeze jóval szögletesebb a mágnesezési görbe szélein, mint az EI lemezeké, tehát ha gerjesztés ezt meghaladja, akkor megszűnik az induktív ellenállás e pont felett.
2/ A toroidok jellemzően kevés rézmenettel, ráadásul vastagabb rézdróttal készülnek primer és szekunder oldalon az EI trafókhoz képest, tehát a réz DC ellenállása alacsony, alacsonyabb mint az azonos típusteljesítmény EI trafó primer ellenállása, az alcsony rézellenállás kevésbé korlátozza az áramot akkor amikor a gerjesztés eléri-meghaladja mágnesező görbe könyökét, ahol már induktív ellenállás töredékére csökken.

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

"A DC blokkolás mértékét lehet növelni a soros diódák számával is, de ezzel sajnos a hangzás degradálás is erősebb lesz, ami akkor lesz még idegesítőbb, amikor alig van DC szint, vagyis abban az időszakban feleslegesen van jelen ez az eszköz."

...akkor ezért - ha jól értem - csak 1000 mV DC terhelésre lett kalibrálva a PS Humbuster a manualja szerint?

"Using multiple HB-III’s in series with each other will increase the level of hum reduction due to DC
on the line. However, we do not recommend the use of multiple HB-III devices as DC levels on the
AC line high enough to go beyond the 1 volt capability of the HB-III are problematic and should be
looked at by an electrician."

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2018.06.19., kedd 20:13
diódás DC blokkoló legyen vagy ne legyen?

Régen történt, alkalmanként búgott az erősítőm bumszi toroid hálózati trafója, ezért beépítettem fixen a hálózati kábelbe a 35A max áramú greatzet kondikkal. Napokban kitaláltam egy egyszerű búgás kontrollt. Csendes időszakban, amikor utcán sincs forgalom, kutyák sem ugatnak, szél sem fúj, madarak is csendesebbek, mert ezeket mind érzékelte a telefonos dB-el mérőm csukott ajtó-ablakkal is, amit ráhelyeztem a sasszira trafó közelében és figyeltem amit az rögzít. Bizony eléggé változó időben, percenként is fel-le mozgott 15dB eltérésekkel. Érdekes módon, amit telefon "hallott", én 2m távolságból semmit nem hallottam, egészen közel hajolva igen. Ez volt a DC blokkolóval bővített hálókábellel.

Kicseréltem a kábelt azonos DC blokkoló nélküli Siltech hálókábellel. Eredmény a búgás mérésben az előbbiek szerint semmi, de semmi változás, se nem kisebb, se nem nagyobb az egyébként alacsony szintű búgás, persze időben hasonlóan változó volt mint a DC blokkolós kábellel. Vettem nagy levegőt, kiszereltem a kábelekből a DC blokkolókat, nálam nem csökkenti a búgást. Kérdés, DC blokkoló nélkül esetleg változik a hangzás? Igen, egyértelműen állítom és hallom, a DC blokkoló nélkül kevéssel transzparensebb, jobb felbontású a hangzás a rendszeremben.
toroid búgás történet folytatódik. A diódás blokkoló kiiktatása úgy tűnt, nem okoz búgás növekedést miközben a diódás egység hangzás befolyásoló (nálam rontó) hatása csökken. Igen, ez így volt mindaddig, amíg az időszakosan változó hálózati DC szint el nem ért egy nagyságot.
Volt több alkalom így DC blokkoló nélkül, amikor a trafó búgás mechanikus hangja mégis hallhatóvá vált a sweet pontból is, nem nagy szinten, kb mint néhány régi analógszalagos felvétel szalag zajszintje, vagy az alatt. Korábban meggyőződésem volt, a trafó búgás, ami ugye a trafó lemezek félperiódus oldali mágneses telítésével áll elő, a rendszeren át hangszóróig terjedően nem hat. Sajnos meg kell állapítanom, hogy sajnos igen. Nem jelentős, el lehetne menni mellette, egyébként sem lehet tökéletes átviteli láncot felépíteni.

Magyarázni lehetne a dolgot azzal, hogy a trafólemez telített oldali mágnesezése által a szekunder oldalon megjelenik a szinusz felső részén ebből származó torzulás, növelve az egyébként sem ideális alakú szinusz feszültséget anomáliáit.
Tehát a diódás blokkoló az alacsonyabb DC szintekre kevésbé hatásos, ha viszont megnövekszik a DC szint akkor válik eredményesebbé. A DC blokkolás mértékét lehet növelni a soros diódák számával is, de ezzel sajnos a hangzás degradálás is erősebb lesz, ami akkor lesz még idegesítőbb, amikor alig van DC szint, vagyis abban az időszakban feleslegesen van jelen ez az eszköz.

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

Kép
erica írta:
2018.06.22., pén. 08:35
9 hours ago, erica said:




Nálam betáp ès bizti csere elött volt pörgetős óra utána cserèltèk digitálisra.



Már akkor is jobb letta hang.



 





 




9 hours ago, erica said:




A betápkábelt a mèrő óráig kicserèltèk (25mm" aluminium kábelre ,de ami elötte volt az kb az 1/5e )



Amin nagyon megdöbbentem h elsőre azt hittem h be van kapcsolva a subb ès nem.





 
Csatolmányok
Igy volt bekötve a tetön ahol bejön az áram egy csőbe
Igy volt bekötve a tetön ahol bejön az áram egy csőbe
IMG_20180629_162822.jpg (625.12 KiB) Megtekintve 1651 alkalommal
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

erica írta:
2018.06.22., pén. 09:45
1 minute ago, SoundMania said:




Ennél azért többet észre lehet venni.





Valobann csak nem írtam.
Annyival többet mint ha az egèsz rendszert egy kategóriával feljebb cserèltem volna .
Dinamika megnőtt, hátrafelè ès minden irányba tèr növekedès ès nagyon kitisztult.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

"Igen, épp csak a zenét öli meg..."

Rehabilitálnom szükséges a PS Audio Humbuster DC blokkolót – nehéz volt elhinni, hogy egy PS Audio termék ennyire rossz legyen. (Régóta használok PS Audio Noise Harvestereket.)
Tehát a bejáratás (kb. 100 óra) meghozta a várva várt eredményt, azaz eltűnt a nyersesség, a keménység a hangból, és immár csak a jó tulajdonságok maradtak. :tutiok:

Időközben sikerült vennem egy PS Audio Duet passzív szűrőt is, ami tegnapelőtt érkezett: ennek nem kellett ennyi járatás, ma reggelre már itt is csak a jó tulajdonságok maradtak. :napsut:
A kettőt a PS Audio manualja szerint összekötöttem (elöl a HB).

Aki passzív szűrőt keres, annak bátran merem ajánlani a Duet-et. Nálam nemhogy dinamika csökkenést okozott volna, ellenkezőleg: nélküle laposabb a hang mind dinamikában, mind a 3D-t illetően.
Érdekességként megemlítem, hogy az utóbbi napokban a meghallgatások nem a hatalmas trafóval rendelkező Etalon erősítővel, hanem a jóval kisebb toroid trafóval rendelkező Arcam erősítővel történtek, ami soha nem produkált hallható, érzékelhető DC búgást! De a javulás mégis olyan mértékű, mintha az erősítőt egy drágább erősítőre cseréltem volna... ;peace;

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »




52 perce, Majik írta:




Hát, hogy mi kár, mi haszon, ez sok mindentől függ. Nekem teljesen megfelel, hogy ez a trafó hangminőség romlás nélkül megszünteti a trafóbúáa hallgatási pozícióban.



Az a szűrő, pedig csak előkerül....





Bocsi, a búgást kihagytam.



Nálam nem búg semmi.

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »




On 2018. 06. 23. at 8:03 AM, prando said:




Mi öli meg?





Mit ölnek?

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »




2 hours ago, prando said:




 





Hát, hogy mi kár, mi haszon, ez sok mindentől függ. Nekem teljesen megfelel, hogy ez a trafó hangminőség romlás nélkül megszünteti a trafóbúáa hallgatási pozícióban.



Az a szűrő, pedig csak előkerül....


Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »




1 órája, Majik írta:




Igen, az azóta is bent figyel az ösvény elején. Kb. 90%-ot szed le a búgásból, így már lehet zenét hallgatni diódás dc leválasztó nélkül.



Olyan változásokat nem tapasztaltam, mint amikről az angol Naim fórumban beszámoltak, dinamika, sávszélesség javulás, de legalább nem ront a hangminőségen semmit (legalábbis én nem hallom).



Igazából akkkor ez kár oda, nem?



Viszont vendégeskedett nálam egy házi építésű szűrő, ami elég nagy mértékű javulást okozott. Dinamika, sávszélesség, mély hangok megfogottsága, dallamossága nagyon sokat javult, pedig csak az elő-végfok tápja ment róla.



Rendeltem egyet, de mivel harmadkézből került hozzám, nem tudom mikor lesz belőle valami.



Ezért meg tán nem lenne kár, ha előkerülne.





 

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »




15 hours ago, istvan01 said:




Bő egy évvel ezelőtt beraktál egy nagy, talán toroidos leválasztó trafót is ebbe a helységbe. Az hozott-e hagzás javulást és DC okozta búgás csökkenést? 





Igen, az azóta is bent figyel az ösvény elején. Kb. 90%-ot szed le a búgásból, így már lehet zenét hallgatni diódás dc leválasztó nélkül.



Olyan változásokat nem tapasztaltam, mint amikről az angol Naim fórumban beszámoltak, dinamika, sávszélesség javulás, de legalább nem ront a hangminőségen semmit (legalábbis én nem hallom).



Van elég nagy hely a trafó felett a dobozban, oda szereltem be a Humbuster másolatot. Nem lakott ott sokáig.



Viszont vendégeskedett nálam egy házi építésű szűrő, ami elég nagy mértékű javulást okozott. Dinamika, sávszélesség, mély hangok megfogottsága, dallamossága nagyon sokat javult, pedig csak az elő-végfok tápja ment róla.



Rendeltem egyet, de mivel harmadkézből került hozzám, nem tudom mikor lesz belőle valami.


Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




On 2018. 06. 22. at 6:23 PM, Majik said:




Szia,



én ma hajítottam ki a betáp ösvény elejéről a Humbuster másolatot. Egy hetet kapott “igazodásra”. Lehet, hogy ez neki kevés volt, de nekem meg sok. Most újra lehet zenét hallgatni.





Bő egy évvel ezelőtt beraktál egy nagy, talán toroidos leválasztó trafót is ebbe a helységbe. Az hozott-e hagzás javulást és DC okozta búgás csökkenést? 


Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Dombóvár

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Bocsánat, a beírásom feletti  bejegyzésre reagáltam, ami a PS Audio Humbuster készülékkel, ill. annak utánaépített másolatával kapcsolatos.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »




15 perce, keresztes33 írta:




Igen, épp csak a zenét öli meg... 




Mi öli meg?

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Dombóvár

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Igen, épp csak a zenét öli meg... 

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »




On 2018. 06. 20. at 7:10 AM, keresztes33 said:




A kérdés lemaradt a végéről: van valakinek hasonló tapasztalata vagy javaslata a Humbuster-rel kapcsolatban? 


 



"Viszonyítva a mértéket, kb hasonló, vagy talán még annál is erősebb mint amit a Psaudio PPP rendszerbe iktatása jelent..." 



Mivel nem vagyok műszaki ember, ezért ne nevessetek ki a kérdésért: ha a földelés minősége ekkora jelentőséggel bír, nem lehetséges, hogy a virtuális föld csodaszerek hasonló elven "működnek"? Nekem is egyszerűbb lenne egy VF eszköz használata, mint szondákat verni a földbe... 




Szia,



én ma hajítottam ki a betáp ösvény elejéről a Humbuster másolatot. Egy hetet kapott “igazodásra”. Lehet, hogy ez neki kevés volt, de nekem meg sok. Most újra lehet zenét hallgatni.


Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »




13 hours ago, wittao said:




Koszi a tapasztalatot!



uj orak kontra regi orak valakinek van tapasztalata? Nalam meg egy kb. 10-15 eves porgettyus van (megnezhetnem pontosan de majd ha ez szamit megnezem  ). Amikor most 1x32A-re alltam ra, akkor kerdeztem a szereloket, azt mondtak hivatalosan meg ez van es nem is cserelik le ujabbra. Varjam az uj ora cserejet vagy inkabb oruljek, hogy meg ez van?





A villanyórák (a 24 órás és a vezérelt is) 10 évre vannak hitelesítve. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltatónak 10 évente automatikusan cserélnie kellene az érintett mérőt, függetlenül attól, hogy az milyen állapotban van. (Általában be szokták tartani a 10 éves idővallumot.)



Míg korábban akár használt (átvizsgált, felújított) analóg mérőket is raktak be csereként, az elmúlt 5-6 évben szinte az összes hazai szolgáltató már csak új, digitális mérőket szerelt fel. 



Több gyártó, többféle típusa van forgalomban idehaza, ami ráadásul évről évre változik.



Íme például az EON jelenlegi kínálata:https://www.eon.hu/hu/lakossagi/aram/mu ... merok.html



 



Nálam 2016-ban (akkor még ÉMÁSZ, ma már ELMŰ-ÉMÁSZ terület) cserélték le az 1 fázisú, 24 órás, analóg (Ganz) mérőmet AEM CSM0201 digitális típusra. 



A cserét követően az én hifi rendszeremben nem hallottam semmilyen negatív változást a hangminőséggel kapcsolatban. 



Megjegyzés: nagyon fontos a stabil, jó kontakt, legyen az villanyóra vagy kismegszakító vagy tápkábel bekötése. Nekem az óracsere után jobb lett a hang (dinamikusabb, tisztább), mert a cserét végző fiatal villanyszerelő - időnként halkan szentségelve - kiktatta a mérő környezetében lévő, évtizedek alatt felhalmozott összes felesleges, szakszerűtlenül kivitelezett, összeégett toldásokat, kötéseket és új vezetékdarabokkal kötötte be a mérőt. Elmondása szerint ekkor már 2 hete egyfolytában cserélte a lakótelepünkön a mérőket és egy-két kivétellel mindenütt ugyanez a kép fogadta, mint nálam...


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”