Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Van vonóhorog a pickupomom ami teherautónak minősül, de mivel nyilatkoztam, hogy magáncélokra használom nem kellett hozzá tachográf, de mi van ha
külföldön vontatok vele lakókocsit?
Lehet,, vagy megbüntetetnek?

Lehet, hogy megbüntetnek.
 
De komolyan.
 
Ez bonyolult dolog, mert hiába használod magáncélra a vontatott járművet is, beleköthetnek bármibe - pláne külföldön.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Van vonóhorog a pickupomom ami teherautónak minősül, de mivel nyilatkoztam,
hogy magáncélokra használom nem kellett hozzá tachográf, de mi van ha
külföldön vontatok vele lakókocsit?
Lehet,, vagy megbüntetetnek?

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: alfa »


És még egy utolsó.

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: alfa »


SzembQl is..

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Egy másik topicban már írtam róla, de ide is beteszem. Ide jobban is passzol. A cégünk reklámjában szerepelt a kicsike.

Nem csoda, hogy ritkán látni ilyet. Elég égő.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: alfa »


Egy másik topicban már írtam róla, de ide is beteszem. Ide jobban is passzol.
A cégünk reklámjában szerepelt a kicsike.

TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Aki még nem látta Toyota MR2 tunning:
 
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... ename=WDVW

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Tegnap gocartozással zártuk a napot 16 - 19.30-ig.Izomláz, mindenhol kék zöld foltok. Nem mondta senki hogy ez ilyen melós dolog...
Utánna beültem a devóba, öregem az a kényelem! A szervó nélküli kormánymű könnyedsége a finom puha kényelmes futómű tökéletessége...    

Hol voltatok ?

Ez itt a reklám helye!
Ász volt a COM sisak. Mi vittük, így menet közben is tudtunk beszélgetni amíg bírtunk persze

Jó hely! Én is voltam ott jópárszor!

Csak most pár napig zárva volt ha nem tévedek miattunk annyira leamortizáltuk a gépeket .

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Mester »


Tegnap gocartozással zártuk a napot 16 - 19.30-ig.Izomláz, mindenhol kék zöld foltok. Nem mondta senki hogy ez ilyen melós dolog...
Utánna beültem a devóba, öregem az a kényelem! A szervó nélküli kormánymű könnyedsége a finom puha kényelmes futómű tökéletessége...    

Hol voltatok ?

Ez itt a reklám helye!
Ász volt a COM sisak. Mi vittük, így menet közben is tudtunk beszélgetni amíg bírtunk persze

Jó hely! Én is voltam ott jópárszor!

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Hallgasd meg a 6.5 literes V12-es AMG-t.
 
Az sem rossz de nekem a legjobban a v8-as hörgése tetszik. Imádom

Sokan mondják ezt egyébként.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Hallgasd meg a 6.5 literes V12-es AMG-t.
 
Az sem rossz de nekem a legjobban a v8-as hörgése tetszik. Imádom

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt a perverzséget!     
De mi vagyunk a kisebbség. A nagyja jobb szereti ha nem is kell váltogatni. Gyorsuljon ötösben is, és kész.
 
(Amúgy azért, egy izmos dízelállat jó dolog ám, jó látni mikor erőlködik a benzines, pakolgatja a sebességeket, te meg egész úton végig 5-ösben voltál)

Ezért vesznek automataváltós járgányt.
Azért nem olyan nagy az a réteg, aki nagy autóval jár.
A fiatalabbja (mindenkitletolokazútról) meg tökmind1 milyen kocsiban ül, üveghangon leszabályzásig nyomja neki.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Ezt a perverzséget!
 
De mi vagyunk a kisebbség. A nagyja jobb szereti ha nem is kell váltogatni. Gyorsuljon ötösben is, és kész.
 
(Amúgy azért, egy izmos dízelállat jó dolog ám, jó látni mikor erőlködik a benzines, pakolgatja a sebességeket, te meg egész úton végig 5-ösben voltál)

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Persze, a fogyasztásbeli előny, főleg városban, meg dögnagy autóknál nagyon is a dízelek mellett szól, nem beszélva az autóúton való lazán 5-ösben előzgetésről, visszaváltások nélkül - nos az is kényelmes dolog.
Én szeretem visszapakolni...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »

Ma este is Top Gear!

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Nekem a kedvencem akkor is az 5500 ccm-is v8-as kompresszoros AMG motor a kedvencem. Olyan hangja van mint 1 repülőnek. A Top Gear-ben a fő csókának is egy SL55 AMG-je van és azt mondta olyan a hangja mint 1 Messerschmidt-nek  
Nekem is kell

Hallgasd meg a 6.5 literes V12-es AMG-t.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Blitz »

Bocsi az előző én voltam........

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Vendég

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem a kedvencem akkor is az 5500 ccm-is v8-as kompresszoros AMG motor a kedvencem. Olyan hangja van mint 1 repülőnek. A Top Gear-ben a fő csókának is egy SL55 AMG-je van és azt mondta olyan a hangja mint 1 Messerschmidt-nek
 
Nekem is kell

Avatar
Giraffe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2005.04.12., kedd 13:27
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Giraffe »


Amint betörnek nagy számban a turbós benzinesek (mert állítólag ez a jövő), újra csökkenni fognak a dízel eladások. 
Ez most elég velős, de úgy tűnik, a benzinesek fogyasztását is képesek lesznek faragni az illetékesek.

A BMW is most tervezi turbó mutor gyártását . . . érdekes.
TV: Samsung 60D6500; Erősítő: házimozi : Pioneer VSX D912; sztereó : Quad 405; Heed Obelisk Si + X2; DVD: Pioneer DV668AV; DAC: Heed Dactilus; Hivox Lupus; Hangfal: Acoustic Energy Aegis EVO 3 és EVO 1 + center; Deck: Aiwa AD-R450; CD: Pioneer PD 6700; Hálózati szűrő: Belkin SurgeMaster SurgePro - Maximum Serie; Kábelek: Neotech, AudioLink, RG59

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »

A Volkswagen felhívta a pórnép figyelmét, hogy fogynak a Bugatti Veyronok, így aki még szeretne 5000 helyett millió eurós autót 16,4 literes motorral és legalább 1001 lóerővel (a "sportosabb" változat 1100 lóerős), az mielőbb jegyeztesse elő.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Amint betörnek nagy számban a turbós benzinesek (mert állítólag ez a jövő), újra csökkenni fognak a dízel eladások.
 
Ez most elég velős, de úgy tűnik, a benzinesek fogyasztását is képesek lesznek faragni az illetékesek.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Mvel a dízel autó kevesebbet is fogyaszt az olcsóbbik üzemanyagból ezért ez is 1 ok.

Ebből most már főleg csak a kevesebb fogyasztás az igaz, de a gázolaj meg a 95-ös benya majd' egy árban vannak ma már. Amikor a HDI-t vettem, még volt vagy 50 ft különbség... Ma meg már szinte semmi (5 ft kb).
 
Viszont bizonyos esetekben a dízelesek tudnak csítelni, mondjuk olcsóbban beszerezni fuvaros ismerősöktől, vagy áfázni (aki megteheti).
 
Sztem azért - bár hatalmasat fejlődtek a dízelek - meg lehet figyelni hogy leginkább a turbók, biturbók bevezetése hozta a plusz lovakat meg a nyomatékot. A mai 1.9-es szívódízelek még mindig nem túl erősek.
 
Igazságos az lenne teljesen, ha a turbós benzineseket mérnénk a turbós dízelekhez, úgy már kicsit más a helyzet....
 
Persze, a fogyasztásbeli előny, főleg városban, meg dögnagy autóknál nagyon is a dízelek mellett szól, nem beszélva az autóúton való lazán 5-ösben előzgetésről, visszaváltások nélkül - nos az is kényelmes dolog.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tami »


..1 kis növekedéssel még kell számolni de a nagy dízel robbanás már szvsz megtörtént.
- igyvan!!
- nyugaton ha megnezed a kocsi eladasokat egyertelmu.., pl. nyugatabbra hasznaltautoban benzinest aligha tudsz eladni normalis aron.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Eddig a dízel autók lomhák voltak most már szinte ugyan olyan erősek mint a benzinesek sőt 2X-akkora nyomatékkal vannak ellátva mint benzines testvéreik.
Mvel a dízel autó kevesebbet is fogyaszt az olcsóbbik üzemanyagból ezért ez is 1 ok.
 
1 kis növekedéssel még kell számolni de a nagy dízel robbanás már szvsz megtörtént.

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Szakértőkhöz egy pár buta elméleti kérdés.
 
Miért növekszik a dízeles autók aránya a benzinesekhez képest?
Mi volt az oka az eddigi benzines túlsúlynak és mi változott meg ezen a téren?
Várható-e a további növekedés?

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”