Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Köszönöm a tanácsokat leborulok.gif , fontolóra veszem őket ,mondjuk a Cav A12 egy igazán impozáns darab. Még barátkozom az RS 8-al . mindenesetre az érdekes számomra, hogy előtte nagy dobozaim voltak - JBL ES 90 valamint Klipsch r 28 f - mégis mennyivel többet ad a Monitor Audio , természetesen a mérete és megjelenése miatt a feleségem kedvence is lett.

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Imi 007 írta:
2019.07.12., pén. 20:41
Sziasztok !
Tudna valaki segíteni , a - frissen vásárolt- montor audio silver rs 8-as hangfalaimhoz , milyen sztereó erősítőt párosítsak.
Jelenleg marantz sr 6007-es van használatban, amivel igazából elégedett is vagyok, de gondolom egy igazi szteróval lenne az igazi. Zenében szinte mindenevő vagyok , melegebb teltebb hangzást részesítem előnyben. Üdv. Imi 007
Szerintem ki lehetne próbálni egy Creek-kel.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Van az apróban egy Cav A12, nos én azzal nagyon meghallgatnám ezt a MA párost. ;)
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Szia ! Szia köszi a választ , valami hasonlóban gondolkodom mint cx 60-as , vagy van itt a fórumon Nad 356 -os is eladó. természetesen van anyagi határa a vásárlásnak, azért a hangfal értékének a kétszeresét nem akarom erősítőre költeni. Bár igazából azt sem tudom, hogy elégedetlenség vagy kíváncsiság gondolkodtatott el a cserén.

Avatar
Gtaati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2018.06.07., csüt. 09:02
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gtaati »

Helló!
Én nyugodt szívvel ajánlanám a Cambridge Audio CXA60/80-t vagy még ettől is jobb a Primare sztereó erősítői, kérdés mit enged a pénztárca.... De majd jönnek a tapasztaltabb szakik és ajánlanak vasat hozzájuk!! ;)
Cambridge Audio CXR 200, Cambridge Audio CXUHD, Monitor Audio Silver 8, Monitor Audio Silver Center, Monitor Audio Silver FX, Monitor Audio RSW12:)

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Sziasztok !
Tudna valaki segíteni , a - frissen vásárolt- montor audio silver rs 8-as hangfalaimhoz , milyen sztereó erősítőt párosítsak.
Jelenleg marantz sr 6007-es van használatban, amivel igazából elégedett is vagyok, de gondolom egy igazi szteróval lenne az igazi. Zenében szinte mindenevő vagyok , melegebb teltebb hangzást részesítem előnyben. Üdv. Imi 007

Avatar
Adamskyy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2010.01.01., pén. 22:14
Értékelés: 427
Tartózkodási hely: DEBRECEN

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Adamskyy »

Dolby Atmos in progress by Monitor Audio Gs series "in Ceiling".
Sikerült találnom a Gs széria plafonba építhető verziójából 2db-ot. Hamarosan beépítésre kerül, így van módom kipróbálni az Atmos hangzást.
20190527_162601.jpg
20190527_162601.jpg (3.78 MiB) Megtekintve 3070 alkalommal
20190527_162426.jpg
20190527_162426.jpg (4.58 MiB) Megtekintve 3070 alkalommal

Avatar
Gtaati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2018.06.07., csüt. 09:02
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gtaati »

Köszönöm szépen a válaszokat, ellenőrizni fogom!! ;) :smile53:
Cambridge Audio CXR 200, Cambridge Audio CXUHD, Monitor Audio Silver 8, Monitor Audio Silver Center, Monitor Audio Silver FX, Monitor Audio RSW12:)

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Linner írta:
2019.05.25., szomb. 09:57
Gtaati írta:
2019.05.22., szer. 22:08
Helló!

Köszönöm szépen a választ! Nem áll szándékomban a gyári állapotú dobozokat megbontani és piszkálni... :) Imbusz kulcs meg azért furcsa, mert a centerhez és az fx-hez nincs talp és mindkét dobozban volt kulcs, ami csak a hangszóró befogató csavarokhoz jó.
Üdv!
Nekem gx200-al volt olyan tapasztalatom, hogy megvétel után pár évvel a csavarok lelazultak. Bár gyári ajánlást nem találtam, de a kereskedő javaslatára a kulcsal meghúztam feszesre. Nem tudtam sírjak-e vagy nevessek, hogy korábban nem vettem észre, hirtelen helyreállt a hangkép.
Valamelyik külföldi fórumon olvastam hasonló tapasztalatokról, ahol arra jutottak, hogy az álló verziók hajlamosabbak lelazítani a csavarokat.
Amióta meghúztam őket, néha rájuk nézek, párszor kicsit húztam utána de teljesen nem voltak lelazulva.
Javaslom mindenkinek ellenőrizze a sajátját!
Szerintem ezt nem csak M.A. dobozoknál érdemes megcsinálni.
Az Usher hangsugárzók csavarjai is hajlamosak a kilazulásra és ez nem egyedi eset,mert járt nálam jó pár ilyen doboz az olcsó kategóriától a drágábbakig bezárólag.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Linner »

Gtaati írta:
2019.05.22., szer. 22:08
Helló!

Köszönöm szépen a választ! Nem áll szándékomban a gyári állapotú dobozokat megbontani és piszkálni... :) Imbusz kulcs meg azért furcsa, mert a centerhez és az fx-hez nincs talp és mindkét dobozban volt kulcs, ami csak a hangszóró befogató csavarokhoz jó.
Üdv!
Nekem gx200-al volt olyan tapasztalatom, hogy megvétel után pár évvel a csavarok lelazultak. Bár gyári ajánlást nem találtam, de a kereskedő javaslatára a kulcsal meghúztam feszesre. Nem tudtam sírjak-e vagy nevessek, hogy korábban nem vettem észre, hirtelen helyreállt a hangkép.
Valamelyik külföldi fórumon olvastam hasonló tapasztalatokról, ahol arra jutottak, hogy az álló verziók hajlamosabbak lelazítani a csavarokat.
Amióta meghúztam őket, néha rájuk nézek, párszor kicsit húztam utána de teljesen nem voltak lelazulva.
Javaslom mindenkinek ellenőrizze a sajátját!
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
Gtaati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2018.06.07., csüt. 09:02
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gtaati »

Helló!

Köszönöm szépen a választ! Nem áll szándékomban a gyári állapotú dobozokat megbontani és piszkálni... :) Imbusz kulcs meg azért furcsa, mert a centerhez és az fx-hez nincs talp és mindkét dobozban volt kulcs, ami csak a hangszóró befogató csavarokhoz jó.
Cambridge Audio CXR 200, Cambridge Audio CXUHD, Monitor Audio Silver 8, Monitor Audio Silver Center, Monitor Audio Silver FX, Monitor Audio RSW12:)

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Én nem bántanám a gyári kábelezést hiszen akkor oda a gyári állapot.Különben is ezek a mostani M.A. dobozok nagyon meg vannak csinálva(másod rendszerben egy Bronze 2-est használok).Az imbusz kulcsot a gyári talpak felszereléséhez adják.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Gtaati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2018.06.07., csüt. 09:02
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gtaati »

Helló Mindenki!

Korábbi Heco Music Style 5.0 szettemet sikerült lecserélnem egy régi vágyamra, a Monitor Audio Silver 5G szettre. Egész pontosan Silver 8 frontok, Silver center, Silver FX hátterek és Silver RSW12 mélyládára. Egy Cambridge Audio CXR200-al használom őket. A tapasztaltabb MA tulajdonosoktól, illetve mindenki mástól is kérdezni szeretném, hogy milyen hangfalkábeleket ajánlanátok ehhez a szetthez? Én a Qed XT40-el szimpatizálok, de személyes tapasztalatom nincs még vele.. És ha már kábelezés, itt korábbi hozzászólásokban láttam, hogy Gold szériánál volt aki cserélte a belső kábelezést is és volt pozitív hozadéka, Silver szettemnél lenne ennek értelme? Még egy kérdés, a hangszórókat a házba hosszú imbusz csavarral rögzítik be, és a gyári tartozékokhoz mellékelnek hozzá való imbusz kulcsot, ezt miért adják? Ha minden rendben van akkor alapvetően a tulaj nem szeretné szétszedni bolygatni:)? Ennek mi lehet a gyakorlati oka?

Köszönöm szépen előre is a segítő válaszokat!
Cambridge Audio CXR 200, Cambridge Audio CXUHD, Monitor Audio Silver 8, Monitor Audio Silver Center, Monitor Audio Silver FX, Monitor Audio RSW12:)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Monitor Audio Studio újabb videó, most egy McIntosh MA5200 társaságában: https://www.youtube.com/watch?v=SBwkCrCDEtI

Avatar
_ap_
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013.04.02., kedd 22:47
Értékelés: 5

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _ap_ »

nekem frontként üzemel és maximálisan meg vagyok elégedve vele, olyannyira, hogy (bocs a megbotránkoztatásért) ha olyan frontsugárzóim lennének amik mögött ennek háttérbe kéne szorulnia, inkább ezeket tartanám meg, és a frontok eladásából befolyó összeget másra költeném :)

ugyanitt, én meg erősítőt vennék hozzá, így érdekelne azok véleménye, akik már több összeállításban is használták, hogy melyikekkel teszett nekik a legjobban.

a nadokról olvastam hogy remekül érzik magukat vele, jelenleg ca hajtja, így a csere inkább csak kíváncsiság, mint konkrét elégedetlenség. pont ezért nem is szánnék rá százezreket :)
komancs írta:
2018.12.09., vas. 17:20
Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem Monitor audio rs1 hangsugárzó párost vásárolnék háttérsugárzónak kinek milyen tapasztalata van hangzásáról?Ehhez a szetthez lenne.Heco argon 30 Castle állványon frontként Heco argon center és Magnat beta 30sub.Sajnos Heco argon 30-t hosszú hónapok óta nem találok eladót háttérnek.Gondolom így lenne igazi a szett.Válszokat előre is kös

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komancs »

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem Monitor audio rs1 hangsugárzó párost vásárolnék háttérsugárzónak kinek milyen tapasztalata van hangzásáról?Ehhez a szetthez lenne.Heco argon 30 Castle állványon frontként Heco argon center és Magnat beta 30sub.Sajnos Heco argon 30-t hosszú hónapok óta nem találok eladót háttérnek.Gondolom így lenne igazi a szett.Válszokat előre is kös

Avatar
davek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2011.09.18., vas. 09:29
Értékelés: 27

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: davek »

Nekem RX6 van egy NAD D3020-szal (kicsi D osztályú, 2x30W). Ennek inkább melegebb hangja van, így jól passzol a picit neutrálisabb Monitor Audioval, nagyon szép zenei az összkép. Voltak korábban rosszabb párosításaim is, ezzel most nagyon elégedett vagyok. Külön jó pont a D3020-ban, hogy van beépített DAC is benne, meg normális fejes erősítő, kb. mindre igaz ez a melegebb NAD karakter.
Audison írta:
2018.09.11., kedd 14:25
Sziasztok!

Monitor Audio (bronze2) dobozokhoz mennyire ajánlott a NAD (pl.: 316bee)?
CTH+SDAC, AKG K702, AKG K371, 1MORE Sonoflow, NAD D3020, Monitor Audio RX6

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Az Extreme Audio-nál:
Valamint minden Hi-Fi Show részvevőnek a kiállítás ideje alatt 25% kedvezményt adunk az alábbi termékekre:

Monitor Audio Gold széria
Monitor Audio Silver széria
Musical Fidelity minden termék


Az ajánlat a kiállítás két napján érvényes, személyes és online vásárlás esetén is!
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Monitor Audio Studio bemutató: https://www.youtube.com/watch?v=HjdGbMBQ_IM

Online
Avatar
bence
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2008.08.05., kedd 22:55
Értékelés: 6

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bence »

Monitor Audio hangsugárzók nagyon jó áron az AV STREAM oldalán ! http://www.avstream.hu/

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Audison »

Köszi, ez elég bíztató. :) Tervezek egy ilyen összeállítást (MA bronze2 +316bee+ 516bee). Esetleg ha lesz Silver2 használtan, akkor azt. Szimpatikus egyébként a Bowers 685S2 is, de egy ismerősöm szerint a MA-ban szebb a magas és jobb a középtartomány, viszont kevesebb a mélye.

svan írta:
2018.09.11., kedd 15:23
A Nad C320 és C326 szerintem nagyon jól kijön a Monitor Audio BX2-vel (Bronze 2 korábbi változata) és a GS10-zel is. :smile32:

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Audison írta:
2018.09.11., kedd 14:25
Sziasztok!

Monitor Audio (bronze2) dobozokhoz mennyire ajánlott a NAD (pl.: 316bee)?
A Nad C320 és C326 szerintem nagyon jól kijön a Monitor Audio BX2-vel (Bronze 2 korábbi változata) és a GS10-zel is. :smile32:
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: stx »

Audison írta:
2018.09.11., kedd 14:25
Sziasztok!

Monitor Audio (bronze2) dobozokhoz mennyire ajánlott a NAD (pl.: 316bee)?
Jó kérdés, ki fogom próbálni. Igaz, nem pont ez a párosítás.
Van Nad 356 es MA BX6, megnézem, mit produkálnak együtt. Most az MA BX6 egy Luxman A-353-mal van parban, nagyon jól szól.

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Audison »

Sziasztok!

Monitor Audio (bronze2) dobozokhoz mennyire ajánlott a NAD (pl.: 316bee)?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ez már beteges :D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”