Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tegnap egy szabadtéri, akusztikus koncerten voltam. Olyan furán szólt, nem volt elég mély a színpad, a hangszerhangok sem különültek el megfelelően, a térleképzés is felejthető volt, mégis zsenialisan szólt az egesz. gondolkodik.gif :fekverohog:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

Audison írta:
2018.09.14., pén. 20:22
Október első hetén el tudok valakihez menni hallgatózni, debrecenen belül? Vinnék pár kedvenc CD-t.
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=65&t=14773 Ide is beírhatod, esetleg próbálkozz náluk privátban... ;)

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Audison »

Október első hetén el tudok valakihez menni hallgatózni, debrecenen belül? Vinnék pár kedvenc CD-t.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

fapaci írta:
2018.09.14., pén. 10:44


Megy az archivumba ez is. :smile32:
Talán megjelenik nyomtatásban is ?
Mostanság nagy a merítés itt az avx-en . :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Majik írta:
2018.09.14., pén. 09:40
Szerintem az nem hifizés, ha valaki megpróbálja optimálisan kiválasztani a komponenseket, amiken később (talán hosszú ideig) zenét fog hallgatni.
Megy az archivumba ez is. :smile32:

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »

Dorian írta:
2018.09.14., pén. 08:20
Majik írta:
2018.09.13., csüt. 20:23
Te most tényleg az alapján fogsz bevásárolni, hogy itt mit javasol valaki?
Akit nem ismersz, nem ismered az ízlését, nem tudod milyen hangzású rendszert kedvel?
Nem mindenki akarja a szabadidejét hifizéssel tölteni, van aki csak egy nagyjából jó hangú rendszert szeretne, tapasztaltak ajánlása alapján, aztán pedig zenét hallgatni.
Aha. Szerintem az nem hifizés, ha valaki megpróbálja optimálisan kiválasztani a komponenseket, amiken később (talán hosszú ideig) zenét fog hallgatni.
Nekem mondjuk mindegy mit csinál, csak segíteni próbáltam... :)

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Majik írta:
2018.09.13., csüt. 20:23
Te most tényleg az alapján fogsz bevásárolni, hogy itt mit javasol valaki?
Akit nem ismersz, nem ismered az ízlését, nem tudod milyen hangzású rendszert kedvel?
Nem mindenki akarja a szabadidejét hifizéssel tölteni, van aki csak egy nagyjából jó hangú rendszert szeretne, tapasztaltak ajánlása alapján, aztán pedig zenét hallgatni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifi

Hozzászólás Szerző: Majik »

Audison írta:
2018.09.13., csüt. 22:46
Ezt miből gondolod? Talán nem erre való az oldal és hogy tapasztalt emberektől kaphassak egy kis útbaigazítást? Nincs tapasztalatom a témában és szerintem ez nem egyenlő azzal, hogy mindent online megrendelek, amit az első fórumtárs mondott. Úgy gondolom, ha többen ajánlanak többször valamit, ami kielégítené a leírt igényeimet, akkor az egy jó kiundulópont, ami jobb annál, mint a vaksötétben pl. az árukereső oldalon megosztott “tapasztalatokról” alkotott véleményekre hagyatkozni. Tehát elnézésedet kérem, ha szennyezem az oldalt a kérdéseimmel.

Majik írta:
2018.09.13., csüt. 20:23
Te most tényleg az alapján fogsz bevásárolni, hogy itt mit javasol valaki?
Akit nem ismersz, nem ismered az ízlését, nem tudod milyen hangzású rendszert kedvel?
Egyáltalán nem arra gondolok, hogy szennyeznéd az oldalt. Arra próbálok rávilágítani, hogy bármennyi tesztet, ajánlást, javaslatot elolvasol, az nem pótolja a saját füllel való meghallgatást.
Ezért mertem azt javasolni, hogy látogass meg fórumtársakat, vidd el a kedvenc zenéidet, hallgass meg több rendszert. Hallgass meg kis monitorsugárzós, nagy állóhangdobozos, csöves erősítős, tranzisztoros, PC forrásos, CD-s, bakelites rendszereket is, és a saját füleddel döntsd el, hogy neked melyik hangzás tetszik.
Nem piszkálódni akarok, hanem segíteni. Minden fórumtárs szívesen lát egy kis zenehallgatásra.

Sajnos én is úgy kezdtem (újra), hogy vettem újonnan egy erősítő-hangfal párost kb 750 ezerért, ami 1 év kínlódás után ment a levesbe (használt piacra féláron).

Ettől próbállak megkímélni, de csak ha hagyod. :)

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifi

Hozzászólás Szerző: Audison »

Ezt miből gondolod? Talán nem erre való az oldal és hogy tapasztalt emberektől kaphassak egy kis útbaigazítást? Nincs tapasztalatom a témában és szerintem ez nem egyenlő azzal, hogy mindent online megrendelek, amit az első fórumtárs mondott. Úgy gondolom, ha többen ajánlanak többször valamit, ami kielégítené a leírt igényeimet, akkor az egy jó kiundulópont, ami jobb annál, mint a vaksötétben pl. az árukereső oldalon megosztott “tapasztalatokról” alkotott véleményekre hagyatkozni. Tehát elnézésedet kérem, ha szennyezem az oldalt a kérdéseimmel.

Majik írta:
2018.09.13., csüt. 20:23
Te most tényleg az alapján fogsz bevásárolni, hogy itt mit javasol valaki?
Akit nem ismersz, nem ismered az ízlését, nem tudod milyen hangzású rendszert kedvel?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Audison írta:
2018.09.13., csüt. 20:14
Köszönöm, meg is néztem az oldalon. Mit lehet tudni erről az Alto erősítőről? Jobb mint egy Arcam alpha 9 vagy egy Cyrus III?
SoundMania írta:
2018.09.13., csüt. 16:47
Most pont van is "a másikon" hirdetve JPW AP2 meg egy Alto erősítő. Nem néztem ugyan ott vannak- e de ha igen akkor sztem meg is hallgatható vásárlás előtt.
Szerintem inkább csak más.....
De azért javasoltam egy komplett rendszert mert elég jól passzolnak egymáshoz.
Arcamhoz , Cyrushoz nem tudom mi passzolnak igazán. Arcamhoz talán egy Bower CDM1 . De pl Arcam cd játszó már nem tetszik vele. Szóval mást hallgatnék inkább vele. De pl olcsóbb Marantz cdket sem.....

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »

Audison írta:
2018.09.13., csüt. 20:14
Köszönöm, meg is néztem az oldalon. Mit lehet tudni erről az Alto erősítőről? Jobb mint egy Arcam alpha 9 vagy egy Cyrus III?
SoundMania írta:
2018.09.13., csüt. 16:47
Most pont van is "a másikon" hirdetve JPW AP2 meg egy Alto erősítő. Nem néztem ugyan ott vannak- e de ha igen akkor sztem meg is hallgatható vásárlás előtt.
Te most tényleg az alapján fogsz bevásárolni, hogy itt mit javasol valaki?
Akit nem ismersz, nem ismered az ízlését, nem tudod milyen hangzású rendszert kedvel?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Audison írta:
2018.09.13., csüt. 20:14
Köszönöm, meg is néztem az oldalon. Mit lehet tudni erről az Alto erősítőről? Jobb mint egy Arcam alpha 9 vagy egy Cyrus III?
SoundMania írta:
2018.09.13., csüt. 16:47
Most pont van is "a másikon" hirdetve JPW AP2 meg egy Alto erősítő. Nem néztem ugyan ott vannak- e de ha igen akkor sztem meg is hallgatható vásárlás előtt.
Vedd be a kalapba ezt is:
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=122618
Nem nagyon háklis, és az általad hallgatott zenéken nem fog elvérezni (kb ugyanazokat hallgatom én is-meg mást is), ugyanilyen erősítővel... ;)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Audison »

Köszönöm, meg is néztem az oldalon. Mit lehet tudni erről az Alto erősítőről? Jobb mint egy Arcam alpha 9 vagy egy Cyrus III?
SoundMania írta:
2018.09.13., csüt. 16:47
Most pont van is "a másikon" hirdetve JPW AP2 meg egy Alto erősítő. Nem néztem ugyan ott vannak- e de ha igen akkor sztem meg is hallgatható vásárlás előtt.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Audison írta:
2018.09.07., pén. 20:12
Sziasztok!

Bowers hangfalakhoz mennyire ajánlottak a Rotel erősítők? Talán NAD, Marantz? Esetleg milyen alternatíva van, ami 150ezer forint körül kapható? Szívesen válogatnék használtak közül is, de egyszerűbb lenne az új. Legszimpatikusabb a 685 s2, de nem igazán tudom merre induljak...első komolyabb hifim lesz. Régebben komolyabban fejhallgatóztam és jobban szeretem ha a középtartományban van egy kis emelés. Amiket legfőképp hallgatok azok, Iron Maiden, Pink Floyd, Dire Straits, Sting és társai.

Most pont van is "a másikon" hirdetve JPW AP2 meg egy Alto erősítő. Nem néztem ugyan ott vannak- e de ha igen akkor sztem meg is hallgatható vásárlás előtt.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »

Audison írta:
2018.09.11., kedd 22:18
Jelenleg, ami a zenehallgatáshoz kell, semmim nincs, egyedül a CD gyűjteményem. Sem hangfalam, se kábeleim se semmim. Még jelenleg csak tájékozódom, hogy mivel járnék a legjobban. Hangfalból a Monitor Audio és a Bowers dobozok a legszimpatikusabbak (pl.: 685s2, bronze2, silver2). Tudom, hogy az a legjobb módszer a tapasztalatszerzéshez, ha mindenkihez bekopogok hallgatózni, de sajnos elég korlátozottak a lehetőségeim, ezért kérek a tapasztaltabbaktól tanácsot, mert talán valaki tud abban segíteni, hogy merre is induljak, mint pl. milyen 20 éves CD játszókért érdemes pénzt adni és érdemes e ezekkel az idős gépekkel foglalkozni.
Majik írta:
2018.09.08., szomb. 20:37
Most hangdobozt keresel vagy erősítőt?
Vásárlás előtt hallgass meg jó néhány rendszert, lehetőleg ne kereskedésben, hanem fórumtársaknál.
Szerintem.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

SoundMania írta:
2018.09.12., szer. 07:49
Audison írta:
2018.09.11., kedd 22:18
Jelenleg, ami a zenehallgatáshoz kell, semmim nincs, egyedül a CD gyűjteményem. Sem hangfalam, se kábeleim se semmim. Még jelenleg csak tájékozódom, hogy mivel járnék a legjobban. Hangfalból a Monitor Audio és a Bowers dobozok a legszimpatikusabbak (pl.: 685s2, bronze2, silver2). Tudom, hogy az a legjobb módszer a tapasztalatszerzéshez, ha mindenkihez bekopogok hallgatózni, de sajnos elég korlátozottak a lehetőségeim, ezért kérek a tapasztaltabbaktól tanácsot, mert talán valaki tud abban segíteni, hogy merre is induljak, mint pl. milyen 20 éves CD játszókért érdemes pénzt adni és érdemes e ezekkel az idős gépekkel foglalkozni.
Szia! Mit szólnál egy Audio Innovations Alto erősítő+ cd játszó hoz egy JPW AP2 dobozzal, Audio Note v és L kábelekkel?
Kezdő szettnek, abból a pénzből nem is rossz.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Audison írta:
2018.09.11., kedd 22:18
Jelenleg, ami a zenehallgatáshoz kell, semmim nincs, egyedül a CD gyűjteményem. Sem hangfalam, se kábeleim se semmim. Még jelenleg csak tájékozódom, hogy mivel járnék a legjobban. Hangfalból a Monitor Audio és a Bowers dobozok a legszimpatikusabbak (pl.: 685s2, bronze2, silver2). Tudom, hogy az a legjobb módszer a tapasztalatszerzéshez, ha mindenkihez bekopogok hallgatózni, de sajnos elég korlátozottak a lehetőségeim, ezért kérek a tapasztaltabbaktól tanácsot, mert talán valaki tud abban segíteni, hogy merre is induljak, mint pl. milyen 20 éves CD játszókért érdemes pénzt adni és érdemes e ezekkel az idős gépekkel foglalkozni.
Szia! Mit szólnál egy Audio Innovations Alto erősítő+ cd játszó hoz egy JPW AP2 dobozzal, Audio Note v és L kábelekkel?

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Audison »

Jelenleg, ami a zenehallgatáshoz kell, semmim nincs, egyedül a CD gyűjteményem. Sem hangfalam, se kábeleim se semmim. Még jelenleg csak tájékozódom, hogy mivel járnék a legjobban. Hangfalból a Monitor Audio és a Bowers dobozok a legszimpatikusabbak (pl.: 685s2, bronze2, silver2). Tudom, hogy az a legjobb módszer a tapasztalatszerzéshez, ha mindenkihez bekopogok hallgatózni, de sajnos elég korlátozottak a lehetőségeim, ezért kérek a tapasztaltabbaktól tanácsot, mert talán valaki tud abban segíteni, hogy merre is induljak, mint pl. milyen 20 éves CD játszókért érdemes pénzt adni és érdemes e ezekkel az idős gépekkel foglalkozni.
Majik írta:
2018.09.08., szomb. 20:37
Most hangdobozt keresel vagy erősítőt?

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »

Audison írta:
2018.09.07., pén. 20:12
Sziasztok!

Bowers hangfalakhoz mennyire ajánlottak a Rotel erősítők? Talán NAD, Marantz? Esetleg milyen alternatíva van, ami 150ezer forint körül kapható? Szívesen válogatnék használtak közül is, de egyszerűbb lenne az új. Legszimpatikusabb a 685 s2, de nem igazán tudom merre induljak...első komolyabb hifim lesz. Régebben komolyabban fejhallgatóztam és jobban szeretem ha a középtartományban van egy kis emelés. Amiket legfőképp hallgatok azok, Iron Maiden, Pink Floyd, Dire Straits, Sting és társai.
Szia!
Most hangdobozt keresel vagy erősítőt?
150 ezerért új készülékből mindegyikből csak nagyon alap kategóriát kapsz. Használtban viszont már ekkora összegnél is komoly (kellemes) meglepetések érhetnek.
Vásárlás előtt hallgass meg jó néhány rendszert, lehetőleg ne kereskedésben, hanem fórumtársaknál.

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Audison »

Sziasztok!

Bowers hangfalakhoz mennyire ajánlottak a Rotel erősítők? Talán NAD, Marantz? Esetleg milyen alternatíva van, ami 150ezer forint körül kapható? Szívesen válogatnék használtak közül is, de egyszerűbb lenne az új. Legszimpatikusabb a 685 s2, de nem igazán tudom merre induljak...első komolyabb hifim lesz. Régebben komolyabban fejhallgatóztam és jobban szeretem ha a középtartományban van egy kis emelés. Amiket legfőképp hallgatok azok, Iron Maiden, Pink Floyd, Dire Straits, Sting és társai.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2018.08.31., pén. 18:38

A modifikált készülékek értékvesztése... nem érzékelem. Én sok cuccomba belepiszkáltam, de mindet átlagos, vagy a feletti áron adtam el.
Akkor jó üzletember vagy :). Amúgy az értékvesztés nem jó szó ide. Inkább arról van szó, eladáskor megosztó a modifikált állapot. Van aki az eredeti állapotot tartja fontosnak, van aki feltétlen megbízik a modifikálásban és örül neki.

Ez az egész vita abból indult, hogy beírtam valami olyat, hogy nem feltétlenül a hangfalhoz kell elsőként hozzányúlni, ha nem tetszik a hangzás. Ezt én kifejezetten a komoly hangfal gyártók nem kommersz típusaira értettem.

Viszont abban biztos vagyok ügyfelek elbeszéléseiből, hogy igen eltérő színvonalon modifikálnak hangfalakat. Más szóval aki ilyenre adja a fejét, vagy inkább a hangfalát az kérjen referenciákat.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: prando »

A modifikált készülékek értékvesztése... nem érzékelem. Én sok cuccomba belepiszkáltam, de mindet átlagos, vagy a feletti áron adtam el.
[/quote]

De te nem vagy ehhez hülye és az egész eddigi munkásságod is ezt mutatja.
Adtam el mod-olt Triangle-t (by Ethosz), hasonló módon, ahogy leírtad a magadéit (elégedett az új gazda), és nem adtam el egy mod-olt Vandersteent (by Ethosz), talán az egyetlen, a modifikálástól ódzkodó hozzászólás miatt, pedig egy hangdoboz építéssel is foglalkozó kollégád (Sonny) szerint jobban szól, mint egy (szintén) modifikált mostani Traingle-m, amivel sztem ugrottam egy kategóriát. És az Ethosz sem hülye.
Szóval, én értékelem a jó mod-ot, de nem mindenki. Ez egy ilyen sport. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2018.08.31., pén. 18:38
istvan01 írta:
2018.08.31., pén. 15:43
Ácsi, egy mérési görbéből hangzási minőség semmilyen hifi eszköznél nem fog látszani.
A minőség valóban nem (mindig) látszik, de a minőség hiánya igen és itt most éppen erről van szó. Ha egy passzív keresztváltó 6-8-10 alkatrészéből az egyik felmondja a szolgálatot, az bizony elég látványos változást okoz a görbéken is. Illene meghallani is, de ahogy többen is leírták már, hozzá tud szokni a fül a hibákhoz is.

Régi berendezésekbe belenyúljunk-e? Veterán készülékeknél nyilván van értéke a patinának, ezeket átépíteni, módosítani ha nem is tilos, de minimum fura. Használat során keletkezett hibák elhárítása, a gyári állapot visszaállítása nem tuning, hanem javítás.
Tehát hibajavítás nagyon nem tuning. Még a karbantartás sem tuning, amiben semmilyen átalakítás sincs.
Én ezt az átforrasztási karbantartást is hiba javításnak tudom be. Egy korrekt forrasztásnak nem korrozív környezetben illik legalább 100évig stabilnak lenni, felesleges 5-10 évente átforrasztani.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2018.08.31., pén. 15:43
Ácsi, egy mérési görbéből hangzási minőség semmilyen hifi eszköznél nem fog látszani.
A minőség valóban nem (mindig) látszik, de a minőség hiánya igen és itt most éppen erről van szó. Ha egy passzív keresztváltó 6-8-10 alkatrészéből az egyik felmondja a szolgálatot, az bizony elég látványos változást okoz a görbéken is. Illene meghallani is, de ahogy többen is leírták már, hozzá tud szokni a fül a hibákhoz is.

Régi berendezésekbe belenyúljunk-e? Veterán készülékeknél nyilván van értéke a patinának, ezeket átépíteni, módosítani ha nem is tilos, de minimum fura. Használat során keletkezett hibák elhárítása, a gyári állapot visszaállítása nem tuning, hanem javítás.

Modern készülékek módosításától leginkább azok tartanak, akiknek az elektronika, elektroakusztika ismeretlen világ. Egy felhasználónak persze nem is dolga a belenyúlkálás. Azonban azt hiszem, az olcsóbb árszegmensbe tartozó termékek tervezését sokan túlbecsülik. Megkockáztatom, az 1000-1500 € alatti gyári hangsugárzók többségénél semmilyen mérnöki tervezés nem történik, így hát nincs is mihez ragaszkodni. De egy igazán komoly berendezésről azt gondolni, hogy én majd jobban tudom, kell bele pár méter ezüsthuzal, néhány Furutech aljzat, meg toroid trafó... hát ettől a hozzáállástól nekem is feláll a szőr a hátamon.

A modifikált készülékek értékvesztése... nem érzékelem. Én sok cuccomba belepiszkáltam, de mindet átlagos, vagy a feletti áron adtam el.

Sonny

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Sonny »

istvan01 írta:
2018.08.31., pén. 15:43
Ácsi, egy mérési görbéből hangzási minőség semmilyen hifi eszköznél nem fog látszani. Durva hibák, azok igen.
Ez igaz, a hangminőséget nem mutatja.

Most készítek egy low-budget váltót.
A pár 10eFt alatt van, + kis munkadíj.
Ezt egy 100eFt-os hangsugárzóval is meg lehet csinálni.
Ezeknél az olcsó dobozoknál (a tervezés hiánya miatt) egy új váltási frekvencia és a magas szintjének beállítása már sokat jelent, elviselhető lesz a szar is. Aki csak ennyit tud egy hangsugárzóra szánni, annak is megéri a tuning.
Én szívesen foglalkozom olcsó dobozokkal, ott van kihívás. SS relevátort azért nehéz elrontani (főleg ha külföldi fórum megépített dobozát másoljuk).
Csatolmányok
Váltó2.jpg
Váltó2.jpg (26.48 KiB) Megtekintve 2995 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”