Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »

Nem tudom melyik primare, de szvsz eléggé véleményes. A30, i30 és az AVR közül egyiket se tudom elképzelni, hogy focallal jól szóljon. focal szereti, ha hajtós vas van mögötte, és a primare nem hajt jól.

furi lesz az ötlet, de többeknek bejött: sony.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm szépen kimber,az lesz az első számú jelölt!Szolnoki lévén nem sok meghallgatásra nyílik lehetőségem... leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Hát nem tudom olvassa e valaki aki tudna segíteni?!
Vettem egy Focal 714 V-t és gőzöm sincs milyet sztereó erősítővel házasítsam!Leginkább Jazzt hallgatok és max.közép hangerőn.
Az erósítésre a keret használtban 120-130ezer.
Köszönöm szépen az esetleges tippeket!!!
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Sziasztok!

Tájékoztatást szeretnék kérni, hogy miben különbözik a Focal 1027 be és 1028 be sugárzók?
Köszi a segítségeteket!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Online
Avatar
project6
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2017.04.20., csüt. 14:54
Értékelés: 27

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: project6 »

Nekem is ajánlották, kis vacak, vékony kábel, de ez a fizikai méret meghazudtol minden rögeszmét, ami a kábelvastagsággal hozza összefüggésbe a basszustartomány és hangtömeg leképzését.
Az Etalon bírja, a kisebb erősítőm (Arcam 8R) már nem viselte jól, furán szólt vele.
De valóban örök darab! leborulok.gif

Pár vájtfülünek leesett az álla tőle már amikor "leszolta" a kődrága,(értsd több ezer fontos) Kimbereket,csak az ellenállás miatt nehéz jó erősítővel illeszteni,ám ha ez meg van kész csoda.Ahogy szokták mondani máshol is nem a méret a lényeg :D

Én Etalont használok ami olyan vastag mint a mammutszar négy szál fél centis tömör réz vezető,nem rossz,de valszeg az én állam is leesne azért a Polk Cobra hangjától.
Becsüld meg és értékeld 36_1_11.gif

Hájé
Erősítő: Kenwood KAF 3030 R
CD:Philips 624
LP: Pink Triangle LPT Empire 8000 hangszedő
Casette deck: AIWA ADF 880
Hangsugárzó:TDL Studio 1 M
Az első benyomásra nincs második lehetőség!

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

project6 írta:
2018.12.20., csüt. 20:53
Szia))
Én is vadásztam Polk Cobrára majdnem össze is jött))Azt beszélik fantasztikus kábel megfelelő erősítővel ha háklis is.
Szerintem jó választás volt és ha tetszik valamint passzol az erősítődhöz örök darab lehet.
Hájé
Nekem is ajánlották, kis vacak, vékony kábel, de ez a fizikai méret meghazudtol minden rögeszmét, ami a kábelvastagsággal hozza összefüggésbe a basszustartomány és hangtömeg leképzését.
Az Etalon bírja, a kisebb erősítőm (Arcam 8R) már nem viselte jól, furán szólt vele.
De valóban örök darab! leborulok.gif

Online
Avatar
project6
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2017.04.20., csüt. 14:54
Értékelés: 27

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: project6 »

Szia))
Én is vadásztam Polk Cobrára majdnem össze is jött))Azt beszélik fantasztikus kábel megfelelő erősítővel ha háklis is.
Szerintem jó választás volt és ha tetszik valamint passzol az erősítődhöz örök darab lehet.
Hájé
Erősítő: Kenwood KAF 3030 R
CD:Philips 624
LP: Pink Triangle LPT Empire 8000 hangszedő
Casette deck: AIWA ADF 880
Hangsugárzó:TDL Studio 1 M
Az első benyomásra nincs második lehetőség!

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

project6 írta:
2018.12.20., csüt. 08:34
Cs 122-vel sose tudod meg mit tud az etalon ,használj hozzá Etalon hangsugárzó kábelt,majd megtudod ;peace;
Ha jól sejtem, nekem írtad, így röviden reagálok: az Etalon erősítő már egy Polk Cobra kábelen keresztül hajtja a hangfalakat, a CS122 már a múlté. Nem tudom ehhez képest mennyivel lenne jobb egy Etalon kábel, de ez nagyon jó, mert abszolút semleges, mintha ott sem lenne. :napsut:
Azért köszi! :smile53:

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

hm74 írta:
2018.12.20., csüt. 07:45
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tapasztalt Focal-osoktól.
Aria 906-hoz szeretnék állványt venni.
S900-at ajánlja hozzá a gyártó. Ez az állvány megér 100 ezret? Mennyivel lehet jobb mint az S700, amit csak 60-ba kerül? Az S700 és S900 hangfal rögzítő csavar pozíciói ugyanazok?
Esetleg megfelelne hozzá, egy olcsóbb, pl. Norstone Stylum 2 állvány is?
Én próbáltam állványokat a 906-om alá (Heybrook, Focal-fa állvány, Atacama SE24), de mindig volt hiányérzetem, így megvettem a gyári S900 állványt, és nem bántam meg.
Véleményem szerint az S900-at nem véletlenül ajánlják/gyártják a 906-hoz, mert ennyire teljesen (dinamika, mélyenergiák, részletek) semelyik más állvánnyal nem tudott megszólalni.
De ha van időd és lehetőséged, hallgasd meg más állványokkal is.

Mellesleg gyönyörű is a dobozzal a tetején...

Online
Avatar
project6
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2017.04.20., csüt. 14:54
Értékelés: 27

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: project6 »

Cs 122-vel sose tudod meg mit tud az etalon ,használj hozzá Etalon hangsugárzó kábelt,majd megtudod ;peace;
Erősítő: Kenwood KAF 3030 R
CD:Philips 624
LP: Pink Triangle LPT Empire 8000 hangszedő
Casette deck: AIWA ADF 880
Hangsugárzó:TDL Studio 1 M
Az első benyomásra nincs második lehetőség!

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: hm74 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tapasztalt Focal-osoktól.
Aria 906-hoz szeretnék állványt venni.
S900-at ajánlja hozzá a gyártó. Ez az állvány megér 100 ezret? Mennyivel lehet jobb mint az S700, amit csak 60-ba kerül? Az S700 és S900 hangfal rögzítő csavar pozíciói ugyanazok?
Esetleg megfelelne hozzá, egy olcsóbb, pl. Norstone Stylum 2 állvány is?

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Az imént hirtelen ötlettől vezérelve befényképeztem a Mezzo reflex portján keresztül a hangsugárzó belsejébe, és láss csodát, lakik ott egy váltó.... :D
IMG_20181123_152817f.jpg
IMG_20181123_152817f.jpg (85.21 KiB) Megtekintve 3936 alkalommal
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

IMG_20181123_152721f.jpg
IMG_20181123_152721f.jpg (111.72 KiB) Megtekintve 3906 alkalommal
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

A IMG_20181123_152648f.jpg csatolmány már nem érhető el.
Csatolmányok
IMG_20181123_152648f.jpg
IMG_20181123_152648f.jpg (101.53 KiB) Megtekintve 3865 alkalommal
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

Szia de nekem házimoziba van a hangfal és a hozzá való center is és lassan jön a két hátso 906-os is most AQ type4-el van összekötve és jó meg szép a hang de valahogy kevésnek érzem a mélyet sajnos hidamondbol meg csak a két frontot tudnám összekötni a centerhez ugyan olyat nem tudnék sajnos :( igy valami ötlet ?
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Szia!
Én a HiDiamond kábeleit nagyon tudom ajánlani. Kiváló ár/értéket képviselnek. A Focal hangsugárzóhoz a HiDiamond 2-től bármelyiket beillesztheted (anyagi ráfordítástól függően).
Nekem 2 és 3 Diamond volt korábban, most a 5-ös van a rendszeremben és csak jókat tudok mondani róla.
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

Sziasztok

Nemsokára tulajdonosa leszek egy Aria 926-os párnak kérdésem az lenne milyen kábellel érdemes hajtani őket ?
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok.
Előző hozzászólásom eltünt.
 
 
Üdv. István

 
Igen eltűnt, mivel a fórumon van adás-vétel rész, és azon belül is keres rovat, tehát ott kell keresni, nem az általános részen.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kolyok1206
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016.01.05., kedd 22:04
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kolyok1206 »


Sziasztok.Előző hozzászólásom eltünt. 


Avatar
kolyok1206
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016.01.05., kedd 22:04
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kolyok1206 »


Szia.
 
Bocsánat.A típusát nem pontosítottam!A háttér 806 W. A center pedig 800W.A center és a háttér is a limitált kiadású.
Köszönöm a gyors válaszod.
 
Szép estét.
 
Üdv. István.

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »



Igen, most már rendben van a basszus (is).
 
Tudniillik a van den Hul CS122 ment, és jött helyette egy gyári szerelt Polk Cobra...
 
Nem csak mélyebbre megy, de sokkal tisztább, megfogottabb mélyeket kaptam, azaz valóban a CS122 volt a limitáló faktor.
 
Ezzel együtt az egész hangkép kitisztult, eddig nem hallott részletek jelentek meg, és a dinamika is egy nagyot lépett előre. Röviden úgy tudnám megfogalmazni, hogy "nincs kábel", azaz én nem hallom, hogy bármit is csinálna a Cobra, egyszerűen csak átengedi a Zenét...
 
A van den Hul védelmében azért pár szó: az Arcam használatakor nem jöttek ennyire durván elő a korlátai, szépen, egységesen, zeneien muzsikált, jótékony színezettséggel. Az Etalonnak (és az Aria-nak) viszont nagyon kevés volt...
 
Én alapvetően meg vagyok elégedve a kis 906-ossal, nem várok lehetetlent, 16 nm-re nem is akartam nagyobb dobozt. Talán egyszer egy minőségi szub, de látatlanban is egy kicsit félek tőle...
 
A legfontosabb, hogy ez nekem elegendő, azaz nincs hiányérzetem sem orgona muzsikánál, sem a zongora és a dobok leképezésénél.
Köszönöm, talán beszerzek majd egy 906-ost. Jó hallgatózást!

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Dombóvár

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »


Igen, most már rendben van a basszus (is). 
 
Tudniillik a van den Hul CS122 ment, és jött helyette egy gyári szerelt Polk Cobra...
 
Nem csak mélyebbre megy, de sokkal tisztább, megfogottabb mélyeket kaptam, azaz valóban a CS122 volt a limitáló faktor.
 
Ezzel együtt az egész hangkép kitisztult, eddig nem hallott részletek jelentek meg, és a dinamika is egy nagyot lépett előre. Röviden úgy tudnám megfogalmazni, hogy "nincs kábel", azaz én nem hallom, hogy bármit is csinálna a Cobra, egyszerűen csak átengedi a Zenét...
 
A van den Hul védelmében azért pár szó: az Arcam használatakor nem jöttek ennyire durván elő a korlátai, szépen, egységesen, zeneien muzsikált, jótékony színezettséggel. Az Etalonnak (és az Aria-nak) viszont nagyon kevés volt...
 
Én alapvetően meg vagyok elégedve a kis 906-ossal, nem várok lehetetlent, 16 nm-re nem is akartam nagyobb dobozt. Talán egyszer egy minőségi szub, de látatlanban is egy kicsit félek tőle...
 
A legfontosabb, hogy ez nekem elegendő, azaz nincs hiányérzetem sem orgona muzsikánál, sem a zongora és a dobok leképezésénél.

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »



Természetesen a doboz fizikai határaihoz mérten értettem az "igazi" basszust - szerintem jogos elvárásom, hogy azt képes legyen hozni, amit az Opal9Ti produkált, ami persze egy nagyobb doboz...
Cseréltem az Etalonnál hálózati kábelt - és lám, máris sokat javult a helyzet: tisztább, megfogottabb, mélyebbre menő a basszus.
 
Csak érdekességként: Arcam le - Etalon fel, "természetesen" az Arcam angol gyártmányú gyári kábele be az Etalonba... Na, ez volt a baj. Ami jó és elég volt az Arcamnak, az nagyon visszafogta az Etalont. Most az Etalon mellé kapott noname kábelt (+ALCES) használom (ami 2*0,75 helyett 2*1,0) - és a basszus (és a teljes hangkép tiszTasága!) egyértelműen nagyon sokat javult.
Olvastam, hogy valaki a CS122 lecserélésével hasonló javulást tapasztalt...
 
A 906 valós basszusát a kis szobámban (16 nm) szerintem csak ezután fogom megismerni...
 
 
BOLDOG KARÁCSONYT! karácsony 2
Szia! Elégedett vagy már a mélyekkel?

Avatar
mauser
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.22., hétf. 22:40
Értékelés: 35

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: mauser »



Sziasztok!
 
Stereoról váltok házimozira és a fehér zongoralakk 826W hangsugárzóimhoz szeretném a szettben hozzá illő CC 800 V W centert és 806 V W háttereket megvenni, viszont elég régóta keresem és sajnos nem találtam egy eladót sem.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen más centert és hátteret nézzek hozzá ami designban és hangzásban sem tér el nagyon?

 
Szia! 
 
Szerintem legyél türelemmel, a típus kifutásával rengeteg 8xxW került hazánkba, mivel nagyobb német boltokban igencsak kedvező áron lehetett elhozni őket s így szinte Focal nagyhatalom lettünk. Talán segít a várakozásban, hogy nekem is közel két évig tartott mire együtt lett a szett, de megérte.
 
Néhány ötlet eszembe jutott, talán valamelyiknek hasznát tudod venni:
ha centerre rávilágít majd a TV (vagy a vászon) fénye én elgondolkoznék oda egy feketén, mivel zavaróan világítani fog a két fényes fehér oldallap teteje az esti mozizáskor (saját tapasztalat -> fekete lett emiatt végül)
az oldallapokat le tudod fóliáztatni fényes fehérre, ha nem találsz gyárilag fehéret (nyilván nem a legszerencsésebb megoldás, de egy jó árú narancs hangfalnál én erősen elgondolkoznék a lehetőségen)
bár nem írtál sub-ot, de néha feltűnik egy-egy sw800v, érdemes lehet ezen is elgondolkozni mozinál. Nem fogja lebontani a szobát, de nagyon jól kiegészíti a 826-okat és szinte kívánja a gyors, pörgős mélyeket s alacsony hangerőn is szépen szól. 40nm-es szobáig sokat hozzáad az élményhez, anélkül hogy elveszne. (Fehéret ebből is kerülném, ha esti mozizás bejátszik s a mélyet csak úgy tudod elrakni, hogy látod az oldalát.)
Ha esetleg meggondolnád magad fekete center ügyileg, itt eladó lehet egy: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... -826w-red/.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Minekután a téma kábelesbe váltott, átraktam a hsz-eket a kábeles részre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”