Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

zoli73 írta:
2019.02.04., hétf. 21:04
Amatőr61 írta:
2019.02.04., hétf. 16:07
zoli73 írta:
2019.02.02., szomb. 16:33
Talán itt lesz a legjobb helye a kérdésemnek...
Tudna e valaki tanácsot adni abban, hogy mivel, hogyan lehet tisztítani egy hangszórót? Ha egyáltalán szabad?
A hangsugárzóimnak nincs(nem is volt) porvédő előlapja, nincs ami megvédje a rárakódó portól, és már erősen rárakódott a por, nem néz ki valami jól. Itt most nem a felületi porra gondolok, amit egy puha ecsettel leporolhatok, hanem ami már a hosszú évek alatt beleivódott, rátapadt a membránra.
A hangminőségre nincs hatással, de az esztétikán volna mit javítani.
Köszönöm előre is a segítséget!

Én évtizedek óta finom szőrű, lapos ecseteket használok portalanításra: mélyközepekhez 1 collos szélességűt, dómokhoz 10 mm-t.
A magassugárzóval nincs gondon, az könnyen tisztítható fotós ecsettel, de a mélyközép komoly felytörést okoz. Puha ecsettel, finom mozdulatokkal próbálkoztam már, de szinte eredménytelenűl. Eléggé bele van tapadva a por a membrán anyagába(papír), és zavaróan elszinezi. Drasztikus beavatkozásokra nem is merek vetemedni, inkább így használom minthogy kárt tegyek benne.
Azt reméltem, hogy van valami hatásos, de kíméletes praktika az ilyen esetekre.
Kutakodom még a megoldás után.
Köszönöm a válaszod!

Ha nem ragacsos a felület, akkor meg lehet próbálni a gyári méretnél rövidebbre (sniccerrel vonalzó mellett üveglapon vagy vágódeszkán teljesen egyforma hosszúságúra) vágott ecsettel. A takarítást határozott, de egyben mégis finom, apró mozdulatokkal kell végezni, ahhoz hasonlatosan, mint ahogy az alsó szemfogakat mossuk a fogkefével.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Amatőr61 írta:
2019.02.04., hétf. 16:07
zoli73 írta:
2019.02.02., szomb. 16:33
Talán itt lesz a legjobb helye a kérdésemnek...
Tudna e valaki tanácsot adni abban, hogy mivel, hogyan lehet tisztítani egy hangszórót? Ha egyáltalán szabad?
A hangsugárzóimnak nincs(nem is volt) porvédő előlapja, nincs ami megvédje a rárakódó portól, és már erősen rárakódott a por, nem néz ki valami jól. Itt most nem a felületi porra gondolok, amit egy puha ecsettel leporolhatok, hanem ami már a hosszú évek alatt beleivódott, rátapadt a membránra.
A hangminőségre nincs hatással, de az esztétikán volna mit javítani.
Köszönöm előre is a segítséget!

Én évtizedek óta finom szőrű, lapos ecseteket használok portalanításra: mélyközepekhez 1 collos szélességűt, dómokhoz 10 mm-t.
A magassugárzóval nincs gondon, az könnyen tisztítható fotós ecsettel, de a mélyközép komoly felytörést okoz. Puha ecsettel, finom mozdulatokkal próbálkoztam már, de szinte eredménytelenűl. Eléggé bele van tapadva a por a membrán anyagába(papír), és zavaróan elszinezi. Drasztikus beavatkozásokra nem is merek vetemedni, inkább így használom minthogy kárt tegyek benne.
Azt reméltem, hogy van valami hatásos, de kíméletes praktika az ilyen esetekre.
Kutakodom még a megoldás után.
Köszönöm a válaszod!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

zoli73 írta:
2019.02.02., szomb. 16:33
Talán itt lesz a legjobb helye a kérdésemnek...
Tudna e valaki tanácsot adni abban, hogy mivel, hogyan lehet tisztítani egy hangszórót? Ha egyáltalán szabad?
A hangsugárzóimnak nincs(nem is volt) porvédő előlapja, nincs ami megvédje a rárakódó portól, és már erősen rárakódott a por, nem néz ki valami jól. Itt most nem a felületi porra gondolok, amit egy puha ecsettel leporolhatok, hanem ami már a hosszú évek alatt beleivódott, rátapadt a membránra.
A hangminőségre nincs hatással, de az esztétikán volna mit javítani.
Köszönöm előre is a segítséget!

Én évtizedek óta finom szőrű, lapos ecseteket használok portalanításra: mélyközepekhez 1 collos szélességűt, dómokhoz 10 mm-t.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Talán itt lesz a legjobb helye a kérdésemnek...
Tudna e valaki tanácsot adni abban, hogy mivel, hogyan lehet tisztítani egy hangszórót? Ha egyáltalán szabad?
A hangsugárzóimnak nincs(nem is volt) porvédő előlapja, nincs ami megvédje a rárakódó portól, és már erősen rárakódott a por, nem néz ki valami jól. Itt most nem a felületi porra gondolok, amit egy puha ecsettel leporolhatok, hanem ami már a hosszú évek alatt beleivódott, rátapadt a membránra.
A hangminőségre nincs hatással, de az esztétikán volna mit javítani.
Köszönöm előre is a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tokesz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.05.16., szer. 12:36
Értékelés: 16

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: tokesz »

Üdv!
Tolna megyében keresek szakit hangsugárzó bemérésre, hangváltó felújításra, belső kábelezésre.

tokesz

Avatar
hifipeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 696
Csatlakozott: 2008.04.01., kedd 11:28
Értékelés: 39

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifipeti »

Egy P4 esre szeretnék takaró gumigyűrűt tudom van kere rovat de ez nagyon speciális most a E-bay on sem találtam. Nem új perem kell csak esztétikai szerepet betöltő takaró gyűrű mert bántja a szemem B W zz3328 a hangszóró 16,5 cm 6,5 zoll Miden megoldás érdekel akár más márkából is.
BW P4 takaró gyűrű 001.JPG
BW P4 takaró gyűrű 001.JPG (1.38 MiB) Megtekintve 3539 alkalommal
BW P4 takaró gyűrű 001.JPG
BW P4 takaró gyűrű 001.JPG (1.38 MiB) Megtekintve 3539 alkalommal
Csatolmányok
BW P4 takaró gyűrű 003.JPG
BW P4 takaró gyűrű 003.JPG (1.24 MiB) Megtekintve 3539 alkalommal

László02
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.12.19., szer. 20:28
Értékelés: 1

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: László02 »

Sziasztok!

Egy Genius SP HF 1250x aktív hangfalról lenne szó.
Sajnos a hangszóró kábel kimenet vezetékei össze értek.
Volt egy kis égett szag de azonnal kikapcsoltam.
Állítólag a végfok ment el.
Ha volna olyan szaki aki eltudná végezni a javítását nagyon hálás lennék.

P.László

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: erica »

Azt gondoltam egyszerübb dolgom lesz.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

erica írta:
2018.11.07., szer. 12:49
IMG_20180927_084856.jpg
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:48
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:45
Sziasztok!
Szeretném átkábeleztetni a hangfalaim Revel és a belső kábelen is revel felirat van.
Érdemes-e átkábeleztetni jobb minőségüre ?
Vettem kimber 8tc de az kevés lenne hosszra.
Én nem javasolnám csak úgy a kábel cserét!
Szerintem is olyanra kellene bízni ezt aki mérni tudja.
Elég bonyolult a hangváltója.Nem láttam még olyan 3 utas hangváltót ahol 9 db induktivitás van benne.Ez érzékeny lehet minden beavatkozásra nagyon.

Online
Avatar
Zerge83
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.02.10., csüt. 12:11
Értékelés: 44

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Zerge83 »

erica írta:
2018.11.07., szer. 12:49
IMG_20180927_084856.jpg
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:48
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:45
Sziasztok!
Szeretném átkábeleztetni a hangfalaim Revel és a belső kábelen is revel felirat van.
Érdemes-e átkábeleztetni jobb minőségüre ?
Vettem kimber 8tc de az kevés lenne hosszra.
Èn is átkábeleztem a hangfalaim, igaz nem Revel, de hátha tudok segíteni.
Gondoltam a gyári kábelnèl biztos jobb lesz ès nem ártók a hangnak. Van amiben jobb lett. De az egyensúly felborúlt. És îgy Sonny fórúm társunknál kötött ki. Kapott egy új váltót mínősègi alkatrèszekkel. Így lett kerek az egèsz. Brutál jó lett. Elnèzve a váltódat sztem meghálálná az is...

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: erica »

Jozef76 írta:
2018.11.07., szer. 21:39
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:49
IMG_20180927_084856.jpg
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:48
Pontosan melyik típus ez a Revel?
Revel performa f30
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

erica írta:
2018.11.07., szer. 12:49
IMG_20180927_084856.jpg
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:48
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:45
Sziasztok!
Szeretném átkábeleztetni a hangfalaim Revel és a belső kábelen is revel felirat van.
Érdemes-e átkábeleztetni jobb minőségüre ?
Vettem kimber 8tc de az kevés lenne hosszra.
Pontosan melyik típus ez a Revel?

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: erica »

IMG_20180927_084856.jpg
IMG_20180927_084856.jpg (665 KiB) Megtekintve 3654 alkalommal
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:48
erica írta:
2018.11.07., szer. 12:45
Sziasztok!
Szeretném átkábeleztetni a hangfalaim Revel és a belső kábelen is revel felirat van.
Érdemes-e átkábeleztetni jobb minőségüre ?
Vettem kimber 8tc de az kevés lenne hosszra.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: erica »

Sziasztok!
Szeretném átkábeleztetni a hangfalaim Revel és a belső kábelen is revel felirat van.
Érdemes-e átkábeleztetni jobb minőségüre ?
Vettem kimber 8tc de az kevés lenne hosszra.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

dragonweed írta:
2018.11.05., hétf. 10:58
Jozef76 írta:
2018.10.23., kedd 19:52
Az hogy ki csinálta azt nem tudni! Az ismerősöm így vette és akitől vette azt is megkérdezte, de hozzá is így került.
Még egy kis furcsaság hogy a belseje a hangfalnak több mint felig volt tömve csillapító anyaggal a reflexcső is betömve!
A reflexcső azért van betömve, hogy a macska bele ne másszon, a doboz meg azért van félig csillapítóanyaggal, hogy ha mégis kipiszkálja a tömést és belemegy, puhára essen..... :smile32:
Basszus hogy erre nem gondoltam!
:fekverohog:

Avatar
PZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.11.21., pén. 22:23
Értékelés: 7

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: PZoli »

Köszönöm szépen fapaci a megoldás ötletet! Első körben megpróbálom ezt a verziót. Igen, nagyon jól tudom, mérni kellene, az támasztaná alá az elmélet helyességét a gyakorlatban. Nekem sajnos nincs lehetőségem mérésre, max. a fülem :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

PZoli írta:
2018.11.04., vas. 14:58
Sziasztok!
Adott egy pár JBL XTI80 hangfal, aminek a titán dómsugárzóit az előző tulaj gyermeke ügyesen benyomkodott - sikerült is neki. Javításnak esélye sem volt, így a csere mellett döntöttem. Hozzájutottam VIFA D19TD magassugárzókhoz, amik méretben befértek. A VIFA-k 3 dB-el érzékenyebbek, és 8 ohmosak, az eredeti JBL dómsugárzók 4 ohmosak voltak. L-Pad-el szeretném csökkenteni 3 dB-el az érzékenységet, de úgy, hogy eredőben a váltó 4 ohmosnak lássa a VIFA-kat. Kivitelezhető ez vajon? Az eredeti váltót nem piszkálnám meg, ha nem muszáj. Köszönöm, aki tudna segíteni.
Köss az új magassugárzóval párhuzamosan egy 8 ohmos ellenállást! Így az eredő impedancia kb 4 ohm lesz, az elektromos teljesítmény is feleződni fog a hangszóró és az ellenállás között, ami kb. 3 dB hangnyomás csökkenést eredményez. A hangszóró hangkeltésre fogja használni az energiát, az ellenállás viszont elfűti, így valami izmosabb példányt válassz (minimum 10 W)! Ennyi az elmélet, a gyakorlati kivitelezéshez nem ártana mérni, mert szinte biztos, hogy a két hangszóró nem csak impedanciában tér el.

Avatar
PZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.11.21., pén. 22:23
Értékelés: 7

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: PZoli »

Sziasztok!
Adott egy pár JBL XTI80 hangfal, aminek a titán dómsugárzóit az előző tulaj gyermeke ügyesen benyomkodott - sikerült is neki. Javításnak esélye sem volt, így a csere mellett döntöttem. Hozzájutottam VIFA D19TD magassugárzókhoz, amik méretben befértek. A VIFA-k 3 dB-el érzékenyebbek, és 8 ohmosak, az eredeti JBL dómsugárzók 4 ohmosak voltak. L-Pad-el szeretném csökkenteni 3 dB-el az érzékenységet, de úgy, hogy eredőben a váltó 4 ohmosnak lássa a VIFA-kat. Kivitelezhető ez vajon? Az eredeti váltót nem piszkálnám meg, ha nem muszáj. Köszönöm, aki tudna segíteni.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Az hogy ki csinálta azt nem tudni! Az ismerősöm így vette és akitől vette azt is megkérdezte, de hozzá is így került.
Még egy kis furcsaság hogy a belseje a hangfalnak több mint felig volt tömve csillapító anyaggal a reflexcső is betömve!

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Jozef76 írta:
2018.10.22., hétf. 15:10
Komoly tuningmester gyártmánya!
Nem elég hosszú a kábel akkor megtoldjuk nehogy kidobja már!
Ez a megoldást egy komoly magassugárzóhoz volt beforrasztva!
Ezt ki "alkotta"? Megkérdezted, hogy miért van így megtoldva?

Avatar
adamo3
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 13:32
Értékelés: 12

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: adamo3 »

Jozef76 írta:
2018.10.22., hétf. 15:10
Komoly tuningmester gyártmánya!
Nem elég hosszú a kábel akkor megtoldjuk nehogy kidobja már!
Ez a megoldást egy komoly magassugárzóhoz volt beforrasztva!
Mint tudjuk, minden kábel befolyásolja a hangot, és a kétféle kábel összekötése adta a legjobb eredményt. Ilyet feltételezni sem szabad egy "komoly tuningmester"-ről, hogy rövid lett a kábel. :D :D :D

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Komoly tuningmester gyártmánya!
Nem elég hosszú a kábel akkor megtoldjuk nehogy kidobja már!
Ez a megoldást egy komoly magassugárzóhoz volt beforrasztva!
Csatolmányok
IMG_20181022_150338.jpg
IMG_20181022_150338.jpg (2.77 MiB) Megtekintve 2514 alkalommal

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »

fererencz írta:
2018.08.02., csüt. 11:16
Üdv!
Van valakinek tapasztalata/véleménye a magas hangszórók köré elhelyezett szivacs/filc darabkák hatásáról?
Köszönöm! :smile29:
Kinek mi tetszik, meg kell hallgatni. De erős a rábeszélés, ne azután dönts!
Itt alkalmaznak ilyet: http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=159&t=51220

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Vendég írta:
2016.06.19., vas. 18:29
SBL projekt - mechanikai műveletek
 
Háááát, nem volt könnyű nekilátni. Megvallom féltem, nem tudtam mi vár rám pontosan. Előszöris a magas szekció lecsavarozása után az alsó dobozt és a mélyközép dobozát szét kellett választani. Kellett hozzá némi erőt kifejteni, a hőre lágyuló műanyag ragasztó fogta rendesen. .
 

 

 
A habszalag ragasztóját sebbenzinnel távolítottam el, a mélyközép dobozáról a műanyagot egy szikével kapargattam le. Miután tiszta lett mindkét felület, fel kellett ragasztani a tömítőszalagot. Nem tudom a gyári milyen vastag lehetett anno, de az biztos, hogy én helyben rengeteg telefon és kutakodás után csak 3mm vastag solar rendszerekhez használatos tömítőszalagot kaptam, azt is csak 1 üzletben leltem.
 

 
Ha a tüskékre szépen ráengedtem a mélyközép dobozát, 8mm rés adódott, tehát 3 réteg kellett az Insul Tape-ből.
2 rétegben ragasztottam az alsó doboz tetejére, 15mm-es csíkokat fedésben, és egy réteget a mélyközép dobozának aljára 25mm szélesen. Azért eltérő a szélesség, mert a rajtuk lévő nyílás sem egyforma.
 

 

 
A 2 réteg tetejére ment a már említett Hylomar kék színű rettenet gyorsan száradó tömítő-ragasztó 1 csíkban körbe és a szalagok illesztéseihez. Persze mielőtt összeengedtem volna őket, ellenőriztem miként állnak a tüskéken, azokat beállítottam, hogy ne billegjen semerre. A fellelt álapoti megoldás azért is volt rossz, mert nem volt rugalmas a tomítés, és ráadásul az tartotta a mélyközepet, nem pedig a tüskéken állt.  Most a tüskéken áll, a tömítés csak tömít, remélem rendesen.   Persze a tömítő-ragasztó miatt mechanikailag is stabilizál valamennyit.
A dobozok elején lévő tépőzárakat is cserélni kellett, amik a szivacs grilleket tartják. Nem lett elég a rendelt mennyiség, van 20cm híja. Mérjél máskor Sebestyén, ne tippelgess! 
Közben a leverődéseket profikhoz hasonlóan fekete filccel javítottam.   Aztán leápoltam az egészet bútorápolóval. Kép nem adja vissza, szerintem egész jó lett.
 

 
A váltó tele van bipoláris elkokkal, amik nem igen bírják az évtizedeket, ezeket gyári ajánlás szerint (is) cserélni kell. Egyenlőre érkezik Sonny fórumtárs segítségével néhány kondenzátor, illetve a magas előtti soros ellenállás lesz cserélve jobbra, de erről majd adott időben. Illetve muv.imi tanácsára vettem néhány ruszki olaj-papír kondit, melyek java használatlan, új,
A doboz hátára külső műanyag dobozba helyezte el a gyár a váltót, egy mozdulattal kiiktatható és lehetne aktívan hajtani külön a magasat és a mélyközepet. Nah, itt ilyen nem lesz. Sajnos a váltó panele bele van ragasztva a műanyag dobozba, alig várom, hogy elkezdhessem szétszedni valahogy....
 
muv.imi-nek és Sonny-nak köszönöm a sok segítséget!
 
Folyt.köv
Elővettem most ezeket a dobozokat. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: zebo »

[quote=dragonweed post_id=2293357 time=1537256193 user_id=33811]
Egy ilyen négyutas konstrukciónál nem túl egyszerű a feladat... 4 hangszórót egy karámba terelni, úgy hogy a frekvencia és fázismenetük is korrekt legyen, komoly tapasztalatot és nagyon jó hangszórókat + váltótervezést feltételez.
Valószínűnek tartom, hogy a középtartomány részletességéért és felbontásáért a felső két hangszóró felelős, ennek a váltójánál lehet probléma, itt az átfedések miatti fázis ill. tranziens átviteli hibák fedik el az említett információkat.
A sima Kappa 8-as kapcsolási rajzán 28 alkatrész található a váltóban, ebbe belenyúlni elég kockázatos, és megjósolhatatlan kimenetelű vállalkozás. Azért -a rajz alapján- úgy tűnik, hogy a tervezők értették a dolgukat, és kb. ennyit lehetett kihozni az adott konfigurációból. Pár alkatrészt ugyan ki lehetne cserélni jobb minőségűre, de ez alapvetően nem változtatná meg a dobozok hangkarakterét.
[/quote

Nagyon köszönöm a laikusnak is könnyen érthető választ. :smile53:
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”