Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Hoppá! :smile29:
EBF067E3-B6AE-457D-8BB4-52EDADB7F5A0.jpeg
EBF067E3-B6AE-457D-8BB4-52EDADB7F5A0.jpeg (263.72 KiB) Megtekintve 2497 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

gyuszmo írta:
2018.11.10., szomb. 17:08
A lambda tudomásom szerint szoknak készült, akik nem akarnak digit kütyüzni, így pc, úgy laptop, stb. Az alpha pedig digit sokminden dac kártyával, meg majd amit a hozzáértők leírnak. :)
Mivel csak analóg bemenetei vannak a lambda-nak,plusz a preamp és a tape kimenet,így valószínűsíthetően egy kompromisszum mentesebb előerősítő lehetett a cél vele.Az alpha rendelkezik két analóg,és négy digit bemenettel,így univerzálisabb,de lehet kompromisszumosabb is egyben,gondolom én. gondolkodik.gif

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

A lambda tudomásom szerint szoknak készült, akik nem akarnak digit kütyüzni, így pc, úgy laptop, stb. Az alpha pedig digit sokminden dac kártyával, meg majd amit a hozzáértők leírnak. :)
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

the_real_mayan írta:
2018.11.10., szomb. 12:40

Szerintem hasonlóképpen lehet a két előfokkal is a helyzet, Shimano, a lambda költséghatékony obelisk pre utánérzés thesis-esítve, míg az alpha az új thesis csúcskészülék.
Azért nincs akkora árkülönbség a két thesis előfok közt,hogy az egyik csúcsabbnak tűnjön a másiknál.De biztosan meg van az oka annak hogy ez így alakult,majd megtudjuk.

Avatar
the_real_mayan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:39
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan »

Ha már thesis... piszkálja a fantáziámat a gamma végfok, ami ha jól látom a belső fotón nem más mint két obelisk pm összesűrítve egy dobozba, egy táppal. Ami nem feltétlenül fejlesztés, inkább a jól bevált obelisk csúcsmodell beillesztve költséghatékony megoldásként az aranyárú thesis vonalba.

Szerintem hasonlóképpen lehet a két előfokkal is a helyzet, Shimano, a lambda költséghatékony obelisk pre utánérzés thesis-esítve, míg az alpha az új thesis csúcskészülék.

Apropó, az omega végfok belsejére nagyon kíváncsi lennék, mi is az valójában. Azonban arról sehol sem volt még kép, annyira szupertitkos ezek szerint :D És azt hiszem az alpha esetében is ez a helyzet, nincs kép...

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2018.11.10., szomb. 11:39
Shimano írta:
2018.11.09., pén. 21:53
Szinpatikus mindkettő,és különböző igényeknek is felelnek meg,de akkor is,a kettő összegyúrva eggyé nem lett volna talán racionálisabb?Biztosan van rá magyarázat,majd ha Zsolt erre jár egyszer talán elmondja
Mert ekkora a doboz. Mindent össze lehet csomagolni, de kell nekik a hely. Az hogy a tápegység külön van, az sem véletlen, az más kérdés, hogy így egy külön tuning potenciált kap jó pár Heed készülék.
Értem,csak nem erre gondoltam.Persze biztosan többen ki tudják használni az a több mint elég analóg bemenetet,csak lehet úgy mint a pre esetében is megoldható lett volna egyben a digit és az analóg egység.Én arra gondolok hogy inkább a maximumra való törekvés indokolhatta a két készüléket,tehát kompromisszum mentesebbek lettek így.De mindegy is mert jól van ez.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Kevés szó esik a Thesis családtagokról,pedig itt vannak már egy ideje.
Nekem személy szerint nagyon bejön ez a forma és kivitelezés,és biztosan jók is,de jók az obeliskek is,és ez a mi vigaszunk. :D Valami azért jusson már nekünk annyit is érőknek,csak hogy egy "kedves" embert is idézzek. :D
Nézegettem őket,és azon agyaltam éppen hogy miért is volt a koncepcióban két előfok is.Szinpatikus mindkettő,és különböző igényeknek is felelnek meg,de akkor is,a kettő összegyúrva eggyé nem lett volna talán racionálisabb?Biztosan van rá magyarázat,majd ha Zsolt erre jár egyszer talán elmondja,addig is gyönyörködjünk bennük. :rolleyes:
Ha vannak velük tapasztalatok,és miért ne lenne,azokat is szívesen olvasnánk.
180904.heed_.2.jpg
180904.heed_.2.jpg (342.05 KiB) Megtekintve 2253 alkalommal

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

PgSpa írta:
2018.11.09., pén. 15:22
TurboSteve írta:
2018.11.09., pén. 14:11
Csak egy apróság : nálam Cambridge Audio CD840 muzsikál, és a távirányító tökéletesen kezeli a PRE hangerejét
Nálam meg a Marantz UD 7007 távja viszi az Obelisk hangerejét.
Nálam meg a Philips tévé ...

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

TurboSteve írta:
2018.11.09., pén. 14:11
Csak egy apróság : nálam Cambridge Audio CD840 muzsikál, és a távirányító tökéletesen kezeli a PRE hangerejét . (A CA olyan távirányítókat ad , amik az erősítőket is vezérlik) Gondolom vannak más távirányítók is amik működnek a HEED-ekkel .
Nálam meg a Marantz UD 7007 távja viszi az Obelisk hangerejét.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Ha kérdésed van nyugodtan hívj fel.
06702238929.
B.Ferenc

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: K P »

mishow írta:
2018.11.09., pén. 08:23
K P írta:
2018.11.08., csüt. 20:43
Adott egy PC, ami USB kártyán keresztül kapcsolódik a DAC- omba, ami előfok is egyben
Egyetértve az előttem szólókkal, legjobb lenne, ha megmondanád a DAC pontos típusát, vagy feltennél egy fotót a hátuljáról.

Elvben többféle megoldás létezhet:
- ha az USB kártyának van digitális kijárata, akkor a DAC-ot ki lehet váltani egy olyan Si2-vel, amiben van DAC kártya
- ha a dacnak van vonalszintű kimenete (line out) akkor azt tudod csatlakoztatni az Si2 valamelyik vonalbemenetére (line in) és öröm + bódottá'
- ha a DAC-nak csak erősített kimenete van (általában pre out jelöléssel) ÉS elégedett vagy a hangjával, akkor marad az, hogy csak végerősítőt keresel hozzá.

Most pont van több remek lehetőség a hirdetőben.

Ha most ismerkednél a Heed műfajjal, akkor én ezt a Canopus párost ajánlanám, ennyiért valójában alku nélkül is ajándék
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=123829

Ha van feljebb árban, akkor ez egy jó vétel, ráadásul még alkuképes, ahogy olvasom ...
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=123730

Ez pedig egy különlegesség, Heed is meg nem is. Abban az értelemben Heed, hogy ez is igazi brit hangzás, de nem a klasszikus Obelisk kapcsolásra épül. A hangja valamivel "hifisebb", a szokásosnál nagyobb teljesítménnyel, több "bugival".
Ez az ár abszolút korrekt érte, és ha jól olvasok a sorok közt, még ezen is lehet reszelni ...
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=122079

Ha viszont a kérdést úgy kell érteni, hogy már adott az Si2, akkor én inkább az USB - SPDIF átalakító -> koax kábel -> Si2 + belső Dac kártya irányba mozdulnék el a helyedben, kiváltva a mostani DAC-odat.
Köszönöm szépen a válaszokat! leborulok.gif

Egy Bodor dac- ről megy a zene, amire egy szintén Bodor végfok van rákötve.
Úgy emlékszem, hogy vonalszintű kimenet nincs a dac- ból, csak erősített. Ha hazaérek megnézem.

Egyébként ez a Dac:
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... d#p1900049

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

Csak egy apróság : nálam Cambridge Audio CD840 muzsikál, és a távirányító tökéletesen kezeli a PRE hangerejét . (A CA olyan távirányítókat ad , amik az erősítőket is vezérlik) Gondolom vannak más távirányítók is amik működnek a HEED-ekkel .

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

avl2 írta:
2018.11.09., pén. 09:23
... aztan nehany év es ez is fog valtozni: amikor en alszok es ö lesz még ébren
Ez garantáltan így lesz! :D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

mishow írta:
2018.11.09., pén. 08:54
Nagyon finoman állítható már kézzel is, de távval talán még jobb.

...Halk esti háttérzenének meg épp csak megmoccantom a potit és már kellemes.

Csatorna balance gondot pedig soha, egyetlen példánynál sem hallottam, pedig volt nálam az évek alatt jópár darab.
köszi. nekem / szerintem / de gondolom sok egyeb felhasznalonak is ez az egyik legfontosabb "user interface" :-)

kicsit a közepsö beidezett bizonytalanitó, de egyertelmü tudashoz: ki kell(ene) probalni. hisz hangsugarzoerzekenyseg, hallgatasi pozicio tavolsaga, szobameret, igenyek függvenye is (en neha szeretek este, mikor gyermek mar alszik a szomszed szobaban; is zenet hallgatni. ...aztan nehany év es ez is fog valtozni: amikor en alszok es ö lesz még ébren :-))

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

avl2 írta:
2018.11.09., pén. 08:45
tenyleg: Heed erösitök hangeröallitasi finomsaga, ergonomikussaga milyen ? nekem ez egy fontos szempont, hogy jo legyen a karakterisztika, finom allitasok, kis hangerö mellett is jol kivitelezhetöek legyenek (inkl. csatornabalance jo maradását).
log, log-log karaktersiztika, digitalis lepesek, ...
Nagyon finoman állítható már kézzel is, de távval talán még jobb. A motor rendkívül finoman teker, és jól szól kis hangerőn is. A poti a szokásos analóg óramutató skálázás szerint 7 órától indul, nálam a zenehallgatás általában 9-12 óraállás közt zajlik, ahol a 9 normál, a 12 erőteljes szobahangerő. Halk esti háttérzenének meg épp csak megmoccantom a potit és már kellemes. Csatorna balance gondot pedig soha, egyetlen példánynál sem hallottam, pedig volt nálam az évek alatt jópár darab.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

mishow írta:
2018.11.09., pén. 08:35
avl2 írta:
2018.11.09., pén. 08:30
ahogy ertem: a DAC-nak hangeröszabalyozott kimenete van (mas kimenetröl nem tudunk). az is raköthetö (a DAC analog, hangeröszabalyozott kimenete) egy erösitö analog bemenetere. ...csak ugye 2 hangeröszabalyozo kör is lesz benne. Ha a hangminöseg igy is rendben van, akkor szerintem semmi akadalya igy hasznalni. Elvileg nem optimalis, de siman hasznalhato. ki kell probalni, hogy milyen.
Elvben igazad van, de így szinte biztosan túlvezérli az erősítő bemenetét, ami plusz torzításhoz vezet, és esetleg el is durranthatja a végfokot. Kipróbálni esetleg lehet, de hosszú távú megoldásnak nem javaslom.
igaz !
persze ovatos duhaj nullara tekert hangerövel indit !
es tenyleg: az erösitö bemeneti erzekenysegetöl es "toleranciajatol" is függ, mekkora jel mehet ra
nem tudom Heed-eknel ez mekkora, ugye vannak erösitök, ahol ez=bement erzekenysege - pl. hangeröallitas ergonomikus kivitelezhetösege miatt is - allithato.

tenyleg: Heed erösitök hangeröallitasi finomsaga, ergonomikussaga milyen ? nekem ez egy fontos szempont, hogy jo legyen a karakterisztika, finom allitasok, kis hangerö mellett is jol kivitelezhetöek legyenek (inkl. csatornabalance jo maradását).
log, log-log karaktersiztika, digitalis lepesek, ...

sajnos sok erösitönel kicsit a megtevesztes miatt is, igen kis "potitekeressel" mar "üvölt" a hangerö, mert direkt ilyenre van téve, hogy a felületes hallgato mondhassa: alig kell feltekerni es milyen erös, van benn e erö, stb. pedig ugyi csak dirket ilyen - es ezaltal nem olyan jol hasznalhato - nem ismerem Heed-et ilyen téren, hogy egy atlagos 2V-os max. bemeneti jelre milyen potiallasnal "ér csutkára" - nem tudom a pontos szakszavakat

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

avl2 írta:
2018.11.09., pén. 08:30
ahogy ertem: a DAC-nak hangeröszabalyozott kimenete van (mas kimenetröl nem tudunk). az is raköthetö (a DAC analog, hangeröszabalyozott kimenete) egy erösitö analog bemenetere. ...csak ugye 2 hangeröszabalyozo kör is lesz benne. Ha a hangminöseg igy is rendben van, akkor szerintem semmi akadalya igy hasznalni. Elvileg nem optimalis, de siman hasznalhato. ki kell probalni, hogy milyen.
Elvben igazad van, de így szinte biztosan túlvezérli az erősítő bemenetét, ami plusz torzításhoz vezet, és esetleg el is durranthatja a végfokot. Kipróbálni esetleg lehet, de hosszú távú megoldásnak nem javaslom.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ahogy ertem: a DAC-nak hangeröszabalyozott kimenete van (mas kimenetröl nem tudunk). az is raköthetö (a DAC analog, hangeröszabalyozott kimenete) egy erösitö analog bemenetere. ...csak ugye 2 hangeröszabalyozo kör is lesz benne. Ha a hangminöseg igy is rendben van, akkor szerintem semmi akadalya igy hasznalni. Elvileg nem optimalis, de siman hasznalhato. ki kell probalni, hogy milyen.

..persze ha van nem hangeröszabalyozott (fix) kimenete, akkor celszerübb azt az erösitö bemenetre kötni

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

K P írta:
2018.11.08., csüt. 20:43
Adott egy PC, ami USB kártyán keresztül kapcsolódik a DAC- omba, ami előfok is egyben
Egyetértve az előttem szólókkal, legjobb lenne, ha megmondanád a DAC pontos típusát, vagy feltennél egy fotót a hátuljáról.

Elvben többféle megoldás létezhet:
- ha az USB kártyának van digitális kijárata, akkor a DAC-ot ki lehet váltani egy olyan Si2-vel, amiben van DAC kártya
- ha a dacnak van vonalszintű kimenete (line out) akkor azt tudod csatlakoztatni az Si2 valamelyik vonalbemenetére (line in) és öröm + bódottá'
- ha a DAC-nak csak erősített kimenete van (általában pre out jelöléssel) ÉS elégedett vagy a hangjával, akkor marad az, hogy csak végerősítőt keresel hozzá.

Most pont van több remek lehetőség a hirdetőben.

Ha most ismerkednél a Heed műfajjal, akkor én ezt a Canopus párost ajánlanám, ennyiért valójában alku nélkül is ajándék
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=123829

Ha van feljebb árban, akkor ez egy jó vétel, ráadásul még alkuképes, ahogy olvasom ...
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=123730

Ez pedig egy különlegesség, Heed is meg nem is. Abban az értelemben Heed, hogy ez is igazi brit hangzás, de nem a klasszikus Obelisk kapcsolásra épül. A hangja valamivel "hifisebb", a szokásosnál nagyobb teljesítménnyel, több "bugival".
Ez az ár abszolút korrekt érte, és ha jól olvasok a sorok közt, még ezen is lehet reszelni ...
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=122079

Ha viszont a kérdést úgy kell érteni, hogy már adott az Si2, akkor én inkább az USB - SPDIF átalakító -> koax kábel -> Si2 + belső Dac kártya irányba mozdulnék el a helyedben, kiváltva a mostani DAC-odat.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mishow 2018.11.09., pén. 08:32-kor.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: BLX »

K P írta:
2018.11.08., csüt. 20:43
Sziasztok!

Bocs, ha láma a kérdés...
Adott egy PC, ami USB kártyán keresztül kapcsolódik a DAC- omba, ami előfok is egyben. Erre a DAC-ra csatlakoztatható SI 2, vagy csak egy végfok?
Több érzelmet szeretnék itthon a zenében, gondoltam próbát tennék egy Heed integrálttal....
90 %- ban klasszikus zenét, és dzsesszt hallgatok.
Van fix vonal szintu kimenete a Dac-odnak?
Ha igen, akkor azzal siman ossze tudod kotni az Si-vel.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

K P írta:
2018.11.08., csüt. 20:43
Sziasztok!

Bocs, ha láma a kérdés...
Adott egy PC, ami USB kártyán keresztül kapcsolódik a DAC- omba, ami előfok is egyben. Erre a DAC-ra csatlakoztatható SI 2, vagy csak egy végfok?
Több érzelmet szeretnék itthon a zenében, gondoltam próbát tennék egy Heed integrálttal....
90 %- ban klasszikus zenét, és dzsesszt hallgatok.
Ha az a kérdés hogy végfoknak használható e az si,akkor nem.Elő,és integrált erősítőnek használható. Ha van a dac-on analóg kimenet,akkor viszont nem értem a kérdést. gondolkodik.gif PP
Si árban végfok is elérhető a heed-től,és ha leírnád pontosan hogy mid van és mit is szeretnél,előrébb lennénk.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: K P »

Sziasztok!

Bocs, ha láma a kérdés...
Adott egy PC, ami USB kártyán keresztül kapcsolódik a DAC- omba, ami előfok is egyben. Erre a DAC-ra csatlakoztatható SI 2, vagy csak egy végfok?
Több érzelmet szeretnék itthon a zenében, gondoltam próbát tennék egy Heed integrálttal....
90 %- ban klasszikus zenét, és dzsesszt hallgatok.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2018.11.08., csüt. 17:55
asebestyen írta:
2018.11.08., csüt. 09:23

Örülök, hogy úgy is jó, nekem is jó lenne, de így még jobb. :) Amúgy semmi bonyolult nincs benne, mert megvan a drót ami tetszik, és abból bekötsz még egyet, ez azért nem túl bonyolult. :D
A PC zsinórral meg nem büntetek Heed elektronikát. :smile53:
Nah, ennyit a drótozásról részemről...
Értelek,de figyeld csak meg hogy egy idő után már nem lesz mégjobb érzés, csak a jó,vagy a rosz marad.Ez a mégjobb dolog a jelentőségét tekintve huszadrangúvá válik,és amúgy is ezek csak olyan egy két napos érzések,hosszabb távon észre sem veszed már.Egyszerű a képlet,élvezed a zenét,vagy nem.Tehát jó a rendszer,vagy nem.
A pc dróttal meg hidd csak el hogy nem bünteted a rendszert,és még olyan érzésed sem lesz hogy esetlegesen úgy lettél mazochista hogy észre sem vetted :D mert jó az,csak persze nem tíz perc után kell ítéletet mondani róla,ha nem járatni kell két három napig vele a rendszert,aztán beérik az.
Erről a járatásról még annyit,hogy ha én piszkálok valamit a cuccon,akkor ezután emberesebb hangerőn egy két lemezt lepörgetek,és utána megint összeáll egy kerek egésszé a megbolygatott hangzás.Én hiszek az összeérés jelentőségében,mind a járatás,mind a piszkálások után hallható az ha újra egyben van már a hang.
Semmiféle hitvitába nem szeretnék belemenni. Ebben a topicban kábelesbe pláne. Én, ahogy nem tudom befogadni az én rendszeremhez hasonlóak milliós kábelezését, úgy a PC zsinórozást sem. sad.gif Bármelyik mellett való kardoskodást egyformán elvakultnak érzek, csak ellenkező előjellel.
Az én preferenciáim szerint a PC zsinór nem jó (nálam ez nem hit kérdése, unszolásotokra többször próbáltam). A kemény 8e Ft-os tápkábeleim viszont számomra jók, amiknél nekem régóta nem kell jobb. :) Hogy másoknak ugyanez fordítva van, szívesen elfogadom, viszont is csak ennyit várok. :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2018.11.08., csüt. 09:23

Örülök, hogy úgy is jó, nekem is jó lenne, de így még jobb. :) Amúgy semmi bonyolult nincs benne, mert megvan a drót ami tetszik, és abból bekötsz még egyet, ez azért nem túl bonyolult. :D
A PC zsinórral meg nem büntetek Heed elektronikát. :smile53:
Nah, ennyit a drótozásról részemről...
Értelek,de figyeld csak meg hogy egy idő után már nem lesz mégjobb érzés, csak a jó,vagy a rosz marad.Ez a mégjobb dolog a jelentőségét tekintve huszadrangúvá válik,és amúgy is ezek csak olyan egy két napos érzések,hosszabb távon észre sem veszed már.Egyszerű a képlet,élvezed a zenét,vagy nem.Tehát jó a rendszer,vagy nem.
A pc dróttal meg hidd csak el hogy nem bünteted a rendszert,és még olyan érzésed sem lesz hogy esetlegesen úgy lettél mazochista hogy észre sem vetted :D mert jó az,csak persze nem tíz perc után kell ítéletet mondani róla,ha nem járatni kell két három napig vele a rendszert,aztán beérik az.
Erről a járatásról még annyit,hogy ha én piszkálok valamit a cuccon,akkor ezután emberesebb hangerőn egy két lemezt lepörgetek,és utána megint összeáll egy kerek egésszé a megbolygatott hangzás.Én hiszek az összeérés jelentőségében,mind a járatás,mind a piszkálások után hallható az ha újra egyben van már a hang.

Avatar
gezu79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012.02.21., kedd 12:14
Értékelés: 14

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gezu79 »

"A PC zsinórral meg nem büntetek Heed elektronikát."

Pedig nem kell neki szerintem egyéb, mint PC zsinór. Sőt ha kihúzod, egy jó pár másodpercig elzenél zsinór nélkül is.
Üdv.Géza
-Heed Obelisk Si3, Heed Obelisk X2, Heed Obelisk DA, Heed Obelisk DT, Heed Enigma 5
-TMP Triton, TMP DAC, SOL Kolibri

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”