Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Ha eleget tudnak gyártani, Európát is le fogják tarolni. A nagy makik meg majd nézegetnek maguk körül, egymás hátát kurkászva.

https://villanyautosok.hu/2018/11/12/ta ... kanadaban/
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gyuszmo írta:
2018.11.11., vas. 21:33
Na döntöttem, maradnak a téliek, Continental lett a vége. Csak nagy autó viszonylag, gyerek is van, persze a vezetésen nagyon sok múlik, illetve hülyék mindig vannak, ennyi. :rolleyes:
A lényeg, h neked jó legyen...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Acme írta:
2018.11.11., vas. 09:38
Aztán a lámpánál beléd száll hátulról az 1000-es Swift a 14 éves nyári gumijain...
Ez velem pont így megtörtént. Annyi különbséggel, hogy nem vagyok benne biztos, hogy 14 éves volt rajta a nyárigumi. De lámpánál álltam, télen, Bp-en, a Tétényi út és Andor utca kereszteződésében, és egy 1000-es Suzuki Swift rongyolt belém, nyárigumikkal. :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Na döntöttem, maradnak a téliek, Continental lett a vége. Csak nagy autó viszonylag, gyerek is van, persze a vezetésen nagyon sok múlik, illetve hülyék mindig vannak, ennyi. :rolleyes:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

avl2 írta:
2018.11.11., vas. 13:11
Acme írta:
2018.11.11., vas. 09:38
Pontosan leírtad, mire való a 4 évszakos gumi: Te vagy a célcsoport! :D
Valami kompromisszumot mindig hozni kell...
köszi. "kicsit" sejtem, hogy igy van; remelem még sokat javul a következö vételemig a 4evszakos technologia es eredmenyek.

..es gondolom inkabb nyarin alapulo CrossClimate mint telin alapulo egyebek. ...mert nyarihoz valo környezet mellett megyek sokkal többet ...igaz, télen hianyozhat nagyon (inkább ??) a "télies" jo tulajdonsag.
Pontosan ezért vettem én is CrossClimate-et. Nem is bántam meg! :smile32:
(Milyen kár, hogy a Michelin nem fizet nekünk ezért a jó reklámért...)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2018.11.11., vas. 13:11
Acme írta:
2018.11.11., vas. 09:38
Pontosan leírtad, mire való a 4 évszakos gumi: Te vagy a célcsoport! :D
Valami kompromisszumot mindig hozni kell...
köszi. "kicsit" sejtem, hogy igy van; remelem még sokat javul a következö vételemig a 4evszakos technologia es eredmenyek.

..es gondolom inkabb nyarin alapulo CrossClimate mint telin alapulo egyebek. ...mert nyarihoz valo környezet mellett megyek sokkal többet ...igaz, télen hianyozhat nagyon (inkább ??) a "télies" jo tulajdonsag.
Teszteredmények, aham... :nonononono:
Én Jazzen (egyel újabb, mint a tiéd) próbáltam 15-ös méretben a Vredestein quatrac3-ast. Az nem volt túl “fényes”.
Én a helyedben simán bevállalnám a CrossClimate-et. Extrém körülmények között óvatosabban kell használni, de az év 358 napján teljes értékű abroncs lehet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Acme írta:
2018.11.11., vas. 09:38
Pontosan leírtad, mire való a 4 évszakos gumi: Te vagy a célcsoport! :D
Valami kompromisszumot mindig hozni kell...
köszi. "kicsit" sejtem, hogy igy van; remelem még sokat javul a következö vételemig a 4evszakos technologia es eredmenyek.

..es gondolom inkabb nyarin alapulo CrossClimate mint telin alapulo egyebek. ...mert nyarihoz valo környezet mellett megyek sokkal többet ...igaz, télen hianyozhat nagyon (inkább ??) a "télies" jo tulajdonsag.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

avl2 írta:
2018.11.11., vas. 08:19
mivel lecsökkent az eves menesem evvel az autoval 10e km tajara, amiböl 6.5-7e km nyarival megy bele, bennem is erösen felmerül: legközelebb 4evszakos (175/65R14, 1050 kg-os auto, szerintem 50 loeröt sem hasznaltam belöle sosem :-) viszont azt sem szeretnem, hogy amiatt legyen kisebb (nem tudok valahova felmenni, lasabban "kell" mennem) vagy nagyobb baj (valamibe/kibe belecsuszas); ilyen hasznalat mellett viszont egy telibe evente 3.5-3e km megy, 6 szezon alatt 18-21e km - erre teli gumit ???
Pontosan leírtad, mire való a 4 évszakos gumi: Te vagy a célcsoport! :D
Valami kompromisszumot mindig hozni kell, elvégre az időjárás nem egyenletes görbe szerint változik: ha mindig a tökéletes gumit szeretnéd az autódon tudni, minden reggel meg kellene nézned a várható időjárást, és aszerint feltenni a télit vagy a nyárit. Sőt, vehetsz melléjük egy szett semi-slick gumit, és egy szett esőgumit is, mert az a tuti... :rolleyes:
Aztán a lámpánál beléd száll hátulról az 1000-es Swift a 14 éves nyári gumijain...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

csak elmélkedés, filozofalas.

korunk egyik nehezsege: rendkivül sok info van, csak nem tudni, melyik mennyire megbizhato. itt es most gumi kapcsan: tesztek vs. sajat tapasztalat.

teszteknel felmerül - nem is alaptalanul - az elfogodottsag, nem korrektseg, "fizetett" teszt, stb.
sajat tapasztalatokon alapulo velemenynel - bennem - felmerül: nincsenek ellenörzött, kontrollalt körülmenyek, nincs "tudomanyos" alapossagu összevetes, összehasonlitas, eredmeny. Még kopásra lehet ez legkevesbe zavaro, ott legkorrektebb. De viselkedesre ? ugyanolyan körülmenyek (ut, auto, vezetesi stilus, ügyesseg) között vajon masik tipus milyen lett volna ? ezt sajat tapasztalaton alapulo velemeny eseten nem tudjuk.

nekem korabban csak Michelin teli gumijaim voltak, legutobb talan 3 eve vettem Firestone Winterhawk 3-at. ...es csalodas a viselkedese (tesztekben jo, többen sajat tapasztalattal is dicsertek): csuszos hideg uton kanyarban es havas uton meredeken felfele is, ... DE - ovatos, elmeleti emberkent, munkamban megszokva, hogy csak ellenörzött körülmenyek [15% paratartalom, 15 mbar környezeti nyomas nehany kritikus esetben mar döntö hatasu nalunk !!] közötti meres számít - nem tudom megitelni biztosan, hogy tulzott elvaras volt-e [volt-e az uton a kanyarban kis jég is, a meredek felfele nem burkolt ut es annak egyenetlensege is nehezit, ...] reszemröl, es a gumi "elég" jo, vagy milyen lett volna akkor ott es ugy vezetve a "legjobb" gumi.

mivel lecsökkent az eves menesem evvel az autoval 10e km tajara, amiböl 6.5-7e km nyarival megy bele, bennem is erösen felmerül: legközelebb 4evszakos (175/65R14, 1050 kg-os auto, szerintem 50 loeröt sem hasznaltam belöle sosem :-) viszont azt sem szeretnem, hogy amiatt legyen kisebb (nem tudok valahova felmenni, lasabban "kell" mennem) vagy nagyobb baj (valamibe/kibe belecsuszas); ilyen hasznalat mellett viszont egy telibe evente 3.5-3e km megy, 6 szezon alatt 18-21e km - erre teli gumit ???

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

gyuszmo írta:
2018.11.10., szomb. 19:16
Velem indult el a dolog az üzenőfalon. :)
Arról van szó, hogy van egy Bmw e39 520i-m, nyárra 15-ös alufelni, télre 15 acél. A téli gumim kuka, mindenképpen vennem kell. Illetve, sikerült most egy szép álapotú gyári 16-os alufelnit szereznem, nagyobbat nem akarok (egyelőre? :rolleyes: ), egyrészt az utak, másrészt erre szerintem nem illik nagyobb, de ez most mindegy is. És az van, hogy most akkor veszek télit a 15-ös acélra, és majd jövőre az új 16-osra nyárit, vagy most veszek a 16-osra egy jobb minőségű 4 évszakost. Nagyobb részt városba használom (Debrecen), néha van vidék, illetve átlagban havi egy budapesti út.
Ugye a téli mellett van, hogy van hozzá felni, mehet rá jó ballonos gumi a magyar utakra, meg hát csak hátsókerekes. A 4 évszakos mellett pedig, hogy nyárit is kell vennem majd, így mehetne két légy egy csapásra. Egyébként én arra húzok, hogy veszek télit, és majd akkor külön nyárit. És itt a másik bibi, milyen télit? 20-25 körül Hankook, vagy pl. Kleber, vagy egyéb, vagy 30-35 körül Continental, Michelin, ilyesmik.
Hozzám közel ők vannak:
https://www.marso.hu/kereso/szemelygepk ... ro-15-coll

Ugye vinnem kell magammal a 4 téli kereket, ott leveszik a régi gumikat, rá az újak, 4 nyári kerék le, és fel a téli az új gumikkal.
16 fölé ne menjél ;) . Nem való erre az autóra, csak hátrányát fogod látni. Én a hobbi autómon 17-esről váltottam vissza 16-ra (ez volt a legnagyobb gyári mérete): most sokkal jobb lett vezetni! A 17-es szarul is nézett ki rajta.

Gumizás: ha sokat mész (mondjuk évi 20.000 fölött), úgyis elfogy a gumi mielőtt elöregszik, ilyenkor megéri cserélgetni a téli-nyárit. Főleg, ha mindenképpen autóba kell ülnöd, ha esik a hó, akkor is. A 4évszakossal sokat spórolhatsz, ha kevesebbet mész (mondjuk évi 10.000 körül) és friss hóban megteheted, hogy nem ülsz autóba. Azt nem tudom, Debrecenben hogy takarítják az utakat, de Pesten ez évente 1-2 napot jelent.

Én megnézném a legutóbbi ADAC tabellában, hogy a te méretedben melyik gumi hogy teljesített, és az alapján választanék.

DOT-évszám: ha korrektül tárolták, elvileg 1-2 éves még forgalmazható.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Velem indult el a dolog az üzenőfalon. :)
Arról van szó, hogy van egy Bmw e39 520i-m, nyárra 15-ös alufelni, télre 15 acél. A téli gumim kuka, mindenképpen vennem kell. Illetve, sikerült most egy szép álapotú gyári 16-os alufelnit szereznem, nagyobbat nem akarok (egyelőre? :rolleyes: ), egyrészt az utak, másrészt erre szerintem nem illik nagyobb, de ez most mindegy is. És az van, hogy most akkor veszek télit a 15-ös acélra, és majd jövőre az új 16-osra nyárit, vagy most veszek a 16-osra egy jobb minőségű 4 évszakost. Nagyobb részt városba használom (Debrecen), néha van vidék, illetve átlagban havi egy budapesti út.
Ugye a téli mellett van, hogy van hozzá felni, mehet rá jó ballonos gumi a magyar utakra, meg hát csak hátsókerekes. A 4 évszakos mellett pedig, hogy nyárit is kell vennem majd, így mehetne két légy egy csapásra. Egyébként én arra húzok, hogy veszek télit, és majd akkor külön nyárit. És itt a másik bibi, milyen télit? 20-25 körül Hankook, vagy pl. Kleber, vagy egyéb, vagy 30-35 körül Continental, Michelin, ilyesmik.
Hozzám közel ők vannak:
https://www.marso.hu/kereso/szemelygepk ... ro-15-coll

Ugye vinnem kell magammal a 4 téli kereket, ott leveszik a régi gumikat, rá az újak, 4 nyári kerék le, és fel a téli az új gumikkal.

Illetve még annyi, hogy mennyire lényeges, hogy pl. ezévi legyen, és ne régebbi?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

A fogyasztást, egyéb grafikonokkal elvileg a nagy kijelzőn a középkonzolon lehet megjeleníteni, de ha jól emlékszem valamelyik bajuszkapcsolón, vagy a multikormányon van egy "mode" kapcsoló, ahol a 2 óracsoport közé be lehet tenni különböző infókat, azt hiszem a pillanatnyi fogyasztást is.
A háttér világítást pedig a menüben lehet változtatni, van aut módja is, de lehet keverem az Avensissel. Viszont, ha nem lehet menüből akkor a műszerfal világítás állítása változtatja a kijelző fényerejét is.
Ez amúgy érdekes. Az én telefonomban lévő neveket megjeleníti az asszony autója (Toyota), viszont a sajátját telefonjával összepárosítva szintén random szerűen jeleníti csak meg. Ezen gondolkodtam egy darabig, de végül elengedtem az okát.
Ebben nincs tolatókamera?
[/quote]

IMG_20181110_184645.jpg
IMG_20181110_184645.jpg (775.31 KiB) Megtekintve 1410 alkalommal
Nincs itt semmiféle kijelző kérem szépen! :-) Nincs két óra csoport sem,ez hármas tagolású....ez egy mezítlábas verzió.
Mivel nincs kijelző, nincs tolatókamera sem. Csak egy pittyegős radar. A kijelző fényerejének szabályozása csak a műszercsoportra van hatással,a rádió csoda pontmátrixos kijelzőjére nem.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Vinkler írta:
2018.11.10., szomb. 15:33

Szerintem kb. a télivel egyformán kopik (vagy picit jobban), de nem gond, mert kb. 4 évet, azaz 8 szezont elmegy.

Még egyszer mondom. Én nem tesztekről beszélek, ha véleményt mondok gumiabroncsokról, hanem saját tapasztalatot osztok meg.
Nekem 4. éve van fent a CrossClimate (Tavasszal tölti be a 4-et). 205/55R16. 35.000 van bennük.
Még teljesen jó a profilmélység. Fél éve megcseréltettem az első és hátsó kerekeket, mert elöl azért jobban fogyott. Akkor kapott egy centírozást. A gumis nem akarta elhinni hogy 6 szezont fent voltak: alig kellett állítani rajtuk.
Nekem nagyon bejött: városi használatra, kis teljesítményű, alsó középkategóriás autóhoz tökéletes. Előtte én is csereberéltem, de szinte újszerű volt a téli, amikor 6 évesen már nem akartam felrakni...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

avl2 írta:
2018.11.10., szomb. 15:25
Vinkler írta:
2018.11.10., szomb. 15:15
A CorssClimate viszonylag gyorsan kopik. Ezzel nincs is baj, hiszen minek egy elöregedett abroncson profilmélység? Így is, úgy is kuka, akkor mar használjuk el, nem? De! :)
mihez kepest gyorsan ? pl. nyari vagy teli Michelinhez kepest ? ...az még nem baj. vagy mas 4evszakoshoz kepest ?
allitolag - nekem sosem volt - 4evszakosok hamarabb kopnak, mint nyariak vagy teliek. nyilvan ez nagy altalanositas.

most is latom Töled üzenöfalon: "A GoodYear 4 season gumija használhatatlan, nagyon gyenge abroncs"
pl. ez alapjan: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
szarazon nagyon nem jo, nedvesen jo

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm alapjan meg tesztgyöztes: "1st: Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2" igaz: Gen 2.

nem egyszerü eligazodni, sokféle teszt, sajat tapasztalat van.
A legtöbb 4 évszakos gumi "nyáriasított" téli gumi. A Michelin CC viszont egy "téliesített" nyári gumi, épp úgy, mint az én Bridgestone A005-ös abroncsom. Ezek a 4 évszakos gumik azért nem olyan gyorsan kopnak.

A tesztekről meg annyit, hogy a legutóbbi Bild teszten az én Bridgestone gumimat nyilvánították nem ajánlottá, csak mert a havon gyengébben teljesített, mint a többi 4 évszakos. Az meg már ugye teljesen "mellékes", hogy a többi teszten (száraz felületen, esős időben) toronymagasan végzett. Na most, nem tudom, hogy ki merre lakik, de itt Szegeden például alig-alig havazott az utóbbi pár évben. De ha épp havazott, akkor is csak egy pár napig, az utakat pedig rögtön sz@rrá sózták. Szóval hülyeség olyat állítani, hogy az adott gumi ajánlott-e, vagy sem, ha nem tudjuk, hogy az Alföldön, vagy Mont Blanc környékén autókázol vele.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ez az elöregedés is jó téma,mert sokan úgy vannak vele hogy jó az még mert van elég profilmélység,csak éppen úgy eltud fáradni egy öregebb abroncs,hogy képes szétdurranni is pl egy hosszabb távú autópálya tempó közben.Valamiért deformálódik,és zajos is lesz az öreg gumi.Ki kell cserélni,még akkor is ha jónak néz ki az.Az autópályán látott viszonylag sok defekt is jól példázza ezt,főleg nyáron dög melegben,mert ott sem szögekbe hajtanak bele,ha nem egyszerűen megadja magát a gumi.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2018.11.10., szomb. 15:25
Vinkler írta:
2018.11.10., szomb. 15:15
A CorssClimate viszonylag gyorsan kopik. Ezzel nincs is baj, hiszen minek egy elöregedett abroncson profilmélység? Így is, úgy is kuka, akkor mar használjuk el, nem? De! :)
mihez kepest gyorsan ? pl. nyari vagy teli Michelinhez kepest ? ...az még nem baj. vagy mas 4evszakoshoz kepest ?
allitolag - nekem sosem volt - 4evszakosok hamarabb kopnak, mint nyariak vagy teliek. nyilvan ez nagy altalanositas.

most is latom Töled üzenöfalon: "A GoodYear 4 season gumija használhatatlan, nagyon gyenge abroncs"
pl. ez alapjan: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
szarazon nagyon nem jo, nedvesen jo

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm alapjan meg tesztgyöztes: "1st: Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2" igaz: Gen 2.

nem egyszerü eligazodni, sokféle teszt, sajat tapasztalat van.
Szerintem kb. a télivel egyformán kopik (vagy picit jobban), de nem gond, mert kb. 4 évet, azaz 8 szezont elmegy.

Még egyszer mondom. Én nem tesztekről beszélek, ha véleményt mondok gumiabroncsokról, hanem saját tapasztalatot osztok meg.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

egy masik meres: a 2 - szerintük - legjobb 4evszakos ujonnan es 10e km hasznalat utan, Goodyear Vector 4Seasons Gen 2
és Michelin CrossClimate, 205/55 R16:

https://blog.reifen-vor-ort.de/ganzjahr ... er-als-neu

jo tajekozodast

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2018.11.10., szomb. 15:15
A CorssClimate viszonylag gyorsan kopik. Ezzel nincs is baj, hiszen minek egy elöregedett abroncson profilmélység? Így is, úgy is kuka, akkor mar használjuk el, nem? De! :)
mihez kepest gyorsan ? pl. nyari vagy teli Michelinhez kepest ? ...az még nem baj. vagy mas 4evszakoshoz kepest ?
allitolag - nekem sosem volt - 4evszakosok hamarabb kopnak, mint nyariak vagy teliek. nyilvan ez nagy altalanositas.

most is latom Töled üzenöfalon: "A GoodYear 4 season gumija használhatatlan, nagyon gyenge abroncs"
pl. ez alapjan: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
szarazon nagyon nem jo, nedvesen jo

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm alapjan meg tesztgyöztes: "1st: Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2" igaz: Gen 2.

nem egyszerü eligazodni, sokféle teszt, sajat tapasztalat van.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2018.11.10., szomb. 15:04
üzenöfalon tema volt / lett gumi, nehany link:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
https://www.autobild.de/artikel/ganzjah ... 16809.html
https://totalcar.hu/magazin/technika/20 ... mi_ugyben/
https://www.youtube.com/watch?v=zNuqGUgbcIk

...nem allitom, hogy 2 különbözö autotipuson korrekt tesztelni, de ilyenek elbizonytalanitanak 4 evszakostol (eddig mindig 2 szettet hasznaltam): https://www.youtube.com/watch?v=CC_UvZZSfAY

öregedes is erdekes kerdes, nalam kisauto, nem dinamikus, hanem takarekos vezetes (gyorsitas-fekezes ezert keves, kanyarsebesseg nagyobb az atlagnal), 175/65R14, GY nyari 5. szezont mente, kopas alapjan még 2-3 szezon siman benne lenne
A CorssClimate viszonylag gyorsan kopik. Ezzel nincs is baj, hiszen minek egy elöregedett abroncson profilmélység? Így is, úgy is kuka, akkor mar használjuk el, nem? De! :)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

https://totalcar.hu/magazin/technika/20 ... ztje_2018/

fentiben Cross Climate havon fekezes 50 km/h-rol 0-ra, -3°C-os uton:
teli gumival: 29.1m,
Nokian Weatherproof: 29.4m
Cross Climate: 35.5m (hoppa +6 m !!)
nyari: 63.1 m (egyertelmü felelötlen, aki nyari gumival havas uton akar menni; csak hidegben mas !)

fentiek 175/65 R14 meretben.

üzenöfalrol: Vinkler : A Michelin CrossClimate gumija valóban használható télen, hóban is. (Saját tapasztalat)
Idén felmentem a tavaszi havazásban vele Visegrádra úgy, hogy több téli gumival szerelt autó elvérzett valamelyik kaptatón. Egyedül az oldaltartása kirívóan gyenge, de ugye nem téli abroncs. 205/60r16

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

üzenöfalon tema volt / lett gumi, nehany link:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
https://www.autobild.de/artikel/ganzjah ... 16809.html
https://totalcar.hu/magazin/technika/20 ... mi_ugyben/
https://www.youtube.com/watch?v=zNuqGUgbcIk

...nem allitom, hogy 2 különbözö autotipuson korrekt tesztelni, de ilyenek elbizonytalanitanak 4 evszakostol (eddig mindig 2 szettet hasznaltam): https://www.youtube.com/watch?v=CC_UvZZSfAY

öregedes is erdekes kerdes, nalam kisauto, nem dinamikus, hanem takarekos vezetes (gyorsitas-fekezes ezert keves, kanyarsebesseg nagyobb az atlagnal), 175/65R14, GY nyari 5. szezont mente, kopas alapjan még 2-3 szezon siman benne lenne

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

violin írta:
2018.11.09., pén. 23:23
Megdöbbentett,hogy 2018-ban létezik még ennyire alap felszereltség. A kivitelezés minősége meg kritikán aluli....
Sorjás,kopogós, büdös műanyag mindenhol. A pittyegős tolatóradar kapcsolója a csomagtérben elhelyezett,két forintos billenő kapcsoló. A csomagtér kárpitozása olyan silány és pocsékul eldolgozott,hogy az alsóbb kategóriákban is szégyen.
A fedélzeti komputer nem tudja megjeleníteni a pillanatnyi fogyasztást,és a fantasztikus zongoralakk borítású CD-s rádió háttérvilágítása nem szabályozható. Enyhe napsütésben gyakorlatilag láthatatlan a kijelző,ami mondjuk nem olyan nagy gáz,mert a kihangosító amúgy sem jeleníti meg az összes hívó nevét,csak amelyiket kedve tartja.... :-)

Szóval tényleg nagyon csalódott vagyok.... ennél azért többet vártam a Toyota-tól.
Jah, hát ennél az Auris modellnél tényleg történt valami a Toyotánál. Srjás műanyagok, már akkor is szemet szúrtak. Az anyagminőség olyan, amilyen (szerintem jól átgondolt józan döntés a legspórolósabban), viszont nem nagyon kopik az évek alatt, nem látványos a fáradása, nem úgy mint egy Peugeot-on, vagy Fiat-on, ahol wow, m hű, meg ha, aztán pár év múlva egy leszakadt farzseb. Ettől eltekintve valóban lehetne jobb is kategória.
A fogyasztást, egyéb grafikonokkal elvileg a nagy kijelzőn a középkonzolon lehet megjeleníteni, de ha jól emlékszem valamelyik bajuszkapcsolón, vagy a multikormányon van egy "mode" kapcsoló, ahol a 2 óracsoport közé be lehet tenni különböző infókat, azt hiszem a pillanatnyi fogyasztást is.
A háttér világítást pedig a menüben lehet változtatni, van aut módja is, de lehet keverem az Avensissel. Viszont, ha nem lehet menüből akkor a műszerfal világítás állítása változtatja a kijelző fényerejét is.
Ez amúgy érdekes. Az én telefonomban lévő neveket megjeleníti az asszony autója (Toyota), viszont a sajátját telefonjával összepárosítva szintén random szerűen jeleníti csak meg. Ezen gondolkodtam egy darabig, de végül elengedtem az okát.
Ebben nincs tolatókamera?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Van a cégnél vagy 6-8 darab. Diesel-benzines vegyesen. Az tény,hogy elromlani nem szoktak,de magasabb felszereltségű példányok belseje is borzalmas. Előre szóltam,hogy Toyotát semmiképpen sem szeretnék,mert kívül-belül rusnya....az i30 hozzá képest Audi.
Tegnap kettőt hoztunk el ideiglenesen. Három hónap múlva vagy visszaadjuk,vagy megkapja valamelyik új kolléga....de még az is lehet,hogy leszivárog a szervizbe,és lecserélik valamelyik öregebb szervizes autót.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

violin írta:
2018.11.09., pén. 23:23
Megdöbbentett,hogy 2018-ban létezik még ennyire alap felszereltség. A kivitelezés minősége meg kritikán aluli....
Sorjás,kopogós, büdös műanyag mindenhol. A pittyegős tolatóradar kapcsolója a csomagtérben elhelyezett,két forintos billenő kapcsoló. A csomagtér kárpitozása olyan silány és pocsékul eldolgozott,hogy az alsóbb kategóriákban is szégyen.
A fedélzeti komputer nem tudja megjeleníteni a pillanatnyi fogyasztást,és a fantasztikus zongoralakk borítású CD-s rádió háttérvilágítása nem szabályozható. Enyhe napsütésben gyakorlatilag láthatatlan a kijelző,ami mondjuk nem olyan nagy gáz,mert a kihangosító amúgy sem jeleníti meg az összes hívó nevét,csak amelyiket kedve tartja.... :-)

Szóval tényleg nagyon csalódott vagyok.... ennél azért többet vártam a Toyota-tól.
A Toyota masszív vásárlóerővel rendelkezik, így tesznek nagy ívből a dolgokra. Nekem általában már a belső, és a külső dizájn is rémálom. De ameddig az emberekbe beivódott a megbízható autó csak is a Toyota szlogen, addig nem is igazán fogják megerőltetni magukat. Viszi a név, nem kell feszülniük.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”