Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Triangle

Avatar
koosimre70
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2011.02.15., kedd 17:02
Értékelés: 82
Tartózkodási hely: Túrkeve. 0670/3870207

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: koosimre70 »

Sziasztok!
Triangle Zerius 202 dobozaimhoz szeretnék h.kábelt vásárolni.
Szerintetek ez jó lehet?
https://www.av-online.hu/egyeb/triangle ... teszt_2365

https://www.extremeaudio.hu/triangle-op ... x25-1meter
Heed Obelisk Pre-Px-2xPas
Bluesound node 2i
Arcam airDac
Triangle Celius 202
Audioqest Rocket 44
Audioqest Sydney rca
Hivox Alces 3
Furutech FP-314AG
SVS PB 2000

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: nadtom »

jattila48 írta:
2018.12.01., szomb. 12:49
Kiderült, hogy sajnos tényleg hibás a hangfal. A boltban visszavették, de másikat nem tudnak adni, főleg nem BF akciós árban. Így legnagyobb sajnálatomra kénytelen voltam elállni a vásárlástól. Másik lehetőség lett volna a garanciális javítás, aminek az a kockázata, hogy felhasználói hibát állapítanak meg, és erre hivatkozva nem javítják garanciában. Az eladó is kérdezte, hogy nem lett-e túlhajtva, de szerintem egész biztosan nem. Közepes hangerőn hallgattam (az erősítőn 1/4-1/3 hangerőálláson), ettől még dinamikus zenén sem mehetne tönkre. Erősen gondolkodtam a garanciális javíttatáson (igazából még most is lenne rá lehetőség), még akkor is, ha pénzért vállalnák, de fogalmam sincs mennyit kéne ráfizetni. Mit javasoltok, álljak el a vásárlástól, vagy javíttassam meg?
A hangfal hangja nagyon tetszett, tudnátok-e hasonló áron (350e Ft) mást ajánlani? A Quadral Ascent 80 LE-t hallotam, szintén nagyon jó, bár a Triangle-nak mintha feszesebb lenne a basszusa.
Itt még BF van (az ár db ár) a keretbe belefér, és raktáron van. ;)
https://www.hifi-schluderbacher.de/de/t ... &fep=29942
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Kiderült, hogy sajnos tényleg hibás a hangfal. A boltban visszavették, de másikat nem tudnak adni, főleg nem BF akciós árban. Így legnagyobb sajnálatomra kénytelen voltam elállni a vásárlástól. Másik lehetőség lett volna a garanciális javítás, aminek az a kockázata, hogy felhasználói hibát állapítanak meg, és erre hivatkozva nem javítják garanciában. Az eladó is kérdezte, hogy nem lett-e túlhajtva, de szerintem egész biztosan nem. Közepes hangerőn hallgattam (az erősítőn 1/4-1/3 hangerőálláson), ettől még dinamikus zenén sem mehetne tönkre. Erősen gondolkodtam a garanciális javíttatáson (igazából még most is lenne rá lehetőség), még akkor is, ha pénzért vállalnák, de fogalmam sincs mennyit kéne ráfizetni. Mit javasoltok, álljak el a vásárlástól, vagy javíttassam meg?
A hangfal hangja nagyon tetszett, tudnátok-e hasonló áron (350e Ft) mást ajánlani? A Quadral Ascent 80 LE-t hallotam, szintén nagyon jó, bár a Triangle-nak mintha feszesebb lenne a basszusa.

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

dbrnsk írta:
2018.11.28., szer. 12:51
:D Mi nem volt ebből érthető? Ha megvetted, hazavitted és jól meghajtottad, akkor attól lehet ilyen baja. Volt már rá példa és lesz is. Nem véletlenül írja bele normális gyártó a bejáratás jelentőségét a manuálba. :D

Szal ezért kérdeztem, hogy bejárattad-e... :D
OK, így már értem. Egyáltalán nem volt túl hajtva, igazából alig ment pár órát, azt sem túl nagy hangerővel. Szóval nincs bejáratva.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

:D Mi nem volt ebből érthető? Ha megvetted, hazavitted és jól meghajtottad, akkor attól lehet ilyen baja. Volt már rá példa és lesz is. Nem véletlenül írja bele normális gyártó a bejáratás jelentőségét a manuálba. :D

Szal ezért kérdeztem, hogy bejárattad-e... :D

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

dbrnsk írta:
2018.11.28., szer. 12:23
Így van, a bejáratás már nem változtat ezen a problémán, de egy zsír új, nyers hangsugárzót haza lehet vágni...
De hát előtte Te kérdezted, hogy bejárattam-e. Akkor most mégsem az a baj, és a bejáratással haza lehet vágni? Akkor miért kérdezted? A bolt mintadarabját még nem volt módom kipróbálni. Más erősítővel is próbáltam, azzal is ugyanúgy zörög. Lehet, hogy a hangfal rossz? Még kipróbálom hogy csak a felső terminált kötöm be, a mélyet nem. Lehet, hogy a mély zavar be, bár a közép hangsugárzó zörög.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Így van, a bejáratás már nem változtat ezen a problémán, de egy zsír új, nyers hangsugárzót haza lehet vágni...

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Mi az, hogy "bejárattam"-e? Mit kell csinálmom, hogy be legyen járatva? Ha nincs bejáratva, akkor produkálhat ilyet? Ez nem hiba, csak az a baj, hogy nincs bejáratva?
Egyébként milyen kábelt javasoltok hozzá? Irreálisan drágát nem vennék, az erősítőm se, meg gondolom a hangfal sem felső kategóriás, hogy azt igényelné.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

jattila48 írta:
2018.11.25., vas. 21:21
Megvettem a Triangle Esprit Antal EZ-t, és sajnos lehet, hogy hibás. Vagyis nem tudom eldönteni, hogy az-e, de valami nem jó. Egy bizonyos zenén a basszus gitár egy bizonyos frekvencián nagyon erősen torzít. A középsugárzó membránja szabályosan zörög, mintha a pereme nem lenne rendesen rögzítve. Mindkét hangfal ezt csinálja. Két erősítővel és két kábellel is kipróbáltam (igaz olcsó darabok), gondoltam ezek valamelyike hibás, de a helyzet nem változott. Úgy tűnik a hangfal hibás, nade mindkettő? Visszamentem a boltba, és meghallgattam a kiállított mintadarabot ugyanezzel a zenével. Minden OK, gyönyörűen szólt. Most az lesz, hogy viszem az erősítőmet és kábelemet, és azzal is kipróbáljuk a bolt mintadarabját. Egy ismerősöm azt mondta, látott már ilyet, a mélysugárzó "kifújt" és ez zavarta meg a középsugárzót. Lehet, hogy két hangfal is ugyanúhu rossz? Esetleg a kábelek gyenge minőségűek?
Bejárattad?

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Megvettem a Triangle Esprit Antal EZ-t, és sajnos lehet, hogy hibás. Vagyis nem tudom eldönteni, hogy az-e, de valami nem jó. Egy bizonyos zenén a basszus gitár egy bizonyos frekvencián nagyon erősen torzít. A középsugárzó membránja szabályosan zörög, mintha a pereme nem lenne rendesen rögzítve. Mindkét hangfal ezt csinálja. Két erősítővel és két kábellel is kipróbáltam (igaz olcsó darabok), gondoltam ezek valamelyike hibás, de a helyzet nem változott. Úgy tűnik a hangfal hibás, nade mindkettő? Visszamentem a boltba, és meghallgattam a kiállított mintadarabot ugyanezzel a zenével. Minden OK, gyönyörűen szólt. Most az lesz, hogy viszem az erősítőmet és kábelemet, és azzal is kipróbáljuk a bolt mintadarabját. Egy ismerősöm azt mondta, látott már ilyet, a mélysugárzó "kifújt" és ez zavarta meg a középsugárzót. Lehet, hogy két hangfal is ugyanúhu rossz? Esetleg a kábelek gyenge minőségűek?

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Egyébként mi a különbség az Antal különböző verziói között? ES, EX, EZ hogy viszonyulnak egymáshoz minőségben és árban?

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Sziasztok!

A Triangle Esprit Antal Ez hangsugárzóról mi a véleményetek? Rotel 840 BX4 erősítővel szeretném használni főleg klasszikus zenére.

Online
Avatar
Tuttimaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 07:27
Értékelés: 58

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: Tuttimaci »

sziasztok ,


ha érdekes lehet pár izgalmasabb Triangle árat találtam itt http://bf.extremeaudio.hu/bf18-hifi.php

üdv
Tutti

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »

Ezek szerint igen.
Nekifutok még egyszer.
De ha egyből leírtad volna te hogy látod az eredeti kérdésem megoldását,mindezt megspóroltuk volna.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ctrlaltdel írta:
2018.11.03., szomb. 10:50
Olvastam amit linkeltél.
De nekem az jött át,hogy hozzá illő rendszer kell elé.
Oké,de mit cseréljek mire?
Akkor az értő olvasással gondok vannak gondolkodik.gif

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »

Olvastam amit linkeltél.
De nekem az jött át,hogy hozzá illő rendszer kell elé.
Oké,de mit cseréljek mire?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ctrlaltdel írta:
2018.11.03., szomb. 07:02
Mire gondolsz a magasba húzó elemekkek?
Merre induljak,mit cserélgessek?
Mi illene hozzá?
Ha elolvastad innentől, akkor szerintem elég egyértelmű a válasz:

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... 5#p2229146

Nem flamet akarok indítani, csak pont volt más, akinek hasonló volt a problémája és egy elég informatív diskurzus alakult belőle ki, némi odamondogatással :D

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »

Mire gondolsz a magasba húzó elemekkek?
Merre induljak,mit cserélgessek?
Mi illene hozzá?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ctrlaltdel írta:
2018.11.02., pén. 17:28
Sziasztok.
Triangle Celius 902 családból van egy 5.0 szettem.
Nagyobb hangerőn a magas már túk sok,mondhatni bántja a fület.
Szerintetek lehet ezzel bármit is kezdeni?
Gondolok itt hangfal tuning,vagy hangszóró csere,vagy bármi.
Egy Denon x4300h- val hajtom őket, a frontok pedig crown 1502-vel vannak megtámogatva.
Mindenkinek előre is köszi.
Érdemes ezt elolvasni az előzményekkel együtt.

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... e#p2229534

Avatar
Gyufa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2005.10.13., csüt. 21:03
Értékelés: 3

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: Gyufa »

ctrlaltdel írta:
2018.11.02., pén. 17:28
Sziasztok.
Triangle Celius 902 családból van egy 5.0 szettem.
Nagyobb hangerőn a magas már túk sok,mondhatni bántja a fület.
Szerintetek lehet ezzel bármit is kezdeni?
Gondolok itt hangfal tuning,vagy hangszóró csere,vagy bármi.
Egy Denon x4300h- val hajtom őket, a frontok pedig crown 1502-vel vannak megtámogatva.
Mindenkinek előre is köszi.
Üdv!Én is így jártam.De sajnos nem a doboz a hibás,csak nem passzol a többi hozzá.Ha túl sok a magasba húzó elem a rendszerben akkor a Tringle hangsúlyozza a hibákat.

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »

Sziasztok.
Triangle Celius 902 családból van egy 5.0 szettem.
Nagyobb hangerőn a magas már túk sok,mondhatni bántja a fület.
Szerintetek lehet ezzel bármit is kezdeni?
Gondolok itt hangfal tuning,vagy hangszóró csere,vagy bármi.
Egy Denon x4300h- val hajtom őket, a frontok pedig crown 1502-vel vannak megtámogatva.
Mindenkinek előre is köszi.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Érdeklődöm, van-e valakinek Triangle Elypse hangsugárzója?
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Gyufa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2005.10.13., csüt. 21:03
Értékelés: 3

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: Gyufa »

Köszönöm azóta nálam is hangolódott a rendszer.Már nagyon más a hagkép.Még a hàlózati kábelek cseréje is hatalmas változást hozott.

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: Triangle

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Gyufa írta:
2018.05.19., szomb. 00:07
Sziasztok!Sikerült vásárolnom 1pár antalt est .Sajnos nehéz átszoknom,mert eddig Spendor bc1 dobozt hallgattam.Próbáltam csövivel,Nelson Pass zennel,és pár kölcsönkapott erölködővel.Nekem a magas hangjai nagyon nyersnek bántónak hatnak.A női hang sokszor úgy érzem a magassugárzóból szól,nem természetes.Szerintetek velem van a bibi,vagy az antal ilyen?
Szia.
Semmi gond nincsen vele nekem egy 30. jubileumi leborulok.gif változat van és csodálatos !Jól össze kell válogatni a komponenseket.
Kicsi Cayin MT35 csövessel kezdtem gondolkodik.gif és léptem egy nagyot Bewitch 2A3 Sovtek végfok csöves erősitő felé mondanom sem kell hatalmas különbség.Később Mundorf ;peace; Diy ezüst RCA és (Digit kábelt a csöves DAC hoz )kezdtem hallgatni egyszerűen még jobb lett minden.Az ezüst nem vitte el a magasakat forszírozós fárasztó irányba.Főleg Jazz és akusztikus hangszeres zenét hallgatok de a Yelo is felejthetetlen.Sőt tovább megyek egyre több komolyzenét hallgatok.Viszont hangfal kábelnél szereti a MINŐSÉGI nagyon sok eres réz kábelt.Nem a 3000 ft / méter -es ársávra gondoltam.Semmi cicoma no bi. 2 eres hangfal kábel a felső terminálba dugva.
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Online
Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Triangle

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”