Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

istvan01 írta:
2018.12.01., szomb. 12:48
hollohazi írta:
2018.12.01., szomb. 10:40

Kioktatásból már volt részem többször is, nem kívánom vissza virtuális föld topik csörtéit sem, azt hiszem, ott már annyi minden elhangzott a résztvevőktől, hogy egy ilyen tárgyú pszichológiai tanulmánynak kimerítő forrást biztosított volna.
Még egy kérdés, aztán hagylak elmélyülni a csodavárásban.
Hány százalékban hallgatsz, élvezel, mélyedsz el a rendszered hallgatásakor a zenében és hány százalékba eszköz, jobb hang elérési módszerek végtelen keresésében? Pl, nekem van egy ismerősöm, piszok jó hang van nála, megengedheti magának több készlet szatik és magnepán hangfal birtoklását és használatát, persze arányosan hozzá a többit is, van is zenéje sok, de képtelen csak zenét hallgatni, valahogy minden zenében azt figyeli, ez-vagy az a részlet milyen átviteli finomság tesztelésére alkalmas.Te hogy vagy ezzel?
Megfigyelésem szerint egy hangrendszer minőségét jól modellezi, hogy mennyit hallgatjuk, milyen időköz az, hogy ne kapcsoljuk be, mennyire hiányzik, ha nem hallgatjuk.
Ha valamihez hozzájutok, amit ki akarok próbálni, mondjuk egy virtuális föld elemet, arra elég 20 mp, hogy megállapítsam, mennyit ér. Sajnos teremakusztikához,ideális hangdoboz elhelyezéshez több idő kell, de ezt általában egyszer kell alaposan megcsinálni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2018.12.01., szomb. 10:40

Kioktatásból már volt részem többször is, nem kívánom vissza virtuális föld topik csörtéit sem, azt hiszem, ott már annyi minden elhangzott a résztvevőktől, hogy egy ilyen tárgyú pszichológiai tanulmánynak kimerítő forrást biztosított volna.
Még egy kérdés, aztán hagylak elmélyülni a csodavárásban.
Hány százalékban hallgatsz, élvezel, mélyedsz el a rendszered hallgatásakor a zenében és hány százalékba eszköz, jobb hang elérési módszerek végtelen keresésében? Pl, nekem van egy ismerősöm, piszok jó hang van nála, megengedheti magának több készlet szatik és magnepán hangfal birtoklását és használatát, persze arányosan hozzá a többit is, van is zenéje sok, de képtelen csak zenét hallgatni, valahogy minden zenében azt figyeli, ez-vagy az a részlet milyen átviteli finomság tesztelésére alkalmas.Te hogy vagy ezzel?

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

hollohazi írta:
2018.12.01., szomb. 10:40
Az, hogy a Schallwand audio bemutató terme mulatságosnak hat,
A korábbi Schallwandos videót elrettentő célzattal raktam be. Érdemes megfigyelni, hogyan is kezdődik ez az egész és hogy hová (is!) lehet eljutni már ezen a szinten. Soha véget nem érő ketyegés és kütyühalmaz. Személy szerint egyébként még el is tudom hinni, hogy ezek a dolgok működ(het)nek. Tapasztaltam már jó párszor megmagyarázhatatlan, mérni nem mérhető, ez nem működhet de mégis működik dolgokat. Sok ilyen van.
DE!
Amikor a lehallgató rendszer már kezd inkább egy hifi oltárra hasonlítani leborulok.gif , mintsem egy zenehallgató rendszerre :guitar: , akkor már én is megkérdőjelezem az illető beszámíthatóságát. Például kapható nála Energia tisztító szpré™,, most van is neki raktáron 148€-ért. Micsodaaa???!

Kép

Kép
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4351
Tartózkodási hely: Eger

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pärt »

hollohazi írta:
2018.12.01., szomb. 10:40
istvan01 írta:
2018.12.01., szomb. 07:19
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 19:17

.... Ugyanakkor ha valakinek ez valamilyen szinten a hobbija/ha nem, akkor miért van itt?/, akkor kutya kötelessége utána járni annak, hogy amit megvett, amire elköltött több-kevesebb összeget, annak a bekerülési értékének hány százalékát használja ki, hány százalékát hallja.
Ez meglehetősen "nyugati" gondolkodás, különösen így, ezoterikus öszefüggésben. Egyenes út a frusztrációhoz, végtelen mókuskerekezéshez.
Az a Schallwand redszer pedig egy amcsi krimi kifinomult, skizofrén sorozatgyilkosának a cucca lehetne. Tudjátok, a visszatérő, sztereotip jelenet típus, mikor a zsaruk éjszaka bemennek a fickó szobájába és az őrület megnyilvánulásait (áldozatok fotói, vérrel írt felirat, stb) zseblámpázzák a falon, azt ismételgetve, hogy " Úristen!".
Mindettől függetlenül/ ennek dacára szólhat jól és remek előszűrő az ismerősök megválogatására.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

istvan01 írta:
2018.12.01., szomb. 07:19
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 19:17

....én nyitott vagyok a körülöttem lévő világra, az emberi érzékelésre, magára az emberre és nem tagadom le élből azt, amit nem tudok megmagyarázni mérnök lévén. Ugyanakkor nem vagyok hajlandó elfogadni azt, hogy egy hifi portálon egymás ba..tatása helyett ne a tapasztalat átadás legyen a fő téma, az állandó ego mutogatás, meg kioktatás helyett.
Egy egyszerű rávezető kérdés:
Te mekkora súlyozással értékeled azok véleményét, akik egy egy ezoterikus bigyó hangzás befolyásoló kipróbálása, meghallgatása után azt mondják, értékelhetetlen, nem oszt szoroz, érzékelési küszöb alatt van valami, amit sokszor felnagyít a változásra vágyakozás pszichológiája. A másik oldal súlyozása mekkora nálad, akik mindent jól meghallanak, 99%-ban pozitív változás érzékelnek?

Másik kérdés: Te mit tekintesz kioktatásnak (basztatásnak)? Amit most leírtam, vagy egy poszttal korábban Shimano leírt, az nálad kioktatási kategória?
Úgy látom, nem tudom megkerülni, hogy ne osszak meg néhány alapinformációt saját preferenciáimról, ezek a következők:
Műsorforrásként számomra a pc, házimozi nem jöhet szóba, most úgy látom, hogy még nagyon sokáig. A CD sem igazán jó hosszú távú zenehallgatásra, különösen komplex zenei anyag esetén, annak ellenére, hogy úgy gondolom, nagyon jó a saját gépem.
Az, hogy én megpróbálom kiaknázni a készülékeim meglévő potenciáját, nevezze mindenki annak, aminek akarja. Ugyanakkor ha valakinek ez valamilyen szinten a hobbija/ha nem, akkor miért van itt?/, akkor kutya kötelessége utána járni annak, hogy amit megvett, amire elköltött több-kevesebb összeget, annak a bekerülési értékének hány százalékát használja ki, hány százalékát hallja. Én ezt a lehetőségekhez képest a legtökéletesebb installációnak hívom, valaki meg hívja kütyüzésnek, ha neki ez jobban tetszik. Lehet, hogy sokakat frusztrál az, hogy alkalmazkodni kell a feleséghez, családhoz, a lakhatási körülményekhez, ez természetes, nekem viszont nem kell, a zeneszobával , mégha kicsi is, azt csinálok amit akarok. Jelenleg a belső burkolatot cserélem hajópadló-lambériára, a kütyüzésnek ugyanis alapvető része a közel ideális teremakusztika.
Az, hogy hosszu fórumtárs felajánl egy szinte ingyenes tuningot, amivel szinte senki sem él, helyette csak poénkodik, azt én szánalmasnak tartom, nem tudok rá jobb kifejezést. Ugyanis ha semmi sem jó, még az sem, ami ingyen van, akkor mi a jó? Akkor miért vannak itt, akik itt vannak? Akik eleve jobban tudják, mindenféle próba nélkül, hogy az hülyeség, szerintem mást sem akarnak,csak ezt akarják kinyilatkoztatni, erre használják ezt a fórumot. Igaz ugyan, hogy más fórumokon is ez van általában.
Én is szívesen megosztanék több olyan tapasztalatot, amit te sem ismersz, te is profitálnál belőle, de nem fogok, megtartom magamnak. Ugyanakkor alapvető emberi tulajdonságnak tartom az állandó jobb utáni vágyat, én is szeretnék minél több információt kinyerni abból a bizonyos barázdából, mert megtapasztaltam azt, hogy mekkora lehetőség rejlik még ebben.
Ezt nyilván meg lehetne tenni okosan válogatott sokmilliós komponensek megvásárlásával is, aki ezt megteheti, annak én is azt javaslom. Ha nem, akkor marad a kábel-, alátámasztás-, rezonancia-, hálózati táplálás-, teremakusztika optimalizálás, virtuális föld, egyebek.
Kioktatásból már volt részem többször is, nem kívánom vissza virtuális föld topik csörtéit sem, azt hiszem, ott már annyi minden elhangzott a résztvevőktől, hogy egy ilyen tárgyú pszichológiai tanulmánynak kimerítő forrást biztosított volna.
Az, hogy a Schallwand audio bemutató terme mulatságosnak hat, az érthető, hiszen egy helyen mutatják be az összes terméküket, de hallgassuk meg a hangot is, az viszont kijózanító. Az, hogy nem oratóriummal demonstrálnak, az természetes, hiszen abból mi jönne át, a felvevő berendezés korlátait lehetne csak demonstrálni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 19:17

....én nyitott vagyok a körülöttem lévő világra, az emberi érzékelésre, magára az emberre és nem tagadom le élből azt, amit nem tudok megmagyarázni mérnök lévén. Ugyanakkor nem vagyok hajlandó elfogadni azt, hogy egy hifi portálon egymás ba..tatása helyett ne a tapasztalat átadás legyen a fő téma, az állandó ego mutogatás, meg kioktatás helyett.
Egy egyszerű rávezető kérdés:
Te mekkora súlyozással értékeled azok véleményét, akik egy egy ezoterikus bigyó hangzás befolyásoló kipróbálása, meghallgatása után azt mondják, értékelhetetlen, nem oszt szoroz, érzékelési küszöb alatt van valami, amit sokszor felnagyít a változásra vágyakozás pszichológiája. A másik oldal súlyozása mekkora nálad, akik mindent jól meghallanak, 99%-ban pozitív változás érzékelnek?

Másik kérdés: Te mit tekintesz kioktatásnak (basztatásnak)? Amit most leírtam, vagy egy poszttal korábban Shimano leírt, az nálad kioktatási kategória?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 19:17
"Hát ha nálad kellőképpen körülnézünk..
Láthatjuk,hogy.".

....én nyitott vagyok a körülöttem lévő világra, az emberi érzékelésre, magára az emberre és nem tagadom le élből azt, amit nem tudok megmagyarázni mérnök lévén. Ugyanakkor nem vagyok hajlandó elfogadni azt, hogy egy hifi portálon egymás ba..tatása helyett ne a tapasztalat átadás legyen a fő téma, az állandó ego mutogatás, meg kioktatás helyett.
Egyúttal szeretném befejezni ezt a nem ide való diskurzust.
Ez rendben is lenne,csak mint látjuk úgy be is szippant benneteket a sok megmagyarázhatatlan,hogy az már kórosnak tűnik azoknak akik jól megvannak ezek nélkül is.Egyszerűen annyira el vagytok varázsolva,hogy nem tudtok már a realizmus talaján maradni,és mindent jó vagy rossz hatást megszorozva tízzel adtok elő.Hosszúnál pl már kb 1000%-on pörög a rendszer,annyiszor lett duplázva szorozva a jó,pedig olyan nincs is.
Szóval elfogadjuk azt hogy a különböző eddig megmagyarázhatatlan működési elvű kütyük pozitív vagy negatív hatást tudnak generálni a rendszerekben,és azt is hogy valakik erre fogékonyabbak,még mások kevésbé,csak ne csináljunk már bolhából elefántot,és maradjunk a realitásnál.Tudom hogy hajlamos az ember a nagy lelkesedésében nagyobbat mondani a valóságnál,ezt tapasztaljuk magunkon is időnként,csak hát ha ez hétről hétre ismétlődik,akkor ott már felmerül az a kérdés is,hogy vajon mennyire lehet hiteles ez.
Tényleg nem áll szándékomban senkit bántani,csak abba gondoljanak bele az érintettek,hogy honnan és hová jutottak,és abba is hogy ha ezen az úton mennek tovább,akkor vajon hol és mi lesz a vége.Új kütyük mindig is lesznek,ehhez kétség nem férhet,és ki is lehet próbálni akár mindet is,de mivel csak egy életünk van,ezért talán érdemes lenne elgondolkodni azon hogy ha elértünk valahová ami tetszik és boldoggá tesz,akkor ennyi és netovább,és keressünk inkább egy vagy több más szintén örömet okozó elfoglaltságot is
mellé.
Ha őszinték akartok lenni legalább magatoknak,akkor bizony el kell ismernetek azt hogy ez a kütyümánia a zeneélvezet kárára megy már ilyen hőfokon művelve,pedig a cél a zeneélvezet lenne.Helyette mi van?Hát a különbségek,és a változások figyelése,de ez nem zenehallgatás,nem is lesz soha,és főleg nem zeneélvezet,mert az kizárt ilyen körülmények közt.
Ez inkább egy kényszerbetegség,amivel ugyan lehet élni,de szerintem jobb nélküle.Annyi mindent kipróbálhat egy ember aminek a végéből akár egy egy újabb és szép hobbi is lehet,szóval jobb ezeket kipróbálva színesebben élni,mint egy valamit görcsösen művelni,szerintem.
De tőlem persze mindenki azt csinál amit akar,és amivel boldog,csak nem árt néha magunkba néznünk,és kérdéseket is feltenni,szintén magunknak.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

"Hát ha nálad kellőképpen körülnézünk..
Láthatjuk,hogy.".

....én nyitott vagyok a körülöttem lévő világra, az emberi érzékelésre, magára az emberre és nem tagadom le élből azt, amit nem tudok megmagyarázni mérnök lévén. Ugyanakkor nem vagyok hajlandó elfogadni azt, hogy egy hifi portálon egymás ba..tatása helyett ne a tapasztalat átadás legyen a fő téma, az állandó ego mutogatás, meg kioktatás helyett.
Egyúttal szeretném befejezni ezt a nem ide való diskurzust.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 18:30
LIMAR írta:
2018.11.30., pén. 18:04
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 17:11
Vágyom a "beteg" emberek közé.
Vágyad már réges régen teljesült.

Bocs, de aki ilyen dolgok által lesz boldog, ezek nélkül nem tud zenét hallgatni, azt nem tartom normálisnak.
A legszomorúbb, hogy még büszke is rá.
Gondolom, ha hozzád járnék vásárolni, egyből nem lennék beteg/sem boldog/.
Akkor biztos nem adnék fel ilyen "magas" labdát, hogy leüthesd.
Azt fel sem tételezed rólam, hogy amit írtam, azt poénból írtam?
Ha kellően körül néztél volna itt, láthattad volna, hogy..
Hát ha nálad kellőképpen körülnézünk..
Láthatjuk,hogy..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

earforce írta:
2018.11.30., pén. 11:38
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 07:51
Bécó írta:
2018.11.29., csüt. 17:00
De azért jól szól a rendszer! 36_1_11.gif
Nagyon jól, de ez láthatóan szinte senkit nem érdekel. Azon nem lehet poénkodni.
Szerintem is jól szól még youtube-on keresztül is! Ezek a videók egyre jók, átadják az atmoszférát, ha az jó, akkor nagy gond nem lehet
Ez most komoly?
Akkor én már nem is vágyok egy jó rendszerre, elég ha ilyen videókat hallgatok számítógépen, és nézem közben a kristálygömböket meg a hegedűket a monitoron, mert jól fog szólni, és át fog jönni az atmoszféra. Annál meg mi kell több?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

LIMAR írta:
2018.11.30., pén. 18:04
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 17:11
Vágyom a "beteg" emberek közé.
Vágyad már réges régen teljesült.

Bocs, de aki ilyen dolgok által lesz boldog, ezek nélkül nem tud zenét hallgatni, azt nem tartom normálisnak.
A legszomorúbb, hogy még büszke is rá.
Gondolom, ha hozzád járnék vásárolni, egyből nem lennék beteg/sem boldog/.
Akkor biztos nem adnék fel ilyen "magas" labdát, hogy leüthesd.
Azt fel sem tételezed rólam, hogy amit írtam, azt poénból írtam?
Ha kellően körül néztél volna itt, láthattad volna, hogy..
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

Khmm
Szóval az elektra 926ra is érdemes kb. 1.5 millió forint ez+azt ráakasztgatni??
Ja persze ez x2..
Most nézem,hogy a membránra is jutott a csingilingiből :hahaha:
Csatolmányok
Screenshot_20181130-182415_Google.jpg
Screenshot_20181130-182415_Google.jpg (840.69 KiB) Megtekintve 1486 alkalommal
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 17:11
Vágyom a "beteg" emberek közé.
Vágyad már réges régen teljesült.

Bocs, de aki ilyen dolgok által lesz boldog, ezek nélkül nem tud zenét hallgatni, azt nem tartom normálisnak.
A legszomorúbb, hogy még büszke is rá.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

thxfan írta:
2018.11.30., pén. 16:06
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 07:51


Azon nem lehet poénkodni.
Ezen alapból nem poénkodni kellene, hanem sajnálni ezt a "beteg" embert, hogy a zenehallgatás helyett idáig tud fajulni a hifizése.
Ahogy látom, a Schallwand audio árulja is a termékeit, úgyhogy indulok is rendelni tőlük. Vágyom a "beteg" emberek közé.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: thxfan »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 07:51


Azon nem lehet poénkodni.
Ezen alapból nem poénkodni kellene, hanem sajnálni ezt a "beteg" embert, hogy a zenehallgatás helyett idáig tud fajulni a hifizése.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 07:51
Bécó írta:
2018.11.29., csüt. 17:00
De azért jól szól a rendszer! 36_1_11.gif
Nagyon jól, de ez láthatóan szinte senkit nem érdekel. Azon nem lehet poénkodni.
Szerintem is jól szól még youtube-on keresztül is! Ezek a videók egyre jók, átadják az atmoszférát, ha az jó, akkor nagy gond nem lehet.
Természetesen rákéredzkedtem erre az albumra, az internet bugyraiban könnyen fellelhető HQ-ban. Két hangszeres, emiatt is szép tiszta, sallangmentes és mindent átadó felvétel, szvsz jó zenével! Legalább nem egy halacskás, audiofilkedő izé. SZóval rendben van.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

istvan01 írta:
2018.11.30., pén. 08:01
hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 07:51
Bécó írta:
2018.11.29., csüt. 17:00
De azért jól szól a rendszer! 36_1_11.gif
Nagyon jól, de ez láthatóan szinte senkit nem érdekel. Azon nem lehet poénkodni.
Hopssz, neked látnoki képességed is lehet, ha ebben a telefonos videóban hallod a rendszer kiváló hangját 36_1_11.gif
Persze az megint egy sarkalatos, vagy inkább csőbehúzós, amikor "lány egyszál gitárral" zene megy, jó itt nem gitár és van valami ritmus dobolás is. Egy Haydn Teremtés oratórium, azzal igen, lehetne dicsekedni hogy életszerűen viszi a rendszer. Ha az megy-menne akkor lehet spekulálni mit is érnek az üveg golyók, meg asszony nagy fésűi, meg luxus hegedű rezonátorok.
Ha felteszed a te rendszered hangját, ígérem, véleményt mondok. Jó lesz az említett Haydn is. ha nincs meg, amit itt hallunk.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2018.11.30., pén. 07:51
Bécó írta:
2018.11.29., csüt. 17:00
De azért jól szól a rendszer! 36_1_11.gif
Nagyon jól, de ez láthatóan szinte senkit nem érdekel. Azon nem lehet poénkodni.
Hopssz, neked látnoki képességed is lehet, ha ebben a telefonos videóban hallod a rendszer kiváló hangját 36_1_11.gif
Persze az megint egy sarkalatos, vagy inkább csőbehúzós, amikor "lány egyszál gitárral" zene megy, jó itt nem gitár és van valami ritmus dobolás is. Egy Haydn Teremtés oratórium, azzal igen, lehetne dicsekedni hogy életszerűen viszi a rendszer. Ha az megy-menne akkor lehet spekulálni mit is érnek az üveg golyók, meg asszony nagy fésűi, meg luxus hegedű rezonátorok.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Bécó írta:
2018.11.29., csüt. 17:00
De azért jól szól a rendszer! 36_1_11.gif
Nagyon jól, de ez láthatóan szinte senkit nem érdekel. Azon nem lehet poénkodni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2018.11.29., csüt. 21:04
Palm írta:
2018.11.29., csüt. 15:10
earforce írta:
2018.11.29., csüt. 12:31

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a videót!!!


youtu.be/fW27XgEJM00
Ez nagyon kemény!
Jól láttam, hogy olyan fa pálca is akadt bőven a videóban, amivel az orvosok a páciensek nyelvét szokták leszorítani, amikor a torkot vizsgálják? A hangfal kábeleknél láttam.
Az Egyiptomi fáraóknál népszerű Ank a hangfal belső felén, meg a fésűk a hangszórók mellett is igen "hatásosak", legalábbis nálam a rekeszizmaim erősítése szempontjából. Na és az a kristálygömb armada is igen szemre való és a fellógatott szél izék és egyébb csecse becsék.
:hahaha: :fekverohog:
Nekem meg az jutott eszembe már az elején, hogy azok a hegedűk vajon csak rezonátornak vannak oda beállítva, vagy használja is őket valaki rendeltetésszerűen? Ha nekem is kell egy ilyen összeállítás, akkor megfelel három Stradivari, vagy vegyek inkább Amatikat? :D
3 hegedű kicsit szám misztikailag, mint szent háromság? :fekverohog:
Nekem elég lenne stereo-ban Stradivari, de a Sonus Faber. De ha Amati-t kapnék a Sonus Faber fajtából az sem lenne ellenemre. :hahaha:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

Feleség-barátnak azért nem mondanám.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2018.11.29., csüt. 15:10
earforce írta:
2018.11.29., csüt. 12:31

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a videót!!! :smile32:


youtu.be/fW27XgEJM00
Ez nagyon kemény!
Jól láttam, hogy olyan fa pálca is akadt bőven a videóban, amivel az orvosok a páciensek nyelvét szokták leszorítani, amikor a torkot vizsgálják? A hangfal kábeleknél láttam.
Az Egyiptomi fáraóknál népszerű Ank a hangfal belső felén, meg a fésűk a hangszórók mellett is igen "hatásosak", legalábbis nálam a rekeszizmaim erősítése szempontjából. Na és az a kristálygömb armada is igen szemre való és a fellógatott szél izék és egyébb csecse becsék.
:hahaha: :fekverohog:
Nekem meg az jutott eszembe már az elején, hogy azok a hegedűk vajon csak rezonátornak vannak oda beállítva, vagy használja is őket valaki rendeltetésszerűen? Ha nekem is kell egy ilyen összeállítás, akkor megfelel három Stradivari, vagy vegyek inkább Amatikat? :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Töki »

trane írta:
2018.11.29., csüt. 16:17
earforce írta:
2018.11.29., csüt. 12:31

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a videót!!! :smile32:


youtu.be/fW27XgEJM00
nem tudja véletlenül valaki, mi ez a zene? :rolleyes: ha igen, lécci-lécci - köszi :smile53:
Hidden Track
Christoph Pepe Auer & Manu Delago
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

earforce írta:
2018.11.29., csüt. 12:31

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a videót!!! :smile32: :smile32: :smile32: :smile32:
Nem látok problémát... :fekverohog:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 392

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: nor »

Szüzmária idesanyám ki a mennyben lakozol titokban.....
Nem találok szavakat. Tizedennyi kütyüvel is úgy vágná ki az asszony a nappaliból a cuccot....
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Lua con Espressione, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY), EWA LS-40

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”