Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

[/quote]

Nekem van egy, az angol Amazonról- használtan- de nem te ajánlottad anno? Egyszerű bocskoros wav-ban át tudom küldeni...
[/quote]

Köszi, egy jó minőségű másolatom, egy eredetiről, az megvan. Már vagy 20 éve...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

chord írta:
2018.12.01., szomb. 15:57
Cselló.
A Bach kedvelők most dugják be a fülüket. Vagy menjenek egyet ki a jó levegőre, pici séta nem árt. Bach nem szalad el, meg fog maradni, ezután is felülmúlhatatlan lesz, izgalomra semmi ok...

A többieknek.
Mert más is létezik a galaxisban, mint ezek a csellószvitek. Szóval, mikor kellően elteltünk a lipcsei mester zenéjével, tényleg van 100e előadás, némelyik elég jó, szóval, egy laza mozdulattal vegyük ki a CD-t, és toljuk be ezt a Frescobaldit, egyenesen Rómából, egy 100 évvel korábbi dolog, keressünk rajta egy 'Basso Solo'-t. Hangerővel csak bátran.

Hát, ilyen is van.
Ennyi.
Nem kell több, és nincs is semmilyen további következtetés.

Amúgy nem mesterhangszer, énszerintem egy modern cselló, de majd megnézem, a lényeg nem ezen múlik.
Akinek van ebből egy fölös eredeti lemeze, éjszaka közepén is felhívhat.:)


youtu.be/tbzWcqyHZNE
Nekem van egy, az angol Amazonról- használtan- de nem te ajánlottad anno? Egyszerű bocskoros wav-ban át tudom küldeni...

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 676
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 406
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »

.......4. Sarabande......például ..és a 7. egy fuga. Milyen jó
Csatolmányok
image.jpg
image.jpg (1.24 MiB) Megtekintve 1827 alkalommal
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 676
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 406
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »

Vannak emberek, akik bármihez nyúlnak, a kezük alatt arannyá változik.
Csatolmányok
image.jpg
image.jpg (1.25 MiB) Megtekintve 1838 alkalommal
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

... szóval, mikor kellően elteltünk a lipcsei mester zenéjével.... :))

Dall'Abaco, közvetlen Bach utáni generáció.


youtu.be/lpa1Q-dILxI


Ez viszont egy iszonyú drága mesterhangszer, de a lényeg szintén nem ezen múlik.
Hifizős RaumKlang felvétel. Milliós mikrofonokkal meg kábelekkel.
És a Naive-s Frescobaldi lemez kb. ötezerszer jobban szól...


Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
perempe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.05.24., hétf. 16:55
Értékelés: 12

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: perempe »

chord írta:
2018.12.01., szomb. 15:57
Cselló.
A Bach kedvelők most dugják be a fülüket. Vagy menjenek egyet ki a jó levegőre, pici séta nem árt. Bach nem szalad el, meg fog maradni, ezután is felülmúlhatatlan lesz, izgalomra semmi ok...

A többieknek.
Mert más is létezik a galaxisban, mint ezek a csellószvitek.
én kedden hallottam a 3. csellószvit (BWV 1009) első tételét Perényitől, az volt a ráadás a Schumann csellóversenyre.
TV: Panasonic TX-32PX20 * DVD: LG DVX9700 * Jazz J9940 hangfalak * DD dekóder: Audio Storm 5.1 Pro * Beltéri: RADIX Delta 2000 plus * épülő alu polcsugárzó (Fountek FW168, Seas 27TBFC/G)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord írta:
2018.12.01., szomb. 15:57
...A Bach kedvelők most dugják be a fülüket. Vagy menjenek egyet ki a jó levegőre, pici séta nem árt. Bach nem szalad el, meg fog maradni, ezután is felülmúlhatatlan lesz, izgalomra semmi ok...

A többieknek...
Szükségtelen ez a mesterségesen gerjesztett szegregáció, a világ szerencsére nem ennyire fekete-fehér.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Cselló.
A Bach kedvelők most dugják be a fülüket. Vagy menjenek egyet ki a jó levegőre, pici séta nem árt. Bach nem szalad el, meg fog maradni, ezután is felülmúlhatatlan lesz, izgalomra semmi ok...

A többieknek.
Mert más is létezik a galaxisban, mint ezek a csellószvitek. Szóval, mikor kellően elteltünk a lipcsei mester zenéjével, tényleg van 100e előadás, némelyik elég jó, szóval, egy laza mozdulattal vegyük ki a CD-t, és toljuk be ezt a Frescobaldit, egyenesen Rómából, egy 100 évvel korábbi dolog, keressünk rajta egy 'Basso Solo'-t. Hangerővel csak bátran.

Hát, ilyen is van.
Ennyi.
Nem kell több, és nincs is semmilyen további következtetés.

Amúgy nem mesterhangszer, énszerintem egy modern cselló, de majd megnézem, a lényeg nem ezen múlik.
Akinek van ebből egy fölös eredeti lemeze, éjszaka közepén is felhívhat.:)


youtu.be/tbzWcqyHZNE

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A múltkori antikvár kalandozásom másik szerzeménye. A tökéletes Mendelssohn lemez. Hihetetlenül precíz, ugyanakkor finoman áttetsző textúrák, szépen felépített ívek, csúcspontok, ahogy az Mendelssohnnál dukál. A hangminőségre sem lehet panasz, holott ez egy korai remaster a CD hőskorából (1987), semmi túltengés bitekben, csak amennyi épp kell.

Ha valakivel meg szeretném szerettetni Mendelssohnt, biztos hogy ezzel kezdeném!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

juliush írta:
2018.12.01., szomb. 12:26
RIEC írta:
2018.12.01., szomb. 11:51
Apropó. Vki már meghallgatta? Sztem kimondottan jóra sikerült. Kár, hogy nem barokk csellón szól.
Mindig érdekelt, hol is kezdődik a valódi "barokk csellózás"! Queyras egy 1696-os Cappa hangszeren játszik, repertoártól függően váltogatva a bél- és fémhúrok között.
(Forrás: https://tarisio.com/cozio-archive/cozio ... n-queyras/)
Akkor ez most nem "barokk csellón szól"?
(Egyébként ha meg tetszik, nem mindegy? gondolkodik.gif )
Chord már írt erről eleget. De remélem megint neki fog futni a témának. Hangszertartás, húr lenyomása meg ilyesmi...Nem véletlen, hogy Cocset úgy játsza Vivaldit ahogy játsza. Ez a Vivaldi modern hangszeresen van előadva. Histórikusnak nem nevezhetném. De mint írtam nagyon tetszik. Szépen megtöltötte tartalommal.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.12.01., szomb. 11:51
Apropó. Vki már meghallgatta? Sztem kimondottan jóra sikerült. Kár, hogy nem barokk csellón szól.
Mindig érdekelt, hol is kezdődik a valódi "barokk csellózás"! Queyras egy 1696-os Cappa hangszeren játszik, repertoártól függően váltogatva a bél- és fémhúrok között.
(Forrás: https://tarisio.com/cozio-archive/cozio ... n-queyras/)
Akkor ez most nem "barokk csellón szól"?
(Egyébként ha meg tetszik, nem mindegy? gondolkodik.gif )
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

[/quote]

Hasonlóan érzek korábban már magasztalt kedvencem alábbi felvételét illetően is. Egy letűnt kor tökéletes eleganciája.

Kép
[/quote]

Óriási kulcsszó.
Elegancia
Kell.
Ma még talán jobban.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

bitrograde írta:
2018.12.01., szomb. 10:36

Azt hiszem, David Foster Wallace nevezi az iróniát "irányított agressziónak" magyarul frissen megjelent, Végtelen tréfa című főművében.
Akkor pl. a fűszerkeverékek is azok....tényleg....:)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord írta:
2018.12.01., szomb. 10:27

Igen, olykor van ilyen is, akár Vivaldi esetében is. Hogy egy jó régi felvétel, valami miatt, simán megáll a mai forgatagban is.
Akár Sinkowsky mellett is.
Egy szép oldtimer előadás.

Kép
Hasonlóan érzek korábban már magasztalt kedvencem alábbi felvételét illetően is. Egy letűnt kor tökéletes eleganciája.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha esetleg érdekel valakit: Sinkovsky azaz Синьковский amit fonetikusan Szinykovszkijnak kell(ene) ejteni...

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

bitrograde írta:
2018.12.01., szomb. 10:36
Ayo és Fornaciari tényleg jók, de mintha erről korábban beszéltünk volna már, talán évekkel ezelőtt, és volt is ez ügyben valami közmegegyezés-féle. Hogy tényleg nem nagyon tudja az ember hová tenni őket, de valami van bennük.
Azt hiszem, David Foster Wallace nevezi az iróniát "irányított agressziónak" magyarul frissen megjelent, Végtelen tréfa című főművében.
Én mást látok itt. Azt amit Chord is hallott Sinkovskytól. Gyakorolni kell egy csomót majd engedni koncerten, hogy az addig begyakorolt keretek közül ki tudjon lépni a darab. Van aki stúdióban képes arra, hogy pont ugyanazt játsza fel amit a próbateremben is kigyakorolt. Aztán van a koncert ahol veszíthet az egész a teljességéből vagy ritkább esetekben vmi olyannal gazdagodhat amellyel stresszmentes körülmények között aligha mert nincs tétje a dolognak. Van, hogy a zenészek maguk fölé nőnek és ezeket hívjuk általában legendás felvételeknek. A dolog mibenlétére nincs recept de létezik és működik. Saját bőrömön is tapasztaltam már ilyet. Ekkor mondtam azt, hogy ezért érdemes volt megszületni. Én ezeket a felvételeket vadászom.

De majd megbeszélitek ti egymás között, hogy hogyan is van ez. Azon kaptam magam, hogy kezdek olyan lenni mint azok akik étterembe járnak, fényképezik és posztolják a fogásaik képeit, örömködnek, hogy másokkal is megoszthatják a kapott élményt közben az étel meg kihűl a tányérjukon. Változtatnom kell a zenehallgatási szokásaimon. A fórumozás nem kedvez neki.

Apropó. Vki már meghallgatta? Sztem kimondottan jóra sikerült. Kár, hogy nem barokk csellón szól.
cover.jpg
cover.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 1799 alkalommal

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ayo és Fornaciari tényleg jók, de mintha erről korábban beszéltünk volna már, talán évekkel ezelőtt, és volt is ez ügyben valami közmegegyezés-féle. Hogy tényleg nem nagyon tudja az ember hová tenni őket, de valami van bennük.
Azt hiszem, David Foster Wallace nevezi az iróniát "irányított agressziónak" magyarul frissen megjelent, Végtelen tréfa című főművében.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

juliush írta:
2018.11.30., pén. 20:50
Tudom, hogy egyesek szerint az ilyen előadások mellett talán már elszaladt a világ, de Händel Op.6-os sorozata tekintetében ez a kedvencem.

Kép
Igen, olykor van ilyen is, akár Vivaldi esetében is. Hogy egy jó régi felvétel, valami miatt, simán megáll a mai forgatagban is.
Akár Sinkowsky mellett is.
Egy szép oldtimer előadás.

Kép

youtu.be/vcVcTNSwQSE

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

[/quote]
Látom az iróniám nem jött át. Nem gondolhattad komolyan egy ilyen végtelenül szürkeeminenciás, alul farmeres felül zakós csellózásra így reagálok. Nézd meg a lemez borítóját! Megy az ember a vészjósló zenei sivatagban, cipeli a nagy dög hangszerét és tudom, hogy a 2 órás értelmetlen sétája után csoda ha életben marad. Akkor már inkább Yo Yo Ma. Igaz az én ízlésemhez viszonyítva erősen túltolja a darabokat de legalább neki elhiszem, hogy szereti ezt a zenét. Pistának kevésbé. Ő lemodellezte és kiszámolta mindegyiket számológépen. Ha az első tételt meghallgatod tőle akkor tulképpen már az összeset ismered.
[/quote]

Ekkora elefántot csinálni egy nem létező bolhából? Szép teljesítmény uraim. Bravó! A szürkeeminenciás az nem szitokszó. A VW Phaeton is az. Nincs benne semmi hivalkodó, magamutogató, nem olyan primadonna mint egy La Ferrari ugyanakkor ha a belső tartalmát nézzük döbbenetes, hogy milyen technikát hordoz magában. Várdai játéka is ilyen. Nem a furcsa hangi effektusok, elfeledett játékmódok felől közelít. Itt nincs polgárpukkasztás, vad, túlhajszolt tempó, érthetetlen tagolások, ő nem Cameron Carpenter strasszos veszkó csizmában,
https://www.youtube.com/watch?v=nRMrGo2UTH0
nem akar gyökeresen másként játszani az elődökhöz képest, nem is histórikus (ő aztán tényleg nem a szír csodagambás akitől lehidalok ha csak egy hangot is húz), ugyanakkor végtelenül professzionalista ami a kottát és a dallamvezetést illeti és tulképpen 100%-ra gyakorolta Bach darabjait. Gondolom volt rá ideje elég. Ha hallgatod nem tudsz belekötni, megkapóan egyértelmű ahogyan a dallamai egymásba fonódnak, egyik a másikból következik, elsőre megérteni a tételt és még szép is. Viszont sehol nem lelem a spontaneitást. Szimpatikus a fiatalossága. Végre vki aki nem olyan elragadtatottan játszik mint az angyal Grünewald isenheimi oltárán de nem is olyan morózus mint pl. S Richter és koncertjének közönsége. Nem véletlen a borítón a határozott léptű fiatal farmeros-zakós csellista.
Ugyanakkor ahogy Chord Vivaldi esetén Sinkovskyt keresi én Bach esetén Fornaciarit. Hány lemezt adtak már ki Bach cselló szvítjeiből és hegedű partitáiból meg szonátáiból? Nem keveset. Miért van belőlük ennyi és ennyi hasonlatos? Miért foglalkoztatja ennyire a vonósokat? Gondolom mert többek közt ez a belépő a nemzetközi zenei porondra csakúgy mint Mozart versenyművei a fafúvók esetén. Le kell őket tudni. Egy grádics. Egy igen nehéz grádics mert én eddig csak szenvedni láttam a vonósokat miközben Bach szólódarabokat gyakoroltak. Aztán vannak páran akik könnyedén is tudják ezt. Mint Várdai. De Fornaciariból csak egy van. Senki így még nem játszott Bach partitát mint ő. Állandóan Hillary Hahn folyik a csapból ha Bachról van szó:
https://www.youtube.com/watch?v=Lej1nHZBMgc
Szép. De ez itt mennyivel másabb pedig elsőre nem is olyan feltűnő a különbség:
https://www.youtube.com/watch?v=XYKLdIEq4XU
Ezen átég valami. Pedig se nem histórikus, se nem modern, se nem foga összeszorítottan komoly, nem is szemkifordultan extatikus...nem tudnám megfogalmazni a titkát.
Na ez az amit nagyítóval sem találok Várdai játékában és hiányolok. De ez az én ízlésemről szól.

Tiszteletlenségről szó sem volt. Ajánlom mindenkinek legközelebb egy kicsit elgondolkodni mielőtt kirohan ellenem.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tudom, hogy egyesek szerint az ilyen előadások mellett talán már elszaladt a világ, de Händel Op.6-os sorozata tekintetében ez a kedvencem.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

chord írta:
2018.11.30., pén. 14:15
Azért az sem korrekt, hogy ja, te nem vagy zenész, akkor egy korlátolt f@sz vagy, és semmi lövésed nem lehet az egészről....
Ha fikázzák a zenénket vagy linkünket vagy írásunkat, miért nem lehet kiállni a dolgainkért? Miért nincs egy árva sor sem arról, hogy akkor mi tetszik mégis benne?? Riec részletesen kicsontozza, hogy mi a baja vele, és ezt persze nem kell elhinni, velem is volt pár csörtéje, ahol soha nem fogunk egyetérteni, de megmagyarázzuk a hülyeségünket - legalább.
És sok olyan dolgot nyom, amit az ide benézők életükben nem hallottak még, és jó dolgokat nyom, és ez a mérleget mindenképp a javára billenti, énfelőlem beszólhat, fikázhat, részemről el van nézve...:) És én pl. meg tudom védeni magam bármikor a kicsit sarkosabb véleményeivel szemben, javaslom másnak is ezt a taktikát.

Tíz bekezdést tudnék nyomni, miért kell ide meg miért jók azok a csellószvitek, úgy, hogy nem is szeretem őket.

Amúgy, a mögé elbújni, hogy valaki zenész, ez nem korrekt. Úgy főleg nem, hogy Magyarországon vagyunk, az ízekre-beszélt zeneakadémiaiképzés-problematika miatt, a régizenei területen legalábbis.
Ha visszaolvasol, kiderül, hogy nem ez történt. Nem tisztem violonist2 hozzászólását értelmezni, de számomra a "még jó, hogy nem vagy zenész" azt jelentette, hogy azok a tisztelet alapvető hiányáról szóló mondatok még súlyosabban estek volna a latba, ha egy zenész nyilatkozik így zenésztársairól. RIEC-ről itt mindenki tudja, hogy saját döntése volt, hogy nem folytatja a zenei pályát. Ennek fényében is nehéz néha megérteni, elfogadni és eltűrni azt, milyen hangnemben nyilatkozik (nyilatkoztat ki) itt bizonyos véleményeket. És ez nem a véleményekről szól, hanem a kinyilatkoztatás mikéntjéről. Nekem senkim a Várdai, még csak nem is vagyok oda a játékáért (koncerten hallottam), de nem tetszik, hogy bárki is ilyen megvetéssel beszél róla.
Ami pedig a "közönség" becsmérlését illeti: nem hiszem, hogy ilyen elhangzott volna. Te viszont valóban teljes mellszélességgel álltál bele a (nem szakmai) közönség képviseletének a pózába. Ami egy picit megint több, mint amit én a kényes ízlésem miatt megengednék magamnak. Az, hogy itt többen nem mondanak véleményt, nem azért van, mert nekik adott esetben nincs, hanem mert nincs egyszerűen kedvük, idejük ahhoz, hogy belebonyolódjanak a meggondolatlan félmondatok nyomán fellángoló kommentháborúba.
Gyuri108 írta:
2018.11.30., pén. 17:40
Arra kérlek, az eddigiekkel megegyező módon és stílusban folytasd az AVX-es fórumozást.
A hozzám hasonló nem zenész laikusok roppant sok olyan információt kapnak a hozzászólásaidból, amik mástól/máshonnan nem hozzáférhetők. Ez egy fórum, ahol mindenkinek joga van - az akár markáns - véleményét kifejteni.
Biztosan kibírnád, hiszen erre buzdítod RIEC fóumtársat is, de én most eltekintenék attól, hogy markáns véleményemet kifejtsem erről a hozzászólásról. Annyit mondanék csak, hogy az avx ezen topikján kívül is számost hiteles és mértékadó forrásból lehet tájékozódni a komolyzenei felvételekről. Csak a látókör bővítése szükségeltetik hozzá, esetleg némi idegennyelv-ismeret.

ON: én az Avison Ensemble-féle felvételt kedvelem nagyon a Händelből, akihez időről-időre, és egyre sűrűbben találok vissza. Nem csak azért, mert Biber, Purcell, Monteverdi, Arvo Pärt, Ligeti, Satie, Bartók és még néhány más zeneszerző mellett életműve (már amit ismerek belőle) hihetetlenül egyenletes színvonalú, hanem mert elbűvöl az, ahogyan nála teljesen egyben szólal meg a zene, részben a hangszerelésnek, részben a kézjegyszerűen felismerhető motívumoknak köszönhetően, melyek mindazonáltal nem vállalhatatlan ismétlődésként vagy unalomként hatnak. Meg az életút, meg a küzdelmesség, meg a mittudomén mi, ami még belesűrűsödik a muzsikájába.

youtu.be/eqksy-991sI
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Gyuri108 írta:
2018.11.30., pén. 17:44
Persze, a Vivaldi albumról más véleménye is érdekel :napsut:
Na, ha már lendületben vagyok...

Ez nekem nem tetszik.
Van benne valami oda nem illő feszítés, ami úgy húzna, de nem oda, ahová kell.
Nem jó. Erőlködés, vagy valami ilyesmi.
Meg, ami nagyon furcsa, valahogy hamisnak hallom. Lehet, csak valami hangolási cucc, nem tudom, de a hangi komfortból egyszerűen kibillent. pl. itt, a 24.00-tól kimondottan van egy fél perc, ami nem stimmel, ráadásul, utána a gyors rész kezdése kimondottan durva.


youtu.be/sglI8vmqMkQ


Amúgy beszéltük, hogy a 12 Concerto-ba, meg az egész Vivaldiba, ez az orosz tag, ez a Sinkowsky, ez jól belekavart.... azóta Vivaldi más lett, egy új mérce belépett, nincs mit tenni, hasonlítgatunk, akkor is, amikor nem kéne.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

Persze, a Vivaldi albumról más véleménye is érdekel :napsut:

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »

Kedves RIEC!

Arra kérlek, az eddigiekkel megegyező módon és stílusban folytasd az AVX-es fórumozást.
A hozzám hasonló nem zenész laikusok roppant sok olyan információt kapnak a hozzászólásaidból, amik mástól/máshonnan nem hozzáférhetők. Ez egy fórum, ahol mindenkinek joga van - az akár markáns - véleményét kifejteni.

És hogy ne legyen off, érdeklődnék, mi a véleményed a Linn Records CKD 365 [2011] kiadásában megjelent Vivaldi - Concerti Opus 8 The Avison Ensemble - Pavlo Beznosiuk albumról? Erről:
folder.jpg
folder.jpg (951.04 KiB) Megtekintve 1648 alkalommal
Üdvözlettel és köszönettel
Gyuri

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”