Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2018.12.05., szer. 14:03
bitrograde írta:
2018.11.29., csüt. 08:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Ennek én is nagyon örülök - főleg, hogy többedjére olvasom, hogy a HD700-ig vannak hiányosságok Sennheiser fronton (az előnyöket nem vitatva!). Egy éve voltak lázongások, mikor azt firtattam, hogy a HD800 és a HD800S mintha teljesen más gyártó terméke lenne :) (Mármint az alattuk lévőkhöz képest, mert annyira máshogy, annyival jobban szólnak.)

Amin viszont csodálkozom, hogy nézegetve a hozzászólásokat, a rengeteg füles között sosem látok Oppot gondolkodik.gif Pedig higgyétek el, érdemes lehet a PM-1, PM-2 vonalon is nézelődni, ha már planár mágnes. Főleg, ha valaki szereti az úrias, nem tipró, de kellően lendületes hangot és már unja a mindent feltáró részletezettséget.
Sajnos az Oppo befejezte Hifi vonalon a működését, így az egyébként tényleg remek planár fejhallgatóit már legfeljebb csak használtan lehet megvenni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Jaj, egyébként hogy az alsó végről is essen némi szó..
R_Andras tapasztalatait olvasva hirtelen felindulásból rendeltem egy KZ ZS6-ot kínából, nem egész 5000Ft-ért, tuning kábellel együtt :)
Tegnap kezdtem el hallgatni, tehát még bőven bejáratós, de az a nagyon nagy helyzet, hogy már most annyira meggyőző, hogy szerintem rendelek minden családtagomnak :smile32:
Egy kicsit még érdesen szól és mélydúsan, de állítólag ezen pontokon a bejáratás nagyon sokat hoz. Na meg ez a karakter valószínű csak a kifinomultabb füleknek igényli a járatást, az utca emberének szerintem ez az igazi, vágyott hang. Egyértelműen a legjobb bedugós füles, amit eddig hallottam, igaz, hogy a Sennheiser IE8-tól feljebb még nem merészkedtem - - bár ezután nem is fogok :)
Valakinek van esetleg?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

bitrograde írta:
2018.11.29., csüt. 08:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Ennek én is nagyon örülök - főleg, hogy többedjére olvasom, hogy a HD700-ig vannak hiányosságok Sennheiser fronton (az előnyöket nem vitatva!). Egy éve voltak lázongások, mikor azt firtattam, hogy a HD800 és a HD800S mintha teljesen más gyártó terméke lenne :) (Mármint az alattuk lévőkhöz képest, mert annyira máshogy, annyival jobban szólnak.)

Amin viszont csodálkozom, hogy nézegetve a hozzászólásokat, a rengeteg füles között sosem látok Oppot gondolkodik.gif Pedig higgyétek el, érdemes lehet a PM-1, PM-2 vonalon is nézelődni, ha már planár mágnes. Főleg, ha valaki szereti az úrias, nem tipró, de kellően lendületes hangot és már unja a mindent feltáró részletezettséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tul 2018.12.05., szer. 14:14-kor.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

biokox írta:
2018.12.03., hétf. 14:25
Na ez az hogy az aljzat hogy jön ki mert az is lehet hogy ragasztva van a tartó pántra köszönöm a választ.
De miből gondolod, hogy az a rossz?

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

Na ez az hogy az aljzat hogy jön ki mert az is lehet hogy ragasztva van a tartó pántra köszönöm a választ.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

biokox írta:
2018.12.02., vas. 09:01
Szép jó reggelt van itt valaki aki jártas az Audeze lcd széria csatlakozóinak szétszedésében esetleges átkábelezésében ha a mini xlr bejárat kontaktos?Szétbarmolni nem akarom csak olyan kell aki vágja ezt.
Biztos, hogy az aljzat a rossz? Ha igen akkor szerintem cserélni kell. Ahhoz meg szétszedni a fejhallgatót. Azt meg addig nem érdemes amíg nincs cserealjzat, amit be lehet tenni a helyére.

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

Szép jó reggelt van itt valaki aki jártas az Audeze lcd széria csatlakozóinak szétszedésében esetleges átkábelezésében ha a mini xlr bejárat kontaktos?Szétbarmolni nem akarom csak olyan kell aki vágja ezt.

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Sziasztok !
Megosztanám én is a tapasztalataimat fejhallgató ügyben, sok fejest kipróbáltam, meghallgattam otthon (teljesség igénye nélkül Grado 325i, Sennheiser HD600, HD800, Audio Technika ATH-AD1000, AKG K340, K601, K701, Staxok, Beyerdynamic T1 stb.), ezekből ami maradt a Staxok, illetve a Beyer T1, a Beyer T1 viszont nálam a legjobban csöves fejhallgató erősítővel zenél, pedig meg van a saját erősítője is, a Staxnál meg nincsen nagy varia. A lejátszóm egy CA Streammagic külső RIF csöves DAC-al, aminek nagy előnye, hogy a benne lévő cső variálásával igen jól lehet a hangját finomítani, adott rendszerhez illeszteni. (van is jó pár különféle gyártmányú 6SL7GT csövem.)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

bitrograde írta:
2018.12.01., szomb. 12:57
MrCollector írta:
2018.12.01., szomb. 12:52
nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...
Olyan volt nekem is. Nem nagy szám. Ha érdekel valakit, átadom a headfis kontaktom számát. Szerintem messze jobbat csinál.
Azt megköszönném, ha elküldenéd privátban. :tutiok:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

MrCollector írta:
2018.12.01., szomb. 12:52
nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...
Köszi! Az elsőtől, azért tartok, mert ezüstözött réz, ami nem hiszem, hogy passzolna az AR-H1-hez (mármint az ezüst, és annak hatása miatt).

Tartót már rendeltem hozzá. :D
https://www.ebay.com/itm/Universal-Alum ... 2749.l2649
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

MrCollector írta:
2018.12.01., szomb. 12:52
nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...
Olyan volt nekem is. Nem nagy szám. Ha érdekel valakit, átadom a headfis kontaktom számát. Szerintem messze jobbat csinál.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2018.12.01., szomb. 11:21
...Sennheiser HD250 Linear II fülhallgatóm. ...még egy ok, hogy elfogódott legyek a középkategóriás Sennheiserek irányába...
Nekem őszintén jobban tetszik, mint HD600, 650; azok - a probalt meghajtassal - lassu medvék voltak ...nekem, akkor, ott. HD250 lin II-m van is ezért

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tegnap érkezett meg (kisebb csoda így ünnepek táján: egy hét alatt) Svédországból a frissen vásárolt Sennheiser HD250 Linear II fülhallgatóm. Nagyon kedvező, ám futó és felületes korábbi benyomások hatására vásároltam, és mert a család nyomására szükségem lett egy zárt fülhallgatóra. Ez az Írországban gyártott változat (némi eltérés van egyes online elérhető vélemények szerint a némettől), cserélt fülpárnával és a 600-as sorozat 3m-es öntött kábelével.
Hol is kezdjem. A netes értékeléseket az ember már megtanulta a helyükön kezelni: a vásárlásuk ellenértékét véleményükben is tükrözni/felnagyítani kívánó, ellenőrizhetetlen tapasztalati háttérrel és ízléssel rendelkező felhasználók tömkelege kiáltja világba kéretlenül azt, amit az adott pillanatban gondolni szeretne frissen szerzett vagyontárgyáról. Pont, mint én most. :D
De... ami igaz lehet a fellelhető kritikákból:
1. zárt füleshez képest elképesztő tér, mind kiterjedését, mind pedig természetes mivoltát illetően.
2. enyhe V-alakú hangkép, a közepek ugyan "nem tolakodnak az előtérbe", de jelenlétük javarészt arányos, jól kivehető marad.
3. elképesztő mennyiségű részlet és csodás textúra, különösen ami az alsó regisztereket illeti.
4. intelligens betekintés nyújtása a zenei anyagba (szemben a "részletező képesség" meglehetősen üres frázisával szemben; ezt a Hifiman HE-400i-m is nagyon jól csinálja, csak más belső hangsúlyokkal, és jobban ki kellett szolgálni kábellel, hajtással, hogy ez a tulajdonságát előcsalogassam).
5. nagyon szerethető megszólalás.
Azt hiszem, még egy ok, hogy elfogódott legyek a középkategóriás Sennheiserek irányába, mert mindegyik tud valamit ahhoz, hogy a különböző ízléspreferenciák elkötelezett hívei találjanak maguknak megfelelő fülhallgatót.
A szimmetrikus kábel elkészültekor beszámolok a további tapasztalatokról.
Ami viszont érdekes mellékterméke mostanában felgyülemlett fejhallgatós kalandjaimnak, hogy a hang végső karakterét ugyan a füles határozza meg, de ahhoz, hogy ez kidomborodhasson, szükség van egy atomstabil, semleges DAC/amp kombinációra.
Hát így.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

MrCollector írta:
2018.11.29., csüt. 14:51
nagygabor1982 írta:
2018.11.29., csüt. 11:45
De, beszélgettem vele telefonon....
Elmondása szerint vezeték nélküli lesz neki helyette...
Így a tuti! :rolleyes:

_DSC2013.jpg
Majd fejlesztek valamerre biztosan. Gondolom nem ártana neki a balanced kimenet, + nem tudom jobb minőségű kábel (pl. Kimber) mennyire és merre dob a dolgon. De majd elválik.

Szerencsére közben ideért épségben, hagytam persze előtte klimatizálódni, most kipróbáltam, minden rendben vele, patika.
Szerintem ez még be kell járódjon..... nagyon új. Nem sokszor lehetett használva.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nagygabor1982 írta:
2018.11.29., csüt. 11:45
De, beszélgettem vele telefonon....
Elmondása szerint vezeték nélküli lesz neki helyette...
Így a tuti! :rolleyes:
_DSC2013.jpg
_DSC2013.jpg (409.99 KiB) Megtekintve 1680 alkalommal

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

De, beszélgettem vele telefonon....
Elmondása szerint vezeték nélküli lesz neki helyette...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nagygabor1982 írta:
2018.11.29., csüt. 09:01
bitrograde írta:
2018.11.29., csüt. 08:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Én is örülök, főleg, hogy még elég kezdő vagyok ebben a fejhallgatózás témában. Sok okosságot megtudtam innét. Amit most is köszönök...

Én is végre döntöttem, talán ma jön meg a választott fejhallgató, egy Sony MDR-Z7 személyében. Kipróbáltam egyet a DACommal, mielőtt döntöttem róla. Sajnos azt kell mondjam, nekem nem tetszettek az Sennheiser HD 600-660s-700 darabjai. Komolyan mondom, jobban tetszett a régi HD555. Valahogy olyan fedett hangjuk volt számomra. Nem mondom, hogy a 800-s sem tetszett volna, ezt nem tudom, mert nem próbáltam. Próbáltam egy Denon AH D5200-t, túl vékonykának találtam a hangját, persze nem volt rossz, de bassz. hiányosnak éreztem kicsit. Aztán Egy AT M50x volt még, ott kicsit túlzott magasakat éreztem. Persze mindegyik valamilyen tulajdonságától, a maga nemében jó volt, nyilván ez nagyon szubjektív dolog is, kinek mi tetszik. De arra jutottam, hogy persze ez forrás / meghajtás / fejhallgatófüggő, milyen hang kerekedik ki a végére, de úgy érzem, nekem a Sony váltotta be a fejhallgatózáshoz fűzött reményeimet. Soha nem gondoltam volna, hogy Sonyéktól bármit is veszek a Playstationon kívül. :) De ez a Z7 nagyon nagy meglepetést okozott. Olyannyira, hogy a passzív sztereó rendszeremet felszámoltam, illetve felszámolás alatt vannak még az utolsó darabjai. Nem gondoltam, hogy eljön ez a pillanat, azért, mert nem hittem volna, hogy egy fejhallgató ennyit adhat, ha egy passzív sztereó rendszerrel hasonlítom össze. Szóval nagy meglepődés volt ez nekem. :rolleyes: Mellette pedig marad az aktív rendszer. Tökéletesen kielégíti az igényeimet ez a dolog így.
Nem kérdezted az eladót, miért válik meg tőle?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

MrCollector írta:
2018.11.29., csüt. 05:54
nadtom írta:
2018.11.28., szer. 23:30
Egy pár hónapja töröm a fejem, hogy kellene valami jó fejhallgatót venni. A Hifisón volt alkalmam egy pár fülest kipróbálni, és egynél mondtam azt, na ez jó lenne...Ez a Sennheiser HD800S-as volt...nade az ára...azt mondtam ennyit most nem szánok rá.

Jött a Blekkfrájdéj és két jó, ajánlatot is találtam, az egyik egy HD700-as (189eFt-ról 129eFt-ra akciózva) a másik az Audio Research AR-H1-es fülese (219eFt-ról 149eFt-ra akciózva). Mindkettő jó áron volt, így megrendeltem mindkettőt (sajnos kipróbálni itt egyiket sem tudtam, még boltban sem), úgy voltam vele amelyik jobb marad, vagy ha egyik sem jó, mindkettő megy vissza.
Sok tesztet elolvastam időközben, papíron a HD700 tűnt a favoritnak.

Tesztnél használt eszközök, Bodor Audio PC, Audiobyte Hydra USB Brigde, Hegel HD12 Dac/füles preamp.

Először az AR-H1-es jött meg. Csomagolás, kidolgozás abszolút példás, prémium minőségnek megfelelő.
A viselete kényelmes, bár a szivacs lehetne vastagabb, mert a bal fülem hozzáért a füles belsejéhez. Súlya a fém részek miatt sem vészes, kicsit erősebb a szorítása, mint a többi fülesnek, de ez csak az olyan nagyfejűeket zavarhatja, mint amilyen én vagyok. :rolleyes: A kábel sajnos elég rövid (1,2m) ami számomra érthetetlen, hogy miért???
A hangja elég nyers volt, egy 16 órás járatás után nagyon sokat változott, mondhatnám 2x jobb lett (kezdetben kicsit lapos volt a mély, karcosabb a magas).
Magas tartomány csengő-bongó, de (már) nem zavaróan, minden apró részlet megjelenik.
Közép tartomány kellemes, kissé visszahúzódó, ez a füles pont az 1-4kHz-es tartományban vesz vissza kicsit a hangnyomásból, ahol a többiek inkább kiemelnek. Emiatt - gondolom én - kicsit távolabbinak érezhető a vokál, ami kellemes, a térérzetet növeli.
A mély hangok számomra példa értékűek, nagyon precíz, megfogott, pontos, lágy a basszus, és nagyon részletező, elég mélyről indul.
A színpadkép széles, a hangszerek jól elkülönülnek, levegős, tiszta a hangzás, vigyort csal az ember arcára. (A legtöbb füles amit eddig próbáltam tompa, fátyolos hangzás produkált, olyan volt mintha nem jutottam volna be a koncertre, vagy a színpad és köztem egy függöny lenne.)
A bejáratás után élveztem minden pillanatot, amit zenehallgatással töltöttem, első nap sikerült is hajnal 3-ig zenét hallgatni. :D

Egy nappal később jött meg a HD700-as. Csomagolása példás, minőséget sugal. A kinézete nem olyan elgáns, mint az AR-H1-es, de rendben van. Előnye, hogy könnyebb, és kényelmesebb, mint a másik füles. Ehhez normális, 3m-es kábel jár.
A hangja viszon számomra várakozáson aluli (és ezen a bejáratás sem segít).
Tompán, fátyolosan szól a magas tartomány, konkrétan elveszek részletek, amit a másik fülessel hallottam, illetve olyan szomorkás, szürke a hangzás amit produkál, mint az esős őszi napok.
A közép hangok erősebbek,hangsúlyosabbak (mint az AR-nél), ami nem hátrány, csupán más karakterű hangot eredményez.
A mélynek nincs olyan szép textúrája, mint a másik fülesnél, egy kicsit olyan összegyúrt gombóc az egész.
A színpad, a térhatás, a részletesség, tisztaság messze elmarad az előző fülestől, jelentősen összeszűkül a tér, a dinamika laposabb, olyan szürke minden.
Persze nem ennyire “rossz” a HD700-as, teszi a dolgát, jó füles, lehet másnak pont ez a kevésbé impulzív, szürkébb hangzás jön be (illetve ha a HD558-as fülesemhez hasonlítanám egekig lehetne magasztalni) de számomra egy pillanatig sem volt kérdés, melyik marad.

Az AR-H1-es már nagyon megközelíti a sztereo rendszerem hangját, ami egy másik fontos elérendő cél volt számomra.

Bal oldalon az AR-H1, jobb oldalon a HD700:
2745C1A2-8D1F-43EC-AB5B-1325A9B0E9CB.jpeg
Na ebből is látszik mennyire szubjektív a fejhallgatózás. :rolleyes:
Így van, meg persze rendszer függő is. 😀
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

bitrograde írta:
2018.11.29., csüt. 08:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Én is örülök, főleg, hogy még elég kezdő vagyok ebben a fejhallgatózás témában. Sok okosságot megtudtam innét. Amit most is köszönök...

Én is végre döntöttem, talán ma jön meg a választott fejhallgató, egy Sony MDR-Z7 személyében. Kipróbáltam egyet a DACommal, mielőtt döntöttem róla. Sajnos azt kell mondjam, nekem nem tetszettek az Sennheiser HD 600-660s-700 darabjai. Komolyan mondom, jobban tetszett a régi HD555. Valahogy olyan fedett hangjuk volt számomra. Nem mondom, hogy a 800-s sem tetszett volna, ezt nem tudom, mert nem próbáltam. Próbáltam egy Denon AH D5200-t, túl vékonykának találtam a hangját, persze nem volt rossz, de bassz. hiányosnak éreztem kicsit. Aztán Egy AT M50x volt még, ott kicsit túlzott magasakat éreztem. Persze mindegyik valamilyen tulajdonságától, a maga nemében jó volt, nyilván ez nagyon szubjektív dolog is, kinek mi tetszik. De arra jutottam, hogy persze ez forrás / meghajtás / fejhallgatófüggő, milyen hang kerekedik ki a végére, de úgy érzem, nekem a Sony váltotta be a fejhallgatózáshoz fűzött reményeimet. Soha nem gondoltam volna, hogy Sonyéktól bármit is veszek a Playstationon kívül. :) De ez a Z7 nagyon nagy meglepetést okozott. Olyannyira, hogy a passzív sztereó rendszeremet felszámoltam, illetve felszámolás alatt vannak még az utolsó darabjai. Nem gondoltam, hogy eljön ez a pillanat, azért, mert nem hittem volna, hogy egy fejhallgató ennyit adhat, ha egy passzív sztereó rendszerrel hasonlítom össze. Szóval nagy meglepődés volt ez nekem. :rolleyes: Mellette pedig marad az aktív rendszer. Tökéletesen kielégíti az igényeimet ez a dolog így.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2018.11.28., szer. 23:30
Egy pár hónapja töröm a fejem, hogy kellene valami jó fejhallgatót venni. A Hifisón volt alkalmam egy pár fülest kipróbálni, és egynél mondtam azt, na ez jó lenne...Ez a Sennheiser HD800S-as volt...nade az ára...azt mondtam ennyit most nem szánok rá.

Jött a Blekkfrájdéj és két jó, ajánlatot is találtam, az egyik egy HD700-as (189eFt-ról 129eFt-ra akciózva) a másik az Audio Research AR-H1-es fülese (219eFt-ról 149eFt-ra akciózva). Mindkettő jó áron volt, így megrendeltem mindkettőt (sajnos kipróbálni itt egyiket sem tudtam, még boltban sem), úgy voltam vele amelyik jobb marad, vagy ha egyik sem jó, mindkettő megy vissza.
Sok tesztet elolvastam időközben, papíron a HD700 tűnt a favoritnak.

Tesztnél használt eszközök, Bodor Audio PC, Audiobyte Hydra USB Brigde, Hegel HD12 Dac/füles preamp.

Először az AR-H1-es jött meg. Csomagolás, kidolgozás abszolút példás, prémium minőségnek megfelelő.
A viselete kényelmes, bár a szivacs lehetne vastagabb, mert a bal fülem hozzáért a füles belsejéhez. Súlya a fém részek miatt sem vészes, kicsit erősebb a szorítása, mint a többi fülesnek, de ez csak az olyan nagyfejűeket zavarhatja, mint amilyen én vagyok. :rolleyes: A kábel sajnos elég rövid (1,2m) ami számomra érthetetlen, hogy miért???
A hangja elég nyers volt, egy 16 órás járatás után nagyon sokat változott, mondhatnám 2x jobb lett (kezdetben kicsit lapos volt a mély, karcosabb a magas).
Magas tartomány csengő-bongó, de (már) nem zavaróan, minden apró részlet megjelenik.
Közép tartomány kellemes, kissé visszahúzódó, ez a füles pont az 1-4kHz-es tartományban vesz vissza kicsit a hangnyomásból, ahol a többiek inkább kiemelnek. Emiatt - gondolom én - kicsit távolabbinak érezhető a vokál, ami kellemes, a térérzetet növeli.
A mély hangok számomra példa értékűek, nagyon precíz, megfogott, pontos, lágy a basszus, és nagyon részletező, elég mélyről indul.
A színpadkép széles, a hangszerek jól elkülönülnek, levegős, tiszta a hangzás, vigyort csal az ember arcára. (A legtöbb füles amit eddig próbáltam tompa, fátyolos hangzás produkált, olyan volt mintha nem jutottam volna be a koncertre, vagy a színpad és köztem egy függöny lenne.)
A bejáratás után élveztem minden pillanatot, amit zenehallgatással töltöttem, első nap sikerült is hajnal 3-ig zenét hallgatni. :D

Egy nappal később jött meg a HD700-as. Csomagolása példás, minőséget sugal. A kinézete nem olyan elgáns, mint az AR-H1-es, de rendben van. Előnye, hogy könnyebb, és kényelmesebb, mint a másik füles. Ehhez normális, 3m-es kábel jár.
A hangja viszon számomra várakozáson aluli (és ezen a bejáratás sem segít).
Tompán, fátyolosan szól a magas tartomány, konkrétan elveszek részletek, amit a másik fülessel hallottam, illetve olyan szomorkás, szürke a hangzás amit produkál, mint az esős őszi napok.
A közép hangok erősebbek,hangsúlyosabbak (mint az AR-nél), ami nem hátrány, csupán más karakterű hangot eredményez.
A mélynek nincs olyan szép textúrája, mint a másik fülesnél, egy kicsit olyan összegyúrt gombóc az egész.
A színpad, a térhatás, a részletesség, tisztaság messze elmarad az előző fülestől, jelentősen összeszűkül a tér, a dinamika laposabb, olyan szürke minden.
Persze nem ennyire “rossz” a HD700-as, teszi a dolgát, jó füles, lehet másnak pont ez a kevésbé impulzív, szürkébb hangzás jön be (illetve ha a HD558-as fülesemhez hasonlítanám egekig lehetne magasztalni) de számomra egy pillanatig sem volt kérdés, melyik marad.

Az AR-H1-es már nagyon megközelíti a sztereo rendszerem hangját, ami egy másik fontos elérendő cél volt számomra.

Bal oldalon az AR-H1, jobb oldalon a HD700:
2745C1A2-8D1F-43EC-AB5B-1325A9B0E9CB.jpeg
Na ebből is látszik mennyire szubjektív a fejhallgatózás. :rolleyes:

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Egy pár hónapja töröm a fejem, hogy kellene valami jó fejhallgatót venni. A Hifisón volt alkalmam egy pár fülest kipróbálni, és egynél mondtam azt, na ez jó lenne...Ez a Sennheiser HD800S-as volt...nade az ára...azt mondtam ennyit most nem szánok rá.

Jött a Blekkfrájdéj és két jó, ajánlatot is találtam, az egyik egy HD700-as (189eFt-ról 129eFt-ra akciózva) a másik az Audio Research AR-H1-es fülese (219eFt-ról 149eFt-ra akciózva). Mindkettő jó áron volt, így megrendeltem mindkettőt (sajnos kipróbálni itt egyiket sem tudtam, még boltban sem), úgy voltam vele amelyik jobb marad, vagy ha egyik sem jó, mindkettő megy vissza.
Sok tesztet elolvastam időközben, papíron a HD700 tűnt a favoritnak.

Tesztnél használt eszközök, Bodor Audio PC, Audiobyte Hydra USB Brigde, Hegel HD12 Dac/füles preamp.

Először az AR-H1-es jött meg. Csomagolás, kidolgozás abszolút példás, prémium minőségnek megfelelő.
A viselete kényelmes, bár a szivacs lehetne vastagabb, mert a bal fülem hozzáért a füles belsejéhez. Súlya a fém részek miatt sem vészes, kicsit erősebb a szorítása, mint a többi fülesnek, de ez csak az olyan nagyfejűeket zavarhatja, mint amilyen én vagyok. :rolleyes: A kábel sajnos elég rövid (1,2m) ami számomra érthetetlen, hogy miért???
A hangja elég nyers volt, egy 16 órás járatás után nagyon sokat változott, mondhatnám 2x jobb lett (kezdetben kicsit lapos volt a mély, karcosabb a magas).
Magas tartomány csengő-bongó, de (már) nem zavaróan, minden apró részlet megjelenik.
Közép tartomány kellemes, kissé visszahúzódó, ez a füles pont az 1-4kHz-es tartományban vesz vissza kicsit a hangnyomásból, ahol a többiek inkább kiemelnek. Emiatt - gondolom én - kicsit távolabbinak érezhető a vokál, ami kellemes, a térérzetet növeli.
A mély hangok számomra példa értékűek, nagyon precíz, megfogott, pontos, lágy a basszus, és nagyon részletező, elég mélyről indul.
A színpadkép széles, a hangszerek jól elkülönülnek, levegős, tiszta a hangzás, vigyort csal az ember arcára. (A legtöbb füles amit eddig próbáltam tompa, fátyolos hangzás produkált, olyan volt mintha nem jutottam volna be a koncertre, vagy a színpad és köztem egy függöny lenne.)
A bejáratás után élveztem minden pillanatot, amit zenehallgatással töltöttem, első nap sikerült is hajnal 3-ig zenét hallgatni. :D

Egy nappal később jött meg a HD700-as. Csomagolása példás, minőséget sugal. A kinézete nem olyan elgáns, mint az AR-H1-es, de rendben van. Előnye, hogy könnyebb, és kényelmesebb, mint a másik füles. Ehhez normális, 3m-es kábel jár.
A hangja viszon számomra várakozáson aluli (és ezen a bejáratás sem segít).
Tompán, fátyolosan szól a magas tartomány, konkrétan elveszek részletek, amit a másik fülessel hallottam, illetve olyan szomorkás, szürke a hangzás amit produkál, mint az esős őszi napok.
A közép hangok erősebbek,hangsúlyosabbak (mint az AR-nél), ami nem hátrány, csupán más karakterű hangot eredményez.
A mélynek nincs olyan szép textúrája, mint a másik fülesnél, egy kicsit olyan összegyúrt gombóc az egész.
A színpad, a térhatás, a részletesség, tisztaság messze elmarad az előző fülestől, jelentősen összeszűkül a tér, a dinamika laposabb, olyan szürke minden.
Persze nem ennyire “rossz” a HD700-as, teszi a dolgát, jó füles, lehet másnak pont ez a kevésbé impulzív, szürkébb hangzás jön be (illetve ha a HD558-as fülesemhez hasonlítanám egekig lehetne magasztalni) de számomra egy pillanatig sem volt kérdés, melyik marad.

Az AR-H1-es már nagyon megközelíti a sztereo rendszerem hangját, ami egy másik fontos elérendő cél volt számomra.

Bal oldalon az AR-H1, jobb oldalon a HD700:
2745C1A2-8D1F-43EC-AB5B-1325A9B0E9CB.jpeg
2745C1A2-8D1F-43EC-AB5B-1325A9B0E9CB.jpeg (894.36 KiB) Megtekintve 1631 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Kimaradt a Marantz HD-DAC1.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”