Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

R_Andras írta:
2018.12.06., csüt. 14:35

Nekem ez a KZ ZS5 az első belső fülesem (IEM). Nem tudom hát ebben a műfajban mihez hasonlítani.
Én a mindennapokban Meze 99 Classics-ot hallgatok nagy megelégedéssel, aminek a hangja értelemszerűen jobb, mint a 12.800-ért vett kínai fülesé.

A KZ ZS5 a Yinyoo kábellel szerintem jobban szól, mint bármelyik fejhallgató a Meze Neo ára alatt (ami most 60 ezer Ft.)
Hallottam ebben a kategóriában olcsóbb Audio-Technika és AKG füleseket.
Szerintem a mai állapotában a KZ ZS5 jobban szól náluk!
Ami viszont biztos, a Sennheiser Bluetooth fülesemnél lényegesen jobban szól a Fiio BTR3-al használva!
Direkt összehasonlítást most nem tudok tenni, de érdemes kipróbálni, nem fogsz csalódni benne.
A Meze 99 Classics-ot én is hallottam, de nekem az még messze volt a jó hangtól (és ezt abszolút nem bántásként mondom). Szerintem a Meze egy mindenevő füles amit amolyan loudness-esre hangoltak, mindenesetre a Sonus Faber fülesétől jobban szólt (ami akciósan is drágább volt, mint a Meze). A jó hang persze nagyon relatív, kinek mi tetszik.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

R_Andras írta:
2018.12.06., csüt. 14:35
Én sosem zárkózom el olcsóbb dolgok vételétől (SŐT!!!), de sajnos nem nagyon találkoztam még olyannal, hogy valami töredék áron jobb minőséget nyújtana. Kivétel, ha valami le van árazva töredék árára. Arra viszont van bőven példa, hogy valami közel sem ér annyit amennyiért árulják. Természetesen a kínai netes árak alapból sokkal olcsóbbak, mint az itthoni forintosak.
"Határozottan meg vagyok győződve arról, hogy ennyi pénzért ilyen szenzációs hangot nemigen lehet hallani." Én inkább azt kérdezném meg, hogy mi az ami szerinted így vagy már jobban szól (lehetőleg valami ismert darabhoz hasonlítsd kérlek ne egy másik kínai csodához)? Ugyanis kíváncsi vagyok számodra mit jelent a "szenzációs hang".
Nekem ez a KZ ZS5 az első belső fülesem (IEM). Nem tudom hát ebben a műfajban mihez hasonlítani.
Én a mindennapokban Meze 99 Classics-ot hallgatok nagy megelégedéssel, aminek a hangja értelemszerűen jobb, mint a 12.800-ért vett kínai fülesé.

A KZ ZS5 a Yinyoo kábellel szerintem jobban szól, mint bármelyik fejhallgató a Meze Neo ára alatt (ami most 60 ezer Ft.)
Hallottam ebben a kategóriában olcsóbb Audio-Technika és AKG füleseket.
Szerintem a mai állapotában a KZ ZS5 jobban szól náluk!
Ami viszont biztos, a Sennheiser Bluetooth fülesemnél lényegesen jobban szól a Fiio BTR3-al használva!
Direkt összehasonlítást most nem tudok tenni, de érdemes kipróbálni, nem fogsz csalódni benne.
[/quote]

Tehát szerinted jobban szól, mint pl. egy MDR-7506, egy ATH-M50x, egy Momentum2 ? Amik mondjuk szerintem az említett Meze-től jobbak. Mitől szól jobban? Tisztábbak, valósághűbbek a hangok? Kiegyenlítettebb a hangzás? Nagyobb a dinamika? Jobb a térérzet? Milyen zenékkel? Nem kötekedésképpen, de ha már egy ilyen (hihetetlen) véleményt megfogalmazol lehetnél egy kicsit konkrétabb. Ha csak simán úgy fogalmaztál volna, hogy ennyiért nagyon jó egy szót sem szóltam volna...

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

Én sosem zárkózom el olcsóbb dolgok vételétől (SŐT!!!), de sajnos nem nagyon találkoztam még olyannal, hogy valami töredék áron jobb minőséget nyújtana. Kivétel, ha valami le van árazva töredék árára. Arra viszont van bőven példa, hogy valami közel sem ér annyit amennyiért árulják. Természetesen a kínai netes árak alapból sokkal olcsóbbak, mint az itthoni forintosak.
"Határozottan meg vagyok győződve arról, hogy ennyi pénzért ilyen szenzációs hangot nemigen lehet hallani." Én inkább azt kérdezném meg, hogy mi az ami szerinted így vagy már jobban szól (lehetőleg valami ismert darabhoz hasonlítsd kérlek ne egy másik kínai csodához)? Ugyanis kíváncsi vagyok számodra mit jelent a "szenzációs hang".
[/quote]

Nekem ez a KZ ZS5 az első belső fülesem (IEM). Nem tudom hát ebben a műfajban mihez hasonlítani.
Én a mindennapokban Meze 99 Classics-ot hallgatok nagy megelégedéssel, aminek a hangja értelemszerűen jobb, mint a 12.800-ért vett kínai fülesé.

A KZ ZS5 a Yinyoo kábellel szerintem jobban szól, mint bármelyik fejhallgató a Meze Neo ára alatt (ami most 60 ezer Ft.)
Hallottam ebben a kategóriában olcsóbb Audio-Technika és AKG füleseket.
Szerintem a mai állapotában a KZ ZS5 jobban szól náluk!
Ami viszont biztos, a Sennheiser Bluetooth fülesemnél lényegesen jobban szól a Fiio BTR3-al használva!
Direkt összehasonlítást most nem tudok tenni, de érdemes kipróbálni, nem fogsz csalódni benne.
Blogom

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

R_Andras írta:
2018.12.06., csüt. 10:41
nadtom írta:
2018.12.05., szer. 20:01
Bitrograde fórumtárs javasolta a Triton Audio-t (http://tritonaudiocables.com), akik nagyon jó füles kábeleket csinálnak, így rendeltem is tőlük az AR-H1-eshez egy upgrade kábelt (az eredeti sajnos csak 1,2m). Nagyon segítőkész David, hétvégén is válaszolt. Leírtam milyen hangkaraktert szeretnék, illetve utánna olvasott a fülesemnek, ennek megfelelően javasolt 2 kábeltípust.
Ez már az én kábelem, és úton van. :D
B4800643-5C2E-4625-8425-549865691651.jpeg
Itt ritkán esik szó belső fülesekről (IEM), de ma meg kell osszam Veletek az élményt, ha már kábelről esett szó.
Most ezt hallgatom:

F412137C-AF6D-49B3-9E0E-D99C6B9D2D20.jpeg

Fioo BTR3 lejátszó - Vorzüge Pure II + fejhallgató erősítő - KZ ZS5 IEM az új Yinyoo 8 szálas ezüstözött kábellel és nem hiszek a fülemnek 36_1_11.gif

A már alapból remek ZS5 ezzel az akcióban 13 dollárért vett zseniális kábellel valami döbbenetesen szól!

A KZ ZS5 + Comply memóriahabos zenedugó + a Yinyoo kábel együtt 12.800 Ft-ba került!!!

Határozottan meg vagyok győződve arról, hogy ennyi pénzért ilyen szenzációs hangot nemigen lehet hallani.

Próbáljatok ki Ti is :napsut:
Szia!

Én sosem zárkózom el olcsóbb dolgok vételétől (SŐT!!!), de sajnos nem nagyon találkoztam még olyannal, hogy valami töredék áron jobb minőséget nyújtana. Kivétel, ha valami le van árazva töredék árára. Arra viszont van bőven példa, hogy valami közel sem ér annyit amennyiért árulják. Természetesen a kínai netes árak alapból sokkal olcsóbbak, mint az itthoni forintosak.
"Határozottan meg vagyok győződve arról, hogy ennyi pénzért ilyen szenzációs hangot nemigen lehet hallani." Én inkább azt kérdezném meg, hogy mi az ami szerinted így vagy már jobban szól (lehetőleg valami ismert darabhoz hasonlítsd kérlek ne egy másik kínai csodához)? Ugyanis kíváncsi vagyok számodra mit jelent a "szenzációs hang".

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

RIEC írta:
2018.12.06., csüt. 11:54
Gyanúsan olcsó dolgokat illik döbbenetes jelzővel illetni? Én kicsit szkeptikus vagyok amikor filléres holmikat ajánl valaki a nagyszerű zenei élmény reményében.
Nekem is hasonló érzéseim vannak. Arra lennék kíváncsi - ellenpróbaképp, hogy András mit hallott például kutyaütőnek (sok pénzért vagy egy kicsit kevesebbért)?
RIEC írta:
2018.12.06., csüt. 11:54
De legyen neked igazad! Sajnos sokkal drágább holmikat is ajnároztak már itt, hogy hű de nagyszerű meg, hogy mennyivel jobb mint a 20 éve megingathatatlan zászlóshajó és még olcsóbb is nála aztán 1 hétre rá embereink már árulták is az erre szolgáló topikban miközben már be is rendelték a laptop ára másik fülest. Még csak ki sem próbálták rendesen. Kedvencem az amikor megérkezik az új cucc, be sincs járatva de már kábelekre költenek. Elárulom, hogy pl a HD600 cipómadzagja annyira jó, hogy a Furutech kábelt csak a 4 tűs XLR csatlakozó miatt vettem meg hozzá. Ha lenne egy Pass Labs HA1 a szobámban tuti, hogy nem vásárolom meg. Ugyanakkor megértem ha vki egy MrSpeakers Etherhez vesz egy másikat, egy általa jobbnak véltet mert neki kell az az 5% + javulás is ami a gyári kábellel elvész. Van amire érdemes költeni van amire teljességgel felesleges, de mindenki úgy vasvillázza ki a pénzt az ablakán ahogy neki tetszik.
Szerény tapasztalataim szerint kábelekre fülhallgatók esetében is érdemes költeni. Nem csak a szimmetrikus meghajtásra való áttérés miatt, hanem mert vannak esetek, amikor a kábel képes változtatni a tónusokon, de akár a fejhallgató gyorsaságát is meghatározhatja. Nem is olyan rég a Hifiman HE-400i kapcsán adódott olyan tapasztalatom, hogy mennyire másképp szól az alapkábelével, a Bordor-féle DIY-kábellel, illetve a Tiglon Audio ezüst-réz kábelével. Nem ég és föld, de a Tiglon adta meg a végső lökést, hogy megtartottam a Hifimant.
RIEC írta:
2018.12.06., csüt. 11:54
Kísérletezés? Én túlságosan szegény vagyok ahhoz, hogy megengedhessem magamnak az olcsó portékát. Sajna. Nem a fióknak vásárolok. Másrészt ha azt nézem, hogy a zenehallgatás vad szenvedélyem és nem csupán háttérbeli zajkeltés akkor meg végképp odafigyelek a minőségi hangzásra.
Teljesen egyetértek veled, nem szabad az olcsó portéka elpazatrolni az ember forrásait. Nekem is most először van életemben két saját fejhallgatóm. Eddig mindig a "csak egy maradhat" elvét követtem, de most a Hifiman és a Sennheiser nagyon jól kiegészítik egymást. Nyilván az lehet az oka (többek között), hogy nem csak komolyzenét hallgatok.
RIEC írta:
2018.12.06., csüt. 11:54
A kiemelkedő minőségért egyelőre fizetni kell. Spórolni talán csak az erősítő részen tudunk. De azt a vásárlást is érdemes jól megfontolni.
Na, pont azon nehéz "spórolni". Különösen a nagy impedanciás fejeseknél nem mindegy, mivel próbálkozik az egyszeri zenehallgató. Az alsóbb (és közepes) árkategóriában hihetetlen sok rossz erősítő van, vagy akár csak olyan, mely nem passzol az éppen kézre kerített füleshez. Kevés olyan alap készülék van, különösen DAC/ampból, amire többfelé elindulva lehet építkezni. Chord, Centrance, Resonessence, én kb. ennyiről tudok.
De persze te DAP-ról hallgatod a zenét, azt a világot nem ismerem annyira. Remélem, mesélsz majd róla.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

Gyanúsan olcsó dolgokat illik döbbenetes jelzővel illetni?

A kiemelkedő minőségért egyelőre fizetni kell. Spórolni talán csak az erősítő részen tudunk. De azt a vásárlást is érdemes jól megfontolni.
[/quote]

Már majdnem válaszoltam is Neked, az előbb elküldött post-ban :D

A döbbenetes jelzőt úgy kell érteni, hogy amikor ezeket a tényleg nagyon olcsó kínai füleseket meghallgatom az jár a fejemben, hogy ha kitavaszodik és megyek futni a szigetre, akkor korábban elképzelhetetlenül jó hangminőséget fogok élvezni a Fiio BTR3 és egy kínai füles segítségével. A döbbenetes tehát nem azt jelenti, hogy jobb, mint az általad említett presztízs fejhallgatók, hanem azt, hogy sokkal jobb, mint a korábban futáshoz, edzéshez használt Sennheiser pxc 310 bt fülesem és azon vagyok megdöbbenve, hogy ezt ennyi pénzért produkálják, miközben a Sennheiser annak idején akcióban került 60 ezerbe!
Blogom

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

Tul írta:
2018.12.05., szer. 14:13
Jaj, egyébként hogy az alsó végről is essen némi szó..
R_Andras tapasztalatait olvasva hirtelen felindulásból rendeltem egy KZ ZS6-ot kínából, nem egész 5000Ft-ért, tuning kábellel együtt :)
Tegnap kezdtem el hallgatni, tehát még bőven bejáratós, de az a nagyon nagy helyzet, hogy már most annyira meggyőző, hogy szerintem rendelek minden családtagomnak :smile32:
Egy kicsit még érdesen szól és mélydúsan, de állítólag ezen pontokon a bejáratás nagyon sokat hoz. Na meg ez a karakter valószínű csak a kifinomultabb füleknek igényli a járatást, az utca emberének szerintem ez az igazi, vágyott hang. Egyértelműen a legjobb bedugós füles, amit eddig hallottam, igaz, hogy a Sennheiser IE8-tól feljebb még nem merészkedtem - - bár ezután nem is fogok :)
Valakinek van esetleg?
Örülök, hogy tetszik, szerintem ár - érték arányban ezek a KZ fülesek verhetetlenek.
Még egy tipp:
Kann ZSN szobor (FILEminimizer).jpg
Kann ZSN szobor (FILEminimizer).jpg (486.91 KiB) Megtekintve 1652 alkalommal
Kipróbáltam az épp tesztelésre nálam lévő Astell & Kern Kann-al az október végén piacra dobott KZ ZSN-t és azt mondtam magamban: Hogyan képesek ezek a Kínaiak a kakiból is aranyat csinálni :smile53:
Akinek a ZS5 vagy a ZS6 ára sok, az bátran vegye meg a KZ ZSN-t, néhány napja rendeltem magamnak is (a képen látható darab a lányomhoz kerül karácsonykor) Ebay-ről egy Hong Kong-i kereskedő ingyen ideszállítja, írd és mondd 3772 Forintért gondolkodik.gif
Az árához képest nemcsak elképesztően minőségi hang jellemzi, hanem kifejezetten szép kivitel is, a gyári kábele sokkal jobb, mint a ZS5-höz adott. Ja és ma miután meghallgattam az új Yinyoo kábellel a ZS5-t, és kitágultak a pupilláim rendeltem a ZSN-hez 6 euróért (!) egy 100 szálas (!!!) ezüstözött KZ upgrade kábelt, majd beszámolok róla milyen, ha megjön.

Higgyétek el most épp van komoly összehasonlítási alapom, mert ezen a héten nálam van az idei év egyik legnagyobb fejhallgató szenzációja, a 975 ezer Forintos árú Meze Empyrean.
Majd arról is beszámolok, csak kicsit már bánom, hogy az olcsó CHI-FI fülesekre és kábelekre már elhasználtam majdnem az összes jelzőt :rolleyes:
Blogom

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

R_Andras írta:
2018.12.06., csüt. 10:41
Fioo BTR3 lejátszó - Vorzüge Pure II + fejhallgató erősítő - KZ ZS5 IEM az új Yinyoo 8 szálas ezüstözött kábellel és nem hiszek a fülemnek
A már alapból remek ZS5 ezzel az akcióban 13 dollárért vett zseniális kábellel valami döbbenetesen szól!
A KZ ZS5 + Comply memóriahabos zenedugó + a Yinyoo kábel együtt 12.800 Ft-ba került!!!
Határozottan meg vagyok győződve arról, hogy ennyi pénzért ilyen szenzációs hangot nemigen lehet hallani.
Gyanúsan olcsó dolgokat illik döbbenetes jelzővel illetni? Én kicsit szkeptikus vagyok amikor filléres holmikat ajánl valaki a nagyszerű zenei élmény reményében. De legyen neked igazad! Sajnos sokkal drágább holmikat is ajnároztak már itt, hogy hű de nagyszerű meg, hogy mennyivel jobb mint a 20 éve megingathatatlan zászlóshajó és még olcsóbb is nála aztán 1 hétre rá embereink már árulták is az erre szolgáló topikban miközben már be is rendelték a laptop ára másik fülest. Még csak ki sem próbálták rendesen. Kedvencem az amikor megérkezik az új cucc, be sincs járatva de már kábelekre költenek. Elárulom, hogy pl a HD600 cipómadzagja annyira jó, hogy a Furutech kábelt csak a 4 tűs XLR csatlakozó miatt vettem meg hozzá. Ha lenne egy Pass Labs HA1 a szobámban tuti, hogy nem vásárolom meg. Ugyanakkor megértem ha vki egy MrSpeakers Etherhez vesz egy másikat, egy általa jobbnak véltet mert neki kell az az 5% + javulás is ami a gyári kábellel elvész. Van amire érdemes költeni van amire teljességgel felesleges, de mindenki úgy vasvillázza ki a pénzt az ablakán ahogy neki tetszik.

Kísérletezés? Én túlságosan szegény vagyok ahhoz, hogy megengedhessem magamnak az olcsó portékát. Sajna. Nem a fióknak vásárolok. Másrészt ha azt nézem, hogy a zenehallgatás vad szenvedélyem és nem csupán háttérbeli zajkeltés akkor meg végképp odafigyelek a minőségi hangzásra.

Planar fejhallgató? MrSpeaker Ether C. Az jó. kb 800 (!) órát tettem bele komolyzenei vonalon és soha csalódást nem okozott. Érdemes vele is egy próbát tenni mint ahogyan minden MrSpeakers termékkel. És nem is kerül 1 millióba mint a Meze. Viszont kicsit drágább mint KZ ZS5.

A kiemelkedő minőségért egyelőre fizetni kell. Spórolni talán csak az erősítő részen tudunk. De azt a vásárlást is érdemes jól megfontolni.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

nadtom írta:
2018.12.05., szer. 20:01
Bitrograde fórumtárs javasolta a Triton Audio-t (http://tritonaudiocables.com), akik nagyon jó füles kábeleket csinálnak, így rendeltem is tőlük az AR-H1-eshez egy upgrade kábelt (az eredeti sajnos csak 1,2m). Nagyon segítőkész David, hétvégén is válaszolt. Leírtam milyen hangkaraktert szeretnék, illetve utánna olvasott a fülesemnek, ennek megfelelően javasolt 2 kábeltípust.
Ez már az én kábelem, és úton van. :D
B4800643-5C2E-4625-8425-549865691651.jpeg
Itt ritkán esik szó belső fülesekről (IEM), de ma meg kell osszam Veletek az élményt, ha már kábelről esett szó.
Most ezt hallgatom:
F412137C-AF6D-49B3-9E0E-D99C6B9D2D20.jpeg
F412137C-AF6D-49B3-9E0E-D99C6B9D2D20.jpeg (570.45 KiB) Megtekintve 1648 alkalommal
Fioo BTR3 lejátszó - Vorzüge Pure II + fejhallgató erősítő - KZ ZS5 IEM az új Yinyoo 8 szálas ezüstözött kábellel és nem hiszek a fülemnek 36_1_11.gif

A már alapból remek ZS5 ezzel az akcióban 13 dollárért vett zseniális kábellel valami döbbenetesen szól!

A KZ ZS5 + Comply memóriahabos zenedugó + a Yinyoo kábel együtt 12.800 Ft-ba került!!!

Határozottan meg vagyok győződve arról, hogy ennyi pénzért ilyen szenzációs hangot nemigen lehet hallani.

Próbáljatok ki Ti is :napsut:
Blogom

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Bitrograde fórumtárs javasolta a Triton Audio-t (http://tritonaudiocables.com), akik nagyon jó füles kábeleket csinálnak, így rendeltem is tőlük az AR-H1-eshez egy upgrade kábelt (az eredeti sajnos csak 1,2m). Nagyon segítőkész David, hétvégén is válaszolt. Leírtam milyen hangkaraktert szeretnék, illetve utánna olvasott a fülesemnek, ennek megfelelően javasolt 2 kábeltípust.
Ez már az én kábelem, és úton van. :D
B4800643-5C2E-4625-8425-549865691651.jpeg
B4800643-5C2E-4625-8425-549865691651.jpeg (185.56 KiB) Megtekintve 1677 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

MrCollector írta:
2018.12.05., szer. 06:11
biokox írta:
2018.12.03., hétf. 14:25
Na ez az hogy az aljzat hogy jön ki mert az is lehet hogy ragasztva van a tartó pántra köszönöm a választ.
De miből gondolod, hogy az a rossz?
A két driver most lett cserélve kb 20 óra van bennük másnak a kábeleivel is ki lett próbálva+ nekem is van hozzá spéci kábelem a gyárin kívül az erősítőm is jó a dappal is ezt csinálja ha mozgatod a csatit hol jó hol nem.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2018.12.05., szer. 14:03
bitrograde írta:
2018.11.29., csüt. 08:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Ennek én is nagyon örülök - főleg, hogy többedjére olvasom, hogy a HD700-ig vannak hiányosságok Sennheiser fronton (az előnyöket nem vitatva!). Egy éve voltak lázongások, mikor azt firtattam, hogy a HD800 és a HD800S mintha teljesen más gyártó terméke lenne :) (Mármint az alattuk lévőkhöz képest, mert annyira máshogy, annyival jobban szólnak.)

Amin viszont csodálkozom, hogy nézegetve a hozzászólásokat, a rengeteg füles között sosem látok Oppot gondolkodik.gif Pedig higgyétek el, érdemes lehet a PM-1, PM-2 vonalon is nézelődni, ha már planár mágnes. Főleg, ha valaki szereti az úrias, nem tipró, de kellően lendületes hangot és már unja a mindent feltáró részletezettséget.
Sajnos az Oppo befejezte Hifi vonalon a működését, így az egyébként tényleg remek planár fejhallgatóit már legfeljebb csak használtan lehet megvenni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Jaj, egyébként hogy az alsó végről is essen némi szó..
R_Andras tapasztalatait olvasva hirtelen felindulásból rendeltem egy KZ ZS6-ot kínából, nem egész 5000Ft-ért, tuning kábellel együtt :)
Tegnap kezdtem el hallgatni, tehát még bőven bejáratós, de az a nagyon nagy helyzet, hogy már most annyira meggyőző, hogy szerintem rendelek minden családtagomnak :smile32:
Egy kicsit még érdesen szól és mélydúsan, de állítólag ezen pontokon a bejáratás nagyon sokat hoz. Na meg ez a karakter valószínű csak a kifinomultabb füleknek igényli a járatást, az utca emberének szerintem ez az igazi, vágyott hang. Egyértelműen a legjobb bedugós füles, amit eddig hallottam, igaz, hogy a Sennheiser IE8-tól feljebb még nem merészkedtem - - bár ezután nem is fogok :)
Valakinek van esetleg?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

bitrograde írta:
2018.11.29., csüt. 08:44
Én nagyon örülök neki, hogy ez a téma ilyen szépen beindult, s hogy az ide írogatók igyekeznek őszintén megosztani a tapasztalataikat. Kicsit könnyebb így eligazodni a fülhallgatózás világában, mintha csak úgy tapogatózna az ember, még akkor is, ha az egyéni (fizikai és egyéb) adottságok miatt nagyon szubjektív technikai sportágról is van szó ebben az esetben.
Ennek én is nagyon örülök - főleg, hogy többedjére olvasom, hogy a HD700-ig vannak hiányosságok Sennheiser fronton (az előnyöket nem vitatva!). Egy éve voltak lázongások, mikor azt firtattam, hogy a HD800 és a HD800S mintha teljesen más gyártó terméke lenne :) (Mármint az alattuk lévőkhöz képest, mert annyira máshogy, annyival jobban szólnak.)

Amin viszont csodálkozom, hogy nézegetve a hozzászólásokat, a rengeteg füles között sosem látok Oppot gondolkodik.gif Pedig higgyétek el, érdemes lehet a PM-1, PM-2 vonalon is nézelődni, ha már planár mágnes. Főleg, ha valaki szereti az úrias, nem tipró, de kellően lendületes hangot és már unja a mindent feltáró részletezettséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tul 2018.12.05., szer. 14:14-kor.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

biokox írta:
2018.12.03., hétf. 14:25
Na ez az hogy az aljzat hogy jön ki mert az is lehet hogy ragasztva van a tartó pántra köszönöm a választ.
De miből gondolod, hogy az a rossz?

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

Na ez az hogy az aljzat hogy jön ki mert az is lehet hogy ragasztva van a tartó pántra köszönöm a választ.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

biokox írta:
2018.12.02., vas. 09:01
Szép jó reggelt van itt valaki aki jártas az Audeze lcd széria csatlakozóinak szétszedésében esetleges átkábelezésében ha a mini xlr bejárat kontaktos?Szétbarmolni nem akarom csak olyan kell aki vágja ezt.
Biztos, hogy az aljzat a rossz? Ha igen akkor szerintem cserélni kell. Ahhoz meg szétszedni a fejhallgatót. Azt meg addig nem érdemes amíg nincs cserealjzat, amit be lehet tenni a helyére.

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

Szép jó reggelt van itt valaki aki jártas az Audeze lcd széria csatlakozóinak szétszedésében esetleges átkábelezésében ha a mini xlr bejárat kontaktos?Szétbarmolni nem akarom csak olyan kell aki vágja ezt.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Sziasztok !
Megosztanám én is a tapasztalataimat fejhallgató ügyben, sok fejest kipróbáltam, meghallgattam otthon (teljesség igénye nélkül Grado 325i, Sennheiser HD600, HD800, Audio Technika ATH-AD1000, AKG K340, K601, K701, Staxok, Beyerdynamic T1 stb.), ezekből ami maradt a Staxok, illetve a Beyer T1, a Beyer T1 viszont nálam a legjobban csöves fejhallgató erősítővel zenél, pedig meg van a saját erősítője is, a Staxnál meg nincsen nagy varia. A lejátszóm egy CA Streammagic külső RIF csöves DAC-al, aminek nagy előnye, hogy a benne lévő cső variálásával igen jól lehet a hangját finomítani, adott rendszerhez illeszteni. (van is jó pár különféle gyártmányú 6SL7GT csövem.)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

bitrograde írta:
2018.12.01., szomb. 12:57
MrCollector írta:
2018.12.01., szomb. 12:52
nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...
Olyan volt nekem is. Nem nagy szám. Ha érdekel valakit, átadom a headfis kontaktom számát. Szerintem messze jobbat csinál.
Azt megköszönném, ha elküldenéd privátban. :tutiok:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

MrCollector írta:
2018.12.01., szomb. 12:52
nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...
Köszi! Az elsőtől, azért tartok, mert ezüstözött réz, ami nem hiszem, hogy passzolna az AR-H1-hez (mármint az ezüst, és annak hatása miatt).

Tartót már rendeltem hozzá. :D
https://www.ebay.com/itm/Universal-Alum ... 2749.l2649
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

MrCollector írta:
2018.12.01., szomb. 12:52
nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...
Olyan volt nekem is. Nem nagy szám. Ha érdekel valakit, átadom a headfis kontaktom számát. Szerintem messze jobbat csinál.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2018.12.01., szomb. 12:47
Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Olyan van, mint a második. Szerintem nem rosszabb, mint a HD700 gyári kábele...

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Kell egy hosszabb (2,5-3m-es) kábel, az AR-H1-es-hez. Lehetőleg készen vennék valami jobb kábelt, de nem nagyon találok itthon. Az néztem, hogy pontosan olyan kábel kell hozzá, mint a HD700-ashoz (2x2,5mm-es jack illetve 6,3mm-es jack a másik vége).
Mire érdemes figyelni? Kábelhossz? Anyag (réz vs ezüstözött réz)?

Eddig kettőt találtam:
https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... mK1zTVzD7Q

https://www.ebay.com/itm/NEW-Replacemen ... ao0N_ssiVA
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2018.12.01., szomb. 11:21
...Sennheiser HD250 Linear II fülhallgatóm. ...még egy ok, hogy elfogódott legyek a középkategóriás Sennheiserek irányába...
Nekem őszintén jobban tetszik, mint HD600, 650; azok - a probalt meghajtassal - lassu medvék voltak ...nekem, akkor, ott. HD250 lin II-m van is ezért

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”