Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

[/quote]
...aki megvette utánaolvasott, szétszedte újjáépítette az egészet. Aztán amikor újra beszéltünk elmondta, hogy valószínűleg jól hallottam a különbséget, mert a xerxesbe csillapításként valami filc rétegek vannak, és ezek nedves időben megszívják magukat, és ezzel a hangot is befolyásolják jelentősen
[/quote]

A Xerxesben sehol, semmiféle filc réteg nincs csillapításként. Hacsak a tányérra nem tett filckorongra gondolt. Továbbá elég nehéz elképzelni, hogy egy lakásban bent rapid jelleggel megszívja/kiszárad változások mennének végbe folyamatosan, egy nap különbséggel.
Tényleg minden mögé ezoterikus magyarázatot kell keresni ahelyett, hogy elfogadnánk, hogy adott pillanatban mi magunk vagyunk alkalmatlanok a befogadásra?! (Én álltam már fel koncerten és mentem haza mert elviselhetetlen volt SZÁMOMRA, miközben nagyon is hiteles emberek szerint aznap éppen kiemelkedő zenei esemény történt ott.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára huszti-zsolt 2018.12.06., csüt. 20:15-kor.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SSS »

kupecke írta:
2018.12.06., csüt. 19:08
earforce írta:
2018.12.06., csüt. 16:23

Más: az egyébként -nekem- nagyon tetsző rendszerem elé leültem pár napja este úgy hogy egész nap minden be volt kapcsolva és ebből kifolyólag üzemmeleg volt minden. A hallott hang nem tetszett. Valószínű lelkiállapot vagy a hálózat vagy valami nem volt megfelelő. 1 óra után abba is hagytam a szenvedést. Mi lehetett az oka nem tudom. De nem esett jól. Ilyen veletek is előfordult már?
Hogyne. Ilyenkor ki kell kapcsolni, nem a készülékben, hálózatban van a hiba. Nyugtató fürdő stb. és másnap minden ugyan olyan jól szól, mint korábban ;)
hahahaha ez jó, emlékeztet pár évvel ezelőtti önmagamra. Volt akkor egy roksan xerxes-em tabrizzi hangkarral, meg egy shelter 501 hangszedővel. Jó napokon olyat tudod, hogy nem tudtam abbahagyni a zenehallgatást, más napokon meg borzasztó volt. Elkezdtem figyelni mikor jobb. Száraz meleg időben volt jó, esős napokon meg rosszabb. Ezt el is mondtam pár hozzáértőnek. Max furcsa nézés volt a válasz, vagy az, hogy biztos jobban szeretem a meleg napokat ezért olyankor a zenét is jobban szeretem.
Aztán pár év múlva eladtam, aki megvette utánaolvasott, szétszedte újjáépítette az egészet. Aztán amikor újra beszéltünk elmondta, hogy valószínűleg jól hallottam a különbséget, mert a xerxesbe csillapításként valami filc rétegek vannak, és ezek nedves időben megszívják magukat, és ezzel a hangot is befolyásolják jelentősen :smile29:
na most akkor ez ezotéria vagy mi? :ohnoohnoohno:
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

kupecke írta:
2018.12.06., csüt. 19:08



Hogyne. Ilyenkor ki kell kapcsolni, nem a készülékben, hálózatban van a hiba. Nyugtató fürdő stb. és másnap minden ugyan olyan jól szól, mint korábban ;)
Sajnos ennyire azért nem egyszerű. Nekem volt egy időszakom, amikor akkuról ment a hifi(macmini forrás, dac, d osztályu végfok), akkor is voltak napok amikor rosszabbul szólt.

Nem tudom a megfejtést :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: vlaca »

istvan01 írta:
2018.12.06., csüt. 18:32
Nem én mondom, Táll Krisztina optometrista:
Így szedi szét az agyadat a kék fény, és így védekezhetsz ellene

https://divany.hu/szuloseg/2018/12/03/k ... paign=link
Mobil és desktop környezetekben a f.lux app pont ezt próbálja meg orvosolni.

https://justgetflux.com

(Ios/osx night shift ugyanez)
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

earforce írta:
2018.12.06., csüt. 16:23

Más: az egyébként -nekem- nagyon tetsző rendszerem elé leültem pár napja este úgy hogy egész nap minden be volt kapcsolva és ebből kifolyólag üzemmeleg volt minden. A hallott hang nem tetszett. Valószínű lelkiállapot vagy a hálózat vagy valami nem volt megfelelő. 1 óra után abba is hagytam a szenvedést. Mi lehetett az oka nem tudom. De nem esett jól. Ilyen veletek is előfordult már?
Hogyne. Ilyenkor ki kell kapcsolni, nem a készülékben, hálózatban van a hiba. Nyugtató fürdő stb. és másnap minden ugyan olyan jól szól, mint korábban ;)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2018.12.06., csüt. 17:42
Szerintem nem ártanak a viták, sokkal érdekesebb, tanulságosabb egy vitáktól hangos topik.....
egyetértek teljesen
cables írta:
2018.12.06., csüt. 17:42
...egy olyan, ahol minden beírás dicsérő ömlengés. Mert ugye van ilyen is.....
van :smile29:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

earforce írta:
2018.12.06., csüt. 16:23
...Teszem azt ráteszek a 100M-s rendszerre 50M ezo-t, nyilván nem 50%-al fog jobban szólni. De az itteni beszámolók alapján az is lehet hogy 5000%-al lesz jobb.

...Más: az egyébként -nekem- nagyon tetsző rendszerem elé leültem pár napja este úgy hogy egész nap minden be volt kapcsolva és ebből kifolyólag üzemmeleg volt minden. A hallott hang nem tetszett. Valószínű lelkiállapot vagy a hálózat vagy valami nem volt megfelelő. 1 óra után abba is hagytam a szenvedést. ...
az elsö resz adja a nehezseget: gyakran - barmi, de nekem többször feltünik, hogy drot, "ezo" eszköz, tehat nem alapvetö es komplikalt rendszerelem (forras, erösitö, hangfal) - olvashatjuk, hogy orasit ugrott a hangzas, nagysagrendeket. ezek tulzasnak tünnek - akivülallo, azt at nem élö oldalarol.
nem nagyon van merhetö dolog, nincsen egyseges skala a hangzaselmenyre (dinamikara lehetne, erre-arra lehetne, de összelmenyre nem. autoban lehet gyorsulasi idö, teljesitmeny, köridö, ..persze ott sem minden elmenytado könnyen szamszerüsithetö es van ra skala)

a masodik resz: persze, nekem (is) volt/van/lesz ilyen. A befogado psziches allapotatol, leterheltsegetöl, gondolatok mozgasatol nagyon sokminden függ. ...es persze elöfordulhat nem psziches, hanem objektiv, targyiasithato, megis: otthon ritkan mért ok, mondjuk a környekbeli halozat valtozasabol adodoan "szol maskent a rendszer"

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Nem én mondom, Táll Krisztina optometrista:
Így szedi szét az agyadat a kék fény, és így védekezhetsz ellene

https://divany.hu/szuloseg/2018/12/03/k ... paign=link

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

Szerintem nem ártanak a viták, sokkal érdekesebb, tanulságosabb egy vitáktól hangos topik, mint egy olyan, ahol minden beírás dicsérő ömlengés. Mert ugye van ilyen is.

Viszont annyi elvárható, hogy emberek arról írjanak be véleményt, amit ők maguk hallottak. Ennek szellemében...

Pár hete hallottam egy jó közepes rendszerben a bőr patkányokat. Nem hittem benne, de pontosan azt tették amit a gyártó állított. KIs patkány kicsi, de egyértelmű javulás, nagy patkány nagy javulás, több patkány még több javulás a hangzásban. Kivéve a patkányokat szépen romlott vissza a hang.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

istvan01 írta:
2018.12.06., csüt. 14:48
Ne felejtsük el, milyen célból indította earforce ezt a topicot évekkel ezelőtt:

1. bemutatni a hókuszpókuszokat - levonni belőlük a konzekvenciát, ha bárki próbált már bármit ezek közül, azt megossza.

2. igen, elrettentő céllal, hogy túl sok értelme nincs ezeknek. drága idejét (és pénzét) töltse/költse mással/másra, de ha már feltétlenül audiobuzulni akar, akkor első körben kezdje a szobaakusztiával és NE ezekkel!.


tehát szó nincs arról, hogy a már megbolondult kutyü mániások kizárólagos homokozója lenne ez a topic, és aki nem akar homokozni velük, nem ugrik fejest a dagonyába közéjük, az mind rosszindulatú ellenség.
Köszönöm István, hogy felhoztad a kezdő sorokat.
Azóta persze tapasztaltam már érdekes és meg nem magyarázható dolgokat, melyek valóban működnek.

Vizuális típus vagyok és sokszor elképzeltem már azt, hogy a világ majd'összes ezokütyüjét berakom egy ultrahighend ultimate reference rendszerbe, ahol a komponensek is már igen jónak mondhatóak és nem csak az áruk miatt. Nos ebbe az elképzelt rendszerbe, ami alapból is igen jól szól, pakolgatjuk az ezoterikus cuccokat. Hol vannak ennek az eleje, hol a vége, meddig érdemes elmenni, mennyibe kerül mindez? Teszem azt ráteszek a 100M-s rendszerre 50M ezo-t, nyilván nem 50%-al fog jobban szólni. De az itteni beszámolók alapján az is lehet hogy 5000%-al lesz jobb.
Ha valakinek van ideje ezeket tesztelni, kellően szenzitív ezekre az eszközökre, a zenehallgatás mellett ez a 2. hobbyja (igen-igen; különválasztanám a kettőt, mint a zenehallgatót is a hifistától!) akkor szíve joga, csinálja. Én nem érzem ezt. Abban sem vagyok biztos hogy beleállnék ezekbe akkor sem, ha végtelen szabadidőm lenne (ami sajnos egyre kevesebb van amúgy is).

Más: az egyébként -nekem- nagyon tetsző rendszerem elé leültem pár napja este úgy hogy egész nap minden be volt kapcsolva és ebből kifolyólag üzemmeleg volt minden. A hallott hang nem tetszett. Valószínű lelkiállapot vagy a hálózat vagy valami nem volt megfelelő. 1 óra után abba is hagytam a szenvedést. Mi lehetett az oka nem tudom. De nem esett jól. Ilyen veletek is előfordult már?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

fapaci írta:
2018.12.06., csüt. 14:17
Volt kollégám egy matuzsálem korú Opel GT-t tuningolt éveken át. Nagyon komoly fejlesztéseket hajtott végre, közel 400 LE-t sajtolt ki a gépezetből...
Mivel az autóstársadalom valahol pont ugyanaz, mint a hifista, ráadásul a témakörhöz tartozik, megosztom veletek:

20+ évvel ezelőtt autókat tuningoltam. Mivel akkor még Európában is ismeretlen volt, Magyarországon pedig pláne, így a gyújtásrendszert érintő gyújtáserősítőkkel, gyújtáskábelekkel, extra nagyfeszültségű transzformátorokkal, stb. kezdtem el foglalkozni.
Akit érdekelt a dolog, beszereltem (beszereltük) az autójába és ha elégedett volt az eredménnyel vásárolt, ha nem, legalább kipróbálta. A három évnyi tuningolás alatt egyetlen egy autóból sem kellett kiszerelni a gyújtástuning elemeit, legfeljebb azért, mert a tapasztalatok alapján nagyobbra váltottak.
Nagyon sok "polgári" autóba, motorcsónakba, néhány repülőbe(!) és sok versenycsapat versenyautójába, -motorcsónakjába belekerültek az eszközök.
Mivel nem szokványos "mechanikai", tipikus autószerelős megoldásokról volt szó, ezért a "szakma" meg persze a rengeteg önjelölt autóguru köpködött rám (ránk) - pont ugyanúgy placebót, önpszichózist kiabáltak, mint itt.

A lehetőséget mindenkinek fenntartottam, hogy jöjjön el, próbálja ki az elektronikákat, vigye el járművét próbapadi mérésre, aztán folytassuk a beszélgetést, esetleg beszélgessenek el azon felhasználókkal, versenyzőkkel (is), akik már használták.
Pontosan annyi - az adott eszközökről nulla információval, tapasztalattal rendelkező ám rendkívül hangos ember - jött el kipróbálni, ismerkedni, tapasztalni, mint ahányan az avx-ről eljöttek megtapasztalni a különböző vf-eket, "homokos bőrzsákokat", "megfoghatatlan baromságokat"...
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Ne felejtsük el, milyen célból indította earforce ezt a topicot évekkel ezelőtt:

1. bemutatni a hókuszpókuszokat - levonni belőlük a konzekvenciát, ha bárki próbált már bármit ezek közül, azt megossza.

2. igen, elrettentő céllal, hogy túl sok értelme nincs ezeknek. drága idejét (és pénzét) töltse/költse mással/másra, de ha már feltétlenül audiobuzulni akar, akkor első körben kezdje a szobaakusztiával és NE ezekkel!.


tehát szó nincs arról, hogy a már megbolondult kutyü mániások kizárólagos homokozója lenne ez a topic, és aki nem akar homokozni velük, nem ugrik fejest a dagonyába közéjük, az mind rosszindulatú ellenség.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2018.12.06., csüt. 14:17

...közel 400 LE-t ... ráköltött vagy 4 millió forintot...
Itt ugye neha igen olcso, sok “loeröröl” beszamolo leirasok vannak.

Sok penzert könnyü ! ...nem mondom, hogy az garancia a tisztessegre, jóságra ! ...de azt igen: a gombokért kategoriaugrasu csoda - talan nem csak nekem erdekes - fokozott hatast kelt: erdeklödest, “remenyt”*, szkepticizmust, fejbeni biztositekok lecsapását.

*: nekem jol esik, ha olyan erzetem lesz zenehallgatas közben, hogy ha felkelnek a hallgatoi székböl es 1.5 metert mennek, ott van a müvesznö ( az egesz nagyzenekar még nincs nálam ! :-)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

chord írta:
2018.12.05., szer. 18:21
Sok furcsaság tárháza a hifinek ez a része, de olykor nem árt arra is gondolni, hogy amikor az ilyen dolgokkal telizsúfolt rendszerből minden segédeszközt eltávolítunk, és beteszünk pl. egy sokkal jobb CD játszót, akkor az utóbbi összeállítás nagy valószínűséggel sokkal jobban fog szólni, mint előtte hallott, gyengébb, megtámogatott rendszer.
Sokszor megtapasztaltam már ugyanezt, aminek az lett a következménye, hogy felhagytam a "misztikus" kísérletekkel. Nem akarok állást foglalni a szokásos igen/nem vitában, egyszerűen ilyen szinten nem érdekel a "jobb" hangzás kergetése. Azt sem értem, az itt hadakozó felek miért nem fogadják el, hogy a másiknak egyszerűen úgy jó, élvezetes, logikus, ahogy csinálja.

Volt kollégám egy matuzsálem korú Opel GT-t tuningolt éveken át. Nagyon komoly fejlesztéseket hajtott végre, közel 400 LE-t sajtolt ki a gépezetből, tényleg döbbenet volt vele közlekedni, ám a kocsi gyakorlatilag élhetetlen volt, mindenhol csövek, kábelek tekeregtek az utastérben is, no és ráköltött vagy 4 millió forintot, miáltal félbolondként tekintett rá mindenki. Majd mikor a szerkezetet szénné törte egy gyorsulási versenyen, vett egy gyári sportkocsit. Pár héttel később megkérdeztük tőle, na mit fog elsőként tuningolni a paripán. Meglepetésünkre azt válaszolta, hogy "Ezen? Semmit! Így jó, ahogy van."

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ZolaBA írta:
2018.12.06., csüt. 12:05
LIMAR írta:
2018.12.06., csüt. 09:04
Akik érdemben hozzászóltak régen (NJ, Penna...), már jó ideje leléptek. Sehol semmi mozgás, csak itt (meg néha a kazettás deckekben és a tunerekben, XXI. század! ). Rémisztő az állapot.
...és akkor valaki bedobja, hogy "miattatok lépett le XY meg ZZS" és mindenki érezze szarul magát!! :D Az ezoterikus mert ezo, a szkeptikus mert szkeptikus, az új mert minek szól bele, a régi mert minek tudja, a csendes mert miért hallgat, stb. stb. ;)

Szerintem amúgy hasznos volt a tápszűrős eszmecsere, ezek után nem vennék drága és műgyantába öntött eszközt.
Azért én meggondolnám :) mert pl egy ilyen szűrőben nem lehet elromló alkatrész, anno Lizard-wizard csekély 100eFt-ért kínálta. Na, ehhez képest Udvardi Karcsi kiöntött szűrőjében biztosan még kevesebb alkatrész lehet, ezért nekem megajánlotta kedvezményes 240eFt-ért. Tehát annak kutya kötelessége nem tönkre menni. Vagy mégis?
Csatolmányok
post-17157-083271500 1346838407.jpg
post-17157-083271500 1346838407.jpg (66.19 KiB) Megtekintve 1368 alkalommal

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

[/quote]
Szerintem amúgy hasznos volt a tápszűrős eszmecsere, ezek után nem vennék drága és műgyantába öntött eszközt.
[/quote]
Ezek szerint sohasem lesz pl. Sonus Faber hangsugárzód, mert drága, a keresztváltója pedig ki van öntve műgyantával...

Úgy látom, a "tápszűrős eszmecseréből" sajnos, pont a lényeget nem értetted meg - megpróbálom újra.
Teljesen mindegy, hogy egy tápszűrőt ki gyárt, teljesen mindegy, az ki van-e öntve műgyantával, vagy nincs, ha a hülye user (természetesen kizárólag magamat értem eme jelző alatt) a pl. 100 W terhelésre tervezett szűrőre csak azért is (mert azt hiszi spórol vele) ráköti erősítőjét, vagy akár komplett rendszerét, az előbb-utóbb tönkremegy.

...és ha érdekel, elárulom neked, melyik az a tápszűrő amelyik valóban és szó szerint hegyekben állt a nagykereskedőknél és a gyártónál, mert tervezési hiba miatt tönkrementek, a tulajdonosaik pedig mehettek a "sóhivatalba", ráadásul még csak ki sem volt öntve műgyantával - PS Audio PPP.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

LIMAR írta:
2018.12.06., csüt. 09:04
Akik érdemben hozzászóltak régen (NJ, Penna...), már jó ideje leléptek. Sehol semmi mozgás, csak itt (meg néha a kazettás deckekben és a tunerekben, XXI. század! ). Rémisztő az állapot.
...és akkor valaki bedobja, hogy "miattatok lépett le XY meg ZZS" és mindenki érezze szarul magát!! :D Az ezoterikus mert ezo, a szkeptikus mert szkeptikus, az új mert minek szól bele, a régi mert minek tudja, a csendes mert miért hallgat, stb. stb. ;)

Szerintem amúgy hasznos volt a tápszűrős eszmecsere, ezek után nem vennék drága és műgyantába öntött eszközt.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

hollohazi írta:
2018.12.06., csüt. 10:11
Hogy ne csak negatívumokról beszéljünk, én megköszönném earforce fórumtársnak, hogy felhívta a figyelmemet a Schallwand audiora. Tényleg hálás vagyok érte.
Hozzáértőknek rövidesen fel szeretnék tenni egy műszaki jellegű kérdést a cég által kölcsönözhető mérőeszközökről, talán használható válaszban lesz részem.
A jövő héten elhoznak hozzám kipróbálni néhány, a Schallwand által is használt kék lámpát.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Hogy ne csak negatívumokról beszéljünk, én megköszönném earforce fórumtársnak, hogy felhívta a figyelmemet a Schallwand audiora. Tényleg hálás vagyok érte.
Hozzáértőknek rövidesen fel szeretnék tenni egy műszaki jellegű kérdést a cég által kölcsönözhető mérőeszközökről, talán használható válaszban lesz részem.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Muszáj?
De most komolyan.
Ez egy elvileg szakmai, technikai fórum.
"Hosszu" ideje semmiről se szól, mint a megfoghatatlan baromságokról. Totál lejáratása az AVX-nek ez az egész, ami itt folyik.
Először a VF, aztán most meg ez az ezoterikus izé. Komolyan égnek áll már a hajam tőle. Valós, megfogható, kontrollálható műszaki információ jó ideje már nulla. Akik érdemben hozzászóltak régen (NJ, Penna...), már jó ideje leléptek. Sehol semmi mozgás, csak itt (meg néha a kazettás deckekben és a tunerekben, XXI. század! ). Rémisztő az állapot.
[/quote]

Egy "szakmai, technikai fórumnak" pl. nem arról kellene szólnia, hogy ha többen is érzékelnek, tapasztalnak egy-egy nem szokványos jelenséget, ami javítja a rendszerek hangját, növeli a zenehallgatási élvezetet, akkor azt minél többen megtapasztalják, minél többen elgondolkodjanak rajta és közösen próbáljanak rá elfogadható magyarázatot találni?

Egy "szakmai, technikai fórumnak" pl. nem arról kellene szólnia, hogy ha nem is találnak magyarázatot egy-egy jelenségre, akkor legalább a maximumot hozzák ki belőle?

Egy "szakmai, technikai fórumnak" pl. nem arról kellene szólnia, hogy ha valaki be tud(na) mutatni akár 5-6 nem szokványos, ám a hangminőséget jelentősen javító jelenséget, tárgyat - hogy utána valós élményekről, tapasztalatokról lehessen beszélgetni -, akkor a "fórumlakók" legyenek olyan "tökösek", hogy ne a hififoteljükből "köpködjenek", hanem emeljék már fel a seggüket és menjenek el tapasztalni, szemet, fület nyitogatni?

Egy "szakmai, technikai fórumnak" pl. nem arról kellene szólnia, hogy az észlelt jelenségekre valós, fizikai alapon magyarázható és kontrolláltan bármikor reprodukálható megoldásokat találjanak hozzáértők - mint ahogy tették ezt pl. a vf esetében nem avx-es fórumlakók?

Egy "szakmai, technikai fórumnak" NEM arról kellene szólnia, hogy mindenféle valós tapasztalat, megismerés, próba nélkül azokat köpködjék folyamatosan, akik nyitottabb szemmel (füllel) szemlélik a világot!

Egész halkan kérdezem, nem lehetséges, hogy a hifi-technika fejlődésének a hangminőség javulásának jelenleg a gondolkodásmód szab határt? Szerintem (és még nagyon sokak szerint) igen.

A felvetéseimtől függetlenül, úgy gondolom, ezt a topikot is be kellene zárni, mert valós beszélgetések, információcserék, együttgondolkodások itt sem valósulhatnak meg - pont úgy, mint a vf-ek esetében.
...és ugye abban egyetértünk, ezen topik "működését" ugyanúgy nem a topik címében említett eszközöket kipróbálók, azokkal tapasztalatot szerzők akadályozzák, mint ahogy a vf-topikot sem a különböző virtuális földeket valójában kipróbálók vitték a játszótéri homokozó szintjére.

A "megfoghatatlan baromság" emlegetése helyett pl. vehettél volna te is néhány zacskó kék gyöngyöt és feltehetted volna azokat az általam javasolt helyekre - még csak meg sem kellett volna köszönnöd, hogy a bemutatótermedben a hangkép mennyivel jobb lett tőle (azaz lenne, ha kipróbálnád)...
Azért megemlítem, van olyan bemutatóterem, ahol kipróbálták, csoportosan többször is meghallgatták és bár magyarázatot (még) nem találtak rá, de használják - "a megfoghatatlan baromságot".
longkft.hu/audioblog/

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

hosszu írta:
2018.12.06., csüt. 08:50
...és akkor talán végre vissza is kanyarodhatnánk a topik témájához.
Muszáj?
De most komolyan.
Ez egy elvileg szakmai, technikai fórum.
"Hosszu" ideje semmiről se szól, mint a megfoghatatlan baromságokról. Totál lejáratása az AVX-nek ez az egész, ami itt folyik.
Először a VF, aztán most meg ez az ezoterikus izé. Komolyan égnek áll már a hajam tőle. Valós, megfogható, kontrollálható műszaki információ jó ideje már nulla. Akik érdemben hozzászóltak régen (NJ, Penna...), már jó ideje leléptek. Sehol semmi mozgás, csak itt (meg néha a kazettás deckekben és a tunerekben, XXI. század! ). Rémisztő az állapot.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Csak hogy mindenki lássa, miről is van szó.
Ezek voltak azok a tápszűrők. Nálunk hegyekben álltak, amiket visszahoztak, mivel egy idő után valamennyiben leégett valami. Szétszedni nem lehetett, ki volt öntve műgyantával, levélnehezéknek túl nagy volt. Mentek a kukába (amúgy jó drága volt - 150-200 eFt akkor). Amikor még működött, mindegyik jelentős hőt termelt. Egy idő után az egész test átmelegedett. Nem is bírta egyik sem sokáig.
A hatása egyesek szerint pozitív volt, mások szerint negatív. Szerintem semmi.
[/quote]

A tisztánlátás és tisztán láttatás érdekében némi kiegészítés:

A Limar-ban a szokásos, kondenzátorokra, tekercsekre épülő és kis fogyasztású készülékekhez tervezett változatokat árulták.
NEM, amiről én írtam NEM ezek a szűrők, ezekhez semmi közük sem gondolkodásmódban, sem "működésben", sem hatásban.

A korszak egyik igencsak elismert cége a ClearAudio hasonló tervezésű tápszűrői - amiből 50-60 darabot láttam és magam is használtam az évek alatt legalább 10 darabot - szintén ki voltak öntve műgyantával, szintén melegedtek és tönkrementek és szintén "hegyekben álltak" - ha a tisztelt user (pl. én) a CD-re, előfokra (vagyis kis teljesítményre) tervezett szűrőket integrált erősítőkre, végfokokra kötve használta.

...és akkor talán végre vissza is kanyarodhatnánk a topik témájához.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

viszont en még tényleg nem tudom erre a valaszod: nem tudom, hogyan kell erteni Töled a "ha ugyanazt a home bogyókat egy Nobel díjas orvosporfesszor írja fel, akkor a gyógyulás egy hét, ha a mezei körzeti orvos, akkor három hónap, ha ..." ? kétled, vagy Te is ismered, hogy így van ?
Én a home bogyókban nem hiszek, nem használom, nem vagyok rászorulva. Azt elfogadom, hogy gyógyulni szándékozó emberek egy csoportján hasznos. Amit írtam a Nobel díjas prof és Örzsenéni ajánlása persze csak túlzás. Mert a home bogyóknál, és a többi placebo izénél, természet gyógyászok némely típusánál, és itt az ezotériás hifis bigyóknál is sokszoros hatás erősítő az, hogy ki az aki ezt ajánlja érdekből vagy csupán abból az okból kifolyólag, hogy ez nála drog/kábítószerként hat, szabadulni se nem tud, se nem akar. Viszont önmagát és környezetét nagy energiával képes szuggerálni hogy ez jó. Az már egy következő fokozat, amikor ezt üzleti érdekből-haszonnal csinálja.

Nővérem mindenféle alternatív gyógyászatban hisz, 66éves korára összeszedett jópár nyavalyát. Csomó alternatív gyógymóddal kísérletezett, egyiktől sem javult semmit, évről évre romlott az állapota. Ha tetszik neki, ha nem, hagyományos gyógyszerekkel tartja magát úgy ahogy. Én 33éve parlagfű allergiás vagyok, nagyon ajánlotta, home bogyókkal ki lehet gyógyulni belőle, hallott olyan emberről, aki hallott ilyen esetet. Mivel én nem hiszek a home bogyókban, plusz a pollen és más allergiákból állítólag nem lehet kigyógyulni, csak tünetkezelni, ezért maradtam a nyáron szedett antihisztamin gyógyszereknél. De milyen érdekes, az Alföldön a parlagfű pollen koncentráció semmit nem csökkent évről-évre sem, hiába kaszálgatnak útszélén. És mégis, utóbbi 5évben drasztikusan csökkent a pollenérzékenységem, egyre kevesebb bogyót kell bevennem. Mitől is? Életmódváltás, étrend változás vega irányba, stressz csökkenés. Mindezt home bogyók nélkül.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2018.12.04., kedd 07:42
...Tudom vannak akik úgy gondolják, hogy a tudomány már minden hatást feltárt, a világot megismertük, leírtuk egyenletekkel és kész....
jelentkezzen, aki ezt igy gondolja !!! de tenyleg. csodalkoznek, ha lenne.
komolyan szerintem senki sem gondolhatja ezt.

a fejlödes folyamatos, de nyilvan rengeteg ma még (?) megmagyarazhatatlan dolog, jelenseg is van.

azt nem mondom evvel, hogy ezt a tenyt, nem lehet/igyekeznek "ügyeskedök" kihasznalni, oda is misztikumot hintve, ahol nincs, ott is keresve, ahol szinte teljes a tudomanyos leiras pontossaga.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

twinastir írta:
2018.12.04., kedd 19:04
T... amiben hitt azt nagyon tudta tolni..simán eladott volna az eszkimóknak is hűtőszekrényt.....
ez szerintem is klucsdolog az ezoterikus ezsközöknel, söt: a kevesse ezoterikus dolgoknal is tudjuk, hogy mas a hatasa egy jo, ügyes eladonak, mint egy erdektelennek.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”