Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tonyka írta:
2018.12.08., szomb. 21:34
bitrograde írta:
2018.12.08., szomb. 21:12
Látom, sikerült összekeverni a gazdasági szavazatot az ízlés kérdésével. Véleménye mindenkinek lehet, de nem az dönti el, kinek van igaza, hogy hányan vannak vele azonos véleményen.
Természetesen lehet azt mondani, hogy a közízléssel semmi probléma nincs, a vizuális és mozgókép-kultúra egyetlen feladata a szórakoztatás, és azt maradéktalanul el is látja. A kérdés csak az, hogy ezt milyen minta alapján jelentitek ki.
Egy példa a hiteles és megalapozott véleményre:
A művészi világot meg egyszerűen nem értem, ciki nem ciki. A művészettel az a baj, h minél agyamentebb dologról van szó annál művészibbnek nevezhetjük. Így aztán az amúgy sztem beteg emberek kiélheti az agybajukat, amit aztán a megfelelő közönség állva tapsol. Éljenezve, ez teljesen újszerű, ilyet még sosem láttunk, zseniális, és stb. :smile32:
Megyek, beülök az X-faktor elé, hátha hallok egy értékes zenei produkciót. ;)
Biztos vagyok benne, h te sem értesz meg mindent a világban, bár lehet te mindent is értesz. Kb. ugyanolyan vagy, mint egy opera rajongó, aki betéved a tucc tucc világába. Aztán elkezdi bizonygatni, az opera mennyire értékes, mikor más meg eret tudna vágni tőle. A tucc tucc meg mennyire szemét, és semmilyen, mégis milliók vonaglanak rá. Szeretem amikor valaki csak úgy eldönti, mi az értékes, és mi nem. A két tábor közt csak annyi a különbség, h mi szemétben turkálók nem kesergünk a művészfilmek számunkra értéktelen mivolta miatt. Ameddig ti keseregtek napestig az igénytelenség mértékéről, mint akiknek beakadt az a bizonyos lemez.
Mégsem X-faktor, hanem opera lesz ebből ma este. Jó éjt!

youtu.be/iotllswLIRs
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

bitrograde írta:
2018.12.08., szomb. 21:12
Látom, sikerült összekeverni a gazdasági szavazatot az ízlés kérdésével. Véleménye mindenkinek lehet, de nem az dönti el, kinek van igaza, hogy hányan vannak vele azonos véleményen.
Természetesen lehet azt mondani, hogy a közízléssel semmi probléma nincs, a vizuális és mozgókép-kultúra egyetlen feladata a szórakoztatás, és azt maradéktalanul el is látja. A kérdés csak az, hogy ezt milyen minta alapján jelentitek ki.
Egy példa a hiteles és megalapozott véleményre:
A művészi világot meg egyszerűen nem értem, ciki nem ciki. A művészettel az a baj, h minél agyamentebb dologról van szó annál művészibbnek nevezhetjük. Így aztán az amúgy sztem beteg emberek kiélheti az agybajukat, amit aztán a megfelelő közönség állva tapsol. Éljenezve, ez teljesen újszerű, ilyet még sosem láttunk, zseniális, és stb. :smile32:
Megyek, beülök az X-faktor elé, hátha hallok egy értékes zenei produkciót. ;)
Biztos vagyok benne, h te sem értesz meg mindent a világban, bár lehet te mindent is értesz. Kb. ugyanolyan vagy, mint egy opera rajongó, aki betéved a tucc tucc világába. Aztán elkezdi bizonygatni, az opera mennyire értékes, mikor más meg eret tudna vágni tőle. A tucc tucc meg mennyire szemét, és semmilyen, mégis milliók vonaglanak rá. Szeretem amikor valaki csak úgy eldönti, mi az értékes, és mi nem. A két tábor közt csak annyi a különbség, h mi szemétben turkálók nem kesergünk a művészfilmek számunkra értéktelen mivolta miatt. Ameddig ti keseregtek napestig az igénytelenség mértékéről, mint akiknek beakadt az a bizonyos lemez.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

bitrograde írta:
2018.12.08., szomb. 21:12
Látom, sikerült összekeverni a gazdasági szavazatot az ízlés kérdésével. Véleménye mindenkinek lehet, de nem az dönti el, kinek van igaza, hogy hányan vannak vele azonos véleményen.
Természetesen lehet azt mondani, hogy a közízléssel semmi probléma nincs, a vizuális és mozgókép-kultúra egyetlen feladata a szórakoztatás, és azt maradéktalanul el is látja. A kérdés csak az, hogy ezt milyen minta alapján jelentitek ki.
Egy példa a hiteles és megalapozott véleményre:
A művészi világot meg egyszerűen nem értem, ciki nem ciki. A művészettel az a baj, h minél agyamentebb dologról van szó annál művészibbnek nevezhetjük. Így aztán az amúgy sztem beteg emberek kiélheti az agybajukat, amit aztán a megfelelő közönség állva tapsol. Éljenezve, ez teljesen újszerű, ilyet még sosem láttunk, zseniális, és stb. :smile32:
Megyek, beülök az X-faktor elé, hátha hallok egy értékes zenei produkciót. ;)
Itt most egyszerre több igazság is van, csak többen több szemszögből nézzük ezt a nagy összetett kérdést.

A mozi már régóta nem elsősorban a művészetről szól. Ahogy emlékszem már negyven éve is volt egy-egy művészmozi, nem túl nagy kihasználtsággal, eleve kevés ülőhellyel. Szinte ugyanaz a néhány fős közönség látogatta, míg a "kommersz"
csupán szórakoztató mozi meg dübörgött.

Mivel ez az iparág is eladásból él, nyilván azt fogja árulni, amit el tud adni. Ez az minta, ami döntő.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Látom, sikerült összekeverni a gazdasági szavazatot az ízlés kérdésével. Véleménye mindenkinek lehet, de nem az dönti el, kinek van igaza, hogy hányan vannak vele azonos véleményen.
Természetesen lehet azt mondani, hogy a közízléssel semmi probléma nincs, a vizuális és mozgókép-kultúra egyetlen feladata a szórakoztatás, és azt maradéktalanul el is látja. A kérdés csak az, hogy ezt milyen minta alapján jelentitek ki.
Egy példa a hiteles és megalapozott véleményre:
A művészi világot meg egyszerűen nem értem, ciki nem ciki. A művészettel az a baj, h minél agyamentebb dologról van szó annál művészibbnek nevezhetjük. Így aztán az amúgy sztem beteg emberek kiélheti az agybajukat, amit aztán a megfelelő közönség állva tapsol. Éljenezve, ez teljesen újszerű, ilyet még sosem láttunk, zseniális, és stb. :smile32:
Megyek, beülök az X-faktor elé, hátha hallok egy értékes zenei produkciót. ;)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Ha végre sikerül leülni a vászon elé kikapcsolódásra, szórakozásra vágyom, szimplán- nélkülözve minden nemes építő, oktató, nevelő célt. Na most üssetek! :D

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

bitrograde írta:
2018.12.08., szomb. 20:31
Csupa értékes, művészi és emberi értéket hordozó, az egyén és ízlésének épülését támogató, maradandó alkotás. Alig találni köztük ellenpéldát.
Könyörgöm, vessetek a mókusok elé!!!
Csak halkan kérdezem - ha 100-ból mondjuk 99 embernek tetszik és még moziba is elmegy megnézni, de te fanyalogsz és hasonlókat írsz - biztosan minden rendben van az értékítéleteddel?
Lehet szidni az egyirányú utcában a sok ökröt, aki szembe jön veled, de lehet, hogy nálad van a bibi?
gondolkodik.gif
:D

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

bitrograde írta:
2018.12.08., szomb. 20:31
[
Viccet félretéve: a közízlés sajnos gyalázatos állapotban van.
Ismételten neked, véleményed szerint, a te világodból kitekintve. Nekem sokszor az a furcsa, magukat komolynak mondó, magasan szárnyaló gondolkodású emberek. Hogyan nem értik meg az egyszerű halandó emberek igen egyszerű világát. Ami egyáltalán nem bonyolult. Haza megy az ember a melóból, beizzítja a rendszert, hátradől, és szórakozik egy jót. Reggel meg újra elindul melóba. Nyilván van igazságod, rengeteg gyenge film van, az említett T3 is ilyen. De a napokban megtekintett új Predatort-tól is epét hánytam. Van ami már nekem szemét fogyasztónak is kritikán aluli. Viszont pl. Végtelen háború tisztességes iparosmunka. Egyszerű lelkekből vagyunk egy páran, bizonyos szintig kedvelem a komolyabb drámai, és egyéb alkotásokat. Ehhez viszont hangulat kell nekem, nem vágyom állandóan agyalásra, épp elég nekem napközben a külvilág magvas gondjaiból. A művészi világot meg egyszerűen nem értem, ciki nem ciki. A művészettel az a baj, h minél agyamentebb dologról van szó annál művészibbnek nevezhetjük. Így aztán az amúgy sztem beteg emberek kiélheti az agybajukat, amit aztán a megfelelő közönség állva tapsol. Éljenezve, ez teljesen újszerű, ilyet még sosem láttunk, zseniális, és stb. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Tonyka írta:
2018.12.08., szomb. 20:16
Csutka írta:
2018.12.08., szomb. 20:09


Én azt nem értettem meg soha, hogy akkor minek nézik meg ezek az emberek? Mit várnak? gondolkodik.gif
Megnézik, majd a következőt is és - "az előző volt a legalja mindennek, de a következőnek sikerült mélyebbre süllyednie - hulladék".
gondolkodik.gif
Titkon ők is jól szórakoznak, csak nem vallják be maguknak, nekünk meg pláne nem :D

A Marvel filmek java hozza a megszokott szintet, egy - egy alkotás néha kiemelkedik a többi közül, ilyen a Deadpool, v a Bosszúállók 1, és a mostani Végtelen háború. De a Venom pl. nekem bejött, szóval megmártóztam jó mélyen a szemétben, egész az aljáig merültem. ;peace;
nyakig a sz......jpg

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tonyka írta:
2018.12.08., szomb. 19:05
Helyes, h hozzátetted szerinted. Sokak szerint meg nem, úgy, h nincs min vitázni.
Én úgy tudom, akkor szoktak vitázni, ha nem értenek egyet valamiben.
Egy meglátásom, vagy gondolatom van. Többször éreztem már így hasonló fikázások esetén. Lehet nincs valóságalapja, de..... Úgy érzem vannak olyan emberek akik kipécézik az amúgy kifejezetten közönségsiker filmeket. Ami adott évben mondjuk a legnagyobb sikert könyvelheti el. Szóval az ilyen filmeket hangosan szokták ekézni. Néha dacnak, vagy simán csak azért is lehúzom, bebizonyítva, én különb vagyok, engem csak azért sem vesztek meg. Minél nagyobbat durran egy film, annál ellenszenvesebb lesz. Így aztán a végén nem is a filmről szól, mert lehetne az bármilyen, a tömegeknek tetsző azonnal filmipari hulladékká válik. gondolkodik.gif
Biztosan példát is tudsz mondani a nagy durranást lelki nyomoruk, intellektuális frusztráltságuk miatt lehúzó kritikákra és kritikusokra, akár itt is. :D
Viccet félretéve: a közízlés sajnos gyalázatos állapotban van. Ezért részben a "közönségsikerre" (valójában profitra) ácsingózó filmek és készítőik tehetnek, amiknek és akiknek semmi más céljuk nincs, mint hogy befektetést visszahozzák illetve megtérülni lássák. Csak nézd meg, mire költenek és mennyit, és hogyan térül meg mindez például a Terminátor 3. esetében, ami kb. csak a mozis bevételekből hozott világszerte 100 Millió dollárt (ennek 20%-a a tekintélyes gázsin és a másfél millió dolláros járulékos kényeztetésen felül Arnie-t illette). És akkor még nem beszéltünk az egyéb bevételekről (TV, DVD, BD, franchise, stb.). Itt találni egyébként a legtöbbet hozott filmek százas listáját. Csupa értékes, művészi és emberi értéket hordozó, az egyén és ízlésének épülését támogató, maradandó alkotás. Alig találni köztük ellenpéldát.
Könyörgöm, vessetek a mókusok elé!!!
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Csutka írta:
2018.12.08., szomb. 20:09


Én azt nem értettem meg soha, hogy akkor minek nézik meg ezek az emberek? Mit várnak? gondolkodik.gif
Megnézik, majd a következőt is és - "az előző volt a legalja mindennek, de a következőnek sikerült mélyebbre süllyednie - hulladék".
gondolkodik.gif
Titkon ők is jól szórakoznak, csak nem vallják be maguknak, nekünk meg pláne nem :D

A Marvel filmek java hozza a megszokott szintet, egy - egy alkotás néha kiemelkedik a többi közül, ilyen a Deadpool, v a Bosszúállók 1, és a mostani Végtelen háború. De a Venom pl. nekem bejött, szóval megmártóztam jó mélyen a szemétben, egész az aljáig merültem. ;peace;
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Tonyka írta:
2018.12.08., szomb. 19:05
Helyes, h hozzátetted szerinted. Sokak szerint meg nem, úgy, h nincs min vitázni. Egy meglátásom, vagy gondolatom van. Többször éreztem már így hasonló fikázások esetén. Lehet nincs valóságalapja, de..... Úgy érzem vannak olyan emberek akik kipécézik az amúgy kifejezetten közönségsiker filmeket. Ami adott évben mondjuk a legnagyobb sikert könyvelheti el. Szóval az ilyen filmeket hangosan szokták ekézni. Néha dacnak, vagy simán csak azért is lehúzom, bebizonyítva, én különb vagyok, engem csak azért sem vesztek meg. Minél nagyobbat durran egy film, annál ellenszenvesebb lesz. Így aztán a végén nem is a filmről szól, mert lehetne az bármilyen, a tömegeknek tetsző azonnal filmipari hulladékká válik. gondolkodik.gif
Én azt nem értettem meg soha, hogy akkor minek nézik meg ezek az emberek? Mit várnak? gondolkodik.gif
Megnézik, majd a következőt is és - "az előző volt a legalja mindennek, de a következőnek sikerült mélyebbre süllyednie - hulladék".
gondolkodik.gif

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

scaurus írta:
2018.12.08., szomb. 07:39
Vagy kihalóban van a fórum (ezen szekció) vagy a fórumlakókat már annyira nem izgatják a képregényfilmek (amiknek kb. 2/3-a filmipari hulladék, szerintem).

Csak mert 12+ órája nem érkezett egy hozzászólás sem az előzeteshez és értékelés ("lájk") is csak kettő van.

Mondjuk, számomra az előző rész is csalódást keltő volt, így még jómagam se néztem meg az előzetest...
Helyes, h hozzátetted szerinted. Sokak szerint meg nem, úgy, h nincs min vitázni. Egy meglátásom, vagy gondolatom van. Többször éreztem már így hasonló fikázások esetén. Lehet nincs valóságalapja, de..... Úgy érzem vannak olyan emberek akik kipécézik az amúgy kifejezetten közönségsiker filmeket. Ami adott évben mondjuk a legnagyobb sikert könyvelheti el. Szóval az ilyen filmeket hangosan szokták ekézni. Néha dacnak, vagy simán csak azért is lehúzom, bebizonyítva, én különb vagyok, engem csak azért sem vesztek meg. Minél nagyobbat durran egy film, annál ellenszenvesebb lesz. Így aztán a végén nem is a filmről szól, mert lehetne az bármilyen, a tömegeknek tetsző azonnal filmipari hulladékká válik. gondolkodik.gif
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

MGMART írta:
2018.12.08., szomb. 16:44
Nem 2/3 a hulladék, hanem 11/12.
Gyalázkodó kritikákat is szívesen olvasnánk :smile29:
[/quote]

keress rá a hozzászólásaimra :)

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Nem 2/3 a hulladék, hanem 11/12.
[/quote]

Gyalázkodó kritikákat is szívesen olvasnánk :smile29:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

scaurus írta:
2018.12.08., szomb. 07:39
Vagy kihalóban van a fórum (ezen szekció) vagy a fórumlakókat már annyira nem izgatják a képregényfilmek (amiknek kb. 2/3-a filmipari hulladék, szerintem).

Csak mert 12+ órája nem érkezett egy hozzászólás sem az előzeteshez és értékelés ("lájk") is csak kettő van.

Mondjuk, számomra az előző rész is csalódást keltő volt, így még jómagam se néztem meg az előzetest...
Nem 2/3 a hulladék, hanem 11/12.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

MGMART írta:
2018.12.08., szomb. 12:47
TSanyi írta:
2018.12.08., szomb. 11:23
[quote=irishcream post_id=2321241 time=1544259135 user_id=35901

Ez most M/e/GMART! :D
31_1_21.gif Ez jó poen volt! bravo.gif
Srácok, vegyük ezt a témát komolyan! Ne poénkodjatok :smile52:
[/quote]

......jóvanna, sajnálom.....vagyis nem is...... :smile29:

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

TSanyi írta:
2018.12.08., szomb. 11:23
[quote=irishcream post_id=2321241 time=1544259135 user_id=35901

Ez most M/e/GMART! :D
31_1_21.gif Ez jó poen volt! bravo.gif
[/quote]

Srácok, vegyük ezt a témát komolyan! Ne poénkodjatok :smile52:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2018.11.20., kedd 14:12
Én tegnap este az új Coen-testvérek filmet ültem végig. A The Ballad of Buster Scruggs megint csak nem való mindenkinek. A hat részből álló szkeccsfilmnek szerintem négy darabja sikerült jobban, és nem tartozik közéjük az első; úgyhogy aki belevágna, ne adja fel rögtön, mert lemarad a közepének felejthetetlen pillanatairól. Tényleg nem akarok spoilerezni, elég legyen annyi, hogy nem csupán zseniálisan komponálnak képileg (és hangilag: lásd a nyitójelenetet), és nem csak az abszurditáshoz (és a morbiditáshoz) rendelkeznek kiváló érzékkel, de mindezekbe burkolva olyan tartalmak is felsejlenek a filmszövet alól, melyek arról tanúskodnak: nagyon is érző és gondolkodó fickókkal van dolgunk. Liam Neeson- és Tom Waits-rajongóknak pedig egyébként is kötelező darab. A Netflixen csorog.
Ajánlásodra, a héten a Németországba oda-vissza repülőutamon volt ez a programom, iPad-en :rolleyes:

Nem bántam meg, nagyon jól szórakoztam, és nekem emlékezetes marad a Coen-fivérek (bocs, nővérek) eme új alkotása.

Érdekes, nekem az első darab is nagyon tetszett, ez nyilvánvalóan egy morbid fekete paródia, ahogy a tökéletesen borotvált, makulatlan fehér ruhás bandita választékos szavakkal, ékes körmondatokban és énekelgetve előadja a “emberbarát” filozófiáját az arizonai Monument Valley sziklái között a legdurvább texasi redneck akcentussal és stílusban (nálam kötelező volt a felirat, pedig folyékonyan beszélek angolul) miközben halomra gyilkol mindenkit, aki az útjába kerül, no az igazán aranyat ér :D A vándorszínészes és az aranyásós darabok szerintem a gyöngyszemek, az utolsó, fejvadászos darabnak viszont nem fogtam a lényegét (val’sz’eg túl fáradt voltam már este 11 után, repülőn, nagyon durva két nap után, kialvatlanul), azt menézem majd ismét.

Coenék nagyot alkottak (végre ismét), bár ez nem lenne blockbuster a mozikban, mert, ahogy írtad, nem az átlagközönséget célozza.

Én azért egy 8/10-zel, és “felnőtteknek feltétlenül ajánlom”-mal jutalmazom a magam részéről a The Ballad of Buster Scruggs-ot
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

[quote=irishcream post_id=2321241 time=1544259135 user_id=35901

Ez most M/e/GMART! :D
[/quote]

31_1_21.gif Ez jó poen volt! bravo.gif

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

scaurus írta:
2018.12.08., szomb. 07:39
Vagy kihalóban van a fórum (ezen szekció) vagy a fórumlakókat már annyira nem izgatják a képregényfilmek (amiknek kb. 2/3-a filmipari hulladék, szerintem).

Csak mert 12+ órája nem érkezett egy hozzászólás sem az előzeteshez és értékelés ("lájk") is csak kettő van.

Mondjuk, számomra az előző rész is csalódást keltő volt, így még jómagam se néztem meg az előzetest...
Engem egyáltalán nem izgatnak a képregényfilmek, főleg ha szuperhősösek. Fikarcnyit sem. Néha azért meg-megnézek egyet, hogy aztán megállapíthassam: továbbra sem hoznak lázba :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

MGMART írta:
2018.12.08., szomb. 09:05
scaurus írta:
2018.12.08., szomb. 07:39
Vagy kihalóban van a fórum (ezen szekció) vagy a fórumlakókat már annyira nem izgatják a képregényfilmek (amiknek kb. 2/3-a filmipari hulladék, szerintem).

Csak mert 12+ órája nem érkezett egy hozzászólás sem az előzeteshez és értékelés ("lájk") is csak kettő van.

Mondjuk, számomra az előző rész is csalódást keltő volt, így még jómagam se néztem meg az előzetest...
Nem érnek rá a népek filmeket nézni és róluk beszélgetni ,mert növelni kell a hangsugárzók számát, mérni-telepíteni ,8 szubot összehangolni, basszuscsapdát tervezni, lecserélni mindent PA vonalra.Szóval sok még a munka a rendszerekkel mire alkalmasak lesznek filmek megtekintésére :D
Ez most M/e/GMART! :D

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

scaurus írta:
2018.12.08., szomb. 07:39
Vagy kihalóban van a fórum (ezen szekció) vagy a fórumlakókat már annyira nem izgatják a képregényfilmek (amiknek kb. 2/3-a filmipari hulladék, szerintem).

Csak mert 12+ órája nem érkezett egy hozzászólás sem az előzeteshez és értékelés ("lájk") is csak kettő van.

Mondjuk, számomra az előző rész is csalódást keltő volt, így még jómagam se néztem meg az előzetest...
Nem érnek rá a népek filmeket nézni és róluk beszélgetni ,mert növelni kell a hangsugárzók számát, mérni-telepíteni ,8 szubot összehangolni, basszuscsapdát tervezni, lecserélni mindent PA vonalra.Szóval sok még a munka a rendszerekkel mire alkalmasak lesznek filmek megtekintésére :D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Vagy kihalóban van a fórum (ezen szekció) vagy a fórumlakókat már annyira nem izgatják a képregényfilmek (amiknek kb. 2/3-a filmipari hulladék, szerintem).

Csak mert 12+ órája nem érkezett egy hozzászólás sem az előzeteshez és értékelés ("lájk") is csak kettő van.

Mondjuk, számomra az előző rész is csalódást keltő volt, így még jómagam se néztem meg az előzetest...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Érdekes kétszer álltam neki a harmadik évadnak és nekem sem jött be semmilyen szinten... -:(
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”