Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2018.12.09., vas. 09:18
Ha így kérded, akkor nem "puska" :) (umm6)

Értem, hogy a jóság összetett, mégis, a felsorolt paraméterek azért jócskán számítanak és amikor nem friss az élmény akkor homályosodik az emlék. Persze erre lehet részben megoldás 1-1 hang figyelése.
A puskamikrofon nagyon más, mint amit használsz, ezért böktem rá, bocs!

Valójában a "jóság" önmagában is igen gyorsan meghatározható (ha ez a cél), bármennyire is összetett. Amikor egy ételről véleményt alkotsz, ahhoz szükséged van-e arra, hogy rögtön előtte egy másik ételt is egyél? Ha így teszel, csak relativizálsz és leginkább azt fogod észrevenni, melyik sósabb, csípősebb, édesebb... de ezeknek (szerintem) nincs sok közük ahhoz, hogy melyik étel finomabb. Ahogy talán zenehallgatásnál, festmény-, szobor-, filmnézésnél sem szükséges, hogy egyszerre több alkotás álljon rendelkezésre a véleményünk kialakításához. Tudom, hogy a HiFi sokaknál elsősorban a különbségek kereséséről szól, ez tartja életben ezt a topikot is, de a gyorstesztek és az apró differenciák (szerintem) nem visznek közelebb minket a célhoz, a minőségi zenehallgatáshoz.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2018.12.09., vas. 09:08
Az a módszer arra jó, hogy megállapítsd, melyik verziónak több/kevesebb a basszusa/közepe/magasa, vagy melyik hangosabb/halkabb, vagy melyiknek mennyire széles/keskeny a színpada. Csak hát ezeknek nincs sok közük ahhoz, hogy melyik lesz a "JOBB".

Puskamikrofonnal mit és hogyan mérsz?
Ha így kérded, akkor nem "puska" :) (umm6)

Értem, hogy a jóság összetett, mégis, a felsorolt paraméterek azért jócskán számítanak és amikor nem friss az élmény akkor homályosodik az emlék. Persze erre lehet részben megoldás 1-1 hang figyelése.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2018.12.09., vas. 05:50
A működő módszer az azonnali váltás...

... egy előre néző puskamikrofon mérése és a két oldalsó fülem mást fog be :)
Az a módszer arra jó, hogy megállapítsd, melyik verziónak több/kevesebb a basszusa/közepe/magasa, vagy melyik hangosabb/halkabb, vagy melyiknek mennyire széles/keskeny a színpada. Csak hát ezeknek nincs sok közük ahhoz, hogy melyik lesz a "JOBB".

Puskamikrofonnal mit és hogyan mérsz?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ZolaBA írta:
2018.12.09., vas. 05:50
... A működő módszer az azonnali váltás...
Egyetértek: különbség detektálására ez a módszer.
Arra, hogy melyik a jobb, arra könnyen lehet, hogy nem (rövid idöre figyelemfelhívó vs. “ élhetö”).
Arra, hogy melyik az objektíven helyesebb, nem is tudom van-e reális módszer ( meg kinek mennyire érdekes ez)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

chord írta:
2018.12.08., szomb. 22:30
Vannak egészen furcsa 'koncentráció-aberrációk', el sem hinnétek. Hogy amikor tesztelünk, akár otthon, egyedül, hogy az sokszor miért zsákutca.
Sajnos tudtam, hogy lesz valami a videóban így azonnal feltűnt... de a dolog létező. pl. munkám kapcsán sok helyen megfordulok, és rászoktam a fotózásra, mert élőben néha szarvas hibák felett is átsiklik az ember ami utólag rikít a fotókat visszanézve:)

Én most sokat tesztelek és mérek, hangsugárzót, dac-ot, elhelyezést, stb. Van két láncom és egy is elég lenne, másikat el lehetne adni, de még jobban érdekel annak eldöntése melyik legyen bekötve :D
Arra kellett rájönnöm, hogy mivel az eltérés nem nagyságrendi és még zenénként is változó, ha pl. egymás után hallgatom meg ugyanazt a számot egyszerűen nem emlékszem az előzőre, sokkal inkább a prekoncepció irányítja a véleményt. A működő módszer az azonnali váltás, pl. win10-en folyamatos lejátszás mellett lehet dac-ot váltani oda-vissza. Nem tudom ez ezo kütyükkel hogy mehet, pláne amikor valaki úgy mondja, hogy kell neki idő is mire hat (?).
Kb. azon kéne vitatkozni, hogy én vagyok a béna vagy más holtbiztos a hülyeségében :D de ezt persze ne!! :) inkább vallom magam bénának.

A mérés is érdekes ám, tegnap pl. a hangsugárzó döntésével játszottam picit, 1khz alatt semmi mérhető különbség, felette minimális 1-1 decibel görbületben, hallgatva pedig valóban komoly eltérések vannak! ez persze vélhetően műszakilag is alátámasztható, az egy előre néző puskamikrofon mérése és a két oldalsó fülem mást fog be :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord »

Minden tiszteletem, aki nagy energiákat belenyom a hangzásjavító dolgokba.
Egyetlen bökkenő, csak, a sok közül. Amely simán megkérdőjelezi az összes 'ugye hallod, hogy jobb lett??' tesztet.

Az, hogy érzékeléseink nem konstans függvény szerint működnek. Vannak egészen furcsa 'koncentráció-aberrációk', el sem hinnétek. Hogy amikor tesztelünk, akár otthon, egyedül, hogy az sokszor miért zsákutca.
Csak a látás-érzékeléshez tudok példát, de aki fixre kijelenti, hogy a hallásunkban ilyen nem lehet, az szerintem téved.

Arról a híres gorillás kísérletről van szó.
Egy videót kellett nézni, ahol fekete-fehér pólós emberek passzolgattak egymásnak, pár percig. A feladat az volt, hogy a megfigyelők számolják meg a sikeres passzokat. A tesztalanyok megoldásai szépen illeszkedtek a szignifikancia-elvárásokhoz, vagyis az átlag az kevés hibával teljesített.
Volt egy kérdés is, hogy láttak-e valami oda nem illőt, szokatlant. Az alanyok fele semmi különöset nem vett észre. De közben átsétált valaki egy gorillajelmezben, keresztbe, meg is állt kicsit....

És totálisan nem vették észre.

Ezt csak úgy, a tévedhetetlen, a 25 éve, meg 35 éve hifiző, aranyfüleknek üzenem...:)


youtu.be/vJG698U2Mvo

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

istvan01 írta:
2018.12.07., pén. 12:23
A piramis mennybe emeli a zene hallgatót és játszót ....... mert ha nem, akkor még igazítani kell rajta keveset leborulok.gif
Ezt maximálisan alátámasztom. Nálam mindég van egy piramis a hifitornyon. :)
Csatolmányok
pp1.JPG
pp1.JPG (367.06 KiB) Megtekintve 1464 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 06:27
Nem tudom, hogy mennyire veszik komolyan a hifi bemutatótermek a következő jelenséget, aminek detektálásánál anno épp jelen voltam egy high end bemutatóteremben.
Az volt a kísérlet tárgya, hogy a be nem kapcsolt,semmivel össze nem kötött, de mégis a hifi hálózathoz csatlakoztatott készülékek, hogy hatnak a jelenlévő hanglánc hangjára. Itt végül is könnyen megállapítható volt, hogy hatnak, de az érdekesség mégis az volt, hogy nem mindegy, hogy fázishelyesen, vagy nem fázishelyesen történik a csatlakoztatás.
Azért jutott ez eszembe, mert a Schallwand audio kezdő lépésként a lakásban, házban jelenlévő elektromos eszközök fázishelyes csatlakozásának beállítására kölcsönöz kézi készülékeket:
https://schallwand.com/epages/154df95e- ... 20Miete%22
Van ebben a csomagban egy olyan kézi készülék is, ami a a különböző elektromos eszközök zavarhatásait, annak mértékét jelzi, úgy gondolom, ez egy széles sávú, egyszerű, hangkijelzésű, elektromágneses hullám érzékelő lehet.
Gondolom, a jelenlévők mindegyikének fázishelyesen van csatlakoztatva a készüléke, de fordított-e már valaki gondot arra is, hogy a többi eszközénél/pl. tv/, ugyanezt megtegye?
Láttam már elrettentő példát úgynevezett hifi studióban arra, hogy pl. fordítva voltak bekötve az összekötő kábelek, gagyi elosztókkal, földön fekvő kábelekkel. Nem tudom, hogy lehet kiaknázni így, az épp bemutatni kívánó rendszer potenciálját.
Nem lehet,hogy csak úgy magától jól szólt varázslás nélkül??? gondolkodik.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

"a kicsorbult penge újra éles lesz, a gyümölcs jobban ízlik, a hús nem romlik meg. Ezenkívül a piramisok feltöltik az embert energiával, erővel és harmóniával ajándékozzák meg"
A piramis mennybe emeli a zene hallgatót és játszót ....... mert ha nem, akkor még igazítani kell rajta keveset leborulok.gif

http://tgy-magazin.hu/holisztika/a-piramisok-ereje
Csatolmányok
TGY_2002-08_166_full.jpg
TGY_2002-08_166_full.jpg (20.87 KiB) Megtekintve 1622 alkalommal

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Shimano írta:
2018.12.07., pén. 11:13
hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 07:34
ZolaBA írta:
2018.12.07., pén. 07:18


borzasztó :D

A fázishelyesség egyszerű multiméterrel mérhető - így ez a termék csak egy újabb bizonyíték a lehúzásra ;)
Egy csomag kölcsönzésről van szó .
Egy bérelhető olcsó csomag a "hibák" felmérésére,aztán jöhetnek az ezt megoldó drága kütyük,ki van ez találva. :D
A marketing jól működik ezen a honlapon.Mondjuk nekem már sok és elég átlátszó is,de ezek szerint nem mindenkinek.
Átolvastam a honlap hírek rovatát,elég beszédes,
és már ebből is látszik hogy miről is van szó,és nem is értem azt hogy ez sokaknak miért is nem esik le. gondolkodik.gif
Vajon mi motiválhatja azokat,akik ilyesmire vevők? Lehet ezt kéne kibeszélni,mert nem úgy néz ki hogy csupán kíváncsiságról van szó.
szcientológia, globuli és tsi.
Ahogy mondod, ki van ez találva! :/

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »

hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 07:34
ZolaBA írta:
2018.12.07., pén. 07:18
hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 06:27
földön fekvő kábelekkel
borzasztó :D

A fázishelyesség egyszerű multiméterrel mérhető - így ez a termék csak egy újabb bizonyíték a lehúzásra ;)
Egy csomag kölcsönzésről van szó .
Egy bérelhető olcsó csomag a "hibák" felmérésére,aztán jöhetnek az ezt megoldó drága kütyük,ki van ez találva. :D
A marketing jól működik ezen a honlapon.Mondjuk nekem már sok és elég átlátszó is,de ezek szerint nem mindenkinek.
Átolvastam a honlap hírek rovatát,elég beszédes,
és már ebből is látszik hogy miről is van szó,és nem is értem azt hogy ez sokaknak miért is nem esik le. gondolkodik.gif
Vajon mi motiválhatja azokat,akik ilyesmire vevők? Lehet ezt kéne kibeszélni,mert nem úgy néz ki hogy csupán kíváncsiságról van szó.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Na és akkor elérkeztünk az ezotériás dolgok, jelenségek és hatások legfőbb kérdéséhez, hogy ezek mennyiben hatnak a zenehallgató helység tárgyaira, villamos berendezéseire és magára a hallgató személyre.

Rögtön meg lehet állapítani, hogy ebben a legnagyobb variánsa maga az ember, mint bonyolult és napról napra, óráról órára, de még percről percre is változó biológiai és emocionális szervezet. Az embert nem csak az adott pillanat állapotában ható környezet alakítja, módosítja, hanem az adott nap aktivitási, tevékenységi, ideg és munka terhelése, vagy éppen ezek pihentségi, relaxációs szintje.

Ha csak az adott pillanat környezeti hatásai lehetnek pl légnyomás, meleg-hidegfront, csapadék, szél, páratartalom, elektroszmog, ebben a szmogfelhőben a Schumann frekvenciák intenzitása, de még a Nap alfa sugárzása, röntgen és UV szintje, földmágnesség, ionoszféra változása, napfolt tevékenység, de talán még a neutrínók is, ha bár ez utóbbiról úgy tudjuk, kölcsönhatás nélkül képes áthaladni a Föld teljes keresztmetszetén.
Az utóbbi, Föld környezetét is befolyásoló tényező aktuális változását követő honlap:
https://geocenter.info/en/monitoring/schumann
https://www.disclosurenews.it/en/dni-wx/space-weather/

Sonny

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Sonny »

ZolaBA írta:
2018.12.07., pén. 08:01
Persze persze a hifiben a Harbeth-eket ezer ember tervezte 200 évig a legtökéletesebb hangért, minden más terméknél pedig még annyi se várható el, hogy a fázist jó helyre kössék :D
:D :smile29:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kupecke írta:
2018.12.06., csüt. 19:08
....Ilyenkor ki kell kapcsolni, nem a készülékben, hálózatban van a hiba. Nyugtató fürdő stb. és másnap minden ugyan olyan jól szól, mint korábban ;)
kicsit tul kategorikus ez igy. sokszor a befogadoban van, de nem mindig
vlaca írta:
2018.12.06., csüt. 19:23
...Nekem volt egy időszakom, amikor akkuról ment a hifi(macmini forrás, dac, d osztályu végfok), akkor is voltak napok amikor rosszabbul szólt....
ezo megfejtesi lehetöseg: a falon tul a kek szin helyett valami hangzasrombolo szin lett (a szomszednal, 2 hazzal arrebb, ....) :smile29:
pszicho megfejtesi lehetöseg: a befogado = hallgato fél állapota
áltudomanyos megfejtesi lehetöseg: front, aminek para-, nyomas- es egyeb valtozasa nem csak rank, hanem hangzasara, keszülekekre es hang terjedesere hatassal van (ez utobbi szerintem igaz, csak a merteke igen kicsi :-))
huszti-zsolt írta:
2018.12.06., csüt. 20:08
...elfogadnánk, hogy adott pillanatban mi magunk vagyunk alkalmatlanok a befogadásra?! ...
egyetertek, magam is ezt probaltam leirni:
avl2 írta:
2018.12.06., csüt. 19:02
...a masodik resz: persze, nekem (is) volt/van/lesz ilyen. A befogado psziches allapotatol, leterheltsegetöl, gondolatok mozgasatol nagyon sokminden függ. ...
hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 05:45
Az, hogy egy rendszer épp rosszul szól, azt a hálózat, a lelkiállapot aktuális állapotán túl a meteorológiai viszonyok, pontosabban az adott légtömeg fizikai paraméterei is befolyásolhatják, tapasztalatom szerint. Ez nyilván attól is függ, hogy milyen gyakori a szellőztetés a hifi szobájában, azaz mennyire érvényesül az épp fölöttünk lévő légtömeg, elektromos töltöttségi állapota, abszolút és relatív páratartalma, vagy egyéb olyan tulajdonsága,amire nincs egyértelmű magyarázat, de mégis érzékeljük/orvosmeteorológia/.
szerintem is van ilyen hatas; a merteke szamomra nagyon kerdöjeles, illetve kinek mekkora az erzekenysege erre
ugyanaz a front mindenkire maskepp hat, ez szerintem elfogadhato es ismert: van, aki aludni kevesbe tud, van, akinek feje, izületei, stb. faj, es persze van, aki eszre sem veszi

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

istvan01 írta:
2018.12.07., pén. 07:40
Aztán, piszokul tudom sajnálni az angolszáz hifis barátainkat, nekik nincs lehetőségük az optimális dugó-fázis keresgélésre, mert náluk nem forgathatók a dugók leborulok.gif
:D Ez viszont nálunk sem jön rosszul, ha jól tudom ott kötelező/szabványos a fázis/nulla helye, így a 110-240V -os készülékek IEC aljzata vélhetően annak megfelelően van bekötve. De már olyat is hallottam, hogy ilyenben nem szabad megbízni, mert lehet fordítva is. Persze persze a hifiben a Harbeth-eket ezer ember tervezte 200 évig a legtökéletesebb hangért, minden más terméknél pedig még annyi se várható el, hogy a fázist jó helyre kössék :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 06:27
Nem tudom, hogy mennyire veszik komolyan a hifi bemutatótermek a következő jelenséget, aminek detektálásánál anno épp jelen voltam egy high end bemutatóteremben.
Fázis helyesség és a be nem kötött, villamos hálózatba be nem dugott készülékek fázis helyes hangzás befolyása ... ja.
Akik erre buknak, azok pl miért nem gyakorlatoznak azzal is, hogy a fali konnektor vezetékekben melyik dróton érkezzen a fázis-nulla és esetleg a védővezető? Van ám jó pár variáció ebben is, ne unatkozzon a tökéletességre vágyó hifis :ohnoohnoohno:
Ja, hogy a falban tilos a drótokat cserélgetni? a kék az csak nullát vihet, zöldsárga meg védő vezető lehet?
Aztán, piszokul tudom sajnálni az angolszáz hifis barátainkat, nekik nincs lehetőségük az optimális dugó-fázis keresgélésre, mert náluk nem forgathatók a dugók leborulok.gif

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

ZolaBA írta:
2018.12.07., pén. 07:18
hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 06:27
földön fekvő kábelekkel
borzasztó :D

A fázishelyesség egyszerű multiméterrel mérhető - így ez a termék csak egy újabb bizonyíték a lehúzásra ;)
Egy csomag kölcsönzésről van szó .
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

hollohazi írta:
2018.12.07., pén. 06:27
földön fekvő kábelekkel
borzasztó :D

A fázishelyesség egyszerű multiméterrel mérhető - így ez a termék csak egy újabb bizonyíték a lehúzásra ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Nem tudom, hogy mennyire veszik komolyan a hifi bemutatótermek a következő jelenséget, aminek detektálásánál anno épp jelen voltam egy high end bemutatóteremben.
Az volt a kísérlet tárgya, hogy a be nem kapcsolt,semmivel össze nem kötött, de mégis a hifi hálózathoz csatlakoztatott készülékek, hogy hatnak a jelenlévő hanglánc hangjára. Itt végül is könnyen megállapítható volt, hogy hatnak, de az érdekesség mégis az volt, hogy nem mindegy, hogy fázishelyesen, vagy nem fázishelyesen történik a csatlakoztatás.
Azért jutott ez eszembe, mert a Schallwand audio kezdő lépésként a lakásban, házban jelenlévő elektromos eszközök fázishelyes csatlakozásának beállítására kölcsönöz kézi készülékeket:
https://schallwand.com/epages/154df95e- ... 20Miete%22
Van ebben a csomagban egy olyan kézi készülék is, ami a a különböző elektromos eszközök zavarhatásait, annak mértékét jelzi, úgy gondolom, ez egy széles sávú, egyszerű, hangkijelzésű, elektromágneses hullám érzékelő lehet.
Gondolom, a jelenlévők mindegyikének fázishelyesen van csatlakoztatva a készüléke, de fordított-e már valaki gondot arra is, hogy a többi eszközénél/pl. tv/, ugyanezt megtegye?
Láttam már elrettentő példát úgynevezett hifi studióban arra, hogy pl. fordítva voltak bekötve az összekötő kábelek, gagyi elosztókkal, földön fekvő kábelekkel. Nem tudom, hogy lehet kiaknázni így, az épp bemutatni kívánó rendszer potenciálját.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Az, hogy egy rendszer épp rosszul szól, azt a hálózat, a lelkiállapot aktuális állapotán túl a meteorológiai viszonyok, pontosabban az adott légtömeg fizikai paraméterei is befolyásolhatják, tapasztalatom szerint. Ez nyilván attól is függ, hogy milyen gyakori a szellőztetés a hifi szobájában, azaz mennyire érvényesül az épp fölöttünk lévő légtömeg, elektromos töltöttségi állapota, abszolút és relatív páratartalma, vagy egyéb olyan tulajdonsága,amire nincs egyértelmű magyarázat, de mégis érzékeljük/orvosmeteorológia/.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

Vinkler írta:
2018.12.06., csüt. 21:31
Persze, hogy előferdült! És nem érted, pedig tegnap olyan jó volt minden! Aztán elkezdesz gondolkodni. Lehet mégis arrébb raktad a macit a polcon... gondolkodik.gif
Képtelenség. Egy több mint másfél éves tapasztalattal rendelkező akusztikai mérnökkel dolgozom együtt napi szinten és ha valaki, ő tudja hogy maciknak hol a helye.
IMG_20181112_184403_Bokeh-864x1152.jpg
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

earforce írta:
2018.12.06., csüt. 16:23

Más: az egyébként -nekem- nagyon tetsző rendszerem elé leültem pár napja este úgy hogy egész nap minden be volt kapcsolva és ebből kifolyólag üzemmeleg volt minden. A hallott hang nem tetszett. Valószínű lelkiállapot vagy a hálózat vagy valami nem volt megfelelő. 1 óra után abba is hagytam a szenvedést. Mi lehetett az oka nem tudom. De nem esett jól. Ilyen veletek is előfordult már?
Persze, hogy előferdült! És nem érted, pedig tegnap olyan jó volt minden! Aztán elkezdesz gondolkodni. Lehet mégis arrébb raktad a macit a polcon... gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

vlaca írta:
2018.12.06., csüt. 19:17
Mobil és desktop környezetekben a f.lux app pont ezt próbálja meg orvosolni.
Újabb LG IPS monitorokon van "Reader Mode", szintén erre. Én nagyon szeretem, már többeket rábeszéltem emiatt LG monitorra és mindenkinek bejött :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SSS »

huszti-zsolt írta:
2018.12.06., csüt. 20:08
A Xerxesben sehol, semmiféle filc réteg nincs csillapításként. Hacsak a tányérra nem tett filckorongra gondolt. Továbbá elég nehéz elképzelni, hogy egy lakásban bent rapid jelleggel megszívja/kiszárad változások mennének végbe folyamatosan, egy nap különbséggel.
Tényleg minden mögé ezoterikus magyarázatot kell keresni ahelyett, hogy elfogadnánk, hogy adott pillanatban mi magunk vagyunk alkalmatlanok a befogadásra?! (Én álltam már fel koncerten és mentem haza mert elviselhetetlen volt SZÁMOMRA, miközben nagyon is hiteles emberek szerint aznap éppen kiemelkedő zenei esemény történt ott.)
[/quote]

ok, én hiszek neked, különösen mivel veled is átbeszéltem ezt anno, és akkor is ezt mondtad. De igazából abban sincs különösebb okom kételkedni aki megvette a xerxest, és amikor jó pár hónappal később összefutottunk ezt elmondta. Igazából mindegy is nem akartam vitákat generálni, nekem ez a story inkább vicces kategória sem mint komoly. Arról szól ami a téma volt, hogy mennyire befolyásolja a hangulat is a zenehallgatást.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Amit leírtál, annak függvényében bizonyára nem.
Earforce saját rendszeréről több képet megosztott, ott nem láttam "vízelenyelő" anyagokat, ami esetlegesen a hangzást befolyásolnák ezen irányba.
Amire én utaltam, az pl. (egy megközelítés kiragadva a sok-sok közül), hogy volt hajdanában-danában egy Hermész Triszmegisztosz nevű jóember, akinek tulajdonított táblácskáin ( Tabula Smaragdina) ilyesfélék találhatóak, hogy ami lent van, az ugyan az, mint fent van, ennek analógiájára mindhatom, hogy ami bent van, az kint van, meg ilyenek, ha már ezo topicban vagyunk :napsut:
szerk. közben újabb hozzászólás érkezett ezt SSS posztjára válaszoltam

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”