Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12682
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7374
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2018.12.13., csüt. 12:09
Beszélgetés az Aston Valkyre V12-es 11.000 rpm-ig pörgő motorjának tervezőjével:

Bár erre haladna a világ... :napsut:
Ezért az autóért a motorját kivéve nem tudok lelkesedni.
Hogynézmárki?!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Beszélgetés az Aston Valkyre V12-es 11.000 rpm-ig pörgő motorjának tervezőjével:

youtu.be/pk8ZrN__nmA


Bár erre haladna a világ... :napsut:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Lemmy9 írta:
2018.12.13., csüt. 08:19
Tőlem is egy napi Porsche recska. 36_3_1.gif

De ebből nem maradt por se! :D
Szerencsére ritkán látni ilyet. Ez is előszériás autó volt, közúti teszt során gyulladt ki.
(Javaslom a Google képkeresőben a "burning Tesla" kifejezést, lesz néhány jó kép :)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Acme írta:
2018.12.12., szer. 20:27
Tonyka írta:
2018.12.12., szer. 20:21
Érintős, IOS, hagyjuk már lecseng két perc alatt, erre bekebelezte az egész világot.
Látod, itt a párhuzam! Musk okos ember, sose vitattam: meg akarja játszani az Apple-csodát autóban.

Hogy miért nem tapsolok örömömben?

Mert - hozzád hasonlóan, ha jól értem - utálom, ha egy cég telibe hülyének néz, és elvárja, hogy mosolyogva fizessem a borsos felárat, csak mert ők olyan menők. Mert ők a Prémium. Mert ők egyszer valahol, valamiben előbbre voltak, mint a többi.

Éljen a verseny! :smile53:
Lassan csak összecsiszolódunk. Megértem az álláspontod, én is haragszom az almás cégre. Sokat változott Jobs óta, és nem előnyére. Habár drága volt, mégis kaptál valamit, ami kiválóan működött, és elől járt. Ma ez már közel nem így van, megváltozott a mentalitás. Profit orientált lett az egész, az innovációk garmadájából semmi sem maradt. Fejét vesztette a cég. Egyelőre Musk megvan a Teslának, idáig minden bejött neki, zseniális faszi. Teljesen mind1, miben merül ez ki. Azt látom kellő innováció van az autóikban. Valószínűleg ezeknek egy része nem az ő tudásának köszönhető. Mégis jó dolog elengedni a mérnökök kezét, alkossatok gyerekek. Nincs értelme az X felnyíló ajtajának, vagy a hosszú üvegtetőnek, az ülések formájának, mégis ütős párosítások. Ahogyan a Modell 3 szellőzőrendszere is zseniális, mint ahogy az önvezetéssel járó adatgyűjtés, hisz nekik van a legnagyobb adattömegük. Ezek mind mind jól fognak jönni a nem túl távoli jövőben. Sok sok apró előny, sok kicsi meg sokra megy. Aztán még csak az autógyártásról beszéltünk, hol vannak még az elektromos tárolóik, amik nagyon nagyon jól szerepelnek a világban. No de legyen már tőlem is egy Porsche :D Igaz elektromos lesz a lelkem.
porsche.jpg
porsche.jpg (82.98 KiB) Megtekintve 1394 alkalommal
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Tonyka írta:
2018.12.12., szer. 20:21
Érintős, IOS, hagyjuk már lecseng két perc alatt, erre bekebelezte az egész világot.
Látod, itt a párhuzam! Musk okos ember, sose vitattam: meg akarja játszani az Apple-csodát autóban.

Hogy miért nem tapsolok örömömben?

Mert - hozzád hasonlóan, ha jól értem - utálom, ha egy cég telibe hülyének néz, és elvárja, hogy mosolyogva fizessem a borsos felárat, csak mert ők olyan menők. Mert ők a Prémium. Mert ők egyszer valahol, valamiben előbbre voltak, mint a többi.

Éljen a verseny! :smile53:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Acme írta:
2018.12.12., szer. 20:11
Tonyka írta:
2018.12.12., szer. 20:02
Én azt gondolom lesz még olcsóbb modelljük is. Az autógyártásban azért jóval komolyabb a konkurencia, mint a telefonos világban. Ráadásnak kőkemény tőkeerős, óriási tapasztalatú cégek vannak. Hiszek abban, h az elektromos autó térnyerésével, csökkenni fognak az árak. A merci jövő nyárra ígéri az elektromos autóját. Csiga lassúsággal de csak elkezdenek mozgolódni. A VV is erősen nekiugrott a dolgoknak, ahogy az Audi is.
Szerintem hosszú távon a Tesla nem fog belemenni az árversenybe: pont ezért építik ezerrel a "brandet".
Telefonoknál nincs konkurencia? Nokia, Siemens, Sony, LG, a végén Microsoft... kőkemény tőkeerős cégek, óriási tapasztalattal. Már mind kiszállt. Jönnek a kínaiak.
Szerintem is csökkenni fognak az elektromos autó árak, de nem a Teslánál. Ők akkor akarják majd "learatni" a sok hájpot.
A VW image-et próbál javítani, az Audi pedig ugyanaz az cég... Őket is meg lehet érteni: ha te volnál a világ legnagyobb autógyártója, lecserélnéd a teljes modellpalettádat, csak mert van egy ici-pici konkurensed óriási pofával? Előbb hozza vissza a pénzt a most futó technológia.
A felsorolt telefonos cégek szarvashibát követtek el, az élen a Nokiával, talán nem kell bemutatni mi volt az. Egy friss cég csak akkor válhat naggyá ha azt hagyja az elkényelmesedett konkurencia. Nem mondom, h nincs párhuzam, sajnos a betokosodott öreg nagy autó gyártók rettenetes lassan reagálnak. Ne csak a prémiumról beszéljünk, ott a Ford, gigantikus cég, talán az egyetlen volt aki átvészelte önerőből a válságot. Akkor amikor mindenkinek az állam adott mankót. A hazájában a szeme előtt lesz naggyá a Tesla, még sem kapkod. Az a tortaszelet amit a Tesla megszerez egyre nagyobb, köszönhetően a Modell 3 remek számainak. Persze ezek a számok nem rengetik meg MÉG a nagyokat, megrántják a vállukat. Kb. ezt tették anno a nagy telefonos cégek is. Érintős, IOS, hagyjuk már lecseng két perc alatt, erre bekebelezte az egész világot.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Tonyka írta:
2018.12.12., szer. 20:02
Én azt gondolom lesz még olcsóbb modelljük is. Az autógyártásban azért jóval komolyabb a konkurencia, mint a telefonos világban. Ráadásnak kőkemény tőkeerős, óriási tapasztalatú cégek vannak. Hiszek abban, h az elektromos autó térnyerésével, csökkenni fognak az árak. A merci jövő nyárra ígéri az elektromos autóját. Csiga lassúsággal de csak elkezdenek mozgolódni. A VV is erősen nekiugrott a dolgoknak, ahogy az Audi is.
Szerintem hosszú távon a Tesla nem fog belemenni az árversenybe: pont ezért építik ezerrel a "brandet".
Telefonoknál nincs konkurencia? Nokia, Siemens, Sony, LG, a végén Microsoft... kőkemény tőkeerős cégek, óriási tapasztalattal. Már mind kiszállt. Jönnek a kínaiak.
Szerintem is csökkenni fognak az elektromos autó árak, de nem a Teslánál. Ők akkor akarják majd "learatni" a sok hájpot.
A VW image-et próbál javítani, az Audi pedig ugyanaz az cég... Őket is meg lehet érteni: ha te volnál a világ legnagyobb autógyártója, lecserélnéd a teljes modellpalettádat, csak mert van egy ici-pici konkurensed óriási pofával? Előbb hozza vissza a pénzt a most futó technológia.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/ ... mulatorra/

Az utolsó bekezdést be is másolom:

"Érdekes kérdés persze, hogy az autógyárak giga-megrendelései milyen következményekkel járhatnak a jövőre nézve. Egyrészt meggyőzhetik az akkumulátor-gyártókat arról, hogy érdemes sokszorosára növelni a gyártókapacitást, és ezzel az árak is csökkenhetnek. Ugyanakkor a jövőbeni fejlesztési lehetőségeket leszűkíti, hogy ezek a befektetések évtizedekre a Li-ion akkumulátorokhoz kötik az autóipart. Márpedig egyelőre egyáltalán nem tűnik biztosnak, hogy ez a műszaki megoldás hosszú távon is a legjobb."

Ezt mondom én is. És ez nagyrészt Musk "érdeme". Nem biztos, hogy olyan fényes ez a jövő...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Én azt gondolom lesz még olcsóbb modelljük is. Az autógyártásban azért jóval komolyabb a konkurencia, mint a telefonos világban. Ráadásnak kőkemény tőkeerős, óriási tapasztalatú cégek vannak. Hiszek abban, h az elektromos autó térnyerésével, csökkenni fognak az árak. A merci jövő nyárra ígéri az elektromos autóját. Csiga lassúsággal de csak elkezdenek mozgolódni. A VV is erősen nekiugrott a dolgoknak, ahogy az Audi is.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Tonyka írta:
2018.12.12., szer. 19:03
Acme írta:
2018.12.12., szer. 12:37

Musk nem titkolt szándéka az autók ájfónját létrehozni: dupla áron adni azt vagy kevesebbet, mint a konkurencia, mert "prémium". Eddig jól halad...
Úgy látom Tesla ügyben nem fogunk közös véleményen lenni. Igazad a Modell 3 megjelenéséig állhatná meg a helyét. Húzzunk akkor párhuzamot az almás céggel, mert előszeretettel emlegeted. Ez a párhuzam sztem addig tart, a két cég valami olyan újdonsággal jelent meg a piacon ami előre mutatott, és egyedi volt valamilyen szinten. A 3GS-t lazán megtudtam venni a maga idejében a szolgáltatómtól, ugyanígy egészen az 5S-ig. Ma már mondanom sem kell nem tehetem meg, brutál drágák lettek a legolcsóbb aktuális modellek is. Valóban keményen elszaladt a ló a céggel, méregdrágák a készülékei, 2 évvel lemaradva kullogok mindig az aktuális újdonsághoz képest. A Tesla ehhez képest kezdett nagyon drága modellekkel mára eljutott az ominózus Modell 3-ig. Jelentősen olcsóbb, mint egy S v X modell. Akár kinti árat, akár Európairól beszélünk, az árkülönbség megvan így is úgy is. Ha igazad lenne, akkor meg sem született volna az olcsóbb modell, mehettek volna tovább a méregdrága modellekkel. Musk, tartotta a szavát, ígért olcsóbb modellt, és meg is valósította. Ilyen tendencia az almás cégnél nincs, ők csak beígérnek olcsót, aztán tulajdonképpen az is drága lesz a legvégére. Megértelek, h unszimpatikus Musk, de próbáld őt félretenni, és objektíven szemlélni a cég valódi érdemeit. Így vagy úgy de erősen hatottak a világra.
Az Apple sem az iPhone XS-sel kezdett. Tudatosan építették fel a "prémium tömegcikk" image-et, amit nem sok más gyártónak sikerült eddig (talán a Ray Ban jut még eszembe). Musk szerint az autóiparban is meg lehet csinálni, ez lett a Tesla. Nagyon kell nekik a tömegmodell, mert az Apple sem a csúcs telefonok eladásaiból tart ott, ahol, hanem abból, hogy az olcsóbb modelljeik is brutálisan túl vannak árazva. A Model 3 az iPhone SE-nek felel meg. Tömeggyártónak lenni csak tömegmodellel lehetséges, ehhez a Model S még az USA-ban is túl drága.

Nem mondtam, hogy sikerül nekik; csak azt, hogy ez a terv. Ha elhinném Musk vízióját, vennék Tesla részvényt is :)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Acme írta:
2018.12.12., szer. 12:37

Musk nem titkolt szándéka az autók ájfónját létrehozni: dupla áron adni azt vagy kevesebbet, mint a konkurencia, mert "prémium". Eddig jól halad...
Úgy látom Tesla ügyben nem fogunk közös véleményen lenni. Igazad a Modell 3 megjelenéséig állhatná meg a helyét. Húzzunk akkor párhuzamot az almás céggel, mert előszeretettel emlegeted. Ez a párhuzam sztem addig tart, a két cég valami olyan újdonsággal jelent meg a piacon ami előre mutatott, és egyedi volt valamilyen szinten. A 3GS-t lazán megtudtam venni a maga idejében a szolgáltatómtól, ugyanígy egészen az 5S-ig. Ma már mondanom sem kell nem tehetem meg, brutál drágák lettek a legolcsóbb aktuális modellek is. Valóban keményen elszaladt a ló a céggel, méregdrágák a készülékei, 2 évvel lemaradva kullogok mindig az aktuális újdonsághoz képest. A Tesla ehhez képest kezdett nagyon drága modellekkel mára eljutott az ominózus Modell 3-ig. Jelentősen olcsóbb, mint egy S v X modell. Akár kinti árat, akár Európairól beszélünk, az árkülönbség megvan így is úgy is. Ha igazad lenne, akkor meg sem született volna az olcsóbb modell, mehettek volna tovább a méregdrága modellekkel. Musk, tartotta a szavát, ígért olcsóbb modellt, és meg is valósította. Ilyen tendencia az almás cégnél nincs, ők csak beígérnek olcsót, aztán tulajdonképpen az is drága lesz a legvégére. Megértelek, h unszimpatikus Musk, de próbáld őt félretenni, és objektíven szemlélni a cég valódi érdemeit. Így vagy úgy de erősen hatottak a világra.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Acme írta:
2018.12.12., szer. 12:37
...Már régen nem attól prémium valami, hogy tartós, vagy megbízható...
sajnos.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Tonyka írta:
2018.12.11., kedd 22:40
Valóban így van, ez fel is jogosítja a brandet a szabad rablásra. Készíthetnek kifejezetten rossz motorokat, leéghetnek az autóik, a presztízs mindent visz. Ma már messze nincs kötelezettség a masszív fanatikusok miatt. Már ami a tartósságot, és a hibamentességet illeti. Valóban a Lief is jobb nála. Nem is igazán szoktam érteni. Józan ész szerint, egy nagyobb, élhetőbb, villanyautónál a hatótáv ugye az legfontosabb, utána a töltési idő. Szóval ha több paraméterben egyértelműen jobb egy olcsóbb cucc, mi a fenéért vesz valaki majdnem dupla annyiért, rosszabbat. Tényleg ennyit jelent a név, nekem ez egyszerűen felfoghatatlan. De biztos az én készülékemben van a hiba, valami olyasmi lehet amit én nem érzek át.
A BMW egyértelműen prémium árakkal operál, megteheti, mert így is van vevőköre. Már régen nem attól prémium valami, hogy tartós, vagy megbízható...
Ismerek i3 tulajt, és nagyon jó áron hozzá lehet jutni, ha valaki a BMW finanszírozását választja hozzá, sőt, szoktak lenni bemutató autók Leaf ár alatt. Én akkor se venném, mert ronda mint a bűn... :ohnoohnoohno:
Hozzáteszem a Tesla üzleti modellje is ez: pl. elképesztően drága hozzá minden alkatrész. Nem véletlenül repkednek milliós Casco ajánlatok a Model S-re. Musk nem titkolt szándéka az autók ájfónját létrehozni: dupla áron adni azt vagy kevesebbet, mint a konkurencia, mert "prémium". Eddig jól halad...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Dehogy...... 😁
DSC_0022.JPG
DSC_0022.JPG (6.28 MiB) Megtekintve 1409 alkalommal
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

Nemsokára vége a fejtágításnak....és mehetünk kocsikázni..... :rolleyes:
DSC_0052.JPG
DSC_0052.JPG (6.48 MiB) Megtekintve 1396 alkalommal
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

DSC_0012.JPG
DSC_0012.JPG (7.11 MiB) Megtekintve 1375 alkalommal
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12682
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7374
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2018.12.12., szer. 08:33
Vinkler írta:
2018.12.12., szer. 08:24
avl2 írta:
2018.12.12., szer. 08:20
mi ez a hülyeség ? VW ? TDI ? BMW ? :smile29: (jo, tudom: mas szempontok vannak)
Elvégre az autós topicban vagyunk. :)
na ez az ! most autos topic vagy ilyen VW TDI meg BMW ? :D
Most erre mit mondjak?!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2018.12.12., szer. 08:24
avl2 írta:
2018.12.12., szer. 08:20
mi ez a hülyeség ? VW ? TDI ? BMW ? :smile29: (jo, tudom: mas szempontok vannak)
Elvégre az autós topicban vagyunk. :)
na ez az ! most autos topic vagy ilyen VW TDI meg BMW ? :D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12682
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7374
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2018.12.12., szer. 08:20
mi ez a hülyeség ? VW ? TDI ? BMW ? :smile29: (jo, tudom: mas szempontok vannak)
Elvégre az autós topicban vagyunk. :)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

mi ez a hülyeség ? VW ? TDI ? BMW ? :smile29: (jo, tudom: mas szempontok vannak)

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: violin »

DSC_0010.JPG
DSC_0010.JPG (5.04 MiB) Megtekintve 1398 alkalommal
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12682
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7374
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2018.12.11., kedd 23:11
Vinkler írta:
2018.12.11., kedd 22:50
Ebbe most eléggé képben vagyok hidd el. 15-ért kapsz egy jobbat, de nem a fullt.
Gyorsan összedobtam egy közepesen overkill változatot.
9293BD53-3F58-4344-8D4A-4030D2646F3D.jpeg
Én nem a neten nyomkodtam, hanem szalonból kaptam ajánlatot... Ide nem akarom feldobni, de ha gondolod át tudom küldeni priviben... Listaár és a valós ár között azért akad különbség, mint tudjuk.

Csak egy példa, ami nem is a legolcsóbb és DSG-s is 8.6-ért:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... s-12580319
Én is kaptam, azért mondom!
2 autóra, az egyik Passat, a másik Jetta. ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Vinkler írta:
2018.12.11., kedd 22:50
Ebbe most eléggé képben vagyok hidd el. 15-ért kapsz egy jobbat, de nem a fullt.
Gyorsan összedobtam egy közepesen overkill változatot.
9293BD53-3F58-4344-8D4A-4030D2646F3D.jpeg
Én nem a neten nyomkodtam, hanem szalonból kaptam ajánlatot... Ide nem akarom feldobni, de ha gondolod át tudom küldeni priviben... Listaár és a valós ár között azért akad különbség, mint tudjuk.

Csak egy példa, ami nem is a legolcsóbb és DSG-s is 8.6-ért:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto ... s-12580319
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12682
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7374
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2018.12.11., kedd 22:33
Vinkler írta:
2018.12.11., kedd 21:52
Acme írta:
2018.12.11., kedd 21:50


Az USA árért én is. 20 milláért inkább vicces.
Sok sajnos, DE egy jól felszerelt Passat 15.
Pár hónapja 150 lovas 2literes diesel, kézi váltós kombira, teljesen racionálisan extrázva 8.2 misis ajánlatot kaptam... 15ért már R32 van fullosan...

De hogy ne offoljak :rolleyes: tovább, inkább egy kis Porsche
Ebbe most eléggé képben vagyok hidd el. 15-ért kapsz egy jobbat, de nem a fullt.
Gyorsan összedobtam egy közepesen overkill változatot.
9293BD53-3F58-4344-8D4A-4030D2646F3D.jpeg
9293BD53-3F58-4344-8D4A-4030D2646F3D.jpeg (416.26 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Vinkler írta:
2018.12.11., kedd 22:29
Tonyka írta:
2018.12.11., kedd 22:23
Vinkler írta:
2018.12.11., kedd 21:52

Sok sajnos, DE egy jól felszerelt Passat 15.
Elektromos autó árakkal érdemes hasonlítani, mondhatjuk rá, h drága, és valóban. De akkor egy I3 minek kéne nevezni a adottságaival. Talán a presztízs csak nem minden már.
Akár tetszik, akár nem, a BMW prémium márka, prémium árazással. Nem kell megvenni, lehet venni aNissan Leaf-et is. ;)
Valóban így van, ez fel is jogosítja a brandet a szabad rablásra. Készíthetnek kifejezetten rossz motorokat, leéghetnek az autóik, a presztízs mindent visz. Ma már messze nincs kötelezettség a masszív fanatikusok miatt. Már ami a tartósságot, és a hibamentességet illeti. Valóban a Lief is jobb nála. Nem is igazán szoktam érteni. Józan ész szerint, egy nagyobb, élhetőbb, villanyautónál a hatótáv ugye az legfontosabb, utána a töltési idő. Szóval ha több paraméterben egyértelműen jobb egy olcsóbb cucc, mi a fenéért vesz valaki majdnem dupla annyiért, rosszabbat. Tényleg ennyit jelent a név, nekem ez egyszerűen felfoghatatlan. De biztos az én készülékemben van a hiba, valami olyasmi lehet amit én nem érzek át.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”