Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Köszönöm, azokkal is egyetértek, akik azt vallják, hogy belső kivitelezés, minőség az elsődleges.

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

CHZ írta:
2018.12.13., csüt. 13:43
Saját célra készül, megrendelésre nem vállalok erősítő építést. Nem hiszem, hogy több energiát igényel, fémváz kialakítása ami számomra problémásabb, ezt meg nem kerülhető meg. Fa megmunkálása már könnyebb, nem igényel különösebb ráfordítást. Feliratok elkészítése egyszerűen, gyorsan megoldható házilag.
Nagyon szép erősítőket építesz.Istvánnak tökéletesen igaza van,a külcsín-belbecs megítélésében valóban sokat tesz ,ha már ránézésre minőséginek tűnik valami...

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Saját célra készül, megrendelésre nem vállalok erősítő építést. Nem hiszem, hogy több energiát igényel, fémváz kialakítása ami számomra problémásabb, ezt meg nem kerülhető meg. Fa megmunkálása már könnyebb, nem igényel különösebb ráfordítást. Feliratok elkészítése egyszerűen, gyorsan megoldható házilag.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

CHZ írta:
2018.12.13., csüt. 11:03
Lassan, de halad a dobozolás.
tényleg látványos és esztétikus a kinézet. Én saját célra biztosan nem fordítanék ekkora energiát a kinézetre, ha viszont eladásra, vagy bemutató mintának készül, akkor megtérül. A külcsín az átlag vásárlóban minden esetben nagyot emel abban a hitben, hogy a tartalom és hangzás is ilyen kimagasló.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

istvan01 írta:
2018.12.13., csüt. 09:42
sutemenyx írta:
2018.12.12., szer. 18:37
Ja és szeretem a Drum'n'Bass-t, azzal is megkínáltam meg egyéb elektronikus zenékkel. Egyiknél sem volt vele gondom.
A 2A3-hoz kevéske a ECC83, ha maradunk a családnál, legalább 88-as kéne. Itt nem csupán a statikus Ra és Cg-k értékek számítanak, kell az áram stabilitás az erősebb meghajtó képességgel a lineárisabb, kisebb torzítású jobb freki működéshez, mindezt ezt úgy, hogy a csövek gyári paraméterei nagyot szórnak, élettartam során mozognak, de inkább romlanak.
Nálam a 2A3 csöveimet névlegesen Ra=1,2kohmos DHT cső hajtja, IT trafó csatolással. Persze ez túlbiztosítás, de így nem kell áramgenerátoros bizbaszon agyalni hozzá.
Részben igazad van, dyscusnak is. Megnéztem most mivan. Az előfok clippel, mert elkezdené pozitivba lenditeni a racsfeszultseget, de ott már folyna is áram, ugyhogy ott elbicsaklik az előfok 120k-s anodellenallasa. Szoval a teljes kivezerleshez valoban szukseges lenne valami elég izmos előfok. A korábban említett 1.8-2W kimeno teljesitmenyig viszont tökjo az ecc83. Ecc81-el is probaltam, azzal is mukszik, csak nem ott van a munkapont, egy hangyanyival kisebb a kivehető P meg tök mashogy torzit.

De nezzuk a jobbik oldalat: ha megelegszunk ennyi teljesitmennyel, akkor nincsenek széthajszolva legalább a csövek. Kicsit több, mint felteljesitmenyen futnak.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Lassan, de halad a dobozolás.
Csatolmányok
PP AMP DOBOZ 3.jpg
PP AMP DOBOZ 3.jpg (204.17 KiB) Megtekintve 2461 alkalommal

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

sutemenyx írta:
2018.12.12., szer. 18:37
Ja és szeretem a Drum'n'Bass-t, azzal is megkínáltam meg egyéb elektronikus zenékkel. Egyiknél sem volt vele gondom.
A 2A3-hoz kevéske a ECC83, ha maradunk a családnál, legalább 88-as kéne. Itt nem csupán a statikus Ra és Cg-k értékek számítanak, kell az áram stabilitás az erősebb meghajtó képességgel a lineárisabb, kisebb torzítású jobb freki működéshez, mindezt ezt úgy, hogy a csövek gyári paraméterei nagyot szórnak, élettartam során mozognak, de inkább romlanak.
Nálam a 2A3 csöveimet névlegesen Ra=1,2kohmos DHT cső hajtja, IT trafó csatolással. Persze ez túlbiztosítás, de így nem kell áramgenerátoros bizbaszon agyalni hozzá.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Értem. Az ECC83 meghajtóképességeinél inkább a dinamikára céloztam, mint a freki átvitelre.
A 300B-k ún. Clear Top csövek. Talán nem alkalmaznak gettert. Az RCA készített ilyen csöveket. Pl a barátom erősítője ilyen CT 6FQ7-el van tele. Ezek drágábbak mint a tükrös csövek. A technológiát nem ismerem. sad.gif
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ja és szeretem a Drum'n'Bass-t, azzal is megkínáltam meg egyéb elektronikus zenékkel. Egyiknél sem volt vele gondom.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2018.12.12., szer. 17:44
Süti! Az ECC 83 kicsit karcsú a meghajtáshoz. Nem? Minnél kisebb impedanciáról kellene hajtani. Ha gondolod, ingyen adok neked két orosz 6SN7 csövet, válogatottat, hadit, ehhez a projecthez. Csak a posta költséget kérem tőled, mivel csövem van, de pénzem nincs. :D Hidd el, a hang minőségében nagyon sokat jelent a korrekt meghajtás. Ugyan úgy, mint az autobias elvetése.
Közben én is haladtam a 300B-kel. Valahogy így fog kinézni:
20181212_142532.jpg
Szép ez a 300B. Kár, hogy nincs benne egy kis fémgőzölés valahol a teteje felé, mégszebb meg vintage-ebb lenne.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2018.12.12., szer. 17:44
Süti! Az ECC 83 kicsit karcsú a meghajtáshoz. Nem? Minnél kisebb impedanciáról kellene hajtani. Ha gondolod, ingyen adok neked két orosz 6SN7 csövet, válogatottat, hadit, ehhez a projecthez. Csak a posta költséget kérem tőled, mivel csövem van, de pénzem nincs. :D Hidd el, a hang minőségében nagyon sokat jelent a korrekt meghajtás. Ugyan úgy, mint az autobias elvetése.
Közben én is haladtam a 300B-kel. Valahogy így fog kinézni:
20181212_142532.jpg
Köszi a felajánlást, de azthiszem nem élnék vele. Van egyébként 5687 csövem is -az is jóval izmosabb-, de szempont volt, hogy a capri cuccaibol a lehető legtöbbet felhasználjak hozzá úgy, hogy elfogadható legyen a végeredmény. Az EL84-et sajnos nem lehet, mert azzal hányadék az egész és semmi mélye. Szóval megnéztem mik a lehetőségek, volt otthon 6H13C, azzal is remekül működik, csak nagyon sok anódfesz megy kárba az irdatlan autobias fesz miatt. Megnéztem mik vannak eladó cuccok a fórumon, láttam van 2A3, megnéztem az adatlapját, és megtetszett. Ugyhogy ezért lett ez. A kis ECC viszont szrintem viszonylag jol teszi a dolgát. Összesen 24pF a rácskapacitás a földelés felé, 60k körüli van az ECC fokozat kimenőimpedanciaja, ha a csövet annyinak veszem, mint a munkaellenallast (kb féltápon van az anodja). Ennek a kialakult szűrőnek olyan 110kHz körül lenne a felső határfrekvenciája, szóval az már bőven a hallható tartomány felett van. Fázistolásba még számíthatna, valószínűleg valamennyit számít is, de én füllel nem hallom, pedig háklis vagyok rá. Átment a Csajkovszkij - Diotörő teszten is. Nem lettek műanyagok a hegedűk és a rézfúvosok se. Azok szeretnek elszaródni rossz erősítő vagy tweeter fázishelyzettől. Szóval lehet, hogy jobb lenne erősebb előfokkal, de nem érzem szükségét. Mondhatnám, hogy "jovanezigy". Így ha van valakinek elfekvő caprija, akkor csak a 2A3-ak kellenek meg még pár nem túl drága alkatrész, és lehet belőle rittyenteni egy olcsó DHT erősítőt. Mondjuk úgy 30-40ezer forintból, ami azért egész olcsó.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Süti! Az ECC 83 kicsit karcsú a meghajtáshoz. Nem? Minnél kisebb impedanciáról kellene hajtani. Ha gondolod, ingyen adok neked két orosz 6SN7 csövet, válogatottat, hadit, ehhez a projecthez. Csak a posta költséget kérem tőled, mivel csövem van, de pénzem nincs. :D Hidd el, a hang minőségében nagyon sokat jelent a korrekt meghajtás. Ugyan úgy, mint az autobias elvetése.
Közben én is haladtam a 300B-kel. Valahogy így fog kinézni:
20181212_142532.jpg
20181212_142532.jpg (299.25 KiB) Megtekintve 2383 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Tulajdonképpen a teljes biast elő lehetne állítani sokszorozóval.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

CHZ írta:
2018.12.12., szer. 16:51
Egyszerű kapcsolás, néhány perc összedobni, + R/C szűréssel megfejelni. Negatív feszültséggel munkapontot is tudod optimalizálni.
Igen, nagyonrégen már találkoztam ilyesmivel. Talán valami kézi hordozható akkus fénycsőben volt valami hasonló sokszorozó. Csak ámultam hogy ilyet is lehet. Itt egyszerűbb a helyzet, a rácsnak nem kell teljesítmény.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Egyszerű kapcsolás, néhány perc összedobni, + R/C szűréssel megfejelni. Negatív feszültséggel munkapontot is tudod optimalizálni.
Csatolmányok
NONAME.JPG
NONAME.JPG (8.59 KiB) Megtekintve 2261 alkalommal

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

CHZ írta:
2018.12.12., szer. 16:17
Amit még lehetne, hogy az ecc-nek most külön fűtőszekunder van. Abbol lehetne csinalni -8..-10V rácsfeszítést
Feszültség kétszerezéssel 15-16V is összejöhet.
Nahát ez eszembe sem jutott. Köszi a tippet, lehet kipróbálom. Így már egész komoly előny is lehet belőle.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Amit még lehetne, hogy az ecc-nek most külön fűtőszekunder van. Abbol lehetne csinalni -8..-10V rácsfeszítést
Feszültség kétszerezéssel 15-16V is összejöhet.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

CHZ írta:
2018.12.12., szer. 15:52
sutemenyx írta:
2018.12.12., szer. 15:39
CHZ írta:
2018.12.12., szer. 15:13
Még biztos tudod növelni, 3W ki kéne, hogy jöjjön.
Nembiztos, mert jóval magasabb a katódbias fesz, mint az EL84-en. Most autobiast használ. Az eredeti EL84 kapcsolásban 8V, itt most 43V. Rács negativbias-szal menne, de ahhoz kéne egy plusztrafo. Viszont én mindenképp a capri trafoiból szerettem volna.
Így már valóban nem, mivel anódfeszt sem tudod növelni.
273V van az anódon, amiből 43V a bias. Egy tiz szazalek meg talan beleferhet. Azert is lenne jo, mert most 2db 2.2k a katodellenallas parallel. Egy szép 1K ellenállással szerintem épp sorsszerűen jó lesz. Talán egy 2.1-2.2W-ot ki fog magából préselni. Amit még lehetne, hogy az ecc-nek most külön fűtőszekunder van. Abbol lehetne csinalni -8..-10V rácsfeszítést, és akkor lehetne csökkenteni a katodbiast, amivel növelni a kivehető teljesitmenyt. Ugy talán 2.5w fölött is tudna.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

sutemenyx írta:
2018.12.12., szer. 15:39
CHZ írta:
2018.12.12., szer. 15:13
Még biztos tudod növelni, 3W ki kéne, hogy jöjjön.
Nembiztos, mert jóval magasabb a katódbias fesz, mint az EL84-en. Most autobiast használ. Az eredeti EL84 kapcsolásban 8V, itt most 43V. Rács negativbias-szal menne, de ahhoz kéne egy plusztrafo. Viszont én mindenképp a capri trafoiból szerettem volna.
Így már valóban nem, mivel anódfeszt sem tudod növelni.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

CHZ írta:
2018.12.12., szer. 15:13
Még biztos tudod növelni, 3W ki kéne, hogy jöjjön.
Nembiztos, mert jóval magasabb a katódbias fesz, mint az EL84-en. Most autobiast használ. Az eredeti EL84 kapcsolásban 8V, itt most 43V. Rács negativbias-szal menne, de ahhoz kéne egy plusztrafo. Viszont én mindenképp a capri trafoiból szerettem volna.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Még biztos tudod növelni, 3W ki kéne, hogy jöjjön.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ami csalódás, hogy direkt úgy forgattam a 2a3 foglalatait, hogy legjobban rá lehessen látni a fűtőszálakra, hogy majd biztos hangulatos lesz este. Dehát ez alig izzik, semmi nem látszik belőle.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

CHZ írta:
2018.12.12., szer. 14:29
sutemenyx írta:
2018.12.12., szer. 12:15
Egész jól szól. Méréseket teszek majd fel, most 40mA az anódáram a végfokcsöveken. 14Hz...27kHz a -3dB pontok 6ohm terhelessel.
Gyorsan, ötletesen összedobtad. Mekkora teljesítmény vehető ki?
Köszi! Kívülről még hagyján, de a belsejét inkább nem mutatom meg. Lehet azért szebben, és technikailag jobban is csinaálni. Bőven. A teljesítményt egyelőre még nem tudom pontosan. 6ohmon megnéztem, 9.2Vpp körül kezd el clippelni, ami kb 1.8Wrms @ 6ohm, de még modositok rajta. Még elvileg picit lehet emelni az anódáramon, látszik is hogy csak a szinusz egyik oldala kezd el clipelni. Szóval ha beállítottam úgy a munkapontot, hogy a legjobban ki tudja magát futni, akkor majd megmérem 4-6-8ohm terhelésekkel, és akkor mérek majd torzítást is.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

sutemenyx írta:
2018.12.12., szer. 12:15
Egész jól szól. Méréseket teszek majd fel, most 40mA az anódáram a végfokcsöveken. 14Hz...27kHz a -3dB pontok 6ohm terhelessel.
Gyorsan, ötletesen összedobtad. Mekkora teljesítmény vehető ki?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

dys-cus írta:
2018.12.12., szer. 12:21
Milyen csővel hajtod a 2A3-at?
Szinten capribol bontott sargafeliratos ecc83-mal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”