Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Gondolom nem hagytad ki :)
Nem hagytam kint, bent hagytam. :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Láttam akciós Mark Levinson monoblokkokat a Tesco-ban! Jól szól de nagyon melegszik... :D :rolleyes:
Csatolmányok
111.jpg
111.jpg (58.7 KiB) Megtekintve 3300 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

küldjek címet ahol hamarabb kicsomagolják mintsem leérne a kőre a doboz alja ? :)
Öreg hájgendes már nem kapkod készülékek után, maximum levegőért, mikor azokat emelgeti. :)

Nincs itt semmi látnivaló kérem, annyiról van szó, hogy Ákos kifejlesztett egy új hangszert, amihez berendelt vagy két doboznyi akkord és kottafüzetet, mint ahogy a dobozokon is látható!
Valóban sokszorosítottam pár kottát, mert a helyi pávakörben elő akarom adni a haverokkar, Bud Spancer és Terence Hill Lalalalalala c. klasszikusát.
https://www.youtube.com/watch?v=iC8LGHYOBhM&t=81s
M-Scaler és Dave?
;)
Olyan kicsi itthon az a bizonyos szeretve utált hájgend lábvíz, hogy még meglepni sem lehet senkit, aki képben van, hogy mostanában milyen készülékeket vetkőztek le a tehetősebb hobbisták... :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Nincs itt semmi látnivaló kérem, annyiról van szó, hogy Ákos kifejlesztett egy új hangszert, amihez berendelt vagy két doboznyi akkord és kottafüzetet, mint ahogy a dobozokon is látható! :kapdelm: :D
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »

Kiderült már hogy mi van benne, vagy téves kézbesítés, azért nem bontottad ki :) ?

küldjek címet ahol hamarabb kicsomagolják mintsem leérne a kőre a doboz alja ? :)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A napokban megérkezett a rég vágyott "Happy New Gear"-em! :)
Csatolmányok
11111.jpg
11111.jpg (67.46 KiB) Megtekintve 3254 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kép

Kép
:cheers1:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Én a Frijid Pink bandának ezzel a számával kívánnék Boldog Új évet minden topic és fórumtársnak. :rolleyes:
Hallgassatok sok és jó zenét, szélesítsétek a hallókörötöket, higgyétek el, cseszett sok jó zene van, amit érdemes felfedezni. Ha valaki nem csak lánygitárt, vagy jazz triokat hallgat, annak meleg szívvel ajánlom ezt bivaly kis hard rock nótát '72-ből, meg persze az egész albumot, hozzám az LP úton van a messzi Amerikából! :rolleyes:
https://www.youtube.com/watch?v=GFHRbnZUF2k
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Koszi, hogy a vegen engem is megemlitettel
BUEK!!!! :)
Kinek nem inge, nem veszi magának! :)
Csatolmányok
1234.JPG
1234.JPG (24.33 KiB) Megtekintve 3136 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egészségben, sikerekben, jó zené(k)ben gazdag, boldog új évet kívánok minden kedves és kevésbé kedves fórumtársnak! :)
Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (38.05 KiB) Megtekintve 3012 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Kobak »

Nagyon boldog karácsonyt!
Ez a topik a fórum egy nyugodt szigete, mindig öröm ide betérni, különösen azért, mert a topik gazdája is végtelen nyugalmat, türelmet és szakértelmet sugároz.
Örülök, hogy ismerhetem és nagy örömmel hallgattam ma is egész nap a rendszerem, aminek szerves részei Ákos kábelei. :)
Áldott békés karácsonyt még egyszer mindenkinek és persze sok jó (akár karácsonyi) zenét is (ma épp death metal karácsonyi dalba futottam bele :D ).
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Boldog karácsonyt! :rolleyes:
bf27cd80f40e543d04c71513934a50b1.gif
bf27cd80f40e543d04c71513934a50b1.gif (1011.31 KiB) Megtekintve 3170 alkalommal
https://youtu.be/3xdlzUbfGEQ
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

karácsony2 Boldog karácsonyt! karácsony2
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (52.16 KiB) Megtekintve 3149 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

gyuszmo írta:
2018.12.18., kedd 19:02
No, törjük meg a csendet egy ajánlóval...
No, ezt sasold meg pubi! ;) Érdekesség a "szanszet" házatájáról,a dobos szömszegéből...


youtu.be/WaAxWlA7acw
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (64.15 KiB) Megtekintve 3164 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

No, törjük meg a csendet egy ajánlóval. :rolleyes: Tudom, hogy a topic gazdája is szereti a következő előadó zenéjét. :rolleyes:
Vannak számomra "kemény dió" előadók, zenék, akiket/amiket még nem sikerült feltörnöm úgy igazán, ilyen pl. Zappa, ilyen pl.az opera, és ilyen David Bowie munkássága is. Lehet azért, mert nem szántam még rá elég időt, vagy más stílusokban mozogtam, nem tudom. A Space Oddity rendben van, a Let's dance is, This is not America óriási, de talán ennyi is volt, míg meg nem jelent a Blackstar.
Nekem úgy hatott, mint a lassú méreg, ami még mindig nem fejtette ki teljesen a hatását, révén az egész albumra egyelőre nem bírtam ráfeküdni, megadom a tiszteletet, hogy ha egyszer kész lesz a rendszerem, akkor LP-n fogom végighallgatni, mert ez a zene tiszteletet érdemel.
Amikor elsőnek belehallgattam a Blackstar c. számba, az első másodpercek után kikapcsoltam, gondoltam, a szokásos, nekem nehez értelmezhető Bowie zene. Az album 2016. január 8-án jelent meg, Bowie 69. születésnapján, rá két napra pedig elhunyt. Aztán több kísérletet tettem végig hallgatni, sikerült is, és megrogytam, a hangulatától. Dühített, és mondtam is magamban: "Cseszd meg Bowie, egy normális dob alapot nem tudtál/tudtatok volna kreálni a zene alá? Aztán rájöttem, nem kell, ez így tökéletes, ekkora disszonáns zenében a dobnak is annak kell lennie.
Hallgatok sokféle stílust, úgy ahogy el vagyok Coltrane 60-as évek második felétől megjelenő free lemezeivel is, amikor romba döntötte az amúgy sem erős jazz korlátokat (ajánlom a Meditations-t :D ), mint a borult egy lemezes prog rock bandák kiváló albumaival, de ilyen hangulatot zenében nem sokat találtam, talán a Tangerine Dream Zeit albuma, de az más miatt kiváló..
Elmondhatom, részemről mestermű született, felnőtteknek való zene,olyan mintha kicsit belátást akarna engedni, hogy "na, figyeljetek, ilyen lesz majd".
A Lazarus egy fokkal könnyebb, persze nem hétvégi délutáni könnyed családi piknikre való ez se. Szerintem a klippek is nagyon jók lettek, erről majd esetleg Ákos többet ír.
Tehát egyelőre ez a 2 szám van meg, tudatosan nem hallgatom meg a többit, majd egyszerre. :rolleyes:
Elnézést a hosszú sorokért, ez kijött.

https://www.youtube.com/watch?v=kszLwBaC4Sw
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Annyian kerestek meg privátban a PS Audio új zászlóshajó tápregenerátorának a P20 képességeivel kapcsolatban, hogy úgy döntöttem megosztom az eddig szerzett tapasztalataimat.

A kezdetektől fogva használok PS Audio tápregenerátorokat és a legtöbb típust birtokoltam a P300-tól egészen a P10-ig.
Nem szeretem pár órás felületes meghallgatás után a véleményemmel telekürtölni a fórumokat, így ebben az esetben is hosszasabb bejáratás, ismerkedés előzte meg a kritikus meghallgatásokat. Az észrevételeim, kritikám a gép vételárának fényében kerültek megállapításra, ezért tessék azokat a helyén kezelni!

A készülék igen nehéz és elég közel van ahhoz a kritikus súlyhoz, amely biztonsággal már csak faládában szállítható.
A gép házának összeszerelési, kiviteli minősége a P10-nél megszokott minőséget idézi, ebből a szempontból nem érzek eget rengető különbséget. Maga az alumínium öntvény profil előlap szemre egy rack egységnyivel magasabb, mint a P15, amely megörökölte a P10 házát.
Mindenképpen két emberes a kicsomagolás, emelgetés, mert ha magában végzi az ember, szinte borítékolható, hogy valami húzódás, sérülés lesz a torna vége. (Tapasztalat!)

Első bekapcsolás után ami azonnal fülbe ötlött, hogy közvetlen közelről sem zúg, búg a készülék, mint ahogyan tette azt a P300, PPP, vagy az összes ezt megelőző, általam birtokolt P szériás készülék. Ismerőseim elmondása szerint, nem minden P20 ilyen halk. Gondolom nem minden darabnál azonos nyomatékkal vannak meghúzva a csavarok, esetleg még az is lehet, hogy a PS-Audio munkapadjai körül tevékenykedő összeszerelő személyek közötti szakmai tapasztalat mutatkozik meg e-téren. Úgy látszik az én darabom szerencsés csillagzat alatt született, mert semmiféle hallható zajt nem produkál.
A távirányító továbbra is a szokásos gagyi műanyag, filléres kínai, gumi gombokkal, szálra húzott fém lapot imitáló felülettel.
(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ma már nem sértés "lekínaizni" egy távkapcsolót, mert a komolyabb csájníz készülékekhez olyan minőségű, egyetlen alu tömbből forgácsolt, ipari minőségű, mechanikus kapcsolókkal szerelt távirányítókat csomagolnak, hogy az ember álla a földet verdesi.)
Az előlapba integrált kijelző, csakúgy mint a P10-nél nem a legjobb minőségű és az olcsó kijelzők rákfenéje a beszűrődő oldal világítás, úgynevezett foltosodás itt is tetten érhető. Érezhetően gyenge hardver konvertálja át az érzékelők által összeszedett temérdek, egyébként hasznos, laikusok számára is egyszerűen értelmezhető adatot egy 486-os PC-ket idéző, kínosan lassan legördülő, grafikus felületen összegezve azokat. Ma amikor fogy.áron 40-50ezerért már a középkategóriás mobilok is minőségi, impozáns, egységes fényerejű HD kijelzőt, erős sokmagos ARM processzorokat kapnak egy olcsóbb személyautó árába kerülő High-End készüléknél egy korrekt(ebb) hardver úgy tűnik még mindig álom csupán!
A bemeneti IEC aljzat lehetett volna egy komolyabb érintkezőkkel rendelkező 20A-es darab...
A P20 (is) érzékenyen reagál a minőségi tápkábelekre és jól körvonalazhatóan, határozottan (ki)hallható azok minőségi különbsége, jellege. Tehát továbbra sem tudjuk a minőségi tápkábelt megspórolni.
Csakúgy mint a P10, tetszés szerint PC-ről konfigurálható, időzíthető, neten keresztül a villamosról, nyaralóból vezérelhető és visszakereshető napra pontosan, hogy mikor mennyit fogyasztott a cucc ténylegesen/átlagolva azok számára akiket ez hozna lázba...

A készülék hangláncra gyakorolt hatása valóban az árának és a jóval magasabb elvárásoknak megfelelően alakul.
Nem is árt felkötni a gatyát, mert olyan árkategóriában versengő készülékek közé készül befurakodni, mint amilyen a Wolfgang Meletzky neve által fémjelzett kiváló Stromtank S2500!
Semmilyen értelemben nem vonható párhuzam a P20 és a cég korábbi referencia tápregenerátorai között, konkurense házon belül csak és kizárólag a P15!
Nem érezni a legcsekélyebb dinamika kompressziót sem, ami a PPP és a P10 esetében, bizonyos készülékekkel tetten érhető volt.
A gépet egyszerűbb audiophile és belépő High-End komponensekkel rendelkező láncban is meghallgattam a tisztánlátás(hallás) végett. Abban a láncban abszolút nem indokolható a magas vételár, illetve alig van éreztető előnye a P20-nak a PPP(Premier) ellenében a készülékek sokkal szerényebb felépítéséből, tudásából, felbontásából kifolyólag. Szóval el kell keserítenem minden olyan készülék és kábelt tesztelő megélhetési audiovizuálbloggert , aki úgy véli, hogy egy ötcsillagos NAD forrás és bestbuy Harman/Kardon rádióerősítő köré épített láncban hitelt érdemlően kritizálhat majd egy PS Audio P20-ast esetleg Stealth SakraV16 összekötőt... :)

Nem igazán tudnám meghatározni százalákosan, hogy mennyit "javít" a gép, mert kevésbé a számomra rossz értelemben vett cserélgetős, kütyüzős hifiskedést szolgálja, hanem inkább a természetesség, egységesség, könnyű hallgathatóság és műélvezet irányába tereli a lánc megszólalását. Egy szó mint száz a P20 rendszerbe integrálását a referencia készülékek optimális működéssel hálálják meg, melynek hatására tudásuk legjavát nyújtják!
Csatolmányok
ps.jpg
ps.jpg (76.19 KiB) Megtekintve 3569 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
tone.jpg
tone.jpg (146.2 KiB) Megtekintve 3744 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Egy brutális P20 erőmű.. :smile29:
Finom darab és szenzációs , a P10 hez képest jelentős előrelépés.
Nem egy dimenzió kettő.

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

ValhallA írta:
2018.12.03., hétf. 10:55
Hozzám idén hamarabb jött a Mikulás! :D :rolleyes:
Kicsit elmosódott a bélyegző a doboztetőn de retusáltam neked. ;)
Csatolmányok
csák_borisz.jpg
csák_borisz.jpg (21.65 KiB) Megtekintve 3844 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Súlyából ítélve inkább farönk... :D
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Ááá, szerintem csak virgács van benne! :D
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Hozzám idén hamarabb jött a Mikulás! :D :rolleyes:
Csatolmányok
PS Audio.jpg
PS Audio.jpg (83.66 KiB) Megtekintve 3832 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Jaco was born in December 1, so let wish a happy birthday in heaven"
1.jpg
1.jpg (9.6 KiB) Megtekintve 3826 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”