Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Jester írta:
2019.01.10., csüt. 07:04
fapaci írta:
2019.01.09., szer. 23:39
Jester írta:
2019.01.09., szer. 15:25
Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Sokféle anyag alkalmas a célra, fríz, selyem, de lehet sűrűbb, vastagabb anyag (bőr, bársony) is attól függően, milyen karakterisztikájú elnyelést akarunk elérni a panellel.
Első körben teljesen általánosan, minél szélesebb spektrumban szeretném a visszhangot csökkenteni. És minél kevésbé akarok aggódni a kiporzás miatt. Erre a fríz anyag megfelelő? Néhány helyen flízt is lehet olvasni. Ez ugyanannak az anyagnak (fleece material) a kétféle magyarosítása? Köszi!
A vetex is jó sok helyen lehet kapni, de van már pl. a Knauf Ecose amit “becsomagolás nélkül” is lehet használni belső térben (nincs kiporzás).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Jester írta:
2019.01.10., csüt. 07:04
fapaci írta:
2019.01.09., szer. 23:39
Jester írta:
2019.01.09., szer. 15:25
Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Sokféle anyag alkalmas a célra, fríz, selyem, de lehet sűrűbb, vastagabb anyag (bőr, bársony) is attól függően, milyen karakterisztikájú elnyelést akarunk elérni a panellel.
Első körben teljesen általánosan, minél szélesebb spektrumban szeretném a visszhangot csökkenteni. És minél kevésbé akarok aggódni a kiporzás miatt. Erre a fríz anyag megfelelő? Néhány helyen flízt is lehet olvasni. Ez ugyanannak az anyagnak (fleece material) a kétféle magyarosítása? Köszi!
A választ a magyar nyelvben most is nem az angol, hanem a német nyelvterületen kell keresni. A német vlies (ejtsd: flíz) szó magyarosítása, félrehallása, a magyar nyelv törkvése a minél egyszerűbb kiejtésre hozhatta a fríz kiejtést.

További infó: http://toptextil.hu/index.php?option=co ... &Itemid=31
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Jester »

fapaci írta:
2019.01.09., szer. 23:39
Jester írta:
2019.01.09., szer. 15:25
Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Sokféle anyag alkalmas a célra, fríz, selyem, de lehet sűrűbb, vastagabb anyag (bőr, bársony) is attól függően, milyen karakterisztikájú elnyelést akarunk elérni a panellel.
Első körben teljesen általánosan, minél szélesebb spektrumban szeretném a visszhangot csökkenteni. És minél kevésbé akarok aggódni a kiporzás miatt. Erre a fríz anyag megfelelő? Néhány helyen flízt is lehet olvasni. Ez ugyanannak az anyagnak (fleece material) a kétféle magyarosítása? Köszi!
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Jester írta:
2019.01.09., szer. 15:25
Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Sokféle anyag alkalmas a célra, fríz, selyem, de lehet sűrűbb, vastagabb anyag (bőr, bársony) is attól függően, milyen karakterisztikájú elnyelést akarunk elérni a panellel.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Amatőr61 írta:
2019.01.09., szer. 18:11
Én kiporzás ellen Fríz anyagot használtam.(Lehet duplán, kétrétegben alkalmazni, ha esetleg kétségeid lennének a hatásosságát illetően.)
Én is frízzel csináltam a paneleimet, kiporzás ellen teljesen jó, viszont szerintem nehéz vele dolgozni, vastag, puha és nem tartja a méretét, formáját. Csak úgy lehet értelmesen használni ha a kereten belül van "tunkolva", kívülre feszíteni a fedő textillel együtt nem alkalmas, mert nem lesz szép formája, kész kispárna az egész :) (vagy én vagyok a béna... ez ugye mindig lehetőség:)

Füleleknél láttam viszont az új helyiségben, hogy geotextilt használt, szerintem nagyon jó ötlet, vékony, van tartása, formázható, igazítható és kellően sűrű is...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

Jester írta:
2019.01.09., szer. 15:25
fapaci írta:
2019.01.09., szer. 15:06
A sűrűség mellett lényeges az anyag belső szerkezete is, azaz jó lenne látni élőben. Talán az sem mellékes, hogy ez a szivacs kb 10x drágább az ásványgyapotnál.
Hát igen, ha 10x nem is de ~3x drágább. Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.


Én kiporzás ellen Fríz anyagot használtam.(Lehet duplán, kétrétegben alkalmazni, ha esetleg kétségeid lennének a hatásosságát illetően.)
A legtöbb méteráru boltban kapható.
http://www.szovetek.com/kategoria/frize ... to-anyagok

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Jester »

fapaci írta:
2019.01.09., szer. 15:06
A sűrűség mellett lényeges az anyag belső szerkezete is, azaz jó lenne látni élőben. Talán az sem mellékes, hogy ez a szivacs kb 10x drágább az ásványgyapotnál.
Hát igen, ha 10x nem is de ~3x drágább. Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Jester írta:
2019.01.09., szer. 14:22
Röviden az lenne a kérdés, hogy egy 80kg/m3 sűrűségű kőzetgyapottal szemben egy ilyen préselt szivacs, hasonló sűrűségben mennyire jó/rossz választás? Ki tudja váltani a kőzetgyapotot?
A sűrűség mellett lényeges az anyag belső szerkezete is, azaz jó lenne látni élőben. Talán az sem mellékes, hogy ez a szivacs kb 10x drágább az ásványgyapotnál.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Jester »

Hello!

Szintén egy akusztikai kérdéssel bombáználak :)
Röviden az lenne a kérdés, hogy egy 80kg/m3 sűrűségű kőzetgyapottal szemben egy ilyen préselt szivacs, hasonló sűrűségben mennyire jó/rossz választás? Ki tudja váltani a kőzetgyapotot?

https://szivacspalota.hu/heterogen-tata ... tagsag-8cm

Köszi előre is!
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2019.01.07., hétf. 19:53
Hogyan érted a felület kialakítást? Valami lyukacsos jelleg? Vagy keményebb anyag?
Perforált lemez, vastagabb fólia, üvegtáblák... stb.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2019.01.07., hétf. 19:33
aminek a felületét úgy kell kialakítani, hogy csak az alsó oktávokban mutasson elnyelést, a többi oktávban visszaverőként működjön.
Köszönöm. Igen, sejtettem...
Hogyan érted a felület kialakítást? Valami lyukacsos jelleg? Vagy keményebb anyag?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2019.01.07., hétf. 18:51
Akusztikai tippet szeretnék kérni :)
Valódi diffúzorral az utózengési időn nem tudsz érdemben módosítani, ezeknek más a feladatuk. Ráadásul a basszus tartományban hatékony diffúzor kiterjedése sokkal nagyobb, mint a rendelkezésre álló helyed. Amennyiben csak a basszus tartomány zengésén kell csökkenteni úgy, hogy a többi tartományon nem változtassunk, akkor sűrű, nehéz, vastag elnyelő panelre van szükség, aminek a felületét úgy kell kialakítani, hogy csak az alsó oktávokban mutasson elnyelést, a többi oktávban visszaverőként működjön.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Akusztikai tippet szeretnék kérni :)
Jelenlegi állapotban a számomra előnyös elmozdulás az utózengési idők alapján az lenne, ha a mély hangoknak tudnám növelni az elnyelését. Van két üres falfelületem amit régóta szeretnék valamivel díszíteni, mivel a magas hangok szinte túlcsillapítottak, ezért az elnyelő logikájú panelt és az eps-t kizárnám, helyette inkább valamilyen diffúzorra gondolnék szép famunkával. Olyan 90x90cm lenne a hely egymással szemben a helyiség közepén (ez az elsődleges visszaverődés és a hallgatási hely között van kb.). Szerintetek milyen formában, mintában kéne gondolkodnom ami előnyös lenne? - sajnos a diffúzor mélységben nincs nagy lehetőség, egyik oldalt 10 centi, másik oldalt max 15 cm. Találtam egy tervet ami tetszik, de az elnyelési (?) görbéje annyira nem biztató.
thumbs_diffuser-a1-lf-module-tall-1-w700.jpg
thumbs_diffuser-a1-lf-module-tall-1-w700.jpg (17.03 KiB) Megtekintve 6391 alkalommal
link: http://arqen.com/sound-diffusers/#blueprints
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2018.12.06., csüt. 10:26
mondjuk azt nem tudom - korabbiakra ha emlekszel en szeretem az egyszerüsiteseket :-) - hogy mit lehet egyszerüsitve tenni több hangszoro + basszreflex nyilas eseten, mert mindre külön-külön megnezni babramunka (..amit sajat munkamban is tudok, hogy el kell vegezni, de ott meg is teszem, "hobbiban" kevesbe hajlok ra, de itt ebben a kerdesben csak ezt latnam megoldasnak: minden "kibocsato forrasra" megnezni.

"a közeli falfelületek visszaverő képességét lerontod, azaz csillapítod őket" ez ugye a LEDE fele törtenö "kivitelezes" ?
A bassreflex nyílás nem hangszóró, nem is teljes értékű hangforrás, a rezonanciaponttól távol alig sugároz energiát.

A problémás frekvenciák meghatározása valójában nem a hangdoboz és a falfelület távolságából következik, hanem a róla visszavert hullám hallgatóhoz tartó útjának hosszától a közvetlen hullámhoz és a többi visszaverődéshez viszonyítva.

Én nem igazán hiszek ezekben a egyszerűsítő és merev szabályokban, mint pl. a LEDE (Live End Dead End). Vallom, hogy a teljes szobával érdemes foglalkozni akusztikailag.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2018.12.06., csüt. 10:11
avl2 írta:
2018.12.06., csüt. 09:14
hattere: ne egyforma hullamhosszakat (azaz frekvenciakat) erösitsenek a közeli falakrol visszaverödesek
Jó úton jársz, de a visszaverődések egyaránt okoznak erősítéseket és kioltásokat is. A felvetésben is energiahiányt említett a kérdező.
köszi, persze, tudom, csak nem foglamaztam eleg pontosan.

mondjuk azt nem tudom - korabbiakra ha emlekszel en szeretem az egyszerüsiteseket :-) - hogy mit lehet egyszerüsitve tenni több hangszoro + basszreflex nyilas eseten, mert mindre külön-külön megnezni babramunka (..amit sajat munkamban is tudok, hogy el kell vegezni, de ott meg is teszem, "hobbiban" kevesbe hajlok ra, de itt ebben a kerdesben csak ezt latnam megoldasnak: minden "kibocsato forrasra" megnezni.

"a közeli falfelületek visszaverő képességét lerontod, azaz csillapítod őket" ez ugye a LEDE fele törtenö "kivitelezes" ?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2018.12.06., csüt. 09:14
hattere: ne egyforma hullamhosszakat (azaz frekvenciakat) erösitsenek a közeli falakrol visszaverödesek
Jó úton jársz, de a visszaverődések egyaránt okoznak erősítéseket és kioltásokat is. A felvetésben is energiahiányt említett a kérdező.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Pampika írta:
2018.12.05., szer. 20:26
Frontjaim kb 40-40 cm-re vannak a falaktól a sarokban....
szokasos javaslat: a 3 közeli faltol a melysugarzasi közeppont (mely közepe ...de bonyolult esetek is vannak: több melyközep, basszreflex nyilas) NE legyen a 3 közeli faltol (oldal, hatso, talaj) egyforma illetve kombinalhato tavra. ...talan vannak akik az aranymetszesi szabalyt, arányt is javasolnak

hattere: ne egyforma hullamhosszakat (azaz frekvenciakat) erösitsenek a közeli falakrol visszaverödesek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Gondolom, a távolságokat a hangdoboz sarkától mérted, nem a hangszórótól. Ha így van, akkor talán meg is fejtettük a jelenséget, ami egyébként igen gyakori a lakószobákban. Ha sarokban van a hangdoboz és a falaktól hasonló távolságra, akkor a hatás fokozottan jelentkezik sajnos. A problémát úgy tudod kezelni, hogy a közeli falfelületek visszaverő képességét lerontod, azaz csillapítod őket. Nem tudom, mit jelent az "amolyan hangelnyelő panel", a célra ezen a frekvencián alkalmatlan a szivacs, annál vastagabb, sűrűbb anyag kell.

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Frontjaim kb 40-40 cm-re vannak a falaktól a sarokban.Centerem kb 20.Hátsók meg szinte a falon vannak.Sajna másképp elhelyezni itt a nappaliban nem lehet.
Frontok mögött a falon van egy amolyan hangelnyelő panel.Center és a hátsók mögött nincs semmi.Front oldalon szekrények vannak a falon,Tv,és a két alsó szekrény amin a center és az avr valamint a htpc van.Hátsó falon középen van egy kép,amiben van egy tojástartó formájú szivacs.
Kanapé asztal és székek.Nagy szőnyeg a padlón.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Pampika írta:
2018.12.05., szer. 18:46
Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Elvégeztem a bemérést az Anthem bemérő rendszerrel a szobàmban. Az eredmény en az làtszik,hogy 100-200mhz-ig erős beesés van jelen. Ezt milyen akusztikai panellel lehet javítani?
Vagy mit javasoltok?
Szia! Első lépésként jó lenne kideríteni, mi okozza az energiahiányt. 100-200 Hz között jellemzően egy közeli falfelület visszaverődései szoktak ilyen gondot okozni. Milyen messze van a hangsugárzód a falaktól és van-e azokon valamilyen burkolat a festéken kívül?

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Jogos elírtam. Hz akart az lenni.

Kérdésben is tudsz segíteni?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Pampika írta:
2018.12.05., szer. 18:46
... 100-200mhz-ig erős beesés van jelen....
ne is törödj vele. "mhz" ???? ott nem hallunk semmit :smile29:

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Pampika »

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok.
Elvégeztem a bemérést az Anthem bemérő rendszerrel a szobàmban. Az eredmény en az làtszik,hogy 100-200mhz-ig erős beesés van jelen.
Ezt milyen akusztikai panellel lehet javítani?
Vagy mit javasoltok?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

venomer írta:
2018.10.04., csüt. 09:36
Hegedült rövid ü.

Kábelezés-együttfutás: fém(rács)harisnya esetleg?

Saját füllel az a baj, hogy egy zavarmentes jelmenesztéssel össze NEM vetve nem biztos, hogy meghallja a hibákat.
Ár/ érték arányban, kivitelezhetőségben sem szeretnék elszállni.
Ötletnek nem rossz! Kiderül. Köszi!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

[quote=fapaci post_id=2298271 time=1538637196

A hangfalkábelek kevésbé érzékenyek, ezért nem is szokás árnyékolni őket. Ha a csatornában csak hangfalkábel fut, akkor no para, De ha a csatornában együtt fut vonalszintű jelet szállító kábel, LAN kábel és tápkábel is, az nem szerencsés. A csatorna külső fóliázása nagyjából értelmetlen, inkább belül kell elkülöníteni a különféle kábeleket, vagy más nyomvonalon vezetni őket. Már 1-2 cm sem elhanyagolható távolság.
[/quote]

Akkor a fóliázás felejtős. Különösebb gond nélkül mehetnek a sima hangfalkábelek hátulról előre egy gégecsőben is.

Csak abból indultam ki hogy anno a TV-hez is egy sima kb. 2m-es szalag antenna volt kifeszítve, és befogta a jelet hogy kép és hang is legyen, akkor most kb. 6m-es kábelek mennyi zajt szedhetnek össze. Ezek szerint rosszul gondoltam.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”