Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönöm a választ, Zsolt!
Csak annyit tennék hozzá, hogy Dorn, helyett a Deeh, nevet ajánlanám! :rolleyes:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

huszti-zsolt írta:
2019.01.11., pén. 12:27
avl2 írta:
2019.01.11., pén. 12:01
huszti-zsolt írta:
2019.01.10., csüt. 21:06
...Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. ...És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni...
nem bantasi szandekkal, bar lehet lesz, ki annak erzi.

Szerintem Te egy többek/sokak altal elismert ember es persze audioban tevekenykedö ember is vagy.
Igy ha barmiröl, barmikor, barmilyen formában valahogyan picit is megnyilatkoztal (pl. pozitiv velemeny valamiröl), az bizony "befolyásolni" fog nehanyakat, engem is.

...ha maskepp nem, hat ugy, hogy: na azt kiprobalom (egy masik hasonlot, amiröl nem kapott, latott, hallott olyan pozitiv velemenyt, azt meg nem)

de ez szerintem nem baj. en ugy vagyok evvel: legyünk nyitottak az inputra, es mindenki magaban eldönti, mi mennyire szamit.
Egy cseppet sem veszem bántásnak és 'sejtem', hogy ez így van! :) Ezért is kerülöm ma már, hogy ajánlásokat tegyek. Mert számos okból nem volna hiteles. Nem csak gyártói mivoltom miatt, de azért sem, mert nagyon nem ismerem a piacot ilyen tekintetben. Hosszú évek óta nem vagyok kereskedő, nem dolgozom nap mint nap készülékekkel. Van persze egy általános rálátásom, de ez konkrét ajánlásokhoz édeskevés, szinergikus rendszerek építéséhez még inkább kevés. Hangsugárzók tekintetében pedig végképp nem mernék nyilatkozni, az én elképzelésem erről olyannyira nem konvencionális, hogy vagy teljesen kontraproduktív lenne a véleményem, vagy sokan még azt is gondolnák, hogy elfogult vagyok.
De ígérem, hogy ha összehoz a sorsom egy olyan hangsugárzóval amit jó érzéssel ajánlanék egy Heed (azaz valamilyen formában Obelisk) erősítőhöz a kérdezett árkategóriában, akkor nem tartom magamban az infót! :)
Kéne egy Heed vagy Dron Acoustics direktsugárzó is talán, mint a StandArt Jubilee?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

avl2 írta:
2019.01.11., pén. 12:01
huszti-zsolt írta:
2019.01.10., csüt. 21:06
...Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. ...És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni...
nem bantasi szandekkal, bar lehet lesz, ki annak erzi.

Szerintem Te egy többek/sokak altal elismert ember es persze audioban tevekenykedö ember is vagy.
Igy ha barmiröl, barmikor, barmilyen formában valahogyan picit is megnyilatkoztal (pl. pozitiv velemeny valamiröl), az bizony "befolyásolni" fog nehanyakat, engem is.

...ha maskepp nem, hat ugy, hogy: na azt kiprobalom (egy masik hasonlot, amiröl nem kapott, latott, hallott olyan pozitiv velemenyt, azt meg nem)

de ez szerintem nem baj. en ugy vagyok evvel: legyünk nyitottak az inputra, es mindenki magaban eldönti, mi mennyire szamit.
Egy cseppet sem veszem bántásnak és 'sejtem', hogy ez így van! :) Ezért is kerülöm ma már, hogy ajánlásokat tegyek. Mert számos okból nem volna hiteles. Nem csak gyártói mivoltom miatt, de azért sem, mert nagyon nem ismerem a piacot ilyen tekintetben. Hosszú évek óta nem vagyok kereskedő, nem dolgozom nap mint nap készülékekkel. Van persze egy általános rálátásom, de ez konkrét ajánlásokhoz édeskevés, szinergikus rendszerek építéséhez még inkább kevés. Hangsugárzók tekintetében pedig végképp nem mernék nyilatkozni, az én elképzelésem erről olyannyira nem konvencionális, hogy vagy teljesen kontraproduktív lenne a véleményem, vagy sokan még azt is gondolnák, hogy elfogult vagyok.
De ígérem, hogy ha összehoz a sorsom egy olyan hangsugárzóval amit jó érzéssel ajánlanék egy Heed (azaz valamilyen formában Obelisk) erősítőhöz a kérdezett árkategóriában, akkor nem tartom magamban az infót! :)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

huszti-zsolt írta:
2019.01.10., csüt. 21:06
...Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. ...És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni...
nem bantasi szandekkal, bar lehet lesz, ki annak erzi.

Szerintem Te egy többek/sokak altal elismert ember es persze audioban tevekenykedö ember is vagy.
Igy ha barmiröl, barmikor, barmilyen formában valahogyan picit is megnyilatkoztal (pl. pozitiv velemeny valamiröl), az bizony "befolyásolni" fog nehanyakat, engem is.

...ha maskepp nem, hat ugy, hogy: na azt kiprobalom (egy masik hasonlot, amiröl nem kapott, latott, hallott olyan pozitiv velemenyt, azt meg nem)

de ez szerintem nem baj. en ugy vagyok evvel: legyünk nyitottak az inputra, es mindenki magaban eldönti, mi mennyire szamit.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

merida írta:
2019.01.10., csüt. 21:58
Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. És elnézést ha zavart keltettem az Erőben. És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni, dezinformálni.
Zsolt, aki zavart keltett itt, az én voltam, mert tájékozatlanul tettem fel a kérdést.
Tudom hogy akét erősítő, más koncepció alapján készült, pont tőled!
Mivel tisztázódott számomra, hogy Taurus a példány, ennek fényében azért nagyon szívesen fogadnék tőled ajánlást a hangfalválasztással kapcsolatban.
[/quote]

A Taurus elvi felépítése megegyezik a ma piacon lévő lineáris és bipoláris végerősítők többségével. (Már számos esetben leírtam, hogy ha a "szaksajtó" a helyzet magaslatán állna és mondjuk megírná, hogy hány erősítő épül ugyan arra az elvi kapcsolási rajzra, sőt hány közülük ugyan azokat az elemeket használja, mi több, hogy hány készül ugyan azokban a kínai gyárakban, akkor nagyon elszégyellné magát a legtöbb felkent audiofil, hogy micsoda különbségeket "hallanak" ott, ahol szinte semmi különbség nincs... :D )
Ebből következően leginkább azok az ajánlható hangsugárzók, amik ezekkel az erősítőkkel általában ajánlva vannak. Én nem vagyok ma képben annyira a piacon e tekintetben, de tapasztalatom szerint a Spendortól a ProAc-ig, a Dalitól az Elac-ig szinte az összes hangsugárzó gyártó ilyen jellegű elektronikákat használ. (Az aztán megint egy másik kérdés, hogy akkor miért köt végül ki a legtöbb ember annál a néhány márkánál, ami nem ezeket az utakat járja!) Figyelembe véve a preferált zenei műfajt, én talán egy Klipsch jellegű hangfalat próbálnék, de még egyszer mondom, én NAGYON nem vagyok e tekintetben képben, ahogy erről az egészről nagyon másként is gondolkodom, tehát a továbbiakban meghagynám másoknak ezt a feladatot. Én tényleg csak a végfok milyenségét kérdeztem volna, de ezek szerint vakon el is találtam.

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. És elnézést ha zavart keltettem az Erőben. És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni, dezinformálni.
[/quote]
Zsolt, aki zavart keltett itt, az én voltam, mert tájékozatlanul tettem fel a kérdést.
Tudom hogy akét erősítő, más koncepció alapján készült, pont tőled!
Mivel tisztázódott számomra, hogy Taurus a példány, ennek fényében azért nagyon szívesen fogadnék tőled ajánlást a hangfalválasztással kapcsolatban.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

huszti-zsolt írta:
2019.01.10., csüt. 21:06
Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. És elnézést ha zavart keltettem az Erőben. És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni, dezinformálni.
gondolkodik.gif ... ööööö, Zsolt szerintem az idézett mondatokkal Te most olyan dologra reagálsz, ami nem neked szólt sőt senkinek eszébe se jutott Veled kapcsolatban! :ohnoohnoohno:

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

merida írta:
2019.01.09., szer. 19:55
Nocsak! Mitől nem Obelisk, és mitől Taurus?
Mármost nem az általam hirdetett végfokról van szó, hanem az egy hete beszerzett erősítőről! De ha ez egy Taurus, akkor szeretnék belőle még egyet! :)
Ezekután, nagyon szeretnék megtudni mindent, a "gyerek fekvéséről"!
És felejtsük el a hangfalra költhető összeget, mehet at feljebb is!
Nem tudom, hogy Taurus e avagy Obelisk. Ugyanis nincs sok infóm, csak annyi, hogy ugye egy "itt hirdetett" erősítőről volt/van szó, mostanában meg egy Luna/Taurust láttam - de kétség kívül igaz, hogy én nagyon felületesen követem a dolgokat az avx-en.
Ami pedig a "más fekvést" illeti az annyi, hogy az Obelisk és a Taurus két egészen más koncepció. Számtalanszor leírtam a Taurus "történetét", azt is, hogy miért nem lett belőle Heed termék (ergo nem is kéne nagyon úgy kezelni, de nyilván el kell fogadjam, hogy visszaszáll rám, ha már néhány darabot kiengedtem a kezünk közül) így talán miért is kell ezt hangsugárzó választáskor figyelembe venni.
Ennyi. Részemről. Aztán az, hogy ki és mit gondol, ajánl vagy kínál már nem az én hatásköröm. Én sem konkrétan, sem általánosan, de még csak áthallálosan sem ajánlottam semmit. És elnézést ha zavart keltettem az Erőben. És a legkevésbé sem akartam senkit személyesen bántani, befolyásolni, dezinformálni.

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Köszönöm!
leborulok.gif

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

merida írta:
2019.01.09., szer. 19:55
Nocsak! Mitől nem Obelisk, és mitől Taurus?
Mármost nem az általam hirdetett végfokról van szó, hanem az egy hete beszerzett erősítőről! De ha ez egy Taurus, akkor szeretnék belőle még egyet!
Látom már, az okozta a zavart az Erőben, hogy te is hirdetsz egy Taurust, meg a hirdetőben is forgott mostanában (épp Lunával párosítva, ha jól emlékszem) több, Obelisk dobozba épített Taurus. Ez utóbbiakon néha volt Taurus felirat, néha nem.
Lehet, hogy két Taurusod van? Hurrá, akkor biamp, és tényleg lehet zúzni! ;peace;
Ennek tisztázására az egyetlen autentikus forrás Zsolt, látom a kommentjeidből, hogy jó viszonyban vagytok. Valóban elfoglalt mostanában, de még sosem tapasztaltam, hogy bárkinek ne segített volna!
Egy szerintem egyszerű kérdést tettem fel: ki milyen hagfalpárt ajánlana, egy Heed végfok (legyen az bármelyik) végére?
Nem kell túlszofisztikálni a kérdést, megélt, hallott, információkra vagyok éhes!
Úgy is válaszoltam, saját tapasztalatok alapján. Sokáig éltem együtt egy Epos M12.2 monitorral, az M22 ennek az álló változata. Ez az Epos teljesen más korszak, és más koncepció, mint a régebbi ES széria, ezért ha valaki azok alapján szerzett tapasztalataiból indul ki, az megtévesztő lehet. Az M széria sokkal "maibb" konstrukció, frissebb hanggal, dögösebb, lendületesebb. A későbbi "i" jelű széria erre még rátett, ami nekem néha sok, de még az is frankón Epos hang. Nálam is megfordult sokféle Heed, Obelisk i, Si, Si2, X2-vel és anélkül, sőt még Taurus is, mindegyik remekül passzolt az Eposhoz, meg is tudta hajtani rendesen, bár nagy hangerőn nem zúzattam gyakran, mert az akkori szobám túl kicsi volt (sok helyen leírtam, hogy ezek az Eposok a nagy teret szeretik, jól elhúzva a falaktól, ami legalább 70-80 cm, de ha van hely akár az 1m sem túlzás) ami nekem ott nem volt adott. Ennek ellenére évekig megvoltak az Eposok, imádtam, a vékony vastag szalag-szerű DNM kábellel együtt, ami ezeknek a dobozoknak a belső kábelezése (az ES szériának még nem, ezt egyszer valahol összekevertem, de itt OK) és akkoriban Creek elektronikákkal, amik közelebb álltak az akkori ízlésemhez, lendületesebb, dögösebb hangzásukkal - nekem akkor még a Heed túl nyugodt és eszköztelen volt, amit meg mára a leginkább szeretek benne. Hja kérem, az ízlésünk idővel (korral) változik, ezt sokan hajlamosak elfelejteni, de ez már egy másik téma ...
ProAc monitorokat szintén saját fülügyileg teszteltem, igaz a mini Zampokkal, amik 2x50W-ot vállalnak ami nem túl sok, de akkora bugit toltak (jó ebben a Parasound hang is benne volt) hogy simán tolnám a rockot rajtuk, miközben tudják a hallgatós jazzt is. Hirdettek nemrég egy Studio 110 nagymonitort (ráadásul pont egy Heed user fórumtárs) az szerintem még 30nm-re is elég lehet, de ezt azért már ki kellene próbálni.

Ezek mind saját tapasztalatok, ha részletekre is kíváncsi vagy írj rám privit nyugodtan!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

De hát nem mindegy hogy milyen az a végfok,ezt kellene tisztázni mindenek elött.Biztosan van rajta valami infó.Ha máshol nem is,de az alján tuti van valami cimke,azt nézd meg.,de a legjobb egy belső kép lenne.

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Rendben. Teszek fel képet, holnap.
De ne tessék már így nekem esni, amiatt, hogy hangot vettem, és nem információt!
Az eladó sem tudta pontosan mit ad el! Megszólalt a zene, és megvettem!
A Heed erősítők. és hangfalak szinte valamennyi "régi" példánya előfordult nálam, igen sokféle permutációban.
Egy szerintem egyszerű kérdést tettem fel: ki milyen hagfalpárt ajánlana, egy Heed végfok (legyen az bármelyik) végére?
Nem kell túlszofisztikálni a kérdést, megélt, hallott, információkra vagyok éhes!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

merida írta:
2019.01.09., szer. 19:55
Nocsak! Mitől nem Obelisk, és mitől Taurus?
Mármost nem az általam hirdetett végfokról van szó, hanem az egy hete beszerzett erősítőről! De ha ez egy Taurus, akkor szeretnék belőle még egyet! :)
Ezekután, nagyon szeretnék megtudni mindent, a "gyerek fekvéséről"!
És felejtsük el a hangfalra költhető összeget, mehet at feljebb is!
Basszus tegyél már fel egy képet róla ha nincs rajta felirat.Így honnan a fenéből tudjuk hogy miről is akarsz infót szerezni? gondolkodik.gif

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Nocsak! Mitől nem Obelisk, és mitől Taurus?
Mármost nem az általam hirdetett végfokról van szó, hanem az egy hete beszerzett erősítőről! De ha ez egy Taurus, akkor szeretnék belőle még egyet! :)
Ezekután, nagyon szeretnék megtudni mindent, a "gyerek fekvéséről"!
És felejtsük el a hangfalra költhető összeget, mehet at feljebb is!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

huszti-zsolt írta:
2019.01.09., szer. 12:32
... az a végfok nem Obelisk ... mintha az egy Taurus lett volna. Akkor pedig egészen más a "gyerek fekvése" !
Magyarul: van benne kakaó! Tehát lehet gondolkozni ProAc vagy Epos vonalon ;)

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

Roksan Ojan 3-at érdemes lehet meghallgatni, ha cél a metál és a döngetés :rolleyes:
Persze ki kell fogni, de gondolom az említett ársávban elérhető.
A külseje nekem nem megnyerő, de ez legyen az asszonyok problémája :rolleyes:

Én Zsoltnál hallgattam egyszer egy rövid ideig, tehát nincs róla komoly tapasztalatom, de ha volt ilyen Zsoltnál, akkor annak oka lehet :rolleyes:
Emlékeim szerint Si3-ba volt kötve.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

merida írta:
2019.01.08., kedd 21:08
Basszus! Írtam egy oldalt, és eltűnt!
Újra: Az erősítő, egy régi Obelisk végfok. Az eladó itt hirdette egy Lunával együtt, egyebet ő sem tud róla.
Mindegy is, mert 100%-ban Heed hang! A műfajfüggetlenség, és a nagy terhelhetőség oka: jazz, jazzrock, prog rock, prog metal, és igen szeretném bömböltetni! Csak az ár, miatt nem keresek "házon belüli" hangfalat. Egyébként volt a birtokomban (Zsolt mindenkori jóvoltából) StandArt, Enigma, Envoy.
Volt Rega Ela, Chario, Acoustic Energy, stb.
Esetleg, a mostanság futó kínálatból, ( tehát újonnan vásárolható hangfal)van-e ajánlása valakinek? Pl. Fyne Audio,stb.
Eddigi segítségetek köszönve!
A kérdéshez hozzászólni nemigen tudok (mármint milyen hangsugárzó <200 ezer) de attól tartok, hogy az a végfok nem Obelisk. Persze lehet, hogy én tévedek, de mintha az egy Taurus lett volna. Akkor pedig egészen más a "gyerek fekvése"!

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Peger »

Én Proac Studio 130al hallgattam ObeliskII-vel és mondhatom nagyon jó páros volt
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Annak alapján, amit utoljára írtál “titkos” tippem számodra az Epos M22, esetleg M15.2
Jól működnek a Heed erősítőkkel, bár általában nagy vasakat kérnek, egy alap Obeliskkel is elvannak. Kifejezetten a nagy teret szeretik, jazzen finomak, de nem tojnak be a zúzástól sem.
A másik lehetőség a ProAc, állóhoz nem volt szerencsém, de egy nagymonitor nehéz állvánnyal simán bezenéli a szobádat, és szintén nem rettenti meg egy kis progrock sem.
Újonnan ebbe a keretbe szerintem már csak eggyel ezek alatti kategória fér bele, de a mai piacon nem vagyok otthon.

Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Basszus! Írtam egy oldalt, és eltűnt!
Újra: Az erősítő, egy régi Obelisk végfok. Az eladó itt hirdette egy Lunával együtt, egyebet ő sem tud róla.
Mindegy is, mert 100%-ban Heed hang! A műfajfüggetlenség, és a nagy terhelhetőség oka: jazz, jazzrock, prog rock, prog metal, és igen szeretném bömböltetni! Csak az ár, miatt nem keresek "házon belüli" hangfalat. Egyébként volt a birtokomban (Zsolt mindenkori jóvoltából) StandArt, Enigma, Envoy.
Volt Rega Ela, Chario, Acoustic Energy, stb.
Esetleg, a mostanság futó kínálatból, ( tehát újonnan vásárolható hangfal)van-e ajánlása valakinek? Pl. Fyne Audio,stb.
Eddigi segítségetek köszönve!

Avatar
Audio-Phil
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012.10.29., hétf. 20:38
Értékelés: 22

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Audio-Phil »

merida írta:
2019.01.08., kedd 09:08
Tisztelt urak!
Obelisk erősítőhöz, milyen állódobozpárt ajánlanátok, 30 m2-re?
Nálam a már korábban meglévő Phonar P30s hangsugárzóimmal zenél egy Obeisk SiII X2 táppal, számomra nagyon egymásra találtak. Érdemes próbálkozni német/dán/francia hangsugárzókkal is, nem csak az angolok jók. A Phonar beszerzésekor meghallgattam egy méretben annál jóval kisebb Cabasse álló párost és nagyon meglepett ahogy szólt.

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Sene »

Doky írta:
2019.01.08., kedd 19:51
Esetleg Zsolt Audio StandArt?
Szerintem passzolnak egymáshoz!
Szerintem a StandArt 2 -t ismeri @merida ;peace;

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Esetleg Zsolt Audio StandArt?
Szerintem passzolnak egymáshoz!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »


Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

merida írta:
2019.01.08., kedd 09:08
Tisztelt urak!
Obelisk erősítőhöz, milyen állódobozpárt ajánlanátok, 30 m2-re?
Melyik Obelisk?
X2-vel vagy szólóban?
OK hogy műfajfüggetlen, de nyilván vannak kedvenc irányzataid, és meghatározó zenehallgatási szokásaid.
Nem mindegy, hogy jazz és kamarazene, vagy rock és nagyzenekar. Hallgatós vagy zúzós?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”