Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Srácok, nem kotnyeleskedni akarok, de ez mennyire "gyári"?
http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... -2db,58715
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

A jót,a jóindulatot és a gesztust az élet más területein sem értékelik sokan,mondjuk ez nem vigasz annak aki egy bizonyos területen próbálja ezt tenni,mert attól hogy máshol is így van még ugyanúgy sz@rul esik.Nem tudom mi változott,mert régebben jobban értékelték ezeket az emberek.Most az van hogy mindent azonnal és lehetőleg minél olcsóbban,és az senkit sem érdekel hogy mi van a háttérben,mit és miért is kapnak,és hogy az valójában milyen értéket is képvisel.Mintha mindenki a mának élne,és baromira nem érdekelné őket hogy mi is lesz holnap.Nem tudom mi az oka,a médiában cunamiként özönlő gerilla marketing és hülyítés biztosan egy ok lehet,de ettől még nem kéne a józanságunkat elveszteni,és a gesztusokat,a valódi értékeket nem észrevenni,és értékelni.
Jelen esetben pl Zsolt olyan értékeket kínál és kínált is kis hazai közösségünknek,hogy azt nem felismerni és értékelni szélesebb körben is már tényleg érthetetlen. gondolkodik.gif
Lehet ezt a kevés marketinggel és a háttérbe szorulással magyarázni,de ha csak ezeken múlik,és ezek nélkül az emberek maguktól nem találják meg a jót holott ott van a szemük elött csak éppen nincs túl tolva,akkor megette a fene az egészet,de tényleg.
Azért az is eléggé elgondolkodtató hogy van egy hazai cég ami külföldön sikert sikerre halmaz,itthon meg olcsóbb áron (azon belül akciók,használt kínálat)sem elég vonzó.Ébredjünk már fel basszus,és tudatosuljon már az hogy milyen érték is ez,és az is hogy milyen gesztusokat,és milyen jóindulatú és önzetlen segítséget is kapunk mellé,mert ez így együtt egy olyan kerek egész,ami igazán elismerésre méltó,és csak a javára szolgálhat mindenkinek.
Nem azt mondom hogy csak a Heed és azt mindenkinek,mert ennél színesebb a világ,de legalább kóstoljuk már meg ha egyszer kínálja magát,mert lehet jól fog majd esni.

Avatar
klutakistvan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 19:46
Értékelés: 47

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: klutakistvan »

huszti-zsolt írta:
2019.01.13., vas. 22:17
klutakistvan írta:
2019.01.13., vas. 21:40
huszti-zsolt írta:
2019.01.11., pén. 21:29
Kéne egy Heed vagy Dron Acoustics direktsugárzó is talán, mint a StandArt Jubilee?
Sajnos épp a StandArt Jubilee példája mutatja, hogy nem kéne. Egészen pontosan ANNYIÉRT nem kéne, amennyiért megvalósítható. Mert kéne persze 200 ezerért, csak annyiért nem megcsinálható. Amennyiért megcsinálható, annyiért viszont nem kéne még úgy sem, hogy még mindig fele annyi mint a konkurenciák. Ördögi kör, 22-es csapdája.
Látod,Zsolt,ennyire nem értek az audio üzleti részéhez (sem).
Nekem a hallottak alapján meggyőződésem volt,hogy a Jubilee nagy üzleti siker lesz,hamar elkapkodják.
Természetesen azt nem tudom ilyenkor külön választani,hogy ez mennyre a hangsugárzó,és mennyire az elé kötött front-end érdeme.(Talán nem is kell).De hogy ez a hang ennyiért nem megy el..Véleményen szerint igencsak össze kéne szednie magát bárkinek,hogy utánad csinálja.
Egy pártatlan (nem "Heed-fan") barátom azt mondta a meghallgatás után:nagyon jó látni-hallani,hogy ilyen világszínvonalú termékek készülnek nálunk.
Valóban nagyobb sikerre számítottam magam is. De be kell lássam, hogy gazdagon benne van a dologban például, hogy én ilyen elvonult életet élek. Legalábbis a magyar piactól, márpedig a StandArt Jubilee éppen ide lett (volna) kitalálva. Nem járok kiállításra, nem hirdetek újságban, sőt még úgy általában is kikoptam a hazai hifi körforgásból. Ez van. Arra nyilván nem számíthatok, hogy a vásárlók csak úgy maguktól kitalálnak a város szélére.
Apropó, üzleti siker. A Jubilee éppen nem az akart lenni, inkább egyfajta gesztus azoknak, akik a Zsolt Audio elmúlt évtizedei nyomán kerestek (volna) valami elérhetőt, "zsoltaudiosat". De a világ meg is változott, attól tartok, hogy ha át is léptem volna az elvonultságomon, akkor sem nőt volna jelentősen az érdeklődés, ráadásul az árkalkulációjában nemigen volt szabad keret marketingre és hasonlókra.
Elárulom, hogy még egy utódot is terveztem (merthogy menet közben volt egy 30 éves évforduló is) de mivel az AP Klub is jegelve volt az elmúlt évben, így végképp nem volt platform a bemutatására. Amit talán ma már nem is annyira bánok. Vannak dolgok, amiket el kell engedni. Nem azért mert rosszak, hanem mert nincs helyük és/vagy szerepük a világban.
[/quote]
Az kétségtelen,hogy itthon kevesebben tudják,hogy még léteztek.De hogy mit ér valójában a Heed,azt nagyon jól mutatják az egyre nagyobb nemzetközi sikerek.
Valójában többet kéne "jelen lenned" itthon-de ez a Te döntésed.én max. csak sajnálhatom,hogy így döntöttél,hiszen így az AP-klubosok kivételével mindenki azt gondolhatja:a Heed rég megszűnt.(Volt barátom,aki csodálkozott is:Zsolték még működnek?)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

huszti-zsolt írta:
2019.01.13., vas. 22:17
Valóban nagyobb sikerre számítottam magam is. De be kell lássam, hogy gazdagon benne van a dologban például, hogy én ilyen elvonult életet élek ... úgy általában is kikoptam a hazai hifi körforgásból ...
Nem kikoptál, hanem kicsit kivonultál, vagy még inkább hátrébb léptél. Tudom, sokféle körülmény, motiváció együttes hatására, de valahol mégis saját döntésed alapján - ami azért nagyon nem ugyanaz. Ha kikoptál volna, nem lenne még ma is töretlen neved, respekted ebben a valóban rohamosan átalakuló hifi világban :smile32:
Elárulom, hogy még egy utódot is terveztem .. de nem volt platform a bemutatására. Amit talán ma már nem is annyira bánok. Vannak dolgok, amiket el kell engedni. Nem azért mert rosszak, hanem mert nincs helyük és/vagy szerepük a világban.
A világ, és benne a "hifizés" (is) alapjaiban változott meg körülöttünk, bezárultak kapuk, lezárultak korszakok, de helyettük ki- és megnyíltak újak. A stream, a PC és az egyre okosabb (hol van még a vége?) telefonok előretörése alapjaiban változtatták meg a zenefogyasztási szokásokat, mások lettek az igények, máshová kerültek a hangsúlyok - üzletileg azok lesznek sikeresek, akik azt képesek kiszolgálni. Tegyük gyorsan hozzá, hogy a képességükhöz kedv is párosul - személyes beszélgetéseinkből tudom, nálad most inkább ez utóbbi fogyott el. Tudom, nem fiatalodunk, közben az élet folyamatosan ad új és új kihívásokat, ráadásul a környezet, a (köz)hangulat sem túl inspiráló - de hát most ez van.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

klutakistvan írta:
2019.01.13., vas. 21:40
huszti-zsolt írta:
2019.01.11., pén. 21:29
Kéne egy Heed vagy Dron Acoustics direktsugárzó is talán, mint a StandArt Jubilee?
Sajnos épp a StandArt Jubilee példája mutatja, hogy nem kéne. Egészen pontosan ANNYIÉRT nem kéne, amennyiért megvalósítható. Mert kéne persze 200 ezerért, csak annyiért nem megcsinálható. Amennyiért megcsinálható, annyiért viszont nem kéne még úgy sem, hogy még mindig fele annyi mint a konkurenciák. Ördögi kör, 22-es csapdája.
Látod,Zsolt,ennyire nem értek az audio üzleti részéhez (sem).
Nekem a hallottak alapján meggyőződésem volt,hogy a Jubilee nagy üzleti siker lesz,hamar elkapkodják.
Természetesen azt nem tudom ilyenkor külön választani,hogy ez mennyre a hangsugárzó,és mennyire az elé kötött front-end érdeme.(Talán nem is kell).De hogy ez a hang ennyiért nem megy el..Véleményen szerint igencsak össze kéne szednie magát bárkinek,hogy utánad csinálja.
Egy pártatlan (nem "Heed-fan") barátom azt mondta a meghallgatás után:nagyon jó látni-hallani,hogy ilyen világszínvonalú termékek készülnek nálunk.
[/quote]
Valóban nagyobb sikerre számítottam magam is. De be kell lássam, hogy gazdagon benne van a dologban például, hogy én ilyen elvonult életet élek. Legalábbis a magyar piactól, márpedig a StandArt Jubilee éppen ide lett (volna) kitalálva. Nem járok kiállításra, nem hirdetek újságban, sőt még úgy általában is kikoptam a hazai hifi körforgásból. Ez van. Arra nyilván nem számíthatok, hogy a vásárlók csak úgy maguktól kitalálnak a város szélére.
Apropó, üzleti siker. A Jubilee éppen nem az akart lenni, inkább egyfajta gesztus azoknak, akik a Zsolt Audio elmúlt évtizedei nyomán kerestek (volna) valami elérhetőt, "zsoltaudiosat". De a világ meg is változott, attól tartok, hogy ha át is léptem volna az elvonultságomon, akkor sem nőt volna jelentősen az érdeklődés, ráadásul az árkalkulációjában nemigen volt szabad keret marketingre és hasonlókra.
Elárulom, hogy még egy utódot is terveztem (merthogy menet közben volt egy 30 éves évforduló is) de mivel az AP Klub is jegelve volt az elmúlt évben, így végképp nem volt platform a bemutatására. Amit talán ma már nem is annyira bánok. Vannak dolgok, amiket el kell engedni. Nem azért mert rosszak, hanem mert nincs helyük és/vagy szerepük a világban.

Avatar
klutakistvan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 19:46
Értékelés: 47

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: klutakistvan »

huszti-zsolt írta:
2019.01.11., pén. 21:29
Kéne egy Heed vagy Dron Acoustics direktsugárzó is talán, mint a StandArt Jubilee?
Sajnos épp a StandArt Jubilee példája mutatja, hogy nem kéne. Egészen pontosan ANNYIÉRT nem kéne, amennyiért megvalósítható. Mert kéne persze 200 ezerért, csak annyiért nem megcsinálható. Amennyiért megcsinálható, annyiért viszont nem kéne még úgy sem, hogy még mindig fele annyi mint a konkurenciák. Ördögi kör, 22-es csapdája.
[/quote]
Látod,Zsolt,ennyire nem értek az audio üzleti részéhez (sem).
Nekem a hallottak alapján meggyőződésem volt,hogy a Jubilee nagy üzleti siker lesz,hamar elkapkodják.
Természetesen azt nem tudom ilyenkor külön választani,hogy ez mennyre a hangsugárzó,és mennyire az elé kötött front-end érdeme.(Talán nem is kell).De hogy ez a hang ennyiért nem megy el..Véleményen szerint igencsak össze kéne szednie magát bárkinek,hogy utánad csinálja.
Egy pártatlan (nem "Heed-fan") barátom azt mondta a meghallgatás után:nagyon jó látni-hallani,hogy ilyen világszínvonalú termékek készülnek nálunk.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nálam cicaveszély áll fenn. A hanfalak ugyanis az ablakon kinézés pompás magaslatai "MASNI" cicának.

Nem volt mit tenni, ideiglenes megoldás után elkészült egy egy bombabiztos megoldás. Az alapanyagért és a szerszámokért hála ezúton is Rag fórumtársnak.

A kész megoldás rajza még nem készült el, illetve a végleges állapot is talán odébb van, annak ellenére, hogy funkcionálisan kész.

A design része még hátra van.

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

peppe79 írta:
2019.01.12., szomb. 00:37
Sziasztok!

Én is az Enigmával kapcsolatban érdeklődnék, csak az én kérdésem egész más jellegű. Szóval, ott kezdeném, hogy van két kutyulink, egy 8 hónapos gyerekünk, plusz még egy feleségem is. :smile29: Ők mind a négyen potenciális veszélyt jelentenek a hifi cuccaimra...bár a kutyák legfeljebb csak annyiban, hogy erősen hullatják a szőrüket. :P
Amitől leginkább tartok, hogy a pici, vagy a nejem kárt tesz az Enigmában. Van már 1-2 elgondolásom, hogy hogyan lehetne használaton kívül védeni a hangsugárzókat, de kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan oldanátok meg, vagy van-e esetleg kész megvalósítása valakinek. Ja: az nem opció, hogy legyen egy külön, zárható zeneszoba, mert ehhez túl pici a házunk. jaj.gif
Nekem az előző tulajdonos barkácsolt (szinte profi minőség) az Envoy-ok hangsugárzó csavarjaira mágnesesen (4db.) rögzülő (a mágnes besűlyesztve a keretbe) előlapot. Ha piszkálná a gyermek, könnyedén leesik és attól talán megijed, utána már nem folytatja a tevékenységet. Mivel az előlapot nem tüske rögzíti, így talán nem is sérűl a hangsugárzó. Portól is véd, ha meg hallgatod lepattintod, hogy "nehogymá bezavarjon a hangba :D "
20190112_191511.jpg
20190112_191511.jpg (2.69 MiB) Megtekintve 3213 alkalommal
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

iistván írta:
2019.01.12., szomb. 06:27

Szia!
Én a feleségemet megkértem, hogy ne nyúljon hozzá és ne mozgassa. A portalanítását is inkább én végzem.
Kutyákkal nincs tapasztalatom.

A gyerekek nálam 3 éve, 3 és 6 éves korukban találkoztak először az Enigmával, én is féltem, de (eddig) nem volt semmilyen baj, mondjuk 2 lányom van, a fiú(k) gondolom más tészta.
Szerintem 3 fontos dolog:
- soha ne tudják meg, hogy a hangszóró védő levehető és az alatt mindenféle nyomkodható kincs van :rolleyes:
- ne legyen a hangfal a futási irányukat keresztező uton
- tudjanak róla, ha kárt okoznak a hangfalakban, akkor elveszítik az apjukat, mert kimúlik infarktusban :rolleyes:

Így elolvasva szerintem nem sok hasznos tanácsot írtam, de már nem akarom törölni a hozzászólásomat...
Semmi gond, azért köszönöm! Van egy elképzelésem, csak gondoltam, előbb megkérdezem az Enigma tulajokat is, ki hogyan védi a 'dobozokat'.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

peppe79 írta:
2019.01.12., szomb. 00:37
Sziasztok!

Én is az Enigmával kapcsolatban érdeklődnék, csak az én kérdésem egész más jellegű. Szóval, ott kezdeném, hogy van két kutyulink, egy 8 hónapos gyerekünk, plusz még egy feleségem is. :smile29: Ők mind a négyen potenciális veszélyt jelentenek a hifi cuccaimra...bár a kutyák legfeljebb csak annyiban, hogy erősen hullatják a szőrüket. :P
Amitől leginkább tartok, hogy a pici, vagy a nejem kárt tesz az Enigmában. Van már 1-2 elgondolásom, hogy hogyan lehetne használaton kívül védeni a hangsugárzókat, de kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan oldanátok meg, vagy van-e esetleg kész megvalósítása valakinek. Ja: az nem opció, hogy legyen egy külön, zárható zeneszoba, mert ehhez túl pici a házunk. jaj.gif
Szia!
Én a feleségemet megkértem, hogy ne nyúljon hozzá és ne mozgassa. A portalanítását is inkább én végzem.
Kutyákkal nincs tapasztalatom.

A gyerekek nálam 3 éve, 3 és 6 éves korukban találkoztak először az Enigmával, én is féltem, de (eddig) nem volt semmilyen baj, mondjuk 2 lányom van, a fiú(k) gondolom más tészta.
Szerintem 3 fontos dolog:
- soha ne tudják meg, hogy a hangszóró védő levehető és az alatt mindenféle nyomkodható kincs van :rolleyes:
- ne legyen a hangfal a futási irányukat keresztező uton
- tudjanak róla, ha kárt okoznak a hangfalakban, akkor elveszítik az apjukat, mert kimúlik infarktusban :rolleyes:

Így elolvasva szerintem nem sok hasznos tanácsot írtam, de már nem akarom törölni a hozzászólásomat...
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

Sziasztok!

Én is az Enigmával kapcsolatban érdeklődnék, csak az én kérdésem egész más jellegű. Szóval, ott kezdeném, hogy van két kutyulink, egy 8 hónapos gyerekünk, plusz még egy feleségem is. :smile29: Ők mind a négyen potenciális veszélyt jelentenek a hifi cuccaimra...bár a kutyák legfeljebb csak annyiban, hogy erősen hullatják a szőrüket. :P
Amitől leginkább tartok, hogy a pici, vagy a nejem kárt tesz az Enigmában. Van már 1-2 elgondolásom, hogy hogyan lehetne használaton kívül védeni a hangsugárzókat, de kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan oldanátok meg, vagy van-e esetleg kész megvalósítása valakinek. Ja: az nem opció, hogy legyen egy külön, zárható zeneszoba, mert ehhez túl pici a házunk. jaj.gif

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: merida »

Klaca írta:
2019.01.11., pén. 19:59
huszti-zsolt írta:
2019.01.11., pén. 19:01
Higgyétek el, elég alaposan körbejártuk az új nevet. Nem olyan rossz az a 'dorn'. :)
persze, nyilván. Csak viccelődni próbáltunk (gondolom, Merida is).
Valójában jó a név! Főleg azért, mert a vezetéknevem első három betűjével kezdődik, és még a sorrendje is stimmel!
Ez nem lehet véletlen! :D

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Kéne egy Heed vagy Dron Acoustics direktsugárzó is talán, mint a StandArt Jubilee?
[/quote]
Sajnos épp a StandArt Jubilee példája mutatja, hogy nem kéne. Egészen pontosan ANNYIÉRT nem kéne, amennyiért megvalósítható. Mert kéne persze 200 ezerért, csak annyiért nem megcsinálható. Amennyiért megcsinálható, annyiért viszont nem kéne még úgy sem, hogy még mindig fele annyi mint a konkurenciák. Ördögi kör, 22-es csapdája.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.01.11., pén. 19:01
Higgyétek el, elég alaposan körbejártuk az új nevet. Nem olyan rossz az a 'dorn'. :)
persze, nyilván. Csak viccelődni próbáltunk (gondolom, Merida is).

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

gyt írta:
2019.01.11., pén. 17:54
Én egyszerűen letettem az elődje helyére (Dynaudio Contour 1.4), és nem éreztem úgy, hogy tologatni kellene. Aztán jött a Grand Enigma, ő is így járt (amúgy az oldalfaltól 90 cm a legkülső pontja, a hátsó faltól 55 cm a leghátsó pontja (normál hangfalnál az előlaptól mérünk, ha jól tudom, ezeknél nem tudom, mi az elfogadott). Ja, és könyves, cd-s polcok mindenfelől. Szóval tedd le, kösd be, és "felejtsd el".
Köszönöm a válaszokat. Igazából én is csak letettem, és tökéletesen szól is, nagyon az elhelyezéssel nem is tudok variálni, valójában csak kíváncsi voltam, lehet-e ezt még fokozni valami jobb elhelyezéssel. A kábelezéssel kapcsolatban azt hittem volna, hogy mindenki azt mondja majd, semmit nem számít, mennyit és mit hova dugok (már a szabályok adta keretek között). Az általam ismert fizikai törvények alapján nem is igazán értem, miért változtatnának ezek a variációk. (Ki is próbálgathattam volna, de lusta voltam).

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Klaca írta:
2019.01.11., pén. 16:56
merida írta:
2019.01.11., pén. 14:47
Köszönöm a választ, Zsolt!
Csak annyit tennék hozzá, hogy Dorn, helyett a Deeh, nevet ajánlanám! :rolleyes:
Hát az enigmákat hallgatva nekem sem A Dorn név jut eszembe. Inkább az ellentéte, bármi legyen is az. (talán Samt Akustik ?)
Higgyétek el, elég alaposan körbejártuk az új nevet. Nem olyan rossz az a 'dorn'. :)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2019.01.11., pén. 17:28

Szimpla bekötésnél a felső terminálban van a jó helye a drótnak.Bikábelezni lehet,de minek ha szimplán is hiányérzet nélkül zenél.
Ha már dupla terminál van rajta, használjuk. Főleg hogy a teljes sávban jóval tisztább úgy. Aki fél milliós hangfaldrótot használ és így számít, hogy single vagy biwire, annak legyen duplára is. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

Klaca írta:
2019.01.11., pén. 16:47
Meg tudnátok nagyon röviden, tőmondatokban írni, hogy tapasztalataitok szerint az enigmákat (5) milyen távolságra optimális egymástól elhelyezni, (mármint, persze, egy pár két tagját (azt, hogy a párokat egymástól milyenre, talán ki tudom találni :-)) milyen messze a faltól, mennyit számít a bikábel, és ha csak szimplán csinálja az ember, akkor számít-e, hogy a magasba vagy a mélybe 'kábelezik bele'. Tudom, hogy pl. a távolság sok mindentől függ, de talán van valami átlag. Tudom azt is, hogy volt ezekről szó itt, de most nincs energiám keresgélni, ezért kérdem csak gyorsan, röviden. Előre is nagyon köszi.
Én egyszerűen letettem az elődje helyére (Dynaudio Contour 1.4), és nem éreztem úgy, hogy tologatni kellene. Aztán jött a Grand Enigma, ő is így járt (amúgy az oldalfaltól 90 cm a legkülső pontja, a hátsó faltól 55 cm a leghátsó pontja (normál hangfalnál az előlaptól mérünk, ha jól tudom, ezeknél nem tudom, mi az elfogadott). Ja, és könyves, cd-s polcok mindenfelől. Szóval tedd le, kösd be, és "felejtsd el".
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Klaca írta:
2019.01.11., pén. 16:47
Meg tudnátok nagyon röviden, tőmondatokban írni, hogy tapasztalataitok szerint az enigmákat (5) milyen távolságra optimális egymástól elhelyezni, (mármint, persze, egy pár két tagját (azt, hogy a párokat egymástól milyenre, talán ki tudom találni :-)) milyen messze a faltól, mennyit számít a bikábel, és ha csak szimplán csinálja az ember, akkor számít-e, hogy a magasba vagy a mélybe 'kábelezik bele'. Tudom, hogy pl. a távolság sok mindentől függ, de talán van valami átlag. Tudom azt is, hogy volt ezekről szó itt, de most nincs energiám keresgélni, ezért kérdem csak gyorsan, röviden. Előre is nagyon köszi.
Ahogy szélesedik a bázistávolság,úgy nő a szobát betöltő hang is,de persze az oldalfalakhoz ne legyen túl közel.A hátsó falra nem érdemes rátolni,fél,vagy ha van rá mód egy méter távolság jól esik neki.Szimpla bekötésnél a felső terminálban van a jó helye a drótnak.Bikábelezni lehet,de minek ha szimplán is hiányérzet nélkül zenél.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Klaca írta:
2019.01.11., pén. 16:57
asebestyen írta:
2019.01.11., pén. 16:54
Ha pedig szimpla, akkor egyik alulra, másik felülre.
Ezt komolyan írod? (ilyet még nem hallottam.)
Komolyan. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

asebestyen írta:
2019.01.11., pén. 16:54
Ha pedig szimpla, akkor egyik alulra, másik felülre.
Ezt komolyan írod? (ilyet még nem hallottam.)

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

merida írta:
2019.01.11., pén. 14:47
Köszönöm a választ, Zsolt!
Csak annyit tennék hozzá, hogy Dorn, helyett a Deeh, nevet ajánlanám! :rolleyes:
Hát az enigmákat hallgatva nekem sem A Dorn név jut eszembe. Inkább az ellentéte, bármi legyen is az. (talán Samt Akustik ?)

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Klaca írta:
2019.01.11., pén. 16:47
Meg tudnátok nagyon röviden, tőmondatokban írni, hogy tapasztalataitok szerint az enigmákat (5) milyen távolságra optimális egymástól elhelyezni, (mármint, persze, egy pár két tagját (azt, hogy a párokat egymástól milyenre, talán ki tudom találni :-)) milyen messze a faltól, mennyit számít a bikábel, és ha csak szimplán csinálja az ember, akkor számít-e hogy magasba vagy a mélybe 'kábelezik bele'. Tudom, hogy pl. a távolság sok mindentől függ, de talán van valami átlag. Tudom azt is, hogy volt ezekről szó itt, de most nincs energiám keresgélni, ezért kérdem csak gyorsan, röviden. Előre is nagyon köszi.
Elhelyezés: szinte mindegy. Ne legyen a falra rátolva, kb ennyi. A többi szerintem a szobán múlik inkább. Ami inkább fontos, hogy ne legyen a közelében kemény reflektáló felület ha egy mód van rá.
A bikábel véleményem szerint erősen javasolt, tudom nem mindenki gondolja így. :rolleyes: Ha pedig szimpla, akkor egyik alulra, másik felülre.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Meg tudnátok nagyon röviden, tőmondatokban írni, hogy tapasztalataitok szerint az enigmákat (5) milyen távolságra optimális egymástól elhelyezni, (mármint, persze, egy pár két tagját (azt, hogy a párokat egymástól milyenre, talán ki tudom találni :-)) milyen messze a faltól, mennyit számít a bikábel, és ha csak szimplán csinálja az ember, akkor számít-e, hogy a magasba vagy a mélybe 'kábelezik bele'. Tudom, hogy pl. a távolság sok mindentől függ, de talán van valami átlag. Tudom azt is, hogy volt ezekről szó itt, de most nincs energiám keresgélni, ezért kérdem csak gyorsan, röviden. Előre is nagyon köszi.

Avatar
klutakistvan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 19:46
Értékelés: 47

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: klutakistvan »

huszti-zsolt írta:
2019.01.09., szer. 12:32
merida írta:
2019.01.08., kedd 21:08
Basszus! Írtam egy oldalt, és eltűnt!
Újra: Az erősítő, egy régi Obelisk végfok. Az eladó itt hirdette egy Lunával együtt, egyebet ő sem tud róla.
Mindegy is, mert 100%-ban Heed hang! A műfajfüggetlenség, és a nagy terhelhetőség oka: jazz, jazzrock, prog rock, prog metal, és igen szeretném bömböltetni! Csak az ár, miatt nem keresek "házon belüli" hangfalat. Egyébként volt a birtokomban (Zsolt mindenkori jóvoltából) StandArt, Enigma, Envoy.
Volt Rega Ela, Chario, Acoustic Energy, stb.
Esetleg, a mostanság futó kínálatból, ( tehát újonnan vásárolható hangfal)van-e ajánlása valakinek? Pl. Fyne Audio,stb.
Eddigi segítségetek köszönve!
A kérdéshez hozzászólni nemigen tudok (mármint milyen hangsugárzó <200 ezer) de attól tartok, hogy az a végfok nem Obelisk. Persze lehet, hogy én tévedek, de mintha az egy Taurus lett volna. Akkor pedig egészen más a "gyerek fekvése"!
Ha Taurus,akkor azért én meghallgatnám a régebbi StandArt 2 sorozat valamelyikével,hátha....

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”