Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2019.01.11., pén. 22:57
Sikerült egy kis életet lehelni a fórumba! 36_1_11.gif
Mind addig, míg el nem szabadul a pokol :D na jó most eltúlzom, ebből biztosan nem lesz.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Fish írta:
2019.01.11., pén. 22:04
skype-n meg priviben sokat beszélgetek másokkal,sajnos idáig fajult a dolog.. :angry: jobb megbeszélni a háttérben azokkal akikkel érdemes ,vagy ha olyan akkor van kit felhívni aki komolyabb szaki! Ez van ! Sajnos..
Akkor tevedtem, csak itt nem akarsz velemenyt nyilvanitani sad.gif
Mea culpa
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

nemtomm írta:
2019.01.11., pén. 22:36

Tudod Fish ha leírom a tapasztalatomat akkor rögtön lehurrogtok, ( többek között te is) az nem is úgy van ha nem így vagy úgy. Amiről ti vitáztok már sok sok évvel ezelőtt megléptem, kipróbáltam és megtapasztaltam.
ne csodálkozz rajta,ezektől a kijelentésektől a szőr feláll a hátamon,valószínű nem csak nekem.. :D te mindent kipróbáltál ,meg megléptél, és mindent megvettél ami csak létezik a világon,és úgy általában mindenkinél okosabb is vagy meg gazdagabb meg tapasztaltabb stb.. , igaz sosem tudtuk meg mi van otthon és miket használtál eddig és most.. így bárki mondhat bármit :D a HMS be meg van annyira bebocsájtásom hogy igen tudom mi ,mibe és mivel van összekötve ,talán mondhatom ,hogy Sanyival elég jóba vagyunk, sztem nevezhetem barátomnak! :D De persze gondolom te úgy is jobban ismered .. vagy tévednék? na mindegy ,egy picit szerényebben nyomnád ,nem lenne semmi gond.. persze lehet itt is csak nekem csípi a szemem ....
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Sikerült egy kis életet lehelni a fórumba! 36_1_11.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

irishcream írta:
2019.01.11., pén. 22:41


Amikor legelőször hallgattam Klipsch 5.1-t, úgy gondoltam ez aztán nekem nem kell, olyan nagyon rosszul szólt, hogy kértem a gazdát halkítsuk le. Úgy döntöttem ilyen nekem nem kell. Aztán másképp lett. Aztán találkoztam hasonló szettel, ahol meggyőzött........igen kell a körítés.......
Azóta óvatosan fogalmazol, nehogy valamire is azt mondd ilyen nekem nem kell! Szerintem a Marantzal is elvetetted! 31_1_21.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2019.01.11., pén. 22:19
és mi van azokkal akik azért vesznek meg ,mint pld, én ,egy hangfalat mert gyönyörű és nem akarom eldugni egy vászon mögé ,mert szeretek ránézni és gyönyörködni benne.. hmm? de lehet ez egy végfok, vagy center vagy bármi ,amit kár lenne elrejteni ,bezárni egy fal mögé... lehet régimódi vagyok ,de én imádom törölgetni ,meg nézegetni.. nem azért vettem ilyen drága cuccot ,hogy eldugdossam.. :D
Megértelek, megértem őket. Már írtam maskor is hogy pl. Fakopancs topikjában amik vannak műalkotások számomra. Ezek tényleg nappaliba való díszek is egyben... meg az elektrónikák közt is vannak szépek, de kábelekbe is. A Core cuccai is gyönyörűek, de lehetne még sorolni....
A PA cuccok meg rondák és ezért vászon mögé kell rejteni őket! 31_1_21.gif
Nekem tetszik a moziszobákban a letisztultság, amit a sallangmentesség tesz.
Meg kevesebbet kell takarítani őket!

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Fish írta:
2019.01.11., pén. 22:32
Csutka írta:
2019.01.11., pén. 22:25

Nem kell meghallgatnom, mert biztos vagyok benne, hogy Fish Revel szettje jobban szól mozin és zenén is, mint az én Klipsch szettem. ...
:smile32:
nem olyan biztos ez ,és én szeretek elmenni másokhoz, mert pld. ahogy írtam is múltkor, kellemes meglepetés volt ,hogy milyen jól szólnak a paradigm-ok, pedig egyszer sem tetszett ,ahol hallottam őket.. szóval nem mindig elég egy jól csengő márka, típus, kell a teljes körítés,hogy passzoljon.. sztem..
Amikor legelőször hallgattam Klipsch 5.1-t, úgy gondoltam ez aztán nekem nem kell, olyan nagyon rosszul szólt, hogy kértem a gazdát halkítsuk le. Úgy döntöttem ilyen nekem nem kell. Aztán másképp lett. Aztán találkoztam hasonló szettel, ahol meggyőzött........igen kell a körítés.......

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Fish írta:
2019.01.11., pén. 21:29
Szar ezt leirni,de valoban nem erdemes megosztani itt masokkal a gondolatait az embernek de meg a fejleszteseket se nagyon,mert vagy leszarozas van vagy megy az irigyseg 1000- el! sad.gif
Tudod Fish ha leírom a tapasztalatomat akkor rögtön lehurrogtok, ( többek között te is) az nem is úgy van ha nem így vagy úgy. Amiről ti vitáztok már sok sok évvel ezelőtt megléptem, kipróbáltam és megtapasztaltam.
Mindenki odavan a minőségért de ha áldozni kell rá akkor az nem jó nem mert (szerintetek) nem lesz jobb és egyáltalán minek az? De ha elmentek pl a HMS-be akkor mindenki el van ájulva a kép és hangminőségtől de azt senki nem kérdezi meg mi van a technika mögött értem itt csatlakozó hszkábel, összekötő kábel, ősvény, elosztó, rezgéscsillapító elemek, akusztikai cuccok, hdmi kábelek, csatlakozók, ezeket már végigkérdeztétek már egy látogatás alkalmával is? Még a subban is Lessloss Signature van és vajon mivan a többiben?
Gondolom mindenki ilyet szeretne otthonra, de legalábbis törekszik rá.
Nem véletlen, hogy akinek igényes rendszere van otthon az keveset fórumozik és inkább hallgatja a rendszerét hàtradölve mosolyogva :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Csutka írta:
2019.01.11., pén. 22:25

Nem kell meghallgatnom, mert biztos vagyok benne, hogy Fish Revel szettje jobban szól mozin és zenén is, mint az én Klipsch szettem. ...
:smile32:
nem olyan biztos ez ,és én szeretek elmenni másokhoz, mert pld. ahogy írtam is múltkor, kellemes meglepetés volt ,hogy milyen jól szólnak a paradigm-ok, pedig egyszer sem tetszett ,ahol hallottam őket.. szóval nem mindig elég egy jól csengő márka, típus, kell a teljes körítés,hogy passzoljon.. sztem..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Csutka írta:
2019.01.11., pén. 21:59


Igen én meg azt írtam le, hogy attól nagyon messze vagyunk a legtöbben és nem is biztos, hogy akinek mondjuk hangáteresztő vászon és mögé tett hangfalak vannak az jó és csak az a jó.

Számomra a házimozi annyit jelent, hogy leereszkedik a vászon, együtt a család, vagy a barátok és együtt élvezzük a filmet.
Vagy bosszankodunk, hogy ez milyen szar... :D
Ehhez kell nagy kép és nagy hang, ami persze nem biztos, hogy tökéletes, de legutóbb igazi moziban voltunk és csak szenvedtem végig.
Szar volt a hang nagyon és egyfolytában csak a nachos, valamint pattogatott kukorica zabálását hallottam, feszengtem a székben végig. Amikor megláttam, hogy mindenki az óriás adagot hozza befelé már akkor ideges lettem...
;)
Természetesen nem csak az AT vászon lehet jó, meg a mögé rakott hangfal.

Pláne nem egyéni elvarasok alapján. Mindenki csinaljon olyat amilyet szeret.
Eddig én is csak nappaliban moziztam, meg egy masik szobában, nem volt külön dedikalt szobám. Viszont szeretnék , és remélem lesz is. Per pillanat most még a nappalis verziót is visszasírom...

Az ember akkor tud igazán releváns véleményt mondani ha már megtapasztalta mindkét álláspontot, addig csak elképzelése lehet a dolgokról, ami nem mindig valós.

Csutka

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Cutler írta:
2019.01.11., pén. 22:10
Én válaszoltam a fent említett véleményre.
Ami csupán arra az ellentmondásra irányult, hogy nem egy olyan AT vásznas moziról áradozott, ami az ő közreműködésével készült és akkor nem beszélt elcseszett képről és hangról.
Amúgy kérdeznék én is valamit.
Az kizárható, hogy Szepi téved? gondolkodik.gif
Vagy az ő odabökött véleményét tényként kellene elfogadni?
Mert szerintem nem ;)
Szepinek mindig igaza van.
Ha nem lenne igaza, akkor az első szabály lép életbe.
:D

Nincsenek általános igazságok, de sajnos itt sokszor alapvető dolgokról folyik a vita, amit meghallgatás nélkül is el lehet fogadni. Ha meg lehetne vita, akkor azt sokan élet elleni támadásnak értékelik.

Nem kell meghallgatnom, mert biztos vagyok benne, hogy Fish Revel szettje jobban szól mozin és zenén is, mint az én Klipsch szettem. Nem akarok versenyezni vele és nem írom azt, hogy nekem LCR rendszerem van és csak az jelenti az igazi mozit, mert nem így van akkor sem, ha beteszem hangáteresztő vászon mögé.

Rengeteg megoldás van, ami jó és élvezetes, nem csak egy út létezik.
Ahogy számomra a házimozi azt jelenti, amit leírtam és nem a hangáteresztő vásznat.
:smile32:

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Csutka írta:
2019.01.11., pén. 21:59
TSanyi írta:
2019.01.11., pén. 20:36
Quetz azt írta le hogy számára a mozi mit jelent.
Nem mindenki számára kötelező érvényű dolognak.

Attól függetlenül a mozi számomra is a külön szobát nagy vásznat, hangot jelenti (bár nekem a 95db is elég). A láthatatlan hangfalak már caak szőrszál hasogatás.
;peace;
Igen én meg azt írtam le, hogy attól nagyon messze vagyunk a legtöbben és nem is biztos, hogy akinek mondjuk hangáteresztő vászon és mögé tett hangfalak vannak az jó és csak az a jó.

Számomra a házimozi annyit jelent, hogy leereszkedik a vászon, együtt a család, vagy a barátok és együtt élvezzük a filmet.
Vagy bosszankodunk, hogy ez milyen szar... :D
Ehhez kell nagy kép és nagy hang, ami persze nem biztos, hogy tökéletes, de legutóbb igazi moziban voltunk és csak szenvedtem végig.
Szar volt a hang nagyon és egyfolytában csak a nachos, valamint pattogatott kukorica zabálását hallottam, feszengtem a székben végig. Amikor megláttam, hogy mindenki az óriás adagot hozza befelé már akkor ideges lettem...
;)
Még ezek az állandó villongások sem tudják megváltoztatni a véleményem : számomra az a mozi, ahol hátradőlhetek és élvezhetem a filmet. Láttam mozit hangáteresztő vászonnal , nagyon tetszett, láttam mozit nappaliban ez is jó volt.
Nálam valószínűleg sosem lesz hangáteresztő vászon, nincs rá hely. Nem tudom eldugni a hangsugárzóimat, de nem is akarom, nemhogy nem zavar a látványuk - még örülök is , hogy látszanak.
Nyilván ahogy mindenki más is , lehetőségeim szerint építettem mozit : MAGAMNAK.
És a legfontosabb: a legkevésbé sem érdekel, ha ez valaki szerint gagyi, vagy nem etalon, vagy nem akármi.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

és mi van azokkal akik azért vesznek meg ,mint pld, én ,egy hangfalat mert gyönyörű és nem akarom eldugni egy vászon mögé ,mert szeretek ránézni és gyönyörködni benne.. hmm? de lehet ez egy végfok, vagy center vagy bármi ,amit kár lenne elrejteni ,bezárni egy fal mögé... lehet régimódi vagyok ,de én imádom törölgetni ,meg nézegetni.. nem azért vettem ilyen drága cuccot ,hogy eldugdossam.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

nemtomm írta:
2019.01.11., pén. 21:18



Bocsánat nekem nem a hangáteresztős vászonnal van a problémám, biztos egy nagyon jó cucc (kíváncsi lennék hány forumtársnak van itt a fórumon ) . Az akusztika is nagyon fontos stb ezen már rég túl vagyok. ..
Más dologra lettem volna kíváncsi :D
Biztos több hangáteresztős vászon van mint a FB-os csoportban dedikált szoba! :)

Nem kell itt mindenben mindenkinek egyetérteni meg akár egy utat járni, a fórum minőségét éppen a "viták" színvonala, témák tartalma határozza meg.

Éppen azért vannak ezek hogy mindenki megossza a véleményét, tapasztalatait, elkövetett baklövéseit hogy mások abból okuljanak, ötletet merítsenek. Ezért nem kell ezt dicsekvésnek, magamutogatásnak tekinteni.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Csutka írta:
2019.01.11., pén. 21:45
thxfan írta:
2019.01.11., pén. 18:21
Egy etalon mozi alapja a hangáteresztő vászon, akár tetszik, akár nem, ki kell próbálni hosszabb ideig, nem fél-egy órás demóra és érteni fogod miről is van szó ;).
Hááát, nemrégen olvastam itt Szepi odabökött véleményét - nem akarom elcseszni vele sem a hangot, sem a képet.
Erre persze az volt a válasz, hogy ezt mondod a vásárlóknak is?

Szuper! Akkor ez hogy is van? gondolkodik.gif
Én válaszoltam a fent említett véleményre.
Ami csupán arra az ellentmondásra irányult, hogy nem egy olyan AT vásznas moziról áradozott, ami az ő közreműködésével készült és akkor nem beszélt elcseszett képről és hangról.
Amúgy kérdeznék én is valamit.
Az kizárható, hogy Szepi nem téved? gondolkodik.gif
Vagy az ő odabökött véleményét tényként kellene elfogadni?
Mert szerintem nem ;)
Quetz lejjebb meg is fogalmazta mire is gondolok konkrétan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cutler 2019.01.11., pén. 22:16-kor.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

skype-n meg priviben sokat beszélgetek másokkal,sajnos idáig fajult a dolog.. :angry: jobb megbeszélni a háttérben azokkal akikkel érdemes ,vagy ha olyan akkor van kit felhívni aki komolyabb szaki! Ez van ! Sajnos..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Csutka írta:
2019.01.11., pén. 21:45
thxfan írta:
2019.01.11., pén. 18:21
Egy etalon mozi alapja a hangáteresztő vászon, akár tetszik, akár nem, ki kell próbálni hosszabb ideig, nem fél-egy órás demóra és érteni fogod miről is van szó ;).
Hááát, nemrégen olvastam itt Szepi odabökött véleményét - nem akarom elcseszni vele sem a hangot, sem a képet.
Erre persze az volt a válasz, hogy ezt mondod a vásárlóknak is?

Szuper! Akkor ez hogy is van? gondolkodik.gif
Szepi tudtommal mikroperforált vásznakat árul, tehát igaza van. Azok a vásznak hangáteresztés szempontjából rosszabbak mint a szőttek, és a lyukakat is sokan látják otthoni nézési távolságból.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Csutka

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »

TSanyi írta:
2019.01.11., pén. 20:36
Quetz azt írta le hogy számára a mozi mit jelent.
Nem mindenki számára kötelező érvényű dolognak.

Attól függetlenül a mozi számomra is a külön szobát nagy vásznat, hangot jelenti (bár nekem a 95db is elég). A láthatatlan hangfalak már caak szőrszál hasogatás.
;peace;
Igen én meg azt írtam le, hogy attól nagyon messze vagyunk a legtöbben és nem is biztos, hogy akinek mondjuk hangáteresztő vászon és mögé tett hangfalak vannak az jó és csak az a jó.

Számomra a házimozi annyit jelent, hogy leereszkedik a vászon, együtt a család, vagy a barátok és együtt élvezzük a filmet.
Vagy bosszankodunk, hogy ez milyen szar... :D
Ehhez kell nagy kép és nagy hang, ami persze nem biztos, hogy tökéletes, de legutóbb igazi moziban voltunk és csak szenvedtem végig.
Szar volt a hang nagyon és egyfolytában csak a nachos, valamint pattogatott kukorica zabálását hallottam, feszengtem a székben végig. Amikor megláttam, hogy mindenki az óriás adagot hozza befelé már akkor ideges lettem...
;)

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Fish írta:
2019.01.11., pén. 21:29
Ha eszre veszitek mindenki a sajat elkepzeleset probalja a masik torkan lenyomni akar tetszik az akar nem, es alltalaban mindig az a legjobb cucc amit eppen jelenleg hasznal otthon! Sajnos mind ilyenek vagyunk ,szinte kivetel nelkul,tipikus ez,es sokan el sem mennek a masikhoz,otthonrol megy a szajkarate ,hogy milyen szar ez meg az! En belefaradtam,egy ket hozzaszolast elolvasok neha,meg ha valami.erdekesseg van,de amugy full passive vagyok inkabb! Szar ezt leirni,de valoban nem erdemes megosztani itt masokkal a gondolatait az embernek de meg a fejleszteseket se nagyon,mert vagy leszarozas van vagy megy az irigyseg 1000- el! sad.gif
De ha mar meg sem akarod osztani senkivel, akkor van a nagy baj. ( Szerintem)
Mindig lesz okosabb valaki, meg tutit mondo, de ez van. Ilyenkor "mindenki nyugodjon le a picsapa" es kezdjuk elolrol ervekkel alatamasztani a gondolatainkat, de persze hallgassuk meg a masikat. Kommunikaljunk! Ez errol szolna vagy mi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Csutka

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »

thxfan írta:
2019.01.11., pén. 18:21
Egy etalon mozi alapja a hangáteresztő vászon, akár tetszik, akár nem, ki kell próbálni hosszabb ideig, nem fél-egy órás demóra és érteni fogod miről is van szó ;).
Hááát, nemrégen olvastam itt Szepi odabökött véleményét - nem akarom elcseszni vele sem a hangot, sem a képet.
Erre persze az volt a válasz, hogy ezt mondod a vásárlóknak is?

Szuper! Akkor ez hogy is van? gondolkodik.gif

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Quetz »

TSanyi írta:
2019.01.11., pén. 20:36
Quetz azt írta le hogy számára a mozi mit jelent.

Nem mindenki számára kötelező érvényű dolognak.
Meglehet bélyegezni, hogy nekem nem a minőség, hanem a mennyiség (a hangnyomás) a fontos, de azért kikerestem, hogy például mit írnak egy zenekar hangerejéről:

Somewhere back in the mists of time someone measured the peak power
distribution of a symphony. Don't know who, but my copy is in "How To Build
Speaker Enclosures" / Alexis Badmaieff and Don Davis / 1966. What's not
listed is at what distance these peaks were measured. My own half assed
measurements with an RS SPL meter at the ASO indicates at the front row.

below 63hz = 1.5Acoustic Watt (121.76dB)
63-125hz = 2AW (123dB)
125-250hz = 4AW (126dB)
250-500hz = 10AW (130dB)
500-1khz = 2AW (123dB)
1-2khz = 1.6AW (122dB)
2-4khz = 1AW (120dB)
above 4khz = 0.6AW (117.78dB)

Loud for sure, although these peaks are usually 24-30dB above the average
SPL and as much as 60dB louder than quiet passages.
The 10AW in the
250-500hz range in particular implies some seriously loud music, but anyone
who's watched peak level meters knows that these are transients that occur
so rapidly you don't notice much increase in sound level unless it's
sustained for some period of time, dependent on frequency.

Ehhez képest a mozis "szabvány", hogy 105dB legyen a hangerő a hallgatási pozicióban nem is olyan sok. Viszont egy átlagos érzékenységű frontsugárzók esetén még így is szükség lehet 300-400W teljesítményre csatornánként. Nagyon kevés megfizethető HIFI kvalitású végfok van, ami ezt tudja. No meg azt, amikor hirtelen 30dB-t ugrik a hangerő, ami 1000x-es teljesítmény többletet kér a rendszertől.

Erre lehet azt mondani, hogy hát nem kell olyan hangosan hallgatni. Ez igaz. Ezzel szemben áll viszont, hogy akkor nem azt fogjuk hallani, amit a hangmérnök és a rendező megálmodott. A hangmérnök ugyanis elképzelésem szerint akusztikailag kezelt és hangszigetelt helységben dolgozik, az itthoni facebookos mozi rajongó meg a nappalijában nézi a filmet, amit átitat a város moraja.
Tehát adott lesz egy csökkentett hangerőn futó film, amit magas alapzajú helységben hallgatunk és ezért elveszítjük a halkabb zajokat, zörejeket esetleg suttogásokat, lerontva ezzel a film atmoszféráját.

Ezért tartom magam ahhoz, hogy legyen inkább 80%-os az erősítő (valamint az akusztika és dinamikai képességek -> élmény ), mintsem próbáljam megközelíteni a 100%-os végfokot miközben a többi tényező meg lerontja a végeredményt 60%-ra.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Fish »

Ha eszre veszitek mindenki a sajat elkepzeleset probalja a masik torkan lenyomni akar tetszik az akar nem, es alltalaban mindig az a legjobb cucc amit eppen jelenleg hasznal otthon! Sajnos mind ilyenek vagyunk ,szinte kivetel nelkul,tipikus ez,es sokan el sem mennek a masikhoz,otthonrol megy a szajkarate ,hogy milyen szar ez meg az! En belefaradtam,egy ket hozzaszolast elolvasok neha,meg ha valami.erdekesseg van,de amugy full passive vagyok inkabb! Szar ezt leirni,de valoban nem erdemes megosztani itt masokkal a gondolatait az embernek de meg a fejleszteseket se nagyon,mert vagy leszarozas van vagy megy az irigyseg 1000- el! sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

TSanyi írta:
2019.01.11., pén. 20:47
nemtomm írta:
2019.01.11., pén. 20:22
thxfan írta:
2019.01.11., pén. 18:21

Ebben mi volt olyan "szakertőség"?
Az hogy kezd terjedni a hangáteresztős vászon, az akusztika kezelése, új hangformátumok kihasználása, több sub használata, dedikált moziszobák.... ez mind üdvözítő, és tényleg a fejlődés jele.
Nem volt ebben semmi olyan "megmondomtutit"!
Bocsánat nekem nem a hangáteresztős vászonnal van a problémám, biztos egy nagyon jó cucc (kíváncsi lennék hány forumtársnak van itt a fórumon ) . Az akusztika is nagyon fontos stb ezen már rég túl vagyok. ..
Más dologra lettem volna kíváncsi :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Szerintem se jó irányba megy a fórum. Mégpedig azért, mert sokszor totál elmegy ebbe az egymásnak odamondogatós irányba. Nem érveket ütköztetünk, hanem csak rendszeresen beszólógatunk a másiknak.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

nemtomm írta:
2019.01.11., pén. 20:22
thxfan írta:
2019.01.11., pén. 18:21
Csutka írta:
2019.01.11., pén. 17:59

Nagyon elment ebbe az irányba az AVX és a vegyünk szubhoz ajánlott Crown végfokokat, a kábelek pedig a lehető legolcsóbbak legyenek, mert fölösleges dolog kezd terjedni. Sokszor már azt gúnyolják, aki ilyenekre is gondol és költ.

Azért érdemes pontosan megkérdezni mondjuk a sokak által referenciának tartott Házimozi Stúdió moziszobáját - milyen kábelek, elosztók, hangfalak, stb van a dolgok mögött.

Persze távolról sem rossz és szar a Crown végfok az olcsó kábelekkel és ár-érték arányban is jó, de azért nem szabad túlzásba esni!

:smile32:
Pont most kezdenek jó irányba menni a dolgok mozis téren, a drága kábelek max. nyolcszámjegyű összegű mozirendszer finomítására valók, persze kell egy alapszintű kábelezés, de a többit költse inkább jobb elektronikára, hangfalra.

Alapból külön kellene kezelni a mozinappalit és külön moziszobát...
Huh de nagyon szakértő lettél hirtelen ebben a témában, mintha kipróbáltál volna minden verziót a legmagasabb kategóriában és a legalacsonyabb kategóriában is.
Egy rövid kérdés aki már megvette a jó rendszerét és feljebb szeretne lépni az merre fejlesszen tovább? Vagy ragadjon le ott ahol van? Ugye ezt te sem gondolod komolyan?
Kezd sajna az igénytelenség felé menni a dolog mert mindenki egyszerre atmost akar THX szinten 10x hanszóróval + egy jó nagy mélynyomóval és minden féle földi jóval de sajna ez egyszerre nagyon nagy falat sokunknak. .. :smile29:
Ebben mi volt olyan "szakertőség"?
Az hogy kezd terjedni a hangáteresztős vászon, az akusztika kezelése, új hangformátumok kihasználása, több sub használata, dedikált moziszobák.... ez mind üdvözítő, és tényleg a fejlődés jele.
Nem volt ebben semmi olyan "megmondomtutit"!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”