Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »

cables írta:
2019.01.12., szomb. 07:48
wittao írta:
2019.01.11., pén. 22:43

Szerintetek?
A TV-vel más gondok is vannak, nemcsak a felület hang-rontó hatása. Tele van digitális áramkörökkel, komoly zavar forrás.
És? Ki az, aki zenehallgatás közben bekapcsolja a tévét?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Vinkler írta:
2019.01.12., szomb. 08:55
Én ilyesmiben gondolkodom. No tv.
Gyakorlatilag egy 30-40 ezres redőnymotor a lelke és kerül legalább 300 ezerbe gondolkodik.gif
ilyenkor jön meg a barkácsolási kedv :D

Ez a tv amúgy szerintem hülyeség gazdagoknak, csomó hibalehetőség tök feleslegesen - illetve egy veszett jó ingyen reklám az LG-nek :) gondolom a tech magazinok 90%-a lehozza és majd terjed facebookon meg mindenhol, ügyes.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2019.01.11., pén. 22:43
https://youtu.be/oHM03mQYM_s

Alapvetoen nem sok hifis kotodese van, elso ranazesre. Es az ara sem eppen hozzank van merve egyelore. Csak maga a koncepcio erdekes szerintem.
Engem a hifiszobakban kifejezetten zavar kozepen a nagy kijelzo, es legtobbszor ha elvesszuk onnan sokkal jobb - de minimum masabb - lesz a sztereo hangkep (tobben is mondtak mar, eszleltek valami hasonlo jelenseget).

Lehet majd ha megjon ezeknek a T.gazdasagos valtozata, eljon a hifi nirvana? Mogotte siman elfer egy jo kis diffuzor is a falon.

Szerintetek?
Én ilyesmiben gondolkodom. No tv.

youtu.be/lOsgdq5Z8jA
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

wittao írta:
2019.01.11., pén. 22:43

Szerintetek?
A TV-vel más gondok is vannak, nemcsak a felület hang-rontó hatása. Tele van digitális áramkörökkel, komoly zavar forrás.
De a legnagyobb gond, hogy antikultúrát terjeszt, és a reklámok rombolják az idegsejtjeinket :)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4302
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

chord írta:
2019.01.11., pén. 18:03
pärt írta:
2019.01.11., pén. 11:01
Nincs tökéletes zenei produkció ( nem én mondom, hanem a zenészek). Ugyanígy tökéleteses reprodukció sem. Van akinek az elég jó már elég és biztosan van olyan, aki szíve szerint egy élőzenei koncerten is tudna csiszolni a "hangzáson".
Kell hallgatni koncertet a Zeneakadémián, mondjuk 5. sor közepe, aztán meg a fenti erkélyről, aztán ugyanezt a MÜPA-ban, 5. sor, majd a 2km-re lévő legfelső erkélyről, aztán meg egy lakáskoncertet, amikor tőled 1m-re játszik valaki.
Mindegyik élőzene.

Lesznek következtetések, az biztos.

És akkor csináljunk felvételt, ami a krumpli rendszeren is jól szól meg a HighEnd szetten is, a Naim-en meg a Spendor-on is, meg a FB-n se legyen sz@r, meg a youtube-on is OK legyen. Ja, és egy egyutas be ne torzítson, csak úgy véletlenül.
Hát, nem egyszerű szakma...
Félreérthető voltam. Nem hangmérnöki, hanem hallgatói oldalról szemléltem. Akinek olyan képzetei lehetnek a tökéletesen reprodukált zenéről, ami már elszakadt a valóságtól; adott esetben az élő ének, vagy hangszerhang nem elég jó, annyira beégett az otthoni hangzás.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

peterson írta:
2019.01.11., pén. 17:43
Pedig ez is arról szól amit írtam: kell hozzá a "pillanat varázsa", s nem feltétlen az "űber" rendszer. Valószínű a videó is adott valami pluszt, és mire a "ráhallgattál" a másik rendszeren, már elmúlt a "pillanat".
Lehetne így is magyarázni, de az említett esetre még sem igaz. Meghallgatva imént ugyan ezt a videot telon-fülessel, majd PC-n erősítővel-hangdobozzal, mindkettőt video látvánnyal, és nem változott az élmény differenciája. A kis fülesem mély hangban alig, 10kHz felett is alig, viszont a kettő között finom, jó felbontású, egységes. A PC hang hozzá képest kásás, ez a leginkább jellemző a hangzás eltérésben.
Zenét jellemzően nem ezeken hallgatok, hanem bumszli triódás monoblokkal, háromutas álló hangdobozokkal, videók nélkül természetesen.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

pärt írta:
2019.01.11., pén. 11:01
Nincs tökéletes zenei produkció ( nem én mondom, hanem a zenészek). Ugyanígy tökéleteses reprodukció sem. Van akinek az elég jó már elég és biztosan van olyan, aki szíve szerint egy élőzenei koncerten is tudna csiszolni a "hangzáson".
Kell hallgatni koncertet a Zeneakadémián, mondjuk 5. sor közepe, aztán meg a fenti erkélyről, aztán ugyanezt a MÜPA-ban, 5. sor, majd a 2km-re lévő legfelső erkélyről, aztán meg egy lakáskoncertet, amikor tőled 1m-re játszik valaki.
Mindegyik élőzene.

Lesznek következtetések, az biztos.

És akkor csináljunk felvételt, ami a krumpli rendszeren is jól szól meg a HighEnd szetten is, a Naim-en meg a Spendor-on is, meg a FB-n se legyen sz@r, meg a youtube-on is OK legyen. Ja, és egy egyutas be ne torzítson, csak úgy véletlenül.
Hát, nem egyszerű szakma...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

istvan01 írta:
2019.01.11., pén. 10:55
peterson írta:
2019.01.11., pén. 10:07
cables írta:
2019.01.11., pén. 07:04

A másik kérdés, hogy mi az a hang, amitől borsódzik a hátunk, amit akkor, ott referenciának érzünk, ami etalonnak számít, már könnyebben megválaszolható.
Ez szerintem nagyon tévút! Legalább is magamból kiindulva.
Nekem nem "a hang" amitől "borsódzik a hátam", hanem a zene! Az, hogy libabőrös lesz a karom, arcom (és nem a hátam!), hangulat és zene függő! Több rendszeren is előfordult, különböző "szinteken", de kellett hozzá egy nekem tetsző zene a megfelelő hangulatban! Ugyan ezen a rendszeren, ugyan ez a zene máskor meg nem okoz katarzist még otthoni nyugodt zenehallgatás közben sem. Ezért ez alapján meghatározni az etalont nem lehet szerintem, főleg úgy, hogy ezek a rendszerek sok tekintetben elmaradnak a legjobbaktól...
Nem olyan egyszerű a képlet. Tegnap este facebookon bukkantam erre a jó kis Vivaldi élőfelvételes koncert darabra, közepes kis fülesemmel ráadásul telefonon magával ragadóan gyönyörűségesnek hallottam, annak ellenére, hogy a facebook franc se tudja milyen tömörítéssel streamel, a telefon és a fülesem sem se világcsúcs, a Vivaldi zene is már-már unalmasan kommersz néha. Aztán ma meghallgattam PC-n, nekem pórias egyszerű PC hangom van, alaplapi analóg kimenet, egy kompakt kis erősítő, csupán a kétutas 8l-es 7kg-os hangdoboz itt a PC mellett ami talán erősebb. Szóval ezen a PC hangon nem borsózott a hátam ettől a nagyon is egységes, minden szempontból kiváló együttes zenélésétől.
/Tegyük még hozzá, én nem vagyok füles párti, nem költök, nem optimalizálok fülesekkel, hosszan nem is tudok fülessel zenét hallgatni/

https://www.facebook.com/j.s.bachh/vide ... =2&theater
Pedig ez is arról szól amit írtam: kell hozzá a "pillanat varázsa", s nem feltétlen az "űber" rendszer. Valószínű a videó is adott valami pluszt, és mire a "ráhallgattál" a másik rendszeren, már elmúlt a "pillanat".

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Józsibazsi!

Kinek mi a plafon? Bakancslistán szinte mindenkinek van valami. A világ úgy műkődik, soha ne legyél teljesen elégedett. :smile33: Lásd reklámok... Ahhoz kell felnőni, hogy megtaláljuk a saját kompromisszumos megoldásunkat. Utána pedig ne érdekeljen a többi. Van olyan köztünk akinek sikerült? Egy kéz elég a számoláshoz? :smile29:
.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4302
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nincs tökéletes zenei produkció ( nem én mondom, hanem a zenészek). Ugyanígy tökéleteses reprodukció sem. Van akinek az elég jó már elég és biztosan van olyan, aki szíve szerint egy élőzenei koncerten is tudna csiszolni a "hangzáson".
Örülök, hogy vannak cégek, konstruktőrök, akik a határokat feszegetik, de aki kompromisszummentességet ígér, az általában árcédulát magyaráz.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

peterson írta:
2019.01.11., pén. 10:07
cables írta:
2019.01.11., pén. 07:04

A másik kérdés, hogy mi az a hang, amitől borsódzik a hátunk, amit akkor, ott referenciának érzünk, ami etalonnak számít, már könnyebben megválaszolható.
Ez szerintem nagyon tévút! Legalább is magamból kiindulva.
Nekem nem "a hang" amitől "borsódzik a hátam", hanem a zene! Az, hogy libabőrös lesz a karom, arcom (és nem a hátam!), hangulat és zene függő! Több rendszeren is előfordult, különböző "szinteken", de kellett hozzá egy nekem tetsző zene a megfelelő hangulatban! Ugyan ezen a rendszeren, ugyan ez a zene máskor meg nem okoz katarzist még otthoni nyugodt zenehallgatás közben sem. Ezért ez alapján meghatározni az etalont nem lehet szerintem, főleg úgy, hogy ezek a rendszerek sok tekintetben elmaradnak a legjobbaktól...
Nem olyan egyszerű a képlet. Tegnap este facebookon bukkantam erre a jó kis Vivaldi élőfelvételes koncert darabra, közepes kis fülesemmel ráadásul telefonon magával ragadóan gyönyörűségesnek hallottam, annak ellenére, hogy a facebook franc se tudja milyen tömörítéssel streamel, a telefon és a fülesem sem se világcsúcs, a Vivaldi zene is már-már unalmasan kommersz néha. Aztán ma meghallgattam PC-n, nekem pórias egyszerű PC hangom van, alaplapi analóg kimenet, egy kompakt kis erősítő, csupán a kétutas 8l-es 7kg-os hangdoboz itt a PC mellett ami talán erősebb. Szóval ezen a PC hangon nem borsózott a hátam ettől a nagyon is egységes, minden szempontból kiváló együttes zenélésétől.
/Tegyük még hozzá, én nem vagyok füles párti, nem költök, nem optimalizálok fülesekkel, hosszan nem is tudok fülessel zenét hallgatni/

https://www.facebook.com/j.s.bachh/vide ... =2&theater

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »

cables írta:
2019.01.11., pén. 07:04

A másik kérdés, hogy mi az a hang, amitől borsódzik a hátunk, amit akkor, ott referenciának érzünk, ami etalonnak számít, már könnyebben megválaszolható.
Ez szerintem nagyon tévút! Legalább is magamból kiindulva.
Nekem nem "a hang" amitől "borsódzik a hátam", hanem a zene! Az, hogy libabőrös lesz a karom, arcom (és nem a hátam!), hangulat és zene függő! Több rendszeren is előfordult, különböző "szinteken", de kellett hozzá egy nekem tetsző zene a megfelelő hangulatban! Ugyan ezen a rendszeren, ugyan ez a zene máskor meg nem okoz katarzist még otthoni nyugodt zenehallgatás közben sem. Ezért ez alapján meghatározni az etalont nem lehet szerintem, főleg úgy, hogy ezek a rendszerek sok tekintetben elmaradnak a legjobbaktól...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

cables írta:
2019.01.11., pén. 07:04
Szerintem plafon nem létezik. Éppen ez a csodálatos ebben a hobbiban. A jó hang érzet nagyon relatív. Aztán van egy olyan faktor is, hogy a hallgató aktuális hangulata. A rendszerünk hangja, amivel boldogok voltunk tűnhet egyszer nem megfelelőnek. Ennek oka lehet egy rossz hangulat, egy időszaki hálózati zaj növekedés, vagy szélsőséges légnedvesség érték, aminek lehet hallható hatása, vagy sok minden más.
Kép
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

józsibazsi írta:
2019.01.10., csüt. 22:30
Sokszor olvastam, hogy különböző beavatkozások hatására több szintet ugrott a lánc hangzása. Én ezt készségesen elhiszem. De azért lássuk be kell hogy legyen egy plafon is. Kinek mi a plafon? Milyen összeállítás, vagy készülék az ami kiveri a biztosítékot? Mi az ami felé haladunk? Vagy próbálunk haladni? Csak létezik olyan cucc, amire mindenki azt mondja "ez az etalon" . Esetleg olyan szubjektív szempontok mentén haladunk amikor mindez értelmét veszti? Vagy azt mondjuk, hogy adott pillanatban, adott helyen, adott társaságban, adott alkoholszint mellett, adott felvétel maradandó élményt nyújtott? Lássuk be, nem ugyanaz. Mit is akarunk?
A hifi világ "22-es" csapdája szerintem abban rejlik:

1. Az összehasonlító tesztben jobbnak hallott hang (ami elsőre elvarázsol) hosszútávon zavaróvá, idegesítővé válhat.
2. A hosszú távon hallgatható rendszerek elsőre általában unalmasnak tűnnek.
3. A fülünk emlékezetből nehezen képes hangminőséget felidézni pláne nem összehasonlítani.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

józsibazsi írta:
2019.01.10., csüt. 22:30
Sokszor olvastam, hogy különböző beavatkozások hatására több szintet ugrott a lánc hangzása. Én ezt készségesen elhiszem. De azért lássuk be kell hogy legyen egy plafon is. Kinek mi a plafon? Milyen összeállítás, vagy készülék az ami kiveri a biztosítékot? Mi az ami felé haladunk? Vagy próbálunk haladni? ...
Szerintem plafon nem létezik. Éppen ez a csodálatos ebben a hobbiban. A jó hang érzet nagyon relatív. Aztán van egy olyan faktor is, hogy a hallgató aktuális hangulata. A rendszerünk hangja, amivel boldogok voltunk tűnhet egyszer nem megfelelőnek. Ennek oka lehet egy rossz hangulat, egy időszaki hálózati zaj növekedés, vagy szélsőséges légnedvesség érték, aminek lehet hallható hatása, vagy sok minden más.

A másik kérdés, hogy mi az a hang, amitől borsódzik a hátunk, amit akkor, ott referenciának érzünk, ami etalonnak számít, már könnyebben megválaszolható. Nekem személy szerint pár éve volt ilyen élményem egy japán LP-ről hallgatva egy Dire Straits számot az alábbi rendszeren, egy ideálisnak mondható szobában. Ez utóbbit úgy értem, hogy elég nagy tér, és szinte nem volt sík felület, mindenütt szőnyegek, képek, kis szobrok.

Spec12.jpg
Spec12.jpg (59.3 KiB) Megtekintve 2771 alkalommal

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

józsibazsi írta:
2019.01.10., csüt. 22:30
Sokszor olvastam, hogy különböző beavatkozások hatására több szintet ugrott a lánc hangzása. Én ezt készségesen elhiszem. De azért lássuk be kell hogy legyen egy plafon is. Kinek mi a plafon? Milyen összeállítás, vagy készülék az ami kiveri a biztosítékot? Mi az ami felé haladunk? Vagy próbálunk haladni? Csak létezik olyan cucc, amire mindenki azt mondja "ez az etalon" . Esetleg olyan szubjektív szempontok mentén haladunk amikor mindez értelmét veszti? Vagy azt mondjuk, hogy adott pillanatban, adott helyen, adott társaságban, adott alkoholszint mellett, adott felvétel maradandó élményt nyújtott? Lássuk be, nem ugyanaz. Mit is akarunk?

Jó hangot. Magunknak. Nincs univerza etalon cucc. Alkoholszint szerinti hujde jó volt van sokféle... :D
.

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Sokszor olvastam, hogy különböző beavatkozások hatására több szintet ugrott a lánc hangzása. Én ezt készségesen elhiszem. De azért lássuk be kell hogy legyen egy plafon is. Kinek mi a plafon? Milyen összeállítás, vagy készülék az ami kiveri a biztosítékot? Mi az ami felé haladunk? Vagy próbálunk haladni? Csak létezik olyan cucc, amire mindenki azt mondja "ez az etalon" . Esetleg olyan szubjektív szempontok mentén haladunk amikor mindez értelmét veszti? Vagy azt mondjuk, hogy adott pillanatban, adott helyen, adott társaságban, adott alkoholszint mellett, adott felvétel maradandó élményt nyújtott? Lássuk be, nem ugyanaz. Mit is akarunk?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Amikor a beszélgető partnerek között megvan a kölcsönös tisztelet, érdeklődés és megelőlegezett bizalom a jó szándékára, akkor törés nélkül lehet bármiről, bármeddig beszélgetni, vagy akár hevesen vitatkozni vagy viccelődni is.

Persze nem azt mondom, hogy minden szembejövő fórumtársnak le kell diktálni a pin kódot, vagy bármit el kéne tűrni, viszont szerintem ez sem jó irány, hogy egyre többen kapásból ellenségnek veszik azt aki mást gondol. Aztán jön az "aki nincs velünk az ellenünk van" és a téma eljut arra a szintre, hogy már csak a vélt hovatartozás számít, a mondandó tartalma nem.

Többen írtátok, hogy harcok mennek. Igen, néha szerintem is. Szögezzük le, harcoknak semmi helye egy fórumon, lehet beszélgetni, néha vitatkozni, esetleg viccelődni, de a harc moderálást igényel. Ugyanakkor azért nem mindegy, hogy ki az aki ténylegesen harcol, harcnak él meg egy beszélgetést, és ki az aki csak beszélget, kérdez, kételkedik vagy visszaterelné a szót a realitás talajára, vagy épp ellenkezőleg, ki az aki csak beszámol egy tapasztalásról vagy elképzelésről még ha az elsőre másoknak nehezen is befogadható... És eközben az sem mindegy, hogy békés szemlélők minek olvasnak valamit, harcnak vagy vitának.

Szerintem ugyanakkor több harcot éreznek páran, mint amennyi van. Persze ez természetesen nem jó. A kritikusabb hangoknak (ide értem magamat is) oda kell figyelniük, hogy hiába jó a szándék és csak a vélemény különbözik, a mondandó ne tűnjön ellenségesnek. Az olvasóktól pedig én azt kérném, ha lehetséges ne keressenek harcot egy vitában és vegyék észre a jeleket, szándékokat és érdekeket...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »

józsibazsi írta:
2019.01.08., kedd 06:26
Azután pedig a technikai lobbi. Képtelen vagyok ezt a nyamvadt elektromos áramot megérteni. Már megkaptam sok társammal együtt, hogy tanuljak, képezzem magam, csak úgy lehetek jó hifista. Először is, be kell látnom, hogy soha sem fogom a szakmabelieket megközelíteni sem, meg hát többek között azért lennénk itt, hogy tájékozódjunk a magunk módján. Szóval nem kellene lenézni a másikat...

Meg hát maga a hifi. Van egy nagyon kedves ismerősöm. Elszánt hifista. Külön zeneszoba, kiépített ösvény, nagyon szép készülékek, hegynyi hangfalak. Puszta kézzel nem nyúl semmihez. Törlőrongy minden érintéskor. Minden este zenehallgatás előtt megfürdik, rákészül, és megy zenét hallgatni. Ha hívják másokhoz is szívesen ellátogat hallgatózni. És nagyon kedves, nagyon szívélyes rendes ember. A rendszere viszont hangzásban maga a kínzás. De nem bántanám meg semmi pénzért, max. célzok rá, hogy itt-ott lehetne a hangzáson javítani.

Eredeti, új gondolat alig van, mert azonnal leordítják. Anyázás viszont (többé kevésbé szórakoztató formában) annál több akad. Ez az egész inkább egy harctérre kezd emlékeztetni...
Ezzel a három bekezdéssel kapcsolatban pár gondolat. Igazából az első és a harmadik bekezdés összekapcsolódik. Te magad írod le, hogy nem értessz az elektronika részhez. Én sem értek hozzá. Szerintem Te sem és én sem írtuk tele az AVX-et "eredeti, új gondolatokkal" (utalva a 3. bekezdésedre) elektronikai témakörben. Sajnos sokan megteszik ezt, úgy hogy láthatóan nincsenek tisztában a szakterülettel. Szerintem "eredeti és új gondolatokat" nem egy hobbista fórumon kell várni, mert ezek nem itt fognak megszületni, helyette kapsz teljesen légből kapott teljesen fals információkat, amik egyrészt félrevezetőek, másrészt szimpla időpocsékolás, rosszabb esetben nagyon sok pénzt feltehetsz egy vakvágányra. Amit én várnék egy ilyen fórumtól az pontosan az, hogy adott topikban tudjak tájékozódni, tanulni a szakterület valódi hozzáértőjétől.
Ilyen szempontból szerintem nem feltétlenül baj ha megjelenik a fórumon az ellenvélemény, és ha valaki fals információkat ír le adott témában, akkor más helyreteszi. Amihez én értek, abban ezt megteszem, és meg is fogom tenni egészen addig ameddig van rá lehetőségem. Én nagyon örülök amikor mondjuk hangfalépítős topikban olvasok egy véleményt, majd jön rá egy ellenvélemény. Ilyenkor eldönthetem, hogy utánaolvasok-e jobban a témának, vagy elhiszem-e amit X vagy Y mondott.

A második bekezdésről: valószínűleg nem olyan közeli ismerősöd, tehát nem a barátod. Egy barátom rendszerével kapcsolatban sokkal inkább lehetek kritikus, meg tudjuk beszélni, hogy oké ez nekem nem tetszik, de neki pont az tetszik, azért ilyen, oké. De amaz meg baromság, miért kell ezt, inkább ezzel foglalkozzál, stb... Remélem érted.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Miután elég sokat elmélkedtetek azon hogy nincs miről, és miért nincs miről beszélni :smile29: azért nekem lenne egy-két gondolatom:

Először is, ez az egész egy kicsit katonás. Annyiféle fórum van, a kezdőknek először egy tanfolyamot kellene elvégeznie, hogy a megfelelő helyre írjanak. Azután pedig ha nem éppen a megfelelő helyre ír, jön a rendreutasítás. Ehhez a forgalomhoz egyszerűen túl van méretezve ez az egész. Néhányan bolyonganak egy rohadt nagy térben.

Nem tetszik, hogy sokan úgy erősítik az egójukat, hogy másokat taposnak. Ez a telefonos történet ezt jól példázta.

Azután pedig a technikai lobbi. Képtelen vagyok ezt a nyamvadt elektromos áramot megérteni. Már megkaptam sok társammal együtt, hogy tanuljak, képezzem magam, csak úgy lehetek jó hifista. Először is, be kell látnom, hogy soha sem fogom a szakmabelieket megközelíteni sem, meg hát többek között azért lennénk itt, hogy tájékozódjunk a magunk módján. Szóval nem kellene lenézni a másikat...

Meg hát maga a hifi. Van egy nagyon kedves ismerősöm. Elszánt hifista. Külön zeneszoba, kiépített ösvény, nagyon szép készülékek, hegynyi hangfalak. Puszta kézzel nem nyúl semmihez. Törlőrongy minden érintéskor. Minden este zenehallgatás előtt megfürdik, rákészül, és megy zenét hallgatni. Ha hívják másokhoz is szívesen ellátogat hallgatózni. És nagyon kedves, nagyon szívélyes rendes ember. A rendszere viszont hangzásban maga a kínzás. De nem bántanám meg semmi pénzért, max. célzok rá, hogy itt-ott lehetne a hangzáson javítani.

A hifi mindenkinek mást jelent. Van akinek egyszerűen társaságot, megélhetést, "fiús" dolgokat, a jólét érzését,
divatot, bulit, gyűjtőszenvedélyt, elmélyült zenehallgatást, vagy éppen kütyüzést, kísérletezést.

Én a magam részéről nem venném a bátorságot ahhoz hogy bárkit is megbántsak a hobbija miatt, vagy megmondjam neki hogy hogyan is kell hifizni.

Az is jól látható, hogy a "megélhetési hifisták" időnként tisztességesen osztják egymást. Ezzel semmi bajom, azzal viszont már igen, hogy sokan hadsereget állítanak a hívőkből. Ez sokszor szórakoztató ugyan, de a fórumra nézve rendkívül káros.

Eredeti, új gondolat alig van, mert azonnal leordítják. Anyázás viszont (többé kevésbé szórakoztató formában) annál több akad. Ez az egész inkább egy harctérre kezd emlékeztetni...

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

LIMAR írta:
2019.01.07., hétf. 15:50
mishow írta:
2019.01.07., hétf. 14:03

Gyakorlatilag azok, akiknek olyan rendszerük van, amiről érdemes lenne beszélgetni, eszük ágában sincsenek beírni ide, mert jönnek a megmondó emberek, akik kijelentik, hogy mekkora egy sz@r és milyen túlárazott szemét.

Tökéletesen egyetértek a véleményeddel,


És nem arról van szó, hogy az ide látogatóknak ne lennének igazán jó cuccaik, amiről érdemes lenne információkat szerezni, hanem nem merik felvállalni, hogy nekik ez van és hogy azt miért szeretik. Percek alatt a sárba lennének tiporva. Így aztán a szint csak süllyed egyre mélyebbre és mélyebbre.

Nagyon is egyetértek ha az ember leírja a saját tapasztalatát és felvállalja azonnal jönnek az olyan emberkék akik megmondják a tutit és az nem is úgy van pedig ki sem próbálták még , de már látatlanban azt írják, hogy nem úgy van. :D


Aztán nagyon rossz irányt vett azzal, hogy minden normális gyártó és kereskedő egy rohadt extraprofitot hajhászó szemét kapitalista, akit tűzzel, vassal üldözni kell.

Sajnos ebben is igazad van, pedig nincs rossz tapasztalatom a kereskedőkkel sőt nagyon is segítőkészek leborulok.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Miért lenne most kevesebb téma, mint 5, 10, 15 évvel ezelőtt? Tudtommal egyik sem lett betiltva, bármikor bármelyiket fel lehet hozni, bár a súlypontok nyilván változtak a divathullámok mentén. Sokan kiöregedtünk, beszűkült az érdeklődésünk, de vannak bőven újak, fiatalok is, akiket még minden érdekel(hetne), simán átvehetnék a szót.

Én másban látom a problémát. Az indulás éveiben a fórum legfőbb tevékenysége az informálás volt. Ezt is tarkították viták, néha még alpári anyázás is (volt moderátorként nehezen feledem el ezeket), de mindenki szava nagyjából ugyanolyan súlyt képviselt. Ez mostanra nagyon megváltozott, a nyilvános beszélgetés már nem az információról szól, hanem egymás legyőzéséről, a "téma szakértője" cím elnyeréséről, no meg hogy ki tud nagyobb hülyét csinálni a másikból. Ez az, ami sokak fórumozási kedvét elvette. Az információéhség viszont nem csökkent, csak más módon érvényesül. Pl. a nevem alatt futó topikok forgalma erősen visszaesett, miközben a privát üzenet és email forgalmam sokszorosára duzzadt. Tehát az emberek továbbra is keresik egymást, csak ezt már nem nyilvánosan teszik, hogy elkerüljék a konfrontációt.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5699
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

mishow írta:
2019.01.07., hétf. 14:03
tonee73 írta:
2019.01.05., szomb. 20:24
ZolaBA írta:
2019.01.05., szomb. 11:49
Oké oké fiúk. Tudjátok, hogy nem megcáfolni akarok bárkit is, csak kötekedem
A Vodoo topikból kivonultál, mert többen kérték, hogy ha nem próbáltál valamit akkor ne is mondj véleményt róla látatlanban, most folytatod ugyanazt itt az általános hifi részen
Azt látom, hogy a téma "átcsábítása" az általános topic teljes szétoffolásához vezetett + duplikálódott (feleslegesen) a vudu, ami szerintem lassan moderátori beavatkozást igényel. Egyerűen azért, mert ha valaminek van saját (ráadásul igencsak aktív) topicja, akkor OTT kell megbeszélni, ami oda való. Ha pedig valaki hozott egy döntést, hogy nem megy (ír-olvas) oda, akkor ne menjen!
Ez a topic pedig maradjon meg csevegésre olyan hifi-gondolatokról, aminek máshol nincs dedikált fóruma!
Teljesen jogos az észrevételed, én is erre gondoltam mikor megkérdeztem, hogy mi értelme volt?
Ha lesz egy kis időm át is fogom pakolni a vodoo témakörbe tartozó hsz.-eket oda.
Ezúton kérek mindenkit, hogy ami oda való az innentől oda menjen!Köszi
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

La_Valse írta:
2019.01.07., hétf. 18:29
audioline írta:
2019.01.07., hétf. 16:59
Legyen az Old, akármi..., Urambocsá' a régiek X év eltelte után is leírhatnák alkalom adtán, amit már anno megtettek. Á...."olvass vissza júzerkém..." :D
Á..., elírtál egy betűt, nem júzerkém, hanem lúzerkém... :D

Kivételesen dijekt :D
.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

audioline írta:
2019.01.07., hétf. 16:59
Legyen az Old, akármi..., Urambocsá' a régiek X év eltelte után is leírhatnák alkalom adtán, amit már anno megtettek. Á...."olvass vissza júzerkém..." :D
Á..., elírtál egy betűt, nem júzerkém, hanem lúzerkém... :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”