Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speter »

Amennyiben nem zavar a szín eltérés, úgy ez mehetne hátra.

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=124254
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speter »

Én is ajánlanék egy hangfalat, bár nem 5.0, sőt csak front pár, de mint már más is említette jobban jársz, ha elemekből építkezel.

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=125325

Ütős, tiszta, részletező hangzása van, nem mellesleg szép.
H/K- val is szépen szól.
Szokott lenni hozzá háttér és center is fent, de mély is, így össze tudod szedni a többi elemét is
Csak ajánlani tudom... 😉
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 20:14
Mindenkinek köszönöm a választ!
Szia, ezt a szettet érdemes volna fülvégre kapnod szerintem: http://www.netdepo.hu/hangfal-hangfalsz ... ngfalszett

Most nagyon jó az ára és jól is néz ki. (Nekem tetszik legalábbis.)

Teszt: https://www.av-online.hu/hangfal/monito ... teszt_2561
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=127070 Igaz majd suplaja a 300.000-nek, viszont hosszú évekig elegedett lehetsz vele. Vagy 300.000 B&W frontok régi Rotel AVR-el szintén az apróban.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 20:14
Mindenkinek köszönöm a választ!
Nem akarok vitát generálni. Árat is azért írtam, mert úgy biztos könnyebb az ajánlás. Számtalan szettet látok hirdetni, de mivel nem ismerem a termékpalettát, nem akarok egyesével jönni és kérdezni, hogy ez meg ez milyen...
A használt egyáltalán nem zavar, mindenem használt, nyilván több odafigyelést igényel, de ettől még lehet jót találni. Az is biztos, hogy darabokban kell építkeznem, mert egyszerűen nem megy másképp. Mozizni tudok, van mivel, az, hogy milyen az más kérdés...
Azzal is tisztában vagyok, hogy nincs megállás, gondolom Ti is számtalanszor mondtátok már, hogy csak még ezt és befejezem, aztán... :rolleyes:
Tudok én magamnak parancsolni, (de az asszony biztos :smile29: ) szóval nem agyalok ezen. Addig is olvasok, figyelek, kérdezek, ne csak a kosz ragadjon rám. Ha időm engedi akkor pedig hallgatok, az úgy is megy.

(ha idővel másképp alakulna, valaki mentse le le ezen sorokat és jól dörgölje az orrom alá :D )
Amit javasoltak a többiek! Hallgass meg több márkát, hogy tudd mit is keresel. Kevesen vannak itt akik elsőre megvették a tuti/mostani rendszerüket.Aztán meg azon is gondolkodhatsz hogy milyen rendszert szeretnél? Állókat, LCR-eket, PA-t.... Utobbiakból kevés a használt...

Sok sikert!

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

Mindenkinek köszönöm a választ!
Nem akarok vitát generálni. Árat is azért írtam, mert úgy biztos könnyebb az ajánlás. Számtalan szettet látok hirdetni, de mivel nem ismerem a termékpalettát, nem akarok egyesével jönni és kérdezni, hogy ez meg ez milyen...
A használt egyáltalán nem zavar, mindenem használt, nyilván több odafigyelést igényel, de ettől még lehet jót találni. Az is biztos, hogy darabokban kell építkeznem, mert egyszerűen nem megy másképp. Mozizni tudok, van mivel, az, hogy milyen az más kérdés...
Azzal is tisztában vagyok, hogy nincs megállás, gondolom Ti is számtalanszor mondtátok már, hogy csak még ezt és befejezem, aztán... :rolleyes:
Tudok én magamnak parancsolni, (de az asszony biztos :smile29: ) szóval nem agyalok ezen. Addig is olvasok, figyelek, kérdezek, ne csak a kosz ragadjon rám. Ha időm engedi akkor pedig hallgatok, az úgy is megy.

(ha idővel másképp alakulna, valaki mentse le le ezen sorokat és jól dörgölje az orrom alá :D )

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

Mindenki elkezdi valahol,ha ennyi a max keret akkor ennyi,javaslom,hogy inkabb kezdj egy jobb front parral es moziz addig stereoba,mig ossze nem gyujtesz annyit ,hogy kore epitsd a tobbit,vegul egy jo lada,amikor evvel megvagy ,johet az avr valtas is es persze ennek sosem lesz vege :D ennyibol javaslom a hasznaltat mert lehet ku tudsz fogni egy anno 2x anyiba kerulo front parat,az mar egy jo kiindulo alap lehet..hallgass meg tobbet is ,erdemes? Sok sikert ! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: irishcream »

irishcream írta:
2019.01.14., hétf. 18:30
Aszpirin írta:
2019.01.14., hétf. 17:07
irishcream írta:
2019.01.14., hétf. 16:56


Ha igazán őszinte választ akarsz kapni, akkor azt kell mondjam ez ennyiből nem fog menni.
Miért is? Az Octogonnál épp most van Dali Zensor 5.0 szett 300 ezerért akciózva, és ugyan tudom, hogy itt a Dali szitokszó, de azért szólni az is szól valahogy. Még ha Neked nem is tetszik, mert mélyen a Te igényeid alatt van. Meghallgatni azért lenne értelme, és ez konkrétan olyan szett, amit akár egy MediaMarktban is meg tud hallgatni jó eséllyel. De ez csak egy példa, biztos vagyok benne, hogy 300ezerért van még más, jobb ajánlat is. Szubot meg majd vesz hozzá később.

Just my two pence.
Pont azért írtam azt, hogy nem fog menni ebből a keretből, hogy ne ámítsuk a kérdezőt. Az említett szett is keret teteje,
és az elegáns mondat, hogy "szubot meg majd vesz később" ez a csapda. A szub könnyedén kerül ennyibe egymaga.
A Dali nem szitokszó számomra, sosem volt ilyen hangsugárzóm így nem is tudok véleményt alkotni róla. Valószínűleg van olyan Dali, amit kedvelnék.
Nem is értem a válaszodat a Dalival kapcsolatban, mert még csak nem is említettem a márkát.
Abban viszont 100%-g egyet értünk, hogy hallgasson meg szetteket, mert ez megkönnyíti a döntést. :smile32:
.....ezt a MM meghallgatást nem javaslom.......

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Aszpirin írta:
2019.01.14., hétf. 17:07
irishcream írta:
2019.01.14., hétf. 16:56
1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:39

Igazából azért nem akartam árat írni, mert nem árfüggő a kérdésem, legalábbis jelen állapotában. Úgy gondoltam a kérdést, hogy mi az amit még érdemes megnézni, józan paraszti ésszel. (Egy másik topicban olvastam, hogy 300 ezres erősítőhöz 2,5 milliós nagyságrendű dobozokat ajánlottak, nyilván ilyen kontrasztot nem szeretnék és nem az ár miatt, hanem mert talán felesleges? nem tudom) Legyen az ár másodlagos (úgysem lesz az a későbbiekben), de ha segítség akkor 250-300 eFt. nagyon max.
Ha igazán őszinte választ akarsz kapni, akkor azt kell mondjam ez ennyiből nem fog menni.
Miért is? Az Octogonnál épp most van Dali Zensor 5.0 szett 300 ezerért akciózva, és ugyan tudom, hogy itt a Dali szitokszó, de azért szólni az is szól valahogy. Még ha Neked nem is tetszik, mert mélyen a Te igényeid alatt van. Meghallgatni azért lenne értelme, és ez konkrétan olyan szett, amit akár egy MediaMarktban is meg tud hallgatni jó eséllyel. De ez csak egy példa, biztos vagyok benne, hogy 300ezerért van még más, jobb ajánlat is. Szubot meg majd vesz hozzá később.

Just my two pence.
Pont azért írtam azt, hogy nem fog menni ebből a keretből, hogy ne ámítsuk a kérdezőt. Az említett szett is keret teteje,
és az elegáns mondat, hogy "szubot meg majd vesz később" ez a csapda. A szub könnyedén kerül ennyibe egymaga.
A Dali nem szitokszó számomra, sosem volt ilyen hangsugárzóm így nem is tudok véleményt alkotni róla. Valószínűleg van olyan Dali, amit kedvelnék.
Nem is értem a válaszodat a Dalival kapcsolatban, mert még csak nem is említettem a márkát.
Abban viszont 100%-g egyet értünk, hogy hallgasson meg szetteket, mert ez megkönnyíti a döntést. :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 17:32
Aszpirin írta:
2019.01.14., hétf. 17:07
irishcream írta:
2019.01.14., hétf. 16:56


Ha igazán őszinte választ akarsz kapni, akkor azt kell mondjam ez ennyiből nem fog menni.
Miért is? Az Octogonnál épp most van Dali Zensor 5.0 szett 300 ezerért akciózva, és ugyan tudom, hogy itt a Dali szitokszó, de azért szólni az is szól valahogy. Még ha Neked nem is tetszik, mert mélyen a Te igényeid alatt van. Meghallgatni azért lenne értelme, és ez konkrétan olyan szett, amit akár egy MediaMarktban is meg tud hallgatni jó eséllyel. De ez csak egy példa, biztos vagyok benne, hogy 300ezerért van még más, jobb ajánlat is. Szubot meg majd vesz hozzá később.

Just my two pence.
Szub nélkül az elég gyengusz lesz. Egyébiránt pedig, médiamárktos hallgatózást javasolsz? Ez most komoly? 36_1_5.gif

Szerintem megoldható egyébként, 150k körül egy jó szub, maradékból meg egy 5.0 szett használtan.
Nem javasoltam, hanem csak azt írtam hogy “akár egy MediaMarktban is meghallgatható”. Ez tényszerűen igaz ;peace;

Egyébként a Te megoldásod még jobb is (szub és használtt 5.0-s szett).
A lényeg: lehet 300K-ból valamit kihozni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Cutler írta:
2019.01.14., hétf. 16:47
-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 13:05
https://www.hazimozistudio.hu/
:)
HMS-ben milyen hangfalszettet ajánlanának neki 250-ért? gondolkodik.gif
Indiana Line :)

Egyébiránt nemrég még azt írta, az ár nem szempont, ehhez képest igen nagy ugrás lett a 300k plafon :D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2019.01.14., hétf. 17:07
irishcream írta:
2019.01.14., hétf. 16:56
1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:39

Igazából azért nem akartam árat írni, mert nem árfüggő a kérdésem, legalábbis jelen állapotában. Úgy gondoltam a kérdést, hogy mi az amit még érdemes megnézni, józan paraszti ésszel. (Egy másik topicban olvastam, hogy 300 ezres erősítőhöz 2,5 milliós nagyságrendű dobozokat ajánlottak, nyilván ilyen kontrasztot nem szeretnék és nem az ár miatt, hanem mert talán felesleges? nem tudom) Legyen az ár másodlagos (úgysem lesz az a későbbiekben), de ha segítség akkor 250-300 eFt. nagyon max.
Ha igazán őszinte választ akarsz kapni, akkor azt kell mondjam ez ennyiből nem fog menni.
Miért is? Az Octogonnál épp most van Dali Zensor 5.0 szett 300 ezerért akciózva, és ugyan tudom, hogy itt a Dali szitokszó, de azért szólni az is szól valahogy. Még ha Neked nem is tetszik, mert mélyen a Te igényeid alatt van. Meghallgatni azért lenne értelme, és ez konkrétan olyan szett, amit akár egy MediaMarktban is meg tud hallgatni jó eséllyel. De ez csak egy példa, biztos vagyok benne, hogy 300ezerért van még más, jobb ajánlat is. Szubot meg majd vesz hozzá később.

Just my two pence.
Szub nélkül az elég gyengusz lesz. Egyébiránt pedig, médiamárktos hallgatózást javasolsz? Ez most komoly? 36_1_5.gif

Szerintem megoldható egyébként, 150k körül egy jó szub, maradékból meg egy 5.0 szett használtan.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

irishcream írta:
2019.01.14., hétf. 16:56
1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:39
-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 11:16
Legalább egy támpontot adj, mennyit szánsz rá :) Akkor tudnak segíteni.
Igazából azért nem akartam árat írni, mert nem árfüggő a kérdésem, legalábbis jelen állapotában. Úgy gondoltam a kérdést, hogy mi az amit még érdemes megnézni, józan paraszti ésszel. (Egy másik topicban olvastam, hogy 300 ezres erősítőhöz 2,5 milliós nagyságrendű dobozokat ajánlottak, nyilván ilyen kontrasztot nem szeretnék és nem az ár miatt, hanem mert talán felesleges? nem tudom) Legyen az ár másodlagos (úgysem lesz az a későbbiekben), de ha segítség akkor 250-300 eFt. nagyon max.
Ha igazán őszinte választ akarsz kapni, akkor azt kell mondjam ez ennyiből nem fog menni.
Miért is? Az Octogonnál épp most van Dali Zensor 5.0 szett 300 ezerért akciózva, és ugyan tudom, hogy itt a Dali szitokszó, de azért szólni az is szól valahogy. Még ha Neked nem is tetszik, mert mélyen a Te igényeid alatt van. Meghallgatni azért lenne értelme, és ez konkrétan olyan szett, amit akár egy MediaMarktban is meg tud hallgatni jó eséllyel. De ez csak egy példa, biztos vagyok benne, hogy 300ezerért van még más, jobb ajánlat is. Szubot meg majd vesz hozzá később.

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: irishcream »

1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:39
-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 11:16
Legalább egy támpontot adj, mennyit szánsz rá :) Akkor tudnak segíteni.
Igazából azért nem akartam árat írni, mert nem árfüggő a kérdésem, legalábbis jelen állapotában. Úgy gondoltam a kérdést, hogy mi az amit még érdemes megnézni, józan paraszti ésszel. (Egy másik topicban olvastam, hogy 300 ezres erősítőhöz 2,5 milliós nagyságrendű dobozokat ajánlottak, nyilván ilyen kontrasztot nem szeretnék és nem az ár miatt, hanem mert talán felesleges? nem tudom) Legyen az ár másodlagos (úgysem lesz az a későbbiekben), de ha segítség akkor 250-300 eFt. nagyon max.
Ha igazán őszinte választ akarsz kapni, akkor azt kell mondjam ez ennyiből nem fog menni.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 13:05
https://www.hazimozistudio.hu/
:)
HMS-ben milyen hangfalszettet ajánlanának neki 250-ért? gondolkodik.gif

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 13:05
Streamaudio.hu

https://www.hazimozistudio.hu/

:)
Köszi mindkettőtöknek a tippeket! leborulok.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:50
Szia!
Én is azt gondolom, hogy nem igazán fogok eljutni (vagy nem a közeljövőben) arra a szintre, hogy a kábelekkel kelljen foglalkoznom. Nem akarok kábeles vitát kirobbantani, ezért inkább úgy írom, a kábelek majd máskor jönnek.

Hogy milyen hangot szeretek? Passz. Ritkán hallgatok konkrétan zenét otthon, általánosságban véve az elektronikus műfaj kedvelője vagyok. Mozinál is fenn áll ez a ropogós vs. lágyabb hang? Itt is nagyon elkülönül mint zenénél műfaj szerint?
Sajnos nem pesti vagyok és ritkán is megyek, Nógrádban lakom, nem tudom van-e a környékemen (igazán) hozzáértő, szakértő egyén. Ha nem nagy gond, irnál pár helyet, ahol lehet/érdemes hallgatózni? A galéria tippet köszönöm, belemélyedek, abból is biztos lehet jó ötleteket, tippeket meríteni. Igen, ahogy olvasom, sokan nagyon magas fokon űzik ezt a hobbit, ezért is írtam a más ligát legelőször!

köszi neked is a választ!
A teljesség igénye nélkül:

http://www.hazimozibudapest.hu/index.ph ... utatoterem

https://www.extremeaudio.hu/index.php?r ... oduct/list

https://octogonaudio.hu

https://homemovie.hu

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

Cutler írta:
2019.01.14., hétf. 11:35
1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:09
Sziasztok!
Kissé félve írok...
Akusztikával foglalkozz, de a kábelezést engedd el!
A többi kérdésre eleg néhéz választ adni, úgy, hogy tényleg nem hallottál sok mindent. Így nem tudni, hogy a keményebb, ropogósabb hangot kedveled vagy esetleg a finomabbat, lágyabbat.
Ha pesti vagy, akkor lehet rá kellene szánni némi időt és pár helyre elmenni hallgatózni. Van több kereskedés is, ahol viszonylag olcsóbb rendszereket lehet meghallgatni. Illetve bekéreszkedni néhány fórumtárshoz. A galériában lehet látni szerényebb, alap AVR-hangsugárzó összeállításokat is, mint itt a moziszobás topikokban, ahol már nagyon magas fokon tolják a fiúk. Pár rendszer meghallgatása után már saját magadnak is könnyebb lenne eldönteni, hogy merre indulj tovább.
Sok sikert!
Szia!
Én is azt gondolom, hogy nem igazán fogok eljutni (vagy nem a közeljövőben) arra a szintre, hogy a kábelekkel kelljen foglalkoznom. Nem akarok kábeles vitát kirobbantani, ezért inkább úgy írom, a kábelek majd máskor jönnek.

Hogy milyen hangot szeretek? Passz. Ritkán hallgatok konkrétan zenét otthon, általánosságban véve az elektronikus műfaj kedvelője vagyok. Mozinál is fenn áll ez a ropogós vs. lágyabb hang? Itt is nagyon elkülönül mint zenénél műfaj szerint?
Sajnos nem pesti vagyok és ritkán is megyek, Nógrádban lakom, nem tudom van-e a környékemen (igazán) hozzáértő, szakértő egyén. Ha nem nagy gond, irnál pár helyet, ahol lehet/érdemes hallgatózni? A galéria tippet köszönöm, belemélyedek, abból is biztos lehet jó ötleteket, tippeket meríteni. Igen, ahogy olvasom, sokan nagyon magas fokon űzik ezt a hobbit, ezért is írtam a más ligát legelőször!

köszi neked is a választ!

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

-KP- írta:
2019.01.14., hétf. 11:16
Legalább egy támpontot adj, mennyit szánsz rá :) Akkor tudnak segíteni.
Igazából azért nem akartam árat írni, mert nem árfüggő a kérdésem, legalábbis jelen állapotában. Úgy gondoltam a kérdést, hogy mi az amit még érdemes megnézni, józan paraszti ésszel. (Egy másik topicban olvastam, hogy 300 ezres erősítőhöz 2,5 milliós nagyságrendű dobozokat ajánlottak, nyilván ilyen kontrasztot nem szeretnék és nem az ár miatt, hanem mert talán felesleges? nem tudom) Legyen az ár másodlagos (úgysem lesz az a későbbiekben), de ha segítség akkor 250-300 eFt. nagyon max.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 11:09
Sziasztok!
Kissé félve írok, mert én nagyon nem abban a ligában játszom, mint itt sokan. Viszont itt sokkal tapasztaltabb emberek vannak, akiknek esetleg kisujjukban van a válasz.
Van egy H/K AVR 255-ös erősítőm, jelenleg egy yamaha ns-e55 fronttal és ns-c55 centerrel használom, a sub és a surround az egy régi geniusból való, hagyjuk is... :rolleyes: A nappali cca. 16nm, 95% mozira használom csak az eszközöket.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen szettet/szetteket érdemes ehhez az avr-hez fontolóra venni? Egy másik fórumban egy általános tanács, hogy az erősítő-szett árai 1:2-höz arányban legyenek, ez oké, viszont én egyáltalán nem vagyok tisztában sem a márkákkal, sem a lehetőségekkel, sajnos még összehasonlítási alapom sincs, csak ezeket a cuccokat hallottam szólni, amik vannak. Szeretnék utána járni, hogy meddig érdemes elmennem, mi az amivel úgymond ki tudom aknázni a lehetőségeimet, mondjuk úgy, hogy ha az AVR fix, és nem akarok másikat. Biztos vagyok benne, hogy van még mit javítani, többek között pl. sem az akusztikával, sem kábelmenedzsmenttel nem foglalkoztam még. Esetleg fordítva ülök a lovon és előbb legyenek rendben az utóbbiak?

Bocsánat, ha nem illik a profilba, de jobb fórumot nem találtam!

Üdv!
Akusztikával foglalkozz, de a kábelezést engedd el!
A többi kérdésre eleg néhéz választ adni, úgy, hogy tényleg nem hallottál sok mindent. Így nem tudni, hogy a keményebb, ropogósabb hangot kedveled vagy esetleg a finomabbat, lágyabbat.
Ha pesti vagy, akkor lehet rá kellene szánni némi időt és pár helyre elmenni hallgatózni. Van több kereskedés is, ahol viszonylag olcsóbb rendszereket lehet meghallgatni. Illetve bekéreszkedni néhány fórumtárshoz. A galériában lehet látni szerényebb, alap AVR-hangsugárzó összeállításokat is, mint itt a moziszobás topikokban, ahol már nagyon magas fokon tolják a fiúk. Pár rendszer meghallgatása után már saját magadnak is könnyebb lenne eldönteni, hogy merre indulj tovább.
Sok sikert!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Legalább egy támpontot adj, mennyit szánsz rá :) Akkor tudnak segíteni.

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

Sziasztok!
Kissé félve írok, mert én nagyon nem abban a ligában játszom, mint itt sokan. Viszont itt sokkal tapasztaltabb emberek vannak, akiknek esetleg kisujjukban van a válasz.
Van egy H/K AVR 255-ös erősítőm, jelenleg egy yamaha ns-e55 fronttal és ns-c55 centerrel használom, a sub és a surround az egy régi geniusból való, hagyjuk is... :rolleyes: A nappali cca. 16nm, 95% mozira használom csak az eszközöket.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen szettet/szetteket érdemes ehhez az avr-hez fontolóra venni? Egy másik fórumban egy általános tanács, hogy az erősítő-szett árai 1:2-höz arányban legyenek, ez oké, viszont én egyáltalán nem vagyok tisztában sem a márkákkal, sem a lehetőségekkel, sajnos még összehasonlítási alapom sincs, csak ezeket a cuccokat hallottam szólni, amik vannak. Szeretnék utána járni, hogy meddig érdemes elmennem, mi az amivel úgymond ki tudom aknázni a lehetőségeimet, mondjuk úgy, hogy ha az AVR fix, és nem akarok másikat. Biztos vagyok benne, hogy van még mit javítani, többek között pl. sem az akusztikával, sem kábelmenedzsmenttel nem foglalkoztam még. Esetleg fordítva ülök a lovon és előbb legyenek rendben az utóbbiak?

Bocsánat, ha nem illik a profilba, de jobb fórumot nem találtam!

Üdv!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hiccusz írta:
2019.01.13., vas. 20:43
Robertó77 írta:
2019.01.13., vas. 14:26
A dipole háttereit viszont kerülném.

Lehet tudni, hogy miért? Konkrétan a márka háttereit vagy úgy általánosságban az ilyen típusú háttereket?
Mert egy őskövület, amit még a THX a sima dolby surround időszakban talált ki. Ezt követően, mikor a DD és a dts elterjedt, főleg a 7 csatorna megjelenésével, már egyre inkább okafogyottá vált az ilyen “típusú” sugárzó (kétirányú, ellenfázisban működő). Az előtte 90 fokban ülők ugyanis pont a kioltási pontban helyezkednek el, miközben előtte-mögötte senki más! Nem csoda, hogy hamar leváltották őket a széles terítésű monopol sugárzók, illetve a bipólok (kétirányú, azonos fázisban működő). Mára, az objektum alapú 3d hangzás világában egyenesen rossz, hiszen alkalmatlan a 3 tengely egyikévé válnia a pontos, térbeli hangpozícionálás tekintetében.
Elvileg pont a kioltásra van a középen a dóm és a mélyközép. A két 4 inches szélessávú létrehozza a diffúz teret, a másik két hangszóró pedig direkt hangot ad.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

-KP- írta:
2019.01.13., vas. 14:42
Csak úgy mondom, a hátterekből egy jumper segítségével pillanatok alatt lehet monopole-t "csinálni".
Akkor már jobb a helyzet.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”