Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Jó de ezek még attól is 2-3x nagyobbak :)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Fish »

nehogy azt hidd, az előző revel performákat angoloktól hoztuk és nem volt veszedelmes a behozatal.. pedig 40 kg volt a front / db ,a + center az is még + 20kg...
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

motorgyilkos írta:
2019.01.18., pén. 14:14
Mostanában olvasgattam itt hogy páran kacsingatnak a nagyobb mozis hangfalak pa hangfalak irányába. https://www.avforums.com/threads/jbl-sc ... m.2211445/ itt van egy szett eladó :rolleyes:
szuper, csak a futárköltség több lenne, mint a szett ára :D ha egyáltalán lenne olyan cég, aki vállalná :D

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Mostanában olvasgattam itt hogy páran kacsingatnak a nagyobb mozis hangfalak pa hangfalak irányába. https://www.avforums.com/threads/jbl-sc ... m.2211445/ itt van egy szett eladó :rolleyes:
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Speter írta:
2019.01.16., szer. 18:02
Én is ezért építettem egyet, ami nagyobb és lejjebb megy, mint a frontok, mert az a legfontosabb és a szub, egy mozihoz!
Szerintem minden fontos,de ezek amiket említesz nagyon meghatározóak tudnak lenni.Sokan mondják amikor eltérő háttereket használnak,hogy nem zavaró az eltérés.Ez egészen addig igaz,amíg nem válik egységessé az egész.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

irishcream írta:
2019.01.16., szer. 19:36
phyton71 írta:
2019.01.16., szer. 18:43
Speter írta:
2019.01.16., szer. 18:02
Én is ezért építettem egyet, ami nagyobb és lejjebb megy, mint a frontok, mert az a legfontosabb és a szub, egy mozihoz!
Ennek igazán örülök,hogy nem csak én vagyok így vele és más is agyal ilyeneken,hogy ennek mi a pszichológiai háttere fogalmam sincs. :D
Egy jó rendszernek jár egy jó center, annak meg kell egy jó végfok. :smile32:
Ez már igaz. :tutiok:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: irishcream »

phyton71 írta:
2019.01.16., szer. 18:43
Speter írta:
2019.01.16., szer. 18:02
Én is ezért építettem egyet, ami nagyobb és lejjebb megy, mint a frontok, mert az a legfontosabb és a szub, egy mozihoz!
Ennek igazán örülök,hogy nem csak én vagyok így vele és más is agyal ilyeneken,hogy ennek mi a pszichológiai háttere fogalmam sincs. :D
Egy jó rendszernek jár egy jó center, annak meg kell egy jó végfok. :smile32:

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Speter írta:
2019.01.16., szer. 18:02
Én is ezért építettem egyet, ami nagyobb és lejjebb megy, mint a frontok, mert az a legfontosabb és a szub, egy mozihoz!
Ennek igazán örülök,hogy nem csak én vagyok így vele és más is agyal ilyeneken,hogy ennek mi a pszichológiai háttere fogalmam sincs. :D
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speter »

Én is ezért építettem egyet, ami nagyobb és lejjebb megy, mint a frontok, mert az a legfontosabb és a szub, egy mozihoz!
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

thxfan írta:
2019.01.16., szer. 17:26
phyton71 írta:
2019.01.16., szer. 17:22
Nálam is a center volt a gyengepont,míg nem vettem egy bazi nagyot,de igazán akkor adott mellbevágó érzést,mikor külön végfokoltam.Érdekes mennyire szívja az ampert a többi hangsugárzó elöl,ha van neki mit,próbáltam már csak centerugárzóval mozizni a többi hangszóró nem szólt,meglepő,hogy szinte hiány nélkül adta a frontoldalt.
Ezt én is tapasztaltam. Nálam is végfokon van a center és érdekes, hogy ütősebb jeleneteknél is nagyobb a kivezérlése, mint pl. a frontoknak, amik szintén voltak ugyanerre a végfokra kötve.
Volt,hogy megtámogattam a centersugárzót egy zárt basszus dobozzal amit nem engettem olyan mélyre,na ott volt teljesítmény,mint a mozikban,teljesen más élmény volt úgy mozizni.A mostanival sem panaszkodom,de biztosan össze fogok szögelni valami számomra tökéletesebb centersugárzót.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

phyton71 írta:
2019.01.16., szer. 17:22
Nálam is a center volt a gyengepont,míg nem vettem egy bazi nagyot,de igazán akkor adott mellbevágó érzést,mikor külön végfokoltam.Érdekes mennyire szívja az ampert a többi hangsugárzó elöl,ha van neki mit,próbáltam már csak centerugárzóval mozizni a többi hangszóró nem szólt,meglepő,hogy szinte hiány nélkül adta a frontoldalt.
Ezt én is tapasztaltam. Nálam is végfokon van a center és érdekes, hogy ütősebb jeleneteknél is nagyobb a kivezérlése, mint pl. a frontoknak, amik szintén voltak ugyanerre a végfokra kötve.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nálam is a center volt a gyengepont,míg nem vettem egy bazi nagyot,de igazán akkor adott mellbevágó érzést,mikor külön végfokoltam.Érdekes mennyire szívja az ampert a többi hangsugárzó elöl,ha van neki mit,próbáltam már csak centerugárzóval mozizni a többi hangszóró nem szólt,meglepő,hogy szinte hiány nélkül adta a frontoldalt.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

1982Flow írta:
2019.01.15., kedd 16:45
Köszi még egyszer. Azt még megkérdezném, hogy az ajánlások direkt olyanok, amikben mind álló front van? Nem baj, csak kíváncsi vagyok, hogy ebben az árkategóriában nincsenek ajánlott polcsugárzók, vagy a másik verzió, hogy inkább már az álló frontok is beleférnek? Gondolom kisebb méretben - közel - ugyanazt a hangminőséget hozni nehezebb feladat, de simán tévedhetek.
Ahogy Quetz fórumtárs írta, itthon általában így árulják a szetteket. Sajnos, mert a legfontosabb a center hangfal lenne, az meg általában kicsi, vagy legalábbis sokkal kisebb, mint a frontok, pedig egy filmnél az szól a legtöbbet és nem csak a beszéd jön onnan, hanem nagyon sok effekt is. Azért is lehet jó pl. az általam ajánlott Taga LCR szett, mert teljesen azonos a három frontoldali hangfal, így homogénebb lesz a hangképed elől. Amennyiben mégis álló frontos szettet választasz az sem baj, de általában az azokhoz párosított center jóval kisebb lesz és emiatt borul a frontoldal egységessége. Maradva a Taga példánál, annak az álló frontos szettjéhez inkább egy ilyen márkán belüli LCR hangfal lenne jobb centernek (akár háttereknek is), mert szinte teljesen azonos méretű és típusú hangszórókból épül fel. Lehet variálni a szetten, így ezt is megfontolnám.
A hangminőség és a hangfal mérete nem függ össze, lehet valami kicsi és nagyon jó, és lehet valami nagy és rossz is. Kicsit tovább bonyolítva, tapasztalatom szerint viszont kell egy bizonyos hangszóróméret a mozi ütősségéhez.

Monitor hangfalszett pl.:
Kicsivel a keret fölött:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/
Árban ez jó és minőségben sem lehet rossz, illetve a kinézete is asszonybarát, de elég kicsik azok a 10 cm-es hangszórók:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Itt is érdemes szétnézni, internet direkt értékesítésűek és kimondottan jók ár-érték arányban:
https://www.teufelaudio.com/home-cinema ... serie.html
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Quetz »

1982Flow írta:
2019.01.15., kedd 16:45
Köszi még egyszer. Azt még megkérdezném, hogy az ajánlások direkt olyanok, amikben mind álló front van? Nem baj, csak kíváncsi vagyok, hogy ebben az árkategóriában nincsenek ajánlott polcsugárzók, vagy a másik verzió, hogy inkább már az álló frontok is beleférnek? Gondolom kisebb méretben - közel - ugyanazt a hangminőséget hozni nehezebb feladat, de simán tévedhetek.
Szetteket ajánlottak, és általában elmondható itthon, hogy a szettekben álló frontok vannak, kevés kivétellel. Tessék, itt egy monitor hangfalszett, de ez már jócskán túlmutat a megadott kereten: https://homemovie.hu/termek/svs-prime-s ... gfalszett/
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

1982Flow írta:
2019.01.15., kedd 16:45
Köszi még egyszer. Azt még megkérdezném, hogy az ajánlások direkt olyanok, amikben mind álló front van? Nem baj, csak kíváncsi vagyok, hogy ebben az árkategóriában nincsenek ajánlott polcsugárzók, vagy a másik verzió, hogy inkább már az álló frontok is beleférnek? Gondolom kisebb méretben - közel - ugyanazt a hangminőséget hozni nehezebb feladat, de simán tévedhetek.
thxfan egyik ajánlása LCR-ek voltak, falra akasztható , keskeny hangfalak.

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

Köszi még egyszer. Azt még megkérdezném, hogy az ajánlások direkt olyanok, amikben mind álló front van? Nem baj, csak kíváncsi vagyok, hogy ebben az árkategóriában nincsenek ajánlott polcsugárzók, vagy a másik verzió, hogy inkább már az álló frontok is beleférnek? Gondolom kisebb méretben - közel - ugyanazt a hangminőséget hozni nehezebb feladat, de simán tévedhetek.

Online
Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Speter »

Na akkor a legjobban illő rendszer a H/K mellé(ugyan az a gyártó) és a keret fele, de 5.1!
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=126520
Ne gondolkozz tovább, ez a te szetted... ;)
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

thxfan írta:
2019.01.15., kedd 07:39
1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 20:14
Mindenkinek köszönöm a választ!
Néhányat én is ajánlanék.

A klasszikus Harman-JBL párosítás miatt, kicsit limit fölött:
https://octogonaudio.hu/termekek/jbl-st ... ngfalszett
A 10 cm-es mélyközép a center és háttér hangfalban nem annyira bizalom gerjesztő, de nem ismerem a mozis szokásaidat, így akár elég is lehet.

Az olcsóbb szegmensből:
Egy barátom nemrég vett ilyen szettet, szerintem ár-érték arányban kiváló, kategórián túlmutató hanggal:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/
Esetleg ennek a márkának a kimondott mozis LCR szettje:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Egy drágább alternatíva, de kifinomultabb hang:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Jó nézelődést!
Én, ha a helyedben lennék, tuti ezek közül választanék egyet. Mindegyik komplett rendszer, amiből semmi sem hiányzik és szerintem a belépő szinten az a legfontosabb, hogy a rendelkezésre álló keretből egyből jöjjön ki minden. Pláne, ha nem olyan fejlövött, mint itt sokan, akkor nagyon sokáig elégedetten fogja használni.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ezek figyelem felkeltések, nem kötelező érvényű dolgok. Azt választ majd amit szeretne. Csak ha van a környékén is opció a mihez tartas végett jó kepben lenni. Itt még 100.000 Ft különbségért nagy ugrások vannak. Egy későbbi cserekor meg simán elbukható ennyi.Ha így kimaradhat egy lépcső akkor "visszahoz" valamennyit.

Abban igazad van hogy így ördögi kör. Tonyka szettjét meg azert raktam csak be hogy kb. fél áron lehet egy komoly szettje. A 300.000 sem biztos hogy kőbe van vésve ha az ember ismeri az alternatívákat.

Az biztos hogy thxfan által ajanlott rendszer a 2 subbal mozis feelinget ad!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Szerintem kár javasolni neki olyanokat, amiből egy pár frontsugárzó használtan is kimeríti a keretet. Olyan szettet meg aztán pláne, mint Tonyka Reveljei. Amik bár nagyszerű hagsugárzók, azért lehet, hogy nem egy alap AVR-re kellene bízni a meghajtásukat, ami sem teljesítményre, sem minőségileg nincs vele partiban. Arról nem beszélve, hogy az ára is közel a duplája, mint amiről itt szó van. Persze lehetne arra buzdítani, hogy majd apránként összerakja és úgy minőségibb lesz majd minden, de ez így egy ördögi kör. Miután venne egy pár frontot 300-ért, álljon neki gyűjtögetni egy hozzávaló centert, majd surroundokat. Aztán mire nagy nehezen ez összejön, akkor kaparhat a szetthez való szub után. Ezek után persze a meglevő AVR-jét is adhatná el, mert akkor meg már az lenne a szűk keresztmetszet. Aztán pikk-pakk és már milliónál jár a költségvetése.
Mivel 95%-ban zenére használná a hangsugárzókat a kérdező, így a thxfan által javasolt lcr szett nagyon jó választás lenne. Főleg, hogy van a szetthez 2 db mélysugárzó is. Ezzel a szettel már hatalmasat lépne előre a jelenleginél és a keretbe is közel beleférne.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ha 300k a max. keret én továbbra se értem miért ajánlotok neki szubláda nélküli szetteket ami kimeríti a max. keretet. Lehet évekig így marad utána, szub nélkül. Vagy örökre, mivel ahogy írja a család női részéről is ott van a fék. 5-6 inches nyekergőkkel szerelt frontnak meg sose lesz olyan mélye, mint egy jó aktív szubnak, hiába pakolnak x darabot egy hangfalba. Ahogy Aszpirin mondaná, just my two cents.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

thxfan írta:
2019.01.15., kedd 07:39
1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 20:14
Mindenkinek köszönöm a választ!
Néhányat én is ajánlanék.

A klasszikus Harman-JBL párosítás miatt, kicsit limit fölött:
https://octogonaudio.hu/termekek/jbl-st ... ngfalszett
A 10 cm-es mélyközép a center és háttér hangfalban nem annyira bizalom gerjesztő, de nem ismerem a mozis szokásaidat, így akár elég is lehet.

Az olcsóbb szegmensből:
Egy barátom nemrég vett ilyen szettet, szerintem ár-érték arányban kiváló, kategórián túlmutató hanggal:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/
Esetleg ennek a márkának a kimondott mozis LCR szettje:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Egy drágább alternatíva, de kifinomultabb hang:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Jó nézelődést!
Nekem volt HK AVR-360 + JBL Studio 190 szett párosításom. Úgy kerültem ide a fórumra, hogy ezeket el akartam adni. Nem tudom, milyen a Studio 2xx széria, de a JBL Studio 1xx-eseknél a Dali Zensorok számomra egyértelműen jobban szólnak, még úgy is, hogy egy Zensor 7-es azért kisebb és könnyebb, mint egy Studio 190. A Studio 2xx nagy előrelépés kell legyen a Studio 1xx szériához képest ahhoz, hogy én a Dali Zensor fölé helyezzem őket - de mint mondtam, a 2xx szériát nem hallotam, szóval lehet hogy sokkal jobbak, mint gondolom...
Másrészt viszont mivel a HK erősítő adott, és a közvélekedés szerint ezekhez JBL-eket “illik” venni, elgondolkodtató a Te javaslatod is.
(Részemről én a HK vonalat is teljesen “otthagytam”, és nem a “feljebblépés” igénye miatt: az AVR-360 egy egészen tisztességes darab a saját árkategóriájában, de ennek ellenére soha nem tudtam megszeretni, mert miközben sokat adtak a külső “fancy” design-ra, vélemenyem szerint a kezelőfelülete, OSD-menürendszere botrányosnak számít a 21. században - és nekem ez is szempont volt. Az utódja egy ugyanolyan arkategóriába tartozó Denon lett, az nem néz ki olyan jól, de kezelhetőségben zongorázni lehet a különbséget - hangban pedig - más karakter, nem rosszabb, nem jobb, kinek a pap, kinek a papné :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

Le a kalappal előttetek Uraim!

Ez egy nagyon szép válogatás, lesz miből nézelődni! leborulok.gif

Avatar
viragok
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2015.04.16., csüt. 10:32
Értékelés: 28

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: viragok »

Szia!
Ajánlanék én is neked. Ezt a márkát is érdemes számításba venned. Elég jó áron lehet kifogni szetteket belőle.
Meg is tudod hallgatni náluk.
https://www.streamaudio.hu/quadral-arge ... t?___SID=U

Üdv

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Házimozi hangsugárzók és subwooferek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

1982Flow írta:
2019.01.14., hétf. 20:14
Mindenkinek köszönöm a választ!
Néhányat én is ajánlanék.

A klasszikus Harman-JBL párosítás miatt, kicsit limit fölött:
https://octogonaudio.hu/termekek/jbl-st ... ngfalszett
A 10 cm-es mélyközép a center és háttér hangfalban nem annyira bizalom gerjesztő, de nem ismerem a mozis szokásaidat, így akár elég is lehet.

Az olcsóbb szegmensből:
Egy barátom nemrég vett ilyen szettet, szerintem ár-érték arányban kiváló, kategórián túlmutató hanggal:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/
Esetleg ennek a márkának a kimondott mozis LCR szettje:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Egy drágább alternatíva, de kifinomultabb hang:
https://www.hangkepstudio.hu/hangfal/ha ... gfalszett/

Jó nézelődést!
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”