Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Arcam AVR750

Sokpontegy elő és végfokok, processzorok
Lezárt
Avatar
8dani8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 08:09
Értékelés: 25

Re: Arcam AVR750

Hozzászólás Szerző: 8dani8 »

Elkelt! Köszönöm a lehetőséget!

Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1093
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Arcam AVR750

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

Értelek, én semmi pénzért nem válnék meg a 750-es től, fantasztikus zenén, és mozin is! Most egy új lejátszóval szeretném párosítani a még jobb kép és hanghatás végett.
Sok sikert az eladásához, szerintem rövid időn belől eladod, ilyen erőművet még senki nem hirdetett itt a fórumon!
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Avatar
8dani8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 08:09
Értékelés: 25

Re: Arcam AVR750

Hozzászólás Szerző: 8dani8 »

Szia,

Ahogy lentebb is írtam, van egy 500-as erősítőm, ami tönkrement, de sikerült megjavítanom. Eladni nem nagyon tudnám, vannak bajai, de használható, pl. ventilátorokat fogok cserélni, és újra fogom pasztázni a hűtést, most folyamatosan mennie kell a ventiknek, különben szétesik a jobb csatorna hangja a vintik beindulása előtt... Ha egyszerre van rádugva a TV és a projektor, nagyon macerásan működik...
Az én hangfalaimmal (4ohm Dali Rubicon RCL 4db) filmen egyszerűen sokkal jobb a tér kis hangerőn az 500-on . Nagyobb hangerőn a 750 is jó, de én főleg kishangerőn nézek filmet (társasház, este 9 után nézzük), ráadásul 60-80Hz-ig a sub-ra van irányítva a frontok mélye is... Sztereóban a 750 fényévekkel sokkal jobb, de kell a hangerő. Péterfy Bori Lakatlan sziget az egész szobában szól, mellettem is fent is lent is, az 500 ezt nem tudja ilyen szinten HDMI-n keresztül, kellene talán egy jó transzport, meg egy digitális összekötő, nem olcsó mulatság. És eléggé színezett a hangja az 500-nak, a 750 tiszta. Gondolom az 5 pikoszekundumos jitter miatt is ilyen jó a 750 sztereoban HDMI-n. Szóval mivel az 500-at képtelenség lenne eladni megválnék a 750-től, ami még garanciális ráadásul is tényleg újszerű állapotban van.

Már dobozában pihen, de ha valaki kíváncsi rá, szívesen előveszem egy tesztre.
Vagy pest megye határain belül saját rendszerben is meghallgatható...

Avatar
öcsi67
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1093
Csatlakozott: 2016.07.30., szomb. 15:33
Értékelés: 54

Re: Arcam AVR750

Hozzászólás Szerző: öcsi67 »

Szia Dani!
Beszéltünk korábban az Arcammal kapcsolatban, mivel nekem is ez a tipus van. Meglepődve látom hogy árulod ezt a remek erőművet? Mi nem tetszik vele?

Dezső
Hangfalak - Sonus Faber ( Olympica 2. - Olympica center )
Subwoofer - Elac 2070
Erősítő - Arcam avr750
Medialejátszó - Pioneer UDP LX-800
Hangfalkábelek - Neotech nes 3003 II.
Összekötő kábelek - AudioQuest Diamond és Coffee Hdmi
Subkábel - AudioQuest Wolf sub

Avatar
8dani8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 08:09
Értékelés: 25

Re: Arcam AVR750

Hozzászólás Szerző: 8dani8 »

Továbbra is eladó! Bármilyen ajánlatot meghallgatok!

Avatar
8dani8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 08:09
Értékelés: 25

Arcam AVR750

Hozzászólás Szerző: 8dani8 »

Eladó Arcam AVR750 erősítőm kívül belül makulátlan, teljesen karcmentes állapotban, minden tartozékával.
Amikor idén tönkrement a régi AVR-500-am, akkor vásároltam Ausztriából az első tulajdonosától, aki regisztrálta az Arcam-nál, így 2020-ig nemzetközi Arcam garanciával rendelkezik az erősítő.
Sikerült lábra állítanom az AVR-500-amat, aminek nagyon szerettem a hangját, ráadásul 3D 1.4 HDMI processzor panellel, így megválnék ettől a remek erősítőtől. A 750-nek amúgy sokkal frissebb a hangja főleg sztereóban nagy az ugrás... Szóval ez egy remek erősítő, nem kell nagyon fényeznem, AVR-ek között az egyik legjobb. Processzor erősítő párossal sem valószínű, hogy felül lehetne múlni ennyi pénzért a plusz kábeleket is figyelembe véve...


Ára legyen pont mint a típusszáma 750e Ft, ami az utolsó ismert ár 52%-a.

Beszámítani, cserélni most sajnos nem tudok semmit.

Nálam (Budapest, keleti-pü. mellett) meghallgatható, de komoly érdeklődő esetén Pest megye határán belül tudok segíteni a szállításban, saját rendszerben kipróbálható.


Specifikáció:
https://www.arcam.co.uk/products,FMJ,AV ... #techspecs

Tesztek:
https://www.av-online.hu/hazimozi/arcam ... teszt_1249
https://www.whathifi.com/arcam/avr750/review

Saját képek:
Egyenlőre még nem szereltem ki
DSC_0534.JPG
DSC_0534.JPG (4.49 MiB) Megtekintve 2567 alkalommal
DSC_0538.JPG
DSC_0538.JPG (4.39 MiB) Megtekintve 2567 alkalommal
Elnézést az oldalát nem töröltem le, így ott akad 1-2 porszem...

Lezárt

Vissza: “Házimozi erősítők, processzorok”