Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Az AudioByte is beszáll az FPGA alapú átalakító bizniszbe!
A méltán népszerű Hydra USB-S/PDIF bridge után bemutatkozik az újabb sikervárományos termék a Hydravox FPGA DAC.

Nyilván előbb megtesztelik a piacot és amennyiben sikeres lesz a készülék, már most prognosztizálható a Rockna készülékek modellváltása is...
Csatolmányok
2.jpg
2.jpg (160.26 KiB) Megtekintve 3074 alkalommal
1.jpg
1.jpg (127.37 KiB) Megtekintve 3074 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

2019 Grammy Winners:
* Best Jazz Instrumental album "Emanon" - Wayne Shorter
* Best Contemporary Instrumental album - "Steve Gadd Band" - Steve Gadd
* Best Impovised Jazz Solo - "Don't Fence Me In" - John Daversa

https://www.youtube.com/watch?v=MyqSTCqbw8U
Csatolmányok
3.jpg
3.jpg (61.05 KiB) Megtekintve 3138 alkalommal
2.jpg
2.jpg (27.41 KiB) Megtekintve 3138 alkalommal
1.jpg
1.jpg (44.83 KiB) Megtekintve 3138 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Kíváncsi leszek az új Alan Parsons albumra. A Frontiers Records által kiadott zenék, amiket bár nagyon szeretek, sokszor elég gyengék hangminőség tekintetében, de hát az ő füle bizonyosan jobb, mint az enyém, és jó lesz az új anyag! :rolleyes:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Ejha, és mi van azokkal, akik pl. jazz-rockot is hallgatnak? :D Sorba kell akkor kötni a kábeleket, vagy párhuzamosan? :D Vagyok bajban! :rolleyes:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Legtöbbször az equalizer szó hallatán keresztet vetnek magukra az ortodox hifisták de a kábelekkel való bűvészkedés, színezgetés, rendszer balansz tili-toli, üdvözölt, támogatott tevékenység... gondolkodik.gif
Csatolmányok
1 (2).jpg
1 (2).jpg (34.89 KiB) Megtekintve 3178 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Jelentős kihagyás után, hamarosan új lemezzel jelentkezik Alan Parsons! ;peace; :rolleyes:

http://www.blabbermouth.net/news/alan-p ... qBzPLbJg2w

http://ultimateclassicrock.com/alan-par ... ret-album/
Csatolmányok
alanparsonsthesecretcd.jpg
alanparsonsthesecretcd.jpg (217.15 KiB) Megtekintve 3286 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: menyus2 »

A legenda,en harom S2 ot epitettem.
Gyorsulasi versenyekre jartunk,tobbek kozott ez is az en tulajdonom volt..

https://www.carstyling.com/kozosseg/aut ... ttro-15860
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nagyon sokszor hasonlítgatjuk a High-End készülékeket ilyen-olyan autóhoz, amit nem különösebben szeretek de én is gyakran elkövetem... (Elég csak visszatekinteni az előző koholmányomra.)

Belefutottam egy kiváló dokumentum filmbe a legendás B-csoportos Rallye időszakáról.:
https://www.facebook.com/16136328888973 ... 652967284/

Azok a zabolázatlan, "özvegycsináló", Group-B gépek a mai napig megdobogtatják a szívemet!
Az archív feltételeket nézve, folyamatosan a hideg futkos a hátamon a rajongók, nézőközönség, szervezők felelőtlensége láttán.

https://en.wikipedia.org/wiki/Group_B
Csatolmányok
Audi_Sport_Quattaro_S1_E2_in_2014_001.jpg
Audi_Sport_Quattaro_S1_E2_in_2014_001.jpg (213.3 KiB) Megtekintve 3291 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy nagyon jó összefoglaló írás látott napvilágot a Stereophile lapjain az általuk tesztelt elektrosztatikus modellekről, időrendi sorrendbe szedve azokat.
Az összes jelentősebb, ismert és kevésbé ismert modell megfordult a kezeik között...
Kezdve a sort az ős Servo Statik-al, Quad-al a korai Acoustat, Audiostatic, Soundlab-on át egészen az ultramodern Martin Logan Renaissance ESL 15A-ig.:

https://www.stereophile.com/content/pro ... _K92k6rmh8

Mindig hatalmas rajongója voltam az elektrosztatikus elven működő hangkeltő eszközöknek így a fenti linkgyűjtemény is a gép elé tudott szögezni hosszú órákra. (Nem beszélve arról, hogy a tesztelt modellek közül vagy 5-6típust én is birtokoltam.)
Olcsóbb legyárthatóságuk, egyszerűbb felépítésüknek köszönhetően mára sokkal olcsóbbnak, elterjedtebbnek, mindennapinak kellene lennie az elérhető(bb) árkategóriában, ahogyan a hagyományos dinamikus hangszóróknak.
Az a helyzet, hogy az olcsóbb típusok inkább design hybridek, talán a legkritikusabb(300-500Hz) sávban elváltva. Egyébiránt lehet még így is erős konkurencia bizonyos tekintetben a legtöbb 19mm-es mdf-ből összetákolt, High-End-nek hazudott dinamikus dobozhoz képest.
A másik véglet pedig a nehezen elhelyezhető, hajtható, hatalmas méretekkel rendelkező, kompromisszumokat mellőzni igyekvő típusok a teljesítményüknek kijáró árazással. (Lásd, Ferrari, Tesla és persze ugyan ez igaz a Magico, Rockport Technologies kiváló dinamikus elven működő modelljeire is.)
Sokan hajlamosak összemosni az elektrosztatikus és magnetosztatikus elvű dipólokat pedig semmi köze nincs a kettő megoldásnak egymáshoz a valóságban. Ami hasonlóság van az a külső megjelenésben szinte ki is merül.
A magnetosztatikus hangszóró leegyszerűsítve a gyakorlatban nem jelent mást, mint egy kilapított hagyományos dinamikus drivert. Nem beszélve arról, hogy itt már kénytelen-kelletlen szükségünk van aktív/passzív váltóra, hiszen több utas rendszerekről beszélünk, mivel a magas frekvenciák lesugárzását ribbon sugárzókra bízzák.
Az igazság, hogy a teljessávú elektrosztatikus, magnetosztatikus, dinamikus megoldások is ezer sebből véreznek így bármelyik táborban is veri le az ember a sátorvasat, csupán az általa legelviselhetőbb kompromisszumok köttetnek meg!
Számomra az elektrosztatikusok és azon belül is a teljes sávú elektrosztatikus hangkeltés örök szerelem marad(t), függetlenül attól, hogy ma már nem az én kompromisszumom ez a megoldás.
Csatolmányok
electrostatic.jpg
electrostatic.jpg (247.32 KiB) Megtekintve 3278 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Üdvözlöm a fórumtársakat,

Szeretném megosztani a legutóbbi tapasztalatomat Ákos által készített AgPt-RXF tápkábelről - megjegyzem, csak Ákos által készített tápkábeleim vannak, viszont azok néhány osztállyal alacsonyabb kategóriában vannak mint a fent nevezett.

A kábel teljesen új volt amikor megkaptam, még próbára sem lett bekötve, így csak a "nyers" tesztről tudok írni...egyelőre :)

Először az erősítőre kötöttem - Canor TP-134 csöves: Egy kicsit nagyobb lett a tere a zenének, tisztábban szóltak a hangszerek.
Ezután rákötöttem a DAC-ra - Audiolab M-DAC+ (elég komolyan keresgéltem az utódját, mert valahogy nem voltam vele megelégedve): A DAC egyszerűen "életre kelt" ! Mintha nem is az én DAC-om lett volna...minden tartományban sokkal részletesebb lett a zene, a hangoknak nincs spontán lecsengése mint eddig volt...fantasztikus hangulat uralkodott el a szobában :) A basszus sokkal pontosabb, a dinamika egyértelműen nőtt és nagyon jól pozicionált lett, a magas hangok is már most pontosabbak és sokkal élvezhetőbbek mint eddig voltak. Az énekesek hangja jóval természetesebb lett. A tér még jobb lett, és még annyit hozzátett, hogy egy kicsit sincs "aréna" hatása a zenének. A zongora, a hegedű...valami hihetetlen mennyit javult már most. El is gondolkodtam, hogy milyen lesz a bejáratás után :)

Már pár nap után arra jutottam, hogy a DAC-ot már nem akarom lecserélni :) Ha úgy nézem, akkor ez a tápkábel megspórolt nekem nem kevés pénzt.

Végül rákötöttem a Hydra Z konverterre. Mivel a DAC-ra vissza kellett kötnöm a korábbi kábelt ezért nem vártam túl sokat. Annyi azért hallható volt, hogy tisztábban szólt a rendszer, de nyílván a DAC nem tudott kinyílni.

Amikor először kérdeztem Ákost (még tavaly tavasszal), hogy mi a véleménye ha ilyen tápkábeleket vennék a rendszerembe, nagyon korrekt volt, hisz azt a választ adta, hogy sajnos nem tudja megmondani, hogy egy ilyen olcsóbb rendszerben mennyit hozna hangban érdemben, azaz megérné-e a többlet pénzt. Nekem nagyon megérte a többletköltséget, hiszen nagyságrendekkel jobb lett a hangja a rendszeremnek és még pénzt is spóroltam vele :)

Végezetül még annyit, venni fogok még ilyen tápkábelt, nálam "Highly Recommended" :)

Köszönöm.
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Még mindig nem tört meg a lendület. :smile29:
Csatolmányok
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG (43.58 KiB) Megtekintve 3316 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kicsit erősíteném a későbbiekben a ValhallA Világa blog jellegét és megosztom heti, havi rendszerességgel pár gondolatomat nem kizárólag High-End-ről…
Érdekes, hogy számtalan kiváló előadó, mennyire alulértékelt és nem az őket megillető helyen kezeli sem a szakma, sem pedig a rádióállomások…
A minap leporoltam John Miles 76-os Rebel c. debütáló szólólemezét.
Miles, Tina Turner gitárosaként lehet ismerős, vagy a The Alan Parsons Project, 87-es Gaudi lemezéről, ahol talán a legemlékezetesebb tételhez a La Sagrada Familia-hoz adta a hangját. Parsons-al való munkakapcsolatuk sokkal régebbre datálható, mivel Parsons volt a Rebel lemez producere és az egész korong megszólalása, hangszerelése a korabeli The Alan Parsons Project lemezekét idézi és szintén a legendás Abbey Road stúdióban rögzült. Már a nyitó tétel a Music(UK slágerlistán egészen a 3. helyig kúszott 76-ban!) megadja a korong alaphangulatát, amely zseniálisan megkomponált darab. Számomra a Music kicsit olyan a John Miles életműben, mint a Queen-nek a méltán sikeres, rocktörténeti jelentőségű Bohemian Rhapsody. Párhuzamba állítva a két kiváló felvételt, mennyien is ismerik a Bohemian Rhapsody-t és mennyien a Music-ot…?!
Érdemes egyébként Miles újabb, modernebb szóló lemezeivel is próbát tenni, mint amilyen pl. az Upfront(1993), mert nagyon élvezetes pop-rock, néhol blues-ba hajló tételeket tartalmaznak.
John Miles egy kivételes tehetségű zeneszerző, gitáros-énekes-producer és remélem mások is felfedezik maguknak értéket hordozó felvételeit!


https://www.youtube.com/watch?v=gmYXRPxcNxE

https://www.youtube.com/watch?v=kbwaHVgL6qU

https://www.youtube.com/watch?v=PF6mk2Sq4yY

https://www.youtube.com/watch?v=8VnM6HLD0NA
Csatolmányok
JM2.JPG
JM2.JPG (29.02 KiB) Megtekintve 3509 alkalommal
JM.jpg
JM.jpg (221.18 KiB) Megtekintve 3509 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Biztosan jók ezek a lineáris tápok, de ahogy nézem majdnemhogy komponens árban vannak. Olcsóbb lineáris tápokkal kapcsolatban van esetleg pozitív tapasztalatotok? Popcorn A-400 / A-500 médialejátszóhoz gondolkodtam el egy ilyen vásárlásán a mostani, Microsoft-tuning tápegységként emlegetetett kapcsolóüzemű táp helyett. Elnézést ha offtopik voltam!
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Ajánlom figyelmedbe az UpTone audio LPS-1.2 tapot.

ValhallA írta:
2019.01.29., kedd 12:14
Külön tapolod az USB kártyát?
Igen! Egy HDPLEX és egy saját lineáris tápom is van külön erre a célra.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Külön tapolod az USB kártyát?
Igen! Egy HDPLEX és egy saját lineáris tápom is van külön erre a célra.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Örömmel olvasom, hogy újra ratalaltal az angol hifi-re! :)
Külön tapolod az USB kártyát?

ValhallA írta:
2019.01.29., kedd 11:52
Aki rendelkezik J-CAT FEMTO USB kártyával, annak feltétlen érdemes telepíteni a teljesen ingyenes V2.0 firmware frissítést. (Lehetőleg az egy portos verziót.)
Ebben a hobbiban legtöbbször az ilyen mértékű "javulásért" sok-százezer Ft-ot is elkérnek.
A jó még jobb lett!

https://jcat.eu/usb-card-femto-gets-a-f ... o-ver-2-0/
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Aki rendelkezik J-CAT FEMTO USB kártyával, annak feltétlen érdemes telepíteni a teljesen ingyenes V2.0 firmware frissítést. (Lehetőleg az egy portos verziót.)
Ebben a hobbiban legtöbbször az ilyen mértékű "javulásért" sok-százezer Ft-ot is elkérnek.
A jó még jobb lett!

https://jcat.eu/usb-card-femto-gets-a-f ... o-ver-2-0/
Csatolmányok
JCAT.jpg
JCAT.jpg (79.95 KiB) Megtekintve 3226 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy kedves barátom hosszas unszolására eladtam a saját Aurora XXXL betáp kábelemet.
Mondjuk az is közre játszott a döntésben, hogy mivel átrendezésre kerül hamarosan a rendszer, így a jelenlegi kábelhossz már sehogyan nem lett volna elegendő...
Sokszor még nekem is hihetetlen, aki nyakig benne van a kábelezésben, hogy egy referencia lánc mennyire támaszkodik a kiváló minőségű kábelezésre és ezen belül a betáp kábel is jelentősen meghatározza a végső teljesítményt. Minél jobb a lánc, annál inkább hatványozottan jelen van ez a "problémakör".
Ez az a tipikus, egyik szemem sír a másik nevet eset. sad.gif :rolleyes:
Egyébként most is egy kiváló, nemzetközi szinten elismert kábel van bekötve erre a posztra de mégis elveszik a jól megszokott, alapból elvárt hús és vér a zenéből.
Ide-oda pár százalékokról beszélünk felsőbb, abszolút referencia szinten a kábel teljesítmények tekintetében, ám mégis ezek azok a kínkeservesen megszerezhető százalékok amelyeket még a 8-10ezer EUR értékű tápkábelek sem minden esetben tartalmaznak!
Mindezzel tisztában voltam eddig is de egy részről soha nem volt még ilyen kiváló rendszerem ami ennyire kegyetlenül az orrom alá dörgöli, más részről pedig a jót igen hamar természetesnek vesszük és nem értékeljük azt megfelelően...

Erről az egész High-End problematikáról egy kiváló Ghymes dal jutott eszembe.:
https://www.youtube.com/watch?v=BkcwKwYjvg8
Csatolmányok
Pic.3.jpg
Pic.3.jpg (287.19 KiB) Megtekintve 3289 alkalommal
Pic.2.jpg
Pic.2.jpg (418.2 KiB) Megtekintve 3289 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nem is rossz egy Audiophile oldaltól... :rolleyes:
Csatolmányok
Capture1.JPG
Capture1.JPG (30.43 KiB) Megtekintve 3439 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
Tone.jpg
Tone.jpg (66.18 KiB) Megtekintve 3463 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Jó zenét, és hasonlóan szájhúzós, együttműködni nem tudó, széthúzó, kötekedős, nyomasztó, depressziós hangulatot kívánok, mint ami az alábbi, még friss, meleg, ropogós videón látható-hallható! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=iO38FDfWtm4
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
teslamade
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008.11.20., csüt. 02:06
Értékelés: 33

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: teslamade »

Kedves ValhallA!

Ertem. En koszonom es nagy kivancsisaggal varom a kozelgo kepeket sok sikert! :smile32:

Udv,
T
SP:Bosendorfer VC7,Sony SA-S1,Akai-st 400,Cd:Sony cdp-552esdI-II,Sony cdp-303es,Sony LaScala1-2,Philips cd650,Intg:Clarion MA-7800,Sony TA-F670es,SonyTa-Vf1,Power amp;Sony TA-N7B,Pre;SonyTa-E86b,Dac:Sony das-702es(220v),Tuner:Sony ST-A7B,Clarion MT-7800.Deck:Clarion MD-7800.EmanationAudio kabelek!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kedves ValhallA!
Azt meg kerdezhetem,hogy ehhez a szuper rendszehez ami neked van milyen hangsugarzot hasznalsz?

Amugy koszonjuk a kivalo es reszletes beszamolot tenyleg nagyon hasznos volt!

udv,
T
Kedves T!

Saját dobozt hallgatok, ami Accuton, Eton, Raal driverekből építkezik de jelenleg még nem publikus.
Amint lesz belőle fotó érett változat töltök majd fel képeket.

Örülök ha tetszett! :smile32:

Köszönettel,
ValhallA
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
teslamade
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008.11.20., csüt. 02:06
Értékelés: 33

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: teslamade »

Kedves ValhallA!
Azt meg kerdezhetem,hogy ehhez a szuper rendszehez ami neked van milyen hangsugarzot hasznalsz? ;peace;

Amugy koszonjuk a kivalo es reszletes beszamolot tenyleg nagyon hasznos volt! :smile53:

udv,
T
SP:Bosendorfer VC7,Sony SA-S1,Akai-st 400,Cd:Sony cdp-552esdI-II,Sony cdp-303es,Sony LaScala1-2,Philips cd650,Intg:Clarion MA-7800,Sony TA-F670es,SonyTa-Vf1,Power amp;Sony TA-N7B,Pre;SonyTa-E86b,Dac:Sony das-702es(220v),Tuner:Sony ST-A7B,Clarion MT-7800.Deck:Clarion MD-7800.EmanationAudio kabelek!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

...Szóval Chord Dave és M-scaler…

Azzal kezdeném, hogy soha nem voltam különösebben angol Hi-Fi, High-End rajongó.
Sok negatív tapasztalatot szereztem az évek során brit gyártmányokkal, ami miatt erős prekoncepciókkal küzdöttem.
Olvastam a sok terjengő, méltató írást a szaksajtóban és pár ismerős is áradozott a Chord átalakítók képességeiről de annyi mindenben csalódtam már, hogy nem vettem komolyan ezeket a hangokat.
Mikor sikerült saját láncban meghallgatnom a DAVE-et, már az első pár nap után tudtam, hogy valami egészen különleges dolognak vagyok fültanúja és viszonylag rövid idő alatt bőröm alá fészkelt az a bizonyos „kell” érzés.
Már ezt megelőzően is tudtam, hogy a CHORD tervezője, bizonyos Rob Watts úr, aki a piac egyik legelismertebb DAC tervezője és imponált, hogy külön utakon jár, egyedi, senki által nem alkalmazott megoldások tucatjait alkalmazva készülékeiben.
Túlságosan nem mennék bele a technikai részletekbe, mert akit érdekel a neten mindent megtalál, beleértve Watts többórás előadásait az általa tervezett készülékekről, hallásmechanizmusról, pszichoakusztikáról.
Legyen elég annyi, hogy a DAVE és az M-scaler nem a szokásos DAC chip köré épül, hanem FPGA(Xilinx XC7A200T) alapokon nyugvó, egyedi programkódot futtató szerkezet.
Tudását tekintve ez a kombináció egy valóságos technológiai Tour de France és kétségtelen, hogy kiérdemelte helyét a ma létező legjobb átalakítók között.
Rengeteg DAC-ot kipróbáltam a neves gyártmányoktól a „mindentől is jobb” óriásölőkig és meglepetésemre, jellegüket, megszólalásukat tekintve alig pár készülék felelt meg az az összes elvárásomnak.
Természetesen mindegyik hozta az árkategóriában jogosan elvárható minőséget, viszont az a bizonyos plusz hiányzott a legtöbb esetben, ami felvillanyoz és hosszú órákra a rendszer elé ragaszt, száműzve a kütyüzés, „hifiskedés” bűnös gondolatát.
Sokáig a totaldac d1seven-el volt a DAVE versenyben de az M-scaler megjelenése véglegesen eldöntötte a versengést. Az is a Chord felé billentette a mérleg nyelvét, hogy a totaldac elég kisipari kivitel, szakkörös illesztésekkel és bármennyire is jó, engem az ilyen dolgok rettentően tudnak zavarni.
Formavilágát tekintve a két Chord készülék egyáltalán nem illeszkedik egymáshoz. A DAVE a Choral széria tagja, míg az Hugo M-scaler, ahogyan az elnevezésből is kikövetkeztethető a Hugo-hoz lett öltöztetve.
A Choral szériába tartozó DAC megjelenése erősen megosztó lehet az extrém design miatt, viszont a hozzá tervezett alumínium tartóval nagyon jól mutat pl. egy Blu II társaságában.
Nekem kifejezetten tetszik a DAVE formavilága, ami kicsit olyan mintha Stanley Kubrick rendelte volna a 2001: Űrodüsszeia díszletmestereitől.
A scaler külső megjelenése már kevésbé tetszik a Chord sajátságosan elmebeteg színkódos nyomógombjaival egyetemben de pár nap használat után a színekhez készség szinten társítja az ember az egyes mintavételezési frekvenciákat.
Az M-Scaler-ben a nagy dobás az, hogy a referencia Blu MKII lejátszóban alkalmazott upscaler technológiát egy az egyben átemelték az olcsóbb Hugo termékcsoportba, így kevesebb mint fele áron elérhetővé tették ugyan azt a (hang)minőséget.
A készülékek alumínium háza, kapcsolók minősége, tapintása, megmunkálása hibátlan, öröm megérinteni a különleges formatervű tárgyakat.
A vastag alumínium burkolat nem funkció nélküli design kellék, mivel az FPGA működés közben jelentős hőt termel, így a készülékház hűtőbordaként is funkcionál a készülék(ek) esetében.
A távirányítókról különösebben nincs mit elmélkedni, ugyan az a helyzet, mint a PS Audio P20 esetében, filléres, gumi nyomógombos kínai. Viszont valamiért nagyon lényeges volt a cégnek, hogy a gagyi műanyag távokhoz, Chord feliratos AAA-s elemeket mellékeljen! :D
Az M-Scaler-hez alapból egy szintén tucat kínai, 15v-os notebook tápot csomagolnak, ami korlátozza a hangminőségét. Használatával az átláthatóság és az amúgy tűéles pozíciók enyhén elmosódnak és az alsó oktávok is csorbát szenvednek. Pár óra hallgatás után próbaként rákötöttem egy HD-Plex lineáris táp 12v-os kimenetére, amivel jelentősen jobb hangot kaptam. (A kritikus meghallgatásokat már így végeztem.) Egyébként 9v-15v-ig bármivel működik, ezért Power Bank-ról is bátran üzemeltethető.
A DAVE tartalmaz fejhallgató erősítőt, digitális előfokot a DAC mellett és mindhárom feladatát igyekszik a lehető legmagasabb szinten ellátni, több-kevesebb sikerrel. Inkább több! :)
A neten sokan bizonygatják, hogy olyan jó a DAVE-be épített digit előfok, hogy teljesen fölösleges a sok nehézsúlyú referencia előfok és hű meg há... Az igaz, hogy tényleg a legkevesebb kompromisszumot tartalmazó digit hangerőszabályozás ebben a készülékben található amit eddig próbáltam, ám nem vált ki referencia minőségű előfokot.
Persze ez nem igazán róható fel negatívumként a készüléknek, hogy nem olyan jó az előfok rész, mint egy sokszorosába kerülő Soulution, Nagra, CH-Precision vagy egyéb más referencia minőségű készülék.
A kompromisszum mentes minőségű, forrásba integrált digit hangerőszabályzó mellett kardoskodó Chord, Soulution, Boulder, stb. is tart a termékpalettán gigantikus méretű, árú referencia előfokot, biztos ami biztos alapon a finnyásabbak számára.
Világosak és érthetőek a cégek marketing szempontjai de még mindig nem tartunk ott, hogy egy hamutartó méretű, desktop lifestyle készülékbe épített digit előfok nyugdíjazhatna egy korrekt preamp-ot.
A készülékek a Chord speciális, dual BNC csatlakozása miatt, kettő darab Aura Reference V3.1 digit kábelre volt szükség a hálózati kábel az Aura Reference V3.1 volt.
A kombó hangzásvilágát tekintve, szürreálisan nagy felbontású, nyitott, szellős, artikulált.
Szinte elektrosztatikus jelleget, transzparenciát kölcsönöz bármilyen kiváló felbontású dinamikus doboznak. A dinamikai kontrasztok több, mint figyelemre méltóak. Ahogyan a zajtalan, éjfekete semmiből előtörnek, szinte berobbannak a végsőkig kontroll alatt tartott hangszerhangok az egészen megdöbbentő.
Külön öröm, hogy ezt a nagyfokú transzparenciát, átláthatóságot nem a hosszan hallgathatóság kárára éri el.
Az utóbbi napokban, rám nem igazán jellemzően, szokatlanul magas hangerővel hallgattam kedvenc felvételeimet, méghozzá órákon át és még így sem fárasztott...
A felskálázásban sosem hittem igazán de itt valami boszorkányság történik, mert képes a 44.1-ből közel DSD jellegű élvezeti faktort csiholni. Azt eddig is vallottam, hogy amelyik digitális forrás nem képes a sokat szidott 16/44.1 anyagokkal élvezetesen megszólalni ott a készülék(ek)ben, lánc egészében kell keresni a hibát és zömében nem a felvételekben. Mindezek ellenére ez a fajta megtapasztalás még nekem is új, szoknom kell a minőségileg jelentősen kibővült, fejlesztéshez, teszteléshez is kiválóan alkalmazható könyvtárát. A legtöbb drága DAC amit jelen láncomban hallottam, nagyságrendileg DSD128-al volt képes erre a teljesítményre amit a DAVE+M-scaler-ből megkap az ember a 16/44.1-től.
A nagy felbontású felvételek még tovább árnyalják a hangzást, nagyobb zenei perspektívát nyújtva de ennél a gépnél sokkal közelebb állnak egymáshoz a redbook és high res PCM + DSD fájlok, mint ahogyan ezt a hasonló árú chip DAC-ok esetében tapasztaltam.
Egy ismerőshöz is átvittem a cumót, ahol a kisebb felbontású készülékekkel, gyengébb kábelezéssel már nem érezte annyira elemében magát... Szóval ezek a készülékek is, mint minden nagy felbontású digitális forrás a létező legjobb minőségű komponenseket igénylik maguk körül, akkor élnek igazán.
A Chord referencia kombó meggyőzött és képes volt porig rombolni az évtizedes angol hifivel kapcsolatos előítéleteim legjavát!
Csatolmányok
c3.jpg
c3.jpg (133.23 KiB) Megtekintve 3375 alkalommal
c2.jpg
c2.jpg (69.87 KiB) Megtekintve 3375 alkalommal
c1.jpg
c1.jpg (86.66 KiB) Megtekintve 3375 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”