Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ez a 2017-es kiállításon volt, a nagy kongott az üreségtől, a kicsi még aránylag jó volt, kint volt a 2018-es kiállításon is..
Ezek voltak összesen.Nem baj válaszolok én is. :D
Csatolmányok
DSCF4789.JPG
DSCF4789.JPG (5.21 MiB) Megtekintve 2084 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

mgus írta:
2019.01.22., kedd 15:56
Ezek a dobozok még arányokban jó is volt, az ára sem volt vészes ha jól emlékszem, rendben volt.
haha, ezt megint nem tőled kérdeztem :D De azért kösz! Én nem voltam kint, de a sonny dícsért valami nagy szélessávút, ami ott volt. Ez az? Sonny?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ezek a dobozok még arányokban jó is volt, az ára sem volt vészes ha jól emlékszem, rendben volt.
Csatolmányok
20181028_140335.jpg
20181028_140335.jpg (2.15 MiB) Megtekintve 2058 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Meg egyebkent milyen szelessavut hallottal?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

marconi írta:
2019.01.22., kedd 14:34
sutemenyx írta:
2019.01.22., kedd 13:37
Ha már a zeneiséget kajtatod, miért nem hallgatsz meg egy __jó__ szélessávút? Lehet borulna az elméleteid fele legalább.
Hallottam már, méghozzá nem is akármilyet. Nincsenek elméleteim, az se tökéletes, ahogy ez sem.
De attól még szeretném ezt befejezni. ;)
Van még egy Altec 604-8g projektem is, annak doboz kell először (van mondjuk most is mert egy tákolmányt kaptam hozzá ajándékba, és még azzal is elég jó), és utána váltó is valószínűleg. Megvannak az eredetik csak abban már öregek a kondik... majd meglátjuk mi lesz abból.
Értem, akkor tökjó. Erősítőből milyened van, ha szabad megkérdezni? ( Csak érdeklődés )
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

mgus írta:
2019.01.22., kedd 14:19
sutemenyx írta:
2019.01.22., kedd 13:37
Ha már a zeneiséget kajtatod, miért nem hallgatsz meg egy __jó__ szélessávút? Lehet borulna az elméleteid fele legalább.
Szia, lehet jók a szélessávúak, meg hallottam a hifi show is őket a magasaik nem a legjobbak.A legutóbbi show pont a magasakat hiányoltam, majdnem minden szobára jellemző volt.Azért voltak kivételek is.Nálam a zene az alap,vagyis rendben van minden téren a hangsugárzó.Azt is elárulom hogy még a hb-200-asban eredeti kondenzátorok vannak és nem is igénylik a cserét se. Nyilván biztos azt gondolod biztos bolond vagyok hogy egy gagyi pc-n hallgatom a 30 éves gagyi hangfalam.Ha fel is állítottam valamiféle elméletet bár nem tudom mit, biztos igazad van, de lehet hogy te tévedsz.
Nem neked, hanem marconinak írtam. Ellenben szélessávú alatt nem arra gondolok, hogy csak egy szélessávú. Magasat lehet hozzá tenni. Ha elég magasan van a váltás, akkort nem fáj.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

sutemenyx írta:
2019.01.22., kedd 13:37
Ha már a zeneiséget kajtatod, miért nem hallgatsz meg egy __jó__ szélessávút? Lehet borulna az elméleteid fele legalább.
Hallottam már, méghozzá nem is akármilyet. Nincsenek elméleteim, az se tökéletes, ahogy ez sem.
De attól még szeretném ezt befejezni. ;)
Van még egy Altec 604-8g projektem is, annak doboz kell először (van mondjuk most is mert egy tákolmányt kaptam hozzá ajándékba, és még azzal is elég jó), és utána váltó is valószínűleg. Megvannak az eredetik csak abban már öregek a kondik... majd meglátjuk mi lesz abból.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: mgus »

sutemenyx írta:
2019.01.22., kedd 13:37
Ha már a zeneiséget kajtatod, miért nem hallgatsz meg egy __jó__ szélessávút? Lehet borulna az elméleteid fele legalább.
Szia, lehet jók a szélessávúak, meg hallottam a hifi show is őket a magasaik nem a legjobbak.A legutóbbi show pont a magasakat hiányoltam, majdnem minden szobára jellemző volt.Azért voltak kivételek is.Nálam a zene az alap,vagyis rendben van minden téren a hangsugárzó.Azt is elárulom hogy még a hb-200-asban eredeti kondenzátorok vannak és nem is igénylik a cserét se. Nyilván biztos azt gondolod biztos bolond vagyok hogy egy gagyi pc-n hallgatom a 30 éves gagyi hangfalam.Ha fel is állítottam valamiféle elméletet bár nem tudom mit, biztos igazad van, de lehet hogy te tévedsz.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ha már a zeneiséget kajtatod, miért nem hallgatsz meg egy __jó__ szélessávút? Lehet borulna az elméleteid fele legalább.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: mgus »

Hangfalépítésbe még nem mélyedtem el annyira, meg a kondenzátorok hangjába, a kábelcserét azt észreveszem a dobozban.
Nyilván a sokat hallgatott avatott fülek érzékelik ezek hangját is, de egyszer kipróbálom én is. Legutóbbi akcióm amikor repült a váltó majdnem a kukába,és egy kondi a magasnak és a vigyor az arcomra.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Sonny

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny »

mgus írta:
2019.01.21., hétf. 18:04
Valaki ezekre esküszik hogy kiváló hangváltóba, orosz katonai kivitel egyszer csináltunk egy ilyet, talán még most is zenél valakinél valahol. :smile29:
Nagyon kellemes, zenei hangjuk van, csak csalnak :D
Egy szárazabb kondit, pl. Mundorf Supreme vagy Jantzen Silver-Z-t mellé teszel és eltűnik a rózsaszín felhő.
Aki szereti azt a fajta hangzást, annak olcsón tényleg egy jó kondenzátor.
S

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: mgus »

Valaki ezekre esküszik hogy kiváló hangváltóba, orosz katonai kivitel egyszer csináltunk egy ilyet, talán még most is zenél valakinél valahol. :smile29:
Csatolmányok
003orosz.jpg
003orosz.jpg (38.58 KiB) Megtekintve 2095 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

istvan01 írta:
2019.01.21., hétf. 14:59
marconi írta:
2019.01.21., hétf. 14:47

Másodrendű az, természetesen van ott egy tekercs is...
A hangváltó konkrét rajza szerintem nem fontos ebben a kérdésben.
Ha neked ez termék lenne .. talán. De te itt segítséget, tapasztalat CSERÉT vársz.
A magas-közép váltás 8,2uF másodrendűen nekem túlzottan alacsonynak tűnik. Ekkora kondi elsőrendű, azaz csak kondival is 2-3kHz, másodrendűen talán 1-1,6kHz. Háromutasban én ezt a pontot feljebb engedném. De ha nem látjuk, akkor csak okoskodás.
De ebben a pontban nem is akartam más tapasztalatára hagyatkozni. ;) kb 2,5-2,8 khz re esik a váltás egyébként.
Elviekben felesleges is az értékekről diskurálni mert pont azok véglegesek.
A kondiminőség volt a kérdés. A magashoz Jupiter rézfóliásat szánok. Ilyet hallott, hasonlított össze már valaki?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

marconi írta:
2019.01.21., hétf. 14:47

Másodrendű az, természetesen van ott egy tekercs is...
A hangváltó konkrét rajza szerintem nem fontos ebben a kérdésben.
Ha neked ez termék lenne .. talán. De te itt segítséget, tapasztalat CSERÉT vársz.
A magas-közép váltás 8,2uF másodrendűen nekem túlzottan alacsonynak tűnik. Ekkora kondi elsőrendű, azaz csak kondival is 2-3kHz, másodrendűen talán 1-1,6kHz. Háromutasban én ezt a pontot feljebb engedném. De ha nem látjuk, akkor csak okoskodás.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

istvan01 írta:
2019.01.21., hétf. 13:19
marconi írta:
2019.01.19., szomb. 22:17
Sziasztok,
hangváltó kondi téma…
.. Most jön a végső fázis, egy. kb max 4-600e es kerettel számolva meg akarom venni a lehető legjobb kondikat. Másodrendű váltás mindenhol, kell 8,2 mikro a magashoz, 5,6 mikro a középhez felülre (ez van párhuzamosan) és 100-110 mikro a közép alulvágásához.
Hatalmas összeget szánsz pár db kondi beszerzésére, úgy gondolod utolsó, végső megoldásként. Én még alig találkoztam olyan DIY-errel, legyen az nagy tapasztalatú, aki az utolsó és legjobbnak hallott hang után ne kísérletezett volna még "feljebb".
Ebben a (ár)sávban saját tapasztalatú DIY-er építőkkel itt nem nagyon fogsz találkozni.
Viszont még mielőtt bevásárolsz, kérdezem, a hangváltód egyszerű nem kékvérű, deszkás alkatrészekkel mivel volt érték és hangzás belőve, bemérve?
Nekem az is gyanús, a magasnál másodrendű váltást számolsz 8,2uF-al?? De, persze ettől még akár lehet is. Tedd már fel az eddig kipróbált, hallgatott és esetleg bemért hangváltód rajzát is ehhez a hangszórókhoz.
Másodrendű az, természetesen van ott egy tekercs is...
A hangváltó konkrét rajza szerintem nem fontos ebben a kérdésben.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

Sonny írta:
2019.01.21., hétf. 13:59
Nem tudom kihagyni:
Ha a Harbeth dobozokba elég a 460 Ft-os Van Damme kábel és 100 Ft-os kondi, minek töröd magad?
Kipróbálta már valaki a Harbeth et jó hangváltó alkatrészekkel? ;)

Az a helyzet hogy én ebben a szar alkatrészekből csináljunk jó hangot történetben nem hiszek. Bizonyos minőségi szintig persze el lehet ezzel játszani, de afelett nem lehet kikerülni a jó minőséget.
Persze eztel nem akarom leszólni a Harbeth et, épp nemrég hallottam egyet, rendben volt.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

Sonny írta:
2019.01.21., hétf. 13:55
marconi írta:
2019.01.21., hétf. 13:52
Sonny írta:
2019.01.21., hétf. 09:51
Ha jól értem, egy 300 EUR értékű középhangszóróhoz 300 EUR értékű kondit (+ tekercsk) akarsz tenni???
Én nagyon más felé mennék, jobb helye is lenne ennek a pénznek a láncod bármelyik területén gondolkodik.gif

Habár mindenki azt csinál, amit akar . . .
Mi felé mennél?
Néznék 500EUR-ig közepet vagy jobb magasat: Accuton, AMT - mzperx-et kérdezzd, ő ebben jobban otthon van.
// a 3 utas Excel vs Accuton dobozához most érkezik a 4 db Accuton közép, meg tudod esetleg hallgatni //
Váltóra meg 100-150 EUR-t hagynék.
Nyilván a hangszóró kört azt már az elején lejártam, azonkívül nem tetszik az Accuton hangszórók hangja. Tehát a hangszórók maradnak, nem volt véletlen a választás.
Félreértés ne essék nincsen bajom a hangjával, sőt nagyon szeretem, így hallgattam évekig, de most hogy a rendszerem többi eleme is jelentős fejlődésen esett át, úgy gondoltam befejezem a hangfal történetet is. Mundorf tekercsek, Jantzen standard z cap és silver z a magasnál voltak benne (ez volt a második fázis) majd a finomhangolásnál az értékek változása miatt bennicek kerültek a középhez (az volt épp). Ha a lánc bármely részén igencsak meghallani a kondikat akkor ez itt még jobban igaz.
Meghallgatásra vevő vagyok!
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Sonny

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Nem tudom kihagyni:
Ha a Harbeth dobozokba elég a 460 Ft-os Van Damme kábel és 100 Ft-os kondi, minek töröd magad?

Sonny

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny »

marconi írta:
2019.01.21., hétf. 13:52
Sonny írta:
2019.01.21., hétf. 09:51
Ha jól értem, egy 300 EUR értékű középhangszóróhoz 300 EUR értékű kondit (+ tekercsk) akarsz tenni???
Én nagyon más felé mennék, jobb helye is lenne ennek a pénznek a láncod bármelyik területén gondolkodik.gif
Habár mindenki azt csinál, amit akar . . .
Mi felé mennél?
Néznék 500EUR-ig közepet vagy jobb magasat: Accuton, AMT - mzperx-et kérdezzd, ő ebben jobban otthon van.
// a 3 utas Excel vs Accuton dobozához most érkezik a 4 db Accuton közép, meg tudod esetleg hallgatni //
Váltóra meg 100-150 EUR-t hagynék.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

Sonny írta:
2019.01.21., hétf. 09:51
Ha jól értem, egy 300 EUR értékű középhangszóróhoz 300 EUR értékű kondit (+ tekercsk) akarsz tenni???
Én nagyon más felé mennék, jobb helye is lenne ennek a pénznek a láncod bármelyik területén gondolkodik.gif
Habár mindenki azt csinál, amit akar . . .
Mi felé mennél?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Sonny

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny »

istvan01 írta:
2019.01.21., hétf. 13:19
Én még alig találkoztam olyan DIY-errel, legyen az nagy tapasztalatú, aki az utolsó és legjobbnak hallott hang után ne kísérletezett volna még "feljebb".
-
Ebben a (ár)sávban saját tapasztalatú DIY-er építőkkel itt nem nagyon fogsz találkozni.
-
Tedd már fel az eddig kipróbált, hallgatott és esetleg bemért hangváltód rajzát is ehhez a hangszórókhoz.
Soha nincs vége :smile29:
-
Kevesen építenek ennyiből, ez is igaz. Háromutas Seas excel + berillium magasnak (amit utoljára szereltem) elég volt a Mundorf Supreme, EVO és Mundorf fólia tekercs, MResist ellenállással. Ha a kereted magasabb, akkor Accuton vagy AMT magasra költenék inkább gondolkodik.gif
-
Igen, jó lenne látni, hogy mi a végleges hsz készlet és váltó, hátha valaki kedvet kap ;peace;

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

marconi írta:
2019.01.19., szomb. 22:17
Sziasztok,
hangváltó kondi téma…
.. Most jön a végső fázis, egy. kb max 4-600e es kerettel számolva meg akarom venni a lehető legjobb kondikat. Másodrendű váltás mindenhol, kell 8,2 mikro a magashoz, 5,6 mikro a középhez felülre (ez van párhuzamosan) és 100-110 mikro a közép alulvágásához.
Hatalmas összeget szánsz pár db kondi beszerzésére, úgy gondolod utolsó, végső megoldásként. Én még alig találkoztam olyan DIY-errel, legyen az nagy tapasztalatú, aki az utolsó és legjobbnak hallott hang után ne kísérletezett volna még "feljebb".
Ebben a (ár)sávban saját tapasztalatú DIY-er építőkkel itt nem nagyon fogsz találkozni.
Viszont még mielőtt bevásárolsz, kérdezem, a hangváltód egyszerű nem kékvérű, deszkás alkatrészekkel mivel volt érték és hangzás belőve, bemérve?
Nekem az is gyanús, a magasnál másodrendű váltást számolsz 8,2uF-al?? De, persze ettől még akár lehet is. Tedd már fel az eddig kipróbált, hallgatott és esetleg bemért hangváltód rajzát is ehhez a hangszórókhoz.

Sonny

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Ha jól értem, egy 300 EUR értékű középhangszóróhoz 300 EUR értékű kondit (+ tekercsk) akarsz tenni???
Én nagyon más felé mennék, jobb helye is lenne ennek a pénznek a láncod bármelyik területén gondolkodik.gif
Habár mindenki azt csinál, amit akar . . .

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

Magashoz ellenállást én mást ajánlanák kb. ilyen minőségi sorrendbe:
Ohmite (AG), Mills, Caddock MP, Duelund (egyik sem mágnesezhető).
[/quote]

Az ellenállásoknál akkor merre van a minőségi sorrend? :) A Duelund a legjobb vagy az Ohmite?
Kondiból most úgy néz ki tudnék szerezni 47uF Duelund Cast Mylar típust 150 Eu/db áron, ami mégha drága is de nem olyan mértékben mint a többi általában. Eddig ez tűnne a befutónak ha csak nem ismeri ezt valaki hogy mégsem éri meg az árát. Az a kérdés mit rakok még a két 47uF mellé hogy kiadja a 110uF et.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: pj- »

marconi írta:
2019.01.20., vas. 16:27
pj- írta:
2019.01.20., vas. 15:29
marconi írta:
2019.01.20., vas. 14:05
A középhez leszűkítettem ezekre a szóba jöhető kondikat:

https://www.partsconnexion.com/VCAP-71803.html

https://www.hificollective.co.uk/catalo ... 10094.html

https://www.hificollective.co.uk/catalo ... o-oil.html

Oldalanként kettő fog kelleni plusz egy 10-12 mikrós.
Ha valaki ismeri őket vagy valamelyiket ne fogja vissza magát!
Személy szerint javasolnám Obbligato kondikat (mind a két fajta, rendkívül jó ár/érték arányú).
Az EVO elég jó alternatíva középhez (használtam, ezért merem ajánlani, azonban az Obbli jobb szerintem).
Azokat eddig elvetettem mert kínai...
Nekem értékben ez lenne a jó, ezt ismered?
https://www.hificollective.co.uk/catalo ... -7678.html
Csak olyan alkatrészt merek másoknak ajánlani, amit kipróbáltam, s valamilyen szinten beváltak.
Igen, ismerem mind a két fajta Obbli-t, használtam is 3 utas hangfalaknál középnél.

Magashoz ellenállást én mást ajánlanák kb. ilyen minőségi sorrendbe:
Ohmite (AG), Mills, Caddock MP, Duelund (egyik sem mágnesezhető).

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”