Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Kellnerművek írta:
2019.02.05., kedd 13:31
Ezen felvetésekhez egy kis gyakorlati tapasztalat.
Ha valaha hallottál élőben , koncerten ilyen sípokat, beleértve a török síp és társait, na azok ércesek, fájnak .
Egy nagyzenekari műben már hallod , hogy a Beyer sehol sincs az AKG-hez képest. Ez van.
Hasonló tapasztalatok már több témában is megfogalmazódtak: a zenehallgatási szokásaink elég jelentősen befolyásolják, milyen eszközöket választunk a zenehallgatáshoz. Aki háttérben hallgat zenét, rendszeresen és hosszútávon, annak általában nem tetszenek az "őszinte" rendszerek ill. komponensek, mert bizonyos hangszerek hangjának megszólaltatásakor azok intenzitását is reprodukálják, és ez bizony könnyen fárasztóvá válhat. Mások (majd mindenki) már eleve a zenék kiválasztásakor is optimalizálja a zenehallgatás okozta idegrendszeri terhelést, melynek határai egyénfüggők, ám korántsem véletlenek (nem véletlenül használható a zene, a hang kínzásra is). Amikor azt mondjuk, hogy egyik komponens vagy rendszer "jobb", mint a másik, akkor ezt a terhelési faktort (vagy hiányát) is beleértjük. Csak két példa: nemrég egy ismerősömnél jártunk egy fórumtárssal, egy csúcsra járatott rendszer kaptunk fülvégre. A fórumtárs lenyűgözőnek találta a rendszert, de nem igazán értette, hogyan lenne képes azt bárki egész álló nap hallgatni. A másik példa pedig az én ódzkodásom az AKG fülhallgatóktól a középkategóriáig (a kérdéses K-340-et nem hallottam még), mert számomra egyszerűen nem nyújtanak eleget, és valahogy "megszépítik" a zenét. Vannak persze olyanok, akik pont ezt szeretik bennük.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Ezen felvetésekhez egy kis gyakorlati tapasztalat.
Egyik perverzióm, hogy nagyon sok fülest halmoztam fel és hallgatok .
Példaként , Jean Baron középkori népi zenét játszik francia földön , bombarde, okarina megszólaltatásával, orgona kísérettel.

AKG K-340 - gyönyörűen szól , azt mondanád, kiegyensúlyozott, teres, neutrális, ennek így kell szólnia.

Beyerdynamic DT 330 mk II. - / vélemények és tesztek szerint kiemeli a magasakat, fémes , érces a felső szegmens / tényleg érces, szinte fáj a magas tartomány a lemezt hallgatva.

Ha valaha hallottál élőben , koncerten ilyen sípokat, beleértve a török síp és társait, na azok ércesek, fájnak .

Pedig a két füles nem játszik egy ligában, mégis a Beyer hangja közelít messze jobban a valósághoz ezen hangszerek megszólaltatásában, koncert élmény visszaadásában. Az AKG fenomenális, csak nem sok köze van az ilyen élő zenéhez .

Egy nagyzenekari műben már hallod , hogy a Beyer sehol sincs az AKG-hez képest. Ez van.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nadtom írta:
2019.02.05., kedd 10:13
..Szerintem egy (drágább) fülesnek azért minden “terepen” meg kell állnia a helyét. Nyilván nem lesz mindenhol egyformán erős, de azért minimum egy jó átlagos teljesítményt mindenhol nyújtania kell. ...
egyetértek. es persze nem csak fülesek terén. epp azert, mert annyira a szokásosan elerhetö darabok nincsenek kihegyezve.
kompromisszum mindig van es lesz. nem lehet mindent egyszerre
raadasul minden viszonyitas kerdese is; mihez kepest gyenge, vagy kiemelkedö. epp ezert erdemes tisztaban lenni az elvarassal es nem feleslegesen mindent elvarni.

lehet egy szuper stax pl. klasszikuson, jazz-en kiemelkedöen jo, de lehet, hogy rock-on egy huszadárú füles elvezetesebb produkciot ad. es persze ez kisebb szinten is megvan, en az AKG-mat szeretem inkabb , de gitaros rockos zenen az Alessandro MS1-et (Grado-bol szarmazo füles) élvezem jobban, klasszikusan meg ezt inkabb nem eröltetem

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

tottyi írta:
2019.02.05., kedd 08:51
Jo de akkor a HD800-at melyik kategoriaba lehetne sorolni, hogy milyen stilusra talaltak ki? Csak mert en azt a fejest celoztam meg es szeretnem megvenni. 2-3 Sennheisert mar hallgattam es tetszettek a produkciok de pl az AKG teresseget egyik sem kozelitette meg, igaz abban meg basszus nem volt vagyis keves szamomra. :)
Szerintem egy (drágább) fülesnek azért minden “terepen” meg kell állnia a helyét. Nyilván nem lesz mindenhol egyformán erős, de azért minimum egy jó átlagos teljesítményt mindenhol nyújtania kell.
Javaslom tegyél egy próbát az AR-H1-el, mert ár-érték arányban szerintem az egyik legjobb választás. HD600-tól, HD700-tól szerintem jobb, a HD800-al nem volt még alkalmam még a saját rendszerben összehasonlítani.
A head-fi.org-on is érdemes utánaolvasni, bár új füles, de már van róla jónéhány vélemény.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo de akkor a HD800-at melyik kategoriaba lehetne sorolni, hogy milyen stilusra talaltak ki? Csak mert en azt a fejest celoztam meg es szeretnem megvenni. 2-3 Sennheisert mar hallgattam es tetszettek a produkciok de pl az AKG teresseget egyik sem kozelitette meg, igaz abban meg basszus nem volt vagyis keves szamomra. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 21:10
...tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?
ez fontos dolog, fontos felismerés, sok esetben érdemes gondolni rá és megkímélni magunkat - már ha csucstermekre futja, szanunk rá - és másokat a hibás elvárásból adódó csalodastol, rossz velemenytöl.

sokféle csucstermeket el lehet kepzelni, es termeszetes, hogy azok ki vannak hegyezve, kell nekik a környezet, a "kiszolgalas", es a hegyezettseg miatt csak abban a disziplinaban adjak tudasukat, amire hegyeztek.

(füles kapcsan volt szo HD800-ak igenyeröl, egy palyaauto hogyan szerepel terepen ? egy terepre szant auto palyan ? egy top öltöny vagy magassarku az allatok ellatasanal ? egy dijnyertes cica az egerfogasban, ....)

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2019.02.04., hétf. 23:12
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 21:10
robi20064 írta:
2019.02.04., hétf. 20:49


Valami velemeny rola? :)
Igazából ezt hallani kell. A fő erőssége az atmoszférateremtés és a hangszerek szétválasztása. Minden tisztán és realisztikusan szólal meg. Mondjuk rock illetve modern zenei műfajokon nem nyújt igazán "dögös" produkciót, de szerintem nem is erre találták ki. Kényelmi szempontból hozza a tőle elvárhatót, ha nyugodtan ücsörög az ember. Viszont, tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?
Ez a STAX SR-009S? Ha igen, akkor ~4300USD-ért már illene jól szerepelnie.
Ez a sima 009.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 21:10
robi20064 írta:
2019.02.04., hétf. 20:49
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 17:04
Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!

_DSC2845.jpg
Valami velemeny rola? :)
Igazából ezt hallani kell. A fő erőssége az atmoszférateremtés és a hangszerek szétválasztása. Minden tisztán és realisztikusan szólal meg. Mondjuk rock illetve modern zenei műfajokon nem nyújt igazán "dögös" produkciót, de szerintem nem is erre találták ki. Kényelmi szempontból hozza a tőle elvárhatót, ha nyugodtan ücsörög az ember. Viszont, tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?
Ez a STAX SR-009S? Ha igen, akkor ~4300USD-ért már illene jól szerepelnie.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.02.04., hétf. 20:49
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 17:04
Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!

_DSC2845.jpg
Valami velemeny rola? :)
Igazából ezt hallani kell. A fő erőssége az atmoszférateremtés és a hangszerek szétválasztása. Minden tisztán és realisztikusan szólal meg. Mondjuk rock illetve modern zenei műfajokon nem nyújt igazán "dögös" produkciót, de szerintem nem is erre találták ki. Kényelmi szempontból hozza a tőle elvárhatót, ha nyugodtan ücsörög az ember. Viszont, tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!
_DSC2845.jpg
_DSC2845.jpg (460.82 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

aladin66 írta:
2019.02.01., pén. 09:45
MrCollector írta:
2019.01.31., csüt. 23:09
aladin66 írta:
2019.01.31., csüt. 22:15

Most már csak azt kellene tudni, a két kábel között mi a különbség.
Arra csak 1 mód van...
Én már korábban jeleztem, szeretném meghallgatni egyszerre a két kábelt, ha a földrajzi távolságok lehetővé teszik.
Sajnos ez a kábel holnap már a tulajdonosánál lesz.

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

MrCollector írta:
2019.01.31., csüt. 23:09
aladin66 írta:
2019.01.31., csüt. 22:15
MrCollector írta:
2019.01.31., csüt. 16:32
Na meghallgattam a HD600-at az új kábellel. Neotech 3001, Cardas illetve 3.5mm-es Neutrik csatlakozókkal szerelve.
Én ahogy hallom:
A magasak levegősebbek, finomabbak.
A közép tisztább, transzparensebb, az énekhang már nem veszik el a távolban, közelebb kerül.
A mélyek lassú dünnyögése megszűnik, feszesebb, pontosabb.
Egész jó hangja lett.
Most már csak azt kellene tudni, a két kábel között mi a különbség.
Arra csak 1 mód van...
Én már korábban jeleztem, szeretném meghallgatni egyszerre a két kábelt, ha a földrajzi távolságok lehetővé teszik.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

aladin66 írta:
2019.01.31., csüt. 22:15
MrCollector írta:
2019.01.31., csüt. 16:32
Na meghallgattam a HD600-at az új kábellel. Neotech 3001, Cardas illetve 3.5mm-es Neutrik csatlakozókkal szerelve.
Én ahogy hallom:
A magasak levegősebbek, finomabbak.
A közép tisztább, transzparensebb, az énekhang már nem veszik el a távolban, közelebb kerül.
A mélyek lassú dünnyögése megszűnik, feszesebb, pontosabb.
Egész jó hangja lett.
Most már csak azt kellene tudni, a két kábel között mi a különbség.
Arra csak 1 mód van...

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

MrCollector írta:
2019.01.31., csüt. 16:32
Na meghallgattam a HD600-at az új kábellel. Neotech 3001, Cardas illetve 3.5mm-es Neutrik csatlakozókkal szerelve.
Én ahogy hallom:
A magasak levegősebbek, finomabbak.
A közép tisztább, transzparensebb, az énekhang már nem veszik el a távolban, közelebb kerül.
A mélyek lassú dünnyögése megszűnik, feszesebb, pontosabb.
Egész jó hangja lett.
Most már csak azt kellene tudni, a két kábel között mi a különbség.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Na meghallgattam a HD600-at az új kábellel. Neotech 3001, Cardas illetve 3.5mm-es Neutrik csatlakozókkal szerelve.
Én ahogy hallom:
A magasak levegősebbek, finomabbak.
A közép tisztább, transzparensebb, az énekhang már nem veszik el a távolban, közelebb kerül.
A mélyek lassú dünnyögése megszűnik, feszesebb, pontosabb.
Egész jó hangja lett.

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Az előbb megírtam a választ, de nem küldte el, most kezdhetem újra.
A vadság a következőben nyilvánul meg: tegnap este hallgattam Michael Jackot, és maga a zene is elég dinamikus volt már, de ez a kábel még rátett egy lapáttal, és nekem kicsit soknak tűnt. Lehet, hogy inkább aludni kellett volna, vagy szimfonikus zenét, esetleg jazzt hallgatni, de nem ezt tettem.
A múltkor hoztam 3 RCa kábelt tesztelésre. Összekötöttem az Ifi Idac2-est az erősítővel, és hallgattam. Mind a 3 kábelnek volt baja, az egyikben (tiszta ezüst) fárasztóan csilingelő magasak voltak, a másik fénytelen, fátyolos volt, a harmadik nem elég dinamikus, de mindegyikben volt egy kis pozitívum. Összeállt a kép, mit szeretnék hallani. Kaptam a haveromtól egy Almássy audio RCA kábelt, na az úgy éreztem, mindent tud. Mondtam neki megveszem, nem adta el. Erre hoztam egy Black Rhodium Symphony kábelt, de nem sok bizodalmam volt a vékonyka kábelben. Meghallgatás után azt mondtam, ugyanazt tudja mit az Almássy, jó lesz. Több órás összehallgatás után az volt a véleményem , még jobb mint az Almássy, mert ez transzparensebb. Az Almássy előre hozta a színpadot, úgy fogalmazott a haverom, ez az arcunkba tolja a zenét. Megvolt mindkettőnél a színpadkép, de a Black Rhodium kicsit lágyabb, átláthatóbb, melegebb volt. Az Almássy nekem kissé "vad, kemény" volt. Na valami ilyesmi nálam a vad.
A Toxic Cables Scorpion 7N 24AWG OCC Cryo kábelnél is mintha ezt éreztem volna, hogy a fejembe tolja a zenét. Viszont a térérzet megnőtt a gyárihoz képest. Ma újra megpróbálom, remélem a feleségem nem fog tv-t nézni mellettem egy nyitott fejhallgató tesztelése közben. Valami lágyabb zenével is kipróbálom.
Én csak úgy tudok véleményt mondani 2 kábelről, ha egymás után hallom őket. Azért is írtam, ha valaki elhozná hozzám a Neotech 3001 kábelt, vagy én vinném el valakihez a dacot és a fülest kábelekkel együtt, azt szívesen venném. Persze az én rendszerem még nem magas színvonalú, a fejlesztés elején áll.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egyébként a "vadság" miben nyilvánul meg?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

aladin66 írta:
2019.01.30., szer. 21:58
MrCollector írta:
2019.01.12., szomb. 12:39
nadtom írta:
2019.01.12., szomb. 12:26


A Neotech kábellel éreztél jelentős változást? Ilyen kábeled van?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... ech-3001m/
A forrasztást még én is bevállalnám, de nem tudom hogyan lehet normalisan megcsinálni az “elágazást”.
Igen ilyen. Persze, hiszen írtam is. Tettem fel róla képet.
MrCollector fórumtárstól kérdezném, hogy a Kácsás neotech 3001 fejhallgató kábelt milyen füleshez használja? Én most kaptam meghallgatásra egy ilyet:
Méret: 1,25m (csatlakozók nélkül számítva)
Kábel: Toxic Cables Scorpion 7N 24AWG OCC Cryo
Csatlakozó A: Neutrik NP3X-B 6,3mm jack
Csatlakozó B: Acrolink FP-650
4 szálból fonott kábel, az Y-ig egy jó minőségű kábelharisnyával szerelve...
Én is a Neotech 3001-esen gondolkodtam, de kíváncsi voltam, milyen ez a Toxic kábelből készült vezeték. Most hallgatom Sennheiser HD650-essel, de nekem kicsit "vad" ez a kábel. Szívesen összehallgatnám egy Neotech 3001-essel. Ha van valakinek Sennheiserhez 650-hez való Neotech 3001, szívesen látnám még a héten meghallgatásra Pesten.
Üdv: Tibor
Pont ma készült el egy ilyen kábel HD600-hoz. Holnap járatom, meghallgatom és megírom mit tapasztaltam a gyárihoz képest.

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

MrCollector írta:
2019.01.12., szomb. 12:39
nadtom írta:
2019.01.12., szomb. 12:26
MrCollector írta:
2019.01.12., szomb. 11:40


A forrás felől kellene 2.5mm balanced a füles felé 3.5mm jack.
A Neotech kábellel éreztél jelentős változást? Ilyen kábeled van?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/neotec ... ech-3001m/
A forrasztást még én is bevállalnám, de nem tudom hogyan lehet normalisan megcsinálni az “elágazást”.
Igen ilyen. Persze, hiszen írtam is. Tettem fel róla képet.
MrCollector fórumtárstól kérdezném, hogy a Kácsás neotech 3001 fejhallgató kábelt milyen füleshez használja? Én most kaptam meghallgatásra egy ilyet:
Méret: 1,25m (csatlakozók nélkül számítva)
Kábel: Toxic Cables Scorpion 7N 24AWG OCC Cryo
Csatlakozó A: Neutrik NP3X-B 6,3mm jack
Csatlakozó B: Acrolink FP-650
4 szálból fonott kábel, az Y-ig egy jó minőségű kábelharisnyával szerelve...
Én is a Neotech 3001-esen gondolkodtam, de kíváncsi voltam, milyen ez a Toxic kábelből készült vezeték. Most hallgatom Sennheiser HD650-essel, de nekem kicsit "vad" ez a kábel. Szívesen összehallgatnám egy Neotech 3001-essel. Ha van valakinek Sennheiserhez 650-hez való Neotech 3001, szívesen látnám még a héten meghallgatásra Pesten.
Üdv: Tibor

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatókq

Hozzászólás Szerző: nadtom »

svan írta:
2019.01.29., kedd 12:27
Más:

Pár napja nadtom fórumtársnál jártam, aki rendkívül szívélyesen fogadott (bár sikerült 20 percet késnem, ezért még1x elnézést :smile53: ) Nála sikerült fülvégre kapni az Acoustic Research AR-H1-et a Hegel HD12 fejhallgatókimenetéről, illetve az általam vitt Heed Canalot-ról és Benchmark DAC1-ról is. Utóbbi DacAmp-oknak 2 füles kimenete van, ezért az AR-t hol egy AKG Q701-el, hol egy Sennheiser HD600-al hallgattuk össze (bár más-más hangerőn) Az AR-H1 kifejezetten passzolt a Hegelhez. A Heed Canalottal nyugisabb volt, a Benchmarkkal pedig inkább demózós hangja lett.
Az általam vitt elektronikákkal összességében az Acoustic Research tűnt jobbnak, még ha a szinergia nem is volt teljes akomponensek között. Az AR színesebb, testesebb alsó-középtartománya számomra nagyon szerethetőnek bizonyult. A Heed Canalot + AKG Q701 illetve a Benchmark + Sennheiser HD600 fakóbbnak, távolibbnak tűnt a hallgatások során, ezért arra jutottam, hogy kipróbálom milyen lehet hosszabb távon egy ilyen fülessel élni :D :rolleyes:

Ha van rá igény szívesen kifejtem, hogy a három rendszer: a Benchmark + AR, a Benchmark + Hd600, valamint a Heed + Q701 miben volt számomra jobb-rosszabb, illetve másabb ezen a péntek délutánon. Ugyanakkor talán jobb lenne megvárni, hogy 3-4 hét elteltével elmondhassam, mennyire volt jó alap az első benyomás amit az AR-H1 tett rám.
Örülök, hogy személyesen is megismertük egymást! :rolleyes:
Kellemes délután volt, a beszélgetéssel, zenehallgatással gyorsan elrepült az idő. Jó volt kipróbálni más dac-okat, füleseket a saját rendszeremben, tanulságos volt. Svan fórumtárs a szakmai összefoglalót már megírta, amivel egyetértek, mint ahogyan a délután hallottakkal kapcsolatosan is egyezett a véleményünk. :rolleyes:
Az AR-hez sok, zenehallgatással elöltött órát kívánok!
Várjuk a beszámolót!
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

svan írta:
2019.01.29., kedd 14:46
vlaca írta:
2019.01.29., kedd 12:53
Azt szeretném kérdezni hogy az normális hogy nálam olyan mintha hátrafelé lenne a tér? :) Oldalra elég messze kinyúlik, de elől a homlokom előtt semmi nem szól, a szélső hangoknál van olyan hogy néha a tarkóm mögött vannak valahol. Próbáltam macbookról, Apogee Duet firewire hangkárytáról, nuprime udsd-ről, ifi iDSD nano+iCan nano kombóról. Mindegyikkel kicsit más volt, de a tér az kb ugyanez maradt.
Az AKG Q701 olyan mintha a fülpárnák meghosszabbításaiként (csőszerű), extrém széles, de icipici mélységű/magasságú térből szólnának. A K712 ezen sokat javított, természetesebb, kevésbé szól síkból, de "igazi" teret még a HD800 sem tud megjeleníteni (szerintem). Próbálj játszani azzal, hogy teszed fel a fejedre, illetve a beforgatással.

Egy kis binaural ajánló:

youtu.be/dH7w5t0BxCA
Ahha, oks köszi! Kb 3 hete van meg, azóta azért "ráállt az agyam" hogy itt ez a térhatás, tudom már élvezni :D

Igen binauralt próbáltam már, meg a Kraftwerk 3d catalogue-on van pár "headphone surround mix" track, azok durván messzire mennek oldalra, meg felfelé :smile29:

A tapasztalt fejhallgatós kollégákat kérdezem, van olyan fejhallgató/fejhallgató erősítő kombó, aminél a hangszereket kipakolja legalább a homlokom elé? gondolkodik.gif
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

vlaca írta:
2019.01.29., kedd 12:53
Azt szeretném kérdezni hogy az normális hogy nálam olyan mintha hátrafelé lenne a tér? :) Oldalra elég messze kinyúlik, de elől a homlokom előtt semmi nem szól, a szélső hangoknál van olyan hogy néha a tarkóm mögött vannak valahol. Próbáltam macbookról, Apogee Duet firewire hangkárytáról, nuprime udsd-ről, ifi iDSD nano+iCan nano kombóról. Mindegyikkel kicsit más volt, de a tér az kb ugyanez maradt.
Az AKG Q701 olyan mintha a fülpárnák meghosszabbításaiként (csőszerű), extrém széles, de icipici mélységű/magasságú térből szólnának. A K712 ezen sokat javított, természetesebb, kevésbé szól síkból, de "igazi" teret még a HD800 sem tud megjeleníteni (szerintem). Próbálj játszani azzal, hogy teszed fel a fejedre, illetve a beforgatással.

Egy kis binaural ajánló:

youtu.be/dH7w5t0BxCA
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2019.01.29., kedd 12:53
Hogyne lenne rá igény... :D
most is, és 3-4 hét múlva is, mikor a máz már kopni kezd :smile29:

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

svan írta:
2019.01.29., kedd 12:27
Tegnap este a 3,5 éves kisfiam kérte, hogy hallgassuk meg a Don't worry be happy-t fejhallgatón :) Ki tud erre nemet mondani? :wub: ..A Parasound Zdac + AKG K712 párost tettem a fejére (természetesen a dac maradt a helyén :D). Hihetetlen, hogy az a hatalmas fülpárna milyen jól illeszkedett a kobakjára. Az első 10mp-ben járt a lába aztán "lefagyott", csak azt figyelte mi honnan/hogyan szól. Majd jött egy kis 100 Folk Celsius :) Látszott, hogy nagy élmény volt számára. Az más kérdés, hogy a K712 hangja, valahogy tompa, puha, nincs húzása, attackja, ugyanakkor tisztábban szól és a tere is jobb lett mint az egyik elődé (Q701)..

Hi!

K712 van nekem is, ez az első "komolyabb" fejhallgatóm.(Az rtings.com-on nézegettem a térhatásra kapott pontokat, ez alapján választottam.) Azt szeretném kérdezni hogy az normális hogy nálam olyan mintha hátrafelé lenne a tér? :) Oldalra elég messze kinyúlik, de elől a homlokom előtt semmi nem szól, a szélső hangoknál van olyan hogy néha a tarkóm mögött vannak valahol. Próbáltam macbookról, Apogee Duet firewire hangkárytáról, nuprime udsd-ről, ifi iDSD nano+iCan nano kombóról. Mindegyikkel kicsit más volt, de a tér az kb ugyanez maradt.
Ja az ifi nano ican-on van "holographic 3D" kapcsoló, az brutálisan kitolja a teret oldara, de mélysége nem lesz tőle.(Meg emeli a magasat is, ha hozzá kapcsolom a xbass-t akkor jó csimmbumm cirkusz keletkezik :) )
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hogyne lenne rá igény... :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”