Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

stemplar07
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.11.24., szomb. 10:04
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: stemplar07 »

:D közben lejárt a szerk.idő
Az LG alapvető marketing hibája (és ez jellemző sajnos/hál istennek rájuk,minden készülékük 1 éves kor előtt félár környéke ) hogy nem használja ki az audió képességekben rejlő értékeket,, , de akkor ha ezt rendesen csinálnák, nem is lehetne akkor hozzájutni 110-ért egy egyéves csúcskészülékhez újonnan :-)((2 nap üzemidő P-Oled QuadDAC/amp gyors , tehát telefonnak sem rossz)

KANN : a féltégla külső egy komoly allroundert takar (igen erős-majdnem kisebb ,,stabil,, AMP/6200 aksi/2SD 1TB tárolással, dual USB/USB3 ,MQS szerver,Tidal) talán van esély ,hogy az eddig kihagyott Tiadal offline/MQA képességet pótolják..egy firmware frissítéssel ...HeadFi szerint.

stemplar07
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.11.24., szomb. 10:04
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: stemplar07 »

Ez nagyon ízlés és fül kérdése ráadásul nem csak a V30 esetén éreztem dinamika hiányt a basszus környékén, hanem a KANN (XB10,ES100,FiiOQ5)esetén is . Természetesen ez pótolható EQ-val vagy pl. a FiiOQ5 mély kiemelése viszonylag jól kompenzálta ezt a hiányérzetemet . Akik kiegyensúlyozottnak érzik a ,,V,, hangzás hiányát azoknak gondolom ez nem jelent problémát az említett fejeseknél . Így aztán a ,,megmaradt,, 3 fejes az amivel balancedben a KANN ,más lehetőség nem lévén a V30 unbalancedben ...úgy jók ahogy megalkották őket (az én ízlésemnek). Természetesen a zárt HD630VB kegyes csalás a beépített mély kiemelő és állítható bassz rendszerével ,mindamellett csak a VB utolsó 1/4-ben változtat a teljes hangzásképen (nem telepszik rá az EQ-ra jellemző enyhe torzítás..1/2 állásban használom), -5/+5 dB állítás közben kb HD600/660S/650 közötti de zárt hangzást produkál . A HD650 már nem a V30-hoz van kitalálva:-) ..de balancedben sokkal jobb fejessé válik mint amit unbalancedben hallgatnak, akinek nincs más lehetőségük . (tehát ha a V30-on lenne balanced out, lehet még jobban megszorongatná a ,,dedikált,, néha túlárazott audió eszközöket , de ez már csak hipotézis.. )

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

stemplar07 írta:
2019.02.20., szer. 16:57
"Jellemzően egy Sony MDR-1AM2/Senn HD630VB-vel használom , de ATHAD900x/MSR7/HD660S-el is szépen muzsikált ,de ezekhez már EQ kellett (így aztán el is adtam őket)."
Ezt kifejtenéd bővebben?

stemplar07
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.11.24., szomb. 10:04
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: stemplar07 »

LG V30 és KANN :-) egész véletlen akadtam ,,bele,, ebbe a ,,diskurzusba .Elég régóta használom az LG V10/20/30 készülékeket és nem mellesleg van egy KANN-om is .(és még pár apróság..) Nos ha a cikkekben említett hype-el nem is értek teljesen egyet, de az LG V30 valóban jól eltalált hangú készülék , mondhatni ,,unrated,,készülék audió hallgatásra (is) MQA-ban pedig különösen igen szépen szól .(hozzáteszem azok kritizálják,akik soha meg nem hallgatták.. :-) ) Érdemes a gyári player/Tidalnal helyett sokkal jobb az UAPP-al való hallgatása bitperfektben MQA/DSD,DoP ready .(akinek pedig a fej/fülhallgatója nem ,,V,, hangolású annak a Poweramp beta javasolható amiben egy kiváló EQ van)
Egyetlen telefon gyártó sem rendelkezik ,,kapcsolható ,, kimenettel ami érzékeli (de át is verhető) Aux/normal/HighGain móddal. Ha valaki egy all in one készüléket keres a V30/G7 ugyanazzal a Sabre kombóval, nagyon muzikális minőségi eszközhöz jut ,nem is sok pénzért . Jellemzően egy Sony MDR-1AM2/Senn HD630VB-vel használom , de ATHAD900x/MSR7/HD660S-el is szépen muzsikált ,de ezekhez már EQ kellett (így aztán el is adtam őket). A KANN azért lelépi , főleg a 150ohm feletti fejesekkel a 2Vrms LG erőlködő vs. a 7 Vrms/100mW 300 ohmon a HD650-el érzi jól magát . De hozzáteszem ,a balanced mód itt nagyon nagy előny. :D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Z7M2 vs. Z7
DSC_0010.jpg
DSC_0010.jpg (238.75 KiB) Megtekintve 2383 alkalommal

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4351
Tartózkodási hely: Eger

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pärt »

Simán lehet élni Stax nélkül; én is eladtam az enyémet, mivel már alig hallgatok zenét fejhallgatón keresztül. Teljes fél évig ki is bírtam, aztán csak vettem egyet. :D
Ugyan van itthon egy raklapnyi egyéb füles, de mindig maradt egy kis hiányérzetem.

Mindazonáltal értem, hogy miért nem fog meg mindenkit. A "dög" faktora nem olyan, mint egy -akár töredék árú -dinamikus fülesnek. Cserébe viszont olyat nyújt, amit amaz sohasem. Más kérdés, hogy arra a pluszra sokan nem tartanak igényt, mert a listájukon hátrébb szerepelnek azok az elvárások, amelyekben olyan jól domborít a Stax.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2019.02.11., hétf. 10:42
Koszi szepen!
wittao
Nincs mit. :rolleyes:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2019.02.11., hétf. 10:39
....Részletgazdag, kiegyenlített levegős hangzást

...a rock illetve modern zenék élvezetéhez szükséges basszusmennyiséget és dinamikát hiányoltam...
én nehany eve hallgattam (mas) stax rendszereket, vétel komoly szándékával (venni egy "végsö" fülesösszeallitast), es a fent beidezettet hasonloan hallva-érezve, nem vettem Stax-ot.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2019.02.11., hétf. 00:16
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 17:04
Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!

_DSC2845.jpg
Na ezert nagyon irigyellek!!! :)

Ezt a rendszert neztem ki magamnak, hogy ha majd fejhallgatozasra adom ujra a fejem, ezt a parost megveszem es 20 evre letudtam a dolgot.
Kicsit csalodottan olvastam utana a rovid velemenyedet. Megkoszonom ha egy picit meg kifejted, mi volt csalodas bennuk. Az erosito resze, a fejes resze?
Szia!

Megmondom őszintén engem kizárólag a kíváncsiság hajtott és szerencsére van egy kedves ismerősöm aki kölcsönadta a sajátját.
Igazából én nem voltam csalódott, kb. azt kaptam amit vártam. Részletgazdag, kiegyenlített levegős hangzást. Klasszikus, jazz és egyéb "hangszeres" zenén általam eddig nem tapasztalt atmoszférát teremtett.
Ez a páros számomra "szétbonthatatlan" volt, így nem tudom megmondani, hogy a kapott hang karakterében mekkora szerepet játszott az erősítő.
Mivel én a zenei műfajok elég széles skáláját hallgatom, a rock illetve modern zenék élvezetéhez szükséges basszusmennyiséget és dinamikát hiányoltam. Mondjuk ez nem egyedi eset, az általam kipróbált fejhallgatók egy részénél ezt nem kaptam meg. A lényeg, hogy az én zenei "ízlésemnek" egy dinamikus fejhallgató jobban megfelel. Ezzel feláldozok valami mást, de kérdés, hogy mit és mennyiért?
Természetesen ez az én problémám valószínűleg sokaknak ez nem okozna ekkora gondot, sőt egy páran lehet meg is mosolyognak ezért. Én ugyan ezt gondolom mikor valaki egy általa "semleges" hangúnak tartott fejhallgatót istenít, ami számomra semmiféle zenei élvezetet nem okoz. Azonban úgy gondolom a mai túlértékelt világban, a szédítő marketingduma és a fizetett tesztoldalak dicshimnuszai ellenére, sokan csalódást éreznek 1-1 méregdrága termék megvásárlása után is. Ez most nem kifejezetten a Stax-ról szól, de mivel ezen páros itthoni áron kb. 2.3millió forint, úgy gondolom támaszthat az ember igényeket vele szemben. És amíg egy fejhallgató leírásában nem szerepel, hogy x-y zenei stílus maradéktalan élvezetére nem alkalmas...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.02.07., csüt. 17:31
Ugy tunik az Innerfidelity "review" merceje tovabbra is marad azon az alacsony szinten amin Rafe erkezese ota van/volt :(

https://www.innerfidelity.com/content/f ... gia-review
Igen, sallangos és elnagyolt.
Ez szerintem korrektebb oldal: https://www.rtings.com/headphones/reviews/focal/elegia

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Én már végighallgattam a Sennheiser 600 fölötti fejhallgatóit. Szerintem a 800-as széria magasan kilóg a sorból. A 600-700-as hasonló karakterű/tudású, de a 800-asok már jóval túlmutatnak a kisebbeken.
Én nem vagyok fülhallgató rajongó, de a Sennheiser IE 800s hangja/tudása nagyon megfogott.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tonya írta:
2019.02.05., kedd 16:43
tottyi írta:
2019.02.05., kedd 08:51
Jo de akkor a HD800-at melyik kategoriaba lehetne sorolni, hogy milyen stilusra talaltak ki? Csak mert en azt a fejest celoztam meg es szeretnem megvenni. 2-3 Sennheisert mar hallgattam es tetszettek a produkciok de pl az AKG teresseget egyik sem kozelitette meg, igaz abban meg basszus nem volt vagyis keves szamomra. :)
Talán egy ici-pici segítség:
https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2019/ ... l_fuleivel
Kedves tottyi!

A HD800-at a referenciakategóriába lehet sorolni. Hallgasd meg azzal a rendszerrel amivel használni akarod és amennyiben tetszik vedd meg, ne hallgass senkire! Ez úgy egyébként véleményem szerint mindenre igaz.
Másrészt, amint látom neked egy K501-ed van. Nekem van egy K500-am, valószínűleg elenyésző különbség van a kettő között. A HD800 után fájdalmas hallgatni az AKG-t, köszönő viszonyban sincsenek egymással.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonya »

tottyi írta:
2019.02.05., kedd 08:51
Jo de akkor a HD800-at melyik kategoriaba lehetne sorolni, hogy milyen stilusra talaltak ki? Csak mert en azt a fejest celoztam meg es szeretnem megvenni. 2-3 Sennheisert mar hallgattam es tetszettek a produkciok de pl az AKG teresseget egyik sem kozelitette meg, igaz abban meg basszus nem volt vagyis keves szamomra. :)
Talán egy ici-pici segítség:
https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2019/ ... l_fuleivel
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

véletlenek = végtelenek
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Kellnerművek írta:
2019.02.05., kedd 13:31
Ezen felvetésekhez egy kis gyakorlati tapasztalat.
Ha valaha hallottál élőben , koncerten ilyen sípokat, beleértve a török síp és társait, na azok ércesek, fájnak .
Egy nagyzenekari műben már hallod , hogy a Beyer sehol sincs az AKG-hez képest. Ez van.
Hasonló tapasztalatok már több témában is megfogalmazódtak: a zenehallgatási szokásaink elég jelentősen befolyásolják, milyen eszközöket választunk a zenehallgatáshoz. Aki háttérben hallgat zenét, rendszeresen és hosszútávon, annak általában nem tetszenek az "őszinte" rendszerek ill. komponensek, mert bizonyos hangszerek hangjának megszólaltatásakor azok intenzitását is reprodukálják, és ez bizony könnyen fárasztóvá válhat. Mások (majd mindenki) már eleve a zenék kiválasztásakor is optimalizálja a zenehallgatás okozta idegrendszeri terhelést, melynek határai egyénfüggők, ám korántsem véletlenek (nem véletlenül használható a zene, a hang kínzásra is). Amikor azt mondjuk, hogy egyik komponens vagy rendszer "jobb", mint a másik, akkor ezt a terhelési faktort (vagy hiányát) is beleértjük. Csak két példa: nemrég egy ismerősömnél jártunk egy fórumtárssal, egy csúcsra járatott rendszer kaptunk fülvégre. A fórumtárs lenyűgözőnek találta a rendszert, de nem igazán értette, hogyan lenne képes azt bárki egész álló nap hallgatni. A másik példa pedig az én ódzkodásom az AKG fülhallgatóktól a középkategóriáig (a kérdéses K-340-et nem hallottam még), mert számomra egyszerűen nem nyújtanak eleget, és valahogy "megszépítik" a zenét. Vannak persze olyanok, akik pont ezt szeretik bennük.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Ezen felvetésekhez egy kis gyakorlati tapasztalat.
Egyik perverzióm, hogy nagyon sok fülest halmoztam fel és hallgatok .
Példaként , Jean Baron középkori népi zenét játszik francia földön , bombarde, okarina megszólaltatásával, orgona kísérettel.

AKG K-340 - gyönyörűen szól , azt mondanád, kiegyensúlyozott, teres, neutrális, ennek így kell szólnia.

Beyerdynamic DT 330 mk II. - / vélemények és tesztek szerint kiemeli a magasakat, fémes , érces a felső szegmens / tényleg érces, szinte fáj a magas tartomány a lemezt hallgatva.

Ha valaha hallottál élőben , koncerten ilyen sípokat, beleértve a török síp és társait, na azok ércesek, fájnak .

Pedig a két füles nem játszik egy ligában, mégis a Beyer hangja közelít messze jobban a valósághoz ezen hangszerek megszólaltatásában, koncert élmény visszaadásában. Az AKG fenomenális, csak nem sok köze van az ilyen élő zenéhez .

Egy nagyzenekari műben már hallod , hogy a Beyer sehol sincs az AKG-hez képest. Ez van.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nadtom írta:
2019.02.05., kedd 10:13
..Szerintem egy (drágább) fülesnek azért minden “terepen” meg kell állnia a helyét. Nyilván nem lesz mindenhol egyformán erős, de azért minimum egy jó átlagos teljesítményt mindenhol nyújtania kell. ...
egyetértek. es persze nem csak fülesek terén. epp azert, mert annyira a szokásosan elerhetö darabok nincsenek kihegyezve.
kompromisszum mindig van es lesz. nem lehet mindent egyszerre
raadasul minden viszonyitas kerdese is; mihez kepest gyenge, vagy kiemelkedö. epp ezert erdemes tisztaban lenni az elvarassal es nem feleslegesen mindent elvarni.

lehet egy szuper stax pl. klasszikuson, jazz-en kiemelkedöen jo, de lehet, hogy rock-on egy huszadárú füles elvezetesebb produkciot ad. es persze ez kisebb szinten is megvan, en az AKG-mat szeretem inkabb , de gitaros rockos zenen az Alessandro MS1-et (Grado-bol szarmazo füles) élvezem jobban, klasszikusan meg ezt inkabb nem eröltetem

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

tottyi írta:
2019.02.05., kedd 08:51
Jo de akkor a HD800-at melyik kategoriaba lehetne sorolni, hogy milyen stilusra talaltak ki? Csak mert en azt a fejest celoztam meg es szeretnem megvenni. 2-3 Sennheisert mar hallgattam es tetszettek a produkciok de pl az AKG teresseget egyik sem kozelitette meg, igaz abban meg basszus nem volt vagyis keves szamomra. :)
Szerintem egy (drágább) fülesnek azért minden “terepen” meg kell állnia a helyét. Nyilván nem lesz mindenhol egyformán erős, de azért minimum egy jó átlagos teljesítményt mindenhol nyújtania kell.
Javaslom tegyél egy próbát az AR-H1-el, mert ár-érték arányban szerintem az egyik legjobb választás. HD600-tól, HD700-tól szerintem jobb, a HD800-al nem volt még alkalmam még a saját rendszerben összehasonlítani.
A head-fi.org-on is érdemes utánaolvasni, bár új füles, de már van róla jónéhány vélemény.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo de akkor a HD800-at melyik kategoriaba lehetne sorolni, hogy milyen stilusra talaltak ki? Csak mert en azt a fejest celoztam meg es szeretnem megvenni. 2-3 Sennheisert mar hallgattam es tetszettek a produkciok de pl az AKG teresseget egyik sem kozelitette meg, igaz abban meg basszus nem volt vagyis keves szamomra. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 21:10
...tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?
ez fontos dolog, fontos felismerés, sok esetben érdemes gondolni rá és megkímélni magunkat - már ha csucstermekre futja, szanunk rá - és másokat a hibás elvárásból adódó csalodastol, rossz velemenytöl.

sokféle csucstermeket el lehet kepzelni, es termeszetes, hogy azok ki vannak hegyezve, kell nekik a környezet, a "kiszolgalas", es a hegyezettseg miatt csak abban a disziplinaban adjak tudasukat, amire hegyeztek.

(füles kapcsan volt szo HD800-ak igenyeröl, egy palyaauto hogyan szerepel terepen ? egy terepre szant auto palyan ? egy top öltöny vagy magassarku az allatok ellatasanal ? egy dijnyertes cica az egerfogasban, ....)

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2019.02.04., hétf. 23:12
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 21:10
robi20064 írta:
2019.02.04., hétf. 20:49


Valami velemeny rola? :)
Igazából ezt hallani kell. A fő erőssége az atmoszférateremtés és a hangszerek szétválasztása. Minden tisztán és realisztikusan szólal meg. Mondjuk rock illetve modern zenei műfajokon nem nyújt igazán "dögös" produkciót, de szerintem nem is erre találták ki. Kényelmi szempontból hozza a tőle elvárhatót, ha nyugodtan ücsörög az ember. Viszont, tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?
Ez a STAX SR-009S? Ha igen, akkor ~4300USD-ért már illene jól szerepelnie.
Ez a sima 009.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 21:10
robi20064 írta:
2019.02.04., hétf. 20:49
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 17:04
Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!

_DSC2845.jpg
Valami velemeny rola? :)
Igazából ezt hallani kell. A fő erőssége az atmoszférateremtés és a hangszerek szétválasztása. Minden tisztán és realisztikusan szólal meg. Mondjuk rock illetve modern zenei műfajokon nem nyújt igazán "dögös" produkciót, de szerintem nem is erre találták ki. Kényelmi szempontból hozza a tőle elvárhatót, ha nyugodtan ücsörög az ember. Viszont, tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?
Ez a STAX SR-009S? Ha igen, akkor ~4300USD-ért már illene jól szerepelnie.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.02.04., hétf. 20:49
MrCollector írta:
2019.02.04., hétf. 17:04
Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!

_DSC2845.jpg
Valami velemeny rola? :)
Igazából ezt hallani kell. A fő erőssége az atmoszférateremtés és a hangszerek szétválasztása. Minden tisztán és realisztikusan szólal meg. Mondjuk rock illetve modern zenei műfajokon nem nyújt igazán "dögös" produkciót, de szerintem nem is erre találták ki. Kényelmi szempontból hozza a tőle elvárhatót, ha nyugodtan ücsörög az ember. Viszont, tekintve az árát, nem mondanám, hogy kompromisszummentes lenne. De hát melyik az?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sikerült végre egy ilyet is kipróbálni!
_DSC2845.jpg
_DSC2845.jpg (460.82 KiB) Megtekintve 2364 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

aladin66 írta:
2019.02.01., pén. 09:45
MrCollector írta:
2019.01.31., csüt. 23:09
aladin66 írta:
2019.01.31., csüt. 22:15

Most már csak azt kellene tudni, a két kábel között mi a különbség.
Arra csak 1 mód van...
Én már korábban jeleztem, szeretném meghallgatni egyszerre a két kábelt, ha a földrajzi távolságok lehetővé teszik.
Sajnos ez a kábel holnap már a tulajdonosánál lesz.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”