Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

supravox írta:
2019.02.09., szomb. 18:17
20190209_181419.jpg

Nagyon jó phono.
Az árát nagyon megéri.
De nem jobb mint a régi shure.se 20am ;peace;
Denon DL103? Jól látom?
És milyen az a phono, mármint típus?
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Voyager írta:
2019.02.09., szomb. 19:46
supravox írta:
2019.02.09., szomb. 18:17
Nagyon jó phono.
Szép!
Finom, részletes,sima.
De nem elég dögös.
Hiányzik belőle az "állat"😀
A shure20-at meg ezt kellene szimbiózisba hozni😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

supravox írta:
2019.02.09., szomb. 18:17
Nagyon jó phono.
Szép!

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

20190209_181419.jpg
20190209_181419.jpg (346.25 KiB) Megtekintve 2589 alkalommal
Nagyon jó phono.
Az árát nagyon megéri.
De nem jobb mint a régi shure.se 20am ;peace;
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hombolom »

Voyager írta:
2019.02.08., pén. 00:25
Hombolom írta:
2019.02.08., pén. 00:17
Köszi a gyors választ, jelenleg egy ortofon om10
A 1070 phono-ja jobb (MM) hangszedőkkel is boldogul, ergo nem az a szűk keresztmetszet. Ne költs külső phono-ra, addig amíg ez a lemezjátszó - PU páros van.
Meghajolok nagyságod előtt, köszönöm, egyelőre marad minden

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Hombolom írta:
2019.02.08., pén. 00:17
Köszi a gyors választ, jelenleg egy ortofon om10
A 1070 phono-ja jobb (MM) hangszedőkkel is boldogul, ergo nem az a szűk keresztmetszet. Ne költs külső phono-ra, addig amíg ez a lemezjátszó - PU páros van.

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hombolom »

Voyager írta:
2019.02.08., pén. 00:03
Hombolom írta:
2019.02.07., csüt. 23:57
Teljesen friss nekem ez az analóg dolog, lenne egy kérdésem
adott egy Rotel rc1070 előfok Phono bemenettel és egy Pro-Ject Debut Carbon alap lemezjátszóm
érdemes komolyabb Phono előfokba beruházni vagy megfelelő a Rotel phono-ja?
(teljesen megfogott amúgy, kérdésem egyenlőre elméleti)
bocsánat ha orbitális hülyeséget kérdeztem volna....
Milyen hangszedő van a Pro-Ject-ben?
Köszi a gyors választ, jelenleg egy ortofon om10

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Hombolom írta:
2019.02.07., csüt. 23:57
Teljesen friss nekem ez az analóg dolog, lenne egy kérdésem
adott egy Rotel rc1070 előfok Phono bemenettel és egy Pro-Ject Debut Carbon alap lemezjátszóm
érdemes komolyabb Phono előfokba beruházni vagy megfelelő a Rotel phono-ja?
(teljesen megfogott amúgy, kérdésem egyenlőre elméleti)
bocsánat ha orbitális hülyeséget kérdeztem volna....
Milyen hangszedő van a Pro-Ject-ben?

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hombolom »

Teljesen friss nekem ez az analóg dolog, lenne egy kérdésem

adott egy Rotel rc1070 előfok Phono bemenettel és egy Pro-Ject Debut Carbon alap lemezjátszóm
érdemes komolyabb Phono előfokba beruházni vagy megfelelő a Rotel phono-ja?
(teljesen megfogott amúgy, kérdésem egyenlőre elméleti)

bocsánat ha orbitális hülyeséget kérdeztem volna....

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

frenki485 írta:
2019.02.06., szer. 17:34
Voyager írta:
2019.02.06., szer. 15:57
peterson írta:
2019.02.06., szer. 15:40
Ne haragudj, de tényleg nem jött le a saját tapasztalat! :smile53:
Ha gondolod, én tudok küldeni próbára egy ilyet https://www.jelco-ichikawa.co.jp/cn4/hs-25br.html. Tudom, hogy tartozok neked lemezekkel is, de az költözés miatt nem ment.
ott a TS-30-as, sztem gyönyörű...
Szerintem is! :tutiok:
Sajnos ezt már valószínűleg nem tudnám kiegyensúlyozni, de ha oda kerül a sor, lemérem meddig mehetek el.

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

Voyager írta:
2019.02.06., szer. 15:57
peterson írta:
2019.02.06., szer. 15:40
Ne haragudj, de tényleg nem jött le a saját tapasztalat! :smile53:
Ha gondolod, én tudok küldeni próbára egy ilyet https://www.jelco-ichikawa.co.jp/cn4/hs-25br.html. Tudom, hogy tartozok neked lemezekkel is, de az költözés miatt nem ment.
Köszönöm a felajánlást! leborulok.gif
Ez még jó lehet a tömege alapján... később beszélünk róla, most még bejáratós a hangszedő. A lemezek sem sürgősek, már nem is emlékeztem gondolkodik.gif :rolleyes:

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Voyager írta:
2019.02.06., szer. 15:57
peterson írta:
2019.02.06., szer. 15:40
Ne haragudj, de tényleg nem jött le a saját tapasztalat! :smile53:
Ha gondolod, én tudok küldeni próbára egy ilyet https://www.jelco-ichikawa.co.jp/cn4/hs-25br.html. Tudom, hogy tartozok neked lemezekkel is, de az költözés miatt nem ment.
ott a TS-30-as, sztem gyönyörű...
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

peterson írta:
2019.02.06., szer. 15:40
Ne haragudj, de tényleg nem jött le a saját tapasztalat! :smile53:
Ha gondolod, én tudok küldeni próbára egy ilyet https://www.jelco-ichikawa.co.jp/cn4/hs-25br.html. Tudom, hogy tartozok neked lemezekkel is, de az költözés miatt nem ment.

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

SoundMania írta:
2019.02.06., szer. 14:28

Szintén nem vitának szántam, részben saját tapasztalatokra. Ha nem ment át akkor nem ment. Mindegy. Szerintem nézelődj külföldi fórumokon. Mostanában jobban járni vele. Sajnálom , hogy ezt így le kellett írni.
Azt meg továbbra sem értem ,hogy ha külön is megállják a helyük a komponensek , akkor miért hivatkoztál rajuk úgy ahogy.....
De mindegy is. Még megint félreértesz.
Ne haragudj, de tényleg nem jött le a saját tapasztalat! :smile53:
Nem írtad, hogy mely típust hallottál jobbnak minél, csak általánosságokat, ezért gondoltam amit.
A "külön is megállják a helyük a komponensek" dolgot viszont továbbra sem értem mire érted pontosan! Hogyan hivatkoztam rájuk? gondolkodik.gif Én csak felsoroltam a komponenseket, s igazán csak a shell a kérdéses, a többi adott. Ez a "front end" a "hétköznapi", háttérzene hallgatásra szolgál, de azért le is ülök elé alkalomadtán.
Szóval megér nekem a tudat, a látvány, a hang annyit, hogy kicsit költsek rá. (Most pont egy jó hangú, esetleg szép, az átlagtól különlegesebb, egzotikusabb (?) shellre. Mert valahol van egy gyűjtő szenvedély is bennem :rolleyes: )

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

peterson írta:
2019.02.06., szer. 14:02
Nem a vita, csak a pontosítás kedvéért:
SoundMania írta:
2019.02.05., kedd 15:28

Nagyon messze akartál jutni az elméleteddel, de akkor mondok mást.
Sehová nem akartam jutni, csak szembeállítottam a Te elméleteddel (mert nem tapasztalatként írtad!) egy másikat.
A minden mindennel összefügg és elég egy dolgot változtatni és minden más lesz......
Szerintem közelítsd meg onnan a dolgot , hogy az egyes komponensek legyenek olyanok, hogy bárhol egyenként is megállják a helyük! Ezek pedig együtt már nem az a kategória amiről vizuáltál. :)
Nem viuáltam semmiről, az egyes komponensek adottak, akár meg is állják a helyüket máshol is, csak a shell volt a kérdés.
Szerintem kicsit ásd bele magad a témába és úgy válassz valami szimpatikusat. Ha van elég tapasztalatod akkor nem foghatsz mellé.
Pont a beleásás része, hogy megkérdezek másokat a saját TAPASZTALATAIKRÓL, mert magam csak akkor szerezhetek tapasztalatot, ha mindent végigpróbálok.
De olcsón jót ne is keress. Shellben olyan nincs. Legalábbis 10-20 ezerért.....
Ha megnézed, pont nem "olcsón" kerestem, a keret ~40e lenne.
De meg fogod látni magad is , hogy azok ami anyagokat írtam jók .
Nem vitatom, mert nem próbáltam még, de ahogy kivettem a "szavaidból" Te sem. Nem saját tapasztalatról írtál.
De te már a lemezjátszó sassziig jutottál...a gondolkodásban. Nem kell annyira sietni.
Nem, csak a kardeszkáig, de ez most a megjelölt lemezjátszónál nem is "játszik", csak mint a kar köré épülő anyagok kapcsán került szóba.
Miért jó amúgy a shell? Ott a csatlakozásának a gyengesége! Nem látom előnyét, a hátrányaihoz képest. És drága is. Egy " komoly" shell áráért néha már egy jobb kart is kapni. Szóval minek van rá szükség?!
Azért, mert ha figyeltél volna, akkor látnád, hogy adott a lemezjátszó (és nem opció a csere), s az ilyen karral van szerelve.
Hozzáteszem, sok kiváló kar cserélhető shelles, s én látom az előnyeit a hátrányaihoz képest.

De ha már mindenképp akar az ember , akkor vegyen jót! Szerintem.....
Ez lenne a cél, ezért született a kérdés is. Ezért vártam volna saját tapasztalatokat, mert, ha különböző rendszerekben is felfedezhető valamilyen tendencia a használt anyagok és a kapott változás tekintetében, akkor azt nagy biztonsággal figyelembe lehetne venni a választáskor.
Szintén nem vitának szántam, részben saját tapasztalatokra. Ha nem ment át akkor nem ment. Mindegy. Szerintem nézelődj külföldi fórumokon. Mostanában jobban járni vele. Sajnálom , hogy ezt így le kellett írni.
Azt meg továbbra sem értem ,hogy ha külön is megállják a helyük a komponensek , akkor miért hivatkoztál rajuk úgy ahogy.....
De mindegy is. Még megint félreértesz.

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

tollact írta:
2019.02.06., szer. 13:41
:rolleyes: Én sem itthon keresgéltem! Mondjuk én az e-bay com.-on... és tömegével az újak vannak jelen. Igen, Oyaide, Ikeda, és még Orsonic,Nagaoka van pár használt de a karokról leszerelt, visszamaradt SME, Micro, JVC, Sony, Denon... a többség. Amiket fákat feltettél, azok "maszek" gyártmányok, több ilyen is van a neten, javarészt újonnan a "gyártótól", de ezektől félek kicsit, ráadásul nem (jelentősen) olcsóbbak, mint a "nagy" gyártóké.
Én csak azon csodálkozom, hogy te már egyszer elengedted az MC hangszedőket, ha jól emlékszem, most minek veszel újabb terhet a válladra? :)
[/quote]

:ohnoohnoohno: Keversz valakivel, vagy félreértettél valamit!
Használok MM hangszedőt (Shure V15 MK III, Ortofon M20FLS) is ugyan, de MC-t (Ortofon Rohmann, SPU Classic GM E MK II, s most egy Ortofon MC20 Super 25. évfordulós modell) is. (A "fő" zenehallgatás mindig is MC-vel történt, s történik most is nálam.)
A shell kérdés épp most ötlött fel bennem, nem feltétlen függ össze a hangszedő működési elvével...

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

Nem a vita, csak a pontosítás kedvéért:
SoundMania írta:
2019.02.05., kedd 15:28

Nagyon messze akartál jutni az elméleteddel, de akkor mondok mást.
Sehová nem akartam jutni, csak szembeállítottam a Te elméleteddel (mert nem tapasztalatként írtad!) egy másikat.
A minden mindennel összefügg és elég egy dolgot változtatni és minden más lesz......
Szerintem közelítsd meg onnan a dolgot , hogy az egyes komponensek legyenek olyanok, hogy bárhol egyenként is megállják a helyük! Ezek pedig együtt már nem az a kategória amiről vizuáltál. :)
Nem viuáltam semmiről, az egyes komponensek adottak, akár meg is állják a helyüket máshol is, csak a shell volt a kérdés.
Szerintem kicsit ásd bele magad a témába és úgy válassz valami szimpatikusat. Ha van elég tapasztalatod akkor nem foghatsz mellé.
Pont a beleásás része, hogy megkérdezek másokat a saját TAPASZTALATAIKRÓL, mert magam csak akkor szerezhetek tapasztalatot, ha mindent végigpróbálok.
De olcsón jót ne is keress. Shellben olyan nincs. Legalábbis 10-20 ezerért.....
Ha megnézed, pont nem "olcsón" kerestem, a keret ~40e lenne.
De meg fogod látni magad is , hogy azok ami anyagokat írtam jók .
Nem vitatom, mert nem próbáltam még, de ahogy kivettem a "szavaidból" Te sem. Nem saját tapasztalatról írtál.
De te már a lemezjátszó sassziig jutottál...a gondolkodásban. Nem kell annyira sietni.
Nem, csak a kardeszkáig, de ez most a megjelölt lemezjátszónál nem is "játszik", csak mint a kar köré épülő anyagok kapcsán került szóba.
Miért jó amúgy a shell? Ott a csatlakozásának a gyengesége! Nem látom előnyét, a hátrányaihoz képest. És drága is. Egy " komoly" shell áráért néha már egy jobb kart is kapni. Szóval minek van rá szükség?!
Azért, mert ha figyeltél volna, akkor látnád, hogy adott a lemezjátszó (és nem opció a csere), s az ilyen karral van szerelve.
Hozzáteszem, sok kiváló kar cserélhető shelles, s én látom az előnyeit a hátrányaihoz képest.

De ha már mindenképp akar az ember , akkor vegyen jót! Szerintem.....
Ez lenne a cél, ezért született a kérdés is. Ezért vártam volna saját tapasztalatokat, mert, ha különböző rendszerekben is felfedezhető valamilyen tendencia a használt anyagok és a kapott változás tekintetében, akkor azt nagy biztonsággal figyelembe lehetne venni a választáskor.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tollact »

:rolleyes: Én sem itthon keresgéltem! Mondjuk én az e-bay com.-on... és tömegével az újak vannak jelen. Igen, Oyaide, Ikeda, és még Orsonic,Nagaoka van pár használt de a karokról leszerelt, visszamaradt SME, Micro, JVC, Sony, Denon... a többség. Amiket fákat feltettél, azok "maszek" gyártmányok, több ilyen is van a neten, javarészt újonnan a "gyártótól", de ezektől félek kicsit, ráadásul nem (jelentősen) olcsóbbak, mint a "nagy" gyártóké.
[/quote]

Én csak azon csodálkozom, hogy te már egyszer elengedted az MC hangszedőket, ha jól emlékszem, most minek veszel újabb terhet a válladra? :)
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

Szalon írta:
2019.02.05., kedd 14:55
peterson írta:
2019.02.05., kedd 14:28

Értelek, de nem teljesen értek egyet! Ellentmondani látszik, hogy több cég is gyárt fa shelleket, továbbá nem akadok bele ilyenekbe használtan, főleg nem tömegével. Akinek nem jött be, az sem próbálja eladni? Igaz, az újabb egzotikusabb fém gyártmányokból sem igen van használt. Érdekes, hogy ezek nem kerülnek be a használt piacra, vagy alig! Amik használtan is fellelhetők, azok a régi (meghibásodott?) lemezjátszók shelljei.
Akad azért néhány használt, persze kicsit messzebb! ;)

https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 399671398&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 250367311&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 002160805&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 236758014&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 066929268&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 715692289&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 625099465&
:rolleyes: Én sem itthon keresgéltem! Mondjuk én az e-bay com.-on... és tömegével az újak vannak jelen. Igen, Oyaide, Ikeda, és még Orsonic,Nagaoka van pár használt de a karokról leszerelt, visszamaradt SME, Micro, JVC, Sony, Denon... a többség. Amiket fákat feltettél, azok "maszek" gyártmányok, több ilyen is van a neten, javarészt újonnan a "gyártótól", de ezektől félek kicsit, ráadásul nem (jelentősen) olcsóbbak, mint a "nagy" gyártóké.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

peterson írta:
2019.02.05., kedd 14:28
SoundMania írta:
2019.02.05., kedd 06:23
peterson írta:
2019.02.05., kedd 05:58


Mi ez? Előítélet, vagy tapasztalat?
Ha tapasztalat, akkor fejtsd ki légszíves, kíváncsi lennék rá!
Úgy látom, a fával nem annyira elégedettek az emberek ilyen célra. Jobb szokott lenni valami spéci fém. Akár egy spéci aluötvözet is. Persze ez további problémákat okozhat.
Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni azt mondanám a fa ilyen helyre fahangú. :)
Értelek, de nem teljesen értek egyet! Ellentmondani látszik, hogy több cég is gyárt fa shelleket, továbbá nem akadok bele ilyenekbe használtan, főleg nem tömegével. Akinek nem jött be, az sem próbálja eladni? Igaz, az újabb egzotikusabb fém gyártmányokból sem igen van használt. Érdekes, hogy ezek nem kerülnek be a használt piacra, vagy alig! Amik használtan is fellelhetők, azok a régi (meghibásodott?) lemezjátszók shelljei.
Másrészt az anyaghasználat: ha a kart, s annak két végét nézzük, mint együtt rezonáló egységet, akkor a fa mint kar anyag (karcső) ugyan ritkán fordul elő, de található. Továbbmenve a kar "másik végén" a "kardeszka" elég gyakran fa, vagy fa alapú kompozit. A szénszálas anyagok pedig a kar gyártásban is eléggé elterjedtek. Elég sok, köztük igen drága kar készül (részben) ebből. Akkor miért ne lenne jó shellnek adott esetben?
Valószínű magamnak is hiteles választ csak akkor kaphatok, ha első kézből szerzek tapasztalatot. Főleg, mert a lemezjátszó-kar-hangszedő (s persze az utána álló elektronika) összeállítás eléggé összefügg. Elég csak az egyiket változtatni, s minden más lesz.
Nagyon messze akartál jutni az elméleteddel, de akkor mondok mást.
A minden mindennel összefügg és elég egy dolgot változtatni és minden más lesz......
Szerintem közelítsd meg onnan a dolgot , hogy az egyes komponensek legyenek olyanok, hogy bárhol egyenként is megállják a helyük! Ezek pedig együtt már nem az a kategória amiről vizuáltál. :)
Szerintem kicsit ásd bele magad a témába és úgy válassz valami szimpatikusat. Ha van elég tapasztalatod akkor nem foghatsz mellé.
De olcsón jót ne is keress. Shellben olyan nincs. Legalábbis 10-20 ezerért.....
De meg fogod látni magad is , hogy azok ami anyagokat írtam jók .
De te már a lemezjátszó sassziig jutottál...a gondolkodásban. Nem kell annyira sietni.
Miért jó amúgy a shell? Ott a csatlakozásának a gyengesége! Nem látom előnyét, a hátrányaihoz képest. És drága is. Egy " komoly" shell áráért néha már egy jobb kart is kapni. Szóval minek van rá szükség?!
De ha már mindenképp akar az ember , akkor vegyen jót! Szerintem.....

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Szalon »

peterson írta:
2019.02.05., kedd 14:28

Értelek, de nem teljesen értek egyet! Ellentmondani látszik, hogy több cég is gyárt fa shelleket, továbbá nem akadok bele ilyenekbe használtan, főleg nem tömegével. Akinek nem jött be, az sem próbálja eladni? Igaz, az újabb egzotikusabb fém gyártmányokból sem igen van használt. Érdekes, hogy ezek nem kerülnek be a használt piacra, vagy alig! Amik használtan is fellelhetők, azok a régi (meghibásodott?) lemezjátszók shelljei.
Akad azért néhány használt, persze kicsit messzebb! ;)

https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 399671398&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 250367311&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 002160805&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 236758014&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 066929268&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 715692289&
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 625099465&
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

SoundMania írta:
2019.02.05., kedd 06:23
peterson írta:
2019.02.05., kedd 05:58
SoundMania írta:
2019.02.04., hétf. 21:40

Nem használnék ilyenre (sem) fát!
Mi ez? Előítélet, vagy tapasztalat?
Ha tapasztalat, akkor fejtsd ki légszíves, kíváncsi lennék rá!
Úgy látom, a fával nem annyira elégedettek az emberek ilyen célra. Jobb szokott lenni valami spéci fém. Akár egy spéci aluötvözet is. Persze ez további problémákat okozhat.
Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni azt mondanám a fa ilyen helyre fahangú. :)
Értelek, de nem teljesen értek egyet! Ellentmondani látszik, hogy több cég is gyárt fa shelleket, továbbá nem akadok bele ilyenekbe használtan, főleg nem tömegével. Akinek nem jött be, az sem próbálja eladni? Igaz, az újabb egzotikusabb fém gyártmányokból sem igen van használt. Érdekes, hogy ezek nem kerülnek be a használt piacra, vagy alig! Amik használtan is fellelhetők, azok a régi (meghibásodott?) lemezjátszók shelljei.
Másrészt az anyaghasználat: ha a kart, s annak két végét nézzük, mint együtt rezonáló egységet, akkor a fa mint kar anyag (karcső) ugyan ritkán fordul elő, de található. Továbbmenve a kar "másik végén" a "kardeszka" elég gyakran fa, vagy fa alapú kompozit. A szénszálas anyagok pedig a kar gyártásban is eléggé elterjedtek. Elég sok, köztük igen drága kar készül (részben) ebből. Akkor miért ne lenne jó shellnek adott esetben?
Valószínű magamnak is hiteles választ csak akkor kaphatok, ha első kézből szerzek tapasztalatot. Főleg, mert a lemezjátszó-kar-hangszedő (s persze az utána álló elektronika) összeállítás eléggé összefügg. Elég csak az egyiket változtatni, s minden más lesz.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

peterson írta:
2019.02.05., kedd 05:58
SoundMania írta:
2019.02.04., hétf. 21:40

Nem használnék ilyenre (sem) fát!
Mi ez? Előítélet, vagy tapasztalat?
Ha tapasztalat, akkor fejtsd ki légszíves, kíváncsi lennék rá!
Úgy látom, a fával nem annyira elégedettek az emberek ilyen célra. Jobb szokott lenni valami spéci fém. Akár egy spéci aluötvözet is. Persze ez további problémákat okozhat. Én is jelenleg nehezebb anyagot keresek ellensúly tömegnöveléséhez. Ami jó anyagnak tűnik, réz, bronz, acélötvözet, wolfram, platina .
Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni azt mondanám a fa ilyen helyre fahangú. :)

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

SoundMania írta:
2019.02.04., hétf. 21:40

Nem használnék ilyenre (sem) fát!
Mi ez? Előítélet, vagy tapasztalat?
Ha tapasztalat, akkor fejtsd ki légszíves, kíváncsi lennék rá!

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

SoundMania írta:
2019.02.04., hétf. 21:40
peterson írta:
2019.02.04., hétf. 14:20
supravox írta:
2019.02.04., hétf. 13:29

Hát szerintem nem.
Bennem is felmerült a kérdés,hogy ha már ilyen "előkelő" hangszedőt vettem esetleg megérdemelne egy mutatósabb shellt..
De engem csak a megjelenés érdekelt és hát nem talaltam szebbet,vagyis igen.de az 25000 és sokkal nehezebb mint a technics gyári shellje.
Így elengedtem a kérdést.
Be kell valljam, hogy nekem is a kinézetből indult el a gondolat...
Erre a lemezjátszóra, csak cserélhető shelles S karral:

de320b5e5c29d85657f48eb22a83ae82.JPG

ezt a hangszedőt:

mc20_super_on_headshell.jpg

gondoltam ebbe a shellbe:

s-l500.jpg

Ezért gondolkodtam el, ér-e ennyit? gondolkodik.gif
Nem használnék ilyenre (sem) fát! Meg karbont sem.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”