Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

-KP- írta:
2019.02.15., pén. 18:39
A nagy Roon és HQPlayer imádat közepette a Jriver már teljesen felejtős lett? Felkonvertálni tud az is...
kis pénz, kis foci ... :D :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

...és ez mind smafu... :D
AP Linux az igazi ;peace; persze egy igazán jó dac-kal
ez a felkonvertálás tényleg csak arra jó, hogy a fosul tervezett dacok ne szóljanak annyira rosszul. Ugyanez vonatkozik az mqa-ra is, ami amúgy aljas szemfényvesztés (ala fityisz) a féltollú indiánok számára.
Aki nem hiszi, járjon utána :smile29:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: -KP- »

A nagy Roon és HQPlayer imádat közepette a Jriver már teljesen felejtős lett? Felkonvertálni tud az is...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SSS írta:
2019.02.15., pén. 17:11
kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 15:35

A dolgok mai állása, előtérben a pici fekete kocka egy Cubox - i dual ARM CPU-s linuxos gép.

IMG_8139.jpg

most PMC Result6 aktiv hagfallal, a Quested éppen pihenőben.
:smile32: es akkor ez most még PC alapú lejátszás, vagy már inkább, hálózati lejátszás, vagy... :smile29:
Vegulis a halozati jatszok is szamitogepek, van cpu bennuk, van operacios rendszeruk, memoria neha meg helyi hattertar is, amirol sokszor az oprendszer fut.

A Parasound par eve meg linuxos cd jatszot is epitett nem is akarmilyet.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: SSS »

kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 15:35

A dolgok mai állása, előtérben a pici fekete kocka egy Cubox - i dual ARM CPU-s linuxos gép.

IMG_8139.jpg

most PMC Result6 aktiv hagfallal, a Quested éppen pihenőben.
:smile32: es akkor ez most még PC alapú lejátszás, vagy már inkább, hálózati lejátszás, vagy... :smile29:
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 14:21
L5S1 írta:
2019.02.15., pén. 13:16
juliush írta:
2019.02.15., pén. 12:18

Már rég nem erről szól a sztori, hanem az eredeti jel lehető legpontosabb nagyfelbontású közelítéséről intelligens digitális filterekkel, ennek következményeképp enyhébb (=transzparensebb) analóg tartománybeli rekonstrukciós szűrő alkalmazhatóságáról, végső soron pedig az egyes DAC-architektúrákban rejlő lehetőségek optimális kiaknázásáról.
Értem én ezért is kérdeztem rá a témára. Mert milyen már az hogy vegyél a dachoz még USB hidat vagy spdif átalakítót, szalagos hangot utánzó kütyüt, méregdrága audio PC-ét, ilyen-olyan nem olcsó szoftvert 2 éves licenc díjjal, nyírd ki a sampler szoftverrel a procit stb. stb miközben már egy decens felvétel is megoldja a probléma nagy részét úgy hogy közben alacsonyan tartom a költségeket és nem szállok el mint a győzelmi zászló. Tapasztaltam hogy van az 16/44.1-es felvétel amely semmilyen hozzáigazítást nem igényel. Foobar2000-rel ráadásul! Élek a gyanúval hogy a drága cuccos és a sok nyakatekert megoldás csak a vacak felvételek hallgathatóvá tételéhez kell. Olyankor nálam sincs hangi komfort.

Egyszer nézegettem egy Metrum Hex daccot. Odajön az eladó és ezt mondja büszkén: "Uram, ezen még a Tidal is jól szól."

600 ezerért én is elvárnám... :D
Csak a tisztánlátás végett megjegyezném, hogy a szalaghang szimulátort nem DAC-hoz vettem, hanem egy stúdióba jött, ahol énekhang és dob felvételek feldolgozásánál használják, és úgy adódott hogy felötlött bennem, hogy kipróbálom előfokként is. Kipróbáltam és nagyon jól működik. Nálam. A rendszeremben. Az izlésem szerint.

Azt is megemliteném, hogy pont én voltam az, aki eredeti, DXD két mikrofonos 352,8 kHz-es PCM és igazi mesterszalagról nagyon igényesen digitalizált DSD256 felvételeket javasoltam megvásárlására.

A felkonvertálásnak semmi köze, ahhoz hogy a szar felvételeken javítsunk, ez a félreértése annak, hogy miért célszerű használni. A felkonvertálás arról szól, a felvétel minőségétől teljesen függetlenül, hogy a D/A konverter a saját technológiája szerint minél optimálisabb jelet kapjon. Ehhez pedig a számítógépekben rendelkezésre álló sokkal nagyobb számítási teljesítményt érdemes lehet felhasználni ( ha már úgyis számítógépről játszik le az ember), a D/A konverterek belső lehetőségei sokkal korlátozottabbak, több korlátja van az algoritmusok futtatásának és a zajformálásnak, sok okból kifolyólag.
A dolgok mai állása, előtérben a pici fekete kocka egy Cubox - i dual ARM CPU-s linuxos gép.
IMG_8139.jpg
IMG_8139.jpg (788.35 KiB) Megtekintve 2201 alkalommal
most PMC Result6 aktiv hagfallal, a Quested éppen pihenőben.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

L5S1 írta:
2019.02.15., pén. 13:16
juliush írta:
2019.02.15., pén. 12:18
L5S1 írta:
2019.02.15., pén. 11:55
Minek ez a túlzó felkonvertálás? Tapasztalatom szerint azok a felvételek amelyek korrekt A/D átalakításon estek át az előállítás folyamán - ide érte a valóban odafigyeléssel készült remastered anyagokat is - sokkal jobban szólnak mindenféle konverzió nélkül mint "gyengébb " társaik magas mintavételezéssel. Ha zaj van a felvételben azt nem kitolni kellene egy nem hallható tartományba hanem egyszerűen iktatni egy delete gomb lenyomással. Szerintem.
Már rég nem erről szól a sztori, hanem az eredeti jel lehető legpontosabb nagyfelbontású közelítéséről intelligens digitális filterekkel, ennek következményeképp enyhébb (=transzparensebb) analóg tartománybeli rekonstrukciós szűrő alkalmazhatóságáról, végső soron pedig az egyes DAC-architektúrákban rejlő lehetőségek optimális kiaknázásáról.
Értem én ezért is kérdeztem rá a témára. Mert milyen már az hogy vegyél a dachoz még USB hidat vagy spdif átalakítót, szalagos hangot utánzó kütyüt, méregdrága audio PC-ét, ilyen-olyan nem olcsó szoftvert 2 éves licenc díjjal, nyírd ki a sampler szoftverrel a procit stb. stb miközben már egy decens felvétel is megoldja a probléma nagy részét úgy hogy közben alacsonyan tartom a költségeket és nem szállok el mint a győzelmi zászló. Tapasztaltam hogy van az 16/44.1-es felvétel amely semmilyen hozzáigazítást nem igényel. Foobar2000-rel ráadásul! Élek a gyanúval hogy a drága cuccos és a sok nyakatekert megoldás csak a vacak felvételek hallgathatóvá tételéhez kell. Olyankor nálam sincs hangi komfort.

Egyszer nézegettem egy Metrum Hex daccot. Odajön az eladó és ezt mondja büszkén: "Uram, ezen még a Tidal is jól szól."

600 ezerért én is elvárnám... :D
Csak a tisztánlátás végett megjegyezném, hogy a szalaghang szimulátort nem DAC-hoz vettem, hanem egy stúdióba jött, ahol énekhang és dob felvételek feldolgozásánál használják, és úgy adódott hogy felötlött bennem, hogy kipróbálom előfokként is. Kipróbáltam és nagyon jól működik. Nálam. A rendszeremben. Az izlésem szerint.

Azt is megemliteném, hogy pont én voltam az, aki eredeti, DXD két mikrofonos 352,8 kHz-es PCM és igazi mesterszalagról nagyon igényesen digitalizált DSD256 felvételeket javasoltam megvásárlására.

A felkonvertálásnak semmi köze, ahhoz hogy a szar felvételeken javítsunk, ez a félreértése annak, hogy miért célszerű használni. A felkonvertálás arról szól, a felvétel minőségétől teljesen függetlenül, hogy a D/A konverter a saját technológiája szerint minél optimálisabb jelet kapjon. Ehhez pedig a számítógépekben rendelkezésre álló sokkal nagyobb számítási teljesítményt érdemes lehet felhasználni ( ha már úgyis számítógépről játszik le az ember), a D/A konverterek belső lehetőségei sokkal korlátozottabbak, több korlátja van az algoritmusok futtatásának és a zajformálásnak, sok okból kifolyólag.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

nadtom írta:
2019.02.15., pén. 11:12
kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 08:35
A megfelelő itt nem azt jelenti, hogy van-e elegendő "részlete" vagy "felbontása", hanem hogy technológiailag megfelelő.
A PC-s rendszerekben nagyon sokat hoz egy jó usb bridge (tapasztalatom szerint) és akkor már ugrott is a DSD (persze kivétel ha I2S csati van mindenen).
Van SU-1-em is.....egy darabig jobban tetszett, az I2S-en keresztül mint a Holo Spring 2 a saját USB-jén keresztül. Aztán a járódás vagy bármi miatt egyszer csak már nem éreztem szükségét az SU-1-nek. Összeállt a dolog, nagyon szépen. Sőt már az SMS200-nak sem érzem szükségét. Hibátlanul szól minden az iMac Proról közvetlen USB csatlakozáson keresztül is. Semmi külső segédeszköznek nem látom egyelőre szükségét.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

juliush írta:
2019.02.15., pén. 12:18
L5S1 írta:
2019.02.15., pén. 11:55
Minek ez a túlzó felkonvertálás? Tapasztalatom szerint azok a felvételek amelyek korrekt A/D átalakításon estek át az előállítás folyamán - ide érte a valóban odafigyeléssel készült remastered anyagokat is - sokkal jobban szólnak mindenféle konverzió nélkül mint "gyengébb " társaik magas mintavételezéssel. Ha zaj van a felvételben azt nem kitolni kellene egy nem hallható tartományba hanem egyszerűen iktatni egy delete gomb lenyomással. Szerintem.
Már rég nem erről szól a sztori, hanem az eredeti jel lehető legpontosabb nagyfelbontású közelítéséről intelligens digitális filterekkel, ennek következményeképp enyhébb (=transzparensebb) analóg tartománybeli rekonstrukciós szűrő alkalmazhatóságáról, végső soron pedig az egyes DAC-architektúrákban rejlő lehetőségek optimális kiaknázásáról.
Értem én ezért is kérdeztem rá a témára. Mert milyen már az hogy vegyél a dachoz még USB hidat vagy spdif átalakítót, szalagos hangot utánzó kütyüt, méregdrága audio PC-ét, ilyen-olyan nem olcsó szoftvert 2 éves licenc díjjal, nyírd ki a sampler szoftverrel a procit stb. stb miközben már egy decens felvétel is megoldja a probléma nagy részét úgy hogy közben alacsonyan tartom a költségeket és nem szállok el mint a győzelmi zászló. Tapasztaltam hogy van az 16/44.1-es felvétel amely semmilyen hozzáigazítást nem igényel. Foobar2000-rel ráadásul! Élek a gyanúval hogy a drága cuccos és a sok nyakatekert megoldás csak a vacak felvételek hallgathatóvá tételéhez kell. Olyankor nálam sincs hangi komfort.

Egyszer nézegettem egy Metrum Hex daccot. Odajön az eladó és ezt mondja büszkén: "Uram, ezen még a Tidal is jól szól."

600 ezerért én is elvárnám... :D
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

L5S1 írta:
2019.02.15., pén. 11:55
Minek ez a túlzó felkonvertálás? Tapasztalatom szerint azok a felvételek amelyek korrekt A/D átalakításon estek át az előállítás folyamán - ide érte a valóban odafigyeléssel készült remastered anyagokat is - sokkal jobban szólnak mindenféle konverzió nélkül mint "gyengébb " társaik magas mintavételezéssel. Ha zaj van a felvételben azt nem kitolni kellene egy nem hallható tartományba hanem egyszerűen iktatni egy delete gomb lenyomással. Szerintem.
Már rég nem erről szól a sztori, hanem az eredeti jel lehető legpontosabb nagyfelbontású közelítéséről intelligens digitális filterekkel, ennek következményeképp enyhébb (=transzparensebb) analóg tartománybeli rekonstrukciós szűrő alkalmazhatóságáról, végső soron pedig az egyes DAC-architektúrákban rejlő lehetőségek optimális kiaknázásáról.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 09:08
kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 09:03
suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 08:53
Jó lenne tudni, vajon a Holo Cyan dac is ennyire jó-e?
Vagy valaki használ így Teac NT 505-öt? gondolkodik.gif
Nekem ugye a Kitsune tuned edition van a Spring 2-ből ráadásul full WireWorld Platinum ezüst kábelezéssel a rendszer egészében, ettől valószínűleg valamivel kevésbé szofisztikáltabb lenne a Cyan ebben a rendszerben, de csodálkoznák ha nem lenne hasonlóan fluid, sokáig hallgatható ámde mégis dögös, ütős hangú DSD256-tal mint a Spring 2, ha a zene úgy kivánja.
Apropó, DSD 256. Nálam I7 van a Pc-ben, és a DSD 128 felkonvertálás is 50%-on pörgeti a procit, sajnos 256-ot nem tud az ifi, de félek, az már-már kifektetné a procit. :smile29:
Minek ez a túlzó felkonvertálás? Tapasztalatom szerint azok a felvételek amelyek korrekt A/D átalakításon estek át az előállítás folyamán - ide érte a valóban odafigyeléssel készült remastered anyagokat is - sokkal jobban szólnak mindenféle konverzió nélkül mint "gyengébb " társaik magas mintavételezéssel. Ha zaj van a felvételben azt nem kitolni kellene egy nem hallható tartományba hanem egyszerűen iktatni egy delete gomb lenyomással. Szerintem.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 08:35
A megfelelő itt nem azt jelenti, hogy van-e elegendő "részlete" vagy "felbontása", hanem hogy technológiailag megfelelő.
A PC-s rendszerekben nagyon sokat hoz egy jó usb bridge (tapasztalatom szerint) és akkor már ugrott is a DSD (persze kivétel ha I2S csati van mindenen).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 09:55
vlaca írta:
2019.02.15., pén. 09:51
suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 09:08


Apropó, DSD 256. Nálam I7 van a Pc-ben, és a DSD 128 felkonvertálás is 50%-on pörgeti a procit, sajnos 256-ot nem tud az ifi, de félek, az már-már kifektetné a procit. :smile29:
Hi!

Az ifi nano iDSD tudja dsd256-ot. (Ha a legújabb GTO filteres, MQA-as firmware van rajta akkor nem. Vissza kell rakni egy régebbit ha szeretnél vele kisérletezni.)
Én egy régi macbookról próbálkoztam, itt még a 128 is szaggat :)
Természetesen az új van rajta. :smile53:
Ja akkor tényleg nem tudja :)
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

vlaca írta:
2019.02.15., pén. 09:51
suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 09:08
kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 09:03


Nekem ugye a Kitsune tuned edition van a Spring 2-ből ráadásul full WireWorld Platinum ezüst kábelezéssel a rendszer egészében, ettől valószínűleg valamivel kevésbé szofisztikáltabb lenne a Cyan ebben a rendszerben, de csodálkoznák ha nem lenne hasonlóan fluid, sokáig hallgatható ámde mégis dögös, ütős hangú DSD256-tal mint a Spring 2, ha a zene úgy kivánja.
Apropó, DSD 256. Nálam I7 van a Pc-ben, és a DSD 128 felkonvertálás is 50%-on pörgeti a procit, sajnos 256-ot nem tud az ifi, de félek, az már-már kifektetné a procit. :smile29:
Hi!

Az ifi nano iDSD tudja dsd256-ot. (Ha a legújabb GTO filteres, MQA-as firmware van rajta akkor nem. Vissza kell rakni egy régebbit ha szeretnél vele kisérletezni.)
Én egy régi macbookról próbálkoztam, itt még a 128 is szaggat :)
Természetesen az új van rajta. :smile53:
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 09:08
kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 09:03
suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 08:53
Jó lenne tudni, vajon a Holo Cyan dac is ennyire jó-e?
Vagy valaki használ így Teac NT 505-öt? gondolkodik.gif
Nekem ugye a Kitsune tuned edition van a Spring 2-ből ráadásul full WireWorld Platinum ezüst kábelezéssel a rendszer egészében, ettől valószínűleg valamivel kevésbé szofisztikáltabb lenne a Cyan ebben a rendszerben, de csodálkoznák ha nem lenne hasonlóan fluid, sokáig hallgatható ámde mégis dögös, ütős hangú DSD256-tal mint a Spring 2, ha a zene úgy kivánja.
Apropó, DSD 256. Nálam I7 van a Pc-ben, és a DSD 128 felkonvertálás is 50%-on pörgeti a procit, sajnos 256-ot nem tud az ifi, de félek, az már-már kifektetné a procit. :smile29:
Hi!

Az ifi nano iDSD tudja dsd256-ot. (Ha a legújabb GTO filteres, MQA-as firmware van rajta akkor nem. Vissza kell rakni egy régebbit ha szeretnél vele kisérletezni.)
Én egy régi macbookról próbálkoztam, itt még a 128 is szaggat :)
Csatolmányok
IMG_0905.JPG
IMG_0905.JPG (77.22 KiB) Megtekintve 2128 alkalommal
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: -KP- »

suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 09:08
kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 09:03
suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 08:53
Jó lenne tudni, vajon a Holo Cyan dac is ennyire jó-e?
Vagy valaki használ így Teac NT 505-öt? gondolkodik.gif
Nekem ugye a Kitsune tuned edition van a Spring 2-ből ráadásul full WireWorld Platinum ezüst kábelezéssel a rendszer egészében, ettől valószínűleg valamivel kevésbé szofisztikáltabb lenne a Cyan ebben a rendszerben, de csodálkoznák ha nem lenne hasonlóan fluid, sokáig hallgatható ámde mégis dögös, ütős hangú DSD256-tal mint a Spring 2, ha a zene úgy kivánja.
Apropó, DSD 256. Nálam I7 van a Pc-ben, és a DSD 128 felkonvertálás is 50%-on pörgeti a procit, sajnos 256-ot nem tud az ifi, de félek, az már-már kifektetné a procit. :smile29:
Nyáron jön az Amd Zen2 sorozat Matisse kódnéven. Ugyanakkora fogyasztás mellett 2x annyi mag lesz, mint a mostani modellekben. Ráadásul még azonos órajelen is elvileg rá fog verni a mostani modellekre nem keveset. Lehet ez fogja elhozni az audiofil nirvánát? :D

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 08:35
...Azt kell hogy mondjam és remélem senki nem sértődik meg, hogy ahol nem hallani a különbséget egyértelműen, ott egyszerűen nem optimálisak a körülmények a Hqplayer rendszer használatára.
Igy ott nem is érdemes használni, de ettől még a megoldás jó és bizony nagyon jól működik is, a megfelelő rendszerben. leborulok.gif

A megfelelő itt nem azt jelenti, hogy van-e elegendő "részlete" vagy "felbontása", hanem hogy technológiailag megfelelő.
Ha ram gondoltal, nem vagyok sertodos :-) Sot, kimondottan szeretem az epito jellegu meglatasokat. Aprilisban megyek haza legkozelebb es arra gondoltam, hogy hazaviszem a DAC-omat es megoldhato, hogy odaadom neked, hogy leteszteld, hogy a Te kornyezetedbe is hasonlo tapasztalataid vannak? SMS-200 neked mar ugyis ott van, ezert azt nem is kellene vinnem.
Mit gondolsz? Ba mar reg megfogadtam, hogy a lancom lezartnak tekintem, de a tapasztalasod alapjan lehet, hogy elcsabulok :)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

kaef2 írta:
2019.02.15., pén. 09:03
suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 08:53
Jó lenne tudni, vajon a Holo Cyan dac is ennyire jó-e?
Vagy valaki használ így Teac NT 505-öt? gondolkodik.gif
Nekem ugye a Kitsune tuned edition van a Spring 2-ből ráadásul full WireWorld Platinum ezüst kábelezéssel a rendszer egészében, ettől valószínűleg valamivel kevésbé szofisztikáltabb lenne a Cyan ebben a rendszerben, de csodálkoznák ha nem lenne hasonlóan fluid, sokáig hallgatható ámde mégis dögös, ütős hangú DSD256-tal mint a Spring 2, ha a zene úgy kivánja.
Apropó, DSD 256. Nálam I7 van a Pc-ben, és a DSD 128 felkonvertálás is 50%-on pörgeti a procit, sajnos 256-ot nem tud az ifi, de félek, az már-már kifektetné a procit. :smile29:
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

suminator968 írta:
2019.02.15., pén. 08:53
Jó lenne tudni, vajon a Holo Cyan dac is ennyire jó-e?
Vagy valaki használ így Teac NT 505-öt? gondolkodik.gif
Nekem ugye a Kitsune tuned edition van a Spring 2-ből ráadásul full WireWorld Platinum ezüst kábelezéssel a rendszer egészében, ettől valószínűleg valamivel kevésbé szofisztikáltabb lenne a Cyan ebben a rendszerben, de csodálkoznák ha nem lenne hasonlóan fluid, sokáig hallgatható ámde mégis dögös, ütős hangú DSD256-tal mint a Spring 2, ha a zene úgy kivánja.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Jó lenne tudni, vajon a Holo Cyan dac is ennyire jó-e?
Vagy valaki használ így Teac NT 505-öt? gondolkodik.gif
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tom40 írta:
2019.02.14., csüt. 23:39
asebestyen írta:
2019.02.14., csüt. 18:46
Tartok tőle, nem érdemes ezt sem túlgondolni. Elsősorban a DAC-tól függ, hogy van-e értelme egyáltalán bármiféle fel/átkonvertálásnak.
Pl az esetemben 24/192 PCM-t tud a DAC (no DSD), erre gyönyörűen konvertál a Roon, szerintem jobb a végeredmény, mintha az Auralic csinálja, persze ez a szűrőzéstől függ leginkább.
( És bármelyiknél (sokkal) jobb a Heed DT CD futómű, sajnos. sad.gif )
Hat valoszinuleg az lesz, amit vlaca is irt. Anno, amikor nagyon rajta voltam a teman, akkor nekifutottam, mint irtam, es tobb szurot is kiprobaltam, szorakoztam a beallitasokkal lelkesen, de vegul nem tudott meggyozni. Ami kulonbseget hallottam, az nagyon minimalis volt es azt sem tudtam eldonteni, hogy jobb-e az a minimalis valtozas vagy sem, ezert elengedtem a temat.
Az is lehet, hogy egy Xeon 18 magos mar hallhato eredmenyt erne el. Ezt sajnos nem tudom kiprobalni, de szerintem nem is mennek el abba az iranyba, jo ez a passziv i5.

Rob Watts - a DAC tervezoje - azt irta, hogy nem erdemes felkonvertalassal kiserletezni, de ezt csak fenntartasokkal fogadom el, mert azt is mondta anno, hogy nem erdemes jobb tappal sem taplalni, amit baromi gyorsan sikerult sokunknak megcafolni. Egyebkent mar nem is tudom, hogy melyik megmondo szakitol olvastam, hogy igazabol konkretan az osszes DAC vegez felkonvertalast - annak ellenere, hogy az ellenkezojet allitjak nehanyan - es ahogy Te is irtad, a lenyege, hogy "konyhakeszre" kapja a jelet a DAC es ne neki kelljen izzadnia vele.
Amenniyben SPDIF vagy AES bemenetet lehet a DAC-on használni csak és nincs USB vagy I2S, amin ettől magasabb ráták is megcélozhatóak. akkor nincs értelme a számítógépes felkonvertálással foglalkozni.

Efelett kezdődik igazán az értelme, még a 384 kHz vagy DSD128 is határeset.
DSD256 vagy 512 az ahol látványosan jó eredményeket lehet elérni egy erre alkalmas DAC-kal ÉS számítógépppel.

Nálam a Holo Audio Spring 2-n ami chip nélkül létrás D/A konverterként tudja natívan a DSD256-ot, 512 és 1024-et igazán nagyok a különbségek. Egy percig sem kérdés, minden számomra lényeges jellemzőjében javul a reprodukált hang és a zeneiség. Igaz ez az RME ADI-2 Pro és DAC készülékekre is, de ott át kell kapcsolni például előbb NOS módra a szoftverét, hogy ez kiderüljön és native DSD-re kell állítani, hogy nem menjen át belül a hangerő szablyozás miatt egy PCM konverzión. Nem sok hatása van a Heed Abacus DAC-on, ami csak DSD128-at tud és úgy tökéletes ahogy meglett álmodva.
Vagyis nemcsak hogy kell egy nagyon jó és erős számítógép, egy erre alkalmas és optimális DAC, de bizony kell egy jó előfok is ahhoz, hogy igazán meg tudjuk OPTIMÁLIS körülmények között mire képes a Hqplayer felkonvertálása.

Azt kell hogy mondjam és remélem senki nem sértődik meg, hogy ahol nem hallani a különbséget egyértelműen, ott egyszerűen nem optimálisak a körülmények a Hqplayer rendszer használatára.
Igy ott nem is érdemes használni, de ettől még a megoldás jó és bizony nagyon jól működik is, a megfelelő rendszerben. leborulok.gif

A megfelelő itt nem azt jelenti, hogy van-e elegendő "részlete" vagy "felbontása", hanem hogy technológiailag megfelelő.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tom40 írta:
2019.02.14., csüt. 23:39
Rob Watts - a DAC tervezoje - azt irta, hogy nem erdemes felkonvertalassal kiserletezni, de ezt csak fenntartasokkal fogadom el, mert azt is mondta anno, hogy nem erdemes jobb tappal sem taplalni, amit baromi gyorsan sikerult sokunknak megcafolni. Egyebkent mar nem is tudom, hogy melyik megmondo szakitol olvastam, hogy igazabol konkretan az osszes DAC vegez felkonvertalast - annak ellenere, hogy az ellenkezojet allitjak nehanyan - es ahogy Te is irtad, a lenyege, hogy "konyhakeszre" kapja a jelet a DAC es ne neki kelljen izzadnia vele.
Számos DAC-ra (köztük a Chordra is különösen) igaz, hogy a "titkos szósz" bennük pont a digitális szűrő algoritmus. Az így felkonvertált nagyfelbontású jel legtöbbször már csak egy igen egyszerű D-A átalakító által transzformálódik analóg jellé.
Számítógéppel előzetesen felkonvertálva a jelet pont az adott eszköz lényegét dobjuk ki vagy legalábbis annak hatását csökkentjük (pontosabban cseréljük le a számítógépben implementált algoritmusokra).
Mindemellett vannak bizonyos DAC-architektúrák, melyek nem egyformán reagálnak a különböző típusú jelfolyamokra. Saját tapasztalatom alapján (melyet mások is megerősítettek itt a fórumon) a Sabre (ESS) chippel operáló DAC-ok gyakran kellemesebb eredményt produkálnak DSD-re (annak is lehetőleg minél magasabb frekvenciájú változatára) konvertált anyaggal.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Tom40 írta:
2019.02.14., csüt. 23:39
Anno, amikor nagyon rajta voltam a teman, akkor nekifutottam, mint irtam, es tobb szurot is kiprobaltam, szorakoztam a beallitasokkal lelkesen, de vegul nem tudott meggyozni. Ami kulonbseget hallottam, az nagyon minimalis volt es azt sem tudtam eldonteni, hogy jobb-e az a minimalis valtozas vagy sem, ezert elengedtem a temat.
Szerintem ez mindössze a jól összerakott rendszer ismérve. 1-1 kábellel, szűrőzéssel, állvánnyal nem lehet nagyon elrontani vagy épp feljavítani a hangot. Picit hangolni esetleg lehet. Ha valami ettől lesz hallgatható, ott valami más még nem oké. Szóval szerintem jól van az úgy, hogy elengedted...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

asebestyen írta:
2019.02.14., csüt. 18:46
Tartok tőle, nem érdemes ezt sem túlgondolni. Elsősorban a DAC-tól függ, hogy van-e értelme egyáltalán bármiféle fel/átkonvertálásnak.
Pl az esetemben 24/192 PCM-t tud a DAC (no DSD), erre gyönyörűen konvertál a Roon, szerintem jobb a végeredmény, mintha az Auralic csinálja, persze ez a szűrőzéstől függ leginkább.
( És bármelyiknél (sokkal) jobb a Heed DT CD futómű, sajnos. sad.gif )
Hat valoszinuleg az lesz, amit vlaca is irt. Anno, amikor nagyon rajta voltam a teman, akkor nekifutottam, mint irtam, es tobb szurot is kiprobaltam, szorakoztam a beallitasokkal lelkesen, de vegul nem tudott meggyozni. Ami kulonbseget hallottam, az nagyon minimalis volt es azt sem tudtam eldonteni, hogy jobb-e az a minimalis valtozas vagy sem, ezert elengedtem a temat.
Az is lehet, hogy egy Xeon 18 magos mar hallhato eredmenyt erne el. Ezt sajnos nem tudom kiprobalni, de szerintem nem is mennek el abba az iranyba, jo ez a passziv i5.

Rob Watts - a DAC tervezoje - azt irta, hogy nem erdemes felkonvertalassal kiserletezni, de ezt csak fenntartasokkal fogadom el, mert azt is mondta anno, hogy nem erdemes jobb tappal sem taplalni, amit baromi gyorsan sikerult sokunknak megcafolni. Egyebkent mar nem is tudom, hogy melyik megmondo szakitol olvastam, hogy igazabol konkretan az osszes DAC vegez felkonvertalast - annak ellenere, hogy az ellenkezojet allitjak nehanyan - es ahogy Te is irtad, a lenyege, hogy "konyhakeszre" kapja a jelet a DAC es ne neki kelljen izzadnia vele.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: SSS »

köszi mindenkinek a felkonvertálása kapcsolatos kérdésemre adott válaszokat. Elkezdett ez alapján érdekelni a dolog. Legalább lesz mit olvasni, meg próbálgatni :D

köszönöm :smile53:
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”