Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

franz írta:
2019.03.05., kedd 16:39
Nem szeretnék ennél jobban elszállni :D
De ha a sennheiser előző erősítője kaktusz,akkor az új 820 as sem biztos h a legjobb.
Lehet maradnom kéne márkán belül és a ta-zh1es mellett letenni a foksot.
Mindenképp azonos márkájú erősítő, füles duót szeretnék.
Momentán a beyer,sony,sennheiser az ameddig ellátok...oppo val az a bajom h nem aktív és h nem eus v japcsi,hülyeség tudom,de ez van :smile29:
Próbáld meg az AR-H1-es fülest. A head-fi.org-on is utána tudsz olvasni, de legjobb ha meghallgatod. Ennyi pénzért nehéz jobb fülest találni, szerintem.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2019.03.05., kedd 19:35
alto írta:
2019.03.05., kedd 17:44
ANDS írta:
2019.03.05., kedd 14:33


Hát nekem a d-moll toccata és fugán basszusklarinét duóval túltolta basszust. :)
Oké. És miért pont a fejhallgatót találod ebben ludasnak? Van még pár elem a láncban.
Én tegnap meghallgattam a Meze zászlóshajóját, ami szerintem jobb, mint a HD 800 (3-szor annyiba kerül). A mélyek is jobbak, a Hd 800 kifejezetten gyengének tűnt mellette, mélyben nagyon elmaradt.
Ugyanezen a láncon a Beyer T1 2.Gen kb. tökéletesen szól. A Mrspeakers Ether Flow is.
A nagy Meze-t még nem hallottam.
De hát az ízlések különbözőek, ahogy mondtad.
Amúgy HD800-ban nem is igazán a mélyek zavarnak, inkább valahogy olyan mesterkéltnek tűnik nekem a T1-hez képest, a Beyeren a hangszerek hangját természetesebbnek, a valós tonalításhoz közelebb állónak érzem. Ez persze inkább komolyzenén jön elő, pl. Starker János Bach lemezén, ott is inkább analóg forrásról, mint digitálisról.
A HD800 vagy T1 szintjén már úgysem igazán az a lényeg, hogy milyenek a magasak, meg milyenek a mélyek, a lényeges különbségek inkább a valósághű hangszerhangok, a jelenlétérzet területén vannak. Legalábbis én így gondolom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

alto írta:
2019.03.05., kedd 17:44
ANDS írta:
2019.03.05., kedd 14:33
alto írta:
2019.03.05., kedd 13:26
......
...

De ízlések különbözőek, ahogy szerinted a HD 800 loudnesses, szerintem meg mélyhiányos. Persze, a felvételek sem egyformák, lehet, más típusú zenéket hallgatunk.
Hát nekem a d-moll toccata és fugán basszusklarinét duóval túltolta basszust. :)
Oké. És miért pont a fejhallgatót találod ebben ludasnak? Van még pár elem a láncban.
Én tegnap meghallgattam a Meze zászlóshajóját, ami szerintem jobb, mint a HD 800 (3-szor annyiba kerül). A mélyek is jobbak, a Hd 800 kifejezetten gyengének tűnt mellette, mélyben nagyon elmaradt.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

franz írta:
2019.03.05., kedd 16:39
..........
Mindenképp azonos márkájú erősítő, füles duót szeretnék.
.....
Sok sikert hozzá! Majd tudósíts, légyszíves, mire jutottál!

A Violectric nem gyárt fejhallgatót, viszont olcsón állít elő kiváló fejhallgatóerősítőt.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

franz írta:
2019.03.05., kedd 16:39
Nem szeretnék ennél jobban elszállni :D
De ha a sennheiser előző erősítője kaktusz,akkor az új 820 as sem biztos h a legjobb.
Lehet maradnom kéne márkán belül és a ta-zh1es mellett letenni a foksot.
Mindenképp azonos márkájú erősítő, füles duót szeretnék.
Momentán a beyer,sony,sennheiser az ameddig ellátok...oppo val az a bajom h nem aktív és h nem eus v japcsi,hülyeség tudom,de ez van :smile29:
Oppoval még az is a baj, hogy már nincsen.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2019.03.05., kedd 14:33
alto írta:
2019.03.05., kedd 13:26
......
Ezt a megállapítást a Sennheiser korábbi fejhallgató erősítőjére én is megerősítem, leginkább a DAC része volt gyenge.
Az új HDV 820-n azonban nehéz fogást találni.
A Sennheiser fejhallgató erősítője érthetetlenül gyenge, főleg annyi pénzért.
Én kipróbáltam itthon, és egy harmadannyiba kerülő fejes erősítő megverte (Violectric V100).
A dac rész sajnos még gyengébb.

De ízlések különbözőek, ahogy szerinted a HD 800 loudnesses, szerintem meg mélyhiányos. Persze, a felvételek sem egyformák, lehet, más típusú zenéket hallgatunk.
Hát nekem a d-moll toccata és fugán basszusklarinét duóval túltolta basszust. :)
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, valaki probalt mar Chord Mojo -t es esetleg Violectric HPA V200-at? Erdekelne, hogy ki-e tudnam valtani a Violectric-ot mert elszalt a DAC-om es ezt a Mojo-t nagyon dicserik mint DAC es mint fejlhallgato erosito na es persze a nagyrendszerhez is szeretnem hasznalni mint DAC. Szerintetek?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: franz »

Nem szeretnék ennél jobban elszállni :D
De ha a sennheiser előző erősítője kaktusz,akkor az új 820 as sem biztos h a legjobb.
Lehet maradnom kéne márkán belül és a ta-zh1es mellett letenni a foksot.
Mindenképp azonos márkájú erősítő, füles duót szeretnék.
Momentán a beyer,sony,sennheiser az ameddig ellátok...oppo val az a bajom h nem aktív és h nem eus v japcsi,hülyeség tudom,de ez van :smile29:

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

franz írta:
2019.03.05., kedd 10:17
Hogy ne építsünk idézet piramist, nem idézem a hozzászólásaitokat.
A digitális forrásom egy sony hap-z1es, lemezjátszót akarok venni idén, ez még kérdőjeles.
Ez a kettő lenne a forrás eszköz.

Szerintem a beyer következő csúcs fülesének megjelenését megvárom, aztán meglátom mi lesz.
Ha visszaolvasol 1 -2 évet, elég eltérő véleményeket találsz a HD 800- ról.
3 perces meghallgatás alapján nehéz jó végső döntést hozni.
Alapvetően úgy gondolom, hogy egy ilyen prémium kategóriás fejes megvásárlása elindít egy nagyobb összegű beruházás irányába, mert találsz majd hozzá remek fejes erősítőt, aztán meghallod, hogy egy jó dac mennyit dob a hangján, és párszázezer forintot csak a kábelrendszer fejlesztésére is el lehet költeni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

alto írta:
2019.03.05., kedd 13:26
......
Ezt a megállapítást a Sennheiser korábbi fejhallgató erősítőjére én is megerősítem, leginkább a DAC része volt gyenge.
Az új HDV 820-n azonban nehéz fogást találni.
A Sennheiser fejhallgató erősítője érthetetlenül gyenge, főleg annyi pénzért.
Én kipróbáltam itthon, és egy harmadannyiba kerülő fejes erősítő megverte (Violectric V100).
A dac rész sajnos még gyengébb.

De ízlések különbözőek, ahogy szerinted a HD 800 loudnesses, szerintem meg mélyhiányos. Persze, a felvételek sem egyformák, lehet, más típusú zenéket hallgatunk.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2019.03.05., kedd 12:27
franz írta:
2019.03.05., kedd 00:16
Sennheiser amp + hd800s -t hallottam, azután a beyer a20+t1.
A sennheiser nagy csalódás volt.
Nagy HD800 fan vagyok, de ha nem tetszik a Sennheiser, akkor miért agyalsz rajta? gondolkodik.gif
Mondjuk régi motorosok között alapvetés, hogy a Sennheiser saját erősítőjét nem szabad a HD800(S) mellé venni, mert valahogy nem az igazi. Egy-egy tapasztalás szerint nem olyan rossz (talán a jobban passzoló forrás, esetleg kábelek miatt..?), de általában ellenjavallt.
Ezt a megállapítást a Sennheiser korábbi fejhallgató erősítőjére én is megerősítem, leginkább a DAC része volt gyenge.
Az új HDV 820-n azonban nehéz fogást találni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

franz írta:
2019.03.05., kedd 00:16
Sennheiser amp + hd800s -t hallottam, azután a beyer a20+t1.
A sennheiser nagy csalódás volt.
Nagy HD800 fan vagyok, de ha nem tetszik a Sennheiser, akkor miért agyalsz rajta? gondolkodik.gif
Mondjuk régi motorosok között alapvetés, hogy a Sennheiser saját erősítőjét nem szabad a HD800(S) mellé venni, mert valahogy nem az igazi. Egy-egy tapasztalás szerint nem olyan rossz (talán a jobban passzoló forrás, esetleg kábelek miatt..?), de általában ellenjavallt.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: franz »

Hogy ne építsünk idézet piramist, nem idézem a hozzászólásaitokat.
A digitális forrásom egy sony hap-z1es, lemezjátszót akarok venni idén, ez még kérdőjeles.
Ez a kettő lenne a forrás eszköz.

Szerintem a beyer következő csúcs fülesének megjelenését megvárom, aztán meglátom mi lesz.

Avatar
hp1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.12.02., vas. 11:09
Értékelés: 22

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: hp1 »

MrCollector írta:
2019.02.26., kedd 14:38
R_Andras írta:
2019.02.26., kedd 00:08

Mindezt egy román - ukrán együttműködés keretében dobták piacra, ami a terméken (itt inkább műalkotásról beszélhetünk, mint termékről) egyáltalán nem látszik meg, sőt ez a fejhallgató általános vélekedés szerint jobb kivitelű, mint a hasonló árú Audeze és Hifiman fejhallgatók.
Általános vélekedés? A másik kettő megépítése szerintem finoman szólva gagyi az árukhoz képest. Akármilyen is a hangjuk, ez a tényen nem változtat. Ezen az árszinten a minimumnak kellene lennie a prémium megépítésnek (+ a 4 tűs XLR szimmetrikus kábel).
A minőségi kifogásokhoz kapcsolódva lenne kérdésem, talán valaki már szembesült hasonló rossz tapasztalattal. Hifiman HE-400 műanyag pántja már szinte attól eltört, hogy valaki ránézett...
Tudtok esetleg elérhető forrást, ahonnan az eltört alkatrészt pótolni lehetne?
Köszönöm a válaszokat előre is,

üdv, hp

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

franz írta:
2019.03.04., hétf. 13:43
Sziasztok!

Rengeteg Sennheiser Hd 800 -as füles kerül eladó sorba, mind mögött van valami sztori...én amikor kb 3 perc hosszát hallottam nem győzött meg, mást sem? vagy tényleg csak ennyi most az apróban...költői a kérdés.

Viszont ismertek hibáját, mert a 820-as zárton gondolkodok, de ez nagyon eszelős árért van, ha a kiinduló alap nyitott tesó tré, akkor tuti elkerülöm.

Mi a véleményetek egyikről, másikról?

Rengeteg? 2-3db az rengeteg? Ahhoz képest amennyit eladhattak belőle ez szerintem nem az.
Milyen zenéket hallgatsz? Modern zenéhez lehet nem a legjobb választás, mert nem egy szórakoztató, populáris hangzás. És közel sem olyan, mint egy szubládával megtámogatott házimozi vagy autóhifi. Viszont hihetetlenül teres, részletező hangzást kínál. És, mint írta is már valaki, az elé kötött lánc is befolyásolja a hangját. Én a GoldNote HP7 erősítőmmel találtam a legszórakoztatóbbnak, de a Woo csövessel is sziporkázik.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: franz »

Sennheiser amp + hd800s -t hallottam, azután a beyer a20+t1.
A sennheiser nagy csalódás volt.
A beyerhez az erősítő koppanásig volt tekerve és halk volt, de a füles kényelmesebb volt, jobb volt.
A sennheiser fele húzok jelenleg de félek csak a marketing meg az h itt mindenki erről beszél, a t1 meg elvan felejtve.

Zárt füles jöhet csak szóba, de a t1 kivétel.
A hd820 jobb lehet?

Illetve a sony mdr-z1r mennyire lehet alternatíva? Nem tűnik játék fejhallgatónak, árban a kettő között van.

Kérdezném még tapasztaltaktól h ez a fejhallgatózás,fejhallgató erősítőzés elévül 3-5-10-20 év múlva?
Szóval érdemes elszállni ma egy high end párossal ami 30 évig kiszolgál mert már most sem tud hova fejlődni már a technológia+hangzás vagy csak a tech változik és a hangzás már nej tud fejlődni?

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Én több éve hallgatom. Ennyi pénzért nagyon jó.

Nagyon nem mindegy, mit kötsz elé.
Ha kiemel a láncod, azt megmutatja.
Ha jó a láncod, elvarázsol.

Olyan lesz a hangja, amilyenre hangolod az előtte levő cuccokkal.
És bírja a hangerőt.
franz írta:
2019.03.04., hétf. 13:43
Sziasztok!

Rengeteg Sennheiser Hd 800 -as füles kerül eladó sorba, mind mögött van valami sztori...én amikor kb 3 perc hosszát hallottam nem győzött meg, mást sem? vagy tényleg csak ennyi most az apróban...költői a kérdés.

Viszont ismertek hibáját, mert a 820-as zárton gondolkodok, de ez nagyon eszelős árért van, ha a kiinduló alap nyitott tesó tré, akkor tuti elkerülöm.

Mi a véleményetek egyikről, másikról?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Megvettem a 165eFt-os HD800-at. Hát, nem véletlenül került annyiba :) Elég ratyi kívülről és pár apróság is hiányzott belőle (rugó a kagyló és a kengyel közé, távtartó a hangszóró csati és a kengyel között).

A lepattogzott, hólyagos festéket levakartam, kezeltem a leverődéseket, a csavarokat megtisztítottam az oxidációtól, illetve újrafestettem a műanyagokat, ahogy korábban már egyszer egy másiknál tettem. A hiányzó alkatrészeket pótoltam, minden szövetet kimostam, így most egy új fül- és fejpárnával ellátott, gyakorlatilag hibátlan HD800-at hallgatok 31_1_21.gif
20190304_223308.jpg
20190304_223308.jpg (3.9 MiB) Megtekintve 2069 alkalommal
20190304_223318.jpg
20190304_223318.jpg (3.99 MiB) Megtekintve 2069 alkalommal

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: franz »

Sziasztok!

Rengeteg Sennheiser Hd 800 -as füles kerül eladó sorba, mind mögött van valami sztori...én amikor kb 3 perc hosszát hallottam nem győzött meg, mást sem? vagy tényleg csak ennyi most az apróban...költői a kérdés.

Viszont ismertek hibáját, mert a 820-as zárton gondolkodok, de ez nagyon eszelős árért van, ha a kiinduló alap nyitott tesó tré, akkor tuti elkerülöm.

Mi a véleményetek egyikről, másikról?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Tegnap sikerült meghallgatnom a Meze Empyrean-t jobb körülmények között az egyik forgalmazónál.
A meghajtásról egy Pioneer SACD lejátszó és egy Beyerdynamic A2-es erősítő gondoskodott. A fejhallgatón a velúr párnák voltak, a másikkal nem sikerült kipróbálnom.
Összehasonlítási alapnak, kontrollként vittem egy ATH-R70x fejhallgatót is, hiszen a berendezések teljesen mások, mint a saját rendszerem.
Két kedvelt CD-met vittem magammal, az egyik jazz a másik rock-pop műfajú lemez. Jobban szerettem volna valami minőségi hálózatos lejátszóról Tidal-al meghallgatni, de erre sajnos nem volt lehetőség. Nem azért mert jobb minőségű, hanem mert itthon is nagyrészt ezt használom.
A hifishow-n, mint írtam is, csak telefonról tudtam amúgy sem optimális körülmények között "meghallgatni" az Empyrean-t és elég erős kétségek maradtak bennem ezek után. De tegnap bebizonyosodott, hogy ez a fejhallgató igényli az erőteljes meghajtást, annak ellenére, hogy 31.6 ohm-os impedancia és 100dB hangnyomás van megadva a gyártó oldalán. Ez abból derült ki, hogy az erősítőn a hangerőszabályzót magasabb értékre kellett állítani azonos hangerőszint eléréséhez, mint az ATH-R70x (470 ohm, 99dB) esetében.
Mélyremenő teszteredményekkel nem szolgálhatok, de el kell mondjam az eddig hallott síkmágneses fejhallgatók közül a Meze az egyedüli amivel hosszabb távon együtt tudnék élni. A hangja kiegyensúlyozott megfelelő mennyiségű és minőségű mélytartománnyal, transzparens, nem tolakodó középpel és finoman részletező, levegős, természetes magasakkal.
Amit személy szerint hiányoltam az a "támadás" erőssége lendületesebb zenéknél illetve a basszus keménysége (ezt lehet a másik fülpárna orvosolná).
A fejhallgató megépítése példaértékű, súlya ellenére is kényelmes (bár hosszútávon nem használtam). A kábele érdekesen "tekergett", de minőségi benyomást keltett, csatlakozói szintúgy.
Igazából akkor tudnék határozott véleményt kialakítani, ha hosszabb távon saját rendszerben tudnám hallgatni, de erre jelenleg nincs lehetőségem. A felsőbb kategóriás fejhallgatók közül sikerült már 1-2 érdekesebb darabot meghallgatnom, szívesen összevetném őket egy közös meghallgatáson.
Aki ilyen árkategóriában gondolkozik annak azt javaslom írja fel az Empyrean-t is a listájára.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

R_Andras írta:
2019.02.26., kedd 17:43
MrCollector írta:
2019.02.26., kedd 14:38
R_Andras írta:
2019.02.26., kedd 00:08

Mindezt egy román - ukrán együttműködés keretében dobták piacra, ami a terméken (itt inkább műalkotásról beszélhetünk, mint termékről) egyáltalán nem látszik meg, sőt ez a fejhallgató általános vélekedés szerint jobb kivitelű, mint a hasonló árú Audeze és Hifiman fejhallgatók.
Általános vélekedés? A másik kettő megépítése szerintem finoman szólva gagyi az árukhoz képest. Akármilyen is a hangjuk, ez a tényen nem változtat. Ezen az árszinten a minimumnak kellene lennie a prémium megépítésnek (+ a 4 tűs XLR szimmetrikus kábel).
Melyikre mondod, hogy másik kettő?
Az Empyrean kiviteléről eddig csak jót olvastam :)
Természetesen az Audeze és a Hifiman.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

MrCollector írta:
2019.02.26., kedd 14:38
R_Andras írta:
2019.02.26., kedd 00:08

Mindezt egy román - ukrán együttműködés keretében dobták piacra, ami a terméken (itt inkább műalkotásról beszélhetünk, mint termékről) egyáltalán nem látszik meg, sőt ez a fejhallgató általános vélekedés szerint jobb kivitelű, mint a hasonló árú Audeze és Hifiman fejhallgatók.
Általános vélekedés? A másik kettő megépítése szerintem finoman szólva gagyi az árukhoz képest. Akármilyen is a hangjuk, ez a tényen nem változtat. Ezen az árszinten a minimumnak kellene lennie a prémium megépítésnek (+ a 4 tűs XLR szimmetrikus kábel).
Melyikre mondod, hogy másik kettő?
Az Empyrean kiviteléről eddig csak jót olvastam :)
Blogom

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

R_Andras írta:
2019.02.26., kedd 00:08

Mindezt egy román - ukrán együttműködés keretében dobták piacra, ami a terméken (itt inkább műalkotásról beszélhetünk, mint termékről) egyáltalán nem látszik meg, sőt ez a fejhallgató általános vélekedés szerint jobb kivitelű, mint a hasonló árú Audeze és Hifiman fejhallgatók.
Általános vélekedés? A másik kettő megépítése szerintem finoman szólva gagyi az árukhoz képest. Akármilyen is a hangjuk, ez a tényen nem változtat. Ezen az árszinten a minimumnak kellene lennie a prémium megépítésnek (+ a 4 tűs XLR szimmetrikus kábel).

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

MrCollector írta:
2019.02.26., kedd 14:27
Én az ADX5000-et mindent egybevetve az Utopia elé helyezném.
Az Empyrean-t, ha minden jól megy holnap sikerül meghallgatnom, majd arról azután nyilatkozom.
Mivel a többivel nincs személyes tapasztalatom nem kívánok véleményt formálni mások szubjektív leírása alapján. :D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Én az ADX5000-et mindent egybevetve az Utopia elé helyezném.
Az Empyrean-t, ha minden jól megy holnap sikerül meghallgatnom, majd arról azután nyilatkozom.
Mivel a többivel nincs személyes tapasztalatom nem kívánok véleményt formálni mások szubjektív véleménye alapján. :D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”