Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Vinkler írta:
2019.03.10., vas. 13:01


Egyrészt, nem európába rendeltek elő 400 000 darabot, hanem összesen, (szerintem) tehát ez is csúsztatás.
Másrészt mit szóljon az a luxus dízeles, akinek az autóját egyik pillanatról a másikra kitiltották a lakhelyéről, ráadásul az árát ezzel kb. le is húzták a klotyón.
Minden nézőpont kérdése.
Szuper, h azért van aki reálisan is látja a dolgokat. Azért egy pár szavat hozzáfűznék. A kolléga rengeteget csúsztat, sarkít. Kb. ő az az ember, ha a Tesla mellé adnak egy csokor virágot, akkor nem a kedvest gesztust nézi. Hanem visszakérdez, h a temetésére készülnek-e a virággal. Egyszóval, amire pikkel abból jó nem sülhet ki. Még a nyilvánvaló jó dolgot is képes negatívként feltüntetni, megmagyarázni. Először is a kezdeti modellek hullámzó összeszerelési hibát ráhúzza az összes modellre napjainkig. Ráadásnak olyan modellre, amihez, elmondása szerint egyáltalán nem volt dolga. Ezek után simán elképzelem ha egyszer lesz, akkor tolómérővel fog az autó felé közelíteni. Ha talál egy tizedes eltérést azonnal örömteli felkiáltással nyugtázza, na ugye megmondtam. ;peace; Értékcsökkenésről beszél, igaz én nem látom, még mindig brutál drágák nekem a 2013 első szériás használt vasak. Ennyi idő alatt simán esik egy prémium modell ára is ennyit. Jah mintha náluk nem lenne komoly értékvesztés, mindez úgy, h véletlen sem az új modell árcsökkentésének következtében. Tehát ő pozitív dologként éli meg, h a nagy gyártók megtartják maguknak a tömeges gyártás okozta egyre olcsóbb előállítási ár különbözetét. Hát nem édesek, sztem cukorfalatok. Ami szőrnyű fura nekem, h egy fiatal gyártó hibáin előszeretettel csámcsognak. emlegetik. Miközben prémium autókat hívnak vissza komoly tervezési hibákkal. Senkitől nem olvasom, h a f@sz.kat verjék bele, kiadok 20 millát azt rohangálhatok vissza a szervizbe, vagy lehet végignézem a járdáról a leégő autómat. Van, h többször kell visszamenni mert egy hibát nem tudnak orvosolni. Nem láttam, h köpködnének a tulajok, a vékony repedt hengerfalak miatt, ismét húszon milliókért. Szóval érdekes az élet, meg a rózsaszínű prémium köd.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2019.03.10., vas. 11:24
Tonyka írta:
2019.03.10., vas. 09:21
Hasít a duma márka, pár zsebbe belenyúlnak sztem.

https://villanyautosok.hu/2019/03/10/me ... europabol/
Az a probléma, hogy ez az oldal megint, totálisan félrevezető, objektivitást kb teljes mértékben mellőző cikkel ömleng... baromira kisarkosítva a valós tényeket...
Ezek a bő 2 éve előrendelt több mint 400.000 Model 3 közül az elsők, amiket kézhez kaptak... Nyilván, most hogy érdemben is történik a gyártás, megkezdődtek az átadások... amik 2 éve történt eladások valójában!
Az másik kérdés, hogy mennyire lesznek boldogok azok az emberek továbbá mennyi ember fog azon elgondolkozni, amivel a Tesla jutalmazza a vásárlói cégbe vetett hitét...
Megrendelt valaki 2 éve egy nem létező terméket, majd megkapja az ilyen olyan illesztési-festési-minőségi problémáktól szenvendő autóját, ami közben már azelőtt veszített értékéből, mielőtt átvehette volna...
Világszerte többfelé is tüntettek Tesla tulajok, hogy átverték őket, mivel olyan mértékben csökkentek az autók árai, ami egyes piacokon és modelleknél majdnem elérte az 50%-ot. Szóval kifizetsz 30-misit, vársz-vársz, aztán még meg se kaptad a kocsid, de már csak 15 misit ér újonnan...
https://electrek.co/2019/03/04/tesla-ow ... rice-cuts/

Én, ha potenciális vásárló lennék, elgondolkodtatna, hogy meg merjek-e rendelni egy ilyen terméket, amit ki tudja mennyire gyorsan amortizál le maga a gyártó?! Az amúgy sem híresen értékálló villanyautó piacon ez a húzás nem igazán tűnik túl vásárló barát megoldásnak. Bár amíg megy a marketing, megvana hype lufi, valamint az egyszerű emberek csak addig jutnak el, hogy most 20.000 Ft-ba kerül elmennem Nyíregyházára, de Teslával bezzeg ingyen lenne... úúúú meg szomszéd is "ingyen" jár már... csak közben egyik napról a másikra egy rajta kívülálló döntés eredményeként, 3 misit csökken az autója értéke...
Persze mindezek mellé egyik napról a másikra 30%-al emelte pl idén januárban a Superchargerek töltési árát ugyanezen cég... Példaértékű, amit Musk csinál! :rolleyes:
Egyrészt, nem európába rendeltek elő 400 000 darabot, hanem összesen, (szerintem) tehát ez is csúsztatás.
Másrészt mit szóljon az a luxus dízeles, akinek az autóját egyik pillanatról a másikra kitiltották a lakhelyéről, ráadásul az árát ezzel kb. le is húzták a klotyón.
Minden nézőpont kérdése.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Jester »

Szalon írta:
2019.03.10., vas. 11:24
Az a probléma, hogy ez az oldal megint, totálisan félrevezető, objektivitást kb teljes mértékben mellőző cikkel ömleng... baromira kisarkosítva a valós tényeket...
Ezek a bő 2 éve előrendelt több mint 400.000 Model 3 közül az elsők, amiket kézhez kaptak... Nyilván, most hogy érdemben is történik a gyártás, megkezdődtek az átadások... amik 2 éve történt eladások valójában!
Az másik kérdés, hogy mennyire lesznek boldogok azok az emberek továbbá mennyi ember fog azon elgondolkozni, amivel a Tesla jutalmazza a vásárlói cégbe vetett hitét...
Megrendelt valaki 2 éve egy nem létező terméket, majd megkapja az ilyen olyan illesztési-festési-minőségi problémáktól szenvendő autóját, ami közben már azelőtt veszített értékéből, mielőtt átvehette volna...
Világszerte többfelé is tüntettek Tesla tulajok, hogy átverték őket, mivel olyan mértékben csökkentek az autók árai, ami egyes piacokon és modelleknél majdnem elérte az 50%-ot. Szóval kifizetsz 30-misit, vársz-vársz, aztán még meg se kaptad a kocsid, de már csak 15 misit ér újonnan...
https://electrek.co/2019/03/04/tesla-ow ... rice-cuts/

Én, ha potenciális vásárló lennék, elgondolkodtatna, hogy meg merjek-e rendelni egy ilyen terméket, amit ki tudja mennyire gyorsan amortizál le maga a gyártó?! Az amúgy sem híresen értékálló villanyautó piacon ez a húzás nem igazán tűnik túl vásárló barát megoldásnak. Bár amíg megy a marketing, megvana hype lufi, valamint az egyszerű emberek csak addig jutnak el, hogy most 20.000 Ft-ba kerül elmennem Nyíregyházára, de Teslával bezzeg ingyen lenne... úúúú meg szomszéd is "ingyen" jár már... csak közben egyik napról a másikra egy rajta kívülálló döntés eredményeként, 3 misit csökken az autója értéke...
Persze mindezek mellé egyik napról a másikra 30%-al emelte pl idén januárban a Superchargerek töltési árát ugyanezen cég... Példaértékű, amit Musk csinál! :rolleyes:
Azért ez mégiscsak eléggé 1st world problems kategória. :)
Én szívesen vennék Teslát ha megtehetném, de nincsenek ilyen gondjaim jelenleg :)
Amúgy valószínűleg nem egyszerű menedzselni azt a hypeot ami a Tesla körül van. USA-t sem tudják ellátni annyi autóval amennyire szükség lenne, nemhogy az egész világot. Pedig az amcsik valószínűleg sokkal könnyebben jutnak Teslához, nyilvánvaló, hogy a világ többi része és az USA nem egyenlő arányban kapja meg az új kocsikat. Pár hónapja voltam kaliforniában, és megdöbbentő volt, hogy mennyi Model S és X szaladgál az utakon. Kb annyi Teslát láttam ott közelekedni mint itthon Priust, és ezt túlzás nélkül mondom.

Ja és azt még hozzátenném, hogy mondjuk Frankfurtban is járok rendszeresen, és ott nagyságrenddel kevesebb a Tesla. Az itthoninál persze több van ott is, de szerintem elsősorban azért mert tehetősebbek.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Tonyka írta:
2019.03.10., vas. 09:21
Hasít a duma márka, pár zsebbe belenyúlnak sztem.

https://villanyautosok.hu/2019/03/10/me ... europabol/
Az a probléma, hogy ez az oldal megint, totálisan félrevezető, objektivitást kb teljes mértékben mellőző cikkel ömleng... baromira kisarkosítva a valós tényeket...
Ezek a bő 2 éve előrendelt több mint 400.000 Model 3 közül az elsők, amiket kézhez kaptak... Nyilván, most hogy érdemben is történik a gyártás, megkezdődtek az átadások... amik 2 éve történt eladások valójában!
Az másik kérdés, hogy mennyire lesznek boldogok azok az emberek továbbá mennyi ember fog azon elgondolkozni, amivel a Tesla jutalmazza a vásárlói cégbe vetett hitét...
Megrendelt valaki 2 éve egy nem létező terméket, majd megkapja az ilyen olyan illesztési-festési-minőségi problémáktól szenvendő autóját, ami közben már azelőtt veszített értékéből, mielőtt átvehette volna...
Világszerte többfelé is tüntettek Tesla tulajok, hogy átverték őket, mivel olyan mértékben csökkentek az autók árai, ami egyes piacokon és modelleknél majdnem elérte az 50%-ot. Szóval kifizetsz 30-misit, vársz-vársz, aztán még meg se kaptad a kocsid, de már csak 15 misit ér újonnan...
https://electrek.co/2019/03/04/tesla-ow ... rice-cuts/

Én, ha potenciális vásárló lennék, elgondolkodtatna, hogy meg merjek-e rendelni egy ilyen terméket, amit ki tudja mennyire gyorsan amortizál le maga a gyártó?! Az amúgy sem híresen értékálló villanyautó piacon ez a húzás nem igazán tűnik túl vásárló barát megoldásnak. Bár amíg megy a marketing, megvana hype lufi, valamint az egyszerű emberek csak addig jutnak el, hogy most 20.000 Ft-ba kerül elmennem Nyíregyházára, de Teslával bezzeg ingyen lenne... úúúú meg szomszéd is "ingyen" jár már... csak közben egyik napról a másikra egy rajta kívülálló döntés eredményeként, 3 misit csökken az autója értéke...
Persze mindezek mellé egyik napról a másikra 30%-al emelte pl idén januárban a Superchargerek töltési árát ugyanezen cég... Példaértékű, amit Musk csinál! :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Hasít a duma márka, pár zsebbe belenyúlnak sztem.

https://villanyautosok.hu/2019/03/10/me ... europabol/
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jester írta:
2019.03.10., vas. 00:35
Vinkler írta:
2019.03.10., vas. 00:27
Felejtsd el. Jópofa autó, de a fenntartása elég borsos. (Írásodból az jön le, hogy az előző szériás 60-asod van, ha az kényes, akkor ez kényesebb)
A Toyota hibridekre 4 év alatt, jó eséllyel sem költesz annyit, mint a Volvo-ra. Egy barátom kedden megy féltengely cserére. Speckó féltengelyek vannak benne, nem helyettesíthető a többi modellével. Ugy nincs. Bontott akad, de az is orosz rulett. Az új, kedvezményesen 160k. Kell belőle kettő... és ez csak úgy meglepiből.
Egyébként 200k km-rel is jó az akksija, és elmegy elektromosan 30-40 km-t.
Valahogy sejtettem, hogy nem véletlenül esett ekkorát az áruk :(
Nagyon esélyes, hogy a következő autónál visszatérek a keleti vonalra. Prius, esetleg Outlander PHEV.
Nem véletlen kerül használtan ennyibe.
Autópályára felesleges az Outlander szvsz. Plug in Prius jobb választás, bár szerintem a sima Prius is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Jester »

Vinkler írta:
2019.03.10., vas. 00:27
Felejtsd el. Jópofa autó, de a fenntartása elég borsos. (Írásodból az jön le, hogy az előző szériás 60-asod van, ha az kényes, akkor ez kényesebb)
A Toyota hibridekre 4 év alatt, jó eséllyel sem költesz annyit, mint a Volvo-ra. Egy barátom kedden megy féltengely cserére. Speckó féltengelyek vannak benne, nem helyettesíthető a többi modellével. Ugy nincs. Bontott akad, de az is orosz rulett. Az új, kedvezményesen 160k. Kell belőle kettő... és ez csak úgy meglepiből.
Egyébként 200k km-rel is jó az akksija, és elmegy elektromosan 30-40 km-t.
Valahogy sejtettem, hogy nem véletlenül esett ekkorát az áruk :(
Nagyon esélyes, hogy a következő autónál visszatérek a keleti vonalra. Prius, esetleg Outlander PHEV.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Jester írta:
2019.03.10., vas. 00:17
Van valakinek tapasztalata a Volvo dízel hibridjeivel? Konkrétan az előző szériás PHEV V60-ra gondolok, ami most már kezd elég jó áron menni használtan. Az én tipikus autóhasználatom az a hétközben napi max 20km város, hétvégén pedig ~400km vidékre utazás. Ilyen használattal nem nyernék sokat egy Toyota hibriddel, és ez a dízel-hibrid megoldás nagyon szimpatikus. A dízeleket sosem szerettem, főleg azért mert rövidtávon, városban megőrülök a kerregésüktől. De így városban mehetnék elektromosan, autópályán meg kevésbé zavarna a dízel.
Fontos kérdés még, hogy ez a V60 széria mennyire kényes a budapesti utakra? A mostani S60-asom 17es kerekekkel nagyon... Ha a V60 is ilyen, akkor el is felejtem.
Felejtsd el. Jópofa autó, de a fenntartása elég borsos. (Írásodból az jön le, hogy az előző szériás 60-asod van, ha az kényes, akkor ez kényesebb)
A Toyota hibridekre 4 év alatt, jó eséllyel sem költesz annyit, mint a Volvo-ra. Egy barátom kedden megy féltengely cserére. Speckó féltengelyek vannak benne, nem helyettesíthető a többi modellével. Ugy nincs. Bontott akad, de az is orosz rulett. Az új, kedvezményesen 160k. Kell belőle kettő... és ez csak úgy meglepiből.
Egyébként 200k km-rel is jó az akksija, és elmegy elektromosan 30-40 km-t.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Jester »

Van valakinek tapasztalata a Volvo dízel hibridjeivel? Konkrétan az előző szériás PHEV V60-ra gondolok, ami most már kezd elég jó áron menni használtan. Az én tipikus autóhasználatom az a hétközben napi max 20km város, hétvégén pedig ~400km vidékre utazás. Ilyen használattal nem nyernék sokat egy Toyota hibriddel, és ez a dízel-hibrid megoldás nagyon szimpatikus. A dízeleket sosem szerettem, főleg azért mert rövidtávon, városban megőrülök a kerregésüktől. De így városban mehetnék elektromosan, autópályán meg kevésbé zavarna a dízel.
Fontos kérdés még, hogy ez a V60 széria mennyire kényes a budapesti utakra? A mostani S60-asom 17es kerekekkel nagyon... Ha a V60 is ilyen, akkor el is felejtem.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Végeztem egy gyors kalkulációt, mi lenne, ha ma átülnék egy használt Leaf-be vagy egy használt Model S-be.

A Leaf fenntartása kb. fele annyiba kerülne, mint a mostani cégautómé, a Model S pedig a bő duplájába (találtam 1 milla alatti Casco ajánlatot! Jippííí). És ebben még nincs benne az értékvesztés, gumik, kötelező szervizek, esetleges meghibásodások!
(A Leaf esetében alig volna különbség a meglévő kocsimhoz képest, a Model S-nél meg nem mertem kiszámolni)

A Leaf egyre jobban tetszik... :D
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2019.03.08., pén. 14:57
Vinkler írta:
2019.03.08., pén. 14:47
Legyen egy jó hír is mára! Visszatér a Camry európába! 10,5-től indul, nem is gáz és nekem még tetszik is! juppi.gif

http://www.automotor.hu/hirek/105-milli ... ota-camry/

96A4B451-A12F-49AC-B5B7-B30D9D250599.jpeg4CD2FCA7-1186-4AC4-AFC5-BE8EDB916784.jpeg8E875808-F606-4DEE-A95C-545AC663AE58.jpeg
Volt nálam egy korábbi verziójú Camry Hybrid (jó néhány éve), remélem azóta rengeteget fejlődött, és elfelejtették azt a rémes CVT váltót, mert akkor és úgy enyhén szólva is nem voltam tőle elájulva.
Ez meg oldalról nagyon jól néz ki, de szemből... hmmm... olyan.... Yaris-os gondolkodik.gif
Biztos, hogy CVT van benne. Ezt így kell elfogadni és vagy szeretni, vagy nem. Tény, hogy nem a legjobb, de megszokható. Egy ideig Prius-poztam, eleinte gyűlöltem, aztán elfogadtam. Céleszköz a-ból b-be. Jó, akkor volt mellette egy Corolla TS-em, ha autózni szerettem volna. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.03.08., pén. 14:47
Legyen egy jó hír is mára! Visszatér a Camry európába! 10,5-től indul, nem is gáz és nekem még tetszik is! juppi.gif

http://www.automotor.hu/hirek/105-milli ... ota-camry/

96A4B451-A12F-49AC-B5B7-B30D9D250599.jpeg4CD2FCA7-1186-4AC4-AFC5-BE8EDB916784.jpeg8E875808-F606-4DEE-A95C-545AC663AE58.jpeg
Volt nálam egy korábbi verziójú Camry Hybrid (jó néhány éve), remélem azóta rengeteget fejlődött, és elfelejtették azt a rémes CVT váltót, mert akkor és úgy enyhén szólva is nem voltam tőle elájulva.
Ez meg oldalról nagyon jól néz ki, de szemből... hmmm... olyan.... Yaris-os gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Legyen egy jó hír is mára! Visszatér a Camry európába! 10,5-től indul, nem is gáz és nekem még tetszik is! juppi.gif

http://www.automotor.hu/hirek/105-milli ... ota-camry/
96A4B451-A12F-49AC-B5B7-B30D9D250599.jpeg
96A4B451-A12F-49AC-B5B7-B30D9D250599.jpeg (231.36 KiB) Megtekintve 1953 alkalommal
4CD2FCA7-1186-4AC4-AFC5-BE8EDB916784.jpeg
4CD2FCA7-1186-4AC4-AFC5-BE8EDB916784.jpeg (176.5 KiB) Megtekintve 1953 alkalommal
8E875808-F606-4DEE-A95C-545AC663AE58.jpeg
8E875808-F606-4DEE-A95C-545AC663AE58.jpeg (237.59 KiB) Megtekintve 1953 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.03.08., pén. 14:24
Vinkler írta:
2019.03.08., pén. 14:16
Láttátok az új BMW modelleket? ÉDES ISTENEM!? Mit művelnek a BMW-nél? Mondom ezt úgy, hogy több BMW-t is birtokoltam és nagy rajongója VOLTAM a márkának, de már elmúlt... :noproblemo:

Új 7 és X7

BAB619EC-CCEF-41BA-A155-CA999F112AAF.jpeg385F0D99-7580-4DCA-8CF6-EE3C2CDDD5A0.jpeg
Jesszuom, mik azok a nagyra nőtt rákos vesék? RÉM RONDA mindkét modell. És az a króm-mennyiség...
Bakker sikerült egy Chris Bangle MkII-t találni (Kínából) a BMW formatervező-csapat élére?
Sajnos a kulcsszó tényleg Kína. Ott úgy látszik, ez megy. Az öreg kontinens meg le van .... :smile33:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2019.03.08., pén. 14:16
Láttátok az új BMW modelleket? ÉDES ISTENEM!? Mit művelnek a BMW-nél? Mondom ezt úgy, hogy több BMW-t is birtokoltam és nagy rajongója VOLTAM a márkának, de már elmúlt... :noproblemo:

Új 7 és X7

BAB619EC-CCEF-41BA-A155-CA999F112AAF.jpeg385F0D99-7580-4DCA-8CF6-EE3C2CDDD5A0.jpeg
Jesszuom, mik azok a nagyra nőtt rákos vesék? RÉM RONDA mindkét modell. És az a króm-mennyiség...
Bakker sikerült egy Chris Bangle MkII-t találni (Kínából) a BMW formatervező-csapat élére?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Láttátok az új BMW modelleket? ÉDES ISTENEM!? Mit művelnek a BMW-nél? Mondom ezt úgy, hogy több BMW-t is birtokoltam és nagy rajongója VOLTAM a márkának, de már elmúlt... :noproblemo:

Új 7 és X7
BAB619EC-CCEF-41BA-A155-CA999F112AAF.jpeg
BAB619EC-CCEF-41BA-A155-CA999F112AAF.jpeg (562.42 KiB) Megtekintve 1940 alkalommal
385F0D99-7580-4DCA-8CF6-EE3C2CDDD5A0.jpeg
385F0D99-7580-4DCA-8CF6-EE3C2CDDD5A0.jpeg (82.13 KiB) Megtekintve 1940 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Vissza a topikhoz!
Ez a szépség ma jött szembe, üdítő látvány volt a sok modern luxusautó között!
Speedster
Speedster
D731CA92-984B-4652-BFA0-5FF7AF5644B5.jpeg (3.4 MiB) Megtekintve 1934 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Lassan kell egy villanyautósok topic... :D
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tonyka írta:
2019.03.07., csüt. 08:36
Vinkler írta:
2019.03.07., csüt. 08:29
Tonyka írta:
2019.03.07., csüt. 08:20
Megint csak a duma.......... :D

https://villanyautosok.hu/2019/03/07/12 ... ercharger/
Fejlődik, fejlődik...
Ha az elektromos autózás fejlesztésébe annyi pénzt öltek volna, mint a dízel fejlesztésre, kissé máshogy festenének a dolgok most. Lenne 15 perces töltés, meg 1000km hatótáv. Ugyanez igaz a többi megújuló hajtásra is.
Annak is eljön az ideje. Mások voltak a prioritások akkor, és mások lesznek a közeljövőben is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Vinkler írta:
2019.03.07., csüt. 08:29
Tonyka írta:
2019.03.07., csüt. 08:20
Megint csak a duma.......... :D

https://villanyautosok.hu/2019/03/07/12 ... ercharger/
Fejlődik, fejlődik...
Ha az elektromos autózás fejlesztésébe annyi pénzt öltek volna, mint a dízel fejlesztésre, kissé máshogy festenének a dolgok most. Lenne 15 perces töltés, meg 1000km hatótáv. Ugyanez igaz a többi megújuló hajtásra is.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Tonyka írta:
2019.03.07., csüt. 08:20
Megint csak a duma.......... :D

https://villanyautosok.hu/2019/03/07/12 ... ercharger/
Fejlődik, fejlődik...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Aszpirin írta:
2019.03.06., szer. 20:32

The Quant 48 Volt delivers 560 kW at 48 V, with 140 kW going to each motor.[20] This means the current going to each motor is equal to 2917 Amps. The company fails to explain how it deals with cooling those cables.[21]
3000 Amper egy autóban? Jó vastagok lesznek a vezetékek 31_1_21.gif
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Lemmy9 írta:
2019.03.06., szer. 20:10
A 80-as években az unokatesóm a világjáró keresztapjától kapott egy olyan quartzórát, amibe vizet kellett cseppenteni a hátuljába, egy kis szivacsra. Egy hétig ment vele.
Azóta sem láttam olyat, fingom nincs mi volt az. Faterral csak néztük bambán, hogy mi a tök . Aztán kipróbálta kólával :) , és annyi lett neki.
Ilyesmi volt?

https://www.worthpoint.com/worthopedia/ ... -282162269

Nem azt mondtam, hogy nem működhet egy elektrolittal tölthető akku, csak picit szkeptikus vagyok.

5 éve a TC-n is volt valami róla, azóta se épült meg egy se...

https://totalcar.hu/magazin/technika/20 ... msXz9DnPoo
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”