Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Eddig ezt még nem láttam az ajánlóban: Spider-Man: Into the Spider-Verse.
A trailer alapján nem túl sok kedvem volt moziban megnézni, de aztán itthon leültem elé és beszippantott. Ráadásul a feljavított subwoofer beállítás mellett követtem ezt el, így csak annyit mondok a hangra, hogy hajaj.... :smile32:


youtu.be/g4Hbz2jLxvQ
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

MGMART írta:
2019.03.11., hétf. 18:40
Jó szerszámmal élmény a munka.
.....ecélból - acélból

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Jó szerszámmal élmény a munka.
Látom nem hiába nézzük a jófajta bosszúfilmeket! :D

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

MGMART írta:
2019.03.11., hétf. 17:58
Lemmy9 írta:
2019.03.11., hétf. 17:45
Lehetnél miniszterelnök, én meg a belügyminiszter. Egy hét alatt rendet raknánk. :D
Lenne támogatottságunk, hidd el. :D
Ha dolgozok nincs rajtam kesztyű ;)
Ehhez való műszer........mert megérdemli......
1404375813-daily-picdump-15512-640-56.jpg

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Lemmy9 írta:
2019.03.11., hétf. 17:45
Lehetnél miniszterelnök, én meg a belügyminiszter. Egy hét alatt rendet raknánk. :D
Lenne támogatottságunk, hidd el. :D
Ha dolgozok nincs rajtam kesztyű ;)

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

bitrograde írta:
2019.03.10., vas. 13:52
Megnéztem a két részes dokumentumfilmet, a Leaving Neverlandet. Két este kellett hozzá, és nem csak a terjedelem miatt.
Ne nézze meg, aki
1. szeretne még akár csak kedvelni is ezután Michael Jackson zenéjét,
2. nem akar semmit sem tudni a hírnév és a hatalom működéséről,
3. nem bírja meghallani az áldozatok fájdalmas vallomásait,
4. nem szeretne szembesülni azzal, milyen nehéz, hosszú és fáradalmas bizonyos gyerekkori traumák feldolgozása,
5. nem szeretne meggyőződni arról, mennyire működésképtelenek lehetnek a családok,
6. nem akarja belátni, hogy mennyire ártalmas lehet a gyerekek idő előtti, tömegkulturával történő megfertőzése,
7. stb.
Aki megnézte, annak pedig kíváncsi leszek nagyon a véleményére, mert ez tényleg olyan film, amiről lehet, és kell is beszélni.
Vigyázat, a második rész még durvább, mint az első.
A gyerekek ellen elkövetett mindennemű ilyen cselekmény engem olyan mélységesen megrendít,felháborít és dühít, hogy napokig rágnám magam és forrna bennem ezért nem nézem meg.Ugyanakkor az ilyen és hasonló aljasságot elkövetők miatt bármikor támogatnám a középkori kivégzések teljes tárházának a visszaállítását.Plusz a teljes médiában élőben közvetítve, hogy a hasonló aberrált állatoknak elmenjen a kedve még a gondolattól is.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

irishcream írta:
2019.03.11., hétf. 08:43
A hiteles alakításért..........glllTcI.jpg
Ilyenkor eegy kicsit átértékeli a gázsit amit kapnak érte. Miket kell dolgozniuk csak hogy a karaktert hozzák. Akár szimpla hízásról, fogyásról, kigyúrásról van szó. De vehetjük még pl. tánctanulás, küzdősportok elsajatítása ( bizonyos szinten), stb. A mellekelt példában is latszik hogy szinte évről-évre változik a súlya nem kicsit! bravo.gif

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

robi20064 írta:
2019.03.11., hétf. 11:34
Nem tudom hogy volt e mar (gyorsan rakeresve nem talaltam semmit), ha nem akkor a haborus filmeket kedveloknek ez erdekes lehet:

Der Hauptmann

https://www.imdb.com/title/tt6763252/

Nem az egyszeru es konnyen emesztheto alkotasok egyike, a tortenet vaza megtortent esemenyekre alapul. A masodik vilaghaboru vegehez kozeledve egy nemet katona talal ez szazadosi egyenruhat, magara olti, majd fokozatosan egyre jobban azonosulni kezd vele. Es ez meg csak a kezdet...
Volt már, ajánlottam.
Nagyon bicskanyitogató történet, és akkor még finom voltam!!!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Aszpirin írta:
2019.03.11., hétf. 09:31
wittao írta:
2019.03.11., hétf. 08:52
Hihetetlen a pali, nagy kedvenc.
Nalam meg az Equilibrium is nagyon ok volt vele.
Christian Bale gyermekszínészként is nagyon nagyot alakított A Nap birodalmában.
Azon kevesek közé tartozik, akik A-kategóriás gyermekszínészi pályafutás után nem tűntek el a süllyesztőben, és felnőttként is A-kategóriás szerepekben alakítanak emlékezeteset.
(lássuk csak? ki van még? Leo DiCaprio, Ethan Hawke, khmmm, hirtelen más nem jut eszembe, bár Daniel Radcliffe is jó úton jar efelé, meglátjuk....)
Esetleg Scarlet, Penelope, Drew, Alyssa kisasszony?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2019.03.11., hétf. 11:35-kor.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.03.11., hétf. 08:52
Hihetetlen a pali, nagy kedvenc.
Nalam meg az Equilibrium is nagyon ok volt vele.
Christian Bale gyermekszínészként is nagyon nagyot alakított A Nap birodalmában.
Azon kevesek közé tartozik, akik A-kategóriás gyermekszínészi pályafutás után nem tűntek el a süllyesztőben, és felnőttként is A-kategóriás szerepekben alakítanak emlékezeteset.
(lássuk csak? ki van még? Leo DiCaprio, Ethan Hawke, khmmm, hirtelen más nem jut eszembe, bár Daniel Radcliffe is jó úton jar efelé, meglátjuk....)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

A hiteles alakításért..........
glllTcI.jpg

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

kargidje írta:
2019.03.10., vas. 13:39
Hifilala írta:
2019.03.09., szomb. 22:28
Aquaman-Végre a DC is belehúzott.A víz alatti világnak van egyfajta varázsa.A Wonder csajjal már elindult valami emelkedő tendencia.Amennyiben ez így megy tovább,hamarosan elérhetik a konkurenciát is.Szerintem az Imdb pontozás reális.
Ez tényleg tetszett? Neee...
Remélem a köv. filmmel szintet is lépnek!
Ez egy mesefilm,mit vársz tőle?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Bohemian Rhapsody 8/10.
Ha valaki szereti a Queen zenéjét, akkor kötelező darab. A főszereplő kiválasztása parádésra sikeredett, igaz az ereditez persze senki nem nőhet fel. Kellemes, érdekes film, jó zenékkel. Mindenkinek ajálom.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Northern Rescue - 6.5/10

Új Netflix (original?) sorozat, bár ez esetben maga a téma nem annyira "original": egy családi tragédiát követően a nagyvárosi családapa három tini gyerkőcével az isten háta mögötti kis településre költözik... ismerős, mi? Nem? Everwood? Ráadásul az apuka itt is embereket ment, de ezúttal nem híres agysebészről, van szó, hanem egy SAR (search and rescue - bajbakerült embereket mentő) csapat nagy tapasztalatú vezetője.
A sorozatban aztán a család minden tagjának fel kell dolgoznia a tragédiát, ami persze nem megy könnyen, illetve természetesen van benne tinidráma is bőven. Meg felnőtt dráma is. De semmi különös, egynek elmegy.

A sorozat erőssége a casting, William Baldwin játssza hitelesen a főszerepet, és a többi színész (a tinik is) egész jók.

Az Everwood színvonalát viszont nem éri el. Nézhető és élvezhető, ha épp nem találsz jobbat. Én végignéztem az első évadot, ha lesz második, már nem biztos, hogy belekezdek.

Kép
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

upetat2 írta:
2019.03.10., vas. 14:42
bitrograde írta:
2019.03.10., vas. 13:52
Megnéztem a két részes dokumentumfilmet, a Leaving Neverlandet. Két este kellett hozzá, és nem csak a terjedelem miatt.
Ne nézze meg, aki
1. szeretne még akár csak kedvelni is ezután Michael Jackson zenéjét,
2. nem akar semmit sem tudni a hírnév és a hatalom működéséről,
3. nem bírja meghallani az áldozatok fájdalmas vallomásait,
4. nem szeretne szembesülni azzal, milyen nehéz, hosszú és fáradalmas bizonyos gyerekkori traumák feldolgozása,
5. nem szeretne meggyőződni arról, mennyire működésképtelenek lehetnek a családok,
6. nem akarja belátni, hogy mennyire ártalmas lehet a gyerekek idő előtti, tömegkulturával történő megfertőzése,
7. stb.
Aki megnézte, annak pedig kíváncsi leszek nagyon a véleményére, mert ez tényleg olyan film, amiről lehet, és kell is beszélni.
Vigyázat, a második rész még durvább, mint az első.
HBO-on kívül valahol elérhető, nem tudja valaki? Köszi
A tékában elérhető.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

bitrograde írta:
2019.03.10., vas. 13:52
Megnéztem a két részes dokumentumfilmet, a Leaving Neverlandet. Két este kellett hozzá, és nem csak a terjedelem miatt.
Ne nézze meg, aki
1. szeretne még akár csak kedvelni is ezután Michael Jackson zenéjét,
2. nem akar semmit sem tudni a hírnév és a hatalom működéséről,
3. nem bírja meghallani az áldozatok fájdalmas vallomásait,
4. nem szeretne szembesülni azzal, milyen nehéz, hosszú és fáradalmas bizonyos gyerekkori traumák feldolgozása,
5. nem szeretne meggyőződni arról, mennyire működésképtelenek lehetnek a családok,
6. nem akarja belátni, hogy mennyire ártalmas lehet a gyerekek idő előtti, tömegkulturával történő megfertőzése,
7. stb.
Aki megnézte, annak pedig kíváncsi leszek nagyon a véleményére, mert ez tényleg olyan film, amiről lehet, és kell is beszélni.
Vigyázat, a második rész még durvább, mint az első.
HBO-on kívül valahol elérhető, nem tudja valaki? Köszi
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Megnéztem a két részes dokumentumfilmet, a Leaving Neverlandet. Két este kellett hozzá, és nem csak a terjedelem miatt.
Ne nézze meg, aki
1. szeretne még akár csak kedvelni is ezután Michael Jackson zenéjét,
2. nem akar semmit sem tudni a hírnév és a hatalom működéséről,
3. nem bírja meghallani az áldozatok fájdalmas vallomásait,
4. nem szeretne szembesülni azzal, milyen nehéz, hosszú és fáradalmas bizonyos gyerekkori traumák feldolgozása,
5. nem szeretne meggyőződni arról, mennyire működésképtelenek lehetnek a családok,
6. nem akarja belátni, hogy mennyire ártalmas lehet a gyerekek idő előtti, tömegkulturával történő megfertőzése,
7. stb.
Aki megnézte, annak pedig kíváncsi leszek nagyon a véleményére, mert ez tényleg olyan film, amiről lehet, és kell is beszélni.
Vigyázat, a második rész még durvább, mint az első.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Hifilala írta:
2019.03.09., szomb. 22:28
Aquaman-Végre a DC is belehúzott.A víz alatti világnak van egyfajta varázsa.A Wonder csajjal már elindult valami emelkedő tendencia.Amennyiben ez így megy tovább,hamarosan elérhetik a konkurenciát is.Szerintem az Imdb pontozás reális.
Ez tényleg tetszett? Neee...
Remélem a köv. filmmel szintet is lépnek!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2019.03.09., szomb. 22:34

míg odaát záporoznak,olyanok, akik akár önmagukban is képesek a hátukon elvinni a showt.
Kiveszed dzsézon Mormotát a képből, leereszt a lufi.
Akkor itt is egymaga elviszi a hátán a filmet! 31_1_21.gif

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Akvafaszi

Amig a DC azt gondolja, a látványt kell csak folyton überelni, sosem lesz méltó ellenfele a Marvelnek. Az a gond a filmjeikkel, hogy egy említésre méltó karakter sincs a filmjeikben, míg odaát záporoznak,olyanok, akik akár önmagukban is képesek a hátukon elvinni a showt. Ez az akvamanus is jó példa erre. Kiveszed dzsézon Mormotát a képből, leereszt a lufi. Egynek elment.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Aquaman-Végre a DC is belehúzott.A víz alatti világnak van egyfajta varázsa.A Wonder csajjal már elindult valami emelkedő tendencia.Amennyiben ez így megy tovább,hamarosan elérhetik a konkurenciát is.Szerintem az Imdb pontozás reális.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Aszpirin írta:
2019.03.06., szer. 10:28

Én úgy tudom, hogy a hetedik évadban már jelentősen eltérnek az eredeti művektől, és ezt szándékosan teszik. De lehet, hogy rosszul tudom, a könyveket nem olvastam...
Ők sem olvasták. :D

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Aszpirin írta:
2019.03.06., szer. 10:28
bitrograde írta:
2019.03.06., szer. 10:14
Sajnos nem álltam meg, hogy a nyolcadik, befejező évad előtt végig ne nézzem megint az előzőeket (addiktív személyiség vagyok, no... :D ). De a helyzet az, hogy a könyvek annyival jobbak, és a sorozat annyira átvált fantasyből annak beteljesítésébe a hetedik évadban (még nagyobb sárkány, még több csöcs), hogy az már a fan fiction kategória. Martin minden műfaji klisét szétír, az egész sztori egy hatalmas egzisztenciális beszakadás az összes szereplő számára, a sorozat meg már lassan másról sem szól, mint a lekerekített jóvátételről: régi ismerősök találkoznak, és ugyan már másért és másnak az oldalán küzdenek, de azért bírják egymást. Meg fogom nézni a nyolcadikat is, ahogy magamat ismerem, de a könyvek sokkal-sokkal jobban érdekelnek.
Én úgy tudom, hogy a hetedik évadban már jelentősen eltérnek az eredeti művektől, és ezt szándékosan teszik. De lehet, hogy rosszul tudom, a könyveket nem olvastam...
Jól tudod, de korábban sem volt erősségük a szöveghűség... Ami persze érthető, de aztán a sorozat elkezdte élni a saját életét, és onnan kezdve egy lejtmenet az egész...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Egyebként, ha már a Trónok Harcánál tartunk: talán már említettem itt, de ismét leírom, figyelemfelkeltésként, aki érdekel: a teljes első évad megjelent 4K UHD blurayen (csak UHD lemezek vannak benne, tehát normál lejátszóval nem, csak 4k-s BD lejátszóval mennek). Dolby Vision, Atmos, minden mi szemnek és fülnek ingere.
Itthon nem jelent meg a boltokban, de pl.nyugodtan meg lehet rendelni a német ebayről vagy amazonról, mert van rajtuk magyar hang és magyar felirat is! (biztos, mert megrendeltem, megérkeztek, megnéztem, és ott a magyar vonatkozás).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2019.03.06., szer. 10:14
Sajnos nem álltam meg, hogy a nyolcadik, befejező évad előtt végig ne nézzem megint az előzőeket (addiktív személyiség vagyok, no... :D ). De a helyzet az, hogy a könyvek annyival jobbak, és a sorozat annyira átvált fantasyből annak beteljesítésébe a hetedik évadban (még nagyobb sárkány, még több csöcs), hogy az már a fan fiction kategória. Martin minden műfaji klisét szétír, az egész sztori egy hatalmas egzisztenciális beszakadás az összes szereplő számára, a sorozat meg már lassan másról sem szól, mint a lekerekített jóvátételről: régi ismerősök találkoznak, és ugyan már másért és másnak az oldalán küzdenek, de azért bírják egymást. Meg fogom nézni a nyolcadikat is, ahogy magamat ismerem, de a könyvek sokkal-sokkal jobban érdekelnek.
Én úgy tudom, hogy a hetedik évadban már jelentősen eltérnek az eredeti művektől, és ezt szándékosan teszik. De lehet, hogy rosszul tudom, a könyveket nem olvastam...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”