Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Ködös, homályos ez a történet. Sosem fog senki tisztán látni. Egy gond van csak, az a szerencsétlen okot adott, táptalajt ennek, még ha esetleg valótlan is. A furasága, és a gyerekek állandó vendéglátása mindenkinek pont elég ok a bizonytalanságra. Sztem a sztártörténelemben egyetlen hasonlóan viselkedő ember sem volt, és ez úgy globálisan igaz a vele kapcsolatos dolgokra. Az igazság soha sem fog kiderülni, akár ártatlan akár nem. Én nem néztem meg a filmet, és nem is fogom.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

fapaci írta:
2019.03.15., pén. 20:21
Gondosan megvárni, míg valaki meghal és nem tud védekezni, aztán ráborítani a bilit és ebből még pénzt is csinálni, képmutatás és gyávaság.
Nyilván ez történt... Gyáva és képmutató emberek mesélik el a kamerába, pénzért, hogy milyen érzés volt hétévesen egy általuk istenített felnőtt férfitől egy szállodai szobában megtanulni maszturbálni, majd kielégíteni a felnőtt férfit. Stb., stb.
Nyilván, aki még életében vádolta M. J.-t az is csak a pénzére hajtott.
Értem én, hogy ha egy filmes-televíziós mamutvállalat készít egy dokumentumfilmet, akkor élni kell a gyanúperrel, hogy a motivációi nem mentesek az anyagi szándékoktól sem, de a megfogalmazásod és a belőle áradó indulat kicsit tovább megy a gyanú megfogalmazásán.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ha bemondják a TV-ben, hogy holnap piros hó esik apró lila csíkokkal és ingyen lesz a sör mindenkinek, akkor az már garantált igazság? Gondosan megvárni, míg valaki meghal és nem tud védekezni, aztán ráborítani a bilit és ebből még pénzt is csinálni, képmutatás és gyávaság.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hifilala írta:
2019.03.15., pén. 16:19
-KP- írta:
2019.03.15., pén. 15:52
bitrograde írta:
2019.03.15., pén. 15:35
Ha megnézed a filmet, akkor kiderül, hogy annak ellenére, hogy mindketten tanúskodtak annak idején M. J. mellett a bíróságon az ellene indított perben, ezt annak idején az iránta való szeretetük/elköteleződésük és a többi gyerek miatt érzett féltékenység vezérelte.
Mennyire megbízható az, aki eskü alatt hazudott a bíróságon? Mielőtt félreérted nem Jacko papát akarom védeni. A zenéit eddig is szerettem és ezután is fogom. Emberként meg eddig se tartottam sokra, és ezután sem fogom.
A hazug hazudni fog,mert ez ő maga.Az áldozatoknak pedig nem segítség,ha nyílvánosan kibeszélik a probléájukat,elég ha szakemberrel megbeszélik.Ez az egész csak cirkusz.
Meglepő magabiztossággal vagytok képesek nyilatkozni valamiről, amit nem is láttatok, nem is akartok megnézni. Biztos igazatok van.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

MGMART írta:
2019.03.15., pén. 16:43
Hifilala írta:
2019.03.15., pén. 16:19
A hazug hazudni fog,mert ez ő maga.Az áldozatoknak pedig nem segítség,ha nyílvánosan kibeszélik a probléájukat,elég ha szakemberrel megbeszélik.Ez az egész csak cirkusz.
"Nem mondhatom el senkinek,
Elmondom hát mindenkinek"

Volt olyan áldozat aki 70 éves kora után ment el a szakszolgálatra elmondani mit tettek vele gyerekként, mert az egész életében magába zárt traumával nem tudott volna meghalni.Szerinted cirkusz.Szerintem meg arra mindenképpen jó, hogy a témára irányítsa a figyelmet.
Sokan homokba dugják a fejüket és kellő távolságtartással kezelik a témát, vagy szenzációhajhászásnak titulálják.Személyes érintettség nélkül ez a legkönnyebb.
[/quote]Nem.Megnézni és semmit sem tenni a legkönnyebb!Nekem nem kell megnézni ahhoz,hogy tegyek valamit.Például abban a pár órában amit erre vesztegetnék!

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Hifilala írta:
2019.03.15., pén. 16:19
A hazug hazudni fog,mert ez ő maga.Az áldozatoknak pedig nem segítség,ha nyílvánosan kibeszélik a probléájukat,elég ha szakemberrel megbeszélik.Ez az egész csak cirkusz.
[/quote]

"Nem mondhatom el senkinek,
Elmondom hát mindenkinek"

Volt olyan áldozat aki 70 éves kora után ment el a szakszolgálatra elmondani mit tettek vele gyerekként, mert az egész életében magába zárt traumával nem tudott volna meghalni.Szerinted cirkusz.Szerintem meg arra mindenképpen jó, hogy a témára irányítsa a figyelmet.
Sokan homokba dugják a fejüket és kellő távolságtartással kezelik a témát, vagy szenzációhajhászásnak titulálják.Személyes érintettség nélkül ez a legkönnyebb.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

"Magyar sikerrel zárult szombat este a Monte-Carlói Nemzetközi Filmfesztivál. Reisz Gábor Filmalap támogatással készült alkotása, a Rossz versek kapta a fődíjat a világhírű Emir Kusturica által elnökölt zsűrítől. A fődíjat, melyet ezúttal nyert el először magyar film Reisz Gábor személyesen vette át a fesztivál záró gálaestjén Monte-Carlóban."

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 33HjeDWvMg

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

-KP- írta:
2019.03.15., pén. 15:52
bitrograde írta:
2019.03.15., pén. 15:35
Ha megnézed a filmet, akkor kiderül, hogy annak ellenére, hogy mindketten tanúskodtak annak idején M. J. mellett a bíróságon az ellene indított perben, ezt annak idején az iránta való szeretetük/elköteleződésük és a többi gyerek miatt érzett féltékenység vezérelte.
Mennyire megbízható az, aki eskü alatt hazudott a bíróságon? Mielőtt félreérted nem Jacko papát akarom védeni. A zenéit eddig is szerettem és ezután is fogom. Emberként meg eddig se tartottam sokra, és ezután sem fogom.
A hazug hazudni fog,mert ez ő maga.Az áldozatoknak pedig nem segítség,ha nyílvánosan kibeszélik a probléájukat,elég ha szakemberrel megbeszélik.Ez az egész csak cirkusz.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

bitrograde írta:
2019.03.15., pén. 15:35
Ha megnézed a filmet, akkor kiderül, hogy annak ellenére, hogy mindketten tanúskodtak annak idején M. J. mellett a bíróságon az ellene indított perben, ezt annak idején az iránta való szeretetük/elköteleződésük és a többi gyerek miatt érzett féltékenység vezérelte.
Mennyire megbízható az, aki eskü alatt hazudott a bíróságon? Mielőtt félreérted nem Jacko papát akarom védeni. A zenéit eddig is szerettem és ezután is fogom. Emberként meg eddig se tartottam sokra, és ezután sem fogom.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hifilala írta:
2019.03.15., pén. 11:44
Még valami a Nevarland témához.Tényleg ilyen filmekre van szükségünk amik garantáltan gyűlöletet keltenek? Miért nem olyan készül,ami bemutatja,hogy javítanak emberek mások sorsán? Talán azért,mert az nem akkora szenzáció! Ha nem MJ lenne a téma akkor is megnéznéd? Ezek az ebmerek abból élnek,hogy szenzációt csináljanak,miközben rengeteg jóindulatú ember tesz azért,hogy kevesebb legyen a rossz ezen a földön.Én inkább eltöltöm azt az időt a gyerekeimmel,így nem gerjesztem a gyűlöletet.Persze szigorúan Szvsz!
SPOILER ALERT!
A Leaving Neverland - ha megnézed, kiderül - az áldozatok filmje. Nekik volt szükségük arra, hogy elkészüljön, és nem azért, hogy gyűlöletet keltsenek valaki iránt, hanem mert megértették, hogy nem tudnak együtt élni a saját történetükkel, ha azt nem oszthatják meg másokkal. Ha megnézed a filmet, akkor kiderül, hogy annak ellenére, hogy mindketten tanúskodtak annak idején M. J. mellett a bíróságon az ellene indított perben, ezt annak idején az iránta való szeretetük/elköteleződésük és a többi gyerek miatt érzett féltékenység vezérelte. Mindketten úgy érzik, hogy ezzel a hozzájuk hasonlóan traumatikus élményeket átélt gyerekek ellen követtek el bűnt. Ráadásul mindkettőjükből a saját gyerekük megszületése hozta elő azt az érzést, hogy nem szabad hagyni, hogy ez még egyszer bárkivel is megtörténjen. A motiváció tehát egyáltalán nem a gyűlöletkeltés vagy a bosszú, sőt. Ami pedig nagyon elgondolkodtató, hogy milyen hosszútávú hatásai vannak egy ilyen - és ez fontos - utólag traumaként megélt eseménynek. Nem csupán arról van szó, hogy az abúzust elszenvedett gyerekekből lesz jó eséllyel a következő erőszaktevő/pedofil (ez valószínűsíthetően M. J. esete, akit az apja használt ki a végletekig, s nem tudni, ennek voltak-e szexuális vonatkozásai), hanem hogy ez a trauma hosszútávú hatású, és veszélyezteti az azt elszenvedő lelki és fizikai egészségét. Konkrétan arról van szó a filmben, hogy az egyik áldozat "szerencsésebb", mert a tánc révén képes kiadni magából sok olyasmit, amit verbálisan sokszor képtelenség, míg a másik srácon a beszélgetés közben is látszik, hogy teljesen elkalandozik, és szükség lenne rá, hogy valaki állandóan mellette legyen, hogy ne csinálhasson hülyeséget: konkrétan ne legyen öngyilkos. És persze az egész nem csupán róluk szól, hanem a család és a kultúra működéséről: hogy hogyan élvezheti társadalmi/gazdasági/kulturális előjogait egy pedofil csúcsragadozó évtizedekig; hogy hogyan asszisztál a család a csábítás trükkjeihez (a Neverland ugye arra a Pán Péter történetre utal, ami úgy kezdődik, hogy a család egyedül hagyja a gyerekeket), miközben ő a család felbomlásán és a családtagok egymástól való elszakításán dolgozik, hatalmas sikerrel (érdemes arra figyelni, hogyan (nem) szerepelnek az apák a filmben); hogy hogyan engedi/engedheti meg a kultúránk, hogy egy ötéves gyerek egy kulturális csúcsikon rajongójává és replikájává váljon, és ezzel kiszolgáltassa magát annak a ragadozónak, aki benne saját magát látja, és rajta keresztül önmagába lesz szerelmes, stb.
Nem, nem kell megnézni a filmet. Négy óra garantált nem-szórakozás. De én minden szülőnek megmutatnám. Az a négy óra nem-szórakozás igen méltányos ár azért, ha már csak eggyel kevesebb gyerekkel történik hasonló, mert fokozottan odafigyelnek rá, meg arra, hogy mi van, mi történik vele.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

scaurus írta:
2019.03.15., pén. 13:18
Csak akkor mi a tanulság?
Érdemes nézni Leaving Neverland jellegű filmeket vagy sem?
Annak ellenére érdemes, hogy meglehetősen felkavaró alkotás. Viszont utána mindenki mérlegelje a látottakat, gondolja végig jó alaposan, olvasson utána, informálódjon, s csak ezt követően vonja le a szükséges konzekvenciákat vagy alkosson véleményt!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Csak akkor mi a tanulság?
Érdemes nézni Leaving Neverland jellegű filmeket vagy sem?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

scaurus írta:
2019.03.15., pén. 12:01


A kérdés igen messzire vezet, ha XIX. sz-ban tanulsz történelmet, akkor Caesar jelenik meg a gonosz (zsarnok) képében, Brutus pedig jó (a zsarnokölő).
Ma meg Caesar a ragyogó elme, akit elgáncsolt egy kisszerű figura.
Melyik az igaz?
Nem kell addig visszamennünk, és idegen történelmet vizsgálnunk.
Elég az 56-os forradalomra gondolni mikor tanultuk és a mostani verziót nézni. Mikor melyik volt a forradalom és melyik az ellenforradalom....

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

scaurus írta:
2019.03.15., pén. 12:01
Hifilala írta:
2019.03.14., csüt. 23:56
...
Nem néztem a dokumentumfilmet és nem is fogom,már csak azért sem,mert nem voltam ott hogy tudjam valóban igaz e,így nem alkogok véleményt valakiről mások elmondása alapján!
Az ember pedig egész életében ezt teszi, kénytelen ezt tenni.
Ilyen alapon sem "valós események alapján"-típusú fikciós filmeket, sem dokumentumfilmeket nem érdemes nézni.

Persze, értem, mit akarsz mondani, pont ugyanezért jómagam kerülöm is a "valós események alapján"-típusú filmeket.

A kérdés igen messzire vezet, ha XIX. sz-ban tanulsz történelmet, akkor Caesar jelenik meg a gonosz (zsarnok) képében, Brutus pedig jó (a zsarnokölő).
Ma meg Caesar a ragyogó elme, akit elgáncsolt egy kisszerű figura.
Melyik az igaz?
Fene tudja, nem voltunk ott...
Nem voltunk ott,ez a lényeg.Nem is kell olyan messzire menni.Az iskolában tanultunk egy forradalomról,ami ma már ellenforradalom vagy fordítva.Szóval ennyit erről!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Hifilala írta:
2019.03.14., csüt. 23:56
...
Nem néztem a dokumentumfilmet és nem is fogom,már csak azért sem,mert nem voltam ott hogy tudjam valóban igaz e,így nem alkogok véleményt valakiről mások elmondása alapján!
Az ember pedig egész életében ezt teszi, kénytelen ezt tenni.
Ilyen alapon sem "valós események alapján"-típusú fikciós filmeket, sem dokumentumfilmeket nem érdemes nézni.

Persze, értem, mit akarsz mondani, pont ugyanezért jómagam kerülöm is a "valós események alapján"-típusú filmeket.

A kérdés igen messzire vezet, ha XIX. sz-ban tanulsz történelmet, akkor Caesar jelenik meg a gonosz (zsarnok) képében, Brutus pedig jó (a zsarnokölő).
Ma meg Caesar a ragyogó elme, akit elgáncsolt egy kisszerű figura.
Melyik az igaz?
Fene tudja, nem voltunk ott...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Még valami a Nevarland témához.Tényleg ilyen filmekre van szükségünk amik garantáltan gyűlöletet keltenek? Miért nem olyan készül,ami bemutatja,hogy javítanak emberek mások sorsán? Talán azért,mert az nem akkora szenzáció! Ha nem MJ lenne a téma akkor is megnéznéd? Ezek az ebmerek abból élnek,hogy szenzációt csináljanak,miközben rengeteg jóindulatú ember tesz azért,hogy kevesebb legyen a rossz ezen a földön.Én inkább eltöltöm azt az időt a gyerekeimmel,így nem gerjesztem a gyűlöletet.Persze szigorúan Szvsz!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

MGMART írta:
2019.03.15., pén. 09:12
Hifilala írta:
2019.03.14., csüt. 23:56

Azért az ugye megvan,hogy az általad javasolt módszer többezer év alatt sem oldott meg semmit?Ennek ellenére megértem az indulatodat.Nem néztem a dokumentumfilmet és nem is fogom,már csak azért sem,mert nem voltam ott hogy tudjam valóban igaz e,így nem alkogok véleményt valakiről mások elmondása alapján!
Nem jól alkalmazták a módszert :D

Félretéve a hülyeséget....
A rádióban a film kapcsán volt beszélgetés a témáról. Statisztika: pl. családon belül gyerekek ellen elkövetett erőszaknál 10 esetből egy derül ki, abból ami kiderül 10 esetből egyben születik jogerős ítélet.Gondoljuk ezt át, hány kisgyerek sérül meg testileg, lelkileg örökre.Részemről zéró tolerancia, nyilvános kivégzés.A jelenlegi törvényeknek sok esetben semmilyen visszatartó erejük nincs.
De ha a probléma megoldására van jobb ötleted meghallgatom.
[/quote]Négy gyerekem van,szóval átérzem a dolgot,mégis azt mondom,hogy amit javasolsz,nemold meg semmit.Nem akarok én semmit javasolni,mert nem ennek a topicnak a témája.Az emberi természet megváltoztatása meg nem egyszerű folyamat.Az erőszak viszont csak erőszakot szül.A domumentumfilmekről meg csak annyit,hogy nem minden igaz,amit filmre vesznek,nem mindom,hogy nem így volt,de valamiről akkor tudok véleményt mondani,ha meggyőződtem róla és még akkor is csak az én nézőpontom.Pont olyan valakivel foglalkozni aki már rég meghalt,miközbem az élők között is elég dolog van amit meg kellene oldani,kicsit szenzációhajhászás nem? De!

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Hifilala írta:
2019.03.14., csüt. 23:56

Azért az ugye megvan,hogy az általad javasolt módszer többezer év alatt sem oldott meg semmit?Ennek ellenére megértem az indulatodat.Nem néztem a dokumentumfilmet és nem is fogom,már csak azért sem,mert nem voltam ott hogy tudjam valóban igaz e,így nem alkogok véleményt valakiről mások elmondása alapján!
[/quote]

Nem jól alkalmazták a módszert :D

Félretéve a hülyeséget....
A rádióban a film kapcsán volt beszélgetés a témáról. Statisztika: pl. családon belül gyerekek ellen elkövetett erőszaknál 10 esetből egy derül ki, abból ami kiderül 10 esetből egyben születik jogerős ítélet.Gondoljuk ezt át, hány kisgyerek sérül meg testileg, lelkileg örökre.Részemről zéró tolerancia, nyilvános kivégzés.A jelenlegi törvényeknek sok esetben semmilyen visszatartó erejük nincs.
De ha a probléma megoldására van jobb ötleted meghallgatom.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

MGMART írta:
2019.03.11., hétf. 16:29
bitrograde írta:
2019.03.10., vas. 13:52
Megnéztem a két részes dokumentumfilmet, a Leaving Neverlandet. Két este kellett hozzá, és nem csak a terjedelem miatt.
Ne nézze meg, aki
1. szeretne még akár csak kedvelni is ezután Michael Jackson zenéjét,
2. nem akar semmit sem tudni a hírnév és a hatalom működéséről,
3. nem bírja meghallani az áldozatok fájdalmas vallomásait,
4. nem szeretne szembesülni azzal, milyen nehéz, hosszú és fáradalmas bizonyos gyerekkori traumák feldolgozása,
5. nem szeretne meggyőződni arról, mennyire működésképtelenek lehetnek a családok,
6. nem akarja belátni, hogy mennyire ártalmas lehet a gyerekek idő előtti, tömegkulturával történő megfertőzése,
7. stb.
Aki megnézte, annak pedig kíváncsi leszek nagyon a véleményére, mert ez tényleg olyan film, amiről lehet, és kell is beszélni.
Vigyázat, a második rész még durvább, mint az első.
A gyerekek ellen elkövetett mindennemű ilyen cselekmény engem olyan mélységesen megrendít,felháborít és dühít, hogy napokig rágnám magam és forrna bennem ezért nem nézem meg.Ugyanakkor az ilyen és hasonló aljasságot elkövetők miatt bármikor támogatnám a középkori kivégzések teljes tárházának a visszaállítását.Plusz a teljes médiában élőben közvetítve, hogy a hasonló aberrált állatoknak elmenjen a kedve még a gondolattól is.
Azért az ugye megvan,hogy az általad javasolt módszer többezer év alatt sem oldott meg semmit?Ennek ellenére megértem az indulatodat.Nem néztem a dokumentumfilmet és nem is fogom,már csak azért sem,mert nem voltam ott hogy tudjam valóban igaz e,így nem alkogok véleményt valakiről mások elmondása alapján!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

MGMART írta:
2019.03.14., csüt. 19:13


Többször temettük már a magyar szinkront, de jelentem még nem halt meg. Speier Dávid megint nagyot alkotott. Ilyen az amikor kihasználjuk a magyar nyelv rendkívüliségét.

Romhányi méltó utódja!

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Kölykökkel megnéztük a Grincs rajzfilmverzióját.

Többször temettük már a magyar szinkront, de jelentem még nem halt meg. Speier Dávid megint nagyot alkotott. Ilyen az amikor kihasználjuk a magyar nyelv rendkívüliségét.

Jól szórakoztunk a mesén , nekünk bejött. Ötletes, jó poénokkal.

10/8
el-grinch-2018.jpg
el-grinch-2018.jpg (48.36 KiB) Megtekintve 2736 alkalommal

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Amikor kezdek besokallni a blockbusterektől és a tömény cgi-től, akkor a zavarosban halászva szoktam új " ízeket" keresni.
A filmre is amit ajánlok, így bukkantam a napokban.

Angel-a

A filmet Luc Besson jegyzi.Nem mindenki fogja szeretni, de nem lehet szó nélkül elmenni mellette, van egyfajta varázsa a fekete-fehér képeknek.A film eleje egy kicsit lassan indul be de érdemes végignézni mert vannak nagyon jó pillanatai és rávilágít olyan dolgokra amikkel sok ember küzd belül, konkrétan saját magunk elfogadásáról van szó.Összességében nekem tetszett, kell hozzá egy nyugodtabb hangulat amikor az ember rá tud hangolódni.

A főszereplő jobb karja egy vonatbaleset során olyan súlyosan sérült, hogy lebénult ezért minden alakításában zsebredugva tartja.A színész karrierje a baleset után indult.
A film zenéjét Anja Garbarek szerezte, a híres norvég Jan Garbarek jazz-szakxofonos lánya.

10/7
Screenshot_2019-03-14 angel-a-quad-poster-2.png
Screenshot_2019-03-14 angel-a-quad-poster-2.png (1.01 MiB) Megtekintve 2755 alkalommal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Meztelen Juliet (Juliet, Naked)

https://port.hu/adatlap/film/mozi/meztelen-juliet-juliet-naked/movie-204951

Amikor egy mániákus rajongó élete párja megismerkedik a rajongás tárgyával, aki már sok éve visszavonult a szinpadról.

Jópofa, vicces, szórakoztató.
Van némi tanulsága az életről is.
Chris O'Dowd hozza az IT Crowd-beli figurájának idősebb verzióját, Ethan Hawke meg remekel.

Nem egy filmtörténeti jelentőségű alkotás, de egy megtekintést megér.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Jó hír a vérfarkasos-boszorkányos-vámpíros-gólemes stb. tinisorozatok kedvelőinek: itt a legújabb: The Order.
Megnéztem pár epizódját, puszta kíváncsiságból, hogy hány bőrt lehet még lehúzni erről a témáról. Nos, csak a Netflix aktuális kínálatát nézve, úgy tűnik, még rengeteget, mert van rá tömegigény. A “The Order” is ezek közé tartozik. Szerintem nem a legsikerültebb, de nem lenne fair értékelést adnom, mert egyértelműen nem tartozom a célközönséghez. Ha már “misztikus” sorozat, én inkább maradok a “The Haunting of Hill House”-féle minőségibb daraboknál, és hanyagolom a Buffy- meg Alkonyat-klónokat...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Látom, csak fel kell vetni egy problémát, és már készen is van a megoldás... Ha minden ilyen flottul menne... gondolkodik.gif
A kérdéses hálós-szuperhősös rajzfilmet véletlenül én is láttam, és tényleg tisztességesnél sokkal jobban megcsinált iparosmunka: sztori, kép, hang - rendben van mind. De a moziban hihetetlen mértékben terheli túl az ember idegrendszerét. Hát még a gyerekekét.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”