Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.03.17., vas. 22:43
Ellenben ha valakit zavar a kényelmetlenség (nem vitatom, megeshet) akkor érdemes egy kapcsolható elosztót használni és azt egy mozdulattal le és felkapcsolni. Mondjuk persze egy PRE/PX/2xPM szettel már előfordulhat, hogy ilyen esetben lecsapja a kismegszakítót!
Bár ez megint nem ide tartozik, de meg lehet kérdezni, hogy ez mitől van (bár még én sem tapasztaltam)? A kikapcsolásnál megugrik a felvett áram mennyisége? Ha igen, miért? Vagy ez nem általában, csak a Heed készülékeknél van így?

Avatar
gezu79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2012.02.21., kedd 12:14
Értékelés: 14

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gezu79 »

Én így használom, egy kapcsolható elosztóban van az összes heed készülék. Így teljesen jól működik.
-Heed Obelisk Si3, Heed Obelisk X2, Heed Obelisk DA, Heed Obelisk DT, Heed Enigma 5
-TMP Triton, TMP DAC, SOL Kolibri

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

TurboSteve írta:
2019.03.17., vas. 22:20
Apró "szépséghiba" , hogy a készülékek többségének csak a hátulján van kapcsoló . :smile29: Ezeket nem túl egyszerű megközelíteni ...( nálam) . :rolleyes:
Bár könnyű volna arra fognom a dolgot, hogy mi eleddig a bekapcsolva tartást ajánlottuk, de van számos más oka is a dolognak. Ellenben ha valakit zavar a kényelmetlenség (nem vitatom, megeshet) akkor érdemes egy kapcsolható elosztót használni és azt egy mozdulattal le és felkapcsolni. Mondjuk persze egy PRE/PX/2xPM szettel már előfordulhat, hogy ilyen esetben lecsapja a kismegszakítót!

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

Apró "szépséghiba" , hogy a készülékek többségének csak a hátulján van kapcsoló . :smile29: Ezeket nem túl egyszerű megközelíteni ...( nálam) . :rolleyes:

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Nagyon köszönjük választ, és a tanácsot.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

vkz írta:
2019.03.16., szomb. 21:24
Sziasztok!

Az Obelisk Pre leírásában az szerepel, hogy ne kapcsoljuk ki, gondolom a végfokra is érvényes az ajánlás. Azon kívül hogy nem kell megvárni hogy bemelegedjen, más előnye is van?
Az állandó bekapcsolt állapot nem rövidíti az alkatrészek élettartamát? Vagy pont hogy a kapcsolgatás rossz nekik?
Mi érvényes ilyen szempontból egy DA vagy esetleg egy DT esetére?

Előre is köszi a tapasztalatokat.

:rolleyes:
Sokáig ajánlottuk, hogy az erősítőket érdemes folyamatosan bekapcsolva tartani. Ennek oka a félvezetők működésében rejlik. Ám sokéves tapasztalatunk két dolgot is felszínre hozott. Az egyik, hogy valójában olyan pici a javulás mértéke mondjuk egy 1 órája bekapcsolt és egy 3 napja bekapcsolt készülék között, hogy ez még az alacsony fogyasztás melletti plusz költséget sem feltétlenül éri meg. Másrészt az alkatrészek élettartama sajnos az évek során éppen, hogy nem nőtt (javult), hanem pont fordítva. Míg egy átlagos elektrolit kondenzátor 20 évvel ezelőtt messze túlszárnyalta a gyártó által megadott élettartamot, addig manapság az alkatrészek egyre inkább rendelkeznek valamiféle "beépített avulással", azaz meglepő módon a gyári adat elérése után tényleg romlani kezd a minőségük. Ez tapasztalatunk szerint ugyan a Mundorf kondenzátorokra nem jellemző (PRE és PS) de sok másra igen.
Egyszóval most már azért azt tanácsoljuk, hogy ha valaki napokig nem használja a készüléket, akkor inkább kapcsolja ki és zenehallgatás előtt egy fél órával kapcsolja be. Annyi idő már elegendő, hogy a készülék(ek) üzemi állapotba kerüljenek.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

Sziasztok!

Az Obelisk Pre leírásában az szerepel, hogy ne kapcsoljuk ki, gondolom a végfokra is érvényes az ajánlás. Azon kívül hogy nem kell megvárni hogy bemelegedjen, más előnye is van?
Az állandó bekapcsolt állapot nem rövidíti az alkatrészek élettartamát? Vagy pont hogy a kapcsolgatás rossz nekik?
Mi érvényes ilyen szempontból egy DA vagy esetleg egy DT esetére?

Előre is köszi a tapasztalatokat.

:rolleyes:

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1549
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

vkz írta:
2019.03.12., kedd 20:43
tibi62 írta:
2019.03.12., kedd 19:58
Szervusztok,
Kérdezném, hogy Heed Audio Obelisk Pre előfokba a phono MM kártya helyére milyen dac kártyát lehet betenni. Már van egy 2.3 dac kártyám csak jó lenne még egy dac kártya.
Szia,

Szerintem bármelyik kis kártya (1.0, 1.2, 1.3) mehet a helyére. A MM helyén ugye csak rca van, így itt nincs optikai bemenet. Visszaolvasva Zsolt leírta a kártyák evolúcióját.
Az előtted szóló kollégával cserélhettek is :smile29:
Köszönöm a gyors választ! :) Már írtam PgSpa fórumtársnak.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: vkz »

tibi62 írta:
2019.03.12., kedd 19:58
Szervusztok,
Kérdezném, hogy Heed Audio Obelisk Pre előfokba a phono MM kártya helyére milyen dac kártyát lehet betenni. Már van egy 2.3 dac kártyám csak jó lenne még egy dac kártya.
Szia,

Szerintem bármelyik kis kártya (1.0, 1.2, 1.3) mehet a helyére. A MM helyén ugye csak rca van, így itt nincs optikai bemenet. Visszaolvasva Zsolt leírta a kártyák evolúcióját.
Az előtted szóló kollégával cserélhettek is :smile29:

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1549
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szervusztok,
Kérdezném, hogy Heed Audio Obelisk Pre előfokba a phono MM kártya helyére milyen dac kártyát lehet betenni. Már van egy 2.3 dac kártyám csak jó lenne még egy dac kártya.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Azt szeretném kérdezni, hogy Obeliskbe MM Phono kártyát -újat, lehet-e vásárolni? A verziókkal hadilábon állok, az biztos, hogy 1,2 DAC kártya helyére menne. Használtat is keresnék, de ez nem ide tartozik...;-)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Amatőr61 írta:
2019.03.06., szer. 23:17
huszti-zsolt írta:
2019.03.04., hétf. 22:57
A prágai Audio Video Show-n voltunk a hétvégén, természetesen Soulines Kubrick lemezjátszóval és (most már) Dorn Acoustics Grand Enigma hangsugárzóval!
praha.jpg
Jól gondolom, hogy a Heed Lagrange erősítő nem szerepelt a kiállításon ?
Jól. A Lagrange még nem termék, csak e hó végén kezdjük az első darabokat kiszállítani. És egy kiállításon én mindig olyan rendszerrel dolgozom, amit nem csak 100%-ban ismerek, de 100%-ban vállalok is. Én sosem mentegetőztem, hogy a szállodai szoba akusztikája, vagy áramellátása vagy gonosz szellemei miatt az ott megszólaló hang nem kellő mértékben reprezentálná azt, amit mutatni szeretnék. Egy ilyen berendezést installálni kb. egy óra (abból is a legtöbb időt az analóg beállítása, hangszedő beszerelése viszi el) és utána felteszek egy lemezt, vagy egy CD-t (manapság már ez lehet egy FLAC is) és hátradőlök. És a rendszer úgy szól, ahogy azt én ismerem.
Na jó, második nap már mindig jobban szól, mert azért a hidegen bekapcsolt készülék sosem tökéletes, de azért negyed óra után már teszi a dolgát rendesen. :)
Eljön majd a Lagrange ideje is - bár a készülék mögötti tervező koncepció szerint vele majd a partnereink különféle hangsugárzói előtt lehet találkozni. A Grand Enigma előtt és a Soulines Kubrick mögött valószínűleg mindig is egy Thesis lánc lesz, akkor pedig biztosan, ha a demonstrátor én vagy Alpár leszünk! :) (Na jó, az a bizonyos "harmadik tipusú találkozások" végfok majd még egyszer bekerül a rendszerbe....)

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

huszti-zsolt írta:
2019.03.04., hétf. 22:57
A prágai Audio Video Show-n voltunk a hétvégén, természetesen Soulines Kubrick lemezjátszóval és (most már) Dorn Acoustics Grand Enigma hangsugárzóval!
praha.jpg
Jól gondolom, hogy a Heed Lagrange erősítő nem szerepelt a kiállításon ?

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

A prágai Audio Video Show-n voltunk a hétvégén, természetesen Soulines Kubrick lemezjátszóval és (most már) Dorn Acoustics Grand Enigma hangsugárzóval!
praha.jpg
praha.jpg (411.61 KiB) Megtekintve 4024 alkalommal

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab »

Tisztelt jelenlévők,

Canamppel kapcsolatban szeretnék véleményeket gyűjteni arról, hogy inkább pre-out vagy inkább tape-out kimenetre érdemes-e kötni.
Most az utóbbin van, de így legfeljebb az ötödéig tudom halláskárosodás nélkül feltekerni a hangerőt, miközben legjobb tudásom szerint a tranzisztoros erősítőknek jót tesz, ha hajtják őket.

Köszönettel, dgab

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mgus »

gyuszmo írta:
2019.02.09., szomb. 22:35
mgus írta:
2019.02.09., szomb. 10:06
Mathias írta:
2019.02.09., szomb. 09:55


De ez nem jelenti azt hogy ne lehetne akár markáns különbség is köztük. Itt-ott más alkatrészek, más táp, máskép tervezett nyák(mind akár elrendezésben, mind akár vezetőréteg vastagságban(ha jól tudom az Si2-től jóval vastagabb a vezetőréteg)).
És itt még szó se volt az Si3-ról. Ott ha jól rémlik pár ötlet a Thesis sorozatból is átkerült.
Mindegyiknél lehet különbség,de nem akkora hogy egy obeliskről érdemes lenne váltani a si3-ra.
Megnéztem a Thesis-t is a kereskedőknél, azért nem semmi hogy az árát nem merik ki írni. :D
Picit mellé lőttél, mert bizony vannak ott Thesis árak is! ;)
Igen láttam az árát, ezért inkább kihagyom, köszi. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

mgus írta:
2019.02.09., szomb. 10:06
Mathias írta:
2019.02.09., szomb. 09:55
mgus írta:
2019.02.09., szomb. 07:32
Itt írnak róla hogy clónok, tehát megegyező kapcsolás.
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?t=5712&start=3600
De ez nem jelenti azt hogy ne lehetne akár markáns különbség is köztük. Itt-ott más alkatrészek, más táp, máskép tervezett nyák(mind akár elrendezésben, mind akár vezetőréteg vastagságban(ha jól tudom az Si2-től jóval vastagabb a vezetőréteg)).
És itt még szó se volt az Si3-ról. Ott ha jól rémlik pár ötlet a Thesis sorozatból is átkerült.
Mindegyiknél lehet különbség,de nem akkora hogy egy obeliskről érdemes lenne váltani a si3-ra.
Megnéztem a Thesis-t is a kereskedőknél, azért nem semmi hogy az árát nem merik ki írni. :D
Picit mellé lőttél, mert bizony vannak ott Thesis árak is! ;)
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mgus írta:
2019.02.09., szomb. 12:01

Ha arra gondolsz hogy volt-e már heed erősítőm akkor a válaszom nem, vagy hogy az obeliskekbe ugyan az a végfokkapcsolás és másképpen szólnak a csak a heed-re tartozik. Vagy nem is értem mire alapozod a véleményed hogy nincs tapasztalatom.
A tapasztalatot együttéléssel lehet szerezni,ha ez nincs akkor vélemény sem lehet arról hogy érdemes e,avagy nem cserélgetni.
Az si3 egy zseniális vas,szuper az előd kettes is,de hangzásban eléggé mást mutatnak,tehát közel sem hasonlóak.Ízlés kérdése hogy kinek melyik,de ehhez együtt kell élni velük úgy mint minden mással is.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: iistván »

asebestyen írta:
2019.02.09., szomb. 12:44
mgus írta:
2019.02.09., szomb. 10:06

Ez egy bemutatótermi meghallgatással nem fog átjönni, együtt kell vele élni. Mindezektől függetlenül továbbra is azt állítom, nem való mindenkinek Heed rendszer.
Annak nem való, aki szeretne kütyüzni :rolleyes:

Én kb. 11-12 éve élek együtt boldog harmóniában az Obeliskekkel és emiatt ugrott is a kütyüzési igény, de soha rosszabbat :D
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

mgus írta:
2019.02.09., szomb. 10:06

Mindegyiknél lehet különbség,de nem akkora hogy egy obeliskről érdemes lenne váltani a si3-ra.
Megnéztem a Thesis-t is a kereskedőknél, azért nem semmi hogy az árát nem merik ki írni. :D
Nah, akkor én úgy váltok, hogy nem érdemes. :D Egyesből rögtön 3-asba tettem. :smile29:
Zenehallgatásra maximálisan jó az Obelisk, az Si3 már némi HiFizést is engedne úgy érzem, ha épp azt szeretné az ember.
Viszont! Hála az égnek és persze Zsoltnak, egy komplett Heed rendszerem van, ami messze nem arról szól, hogy lépkedünk a HiFizés ingoványos talaján mígnem egy rossz lépéssel elmerülünk vagy épp egy jóval feljutunk a csúcsra (2 hétre). Ez külső szemlélőként tűnhet épp szektásodásnak vagy nagyképűségnek vagy akárminek, de szerintem aki egy ilyen rendszerrel ver Heedat a zene és a HiFizés közé, megtapasztalja ezt. Ez egy bemutatótermi meghallgatással nem fog átjönni, együtt kell vele élni. Mindezektől függetlenül továbbra is azt állítom, nem való mindenkinek Heed rendszer.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A “Gyartói” topicokat jellemzően nem mi moderáljuk, de a kibontakozóban lévő személyeskedő kommentekkel szerintem ne OFF- oljátok szét a témát.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mgus »

Shimano írta:
2019.02.09., szomb. 11:50
mgus írta:
2019.02.09., szomb. 10:06

Mindegyiknél lehet különbség,de nem akkora hogy egy obeliskről érdemes lenne váltani a si3-ra.
Megnéztem a Thesis-t is a kereskedőknél, azért nem semmi hogy az árát nem merik ki írni. :D
Ebből a hozzászólásból nekem az jön le hogy nincs valós tapasztalatod az erősítőkkel kapcsolatban,mert ha lenne,akkor nem írnád azt amit.
Nem is értelek.
Ha arra gondolsz hogy volt-e már heed erősítőm akkor a válaszom nem, vagy hogy az obeliskekbe ugyan az a végfokkapcsolás és másképpen szólnak a csak a heed-re tartozik. Vagy nem is értem mire alapozod a véleményed hogy nincs tapasztalatom.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Klaca »

CSak mint laikus felhasználó, annyit tennék hozzá, hogy így első blikkre, az si3 minden tekintetben egy nagyon sokáig (ki)érlelt, sokáig finomított készüléknek tűnik. Én ugyan nem hallgattam végig alaposan az összes generációt, de az ion elődökből volt nálam sokáig 2-es, egy darabig volt sima heed obelisk, aztán talán az si-t Zsoltnál hallgattam párszor, de az si III nagyon meglepett. Nem lennék meglepve, ha ez lenne jelen pillanatban a legrégebb óta finomított.és leginkább 'kiérlelt' Heed termék, és ezt érezni is rajta. Azt mondanám, kb annyi a különbség egy sima obelisk és az siii között, mint egy régi rega planar 3 és egy új planar 6 között. (Sztem az utóbbi is egy kimaxolt verzója az előbbinek, de már rá sem nagyon lehet ismerni az elődre, bár 'kinézetet', működési elveket nézve nem sok különbség van.)

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mgus írta:
2019.02.09., szomb. 10:06

Mindegyiknél lehet különbség,de nem akkora hogy egy obeliskről érdemes lenne váltani a si3-ra.
Megnéztem a Thesis-t is a kereskedőknél, azért nem semmi hogy az árát nem merik ki írni. :D
Ebből a hozzászólásból nekem az jön le hogy nincs valós tapasztalatod az erősítőkkel kapcsolatban,mert ha lenne,akkor nem írnád azt amit.
Nem is értelek.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Az elvi kapcsolási rajzokat illetően felidéznék két sztorit. Az egyiket szerintem már itt a Heed topikban is megírtam (és sokszor anekdótázom vele kapcsolatban) a másik relatív újkeletű.
Anno a Hang&Technika újságban közöltünk kitleírásokat, ezek között volt egy végfok, amit egy hozzám közelálló gyártó engedélyével, az ő erősítőjének elvi kapcsolási rajzára épülve publikáltunk. Amikor megjelent az aktuális szám, rövid időn belül több megkeresést is kaptam, volt köztük nagy nevű amerikai cég hazai képviselete, meg magát gyártóként aposztrofáló hazai készítő. Mindannyian azzal támadtak le, hogy hol szereztem meg a rajzot, merthogy az az általuk alkalmazott szupertitkos(!!) akármi. (Egyébként úgyszintén számos elektronikai tankönyvben fellelhető közkincsről van szó! :D )
A másikba nemrég futottam bele, egy hazai 'gyártóról' van szó, aki teljesen véletlenül (gondolom) az Obelisk végfok elvi kapcsolását alkalmazza. És igen szép summát kér a készülékért, annyit, hogy Heed termék a közelében sincs! :D Egyébként tegye nyugodtan, hiszem az Obelisk végfok rajza számos helyen megjelent, mára közkincs, semmilyen védelmet nem élvez - és nem mellesleg a Heed hang számtalan összetevője közül csak az egyik. Kb. olyan ez a kapcsolásokon lovagolás, mintha valaki a Costesben azon háborodna fel, hogy ott is készítenek ételt marhahúsból! :D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”