Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Lemmy9 írta:
2019.03.19., kedd 16:54
17. szülinapomra fatertól egy full felújított trabit kaptam. Kinézettek a tizedik emeletről, és azt mondták, "hogy az a kék Trabant az enyém". Az első autóm volt. Nem voltunk jómóduak. Jobb szülőket elképzelni sem tudnék. Na nem csak ezért persze. Sajnos már fentről figyelnek.

Trabi, 1200,1500 Zsiguli, Rover 216GTi, Swift Gti 3 db :) , Civic VTi 3 db, Ignis, JAZZ, Insight, a sorrend.
Swift gti rulez! ;peace;
Rover 220-at hajszál híján vettem, de végül egy Astra Gsi lett hejette. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Az imént találkoztam ezzel a hibrid menőséggel (figyi meg a rendszámát is).

Nagyon impozánsak a méretei (nézd meg, hogy kilóg a parkolóból az orra), és hátulról meg belülről nagyon jól is néz ki (főleg ezzel az álomszép nagyon világos és fekete kombinációjú bőrbelsővel).
Az orrán viszont nagyon látszik a design-erőlködés. Azok a zigzagos lámpák, na meg a krómkeretes, csillogó rácsos, óriási konkáv hatszög hűtőrács, hát az szerintem Kínának készült. Kár, mert egyébként álomautó...
Csatolmányok
F9BAEA3F-4A5D-4760-8939-15342BD4DE59.jpeg
F9BAEA3F-4A5D-4760-8939-15342BD4DE59.jpeg (3.46 MiB) Megtekintve 2074 alkalommal
1BFA68E6-1F40-49F2-9750-85406748F902.jpeg
1BFA68E6-1F40-49F2-9750-85406748F902.jpeg (3.62 MiB) Megtekintve 2074 alkalommal
73ED71CB-0A30-46EC-A78B-3833B841AE44.jpeg
73ED71CB-0A30-46EC-A78B-3833B841AE44.jpeg (2.61 MiB) Megtekintve 2074 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Rusty 911: nagyon menő hogy nem restaurálta a külsejét! Jobb, mint a patkány-tuning, mert ez tényleg így öregedett meg ;peace;
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Halkan megjegyezném, legalább pörög a topik, ez most egy aktuális dolog, tetszik nem tetszik komolynak tűnő változások mennek végbe az autóipar környékén. 7-8 évvel ezelőtt nem gondoltuk volna, h a dizel népszerűsége ilyet bukik, ahogy az elektromos autózás térhódítása is szinte lehetetlennek tűnt. Ma meg pár gyártó kivételével, mindenki belátja, nincs jövő megújulás nélkül. Jó, hír a benzin vérűeknek, h 20-30 év még biztosan hódolhatnak a hétköznapokban a szenvedélyüknek. Az egészen kicsi gyerekek viszont már más világba fognak belenőni. Legyen az elektromos, vagy más egyéb meghajtás.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem hinném, hogy lenne értelme külön elektromos autós topic-ot nyitni, viszont azt sem akarom, hogy szétoffoljik mindenféle környezetterheléses, hitvitával ezt.
A környezetvédelemnek is megvan a sajátja, azzal a témával át lehet vonulni oda.
A személyeskdést egyébként sem kedvelem, többször megkértelek itt is titeket, hogy mellőzzétek.

Az ereimben benzin folyik vér helyett. Még jogosítványom sem volt, mikor saját autóm volt, amit bütyköltem és minden pénzem autókra költöttem. Azán teltek múltak az évek, volt versenyautóm, youngtimerem, oldtimerem, luxusautóm, hobbiautóm stb. Úgy gondolom mindegyiknek megvan a helye, az én életemben is megférne mindegyik, legyen az elektromos, hobbi, használati eszköz, stb. Ebből kiindulva itt is elmkellene férnie!
Miért ne lehetne mindn autó gyűjtőhelye ez a topic?!
Feltéve, ha tudunk kultúráltan egymássalmerről kommunikálni.

Így a továbbiakban a személyeskedést mellőzzétek és az off-okat is kigyomlálom.
Bízom bennetek, hogy menni fog a dolog!
Thx.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

ZolaBA írta:
2019.03.19., kedd 10:32
Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 07:55
Tisztaba vagy azzal h Pesten napi hany ezer auto araszol az ablakok alatt? Erre kene egy otlet akkor az elektrmos auton kivul.
A jó irány lenne:
- több parkoló (az autók fele parkolóhelyet keres)
- több/jobb/szervezettebb út
- kevesebb autót vonzó célpont

Ezzel szemben ami megy:
- kevesebb parkoló
- kevesebb út
- több célpont

Szerintem :D
Szó szó, de nem egészen, azt gondolom az autóállomány darabszáma ma már kezelhetetlen a városokban. A főbb utak járhatatlanok. Az iskolák, óvodák, stb. környéke katasztrofális. A rakpart, a Könyves Kálmán - Hungária járhatatlan szinte az egész napszakban. Egyszerűen annyi autó van, h nem lehet velük mit kezdeni. Ezek nagy része nem a parkolók hiánya miatt araszol, egyszerűen kevés az útfelület ilyen mennyiségű forgalomhoz.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Lehet néha vehemensebb vagyok, de komoly sértéseket senki fejéhez nem vágok. Azt gondolom a jó ízlés határain belül mozgok.

Szalon: Kb. ugyanaz vagy, mint én csak fordított oldalon. Ameddig én minden erényét kidomborítom addig te ugyanezt teszed fordítva. Illetve szépen ferdítve sarkítva, általánosítva. Az elektromos autó a városi gondok kezelésére lett tervezve. Továbbra sem mondhatod, h a gyerekek homokozójától két méterre pöfögő autók egészségesek. Úgy, h mellettük hömpölyögnek, és telítik az egész környék levegőjét. Mikor vannak a gyerekek ott? Véletlen sem a fűtési szezonban. ;) Szívesen látnék egy független publikációt erről az örült környezeti lábnyomról. Ellenben én visszakereshetem amiben 50% kevesebb szennyezésről beszélnek a elektromos autó esetén beleértve a gyártást is. Itt kamuzhatnék, mondhatnám, h 70% vagy 80, de nem, senki nem mondta sosem, h az elektromos autó gyártás 100% zöld. Az 50% viszont nem kevés. Autópályát említsz ismét zajszennyezésre, minek, miért, ki a francot érdekel az autópálya? Max a nagyon közel lakókat, de azokat azért szokták zajszigetelő fallal védeni. Viszont mikor éjszaka végigcsattognak a város utcáin hagyományosok a csendben, pláne ha valami sport dobos idióta, akkor igazi élmény a pihenni vágyónak is. A hidegen indított dizit meg sem említem hajnalok hajnalán. Ezekben az esetekben, bizony nagy erény a csendesség. Már ha a másik oldallal is foglalkozunk picit. Továbbá, minden egyes ingyen töltés a vételárad esetén visszafelé dolgozik. Mert mi is történik? Megveszed az autót X forintért, ahány kilométert ingyen teszel meg, azt levonhatod a vétel árból. Akárcsak az egyéb kedvezményeket, nem térnék ki rájuk. Sőt a fizetős otthoni töltés is neked dolgozik. Mondanom sem kell, 100km-nyi energia nem egy súlycsoportban van a olaj alapú energiával. Tehát itt is visszafelé dolgozik a pénz, legyen az bármennyire is kevés. Ezek után megint csak neked dolgozik a visszatermelés. Ilyenekről hagyományos esetén nem beszélhetünk semmilyen formában. Ahogy megvetted az autót, a kilométerek gyarapodásával talicskázod bele a pénzt, semmiféle pénz visszatermelésről szó sincs, csak kiadásról. Fékezhetsz bár hányszor, egy csepp benzinnel sem fog több visszakerülni a tankba. Véletlen sem eshet meg, h megteszel 30km, és 3 decivel több lesz a tankodban az út megtétele után. A szervizelés érdekes dolog, itt ismét sejtetni szándékozol, h nem fenékig tejfel a dolog. Való igaz, biztos vannak esetek amikor kövér számlás javítások jönnek össze. Nem mintha ez nem eshetne meg egy hagyományossal, tudnék pár meredek javítási összegről beszámolni azért. Ezt alátámasztod egy első generációs elektromos autóval. Legyen, fejet hajtok, azt ugye tudjuk, h új autó esetén 8év garit kapunk. Azt is tudjuk, h az elején vagyunk egy reformnak. Értelemszerűen ha kiesünk a garancia védelme alól, drága javítások várhatóak akár. Viszont azt is tudjuk, h ameddig nincs tömeges elterjedés addig lassan csorognak lefelé az alkatrész árak. Ferrarihoz sem olcsók a cuccok, ameddig speciális szegmenset fog képviselni. Ha több elektromos autó lesz, nagyobb alkatrész igénnyel, akkor olcsóbb is lesz, ahogy meg fognak jelenni az után gyártók is. 30 éve nem kaptál a Fordhoz sem annyiféle utángyártott alkatrészt, mint manapság. Vehetted a méregdrága gyári cuccokat. Most ugyanebben a cipőben van még az elektromos autó is. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 07:55

De a futes szezonalis, hogyan kivanod csokkenteni az ezt kieso idoben a mindekit erinto eves szennyezest? Tisztaba vagy azzal h Pesten napi hany ezer auto araszol az ablakok alatt? Erre kene egy otlet akkor az elektrmos auton kivul. Mar amennyiben nem tagadjuk le ezt a kozvetlen azonbali szennyezest.
Továbbra is egy irányba nézel szemellenzővel ;).

Az év legalább 1/4-ét érinti a fűtési szezon, ha ott a felére csökkenne a szennyezés és nem lenne villanyautó, vagy lenne villanyautó és marad a szemétégetés hőenergiája a korszerűbb fűtés helyett az éves mérleg kb. ua., de inkább az első esetben lenne kevesebb, így számomra teljesen mindegy, hogy kit és hol az év melyik szakában milyen dózisban ér.

Nem értek a bányászathoz, de ha igaz a korábban linkelt cikkben leírt 1 tonna lítium előállítására az 1250 tonna földmunka, akkor borítékolható, hogy ezekben az elmaradott országokban ennyi föld megmozgatása az ottani jellemzően elavult gépparkkal mennyi káros anyagot juttat a levegőbe, ami a légköri hatások során körbevándorolhat a bolygón akár ide is eljuthat, de mindenképpen belekerül az onnan és a környező országokból származó élelmiszerekbe.

Ott kell hagyni a szennyezett nagyvárost, el kell költözni vidékre és lóval, vagy kerékpárral, netán gyalog járni, legyenek magyar banánültetvények, hogy ne Musk miatt szennyezett banánt egyek, világbéke stb. ;peace;.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 07:05
Semmiféle öngól nincs, talán mivel remélhetőleg itthon élsz, és nem Szibériában, képben vagy vele, h mennyi egy fűtési szezon. Talán rájössz, h Júliusban a körúton lakó babakocsiban utazókat nem a fűtés káros anyaga fenyegeti. Még jó h a kisvárosok, faluk szennyezettsége magasabb lehet, hisz ezeken a helyeken fűtenek többnyire hagyományos módon, eltüzelve mindent.
Úgy gondolom, hogy ebből is tisztán látszik, hogy egy szezonális, 3-5 hónapig tartó fűtési szezon felelős (az általad linkelt és ezért talán általad hitelesnek tartott médium oldala szerint) a megbetegedések 70%-ért! Ebben az esetben a maradék 30%-ban van benne minden egyéb! Az összes gyár, erőmű, tömegközlekedés, árufuvarozás...stb és ennek a 30%-nak egy töredék része csupán a személyautózás! Úgy érzem, hogy ennek a mértékét próbálod túldimenzionálni és csak és kizárólag a személyautókat okolod a megbetegedésekért, ami szerintem nem így van. Természetesen nem mondom, hogy nincs rá hatással, csupán a mértékével nem értek egyet. Egyre több asztmás beteg van, de mellette a nő az emberiség nagysága is! Sokkal objektívebb lenne %-os arányokról beszélni pl. Ugyanúgy közrejátszik az egészségtelen táplálkozás is, mint az aktív mozgás hiánya is. Szóval szerintem nem csak és kizárólag a személyautók felelősek ezekért! Ezzel megint csak nem a személyautókat akarom éltetni, csupán egy objektívabb szemléletre szeretném felhívni figyelmed!
Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 07:05
Az írásaid lassan megmosolyogtatóak. Minden pontban amiben egyértelműen jobb az elektromos autó, te azt megpróbálod cáfolni. 20e. kevesebb alkatrész, te azt bizonygatod, éppen, h ennek a szervizköltsége, és az elromlási aránya rossz. :D
Kérlek ne próbálj (többedjére) olyat a számba adni, amit nem mondtam! Annyit idéztem egy cikkből, hogy
Valamiért elterjedt az a tévképzet, hogy az elektromos autók nem romlanak el. Sajnos el tudnak ezek is romlani. Ritkábban, mint a hagyományos autók, akkor viszont horror árba is kerülhet a javításuk. Tele vannak a fórumok kétségbeesett emberekkel, akiknek az ötmillióért vett használt elektromos autójuk elromlott, és a márkakereskedés négymilliós szervizajánlattal örvendeztette meg őket.
Ismerős 1 éve vásárolt teljesen elektromos Renault Fluence (2013-as évjárat) fél év után autója nem igazán töltött, nem vett fel 2 nap alatt se megfelelő mennyiségű áramot, otthon a garázsban. Renault szerviz, megállapították a hibát, javítási költségnek kihoztak 2,3 millió ft-ot. Az autó gyakorlatilag gazdasági totálkár, pedig saját lábán jött-ment. Ennyi pénz nem volt a javításra, uh vettek inkább egy régi VW Polot, mert azért 1 kocsira szükségük van. A Fluence az udvaron áll azóta is, fél év alatt nem sikerült gazdaságos javítást találni sehol sem...
Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 07:05
Mindenesetre én annyit tudok, h megjártam Nyíregyházát ingyen a Zoe-val, nem pöfögtem ki semmit, maga volt a Zen szigete, és a pirosoknál mindenkit leléptem. Már csak azt várom tőled, h cáfold a csendességüket, meg a gyorsulásokat, ha ez meglesz, akkor küldetésed teljesítve. Mosolyogva kinézhetsz az ablakon az olajfaló paripára, megvédtelek kedves...........
Nem ingyen jártad meg Nyíregyházát a Zoéval, ezt kellene megérteni, hanem dupla annyiért, mint egy benzines autóval! Te egy összegben előre kifizetted már a vásárláskor a tankolások árának bő kétszeresét! (ha nem te vetted a Zoét, akkor a Zoé tulajdonosa fizette ki helyetted) Egy elektromos autó előállításának ~ 2x akkora az ökológiai lábnyoma, valamint még mindig csak töredéke a megújuló energiából fedezett elektromos töltés is, szóval hidd el, ugyanúgy kipufogtál, csak máshol... Csendességüket nem cáfoltam soha, bár db mérővel nem mértem, de egy normál autópálya tempónál manapság is inkább a szélzaj valamint a gumi gördülési zaja nyom a legtöbbet a latba, ami ugyanúgy megvan az elektromos autóknál is. Bár én személy szerint szeretek zenét hallgatni autózás közben is, nem igazán igénylem a csendet. :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 07:55
Tisztaba vagy azzal h Pesten napi hany ezer auto araszol az ablakok alatt? Erre kene egy otlet akkor az elektrmos auton kivul.
A jó irány lenne:
- több parkoló (az autók fele parkolóhelyet keres)
- több/jobb/szervezettebb út
- kevesebb autót vonzó célpont

Ezzel szemben ami megy:
- kevesebb parkoló
- kevesebb út
- több célpont

Szerintem :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Aszpirin írta:
2019.03.19., kedd 09:32
@Vinkler, könyörögve kérlek, nyissatok egy elektromosautó topikot, hogy végre legyen itt ez az elektromos thread és a teljes hozzátartozó személyeskedés meg "olajfaló"zás stb - szóval az egész elektromosautós hype legyen itt offtopik.
Hagyjuk meg ezt a topikot az autók bűnös szerelmeseinek és legyen egy topik a zöldharcosoknak is.
Már ha lehetne.
Nem az elektromos autókkal van itt a probléma szerintem, hanem azzal, ahogy ezt Tonyka tálalja... ha bárki normálisan, tényeket közölve felhívja a figyelmét, hogy nem feltétlen úgy van valami, ahogy ő azt gondolja, akkor átcsap egy személyeskedő, mindenféle tényeket mellőző nem is a cáfolatra reagáló "válaszra"... sokadjára is folytatva a struccpolitikáját...
Zöld topik
van már amúgy...
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tonyka írta:
2019.03.19., kedd 09:53
Esetleg erdemes tanulmanyozni a topik cimet. Erdekes lenne szamuzni az elektromosokat az auto megnevezes mogul. Topikot nyitni tobb ertelme lenne Porsche es hasonlo szuperautok cimmel ha valaki ennyire nem akar tudni a vilagrol, oda bezarkozhatna.
Oké, nekem az is jó, ha mi - az AUTÓK szerelmesei - költözhetünk máshová.
A személyeskedő, egymást ócsároló vitáknak semmi értelme, ettől nem fog megváltozni a világ.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Esetleg erdemes tanulmanyozni a topik cimet. Erdekes lenne szamuzni az elektromosokat az auto megnevezes mogul. Topikot nyitni tobb ertelme lenne Porsche es hasonlo szuperautok cimmel ha valaki ennyire nem akar tudni a vilagrol, oda bezarkozhatna.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

@Vinkler, könyörögve kérlek, nyissatok egy elektromosautó topikot, hogy végre legyen itt ez az elektromos thread és a teljes hozzátartozó személyeskedés meg "olajfaló"zás stb - szóval az egész elektromosautós hype legyen itt offtopik.
Hagyjuk meg ezt a topikot az autók bűnös szerelmeseinek és legyen egy topik a zöldharcosoknak is.
Már ha lehetne.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Acme »

Kezd megint elmenni a topic a személyeskedés irányába, ezt jó volna mellőzni.
Van külön környezetvédelmi topic, ott lehet kitárgyalni hogy melyik fűtési rendszer előnyösebb, illetve atom vagy hőerőmű adja az áramot, stb.

Mi itt maradjunk az autóknál - ha villanyos, ha nem ;peace;

Kép
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

thxfan írta:
2019.03.19., kedd 07:40
Lássunk már kicsit tovább elektromos autó ügyben és összességében kezeljük.
Pl.:
http://kornyezetert.hu/hogyan-kuzdhetun ... zas-ellen/

Ezt is letojhatjuk, mert tőlünk elég messze van:
https://piacesprofit.hu/klimablog/fennt ... is-egyben/

Egy elektromos autóra nyújtott hazai támogatásból 2, de inkább három ház fűtési rendszerét lehetne korszerűsíteni, egy ugyanolyan méretű hagyományos vs. elektromos autó árának különbségéből meg sokkal többet. Kb. fogalmuk sincs az embereknek, hogy egy átlag minőségű turbós, kondenzációs kazán mennyivel kevesebb gázt fogyaszt, mint egy régi típusú, de még a vegyes tüzelésűtől is kevesebbe kerül a fűtési szezon (már ha nem lopják a fát hozzá :D). Én több potenciált látok ebben a környezetszennyezés csökkentésre.
De a futes szezonalis, hogyan kivanod csokkenteni az ezt kieso idoben a mindekit erinto eves szennyezest? Tisztaba vagy azzal h Pesten napi hany ezer auto araszol az ablakok alatt? Erre kene egy otlet akkor az elektrmos auton kivul. Mar amennyiben nem tagadjuk le ezt a kozvetlen azonbali szennyezest.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Lássunk már kicsit tovább elektromos autó ügyben és összességében kezeljük.
Pl.:
http://kornyezetert.hu/hogyan-kuzdhetun ... zas-ellen/

Ezt is letojhatjuk, mert tőlünk elég messze van:
https://piacesprofit.hu/klimablog/fennt ... is-egyben/

Egy elektromos autóra nyújtott hazai támogatásból 2, de inkább három ház fűtési rendszerét lehetne korszerűsíteni, egy ugyanolyan méretű hagyományos vs. elektromos autó árának különbségéből meg sokkal többet. Kb. fogalmuk sincs az embereknek, hogy egy átlag minőségű turbós, kondenzációs kazán mennyivel kevesebb gázt fogyaszt, mint egy régi típusú, de még a vegyes tüzelésűtől is kevesebbe kerül a fűtési szezon (már ha nem lopják a fát hozzá :D). Én több potenciált látok ebben a környezetszennyezés csökkentésre.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ugyan már! Nem kell itt ölre menő, személyeskedésbe fulladó vitákat folytatni. A napellenző mindkét oldalon veszélyes. Nyilván megvan a létjogosultsága az elektromos autózásnak és, hogy az a jövő, ez számomra nem kérdéses. Az, hogy a használata kompromisszumokkal jár, igen. Az, hogy egyelőre nem olcsó mulatság? Igen.
Mint már emlitettem mi 2 autót tartunk fent a családban (hobbiról itt most nem beszélek, szigorúan használati eszközről), amiből az egyiket simán ki lehetne váltani elektromosra. Eddig azért nem tettük meg, mert drága, a használt elektromos pedig az említett okok miatt eddig nem nagyon jött szóba. Igen, semmi kedvem akku pakkoot cserélni milliós költséggel. Az üzemeltetési költség csökkenése persze jópofa, de az kb. havi 40k, ami nem feltétlen ennyi, mivel az elektromosnak is pénzbe kerül a töltése. Ellenben, ha a saját napelememmel megtermelt energiával hajtom az elektromos autómat, na az priceless és nem azért mert hű, de mennyit spórolok, hanem mert ez egy hatalmas dolog!
A első autonakat nyilván sokára fogja tudni kiváltani egy elektromos, hiszen nagyobb utakat, főleg 3 gyerekkel egyelőre sokkal macerásabb elektromossal megtenni, ráadasul el sem nagyon férnénk az e autók zömében.
Szóval tudni kell a helyén kezelni, de szerintem jó az irány! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Semmiféle öngól nincs, talán mivel remélhetőleg itthon élsz, és nem Szibériában, képben vagy vele, h mennyi egy fűtési szezon. Talán rájössz, h Júliusban a körúton lakó babakocsiban utazókat nem a fűtés káros anyaga fenyegeti. Még jó h a kisvárosok, faluk szennyezettsége magasabb lehet, hisz ezeken a helyeken fűtenek többnyire hagyományos módon, eltüzelve mindent. Az írásaid lassan megmosolyogtatóak. Minden pontban amiben egyértelműen jobb az elektromos autó, te azt megpróbálod cáfolni. 20e. kevesebb alkatrész, te azt bizonygatod, éppen, h ennek a szervizköltsége, és az elromlási aránya rossz. :D Már kitiltásról beszélsz, miközben a városoknak úgy kell, mint egy falat kenyér. A villamos energia termelésnek van néhány módja, h a hasznosításának a százalékos arányáról ne is beszéljünk. Nem csodálkoznék ha az olajipar propaganda anyagaira elő lennél fizetve. Agymosásra remek anyagok, pláne ha még részre hajló is az ember.
Mindenesetre én annyit tudok, h megjártam Nyíregyházát ingyen a Zoe-val, nem pöfögtem ki semmit, maga volt a Zen szigete, és a pirosoknál mindenkit leléptem. Már csak azt várom tőled, h cáfold a csendességüket, meg a gyorsulásokat, ha ez meglesz, akkor küldetésed teljesítve. Mosolyogva kinézhetsz az ablakon az olajfaló paripára, megvédtelek kedves...........
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Tonyka írta:
2019.03.18., hétf. 22:06
Szalon úrnak külön ajánlva, bár tudom előre, a számok azt mondják gazdaságtalan az egészség, nem számít, gyerek, felnőtt, szívjátok, szívjátok.Nem kell a jó, a régi a tuti. Kamu az egész, kifejezetten kívánatos a belégzése, a gyerekek csak játsszák a beteget. Az a baj a többségnek gőze sincs mennyire gatya a mai városok levegője. Lila gőzük nincs miért próbálnak most már a kormányok mindent elkövetni a városok levegőjének jobbá tételére. Nem tudom mitől olyan nehéz összerakni az apró kockákat, nem olyan nehéz rájönni miért nyomatják az elektromos autókat. Lehet nem a legjobb út, de jelen pillanatban nincs jobb széleskörű terjesztésre.

https://piacesprofit.hu/klimablog/az-as ... -az-autot/
Nem tudom, mi a problémád velem, leírtam már ide párszor, hogy városban többnyire (90%) gyalogosan közlekedek...
Többször (hibásan) kijeletetted, hogy mennyire megéri és gazdaságos a villanyautó, én ezzel jelenleg nem értek egyet, akinek van egy papírja és ceruzája, általános iskolai matek használatával, könnyen a végére járhat maga is 5-10 perc alatt.

A belinkelt cikkedben nem tudom észrevetted-e - pirossal amúgy ki is van emelve - de van egy elég hatalmas öngólod...
Képernyőfotó 2019-03-18 - 23.23.14.png
Képernyőfotó 2019-03-18 - 23.23.14.png (264.88 KiB) Megtekintve 2148 alkalommal
Amúgy érdekes mód, sok kis faluban is elég jelentős szmogszennyezettséget mérnek, amit egyáltalán nem az ott lévő autók okoznak, mivel számuk és használatuk elenyésző...

Nem tudom milyen álomvilágban élsz, de soha egyetlen egy gyár/cég/gyártó sem a gyerekek egészséges levegője miatt fog semmit sem fejleszteni/gyártani, hanem a lehető legnagyobb haszonszerzés miatt, ami ugyanúgy érvényes az elektromos autókra is. Jelenleg is csupán gazdasági okból erőltetik az elktromos autózást, amit a marketingesek szépen összemosnak az egészséggel... meglátjuk 10-20 év múlva mire jönnek majd rá a Britt tudósok... mennyi megbetegedést fognak majd az elektromos autókhoz kötni... mikor fogják majd azokat is kitiltani egyes területekről...stb...
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Nem a kibuvokat kell nezni, rossz beidegzodes, a varosi embernek, gyerekeknek az autok a legkozelebbi szennyezok. Fogalmazhatunk ugy is, h egyenest a pofajukba kapjak az aldast. Lasd a babakocsi magassagot. Amirol meg sokan nem tesznek emlitest az a darabszam. Csak nezni kell a szamokat, vegyuk a 80-90s evek szamait, meg vegyuk a 2018-19 szamokat. Olyan szintu darabszam novekedes van, a vak nem latja csak. Ma mar az auto nem csoda, nem kell kulonosebb jolet egy auto tartasahoz. Nem ritka, h minden csaladtagnak kulon autoja van. Grammok vanank megadva a karosanyagnal, de hany autoszor is vannak azok a grammocskak? Na ugye....
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: avl2 »

egyetertek abban, hogy nem mindenütt jo a levegö.
azt is tudjuk, hogy ezert a közlekedes illetve a privat-"hobbis" közlekedes csak reszben felel. hogy mekkora mertekben ez sokmindentöl függ (milyen komponenst neznek, mikor, milyen meteorologiai es egyeb ipari stb. viszonyok vannak ...azt tudom, hogy "kulturalt" orszagban a motorfejlesztest is üzö cegnek is nehezsege van a cegnek megengedett NOx emisszio betartasaval - 2019-ben kicsivel több mint fele a megengedett, mint 2018-ban, amikor 70000 kg NOx volt megengedve ...vessük össze 1 autoéval !!...de ha megy egyszerre 20 fekpad es mondjuk atlag 80 kg/h dieselfogyasztassal, abbol lesz egy "kis" emisszio is :-))))


nem az lenne, hogy akkor hirtelen Putnokon jobb lenne a levegö, ha ott elektromos autok lennenek, hisz nem azert szokott igen gyakran az a rész szerepelni a legproblematikusabb levegöminöseg miatt, mert sok ott a chiptuningolt, füstöt okádó diesel.

...söt: biztosak lehetünk benne, hogy a kulturaltsag (hianya) miatt nem Mo. lesz az utolso hely, ahol az elektromos autok hulladeka megjelenik az erdöben

a fentiek nekem nem jelentik azt, hogy en ne igyekezzek, azaz a kis hozzajarulast is igyekszem csökkenteni (tudatosan koraltozo otthoni aram-, gaz-, viz-, autohasznalattal)

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”