Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

https://hqelektronika.hu/termekek/pp-15 ... nt-maratva
nem használtam, meg kell nézni, ha üvegszálas, akkor jó.A Lomexben is szokott volt lenni üvegszálas próbapanel.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Nem tudja valaki, hol lehet normalis probanyakot venni? Ami nem ez a szar szemétláda fos kinai, ami szérporlad a kezemben.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

De azért találtam nagy nehezen olyat, ami jó is. Belinkelem ide, hátha másnak is hasznára lesz:

https://hu.mouser.com/ProductDetail/Aav ... ilKg%3D%3D

AAvid Ultrasticknek hívják. Azt tudja, hogy 60fok felett megváltozik valahogy és igyekszik mégjobban kitölteni minden rést. Aztán amikor kihűl, akkor meg visszaalakul. Viszont nem pumpálja ki magát a felületek közül, mint általában a többi. Meg nincs is benne semmi, ami ki tudna száradni. Mondjuk nem is nagyon olcsó.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Lazac írta:
2019.03.20., szer. 00:33
sutemenyx írta:
2019.03.19., kedd 17:01
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki olyan hővezető pasztát, ami jellemzően nem az a szokásos fehér, amit fillérekért árulnak és pár év alatt ki is szárad, hanem olyan, ami évtizedeket is kibír. 20éve én láttam és használtam ilyet, de most fogalmam sincs honnan lehetne szerezni. Ipari felhasználásból jutottam hozzá akkoriban. 2 elvárás lenne, hogy nagyon sokáig stabil maradjon, a másik pedig, hogy elektromosan nem vezethet.
Erre van szükséged:
https://www.conrad.hu/hu/keratherm-hove ... 89059.html
Vagy erre, ha nagyon hűteni kell:
https://www.conrad.hu/hu/hovezeto-grafi ... 89013.html
Így van, ezek sajnos vezetnek, nemjók nekem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

trane írta:
2019.03.19., kedd 22:15
fülelek írta:
2019.03.19., kedd 21:25
szilikonzsír...
vagy van egy szürkés, ránézésre valami műanyag-szerű fólia, amit a csillám helyett tesznek a tranyók/FET-ek alá, de nemtom, hogy hívják gondolkodik.gif

Ezek nem vezetik annyira jól a hőt, amennyire nekem kéne. Főleg akkor jók ezek, ha nagyon kell szigetelni is kV-os tartományban.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fülelek írta:
2019.03.19., kedd 21:25
sutemenyx írta:
2019.03.19., kedd 17:01
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki olyan hővezető pasztát, ami jellemzően nem az a szokásos fehér, amit fillérekért árulnak és pár év alatt ki is szárad, hanem olyan, ami évtizedeket is kibír. 20éve én láttam és használtam ilyet, de most fogalmam sincs honnan lehetne szerezni. Ipari felhasználásból jutottam hozzá akkoriban. 2 elvárás lenne, hogy nagyon sokáig stabil maradjon, a másik pedig, hogy elektromosan nem vezethet.
szilikonzsír...
Igen, én is így ismerem, de az a gond, hogy kb mindent szilikonzsírnak hívnak. Egyrészt van egy nagy csoport, ami kenőanyagnak használatos és szilikon alapú, ezeket is így hívják. Ha hővezető szilikonzsírként keresem, akkor meg kb mindent ami hővezető így is hívnak függetlenül a minőségétől élettartamától. Sokszor az adatlapokon meg nincs feltüntetve semmi a tartósságáról.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Lazac írta:
2019.03.20., szer. 00:33
sutemenyx írta:
2019.03.19., kedd 17:01
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki olyan hővezető pasztát, ami jellemzően nem az a szokásos fehér, amit fillérekért árulnak és pár év alatt ki is szárad, hanem olyan, ami évtizedeket is kibír. 20éve én láttam és használtam ilyet, de most fogalmam sincs honnan lehetne szerezni. Ipari felhasználásból jutottam hozzá akkoriban. 2 elvárás lenne, hogy nagyon sokáig stabil maradjon, a másik pedig, hogy elektromosan nem vezethet.
Erre van szükséged:
https://www.conrad.hu/hu/keratherm-hove ... 89059.html
Vagy erre, ha nagyon hűteni kell:
https://www.conrad.hu/hu/hovezeto-grafi ... 89013.html
Hővezetés szempontjából ezek biztosan jók, de ahogy a süti írta a 2. feltétel, hogy elektromosan ne legyen vezető a cucc.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Lazac »

sutemenyx írta:
2019.03.19., kedd 17:01
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki olyan hővezető pasztát, ami jellemzően nem az a szokásos fehér, amit fillérekért árulnak és pár év alatt ki is szárad, hanem olyan, ami évtizedeket is kibír. 20éve én láttam és használtam ilyet, de most fogalmam sincs honnan lehetne szerezni. Ipari felhasználásból jutottam hozzá akkoriban. 2 elvárás lenne, hogy nagyon sokáig stabil maradjon, a másik pedig, hogy elektromosan nem vezethet.
Erre van szükséged:
https://www.conrad.hu/hu/keratherm-hove ... 89059.html
Vagy erre, ha nagyon hűteni kell:
https://www.conrad.hu/hu/hovezeto-grafi ... 89013.html

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

sutemenyx írta:
2019.03.19., kedd 17:01
Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki olyan hővezető pasztát, ami jellemzően nem az a szokásos fehér, amit fillérekért árulnak és pár év alatt ki is szárad, hanem olyan, ami évtizedeket is kibír. 20éve én láttam és használtam ilyet, de most fogalmam sincs honnan lehetne szerezni. Ipari felhasználásból jutottam hozzá akkoriban. 2 elvárás lenne, hogy nagyon sokáig stabil maradjon, a másik pedig, hogy elektromosan nem vezethet.
szilikonzsír...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ádámh írta:
2019.03.15., pén. 22:41
Sziasztok!
Vállal valaki Bp-en fémforgácsolást? Nagyon egyszerű munka lenne, egy iec és banán aljzatot szeretnék az erősítőm hátlapjába integrálni.
https://drive.google.com/open?id=10PVHW ... 7lFGUFFwIG
Ez a méret és mennyiség épp a legproblémásabb. Aki komolyan csinálja, az előre CNC-vel vagy lézerrel vágatja, de itt ez nem játszik. Nem is szeretnek rendes helyen ilyesmivel foglalkozni. Másik, hogy nagyon kicsi meló, mégis ha valaki elvállalná, akkor is hetek mire elkészül, mert telítve van mással. Én mindig arra lyukadok ki, ha csak "valahogy bele kéne rakni", hogy korberajzolom, végigfurkalom 2-es furoval, aztán kireszelem. Egesz szepen is meg lehet csinalni, és mondjuk egy óra az egész. Persze annyira azert valoszinuleg nem lesz szep, mintha CNC csinálná.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy ismer-e valaki olyan hővezető pasztát, ami jellemzően nem az a szokásos fehér, amit fillérekért árulnak és pár év alatt ki is szárad, hanem olyan, ami évtizedeket is kibír. 20éve én láttam és használtam ilyet, de most fogalmam sincs honnan lehetne szerezni. Ipari felhasználásból jutottam hozzá akkoriban. 2 elvárás lenne, hogy nagyon sokáig stabil maradjon, a másik pedig, hogy elektromosan nem vezethet.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
page07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.02.13., hétf. 21:23
Értékelés: 10

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: page07 »

page07 írta:
2019.03.14., csüt. 20:34
saját utóbbi projekt:
nagyon biztató eredmény már elsőre is ...
hamarosan készre vágom csak a szkóp még nincs itt mert kölcsön van :)

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Sziasztok!
Vállal valaki Bp-en fémforgácsolást? Nagyon egyszerű munka lenne, egy iec és banán aljzatot szeretnék az erősítőm hátlapjába integrálni.
https://drive.google.com/open?id=10PVHW ... 7lFGUFFwIG

Avatar
page07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.02.13., hétf. 21:23
Értékelés: 10

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: page07 »

saját utóbbi projekt:
Csatolmányok
IMG_0648.JPG
IMG_0648.JPG (3.02 MiB) Megtekintve 2635 alkalommal
IMG_0647.JPG
IMG_0647.JPG (1.99 MiB) Megtekintve 2635 alkalommal
IMG_0644.JPG
IMG_0644.JPG (1.87 MiB) Megtekintve 2635 alkalommal
IMG_0643.JPG
IMG_0643.JPG (1.57 MiB) Megtekintve 2635 alkalommal

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Korábbi hozzászólásomban az első szempont a pufferkondenzátorok minősége volt, véleményem szerint teljesen felesleges a kapacítás növelése, ha nem OK a hangzása. Lehet, hogy pl. 2x22.000uf minden hallható paraméterben jobban teljesít, mint a 2x47.000uf-os pufferek.
Ami pedig a BYPASS kondenzátorok szerepét illeti - minden elektrolit kondenzátornak elég jellemző SAJÁT HANGJA van, ami szerintem főleg a zenei felharmonikus tartalmat befolyásolja. Ez a létező gond néhány száz nanofarádos, extra hangzásminőségű kondenzátorral jól kezelhető. Ezeknek a kondiknak a fizikai elhelyezése pedig mindig a tápvezetékek végén, az elektronikáknál ajánlatos...mondjuk a nagyfrekvenciás hídegítési szempontok miatt is.
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: shany »

Acus írta:
2018.09.24., hétf. 22:54
istvan01 írta:
2018.09.24., hétf. 09:19

Második. Minél nagyobb az egyenirányító után kondi telep, annál nagyobb áram impulzusosakkal rángatja az előtte lévő trafót, egyre rövidebb impulzusokkal. Ezek a nagyáramú meredek impulzusok zajt termelnek, a trafó lemezeit rángatják, miközben a vas telítődik benne. Na ezért is érdemes a trafót legalább kétszeresre teljesítményűre méretezni.

Köszönöm! pontosan erre gondoltam, az erősítőnek nyílván a végtelen mennyiségű pufferkapacitás a megfelelő, de hálózati transzformátornak nem. Találni a rendelkezésre álló hálozati transzformátor és puffertelep közötti "egyensúlyi" állapotot, lehető legnagyobb kapacitás mellett.

Szóval ha jelenlegi puffertelepemet megduplázom, lehet hogy pont a visszájára sül el.
[/quote]

Hát nem. Látom, fölösleges linkelni műszakilag helytálló anyagot...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2018.09.25., kedd 08:04-kor.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Acus írta:
2018.09.24., hétf. 22:54
istvan01 írta:
2018.09.24., hétf. 09:19
Második. Minél nagyobb az egyenirányító után kondi telep, annál nagyobb áram impulzusosakkal rángatja az előtte lévő trafót, egyre rövidebb impulzusokkal. Ezek a nagyáramú meredek impulzusok zajt termelnek, a trafó lemezeit rángatják, miközben a vas telítődik benne. Na ezért is érdemes a trafót legalább kétszeresre teljesítményűre méretezni.
Köszönöm! pontosan erre gondoltam, az erősítőnek nyílván a végtelen mennyiségű pufferkapacitás a megfelelő, de hálózati transzformátornak nem. Találni a rendelkezésre álló hálozati transzformátor és puffertelep közötti "egyensúlyi" állapotot, lehető legnagyobb kapacitás mellett.

Szóval ha jelenlegi puffertelepemet megduplázom, lehet hogy pont a visszájára sül el.
[/quote]
Egy példa.
Nekem az előző csöves KT90-es PP erősítőmben (2x40W max) volt 4db 400uF Nichicon elkó kb 400V végcsövek anódtápjához. Ennek tárolt energiája a feszültség négyzet aránya miatt megfelel 40V-os tranyós tápban 4x40000uF-nak, tehát bőven elegendőnek tűnik. Az előtte lévő EI trafó volt kb 500W, ami az erősítő többi tápját is leadta, de a KT90 anód táp a legnagyobb teljesítmény igényű.
Ehhez ez erősítőhöz felraktam pluszban 9db 330uF/450V Nichicon elkót (2970uF összesen). Ettől az égatta világon semmit nem javult az erősítő hangzása, igaz nem tapasztaltam romlást sem.
Viszont pakoltam az elkókkal párhuzamosan 2-3uF Bennic PP fólia kondikat, az javított a hangzáson egy keveset.
A mostani monoblokk DHT erősítőmben BG-WKZ elkók vannak, viszont itt három fokozatnak 3 féle tápfeszültség kell, pluszban 3féle fűtés, vagyis a hatásfok is sokkal rosszabb. A WKZ kondinkon is van pár nF bypass Mundorf PP kondi.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Acus »

istvan01 írta:
2018.09.24., hétf. 09:19

Második. Minél nagyobb az egyenirányító után kondi telep, annál nagyobb áram impulzusosakkal rángatja az előtte lévő trafót, egyre rövidebb impulzusokkal. Ezek a nagyáramú meredek impulzusok zajt termelnek, a trafó lemezeit rángatják, miközben a vas telítődik benne. Na ezért is érdemes a trafót legalább kétszeresre teljesítményűre méretezni.

[/quote]


Köszönöm! pontosan erre gondoltam, az erősítőnek nyílván a végtelen mennyiségű pufferkapacitás a megfelelő, de hálózati transzformátornak nem. Találni a rendelkezésre álló hálozati transzformátor és puffertelep közötti "egyensúlyi" állapotot, lehető legnagyobb kapacitás mellett.

Szóval ha jelenlegi puffertelepemet megduplázom, lehet hogy pont a visszájára sül el.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Acus írta:
2018.09.19., szer. 12:18
Sziasztok!

Nem vagyok tul jaratos az elektronikaban, igy segitseghez fordulok :)
Szeretnem az erositom tapegysegeben levo pufferkondenzatorok maximalis erteket meghatarozni. Jelenleg 40.000uF ez az ertek, de szivesen bovitenem ezt addig, amig a halozati transzformator engedi.

Kinek mi a velemenye a puffer kapacitas noveleserol?
Illetve, hogyan hatarozhato ez meg?
Tápkondi nagysága? Bizony, minél nagyobb az érték, annál nagyobb stabilitás és dinamika érhető el a hangzásban. De, azért vannak korlátok is. /végerősitők utolsó tápját ritkán szokták stabtápról megoldani, ennek is több indoka van/

Az első és legfontosabb, kondi, főleg elkó minősége, márpedig tudható, az elektrolit kondi elv a leggyengébb rendszer az össze kondi fajta közül. Viszont 10euF és 100euF összerakni csak elkóból lehet.

Második. Minél nagyobb az egyenirányító után kondi telep, annál nagyobb áram impulzusosakkal rángatja az előtte lévő trafót, egyre rövidebb impulzusokkal. Ezek a nagyáramú meredek impulzusok zajt termelnek, a trafó lemezeit rángatják, miközben a vas telítődik benne. Na ezért is érdemes a trafót legalább kétszeresre teljesítményűre méretezni.

A nagy elkó telep általi zajt generáló áramimulzusok másik kezelési módszere, hogy az egyenirányítás után CRC, vagy RC, vagy fanatikusabbak CLC, LC elrendezésben simítanak áramot-feszültséget, ahol az első kondenzátor mindig kisebb, fele, harmada az R vagy L utáni második konditelepének.

Egy nagy vagy több kisebb kondi párhuzamosan?
Általában igaz az, hogy azonos minőségű kondiból a több kisebb párhuzamos az kedvezőbb szokott lenni, főleg az elkó veszteségét okozó ESR és szórt induktivitás párhuzamos csökkenése miatt.
Egy szélsőséges példa az alábbi DAC-ban felpakolt rengeteg párhuzamos elkó, láthatóan több csoportban, többféle tápfeszhez. Miközben a trafót és dióda hidakat másik panelon tarják.
http://www.6moons.com/audioreviews2/i2s/1.html
Csatolmányok
15.jpg
15.jpg (249.95 KiB) Megtekintve 3626 alkalommal

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: shany »

Acus írta:
2018.09.23., vas. 20:19
....
Mi alapjan szamoltad a ezt a pufferkapacitast? Mi az optimalis toltes aramlas a transzformator es az erositopanel kozott? Szamit a pufferkondenzatorok belso ellenallasa? Esetleg impedanciaja?
http://sound.whsites.net/power-supplies.htm

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Azt gondolom, hogy kicsit túltolod ezt a pufferkondi témát, mert szerintem sok esetben nem így működik az audiodiyers-ek világa - amit el tudnak érni az kerül az erősítőbe.
Részemről a konkrét erősítőhöz is a beszerezhető legjobb(!) minőség volt az első szempont.
A második, hogy az így kiválasztott tipusnak az elérhető legnagyobb kapacítása legyen, és végül még ki is bírjam fizetni a beszerzési+postai+vám+ÁFA összegét.
Ezek voltak az én szempontjaim a pufferkondik megvételénél - a hozzászólásodban felsorolt tankönyvi példákat én nem követtem.
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Acus »

tunerman írta:
2018.09.23., vas. 11:10
Azt már próbálta valaki, hogy extra minőségű a puffer és a kapacítása is nagy? :rolleyes:
Például összkapacítás 112.000uf...
Üdv:TJ.
Mi alapjan szamoltad a ezt a pufferkapacitast? Mi az optimalis toltes aramlas a transzformator es az erositopanel kozott? Szamit a pufferkondenzatorok belso ellenallasa? Esetleg impedanciaja?

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Szemtől-szemben, Elna/Marantz 56.000uf/71v x 2 for audio capacitor
Csatolmányok
file-2.jpeg
file-2.jpeg (55.09 KiB) Megtekintve 3457 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Azt már próbálta valaki, hogy extra minőségű a puffer és a kapacítása is nagy? :rolleyes:
Például összkapacítás 112.000uf...
Üdv:TJ.
Csatolmányok
V_MOSPOWER_amp_ok!.jpg
V_MOSPOWER_amp_ok!.jpg (394.29 KiB) Megtekintve 3406 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

asebestyen írta:
2018.09.22., szomb. 11:37
És mi a véleményed a 2db nagy kapacitású puffer kondi vs a kisebb kapacitású kondenzátorokból álló telepek tekintetében?
Két nagyobból drágább ugyanazt a minőséget kihozni, mént több kisebből.
Nem véletlen, hogy ma a több kisebb megoldást favorizálják inkább. Arról nem is beszélve, hogy a több kisebbet rá lehet tervezni a végfok nyákjára, az elektronika közelébe. Nem kell belső kábelezés, kisebb a földhurok veszélye.
Csatolmányok
MXR 007.jpg
MXR 007.jpg (476.14 KiB) Megtekintve 3337 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”