Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ebay vásárlás / ebay-en hirdetett termékek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

scaurus írta:
2019.04.11., csüt. 06:41
tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 14:31
Itt van pl ez a hirdeto, kimondottan odairta, hogy csak anglia teruletere postaz. :(
https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... %7Ciid%3A1
Na, mi lett a történet vége?
A tortenet vege az lett, hogy egy szinten nem postazo egyentol illetve cegtol vettem meg a DAC-ot jo dragan mert meg az ebay is mas kurzusal szamolja a fontot mint a bank de lehet ebbol van nekik a fentartasra. Osszesen 785 euro volt a 40 fontos postakoltseggel amit kicsit soknak tartok onnet de hat ez van. Persze most van 50 fontal olcsobb ugyanolyan dac de ketto honapot semilyen nem volt de legalabb original csomagolasban jott es meg a hozza jaro papirok fel sincsen bontva es ami a legfobb, hogy mukodik. :) Usb az nem volt hozza na meg a trafo kicsit furanak tunik, szerintem nem az original hozza valo.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 14:31
Itt van pl ez a hirdeto, kimondottan odairta, hogy csak anglia teruletere postaz. :(
https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... %7Ciid%3A1
Na, mi lett a történet vége?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

tonee73 írta:
2019.03.28., csüt. 20:13
tottyi írta:
2019.03.28., csüt. 17:18
Keresek valaki angoltudot mert mar aki segitett mar nem merem zalkatni. :)
Lőjed privátban nyugodtan.
Koszi szepen, privatban megoldodott. :napsut:
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12094
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tottyi írta:
2019.03.28., csüt. 17:18
Keresek valaki angoltudot mert mar aki segitett mar nem merem zalkatni. :)
Lőjed privátban nyugodtan.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Keresek valaki angoltudot mert mar aki segitett mar nem merem zalkatni. :)
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, ebay.uk-an kapok levelet es ha vissza akarok irni a reply gombal es raklikkelek akkor atiranyit a kanadai oldalra es onnet irhatok. Ez miert van es nem fog gondot okozni ha venni akarok valamit?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Aszpirin írta:
2019.03.22., pén. 15:19
Nekem már jött EU-n kívülről 22 EUR-nál nagyobb értékű csomag, simán átcsusszanva a vámon (és érdekes módon fel is volt rajta tüntetve az érték), de az nem volt nagy csomag, valószínűleg ránézésre nem foglalkoztak vele a vámolásnál.

Elvileg megegyezhetsz az eladóval, hogy kisebb értéket tüntessen fel a küldésnél. Egy ránézésre még hihető árat. Akkor kisebb lesz az ÁFA is, és mondjuk 149 euró értéknél nem lesz vám a lentiek szerint.
Más kérdés, hogy ekkora értékű cuccot érdemes-e kockáztatni kisebb értéknyilvánítással feladni, mert ha elvesztődik közben, a biztosítás csak a nyilvánított értékre fog vonatkozni.
Amúgy biztos vannak itt tapasztaltabban, akik tudják, mit kell ráíratni egy EU-n kívülről érkező csomagra...

Hozzáztenném, hogy én soha nem biztatnék senkit arra, hogy valótlanságokat közöljön vámhatóság vagy bármilyen hatóság felé. Én ehhez túl nyuszi és túl törvénytisztelő vagyok.

Ha nem licitálnak rád, elküldi, és fennakad a vámon, akkor sajnos ez tanulópénz lesz. De Te legalább nem a világbajnok magyar ÁFA-t fizeted, hanem a 20%-os szlovákot... és azért érdemes még utánakérdezni nálatok helyben is, hátha a szlovák ÁFA-törvény megengedőbb a használt cikkekkel (bár ennek kicsi az esélye, mert szerintem ez EU-s szabályozás)

A tengerentúli ebayes liciteknél mindig érdemes a legrosszabb esettel számolni: 2-3% vám, ez nem tétel, de plusz ÁFA. És akkor licitálni, ha így is megéri.
Az ÁFA a szállításra is fizetendő!(Elég nagy szemétség!)
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nekem már jött EU-n kívülről 22 EUR-nál nagyobb értékű csomag, simán átcsusszanva a vámon (és érdekes módon fel is volt rajta tüntetve az érték), de az nem volt nagy csomag, valószínűleg ránézésre nem foglalkoztak vele a vámolásnál.

Elvileg megegyezhetsz az eladóval, hogy kisebb értéket tüntessen fel a küldésnél. Egy ránézésre még hihető árat. Akkor kisebb lesz az ÁFA is, és mondjuk 149 euró értéknél nem lesz vám a lentiek szerint.
Más kérdés, hogy ekkora értékű cuccot érdemes-e kockáztatni kisebb értéknyilvánítással feladni, mert ha elvesztődik közben, a biztosítás csak a nyilvánított értékre fog vonatkozni.
Amúgy biztos vannak itt tapasztaltabban, akik tudják, mit kell ráíratni egy EU-n kívülről érkező csomagra...

Hozzáztenném, hogy én soha nem biztatnék senkit arra, hogy valótlanságokat közöljön vámhatóság vagy bármilyen hatóság felé. Én ehhez túl nyuszi és túl törvénytisztelő vagyok.

Ha nem licitálnak rád, elküldi, és fennakad a vámon, akkor sajnos ez tanulópénz lesz. De Te legalább nem a világbajnok magyar ÁFA-t fizeted, hanem a 20%-os szlovákot... és azért érdemes még utánakérdezni nálatok helyben is, hátha a szlovák ÁFA-törvény megengedőbb a használt cikkekkel (bár ennek kicsi az esélye, mert szerintem ez EU-s szabályozás)

A tengerentúli ebayes liciteknél mindig érdemes a legrosszabb esettel számolni: 2-3% vám, ez nem tétel, de plusz ÁFA. És akkor licitálni, ha így is megéri.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2019.03.22., pén. 14:56
tottyi írta:
2019.03.22., pén. 09:28
Hi, tegyuk fel, hogy pl kanadabol rendelek maganszemelytol egy hasznalt elektronikai cuccot ebay-en keresztul, akkor fog kelleni vamot fizetnem?
Röviden: vámot nem biztos, de általában 22 EUR érték fölött import ÁFA-t igen, valamint ajándékozás esetán 45 EUR érték fölött, vásárlás esetén 150 EUR érték fölött az esetek többségében vámot is.

Sajnos ebben tudtommal nem számít, hogy magánszemélytől érkezik-e illetve hogy használt-e a cucc.
A vám mértéke általában egyszámjegyű, és egyáltalán nem vészes. Az ÁFA viszont mindenre rájön, még a vámra is :( Ez a jóval nagyobbik tétel.

Hosszabban:
Alapvetően azzal kell tisztában lenni, ha az EU-területén kívülről rendelünk vagy ajándékba kapunk bármilyen terméket, az termékimportnak minősül. Ebből adódóan a behozatalra kerülő termékek vámellenőrzésén és meghatározott esetekben vámkezelésen esnek át
[...]
A termékimport a hatályos áfaszabályok szerint:

22 euró összegig - amely az alkalmazott átváltási kulcs alapján 6.000 forintnak felel meg – mentes az adó alól.
Ami a vámot illeti:

magánszemélyek közötti ajándékozás – ellenszolgáltatás nélküli forgalom – esetén 45 euró a vámmentes értékhatár (a meghatározott átváltási árfolyam alapján 14,000 HUF-nak felel meg).

Amennyiben EU-s magánszemélyek, vagy jogi személyek részére érkeznek ellenszolgáltatás fejében „elhanyagolható értékű küldemények”, termékek, úgy a vámmentes értékhatár 150 euró, (amely közel 46,000 HUF-nak felel meg).

Összegezve a fentieket 22 EUR értéket meghalódó harmadik országból érkező árura már jelentkezik az import áfa fizetési kötelezettség, amelyet vám csak abban az esetben növel, ha ajándék esetén az áru értéke meghaladja a 45 euró, vagy normál esetben a 150 euró értéket.

Tovább bonyolítja a helyzetet az, hogy a vám mértéke az esetek egy jelentős részében 0% is lehet. A vám mértéke ugyanis - eltérően az áfakulcs 27%-os mértékétől - nem egy általánosan meghatározott százalékos érték, hanem árucikkekként, azok vámtarifális besorolásának megfelelően, egyedileg meghatározott mértékű.
forrás: https://www.rsm.hu/blog/2017/11/nem-min ... aracsonyra
Francba :(, ez kb 700 euro erteku es ezek szerint nagyon nem fogja megerni. :( Koszi azert az infot. Az a legnagyobb gond, hogy liciteltem egy arura mert meg uj vagyok ezen a teren ebay-en es nem visszavonhato, abban remenykedem, hogy nem fogja elpostazni nekem vagy valaki ralicitel mivel az elso voltam es eddig meg senki mas nem licitelt.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2019.03.22., pén. 09:28
Hi, tegyuk fel, hogy pl kanadabol rendelek maganszemelytol egy hasznalt elektronikai cuccot ebay-en keresztul, akkor fog kelleni vamot fizetnem?
Röviden: vámot nem biztos, de általában 22 EUR érték fölött import ÁFA-t igen, valamint ajándékozás esetán 45 EUR érték fölött, vásárlás esetén 150 EUR érték fölött az esetek többségében vámot is.

Sajnos ebben tudtommal nem számít, hogy magánszemélytől érkezik-e illetve hogy használt-e a cucc.
A vám mértéke általában egyszámjegyű, és egyáltalán nem vészes. Az ÁFA viszont mindenre rájön, még a vámra is :( Ez a jóval nagyobbik tétel.

Hosszabban:
Alapvetően azzal kell tisztában lenni, ha az EU-területén kívülről rendelünk vagy ajándékba kapunk bármilyen terméket, az termékimportnak minősül. Ebből adódóan a behozatalra kerülő termékek vámellenőrzésén és meghatározott esetekben vámkezelésen esnek át
[...]
A termékimport a hatályos áfaszabályok szerint:

22 euró összegig - amely az alkalmazott átváltási kulcs alapján 6.000 forintnak felel meg – mentes az adó alól.
Ami a vámot illeti:

magánszemélyek közötti ajándékozás – ellenszolgáltatás nélküli forgalom – esetén 45 euró a vámmentes értékhatár (a meghatározott átváltási árfolyam alapján 14,000 HUF-nak felel meg).

Amennyiben EU-s magánszemélyek, vagy jogi személyek részére érkeznek ellenszolgáltatás fejében „elhanyagolható értékű küldemények”, termékek, úgy a vámmentes értékhatár 150 euró, (amely közel 46,000 HUF-nak felel meg).

Összegezve a fentieket 22 EUR értéket meghalódó harmadik országból érkező árura már jelentkezik az import áfa fizetési kötelezettség, amelyet vám csak abban az esetben növel, ha ajándék esetén az áru értéke meghaladja a 45 euró, vagy normál esetben a 150 euró értéket.

Tovább bonyolítja a helyzetet az, hogy a vám mértéke az esetek egy jelentős részében 0% is lehet. A vám mértéke ugyanis - eltérően az áfakulcs 27%-os mértékétől - nem egy általánosan meghatározott százalékos érték, hanem árucikkekként, azok vámtarifális besorolásának megfelelően, egyedileg meghatározott mértékű.
forrás: https://www.rsm.hu/blog/2017/11/nem-min ... aracsonyra
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Ebay vásárlás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, tegyuk fel, hogy pl kanadabol rendelek maganszemelytol egy hasznalt elektronikai cuccot ebay-en keresztul, akkor fog kelleni vamot fizetnem?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 10:12
Hihetetlenek ezek az angolok, nem akarjak kuldeni a portekajukat kulfoldre. :) Nemtudok venni egy DAC-ot pedig van par elado, jo vannak akik elkuldik de azok 200 euroval dragabban adjak. :smile51:
Szervusz!
Magyarország és Anglia között(oda,vissza)címről címre vállal szállítást a Zsófutár cég.
www.zsofutar.com
Én velük hozattam egy kényes,nagyobb értékű csomagot Angliából.
Nagyon megbízhatóak,szívből ajánlom mindenkinek
Gyuri :napsut:

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 18:17
...
Ennel a 7Ship-nel ezt az angliai cimet kell megadnom amikor az angol ebay-en vasarolok? Persze a nevet kihagytam de van annak is egy eloszam, gondolom errol azonositanak be engem.
...
Úgy gondolom, hogy igen.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

scaurus írta:
2019.03.18., hétf. 16:49
tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 16:24
...
Ez igy jol hangzik de akkor en fizetek az eladonak aztan o elkuldi az angliai cimre ahol en be vagyok regisztralva es ok tovabb kuldik nekem na de akkor naluk eloszor meg kell egyeznem, hogy mekkora csomag lesz es mennyiert kuldik tovabb vagy valami ilyesmi. gondolkodik.gif
Igazából, amikor beérkezett a csomag hozzájuk, akkor mondják meg pontosan, hogy azt menniyért viszik neked tovább.
A kalkulátor a honlapjukon csak tájékoztató.
A borderlinx is ilyen volt (múlt idő, mert ők felfüggesztették a működésüket, sajnos).

Persze, van benne némi kockázat, de jártam úgy, hogy valamire tényleg szükségem volt, és mindegyik eladó, akinél volt, csak az USA-ba szállított, így ebben az esetben még örültem is, hogy elhozza valaki (majdnem) mindegy mennyiért. :D
Ennel a 7Ship-nel ezt az angliai cimet kell megadnom amikor az angol ebay-en vasarolok? Persze a nevet kihagytam de van annak is egy eloszam, gondolom errol azonositanak be engem.

Unit 9 Chancery Gate Business Centre - Address Line 1
Horton Close - Address Line 2
West Drayton - City
UB7 8EB - Postal Code
+44 (221) 265-0777 - Phone
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 16:24
...
Ez igy jol hangzik de akkor en fizetek az eladonak aztan o elkuldi az angliai cimre ahol en be vagyok regisztralva es ok tovabb kuldik nekem na de akkor naluk eloszor meg kell egyeznem, hogy mekkora csomag lesz es mennyiert kuldik tovabb vagy valami ilyesmi. gondolkodik.gif
Igazából, amikor beérkezett a csomag hozzájuk, akkor mondják meg pontosan, hogy azt menniyért viszik neked tovább.
A kalkulátor a honlapjukon csak tájékoztató.
A borderlinx is ilyen volt (múlt idő, mert ők felfüggesztették a működésüket, sajnos).

Persze, van benne némi kockázat, de jártam úgy, hogy valamire tényleg szükségem volt, és mindegyik eladó, akinél volt, csak az USA-ba szállított, így ebben az esetben még örültem is, hogy elhozza valaki (majdnem) mindegy mennyiért. :D
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

scaurus írta:
2019.03.18., hétf. 16:21
tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 14:55
...
Mar ertem, be is regisztraltam de ez nekem igy angolul lebeszelni ketto ceggel, hogy eloszor is adja el nekem aztan alljanak meg a csomagert vagy adja fel valahova angliaba es ezt mind ugy elintezni, hogy meg is kapjam gondolkodik.gif nekem ez soknak tunik de azert koszi a segitseget. :)
Ezeket még nem vettem igénybe, korábban a borderlinx hasonló szolgáltatását használtam, és műszaki cikknél is hiba nélkül működött.
Ott igazából, úgy működött, hogy az ebay-en rögzítettem magamnak szállítási címnek a szolgáltató által megadottat, az eladó oda (mint neki belföldi címre) feladta és a szolgáltató meg továbbküldte.
Ez igy jol hangzik de akkor en fizetek az eladonak aztan o elkuldi az angliai cimre ahol en be vagyok regisztralva es ok tovabb kuldik nekem na de akkor naluk eloszor meg kell egyeznem, hogy mekkora csomag lesz es mennyiert kuldik tovabb vagy valami ilyesmi. gondolkodik.gif
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 14:55
...
Mar ertem, be is regisztraltam de ez nekem igy angolul lebeszelni ketto ceggel, hogy eloszor is adja el nekem aztan alljanak meg a csomagert vagy adja fel valahova angliaba es ezt mind ugy elintezni, hogy meg is kapjam gondolkodik.gif nekem ez soknak tunik de azert koszi a segitseget. :)
Ezeket még nem vettem igénybe, korábban a borderlinx hasonló szolgáltatását használtam, és műszaki cikknél is hiba nélkül működött.
Ott igazából, úgy működött, hogy az ebay-en rögzítettem magamnak szállítási címnek a szolgáltató által megadottat, az eladó oda (mint neki belföldi címre) feladta és a szolgáltató meg továbbküldte.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

scaurus írta:
2019.03.18., hétf. 14:25
tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 10:12
Hihetetlenek ezek az angolok, nem akarjak kuldeni a portekajukat kulfoldre. :) Nemtudok venni egy DAC-ot pedig van par elado, jo vannak akik elkuldik de azok 200 euroval dragabban adjak. :smile51:
Valami címszolgáltató?
Pl. ship7.com?
Ez sincs ingyen, de egy beljebb lehetsz 200 eurónál.
Mar ertem, be is regisztraltam de ez nekem igy angolul lebeszelni ketto ceggel, hogy eloszor is adja el nekem aztan alljanak meg a csomagert vagy adja fel valahova angliaba es ezt mind ugy elintezni, hogy meg is kapjam gondolkodik.gif nekem ez soknak tunik de azert koszi a segitseget. :)
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

scaurus írta:
2019.03.18., hétf. 14:25
tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 10:12
Hihetetlenek ezek az angolok, nem akarjak kuldeni a portekajukat kulfoldre. :) Nemtudok venni egy DAC-ot pedig van par elado, jo vannak akik elkuldik de azok 200 euroval dragabban adjak. :smile51:
Valami címszolgáltató?
Pl. ship7.com?
Ez sincs ingyen, de egy beljebb lehetsz 200 eurónál.
Itt van pl ez a hirdeto, kimondottan odairta, hogy csak anglia teruletere postaz. :(
https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... %7Ciid%3A1
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2019.03.18., hétf. 10:12
Hihetetlenek ezek az angolok, nem akarjak kuldeni a portekajukat kulfoldre. :) Nemtudok venni egy DAC-ot pedig van par elado, jo vannak akik elkuldik de azok 200 euroval dragabban adjak. :smile51:
Valami címszolgáltató?
Pl. ship7.com?
Ez sincs ingyen, de egy beljebb lehetsz 200 eurónál.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hihetetlenek ezek az angolok, nem akarjak kuldeni a portekajukat kulfoldre. :) Nemtudok venni egy DAC-ot pedig van par elado, jo vannak akik elkuldik de azok 200 euroval dragabban adjak. :smile51:
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pepi írta:
2019.03.06., szer. 19:52
Ha szeretnéd megvásárolni akkor annyit kell tenned, hogy a fizetésre kattintasz. Mivel a rendszer nem engedi, hogy megvásárold, azért, mert az eladó nem állította be a külföldi csomagküldés lehetőségét. Ettől függetlenül kattintsál a fizetésre, majd üzenetben küldj egy üzenetet az eladónak, hogy módosított számlát kérsz. Ő pedig küldi neked a 45 fontal emelt fizetést. Ha nem vagy gyakorlott vásárló, akkor sem kell ettől tartanod, csak kövest az utasításokat. Sok sikert.
Koszonom szepen a segitseged igen rendes vagy, tovabbi szep napot. :napsut:
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pepi »

Ha szeretnéd megvásárolni akkor annyit kell tenned, hogy a fizetésre kattintasz. Mivel a rendszer nem engedi, hogy megvásárold, azért, mert az eladó nem állította be a külföldi csomagküldés lehetőségét. Ettől függetlenül kattintsál a fizetésre, majd üzenetben küldj egy üzenetet az eladónak, hogy módosított számlát kérsz. Ő pedig küldi neked a 45 fontal emelt fizetést. Ha nem vagy gyakorlott vásárló, akkor sem kell ettől tartanod, csak kövest az utasításokat. Sok sikert.

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pepi »

pepi írta:
2019.03.06., szer. 14:48
tottyi írta:
2019.03.06., szer. 12:36
Hi, erre a hirdetesre valaki angolul tudo ra tudna kerdezni az ilyenkor szokasos hifi dolgokat na meg, hogy el-e tudna postazni szlovakiaba es ez mennyibe jonne bele? Koszonom. :napsut:

https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... 1#viTabs_0
Írtam az eladónak, ha visszaír megírom a válaszát.
Az üzenete......
Thanks for your message. Insured shipping to Slovakia will be GBP 45.00 extra. If you would like to order it, please do so in the normal way but, before going to the payment process, request the total from the seller and we can adjust the invoice to include the shipping.

Kind regards,
Simon

Szia Steve,

köszönöm az üzenetet. A biztosított Szlovákiába történő szállítás 45,00 GBP. Ha meg szeretné rendelni, kérjük, tegye meg a szokásos módon, de mielőtt a fizetési folyamatba lépne, kérje a teljes összeget az eladótól, és módosíthatja a számlát, hogy tartalmazza a szállítást.

Üdvözlettel,
Simon.

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: eBay-en hirdetett termékek

Hozzászólás Szerző: pepi »

tottyi írta:
2019.03.06., szer. 12:36
Hi, erre a hirdetesre valaki angolul tudo ra tudna kerdezni az ilyenkor szokasos hifi dolgokat na meg, hogy el-e tudna postazni szlovakiaba es ez mennyibe jonne bele? Koszonom. :napsut:

https://www.ebay.co.uk/itm/Chord-Electr ... 1#viTabs_0
Írtam az eladónak, ha visszaír megírom a válaszát.

Válasz küldése

Vissza: “Mit hol vegyek?”