Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Sziasztok!

Segítsetek már légyszi!
Lassan elutazunk, ahová viszem a V60 filter cuccomat. Ezt otthon szinte csak én használom, ráálltam az Ethiop, hamburgi vonalra, amit imádok, de a feleségem nem szereti az efajta, szinte earl grey teára emlékeztető kellems, lágy kávét. Ő presszó/sok tej kombó mellett tette le a voksát.
Szóval olyen kávét keresnék V60-hoz, ami tejhabbal hasonló ízélményt hoz, mint egy átlagos kolumbiai presszó/tej kombó. Tudom, hogy nem lehet ugyan az, de próbálnék a kedvében járni és valami olyan kávét is magunkal vinni, amit ő is szívesen fogyasztana!

Előre is köszi!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mdav88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2015.04.26., vas. 08:42
Értékelés: 29

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: mdav88 »

Linn írta:
2019.06.19., szer. 14:43
Üdv. mindenkinek! Mi az igaz abból, hogy szénsavmentes ásványvíz lágyabb lehet mint a csapvíz? Azért, mert nálunk nagyon kemény, és sok vízkő képződik a csapvízből. Használhatom -e az ásványvizet a Rancilio Silvia E V5 Kávégép-hez? Most vettem a héten. Rendeltem hozzá: Rancilio Kávégéphez vízlágyító patron 70l vízhez (T014B3). Hogy kell használni? Csak simán tegyem a víztartályba? Köszönöm.
Ha ásványvíz, akkor Norda vagy Nestlé Vera.
A vízlágyítót csapvízhez tudod használni, vagy a tartályba helyezed, vagy ha szívócsőre szerlhető, akkor oda. (Van aki külön áztatja, ezzel lágyítva x ideig a vizet.)

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Linn »

Üdv. mindenkinek! Mi az igaz abból, hogy szénsavmentes ásványvíz lágyabb lehet mint a csapvíz? Azért, mert nálunk nagyon kemény, és sok vízkő képződik a csapvízből. Használhatom -e az ásványvizet a Rancilio Silvia E V5 Kávégép-hez? Most vettem a héten. Rendeltem hozzá: Rancilio Kávégéphez vízlágyító patron 70l vízhez (T014B3). Hogy kell használni? Csak simán tegyem a víztartályba? Köszönöm.
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: puha »

Köszönöm!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

puha írta:
2019.05.29., szer. 11:16
Kisebb kiszerelés van ebből? Szegedi vagyok, ha bárhol meg tudom szerezni kisebb kiszerelésben, kipróbálnám. Egyébként pedig köszönöm a tanácsot, segítséget! Üdv.
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/1- ... emes-kavek

1-et is tudsz venni, sőt kisebb csomagolásban is.
Le kell ütni, ki kell fizetni, majd a Budapesti úton az ATC telephelyén át tudod venni.
Szinte minden héten pörkölünk.
Ha épp hétvégén fogy el a kávé, akkor pedig tudsz vásárolni a Mediamarkt-ban, igaz valamennyivel drágábban.

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: puha »

Kisebb kiszerelés van ebből? Szegedi vagyok, ha bárhol meg tudom szerezni kisebb kiszerelésben, kipróbálnám. Egyébként pedig köszönöm a tanácsot, segítséget! Üdv.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

puha írta:
2019.05.29., szer. 10:50
:-) Nincs daráló. Leginkább porkávé van, örülünk, hogy ez is lehet. Otthon van egy őrlőm, szerintem legalább 100 éves, hajtókaros, porcelán tartályos, falra csavarozható, otthon azzal őröltem, és hoztam az őrleményből az irodába is, de hasonló lett a végeredmény. Ami a furcsa, hogy a családban lévő kávéfőzőt csak porkávéval használják, nyoma sincs annak az íznek, ami itt van. Ugyanazzal a porkávéval ez ihatatlant főz.
No akkor ez a probléma.
Két dolog kellene, hogy finom kávét tudjatok inni:
Eszpresszóképes daráló és frissen pörkölt kávé.
Legalább vegyél otthonra és otthon ledarálod nekik. Az előreőrölt kávék túl nagy szeműre vannak őrölve, emiatt gyorsan átszalad a kávéfőzőn és emiatt lesz savanyú.
Ezzel a kávéval és egy örlővel biztosan jó kávét tudnátok készíteni.
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/1- ... olesu-Kave
Árban annyi, mint egy Omnia.
Csatolmányok
_vyr_24491050_2449_1050_2411_1050_2408__vyrp11_1567blend-mokka.jpg
_vyr_24491050_2449_1050_2411_1050_2408__vyrp11_1567blend-mokka.jpg (39.5 KiB) Megtekintve 13373 alkalommal

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: puha »

Ja és tényleg nincs lehetőség csodát csinálni, de legalább valami iható lenne, ami lejön.

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: puha »

:-) Nincs daráló. Leginkább porkávé van, örülünk, hogy ez is lehet. Otthon van egy őrlőm, szerintem legalább 100 éves, hajtókaros, porcelán tartályos, falra csavarozható, otthon azzal őröltem, és hoztam az őrleményből az irodába is, de hasonló lett a végeredmény. Ami a furcsa, hogy a családban lévő kávéfőzőt csak porkávéval használják, nyoma sincs annak az íznek, ami itt van. Ugyanazzal a porkávéval ez ihatatlant főz.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

puha írta:
2019.05.29., szer. 10:30
Kedves hozzáértő(k)!

Van egy Gran Gaggia Style nevezetű kévéfőzőm, egy kis alap gép. kb. 1 éve vásároltam alig használtan a munkahelyemre, hogy a kollégákkal valami kávéhoz hasonló dolgot igyunk, ne az automatás szörnyűséget. Azért is mertem megvenni, mert teljesen újszerű volt, és mivel a családban van ugyanilyen, annak a főzetét ittam, jó íze van, teljesen megfelelőnek találtam arra, hogy egy irodában lefőzzünk napi 4 kávét. Amit az irodába vettem, annak a kávéja szörnyű. Konkrétan savanyú. Többféle kávéval próbáltam, többféle tömörítéssel, agyonnyomva, egyáltalán nem nyomva, kicsit, kicsit jobban, még jobban etc., többféle őrlésfinomsággal, a végeredmény 95%-ban savanyú. A habja tudom, hogy egy mesterségesen megcsinált hab, színe barna és világos krémszín. A hab a legsavanyúbb. Ha robusta, ha arabica, ha olaszos, franciás, bécsi, eszkimó pörkölés, ha a cibetmacska emésztőrendszerén átment különlegesség, akkor is savanyú. Aztán kb. 20 kávéból egyszer nem az, de akkor sem az igazi, kissé hígabb valami. Átvízkőtelenítettem, de semmi nem változott. Valami ötletet, véleményt kérnék, mi a baj, lehet-e egyáltalán és hogyan lehet orvosolni ezt.

Köszönöm!
Milyen daráló van az irodában? Eszpresszóképes?

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: puha »

Kedves hozzáértő(k)!

Van egy Gran Gaggia Style nevezetű kévéfőzőm, egy kis alap gép. kb. 1 éve vásároltam alig használtan a munkahelyemre, hogy a kollégákkal valami kávéhoz hasonló dolgot igyunk, ne az automatás szörnyűséget. Azért is mertem megvenni, mert teljesen újszerű volt, és mivel a családban van ugyanilyen, annak a főzetét ittam, jó íze van, teljesen megfelelőnek találtam arra, hogy egy irodában lefőzzünk napi 4 kávét. Amit az irodába vettem, annak a kávéja szörnyű. Konkrétan savanyú. Többféle kávéval próbáltam, többféle tömörítéssel, agyonnyomva, egyáltalán nem nyomva, kicsit, kicsit jobban, még jobban etc., többféle őrlésfinomsággal, a végeredmény 95%-ban savanyú. A habja tudom, hogy egy mesterségesen megcsinált hab, színe barna és világos krémszín. A hab a legsavanyúbb. Ha robusta, ha arabica, ha olaszos, franciás, bécsi, eszkimó pörkölés, ha a cibetmacska emésztőrendszerén átment különlegesség, akkor is savanyú. Aztán kb. 20 kávéból egyszer nem az, de akkor sem az igazi, kissé hígabb valami. Átvízkőtelenítettem, de semmi nem változott. Valami ötletet, véleményt kérnék, mi a baj, lehet-e egyáltalán és hogyan lehet orvosolni ezt.

Köszönöm!

jana86
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.08.09., csüt. 21:34
Értékelés: 6

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jana86 »

Érdekelne valakit alapfokú sensory skills képzés a Flow-ban? Ha érdekel, írj privát üzenetet nekem, l.sz.! (Nem reklámemberként írom, hanem társakat próbálok toborozni, hogy meglegyen a szükséges létszám.)

Avatar
BURN28
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 10:53
Értékelés: 53

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: BURN28 »

Nehéz az oda betérő vásárlók fejével gondolkodni. Lehet, hogy én is túltoltam azzal, hogy "rendesen pörkölve" meg " tisztességesen csomagolva", sok embernek ez nem is mond semmit. Ezeket Ti láthatjátok, hogy a kitelepülések alkalmával hány százalék aki csak az ingyen kávéért megy oda, és hány százalék az akiben elindul valami gondolat ez ügyben. És ez most nem is olyan költői kérdés, tényleg érdekelne, hogy milyen tapasztalatotok van ez ügyben. :)
Ha meg az árakat nézzük, akkor a Gold blend ára körül mozognak ott a Lavazza-k, Saicaf kávék, és társaik. Sőt, több inkább a 8 ezret üti (Lucaffe).
Sajnos az embereknek a nagyobb márkák/brandek mondanak valamit. Milyen a jó kávé? Olyan mint a "márka". Arra már nem derül fény, hogy mégis az mit takar, miért jó, de ha az van a címkén az szerepel, akkor az jó.

Nem hibáztatok senkit, mert lehet, hogy sosem ivott még jót, másmilyet. A nem kávéra szakosodott (bár néha ott is) vendéglátó egységekben tudjuk milyen a színvonal. Néhány (tapasztalatom szerint) észak-európai országban ez nem igaz, egy sima pékségben is lehet jókat inni, megfelelően beállított kávéból. Persze itthon is vannak kivételek (és ott is), mielőtt külhonban kolbászból lenne a kerítés.

Sokan jönnek oda bemutatókon csak a kávé kedvéért, viszont jó hír, hogy így az automatás stand helyett jönnek és általában kellemeset csalódnak. De ért már meglepetés. Ugyanis van olyan vásárló, aki azért jön oda, mert rendszeres vásárlónk (MediaMarkt-ban ismerte meg a termékünket) és örül, hogy találkozhat velünk.

Azonban, ha számszerűsíteni kellene, akkor 95% kávézni szeretne, 5% jön oda, akiből rendszeres vásárló is lehet, vagy már az. Nekem egyébként mindegy, hogy felénk kezd el menni, vagy más felé, csak szokjon át inkább a minőségi alapanyagból való kávézásra.

Az otthoniakat sikerült már vagy 2 éve megfertőzni, úgyhogy "bolti" kávé be sem teszi a lábát. Elég volt egy normálisan pörköltet és egy vietnámi széntablettát megszagoltatni! velük (szemes formában). Ez egy jó gyakorlat lehet bárkinek, grammolás, nyomásprofilozás, hőfokozás és minden egyéb a normál populációban kényszerzubbonyért kiáltó észosztás helyett. :D

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »

BURN28 írta:
2019.03.26., kedd 20:49
Igen, azóta minden kávém kicsit robusta ízű :D .
Egy ízesített kávét sem daráltam le itthon. Bevittem a kollégáknak, azok meg el voltak ájulva a narancsos-csokis keksz íztől. ;)
Amúgy ízlett a kávé. Egy végig 6 bar-os profillal nagyon kellemesen hozta a mézes utóízt. A sok világos gyümölcs bomba után most ez volt a felüdülés.

Ebben a témában úttörők vagytok, ami nagy dolog. Még ha a vásárlók nagy része laikusként is megy oda, van lehetősége elérhető áron kipróbálni az ottani átlag kínálaton kívül sokkal jobbat, rendesen pörkölve és tisztességesen csomagolva. Ott nincs ebben a kategóriában vetélytársa. Sőt, más multinál sem.
Örülünk, ha ezek szerint mi is segíthettünk az őrlők lecserélésének a fellendítésében a "ragadós ízzel". Ráadásul elemi érdekünk. :D
Én a ramp-up-ramp-down profilok híve vagyok, de ennek margójára, holnap kipróbálok egy 6 BAR-os profilt.

Aki kipróbálja a kávénkat az nem szokott panaszkodni (bár én jobban szeretem, ha nem tetszés esetén mégis megteszi, mivel abból tanulunk, fejlődünk). Azonban sokan még mindig a (jól megszokott) márkákat keresik meg persze az árat nézik.
De ezen próbálunk minden erőnkkel változtatni.
Árban versenyezni mindenkivel nem tudunk, a minőséggel tudunk kompenzálni az arra fogékony rétegnek.
Nehéz az oda betérő vásárlók fejével gondolkodni. Lehet, hogy én is túltoltam azzal, hogy "rendesen pörkölve" meg " tisztességesen csomagolva", sok embernek ez nem is mond semmit. Ezeket Ti láthatjátok, hogy a kitelepülések alkalmával hány százalék aki csak az ingyen kávéért megy oda, és hány százalék az akiben elindul valami gondolat ez ügyben. És ez most nem is olyan költői kérdés, tényleg érdekelne, hogy milyen tapasztalatotok van ez ügyben. :)
Ha meg az árakat nézzük, akkor a Gold blend ára körül mozognak ott a Lavazza-k, Saicaf kávék, és társaik. Sőt, több inkább a 8 ezret üti (Lucaffe).

Avatar
BURN28
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 10:53
Értékelés: 53

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: BURN28 »

Igen, azóta minden kávém kicsit robusta ízű :D .
Egy ízesített kávét sem daráltam le itthon. Bevittem a kollégáknak, azok meg el voltak ájulva a narancsos-csokis keksz íztől. ;)
Amúgy ízlett a kávé. Egy végig 6 bar-os profillal nagyon kellemesen hozta a mézes utóízt. A sok világos gyümölcs bomba után most ez volt a felüdülés.

Ebben a témában úttörők vagytok, ami nagy dolog. Még ha a vásárlók nagy része laikusként is megy oda, van lehetősége elérhető áron kipróbálni az ottani átlag kínálaton kívül sokkal jobbat, rendesen pörkölve és tisztességesen csomagolva. Ott nincs ebben a kategóriában vetélytársa. Sőt, más multinál sem.
Örülünk, ha ezek szerint mi is segíthettünk az őrlők lecserélésének a fellendítésében a "ragadós ízzel". Ráadásul elemi érdekünk. :D
Én a ramp-up-ramp-down profilok híve vagyok, de ennek margójára, holnap kipróbálok egy 6 BAR-os profilt.

Aki kipróbálja a kávénkat az nem szokott panaszkodni (bár én jobban szeretem, ha nem tetszés esetén mégis megteszi, mivel abból tanulunk, fejlődünk). Azonban sokan még mindig a (jól megszokott) márkákat keresik meg persze az árat nézik.
De ezen próbálunk minden erőnkkel változtatni.
Árban versenyezni mindenkivel nem tudunk, a minőséggel tudunk kompenzálni az arra fogékony rétegnek.

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »

BURN28 írta:
2019.03.25., hétf. 20:44
spencer-hill írta:
2019.03.25., hétf. 19:50
Pár napja kellemes meglepetésben volt részem. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akiről a közvetlen környezetében (rokonság, stb.) tudják, hogy valamelyest az átlagtól jobban rajong a kávéért. Így bizonyos alkalmakkor, teljesen jó szándéktól vezérelve, ajándék gyanánt meglepnek egy általuk különlegesnek ítélt "kávé különlegességgel". Ilyenkor jönnek például a Frei kávék, illetve a különböző mesterségesen ízesített csodák. Ezeket természetesen széles mosollyal átveszem, és megköszönöm, már nem akarok senkit meggyőzni. De egy szegedi rokonnak egy köztes alkalommal megemlítettem, hogy mit is lehet kapni az ottani Media Markt-ban. Ennek ellenére azért még kaptam ízesített csodát utána is, de most nemrég AVX Gold Blend-et kaptam tőlük. Talán másfél-két hetes pörkölésű volt. Teljesen meg voltam lepve. Emlékeztek rá, arra jártak, vettek.
Eddig is nagy dolognak tartottam, hogy az ott kaphatóktól lényegesen jobb kávék bekerültek egy ilyen helyre, de most nagyon nagyra értékeltem.
Úgyhogy csak így tovább :tutiok:
Nagyon örülünk neki! Fogyaszd egészséggel! Jó hallani, hogy már "közvetítőkön" keresztül is eljut valahova a kávénk. Ezért dolgozunk. :smile53:

Magáról a kávéról mi a véleményed? (Ízesíti az őrlőkéseket ez is? :D )
Igen, azóta minden kávém kicsit robusta ízű :D .
Egy ízesített kávét sem daráltam le itthon. Bevittem a kollégáknak, azok meg el voltak ájulva a narancsos-csokis keksz íztől. ;)
Amúgy ízlett a kávé. Egy végig 6 bar-os profillal nagyon kellemesen hozta a mézes utóízt. A sok világos gyümölcs bomba után most ez volt a felüdülés.

Ebben a témában úttörők vagytok, ami nagy dolog. Még ha a vásárlók nagy része laikusként is megy oda, van lehetősége elérhető áron kipróbálni az ottani átlag kínálaton kívül sokkal jobbat, rendesen pörkölve és tisztességesen csomagolva. Ott nincs ebben a kategóriában vetélytársa. Sőt, más multinál sem.

Avatar
BURN28
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 10:53
Értékelés: 53

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: BURN28 »

spencer-hill írta:
2019.03.25., hétf. 19:50
Pár napja kellemes meglepetésben volt részem. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akiről a közvetlen környezetében (rokonság, stb.) tudják, hogy valamelyest az átlagtól jobban rajong a kávéért. Így bizonyos alkalmakkor, teljesen jó szándéktól vezérelve, ajándék gyanánt meglepnek egy általuk különlegesnek ítélt "kávé különlegességgel". Ilyenkor jönnek például a Frei kávék, illetve a különböző mesterségesen ízesített csodák. Ezeket természetesen széles mosollyal átveszem, és megköszönöm, már nem akarok senkit meggyőzni. De egy szegedi rokonnak egy köztes alkalommal megemlítettem, hogy mit is lehet kapni az ottani Media Markt-ban. Ennek ellenére azért még kaptam ízesített csodát utána is, de most nemrég AVX Gold Blend-et kaptam tőlük. Talán másfél-két hetes pörkölésű volt. Teljesen meg voltam lepve. Emlékeztek rá, arra jártak, vettek.
Eddig is nagy dolognak tartottam, hogy az ott kaphatóktól lényegesen jobb kávék bekerültek egy ilyen helyre, de most nagyon nagyra értékeltem.
Úgyhogy csak így tovább :tutiok:
Nagyon örülünk neki! Fogyaszd egészséggel! Jó hallani, hogy már "közvetítőkön" keresztül is eljut valahova a kávénk. Ezért dolgozunk. :smile53:

Magáról a kávéról mi a véleményed? (Ízesíti az őrlőkéseket ez is? :D )

Avatar
spencer-hill
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2015.03.03., kedd 16:57
Értékelés: 37

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »

Pár napja kellemes meglepetésben volt részem. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akiről a közvetlen környezetében (rokonság, stb.) tudják, hogy valamelyest az átlagtól jobban rajong a kávéért. Így bizonyos alkalmakkor, teljesen jó szándéktól vezérelve, ajándék gyanánt meglepnek egy általuk különlegesnek ítélt "kávé különlegességgel". Ilyenkor jönnek például a Frei kávék, illetve a különböző mesterségesen ízesített csodák. Ezeket természetesen széles mosollyal átveszem, és megköszönöm, már nem akarok senkit meggyőzni. De egy szegedi rokonnak egy köztes alkalommal megemlítettem, hogy mit is lehet kapni az ottani Media Markt-ban. Ennek ellenére azért még kaptam ízesített csodát utána is, de most nemrég AVX Gold Blend-et kaptam tőlük. Talán másfél-két hetes pörkölésű volt. Teljesen meg voltam lepve. Emlékeztek rá, arra jártak, vettek.
Eddig is nagy dolognak tartottam, hogy az ott kaphatóktól lényegesen jobb kávék bekerültek egy ilyen helyre, de most nagyon nagyra értékeltem.
Úgyhogy csak így tovább :tutiok:

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Jópofa hírdetés:
Csatolmányok
52141250_1247852105369995_1501224458751311872_n.jpg
52141250_1247852105369995_1501224458751311872_n.jpg (62.54 KiB) Megtekintve 14878 alkalommal

Avatar
jengab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.19., vas. 21:05
Értékelés: 0

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jengab »

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van egy Délonghi kávégépem, aminek a duplaszűrője valahogy eltömődött. Már akkor se megy át a víz rajta, ha nincs benne kávé sem. Először a gépre gyanakodtam, de a másik két filterrel (szimpla, és párnás) tökéletesen működik. Szóval gyanúm szerint a filter lehet rossz, valahogy talán eltömődött. Próbáltam ecetes vízben, mosogatószeres vízben áztatni napokig, de nem segített. Hogy tudnám megjavítani? Ha jól tudom ki lehet szedni a szűrőt belőle, hogy hozzáférjek az alján a kifolyólyukhoz. Meg tudom ezt itthoni eszközökkel csinálni úgy, hogy aztán vissza is tudjam tenni? Vagy inkább érdemes hozzá egy új szűrőt venni?

Avatar
Asgard
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 13:00
Értékelés: 193

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Asgard »

Update: filtereszközök tisztítására is jó. French pressem szerintem újonnan sem volt ilyen tiszta.

jana86
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.08.09., csüt. 21:34
Értékelés: 6

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jana86 »

jana86 írta:
2019.01.27., vas. 16:51
Ezt most lehet kapni? Ha igen, melyik Aldiban vetted? Budapesten a Lehet útiban kerestem, de semmit nem tudtak róla az eladók.
Közben kiderült, hogy 10 perccel előttem adták el az utolsót, csak az eladók nem voltak képben.... De hoznak még. :)

jana86
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.08.09., csüt. 21:34
Értékelés: 6

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: jana86 »

Asgard írta:
2019.01.26., szomb. 10:27
Aldiban lehet kapni ultrahangos tisztítót 10e alatt. Brutálisan jó szűrők tisztítására is. Renekát nagyon szépen kitisztította, klasszikus módszerrel még nem sikerült így.
Ezt most lehet kapni? Ha igen, melyik Aldiban vetted? Budapesten a Lehet útiban kerestem, de semmit nem tudtak róla az eladók.

Avatar
Asgard
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 13:00
Értékelés: 193

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Asgard »

20190126_132110.jpg
20190126_132110.jpg (860.48 KiB) Megtekintve 15101 alkalommal
Ilyen. Beraktam néhány tisztának gondolt szűrőt 6 perc múlca zaccos lett a víz. :D Direkt megnéztem az átfolyást előtte utána nagyon nagy a különbség, főleg a nagyon finom szövésűeknél.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Asgard írta:
2019.01.26., szomb. 10:27
Aldiban lehet kapni ultrahangos tisztítót 10e alatt. Brutálisan jó szűrők tisztítására is. Renekát nagyon szépen kitisztította, klasszikus módszerrel még nem sikerült így.
Rakj be linket róla, ha van. Ez tényleg érdekes lehet.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”