Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

még egy szavazat a Shure-re,ha már rockizni kell (Purple/Doors),nem fog csalódást okozni,akár olyan formában is hogy vásárolni egy tűnélkülit,SC35C/X,M44-7,M75,M91,M95 és a JICO-nál megvásárolni hozzá az első,árban elérhető elléptikus tűt..esetleg egy Stanton 500/500V3,de ez is talán kifutott termék lett már mára...az olcsó,elmebayon elérhető 15-25 eurós cseretűk,akár a Shure,akár a Stanton-hoz kb "nesze semmi de fogd meg jól" opció,max agyonragányolt lemezek lejátszárára használhatóak igazán...

a Floyd&Co egy kicsit más tészta,sztem :D (hacsak nem a natyon korai felvételeikre gondolunk) sem a Shure,sem a Stanton nem fog foglalkozni a kutyaugatás helyes pozicionálásával a "hangképben" 31_1_21.gif

set the controls for the heart of the sun
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Smart845 írta:
2019.11.12., kedd 16:18
Alpha6230 írta:
2019.11.11., hétf. 16:14
Sziasztok!
Teljesen kezdő hallgatóként szeretném a tanácsotokat kérni.
Pár hónapja merült fel bennem az igény a minőségibb zenehallgatásra.
Kezdésnek vásároltam egy használt szettet. (NAD 3020 - Mission 752, NAD 5120 - Ortofon OM5 e)
Kis hallgatózás után beindult a bogár. Az erősítőt egy Audiolab 6000a váltotta, a hangsugárzókat MonitorAudio Bronze 6-ra cseréltem. (Forrásként egy régi Yamaha CD és az erősítő integrált DAC-ja van használatban a lemezjátszón kívül.)
Szegény "Rút kiskacsám" hangszedője látott már sokkal szebb időket is. A mély tartomány erősen "kopottas".
Szeretnék egy új hangszedőbe beruházni. Elvesztem a rengeteg adat között. A lejátszóban lévő kar a gyári NAD-csőkar, mindenféle módosítás nélkül. Első nekifutásra szeretnék maradni az MM-vonalon. Tudnátok ajánlani valami utódot? Elsősorban régi rockzenét hallgatok. (Deep Purple, Pink Floyd, Doors... és hasonlók, de nem vetem meg a keményebb vonalat sem pl. Metallica...) A lejátszó értékét figyelembevéve, kb. 25-50-ezer között tartanám ésszerűnek a váltást.
Bármilyen építő gondolatot, előre is köszönök!
A zenei ízlésed alapján én Shure-ra szavazok,egyébként is szeretik a könnyű karokat.

Egyértelműen shure..
M44/7 ha még kapsz.
1 hétig loudnesszes de aztán besimul.
Dögös dinamikus hang.
Nem egy neszezős tipus.
Ez odab...sz
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Smart845 írta:
2019.11.12., kedd 16:18
Alpha6230 írta:
2019.11.11., hétf. 16:14
Sziasztok!
Teljesen kezdő hallgatóként szeretném a tanácsotokat kérni.
Pár hónapja merült fel bennem az igény a minőségibb zenehallgatásra.
Kezdésnek vásároltam egy használt szettet. (NAD 3020 - Mission 752, NAD 5120 - Ortofon OM5 e)
Kis hallgatózás után beindult a bogár. Az erősítőt egy Audiolab 6000a váltotta, a hangsugárzókat MonitorAudio Bronze 6-ra cseréltem. (Forrásként egy régi Yamaha CD és az erősítő integrált DAC-ja van használatban a lemezjátszón kívül.)
Szegény "Rút kiskacsám" hangszedője látott már sokkal szebb időket is. A mély tartomány erősen "kopottas".
Szeretnék egy új hangszedőbe beruházni. Elvesztem a rengeteg adat között. A lejátszóban lévő kar a gyári NAD-csőkar, mindenféle módosítás nélkül. Első nekifutásra szeretnék maradni az MM-vonalon. Tudnátok ajánlani valami utódot? Elsősorban régi rockzenét hallgatok. (Deep Purple, Pink Floyd, Doors... és hasonlók, de nem vetem meg a keményebb vonalat sem pl. Metallica...) A lejátszó értékét figyelembevéve, kb. 25-50-ezer között tartanám ésszerűnek a váltást.
Bármilyen építő gondolatot, előre is köszönök!
A zenei ízlésed alapján én Shure-ra szavazok,egyébként is szeretik a könnyű karokat.
Melyikre?! Mert a v15 alattit egy At95 úgy küldte az eladósorba, hogy a Shure behúzta fü)ét -farkát! (Nad5120-ban)

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

Alpha6230 írta:
2019.11.11., hétf. 16:14
Sziasztok!
Teljesen kezdő hallgatóként szeretném a tanácsotokat kérni.
Pár hónapja merült fel bennem az igény a minőségibb zenehallgatásra.
Kezdésnek vásároltam egy használt szettet. (NAD 3020 - Mission 752, NAD 5120 - Ortofon OM5 e)
Kis hallgatózás után beindult a bogár. Az erősítőt egy Audiolab 6000a váltotta, a hangsugárzókat MonitorAudio Bronze 6-ra cseréltem. (Forrásként egy régi Yamaha CD és az erősítő integrált DAC-ja van használatban a lemezjátszón kívül.)
Szegény "Rút kiskacsám" hangszedője látott már sokkal szebb időket is. A mély tartomány erősen "kopottas".
Szeretnék egy új hangszedőbe beruházni. Elvesztem a rengeteg adat között. A lejátszóban lévő kar a gyári NAD-csőkar, mindenféle módosítás nélkül. Első nekifutásra szeretnék maradni az MM-vonalon. Tudnátok ajánlani valami utódot? Elsősorban régi rockzenét hallgatok. (Deep Purple, Pink Floyd, Doors... és hasonlók, de nem vetem meg a keményebb vonalat sem pl. Metallica...) A lejátszó értékét figyelembevéve, kb. 25-50-ezer között tartanám ésszerűnek a váltást.
Bármilyen építő gondolatot, előre is köszönök!
A zenei ízlésed alapján én Shure-ra szavazok,egyébként is szeretik a könnyű karokat.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alpha6230 írta:
2019.11.11., hétf. 16:14
Sziasztok!
Teljesen kezdő hallgatóként szeretném a tanácsotokat kérni.
Pár hónapja merült fel bennem az igény a minőségibb zenehallgatásra.
Kezdésnek vásároltam egy használt szettet. (NAD 3020 - Mission 752, NAD 5120 - Ortofon OM5 e)
Kis hallgatózás után beindult a bogár. Az erősítőt egy Audiolab 6000a váltotta, a hangsugárzókat MonitorAudio Bronze 6-ra cseréltem. (Forrásként egy régi Yamaha CD és az erősítő integrált DAC-ja van használatban a lemezjátszón kívül.)
Szegény "Rút kiskacsám" hangszedője látott már sokkal szebb időket is. A mély tartomány erősen "kopottas".
Szeretnék egy új hangszedőbe beruházni. Elvesztem a rengeteg adat között. A lejátszóban lévő kar a gyári NAD-csőkar, mindenféle módosítás nélkül. Első nekifutásra szeretnék maradni az MM-vonalon. Tudnátok ajánlani valami utódot? Elsősorban régi rockzenét hallgatok. (Deep Purple, Pink Floyd, Doors... és hasonlók, de nem vetem meg a keményebb vonalat sem pl. Metallica...) A lejátszó értékét figyelembevéve, kb. 25-50-ezer között tartanám ésszerűnek a váltást.
Bármilyen építő gondolatot, előre is köszönök!
Szerintem egy használt , de garantáltan jó állapotú ( szakértő által leinformálhatóan átvizsgált! ) Denon DL 110-et nyugodtan belerakhatsz! 160 jobb lenne , de abból nagyon kevés esély már jót találni. Tudomásom szerint .....

Alpha6230
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.11.11., hétf. 15:52
Értékelés: 0

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Alpha6230 »

Sziasztok!
Teljesen kezdő hallgatóként szeretném a tanácsotokat kérni.
Pár hónapja merült fel bennem az igény a minőségibb zenehallgatásra.
Kezdésnek vásároltam egy használt szettet. (NAD 3020 - Mission 752, NAD 5120 - Ortofon OM5 e)
Kis hallgatózás után beindult a bogár. Az erősítőt egy Audiolab 6000a váltotta, a hangsugárzókat MonitorAudio Bronze 6-ra cseréltem. (Forrásként egy régi Yamaha CD és az erősítő integrált DAC-ja van használatban a lemezjátszón kívül.)
Szegény "Rút kiskacsám" hangszedője látott már sokkal szebb időket is. A mély tartomány erősen "kopottas".
Szeretnék egy új hangszedőbe beruházni. Elvesztem a rengeteg adat között. A lejátszóban lévő kar a gyári NAD-csőkar, mindenféle módosítás nélkül. Első nekifutásra szeretnék maradni az MM-vonalon. Tudnátok ajánlani valami utódot? Elsősorban régi rockzenét hallgatok. (Deep Purple, Pink Floyd, Doors... és hasonlók, de nem vetem meg a keményebb vonalat sem pl. Metallica...) A lejátszó értékét figyelembevéve, kb. 25-50-ezer között tartanám ésszerűnek a váltást.
Bármilyen építő gondolatot, előre is köszönök!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

dixie-chicken írta:
2019.08.05., hétf. 10:40

sztem nem,többe kerül majd a leves,mint a hús (főétel)..mármint maga a hangszedő még nem az a szint ahol érdemes ilyenben gondolkodni... ;)

Köszi szépen!
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

dondusfi írta:
2019.08.05., hétf. 10:11
Sziasztok!
Árulnak egy denon dl-160-t törött tűvel 6000 ért. Egyelőre többet nem tudok róla. Érdemes lenne ezzel foglalkozni?

Előre is köszönöm!
sztem nem,többe kerül majd a leves,mint a hús (főétel)..mármint maga a hangszedő még nem az a szint ahol érdemes ilyenben gondolkodni... ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Sziasztok!
Árulnak egy denon dl-160-t törött tűvel 6000 ért. Egyelőre többet nem tudok róla. Érdemes lenne ezzel foglalkozni?

Előre is köszönöm!
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »

Ebben az esetben teljesen mindegy melyik pót-tűt veszed meg, mindenképp egy alap minőséget kapsz.Ha nem akarsz ezzel komolyabban foglalkozni akkor kár is vele vesződnöd.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
jegi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.03.12., hétf. 11:02
Értékelés: 5

Dreher & Kauf vs. Audio-Technica - olcsó tűt a beépített hangszedőbe

Hozzászólás Szerző: jegi »

Kedves Fórumtársak!
Hozzám került egy Sony PS LX 431 típusú lemezjátszó, melyben szeretnék tűt cserélni. A hangszedő és a shell látszólag egybe van építve a karral, nem cserélhető.
A tű cserélhető elvileg piros AT-N3600-ra (AT-N3600L nem jó, más tűnyomást igényel és az az én gyalumon nem állítható), vagy AT-N91 -re (sárga). Előbbit nem találtam itthon eladót, utóbbiból lenne eredeti Audio-Technica és utángyártott Dreher & Kauf. Egyébként azt olvastam, hogy az AT-N91 alkalmas az AT3600 típ. hangszedők hangjának feljavítására, tehát ebbe az irányba mozdulnék el.
A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata az említett cseretűkkel, esetleg más hangszedőben a Dreher & Kauf márkával?
A lejátszót régi, főleg magyar, NDK, jugoszláv és csehszlovák lemezeket fogok a lemezjátszón hallgatni, tehát nem szeretnék sokat költeni.
NAD 5120 / Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> Rotel Ra-12 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus

Avatar
Garfield92
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.08.06., szer. 22:51
Értékelés: 2

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Garfield92 »

Üdv!

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek, ugyan is eddig ezzel még sosem foglalkoztam. Mostanában feltűnt, hogy mint ha nem úgy szólna a lejátszóm mint régen. Újrakalibráltam a súlyt, és eddig még sosem de ezúttal kicsit ecsettel megtisztogattam a tűt is. Ekkor vettem észre, hogy bizony igen csak el van kopva, és mint ha be is mattult volna a vége (mint ha picit kormos lenne). Szóval gyanítom ezzel már nem nagyon kéne gyilkolni a lemezeket.

Szeretem a rendszerem, s bár a lejátszó a leggyengébb láncszem, még egy pár évig nem szeretném lecserélni. Egy AKAI AP 100C-ről van szó, azonban nem a gyári hangszedő van benne, hanem egy borosnyán sárga Monacor. Most azonban szeretném lecserélni ezt.

Ebben szeretnék tanácsot kérni, még is mire. Az eddigi hangzás tetszett, nagyon nem szeretnék módosítani, bár gondolom ebben a kategóriában ez mindegy is. Emiatt olyan 10e Ft-ot szánnék rá, gondolom többet nem is érdemes.

Minden tanácsot köszönök.
Lemezjátszó: Akai AP-100 C
CD Lejátszó: Denon DCD-625
Sztereó erősítő: Nad C325 BEE
Phono: Cambridge Audio 551 P                    
TV: Samsung UE58 MU6122 UHD
Hangsugárzók: Bowers & Wilkins DM 603 S2

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
DKristóf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 16:44
Értékelés: 2

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DKristóf »

És erről mi a vélemény? Úgy látom, kifutó, de még akad belőle az EU-ban.
https://www.fono.de/Tonabnehmer/Ortofon ... -D-25-mono

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

DKristóf írta:
2019.04.01., hétf. 23:07
Voyager írta:
2019.04.01., hétf. 09:04
Ez tökéletes bele.
https://www.audio-technica.com/cms/cart ... index.html
Köszi a tippet, ez jól hangzik, eddig minden oldalon dicsérik a júzerek.
Jó kis hangszedő, nyugodtan vedd meg.

Avatar
DKristóf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 16:44
Értékelés: 2

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DKristóf »

Voyager írta:
2019.04.01., hétf. 09:04
DKristóf írta:
2019.04.01., hétf. 02:05
Pioneer PL-400 a lemezjátszó
Ez tökéletes bele.
https://www.audio-technica.com/cms/cart ... index.html
Köszi a tippet, ez jól hangzik, eddig minden oldalon dicsérik a júzerek.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

DKristóf írta:
2019.04.01., hétf. 02:05
Pioneer PL-400 a lemezjátszó
Ez tökéletes bele.
https://www.audio-technica.com/cms/cart ... index.html

Avatar
DKristóf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 16:44
Értékelés: 2

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DKristóf »

Pioneer PL-400 a lemezjátszó

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

DKristóf írta:
2019.03.31., vas. 19:14
Uraim, érdeklődni szeretnék, hogy milyen mono MM hangszedőt javasoltok a 30-50 ezer Ft közötti árkategóriában?
Milyen karba?

Avatar
DKristóf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 16:44
Értékelés: 2

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DKristóf »

Uraim, érdeklődni szeretnék, hogy milyen mono MM hangszedőt javasoltok a 30-50 ezer Ft közötti árkategóriában?

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Denon DL103 vs. Benz Micro Ace

Hozzászólás Szerző: Voyager »

LIMAR írta:
2019.03.28., csüt. 22:51
A különböző tűprofilok eltérő nagyságú felületen érintkeznek a barázdával.
A legkisebb felületen a kúpos és az elliptikus tű érintkezik a barázdával. Ugyanolyan tűerő esetén a barázda felületét és a tűt érő nyomás ezeknél a legnagyobb. A line contact tűprofilok nagy felületen érintkeznek. Ezeken belül is a Micro Ridge tű érintkezik a legnagyobb felületen egy vonal mentén. Így ennek a kopása a legkisebb. Mindehhez hozzájön az MR tű kialakítása miatti konstans érintkezési felület a barázdával. Az összes többi profil esetén a tű folyamatos kopása miatt a barázdával érintkező felület egyre nő, a barázda letapogató képesség egyre csökken. A hangminőség lassan, de folyamatosan romlik újkorától. Az MR tűnél a hangminőség konstans, amíg a tű "válla" el nem kopik teljesen. Ez elég hosszú idő. Én még nem találkoztam teljesen elkopott MR tűvel. Az enyém is tíz éves lesz már, de a válla a tűnek még jól látható. Pár éves tűk hegyén már jól látható, hogy a barázda egy sík felületet csiszolt a gyémántra.
A tű élettartama nem csak a profiltól függ, hanem a tű anyagától is. Nem mindegy, hogy ipari gyémántot raknak egy foglalatba, vagy a tű teljes teste természetes gyémánt. A jobb gyártók úgy csiszolják a tűiket, hogy a barázdával érintkező felület a gyémánt kristályrács irányába esik, így az ott a legkeményebb. Gyönyörű VdH tűket látok 10-20 évesen is. De sajnos néhány éves gyakorlatilag teljesen elkopott gyenge minőségű gyémántokkal is találkozom sűrűn.
Köszönjük a korrekt és szakértői hozzászólást. :smile32:

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Denon DL103 vs. Benz Micro Ace

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

zoli73 írta:
2019.03.28., csüt. 22:21
SoundMania írta:
2019.03.28., csüt. 21:10
zoli73 írta:
2019.03.28., csüt. 20:24


A képet látva felvetődött bennem egy kérdés. A tűprofilok között van különbség tartósságban(élettartam), vagy sérülékenységben? Tapasztalatok?
Ez egy érdekes kérdés, de sztem "rendszerben" kell gondolkodni!
Egy kisebb,finomabb tűhöz úgy láttam kisebb tűerő szokott tartozni. Így valószínűleg nem a tűprofil hatarozza meg elsősorban az élettartamot. Bár úgy gondolom valamivel rövidebb élettartamúak lettek a tűk egy ideje és nem csak az olcsóbb hangszedők esetében. Ezért (is) inkább ismét egy régi típust választottam legutóbb. Szerencsére valóban nem kopott a tűje. 1992-2005-ig gyártották ha jól tudom . Az enyém 1993-as példány. Egy újabb példányú hasonló termékkel is találkoztam már amit 2011-ben gyártották és 2014-ben már szét volt kopva az ugyanolyan típusú tűje.
Ha jól tudom, a magasabb tűnyomás, nem rövidíti a tű élettartamát, sőt. Persze itt az ajánlott határértéken belüli magasabb tűnyomásra gondolok. Igen, sok mindentől függ egy tű élettartama, beállítás, lemezek állapota, tű tisztán tartása, stb., de engem konkrétan a tűprofilok elenálló képessége érdekelt volna, természetesen rendeltetésszerű használat mellett, precízen beállítva.
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam , de pont erről írtam.
De ki gyárt ma tűket? Milyen profillal? Milyen anyagból?
Úgy gondolom emlékszem az MR tűket 1,8gr-ig szokták használni. Nekem most megint SFL van, ezeket lehet akár 3 gr- al is. Ezekről írtam....
Hallottam olyan történetet, hogy koszos lemezeken kb 3000 órával egy MR tű még nincs lekopva. Majd nézzük meg 5000- nél is.
Illetve van ismerősöm akinek a Denon 160-asa kb 3000 óránál már rommá kopott.
Limar története sem mond ellent, mert a 10 éves MR tű még 2010 előtti akkor , amikor lehet, hogy tartósabb tűket használt az a cég.
Amúgy nem tudom miért kérdezted ezt az élettartam dolgot. Ez is csak egy paramétere a hangszedőknek.
Mindegyik tűvel más hangot kapsz. Az MR tűnek nagyon kicsik a méretei, nagyon jó a felbontása , de kissé művi, steril a hangja. Ha nem hasonlítod máshoz akkor nem tűnik fel és upgradenek is alkalmas lehet. De sokat kell játszani vele mire igazán jól fog szólni. másrészt nem kell azt várni tőle , hogy megváltás mindenre. Egy másmilyen tűprofillal gyártott jobb hangszedő simán lemossa hangban! Szóval továbbra is rendszerben érdemes gondolkodni. No meg valami felsőkategóriásat használni. Már ha tényleg jó hangot akar az ember.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Denon DL103 vs. Benz Micro Ace

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

zoli73 írta:
2019.03.28., csüt. 22:21
Igen, sok mindentől függ egy tű élettartama, beállítás, lemezek állapota, tű tisztán tartása, stb., de engem konkrétan a tűprofilok elenálló képessége érdekelt volna, természetesen rendeltetésszerű használat mellett, precízen beállítva.
A különböző tűprofilok eltérő nagyságú felületen érintkeznek a barázdával.
A legkisebb felületen a kúpos és az elliptikus tű érintkezik a barázdával. Ugyanolyan tűerő esetén a barázda felületét és a tűt érő nyomás ezeknél a legnagyobb. A line contact tűprofilok nagy felületen érintkeznek. Ezeken belül is a Micro Ridge tű érintkezik a legnagyobb felületen egy vonal mentén. Így ennek a kopása a legkisebb. Mindehhez hozzájön az MR tű kialakítása miatti konstans érintkezési felület a barázdával. Az összes többi profil esetén a tű folyamatos kopása miatt a barázdával érintkező felület egyre nő, a barázda letapogató képesség egyre csökken. A hangminőség lassan, de folyamatosan romlik újkorától. Az MR tűnél a hangminőség konstans, amíg a tű "válla" el nem kopik teljesen. Ez elég hosszú idő. Én még nem találkoztam teljesen elkopott MR tűvel. Az enyém is tíz éves lesz már, de a válla a tűnek még jól látható. Pár éves tűk hegyén már jól látható, hogy a barázda egy sík felületet csiszolt a gyémántra.
A tű élettartama nem csak a profiltól függ, hanem a tű anyagától is. Nem mindegy, hogy ipari gyémántot raknak egy foglalatba, vagy a tű teljes teste természetes gyémánt. A jobb gyártók úgy csiszolják a tűiket, hogy a barázdával érintkező felület a gyémánt kristályrács irányába esik, így az ott a legkeményebb. Gyönyörű VdH tűket látok 10-20 évesen is. De sajnos néhány éves gyakorlatilag teljesen elkopott gyenge minőségű gyémántokkal is találkozom sűrűn.
Csatolmányok
MR tűprofil.png
MR tűprofil.png (63.56 KiB) Megtekintve 3362 alkalommal
20181214_160351 Kopott tű 3.jpg
20181214_160351 Kopott tű 3.jpg (1.29 MiB) Megtekintve 3362 alkalommal
Tűprofilok.jpg
Tűprofilok.jpg (160.25 KiB) Megtekintve 3362 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Denon DL103 vs. Benz Micro Ace

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

SoundMania írta:
2019.03.28., csüt. 21:10
zoli73 írta:
2019.03.28., csüt. 20:24
LIMAR írta:
2019.03.28., csüt. 08:38
A Denon DL 103 16 um tű és a Benz Micro Ace MR tű egy képen.
A képet látva felvetődött bennem egy kérdés. A tűprofilok között van különbség tartósságban(élettartam), vagy sérülékenységben? Tapasztalatok?
Ez egy érdekes kérdés, de sztem "rendszerben" kell gondolkodni!
Egy kisebb,finomabb tűhöz úgy láttam kisebb tűerő szokott tartozni. Így valószínűleg nem a tűprofil hatarozza meg elsősorban az élettartamot. Bár úgy gondolom valamivel rövidebb élettartamúak lettek a tűk egy ideje és nem csak az olcsóbb hangszedők esetében. Ezért (is) inkább ismét egy régi típust választottam legutóbb. Szerencsére valóban nem kopott a tűje. 1992-2005-ig gyártották ha jól tudom . Az enyém 1993-as példány. Egy újabb példányú hasonló termékkel is találkoztam már amit 2011-ben gyártották és 2014-ben már szét volt kopva az ugyanolyan típusú tűje.
Ha jól tudom, a magasabb tűnyomás, nem rövidíti a tű élettartamát, sőt. Persze itt az ajánlott határértéken belüli magasabb tűnyomásra gondolok. Igen, sok mindentől függ egy tű élettartama, beállítás, lemezek állapota, tű tisztán tartása, stb., de engem konkrétan a tűprofilok elenálló képessége érdekelt volna, természetesen rendeltetésszerű használat mellett, precízen beállítva.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”