Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

YvsMad írta:
2019.04.14., vas. 12:37
kaboca36 írta:
2019.04.13., szomb. 20:20
Az lehet, de az a PCB amit linkeltek nem igazan fer bele egy cd jatszoba. Akkor mar inkabb Takacs Jeno modot valasztanek....
http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN ... ences.html
Ha megnézed a módosított lejátszókat, egyik sem slimline készülék.
Kell a hely a csöveknek.
nem sok cd-t tudnek meg emliteni amiben ekkora hely van. Es a nyaklapnak sincs sok koze az eredeti 6N6P-hez.
De nem nagyon izgat a lampi kb. 15 eve lejart lemez, csak mi kaptuk fel tul keson.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

kaboca36 írta:
2019.04.13., szomb. 20:20
Az lehet, de az a PCB amit linkeltek nem igazan fer bele egy cd jatszoba. Akkor mar inkabb Takacs Jeno modot valasztanek....
http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN ... ences.html
Ha megnézed a módosított lejátszókat, egyik sem slimline készülék.
Kell a hely a csöveknek.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

YvsMad írta:
2019.04.13., szomb. 10:40
Én úgy tudom, hogy nagyon sokat kísérletezett mindenféle lejátszóval és DAC-kal.
Az első és sokszor egyetlen mod-ját még lengő vezetékekkel csinálta végig, a bevált és ismétlődő mod-okat meg már PCB-n kínálta eladásra.
Az lehet, de az a PCB amit linkeltek nem igazan fer bele egy cd jatszoba. Akkor mar inkabb Takacs Jeno modot valasztanek....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Én úgy tudom, hogy nagyon sokat kísérletezett mindenféle lejátszóval és DAC-kal.
Az első és sokszor egyetlen mod-ját még lengő vezetékekkel csinálta végig, a bevált és ismétlődő mod-okat meg már PCB-n kínálta eladásra.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Akkor arol az idoszakrol lemaradtam. En a legelejen kovettem a modjait, aztan mikor megjelent a kesz dacjaival horror aron addigra lettek sokkal jobb alternativak es egyszerubb megoldasok.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

kaboca36 írta:
2019.04.11., csüt. 06:04
Milyen nyaklap?? http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN ... ences.html
egy modjanal sem lattam nyaklapot,csak osszeganyolt kesze-kusza kabeleket.... rendelheto kitrol meg nem tudok hogy letezne
Azt nem tudom hogy most is van_e, de hogy voltak ilyenek az biztos :
https://www.monoandstereo.com/2014/04/n ... -2014.html
https://www.yumpu.com/en/document/read/ ... mpizator/3
https://www.ebay.com/itm/24bit-192KHz-T ... ctupt=true
https://www.ebay.com/itm/High-End-Tube- ... 7675.l2557
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

cat7505 írta:
2019.04.10., szer. 21:02
kaboca36 írta:
2019.04.10., szer. 06:21
zoli73 írta:
2019.04.09., kedd 20:48


Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
Hat en meg nem lattam egyetlen egy jo minusegu modjat sem.... attol fuggetlenul a lampi mod tenyleg jo, kezdetektol fogva ismerem es kovettem, de a kivitelezes erosen barkacs jellegu. Tobb mint biztos hogy Lampizator alapjan elvegzett mod lesz, nem egy nagy durranas elkesziteni....
Akkor lenne igazán barkács ha próbanyákon lenne minden, de v.szeg azért Lampizator mert tőlük rendelt pcb-n van kivitelezve. Viszont kivitelezés minősége az már más tészta....ami 1ből látszik hogy nem profi a forrasztás, elsősorban kábeleknél. ((az ilyenért már anno már a tanműhelyben is szétrúgták volna a seggem...))
Milyen nyaklap?? http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN ... ences.html
egy modjanal sem lattam nyaklapot,csak osszeganyolt kesze-kusza kabeleket.... rendelheto kitrol meg nem tudok hogy letezne
IMG_3457.jpg
IMG_3457.jpg (157.1 KiB) Megtekintve 2103 alkalommal
Ez is probanyakora epult meg sem barkacs szint...
Csatolmányok
di8-3.jpg
di8-3.jpg (95.61 KiB) Megtekintve 2101 alkalommal
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

kaboca36 írta:
2019.04.10., szer. 06:21
zoli73 írta:
2019.04.09., kedd 20:48


Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
Hat en meg nem lattam egyetlen egy jo minusegu modjat sem.... attol fuggetlenul a lampi mod tenyleg jo, kezdetektol fogva ismerem es kovettem, de a kivitelezes erosen barkacs jellegu. Tobb mint biztos hogy Lampizator alapjan elvegzett mod lesz, nem egy nagy durranas elkesziteni....
Akkor lenne igazán barkács ha próbanyákon lenne minden, de v.szeg azért Lampizator mert tőlük rendelt pcb-n van kivitelezve. Viszont kivitelezés minősége az már más tészta....ami 1ből látszik hogy nem profi a forrasztás, elsősorban kábeleknél. ((az ilyenért már anno már a tanműhelyben is szétrúgták volna a seggem...))
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

zoli73 írta:
2019.04.10., szer. 09:27
kaboca36 írta:
2019.04.10., szer. 06:21
zoli73 írta:
2019.04.09., kedd 20:48


Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
Hat en meg nem lattam egyetlen egy jo minusegu modjat sem.... attol fuggetlenul a lampi mod tenyleg jo, kezdetektol fogva ismerem es kovettem, de a kivitelezes erosen barkacs jellegu. Tobb mint biztos hogy Lampizator alapjan elvegzett mod lesz, nem egy nagy durranas elkesziteni....
Ha szigorúan nézzük, akkor igazad van, de ez mégiscsak egy diy beavatkozás, ilyen szemüvegen keresztűl nézve a diy modolás, építés 80%-a barkácsnak minősül.
igazad lenne ha nem neznem a diyaudio oldalat, ahol minden trvhez egy komplett nyakterv van es eszeruen meglehet epiteni. 'Pont nem talaltam kepet hozza ,de amikor az Apucchase cd szet van barmolva ket cso miatt, es ahogy nehany Tda 1541, vagy PCM 1792 meg van epitve az eg es fold. En biztos nem adtam volna a kezei koze egyik cd-met sem, a kapcsolacsi rajz pofon egyszeru nem kell hozza gyakorlat sem. En miatta vettem 36 darab 6n6p milllitarry csovet fillerekert. Szerintem sokaig el leszek vele mert tenyleg jo hangja van..... a Jan Philips 5687 a tizszeres araert nem biztos hogy sokkal jobb.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kaboca36 írta:
2019.04.10., szer. 06:21
zoli73 írta:
2019.04.09., kedd 20:48


Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
Hat en meg nem lattam egyetlen egy jo minusegu modjat sem.... attol fuggetlenul a lampi mod tenyleg jo, kezdetektol fogva ismerem es kovettem, de a kivitelezes erosen barkacs jellegu. Tobb mint biztos hogy Lampizator alapjan elvegzett mod lesz, nem egy nagy durranas elkesziteni....
Ha szigorúan nézzük, akkor igazad van, de ez mégiscsak egy diy beavatkozás, ilyen szemüvegen keresztűl nézve a diy modolás, építés 80%-a barkácsnak minősül.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tmboy »

zoli73 írta:
2019.04.09., kedd 20:48
tmboy írta:
2019.04.09., kedd 07:07
prando írta:
2019.04.08., hétf. 16:25


Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni. Úgy nyilván el tudnám dönteni, hogy tetszik-e. Azért tettem fel a képeket is, hátha egy hozzáértő, látva a modot, tud tanácsot adni. Egy ipari hulladékért nyilván az 1Ft is kidobott pénz, viszont ha egy korrektül megépített készülék és max nem jön be a hangja, hát ez van.
Egyébként nem vonzódom különösebben az ilyen régi készülékekhez. Ezt is csak azért nézegetem, mert látok benne fantáziát és szinte gombokért adják.
Első blikkre azt mondanám vedd meg nyugodtan, de...
Az említett Pioneer cd recordernél, valószínüleg jobb hangot produkál, mondom ezt úgy, hogy valaha volt ilyen 609-es Pio-m, és ami nagyon megmaradt bennem, az a kissé "gépies" hang, és a zavaros, reszelős, kásás magastartomány.
Ezt a Rotel-t nem ismerem, de a Lampizátor(ha ez biztosan az) tuningoknak elég jó híre van. Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
A képek alapján tisztességes kivitelezés, ezért én ettől nem is tartanék, hanem a működésétől annál inkább. Nem mai gép, futómű, kiolvasófej, nem tudható milyen állapotban van, mennyire stabil a működése?
Azt mondom ez utóbbi a rizikósabb, nem a tuning, kérdés beszerezhető-e még hozzá alkatrész, ennél fogva javítható-e?
Nekem az furcsa egy kicsit, hogy a tulajdonos megcsináltat bele egy ilyen tuningot, ami biztos, hogy sokkal többe került mint 20e Ft, majd ennyiért kinálja eladásra.
Ezen aggályok eloszlatására lenne ajánlott a próba, de ahogy hallom nem megoldható.
Innentől a Te bátorságodra van bízva a dolog, de 20e Ft nem nagy összeg, ha nem tetszik a hangja, akkor ennyiért tovább is adható.
Szia Zoli! Köszönöm a részletes választ! Hasonló gondolatok mentén jutottam el oda, hogy végül megrendeltem a készüléket. Valahogy úgy érzem, többet nyerhetek vele, mint veszíthetek. Egyébként a kritikus alkatrészek még elérhetők hozzá. Meglátjuk (halljuk)!
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

zoli73 írta:
2019.04.09., kedd 20:48


Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
Hat en meg nem lattam egyetlen egy jo minusegu modjat sem.... attol fuggetlenul a lampi mod tenyleg jo, kezdetektol fogva ismerem es kovettem, de a kivitelezes erosen barkacs jellegu. Tobb mint biztos hogy Lampizator alapjan elvegzett mod lesz, nem egy nagy durranas elkesziteni....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

tmboy írta:
2019.04.09., kedd 07:07
prando írta:
2019.04.08., hétf. 16:25
tmboy írta:
2019.04.08., hétf. 13:26
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, érdemes (szabad-e), megvenni egy Rotel RCD-950 lejátszót, ami elektorncsöves, Lampizator modifikációs? Nem igazán értek hozzá, de a képek alapján ez egy komolyabb mod. lehet, ahhoz képest az ára 20....
Köszi!

Lehetsèges-e, hogy otthon meghallgasd?
Van-e még hozzá lézeregység? (mert még kapható több féle)
Földhöz vág-e a 20ezer, ha az első kettő kimarad és nem tetszik, vagy valamikor elromlik?
Én ezeket venném szempontként figyelembe, bár engem a 20ezer elúszása inkább az esetleges sikertelenség miatt zavarna. Manapság hifi terén a 20ezer nem nagy összeg, valljuk be. És engem a kiváncsiság is hajtana.
Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni. Úgy nyilván el tudnám dönteni, hogy tetszik-e. Azért tettem fel a képeket is, hátha egy hozzáértő, látva a modot, tud tanácsot adni. Egy ipari hulladékért nyilván az 1Ft is kidobott pénz, viszont ha egy korrektül megépített készülék és max nem jön be a hangja, hát ez van.
Egyébként nem vonzódom különösebben az ilyen régi készülékekhez. Ezt is csak azért nézegetem, mert látok benne fantáziát és szinte gombokért adják.
Első blikkre azt mondanám vedd meg nyugodtan, de...
Az említett Pioneer cd recordernél, valószínüleg jobb hangot produkál, mondom ezt úgy, hogy valaha volt ilyen 609-es Pio-m, és ami nagyon megmaradt bennem, az a kissé "gépies" hang, és a zavaros, reszelős, kásás magastartomány.
Ezt a Rotel-t nem ismerem, de a Lampizátor(ha ez biztosan az) tuningoknak elég jó híre van. Amit olvastam a Lampizátorról, az elég meggyőző. Átgondolt, jó minőségű kivitelezés. Ismétlem, ha ez tényleg Lampizátor mod, és nem csak annak mondott?
A képek alapján tisztességes kivitelezés, ezért én ettől nem is tartanék, hanem a működésétől annál inkább. Nem mai gép, futómű, kiolvasófej, nem tudható milyen állapotban van, mennyire stabil a működése?
Azt mondom ez utóbbi a rizikósabb, nem a tuning, kérdés beszerezhető-e még hozzá alkatrész, ennél fogva javítható-e?
Nekem az furcsa egy kicsit, hogy a tulajdonos megcsináltat bele egy ilyen tuningot, ami biztos, hogy sokkal többe került mint 20e Ft, majd ennyiért kinálja eladásra.
Ezen aggályok eloszlatására lenne ajánlott a próba, de ahogy hallom nem megoldható.
Innentől a Te bátorságodra van bízva a dolog, de 20e Ft nem nagy összeg, ha nem tetszik a hangja, akkor ennyiért tovább is adható.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tmboy »

prando írta:
2019.04.08., hétf. 16:25
tmboy írta:
2019.04.08., hétf. 13:26
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, érdemes (szabad-e), megvenni egy Rotel RCD-950 lejátszót, ami elektorncsöves, Lampizator modifikációs? Nem igazán értek hozzá, de a képek alapján ez egy komolyabb mod. lehet, ahhoz képest az ára 20....
Köszi!

Lehetsèges-e, hogy otthon meghallgasd?
Van-e még hozzá lézeregység? (mert még kapható több féle)
Földhöz vág-e a 20ezer, ha az első kettő kimarad és nem tetszik, vagy valamikor elromlik?
Én ezeket venném szempontként figyelembe, bár engem a 20ezer elúszása inkább az esetleges sikertelenség miatt zavarna. Manapság hifi terén a 20ezer nem nagy összeg, valljuk be. És engem a kiváncsiság is hajtana.
Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni. Úgy nyilván el tudnám dönteni, hogy tetszik-e. Azért tettem fel a képeket is, hátha egy hozzáértő, látva a modot, tud tanácsot adni. Egy ipari hulladékért nyilván az 1Ft is kidobott pénz, viszont ha egy korrektül megépített készülék és max nem jön be a hangja, hát ez van.
Egyébként nem vonzódom különösebben az ilyen régi készülékekhez. Ezt is csak azért nézegetem, mert látok benne fantáziát és szinte gombokért adják.
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tmboy írta:
2019.04.08., hétf. 13:26
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, érdemes (szabad-e), megvenni egy Rotel RCD-950 lejátszót, ami elektorncsöves, Lampizator modifikációs? Nem igazán értek hozzá, de a képek alapján ez egy komolyabb mod. lehet, ahhoz képest az ára kb.20e Ft.
Jelenleg egy Pioneer PDR-609-es recordert használok pörgettyűként, innen lépnék tovább. Érdekes, hogy a napokban volt nálam egy NAD C541i és attól a pio nyugodtabb hangja jobban bejött.
Köszi!

rot1.jpg

rot3.jpg
Ha a "nyugodt" hangot szereted, hallgass meg egy Maranzt cd63-at. Az "nyugodt".
Nyugodjon békében!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

prando írta:
2019.04.08., hétf. 16:25
tmboy írta:
2019.04.08., hétf. 13:26
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, érdemes (szabad-e), megvenni egy Rotel RCD-950 lejátszót, ami elektorncsöves, Lampizator modifikációs? Nem igazán értek hozzá, de a képek alapján ez egy komolyabb mod. lehet, ahhoz képest az ára 20....
Köszi!

Lehetsèges-e, hogy otthon meghallgasd?
Van-e még hozzá lézeregység? (mert még kapható több féle)
Földhöz vág-e a 20ezer, ha az első kettő kimarad és nem tetszik, vagy valamikor elromlik?
Én ezeket venném szempontként figyelembe, bár engem a 20ezer elúszása inkább az esetleges sikertelenség miatt zavarna. Manapság hifi terén a 20ezer nem nagy összeg, valljuk be. És engem a kiváncsiság is hajtana.
Megjegyzem, amikor megvettem a mostani cd-met, két hétre rá lett egy csövesített Sony eladó, amit hazahozhattam meghallgatni. Jobban tetszett, de visszaadtam, nem is tudom miért. Talán az alkatrész miatt, pedig utólag gondolva a lézeregységet sem biztos, hogy probléma lett volna akkor még beszerezni. A mostanihoz vettem hàrmat. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: prando »

[quote=tmboy post_id=2368686 time=1554722804 user_id=30706]
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, érdemes (szabad-e), megvenni egy Rotel RCD-950 lejátszót, ami elektorncsöves, Lampizator modifikációs? Nem igazán értek hozzá, de a képek alapján ez egy komolyabb mod. lehet, ahhoz képest az ára 20....
Köszi!

Lehetsèges-e, hogy otthon meghallgasd?
Van-e még hozzá lézeregység? (mert még kapható több féle)
Földhöz vág-e a 20ezer, ha az első kettő kimarad és nem tetszik, vagy valamikor elromlik?
Én ezeket venném szempontként figyelembe, bár engem a 20ezer elúszása inkább az esetleges sikertelenség miatt zavarna. Manapság hifi terén a 20ezer nem nagy összeg, valljuk be. És engem a kiváncsiság is hajtana.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tmboy »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, érdemes (szabad-e), megvenni egy Rotel RCD-950 lejátszót, ami elektorncsöves, Lampizator modifikációs? Nem igazán értek hozzá, de a képek alapján ez egy komolyabb mod. lehet, ahhoz képest az ára kb.20e Ft.
Jelenleg egy Pioneer PDR-609-es recordert használok pörgettyűként, innen lépnék tovább. Érdekes, hogy a napokban volt nálam egy NAD C541i és attól a pio nyugodtabb hangja jobban bejött.
Köszi!
rot1.jpg
rot1.jpg (158.01 KiB) Megtekintve 1873 alkalommal
rot3.jpg
rot3.jpg (172.81 KiB) Megtekintve 1873 alkalommal
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

kaboca36 írta:
2019.04.06., szomb. 16:06
marconi írta:
2019.03.31., vas. 14:38
Ha már a régi philips cd játszóknál tartunk... ha valakinek van elfekvőben olyan hibás példány amiben van tda 1540D kerámia dac chip, az érdekelne. Ha külön is van, úgy is.
Szerintem lassan orulhetsz ha simat talalsz.....
Találtam 4db ot az ebayen egyszerre.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

marconi írta:
2019.03.31., vas. 14:38
Ha már a régi philips cd játszóknál tartunk... ha valakinek van elfekvőben olyan hibás példány amiben van tda 1540D kerámia dac chip, az érdekelne. Ha külön is van, úgy is.
Szerintem lassan orulhetsz ha simat talalsz.....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

marconi írta:
2019.03.31., vas. 14:38
Ha már a régi philips cd játszóknál tartunk... ha valakinek van elfekvőben olyan hibás példány amiben van tda 1540D kerámia dac chip, az érdekelne. Ha külön is van, úgy is.
Szerintem vagyunk ezzel így néhányan....
én konkrétan bebifláztam miben lehet ilyen chip, mert már vittek el az orrom elöl ilyet a lomin,
mire kigugliztam hogy kell nekem :rolleyes:
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

Ha már a régi philips cd játszóknál tartunk... ha valakinek van elfekvőben olyan hibás példány amiben van tda 1540D kerámia dac chip, az érdekelne. Ha külön is van, úgy is.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
funker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.07.18., szer. 14:01
Értékelés: 14

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: funker »

köszönőm a jó tanácsot, én is gondoltam erre a lehetőségre, vszinű így lesz.

Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

Philips cdi210vagy 220 eleg gyakori madar. (jofogas, bolhapiac stb.) Sztem vadassz le egyet vhonnan es nezd meg tenyleg jo-e bele. Ha jo akkor nagy cseresznyed van.
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>FAL Supreme-S integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
funker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2012.07.18., szer. 14:01
Értékelés: 14

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: funker »

az már megvolt, bár én sem értem, hiszen akitől vásároltam a cd-t, azt állította hogy 171 fontot költött rá, még a számlát is mellékelte (angol ebay). teljesen tanácstalan vagyok, abban a tekintetben, hogy mi lehet a baja? lehet hogy nem az eredeti lézer van benne az a gyanúm. gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”