Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Gary Moore (april 4, 1952 - february 6, 2011)
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (59.18 KiB) Megtekintve 4868 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Az alábbi ajánló úgy kapcsolható hozzám, hogy mi rögzítettük és én vágtam a beharangozóban szereplő koncertfilmet. Akit érdekel a kivételes tehetségű hazai előadók által prezentált rock zene, annak ajánlom megtekintésre.

"Alapi István kivételes képességű gitáros, zeneszerző, az EDDA Művek tagja, aki közel 100 magyar előadó, többek között Katona Klári, Varga Miklós, Keresztes Ildikó és Szentpéteri Csilla albumain közreműködött.🎶Most egy igazi rock instrumentális albumot készített, a dobosfenomén Borlai Gergő közreműködésével - ennek lemezbemutató koncertjét láthatjátok péntek este 23:25-kor az #M2PetőfiTv-n.🎸"

https://www.facebook.com/m2petofitv/vid ... 1NzI2MjQ1/
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (74.79 KiB) Megtekintve 4916 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Jeffrey "Jeff" Thomas Porcaro (April 1, 1954 - August 5, 1992)
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (54.84 KiB) Megtekintve 4972 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
GMV
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2013.10.01., kedd 11:43
Értékelés: 19

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: GMV »

Ákos jóvoltából nemrég nálam vendégeskedett egy AgVIIImkII és egy CuAg-SS VIIImkII tápkábel. Igazából P10-hez kerestem tápot. Kipróbáltam mindkét kábelt a CuAg-SS VIIImkII hangja úgy tünt, hogy egy kicsit “Linn—esebb“, teltebb, zsírosabb hegedővel, ugyanakkor levegősebb, ami nekem nagyon bejött. Forrás oldalon nem terveztem tápkábel cserét, de a CuAG—sikerén felbuzdulva kicseréltem az Ayre DX5 (utolsó széria, dac-ként használva), tápkábelét az AgVIIImk2-re és meglepődtem. Korábban is talán a tápkábelek cseréje javított a legtöbbet nálam a hangon, de ennyire azért nem számítottam. Nem úgy változott a régi berendezésem hangja, hogy a szokásos és sokszor emlegetett paraméterek javultak, inkább minden hihetőbbé kontúrosabbá vált, nem várt módon javult a „jelenlétérzés”. A kábelek pontosan és teljesen újszerű állapotban érkeztek Ákostól hozzám, mintha két új kábelt kaptam volna. Ezért és persze a hangért is köszönet.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy Norvég oldalon találtam ezeket a képeket, ahol az egyik fórumtag arról vall, hogy sikerült megvásárolnia álmai hangsugárzóját, amely nem más, mint az Infinity IRSV! ;peace;
Felújított hangszórókat és a PS Audio által teljesen újratervezett, modernizált váltót is magában foglal a készlet. (A PS Audio CEO, Paul McGowan nagy Infinity rajongó, szakértő is egyben.)
Csatolmányok
6.jpg
6.jpg (125.71 KiB) Megtekintve 4855 alkalommal
5.jpg
5.jpg (100.21 KiB) Megtekintve 4855 alkalommal
3.jpg
3.jpg (133.88 KiB) Megtekintve 4855 alkalommal
2.jpg
2.jpg (117.16 KiB) Megtekintve 4855 alkalommal
1.jpg
1.jpg (77.76 KiB) Megtekintve 4855 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Jó hétvégét. :)
Jelenleg nem tudok betelni Joey Baron dob soundjával. Nem mondom, hogy minden dobnak így kellene szólni természetesen, mert az olyan, mikor mindeféle ételt egyforma fajta és mennyiségű fűszerrel ízesítenénk, de ha minőségben így megszólalnának a hangszerek, az nagyon jó lenne.
Remélem Ákos csinál majd egy meghallgatást, és megírja a véleményét! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=LKWsHUichww
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

b_t írta:
2019.03.16., szomb. 17:49
Érdekes, hogy ezen a rendszerképen is azt látom, hogy a hátsó fallal teljesen párhuzamosan vannak a hangfalak, azaz semennyire sincsenek befordítva a hallgató pozíció felé. Nem ez az első kép, hogy így látok felállítva hangfalat, de nekem sosem működött így. Egyrészt nem áll be a közép, másrészt eltűnik a hangkép mélysége. Plusz nagyon furcsa "látvány" így leülni a hangfallal szemben. Igaz, én csak kb. 2.5-3m-ről hallgatom a hangfalakat.

Van akinél az ilyen install működik és jó?
Nálam is "be van forgatva" a hangfal a zene hallgatói pozícióhoz, mert jobban szól így a zene. Valahogy így, mint a képen lévő hangfalak:
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: b_t »

Érdekes, hogy ezen a rendszerképen is azt látom, hogy a hátsó fallal teljesen párhuzamosan vannak a hangfalak, azaz semennyire sincsenek befordítva a hallgató pozíció felé. Nem ez az első kép, hogy így látok felállítva hangfalat, de nekem sosem működött így. Egyrészt nem áll be a közép, másrészt eltűnik a hangkép mélysége. Plusz nagyon furcsa "látvány" így leülni a hangfallal szemben. Igaz, én csak kb. 2.5-3m-ről hallgatom a hangfalakat.

Van akinél az ilyen install működik és jó?
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.03.15., pén. 23:07
Nehéz lenne tagadnom, hogy szerelmese vagyok a hatalmas méretű, oldscool, amcsi hangfalrendszereknek.
Az USA High-End gyártói, általánosságban véve a nyolcvanas-kilencvenes években voltak a megkerülhetetlen hivatkozási alap. (Levinson, Wadia, Krell, CJ, Apogee, AR, stb.) Nagyot változott azóta a glóbusz világgazdasági térképe és az USA ma már csak árnyéka önmagának. Manapság az iránymutató High-End termékek legtöbbje az öreg kontinens gyártóinak kezei közül kerül ki.
Kennedy halálával Amerika hanyatlani kezdett. A 90-es években még volt jópár amerikai hangtechnikai gyártó, mely tényleg komoly dolgokat gyártott.
Nagy (és akkor elérhetetlen) álmom volt a JBL 4312 hangfal és a Crown K2 végfok páros Nirvana Audio kábelekkel:
Kép
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nehéz lenne tagadnom, hogy szerelmese vagyok a hatalmas méretű, oldscool, amcsi hangfalrendszereknek.
Az USA High-End gyártói, általánosságban véve a nyolcvanas-kilencvenes években voltak a megkerülhetetlen hivatkozási alap. (Levinson, Wadia, Krell, CJ, Apogee, AR, stb.) Nagyot változott azóta a glóbusz világgazdasági térképe és az USA ma már csak árnyéka önmagának. Manapság az iránymutató High-End termékek legtöbbje az öreg kontinens gyártóinak kezei közül kerül ki.

Volt már szó az Infinity-IRS és a Martin Logan-Statement-ről, amelyeknek igen erős konkurense lehetett az Apogee-Grand félig aktív rendszere.
A Grand volt a cég csúcs terméke, amely az 1991-es CES-en mutatkozott be és mindössze huszonöt pár készült belőle!
Ma már szinte lehetetlen eredeti állapotában föllelni és jó néhány közülük donorként végezte… :(
Még mai szemmel nézve is megdöbbentően impozáns a specifikáció és a beépített elektronika!
Sajnos nem volt szerencsém a Grand-hoz de pár kisebb Apogee-t hallottam és még azok is képesek voltak számomra maradandó élménnyel szolgálni.
Sajnos az Apogee-nál is az amplifikáció a sarokkő, mint a korabeli sztatikusoknál...
Remélem, hogy egyszer valahol, valamikor sikerül egy Grand-ot fülügyre kapni!

Specifications
1992-1998
Original Retail $85.000
Height 223.5 cm
Width 81.3 cm
Impedance 3 ohms

Subwoofer
2 x 12″ dynamic cone woofers in sealed enclosure driven by built-in 600W Krell amp
All inputs/outputs on rear of subwoofer enclosure

Ribbon Bass driver
Aluminium/Kapton panel
Ribbon Midrange
Aluminium/Kapton (etched)
driven by built-in 500W Krell amp

Max Sound Level
120dB @ 4 meters
Sensitivity
around 84dB
Frequency response
Below 18Hz to over 27kHz

Crossover frequencies
Sub to panel 70Hz / 250Hz bass panel to mid / 9000Hz mid to tweeter
Weight
1300lbs / 591kg per system
Csatolmányok
4.jpg
4.jpg (156.27 KiB) Megtekintve 4803 alkalommal
3.jpg
3.jpg (138.29 KiB) Megtekintve 4803 alkalommal
2.jpg
2.jpg (292.12 KiB) Megtekintve 4803 alkalommal
1.jpeg
1.jpeg (272.99 KiB) Megtekintve 4803 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

R.I.P. Jeff Andrews sad.gif
Csatolmányok
Jeff Andrews.jpg
Jeff Andrews.jpg (117.9 KiB) Megtekintve 4847 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ismét a minőségi zene egy nagy vesztesége! Jómagam is nagyon szerettem. Nyugodjon békében! sad.gif
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
1.jpeg
1.jpeg (19.02 KiB) Megtekintve 4832 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Azért ez nem volt mindig így... Egyébként ez a BCC nem olyan kommersz, ha másban nem is(?) legalább nem fehér.
Ákos nálad az evolúció szélvész sebességű...
Nem rossz az accuton én is használok részlegesen a dobozomban de nem is a világ hét csodája közé sorolnám. Számtalan olyan hifista akad, akik jól bevásároltak ezekből a drága hangszórókból a hype-cunami következtében és beépítették a dobozaikba, várták a csodát az meg csak nem akart megérkezni...

Fejlődés nincs kockáztat nélkül! Az accuton patkoló gyártók egytől-egyig biztonsági játékosok. A marten design például addig merészkedett, hogy a cég emblémája is egy stilizált accuton hangszóró! Jelezve ezzel, hogy accuton nélkül nem is léteznének... Számomra ez Bullshit!
Amennyiben Alon Wolf nem kockáztatott volna, még most is egy garázsában gyártaná az elhíresült Magico Mini dobozának 28.generációját, gyári ATD és Scanspeak drivereket módosítgatva a kabinetet meg a helyi Tüzép-en kapható rétegelt lemezből marogatná személyesen...
Az első generációs Magico Mini olyan sikeres volt, hogy az akkori üzem gyártókapacitása kevésnek bizonyult!
Ahogyan manapság szokás, kikiálthatta volna "világlegjobbjának" az akkori konstrukciót és "fejlesztette" volna tovább, biztonsági játékot játszva 172. gyártóként beállva a sorba, custom accuton driverekkel...
Megkockáztatva a tőkét amit az első dobozaival keresett, visszaforgatta a vállalkozás gépesítésébe, fejlesztői bázis létrehozásába és most meg ott tart ahol... Megérdemelten!
A jelenlegi gyémánt magassugárzója technikailag magasabb szintet képvisel az accuton-tól, mert az accuton-al ellentétben nem alumínium a gyémánt hordozó, hanem beryllium! Gyanítom, hogy hasonló lenne a végeredmény az XG Nanographene vs bármilyen accuton hangszóró részletekbe menő vizsgálatánál...

Szóval érthetetlen egy olyan cég biztonsági játéka akik 200-300ezer EUR értékű dobozokat gyártanak és mégsem forgatják vissza szintlépéshez, accuton függőségi állapot megszüntetésének elősegítéséhez legalább egy dobozon megkeresett hasznukat... Persze az is lehet, olyan filléres áron kapják a custom 50mm diamond accuton hangszórókat"/stück", hogy nem mernék elsuttogni sem egyszerű talpas hifisták társaságában, akik éveket spórolnak egy közepes minőségű kerámia membrános hangszóróra...
Csatolmányok
4.jpg
4.jpg (27 KiB) Megtekintve 4776 alkalommal
3.jpg
3.jpg (140.27 KiB) Megtekintve 4776 alkalommal
2.png
2.png (878.94 KiB) Megtekintve 4776 alkalommal
1.jpg
1.jpg (337.39 KiB) Megtekintve 4776 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: murasake »

"...számomra álmosítóan unalmas, accuton "custom driver" felhasználók túlnépesedett táborába tartozik."

Azért ez nem volt mindig így... Egyébként ez a BCC nem olyan kommersz, ha másban nem is(?) legalább nem fehér.
Ákos nálad az evolúció szélvész sebességű... ;)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

ValhallA írta:
2019.03.06., szer. 14:20
happybday.gif David Gilmour leborulok.gif
Apropó, gitáros bácsik... Én azt szeretem a WellhellO kábelekben, hogy közelebb hozzák ezeket az "egyszerűbb" műfajokat is, a befogadhatóság határára. "Példul" hamarosan itthon is fülvégre kaphassuk a Neurosis-t. De... alapító tagjai által tolmácsolt "slow core country" a maga nemében is zseniális műfaj a maga egyszerűségével... :smile53:


youtu.be/BiVmFMCA-1E



youtu.be/YFO4GFvj9IM
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sokkal inkább, mint a Magico - nekem - kisiparinak tűnő "fémépítős" jellegű, ezer és egy csavaros technológiája.
Azon kevés dobozok egyike a TIDAL, amely valóban gyönyörű és értéket is képvisel, viszont a számomra álmosítóan unalmas, accuton "custom driver" felhasználók túlnépesedett táborába tartozik.
Az alumínium kabinet anyagként történő alkalmazása számomra felsőbbrendű, mint a fa. Nem szemre, hanem fülre!
Szeretnék én olyan kisiparinak "tűnni", mint a Magico, ahol többezer számozott munkadarabból áll össze egy doboz és a legyártott alkatrészek raktárból való összeszedéséhez egy szoftveres rendszerre van szükség. :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: murasake »

Ez egy igazi high-tech, "gyári" megoldás!

Sokkal inkább, mint a Magico - nekem - kisiparinak tűnő "fémépítős" jellegű, ezer és egy csavaros technológiája.
Csupán egy hiányérzetem van az új fém kabinetekkel szemben, hogy ezeket már végképp nem furnérozzák. Pedig ez a dinamikus, döntött, dögös (3D együtt van:) forma egy igazán attraktív furnérral, csak még emelne a nívón, pl a Tidal ebben verhetetlen.
Persze ízlésekről vitatkozni nem értelmes dolog, de ezek a fémdobozok inkább az autófényezés technikáját hozzák a szobába és valahol elveszik egy kis melegség (no meg a bútor jelleg), amit a fa látványa okoz...
tidal 2.jpg
tidal 2.jpg (147.74 KiB) Megtekintve 4267 alkalommal
TIDAL Agoria with Audionote Kondo Kagura..jpg
TIDAL Agoria with Audionote Kondo Kagura..jpg (205.12 KiB) Megtekintve 4267 alkalommal

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A Magico sikerén felbuzdulva sokan elkezdtek T6065 alumínium lapokból, csavar kötésekkel dobozokat gyártani, másolva a nagy elődöt, kisebb-nagyobb sikerrel...
A Rockport Technologies nem így tett, inkább előrukkolt az általuk DAMSTIF™ névre keresztelt, doboz a dobozban megoldásukkal, amit a jelenlegi csúcsmodellbe a LYRA-ba integráltak.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy leöntenek egy külső és egy belső profilozott alumínium héjat, amit összetolnak és a közöttük lévő hézagot kitöltik, egyféle elasztomer-ként szolgáló, gumi állagú anyaggal.
Valahogyan így néz ki a High-Tech és High-End találkozása!

https://www.youtube.com/watch?v=f-TjOCuFZcU
Csatolmányok
Rockport-Lyra-VTL.jpg
Rockport-Lyra-VTL.jpg (157.49 KiB) Megtekintve 4179 alkalommal
2.jpeg
2.jpeg (98.91 KiB) Megtekintve 4179 alkalommal
1.jpeg
1.jpeg (95.81 KiB) Megtekintve 4179 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
DG.jpg
DG.jpg (262.5 KiB) Megtekintve 4143 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A világ egyik legszebb három utas doboza.: Kharma Exquisite Classique

Készült ettől sok kisebb és nagyobb Kharma az viszont tény, hogy szebb nem!
Szerintem a legszebb az új Omega7 középsugárzóval szerelt Signature verzió.

Mindig örülök ha egy dobozgyártó saját drivereket épít és azt használja a referencia dobozaiban.
Ez azt jelzi, hogy képes kizárólagosan hangszóró fejlesztéssel foglalkozó cég csúcs termékeivel megmérkőzni.
Aki képes saját hangszórókat tervezni, gyártani az mondhatni, hogy szintet lépett a dobozgyártók között...
A Kharma pár éve, szakított az Accuton közepekkel. Sőt! A legfelső kategóriában már a ETON Hexacone membrános 11"-12"-os mélysugárzókat is száműzte és saját karbon kosaras, membrános(Omega) hangszórókat alkalmaz.
Csatolmányok
K4.jpg
K4.jpg (138.64 KiB) Megtekintve 4136 alkalommal
K3.jpg
K3.jpg (36.15 KiB) Megtekintve 4136 alkalommal
K2.jpg
K2.jpg (168.04 KiB) Megtekintve 4136 alkalommal
k1.JPG
k1.JPG (125.54 KiB) Megtekintve 4136 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Belefutattam netezés közben, immár sokadjára a Magico “hogyan készült” promóciós kisfilmjébe, aminek minden képkockája arany. :
https://www.youtube.com/watch?v=r5OMquMru3Y&t=387s

https://www.stereophile.com/content/vis ... co-factory

Példa értékű, kutató és fejlesztői bázist láthatunk, megmunkáló komplexumot, csúcs szerszámokat és fémipari szakembereket akik kínos precizitás közepette valami igazán különlegeset állítanak elő.
Számtalan cég van manapság amely High-End Audio gyártóként hivatkozik magára.
Az én olvasatomban viszont alig pár cég érdemli meg a High-End státuszt!
Gondolom azért is honosították az Ultra High-End megnevezést, mert már minden kutyaütő, két napja létező cég High-End gyártó manapság...
Egyszerűen az sem fér a fejembe ha már High-End valami, akkor miért nem High-Tech is egyben…?! Miért válik ez annyira ketté, hogy csak egy maréknyi cég privilégiuma, előremutató, különleges termékek tervezésére és azok házon belül történő legyártása?!

Számtalan elismert dobozgyártó nem csinál mást, mint oem vagy custom drivereket vásárol az éppen aktuális csúcsnak kikiáltott, agyonhypeolt gyártótól(Jelenleg ez az accuton.) és belekalapálja azt egy agyondesignolt mdf dobozba és szépen lefényezi, majd a Magico-hoz képest is pofátlan összeget kér érte…
Például a Marten Design az egyedi gyártású, megfizethetetlen dobozait semmivel sem jobb szakemberekkel, vagy különb körülmények között gyártatja le, mint a hazai kabinet építés csúcsának számító Pisti80 vagy Fakopáncs.
Akkor az most DIY vagy nem? Mitől lesz egy Marten 300ezer EUR és a Pisti vagy Attila munkája 30ezerFT? Mitől kisipari az egyik a másik meg űber High-End?
Ezek természetesen költői kérdések részemről, mert tisztában vagyok a válaszokkal! :)

High-End léptékű árazással mérve azt kell mondanom, hogy a Magico még a magas árcédula ellenére is meglepően jó ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik a piac egyéb High-End-nek hazudott, távolról sem High-End szereplőihez képest!
Csatolmányok
magico 2.jpg
magico 2.jpg (98.92 KiB) Megtekintve 4248 alkalommal
magico.jpg
magico.jpg (32.14 KiB) Megtekintve 4248 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nemrég a Fabio kapcsán írtam a Martin Logan Statement-ről és tessék belefutottam egy Evolution2X hirdetésbe, amiért nem átall a gazdája 65ezer USD-t kérni.
Szépen lassan araszol fel ahogyan telik az idő mindkettő generációs Statement ára…
Míg évekkel ezelőtt 45-50ezer USD körül alakult az átlagos használt ára egy ilyen hangsugárzó rendszerek, ma már jelentősen többet kérnek értük.
Eleve igen kevés darab készülhetett ezekből és ma már még attól is kevesebb maradhatott, megkímélt, hadra fogható állapotban. Ezekben még ha jelenleg kielégítően működnek, egészen biztosan paneleket kell cserélni a maximális tudásuk kiaknázása érdekében. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy talán már szerviz alkatrész sincs készleten az azóta tulajdonosváltáson átesett gyártónál.
Európában ismét feltűnt a 001-es szériaszámú Statement amit évekkel ezelőtt láttam hirdetni 35ezer EUR-ért, majd most ismét felbukkant de már 65ezer EUR a vételár…
Nem minden esetben igaz a High-End Audio-ra, hogy pénzügyi tekintetben nem igazán jó befektetés.
Amennyiben High-End Broker lennék, biztosan begyűjtenék egy ilyen vagy hasonló értékét az idő múlásával egyre növelő klasszikus referenciát.
És akkor a használati értékéről, hangi kvalitásairól még egy szó sem esett! :)
Csatolmányok
x4.jpg
x4.jpg (751.37 KiB) Megtekintve 4207 alkalommal
x3.jpg
x3.jpg (519.61 KiB) Megtekintve 4207 alkalommal
x2.jpg
x2.jpg (817.03 KiB) Megtekintve 4207 alkalommal
x1.jpg
x1.jpg (1010.04 KiB) Megtekintve 4207 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Akkor ha már hajlékony, én úgy képzelem a szerkezeti felépítését, hogy van erenként egy műanyag vagy teflon szál ami a hordozó, amit csőszerűen beborít a grafén. (?)
Engem csak a vezető réteg vastagsága nem hagy nyugodni, az az egy réteg méhsejt kötésű molekula. Mondjuk ha valami alulinformált user - nem ismervén "kivel" van dolga - erősebben meghúzza az aljzatból, a kristályszerkezet torzulhat, szakadhat, mindjárt megvan a baj ne'?
Természetesen nem szeretnék indiszkrét lenni és műhelytitkokat kicsalni, csupán próbálom megérteni...
Ilyen kábelhez "alulinformált user" nem fog hozzájutni, ha másban nem is, ebben az egyben egészen biztos lehetsz! :D
Idáig semmiféle mechanikai hátrány nem jelentkezett, pedig azért voltak használva a demó kábelek elég rendesen.
Nem csőszerű a vezető, hanem egy ribbon alapon található egy speciális izolátor rétegen.
Hamarosan lesznek majd a hangi kvalitásairól beszámolók, mert egy-két emberkének már kölcsönöztem.
Különösebben nincs műhelytitok, mert otthoni körülmények között jelenleg nincs lehetőség az előállítására.
Nem feltétlen osztályoznám jobbnak-rosszabbnak egy referencia minőségű fém kábelhez viszonyítva de az kétségtelen, hogy nagyon máshogyan viselkedik.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: murasake »

Akkor ha már hajlékony, én úgy képzelem a szerkezeti felépítését, hogy van erenként egy műanyag vagy teflon szál ami a hordozó, amit csőszerűen beborít a grafén. (?)
Engem csak a vezető réteg vastagsága nem hagy nyugodni, az az egy réteg méhsejt kötésű molekula. Mondjuk ha valami alulinformált user - nem ismervén "kivel" van dolga - erősebben meghúzza az aljzatból, a kristályszerkezet torzulhat, szakadhat, mindjárt megvan a baj ne'?
Természetesen nem szeretnék indiszkrét lenni és műhelytitkokat kicsalni, csupán próbálom megérteni...

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”