A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Lcd, Led, Oled TV-k

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1098

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.04.02., kedd 08:33

robi20064 írta:
2019.04.01., hétf. 23:33
Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 22:50
Én ehhez láma vagyok,és azért is kérdezek hogy okosodjak.Amire ti gondoltok az nincs,tehát a tableten,telón kívül nincs más chromecast kütyüm,és ez lehet a baj,már sejteni vélem. :D
Na szóval akkor milyen kütyüt vegyek hogy egy androidos tévé jól működjön az androdios telóval,tablettel?Időközben utánanéztem,és láttam hogy vannak ilyen tévébe dugható izék,melyik lenne jó nekem?
Nálunk nemrég kötötték be az optikai hálózatot,a wifi router egy upc connect box közel a tévéhez,és elég stabil az internetkapcsolat is,ezzel szerintem nincs gond,de bármi lehet.
Jaaa vagy ugy 😁 Szoval eddig a telorol/tabletrol streameltel a tv-re. Ha szinte mindened droidos akkor vagy Chromecast 3 , ha kell hogy 4k-t is tudjon akkor Chromecast Ultra. Elony hogy ha tv-t cserelsz ez akkor is mukodni fog, sot ha tobb tv van otthon akkor mozgathad is amelyikbe eppen kellene 😀 Alternativa lehet az Apple TV, de azzal nekem nincs szemelyes tapasztalatom.
Köszi,akkor meg is van hogy mi is kell nekem,már rendelem is. :rolleyes:
Ha megakadnék az installal,és ez könnyen előfordulhat,jövök vissza. :D
Köszi még egyszer a segítséget. :smile53:

robi20064
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 164

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.04.01., hétf. 23:33

Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 22:50
Én ehhez láma vagyok,és azért is kérdezek hogy okosodjak.Amire ti gondoltok az nincs,tehát a tableten,telón kívül nincs más chromecast kütyüm,és ez lehet a baj,már sejteni vélem. :D
Na szóval akkor milyen kütyüt vegyek hogy egy androidos tévé jól működjön az androdios telóval,tablettel?Időközben utánanéztem,és láttam hogy vannak ilyen tévébe dugható izék,melyik lenne jó nekem?
Nálunk nemrég kötötték be az optikai hálózatot,a wifi router egy upc connect box közel a tévéhez,és elég stabil az internetkapcsolat is,ezzel szerintem nincs gond,de bármi lehet.
Jaaa vagy ugy 😁 Szoval eddig a telorol/tabletrol streameltel a tv-re. Ha szinte mindened droidos akkor vagy Chromecast 3 , ha kell hogy 4k-t is tudjon akkor Chromecast Ultra. Elony hogy ha tv-t cserelsz ez akkor is mukodni fog, sot ha tobb tv van otthon akkor mozgathad is amelyikbe eppen kellene 😀 Alternativa lehet az Apple TV, de azzal nekem nincs szemelyes tapasztalatom.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.04.01., hétf. 22:50

robi20064
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.04.01., hétf. 22:21

Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 20:56
Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 20:31

A Sony nem okostévé? Ha igen, nincs hozzá HBO GO alkalmazás? Ha nem, akkor szerintem: egy használt, legalább 3. generációs AppleTV (is) megoldás. A lófogáson most a legolcsóbban 17ezer forintért lehet beszerezni, amiből szinte biztos, hogy alkudni lehet még. A 3. gen AppleTV-n még nem lehet alkalmazásokat telepíteni, de emlékeim szerint (ezt azért érdemes vásárlás előtt lecsekkolni, mert rég volt már 3-as AppleTV-m) az HBO GO ott rajta lesz alapból, ha a alegújabb szoftverre felhúzod. Így nem kell telelfonról átküldeni, és képminőségben elég jó (már amennyire az HBO Go jó tud lenni)
A chromecast egyébkén valszeg a telefon felbontását fogja adni, de max FullHD-ig, ami mindegy is, mert az HBO GO-n FullHD SDR a maximális felbontás, és a minőség eleve nem valami csúcs... Raadásul ha épp terhelt a GO szerver, akkor simán képes alacsonyabb felbontásban adni... Szóval nem biztos, hogy barmivel is jobb lesz lényegesen.
Just my two pence.
A sony okostévé,de annyira nem hogy legyen rajta hbogo alkalmazás is.Ez csak az lg,és a samsung tévéken alap,ha jól tudom.
Ha jól értem akkor a chromecasttól nem lenne jobb a tévén lévő alkalmazás sem?Viszonylag jó minőségben küldi át a filmeket,csak időnként némi akadozást látok,ami zavar.Hogy aztán ez mitől van,és mit lehetne ellene tenni,arra is jó lenne valami tipp,mert ezen kívül ha minőségben mással sem lennék előrébb,különösebb gondom nincs a chromecasttal.
Ennek az Apple kütyünek azért utánanézek,köszi a tippet,segítséget.
Na meg kipróbálom telóval is.Eddig a tabletről küldtem,de a telóm jobb minőségű elvileg.
Nem tudom hogy melyik Chromecast-ot hasznalod (v1/2/3/Ultra), de aligha van koze a tabletnek az akadozashoz. A wifi es a Chromecast kozott kozvetlen kapcsolat van, a telefon vagy tablet itt csak "taviranyitokent" szolgal. Sokkal inkabb az lehet az akadozas oka amit Aszpirin is irt. Milyen a router-t hasznalsz, milyen beallitasokkal, milyen tavolsagra van a Chromecast-tol, mennyire friss a router firmware, esetleg nincs e rajta "kartevo", mennyire stabil az internet kapcsolat a router-ig stb, mennyire zavar be mas wifi a kornyeken (csatorna valasztas miatt) stb. A Chromecast firmware elvileg magatol frissul de celszeru ellenorizni a Google Home-on belul. A TV hasznalata max annyival javithatna a helyzeten hogy a beepitett wifi talan nagyobb/erosebb antennaval bir mint a pici Chromecast-ban levo, minden mas esetben szerintem jobb a telefonos/tabletes HBO vagy hasonlo applikacio (konnyebb keresni, egyszeruen frissul, kevesbe valoszinu hogy nem kap tamogatast/frissitest pl egy ev mulva stb).

Ha v2 elotti a Chromecast akkor esetleg erdemes beruhazni egy v3-ba vagy ha kell 4k tamogatas akkor az Ultra.

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 589
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.01., hétf. 21:39

Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 20:56
Aszpirin írta:

A Sony nem okostévé? Ha igen, nincs hozzá HBO GO alkalmazás? Ha nem, akkor szerintem: egy használt, legalább 3. generációs AppleTV (is) megoldás. A lófogáson most a legolcsóbban 17ezer forintért lehet beszerezni, amiből szinte biztos, hogy alkudni lehet még. A 3. gen AppleTV-n még nem lehet alkalmazásokat telepíteni, de emlékeim szerint (ezt azért érdemes vásárlás előtt lecsekkolni, mert rég volt már 3-as AppleTV-m) az HBO GO ott rajta lesz alapból, ha a alegújabb szoftverre felhúzod. Így nem kell telelfonról átküldeni, és képminőségben elég jó (már amennyire az HBO Go jó tud lenni)
A chromecast egyébkén valszeg a telefon felbontását fogja adni, de max FullHD-ig, ami mindegy is, mert az HBO GO-n FullHD SDR a maximális felbontás, és a minőség eleve nem valami csúcs... Raadásul ha épp terhelt a GO szerver, akkor simán képes alacsonyabb felbontásban adni... Szóval nem biztos, hogy barmivel is jobb lesz lényegesen.
Just my two pence.
A sony okostévé,de annyira nem hogy legyen rajta hbogo alkalmazás is.Ez csak az lg,és a samsung tévéken alap,ha jól tudom.
Ha jól értem akkor a chromecasttól nem lenne jobb a tévén lévő alkalmazás sem?Viszonylag jó minőségben küldi át a filmeket,csak időnként némi akadozást látok,ami zavar.Hogy aztán ez mitől van,és mit lehetne ellene tenni,arra is jó lenne valami tipp,mert ezen kívül ha minőségben mással sem lennék előrébb,különösebb gondom nincs a chromecasttal.
Na meg kipróbálom telóval is.Eddig a tabletről küldtem,de a telóm jobb minőségű elvileg.
Chromecast ügyben sajnos nem tudok segíteni, de ha akadozik az HBO GO, az valószínűleg inkább a Chromecast hibája, esetleg a WiFi router nem tud néha a teló és a Chromecast között elegendő lokális sávszélességet produkálni (mások által nagyon leterhelt pillanatnyilag a router vagy egyszerűen gagyi /bocs, ez is egy lehetőség/). Az HBO Go ugyanis, ha nem lenne elegendő az internet sávszélesség, akkor egyszerűen alacsonyabb felbontásra váltana, akadozni csak nagyon extrém esetben láttam...
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Vincent PHO8 | Marantz SA7003 —> PrimaLuna Prologue Premium --> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K --> Marantz SR6013 --> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem
  • Creek OBH-21SE --> AKG K-701

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.04.01., hétf. 20:56

Aszpirin írta:

Just my two pence.

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 589
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.04.01., hétf. 20:31

Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 20:14
Van egy sony tévém,van egy upc kábeltévé előfizetésem benne a hbo go elérhetőséggel,és van egy kérdésem is,miszerint hogyan tudnám ezt élvezhető minőségben elérni?Médiabox van a tévé elött,de azon nincs rajta a hbo go,és nincs a tévé alkalmazásai közt sem.Tabletről,telóról át tudom küldeni chromecasttal,más jobb minőségű megoldás esetleg? gondolkodik.gif
Ez a chromecast így tabletről milyen felbontást tud egyébként átküldeni?
Just my two pence.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Vincent PHO8 | Marantz SA7003 —> PrimaLuna Prologue Premium --> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K --> Marantz SR6013 --> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem
  • Creek OBH-21SE --> AKG K-701

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.04.01., hétf. 20:14

Van egy sony tévém,van egy upc kábeltévé előfizetésem benne a hbo go elérhetőséggel,és van egy kérdésem is,miszerint hogyan tudnám ezt élvezhető minőségben elérni?Médiabox van a tévé elött,de azon nincs rajta a hbo go,és nincs a tévé alkalmazásai közt sem.Tabletről,telóról át tudom küldeni chromecasttal,más jobb minőségű megoldás esetleg? gondolkodik.gif
Ez a chromecast így tabletről milyen felbontást tud egyébként átküldeni?

robi20064
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.02.13., szer. 17:05

Alternativakent van valakinek tapasztalata C8/E8-al?

robi20064
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.02.01., pén. 01:26

Esetleg azt tudja valaki hogy az uj 9-es OLED LG sorozat mikor kerul a boltokba? Nem erre palyazom, de jo lenne ha a 8-asok arat lenyomna egy picit :)

Compass
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Compass » 2018.07.29., vas. 22:04

Sziasztok....

Tud valaki olyan oldalt ahonnan teljes értékű Samsung tv adatlapot tuddok letölteni?
Nagyon köszi.

Fish
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1803

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Fish » 2018.06.23., szomb. 20:48

igazad van, de egyik sem drága.. pld a sony 600e bolti áron, most fél ár körül, meg lehet lépni,ami nem rossz ,az lg meg a samu is 300 alatt vannak de nem sokkal ,szóval.. a qled az 440 az drágább, abban nem igazán gondolkodtam.. ezért is kérdezem ,hogy hátha valaki tudja a tutit, a 3 közül melyik a legjobb választás,szinte egy árban lennének..

proj: Epson TW9300/Screenline ; lejátszó: HTPC proc. Marantz Av8802A végfok1:Anthem MCA 50 hangfalak: Revel Performa3 F208,C208 ,Concerta M12 ,Velodyne DD12 kábelek:  AQ Rocket 88 & AQ X2,LuXor,Isotek Elite,AQ Mackenzie XLR,Nordost & AQ Mocha hdmi,AQ Sub3 rca

Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2418

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Tonyka » 2018.06.23., szomb. 20:33

7 hours ago, Fish said:

hello!

szerintetek melyik lehet a legjobb választás, ezek közül??

- Sony Bravia KD-65XF7596

- LG 65UJ634V

- SAMSUNG UE65MU6102

- SAMSUNG QE65Q6FAMT

alap hd tv-zésre,némi sorozat,xbox one s, ritkán pár film, mert  mozizni projin szoktunk..

köszi előre is!

Én nem ölnék vagyonokat tévébe, a legolcsóbbra szavazok :D Ha veszek 65" max két kiló, egy fillérrel sem többet. A garázsba hever a 2011-es 800e.-es tévé. :(

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Fish
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1803

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Fish » 2018.06.23., szomb. 13:18

hello!

szerintetek melyik lehet a legjobb választás, ezek közül??

- Sony Bravia KD-65XF7596

- LG 65UJ634V

- SAMSUNG UE65MU6102

- SAMSUNG QE65Q6FAMT

alap hd tv-zésre,némi sorozat,xbox one s, ritkán pár film, mert  mozizni projin szoktunk..

köszi előre is!

proj: Epson TW9300/Screenline ; lejátszó: HTPC proc. Marantz Av8802A végfok1:Anthem MCA 50 hangfalak: Revel Performa3 F208,C208 ,Concerta M12 ,Velodyne DD12 kábelek:  AQ Rocket 88 & AQ X2,LuXor,Isotek Elite,AQ Mackenzie XLR,Nordost & AQ Mocha hdmi,AQ Sub3 rca

kökény
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 61

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: kökény » 2018.06.18., hétf. 15:00

Hozzáértő fórumtársaktól kérdezném, hogy a Sony XE9005 és a XE7005 között képminőség szempontjából jelentős különbség van? :smile53:

erica
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.05.22., kedd 11:41

Be kell látnom szebb kèpet ad mint a nagy samsung pedig az is szèp volt eddig tènyleg csak othon látszik a különbsèg.

IMG_20180522_113434.jpg

Musical Fidelity M6500i, OppO 105D, Harmonic Technologyi Magic kábelezès,Revel Hangfalak

erica
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.05.19., szomb. 10:41

Nem bántam meg igen jó kèpű!:D

Musical Fidelity M6500i, OppO 105D, Harmonic Technologyi Magic kábelezès,Revel Hangfalak

Morph
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 169

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Morph » 2018.05.19., szomb. 10:04

13 hours ago, erica said:

Köszi a tippet sony 55XE9005 esett a választásom ma sikerült is hazahozni 302400 volt akcióba .

leborulok.gif:D

Na és beválni látszik?

Nappali! ,Kép: Sony KD 85 XF8596B ,Forrás : Pc Gaming&entertaining
Hdmi:Quest Cinnamon

erica
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.05.18., pén. 20:30

On 2018. 05. 15. at 3:59 PM, Morph said:

Lesznek ,akik majd beleszólnak ,de egy ilyen ajánlásnál az egyéni preferenciák valamelyest ,azért beleszólnak.

Nos a legjobban egy Fullhd-s Oleddel járnál ,azt hiszem ,ha a képminőséget nézzük.Én ezt venném.

Ha más egyéb dolgok is számítanak ,mint pl mozgásmegjelenítés ,inkább a Sony háza táján nézelődnék.

Tavalyi modell ugyan ,de tökéletes választás lehet egy 55XE9005. Mivel elég "messze" ülsz az 55-ös méret a minimum ,amit betennék.

Ha van némi extra pénz lehet nézelődni a 65-ösök között. Nekem volt ilyen tv-m és nagyon szerettem.Persze ez is ledes tv (mint majd mind1ik a piacon)

Ha telejes sötétségben szeretsz tvz-ni ,akkor az Oled jobb választás.Ha van valami háttérfény ,talán jobb az lcd.

Nehéz ,így segíteni ,ha nem tudjuk a preferenciáid.De kb ez volna az ajánlás.nem tudom mennyire vagy videofil és látod a kijelzői hibákat.

Tökéletes megjelenítő nincs ,nem is volt.Azt kell eldönteni,melyik zavar kevésbé...

Köszi a tippet sony 55XE9005 esett a választásom ma sikerült is hazahozni 302400 volt akcióba .

leborulok.gif:D

erica
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.05.15., kedd 16:08

Ez azèrt elèg sok segítsèg nekem.

Köszönöm!

Morph
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Morph » 2018.05.15., kedd 15:59

1 hour ago, erica said:

400körül

Elsősorban tv adás 20%film játèk egyenlőre nem.

Lesznek ,akik majd beleszólnak ,de egy ilyen ajánlásnál az egyéni preferenciák valamelyest ,azért beleszólnak.

Nos a legjobban egy Fullhd-s Oleddel járnál ,azt hiszem ,ha a képminőséget nézzük.Én ezt venném.

Ha más egyéb dolgok is számítanak ,mint pl mozgásmegjelenítés ,inkább a Sony háza táján nézelődnék.

Tavalyi modell ugyan ,de tökéletes választás lehet egy 55XE9005. Mivel elég "messze" ülsz az 55-ös méret a minimum ,amit betennék.

Ha van némi extra pénz lehet nézelődni a 65-ösök között. Nekem volt ilyen tv-m és nagyon szerettem.Persze ez is ledes tv (mint majd mind1ik a piacon)

Ha telejes sötétségben szeretsz tvz-ni ,akkor az Oled jobb választás.Ha van valami háttérfény ,talán jobb az lcd.

Nehéz ,így segíteni ,ha nem tudjuk a preferenciáid.De kb ez volna az ajánlás.nem tudom mennyire vagy videofil és látod a kijelzői hibákat.

Tökéletes megjelenítő nincs ,nem is volt.Azt kell eldönteni,melyik zavar kevésbé...

erica
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.05.15., kedd 14:32

400körül

Elsősorban tv adás 20%film játèk egyenlőre nem.

Morph
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Morph » 2018.05.15., kedd 09:37

On 4/17/2018 at 3:41 PM, erica said:

Milyen tv t válaszak ?

Kb 3mèter nèzőtáv

Samsung?

Lg?

Már bele keveredtem első sorban tv ès filmek a kèpminősèg fontos.:rolleyes:

Mennyi pénzt szeretnél áldozni rá?Ez  egy nagyon fontos  része a projektnek.

A másik ,hogy mi lesz a tv nézési szokás.Hány % tv adás ,vagy más forrásanyag,esetleg játék..

Üdv

erica
Fórumlakó
Fórumlakó

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.04.17., kedd 15:41

Milyen tv t válaszak ?

Kb 3mèter nèzőtáv

Samsung?

Lg?

Már bele keveredtem első sorban tv ès filmek a kèpminősèg fontos.:rolleyes:

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 806

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Doky » 2018.03.01., csüt. 19:33

Ha érdekelne van eladó....

Ezt miért kell? :(

Merre tartunk?

Persze, én megértem hogy mindenki el akarja adni a cuccát, de miért KELL "lenyomni" mások torkán?

Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”