Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »

nadtom írta:
2019.04.02., kedd 23:14
Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 22:20
Hehe, megnyugodtam... 100%.
Nem vagyok dallamsüket :smile29:
Ez nagyon alap teszt, szerintem komoly probléma van, ha valaki ezt 100% alatt teljesíti... ;)
Egyetértek. Úgy töltöttem ki kb 4-5 perc alatt, hogy közben nézek egy oktatóvideót. Ez a teszt arra szolgál kb, hogy kiderül ha valakinek nagyon súlyos gond van a hallásával. Vagy az egész csak egy clickbait cikk, nem tudom eldönteni.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Úttörő írta:
2019.04.03., szer. 09:25
Komolyan, nem értem, hogy miért keverjük bele a zenét ebbe a vitába. Ha valaki arra kíváncsi, hogy az elektronikája, a kábelei mennyire hűségesen adják vissza a valódi hangokat, az miért nem hallgat olyan dolgokat amiket jól ismer? Miért nem hallgat, emberi beszédet, patak csobogást, vonatfüttyöt vagy sinus-jelet...? Üljön le papírral, ceruzával a kezében, tegye be az erdő hangjai című tesztlemezt, és jegyzeteljen. Aki több madarat is meg tud különböztetni annak elég jó a rendszere, ha a mókusok szuszogását is hallja az csillagos ötös.
Ha csak zenét hallgatnál, egy neked tetsző, alap rendszerrel is meg leszel elégedve.
Az erdő hangjai lemezen nem tudom pontosan melyikre gondoltál, de kíváncsi lennék, azt milyen speciális mikrofonnal vették fel és az mennyire hangzáshű?!
Beleértve azt is, hogy ha a forrásirányban hangzáshű is, mennyire torzítja el a környezet egyéb hangjait ami miatt a forrás hang is más jelleget ölt mint ha magában vagy a természetben hallanánk..
Szerintem.....
De lehet , hogy teljesen más volt amire utalni akartál.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

A Harbeth Alan Shaw-ja épp az emberi hangot tekinti mérvadónak hangfalai hangolásánál, különösen kislánya hangját, ha jól csal az emlékezetem.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kaef2 írta:
2019.04.03., szer. 09:52
Általában azok a rendszerek (tapasztalataim szerint, megint csak lehet nem egyetérteni velem) amik levegősségüket, ritmikai képességeiket, "élőségüket" tekintve nekem (még az udvarról vagy a szomszéd szobából is) bejönnek, azok esetében nem kérdés a hangszer hangok helyesnek vélhető visszaadása sem. Bármi is legyen azok helyes hangja.
Akkor sajnos mégiscsak egyetértünk. :D Én gyakran a fürdőkádban fekve hallgatok zenét. Elég jól kihallható onnan is a rendszer tehetsége, tehát a lánc, ami nem tudja élvezetesen bezenélni a lakást, nálam nem pálya. No meg az általad leírt, számomra is fontos gondolat miatt nem hiszek a zenei műfajokra hangolt lejátszó rendszerekben.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Úttörő írta:
2019.04.03., szer. 09:25
Komolyan, nem értem, hogy miért keverjük bele a zenét ebbe a vitába. Ha valaki arra kíváncsi, hogy az elektronikája, a kábelei mennyire hűségesen adják vissza a valódi hangokat, az miért nem hallgat olyan dolgokat amiket jól ismer? Miért nem hallgat, emberi beszédet, patak csobogást, vonatfüttyöt vagy sinus-jelet...? Üljön le papírral, ceruzával a kezében, tegye be az erdő hangjai című tesztlemezt, és jegyzeteljen. Aki több madarat is meg tud különböztetni annak elég jó a rendszere, ha a mókusok szuszogását is hallja az csillagos ötös.
Ha csak zenét hallgatnál, egy neked tetsző, alap rendszerrel is meg leszel elégedve.
Van egy CD-m, amin összesen 99 track van, és ilyenek vannak rajta, amit írtál: kezdődik talán 3 zenei felvétellel, utána különböző természethangok, autóúton jövő-menő autók hangja esős időben, szántó traktor, stb. Utána vannak kifejezetten térszélességet és térmélységet célzó tesztfelvételek, majd a lemez egy jó nagy része különféle, gondolom akusztikai bemérésre szolgáló teszthangok: fehérzaj különböző frekvenciasávokban, fázisban, ellenfázisban, monóban, sztereóban, 2 másodperces szinuszjelek 20kHz-től lefelé (erdekes élmény lehet, hogy hol kezded el hallani) egészen 10 hertz alá(!). Ez a második rész mar nem sokat mond a hangminőségről, de esélyes, hogy a rendszered-szobaakusztikád súlyosabb anomáliáit meghallod.
Eredetileg autóhifi tesztelésére keszült, de jól használható otthoni hifihez is, ha valaki ilyesmire gerjed.

Ha valakit esetleg érdekel, megpróbálom berippel(tet)ni, és megosztani (sajnos viszonylag uj fejlemény, hogy a régi szgépem eladásával egyidejűleg megszűnt nálam mindenféle optikai meghajtó léte, ezért valakit majd meg kell kérnem, hogy segítsen a berippelésben).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

Milyen jó lenne mikró hullámokat hallgatni vagy netán gamma sugárzást is átmenne a rendszeren :D , általában zenét hallgatunk a hifi rendszeren, tudom valaki szereti a szarvas bőgést vagy a bálnák hangját hallgatni.Szívesen meghallgatnám pl. a bolhák ugrálását vagy az egér fingást.Ha pl. gitár akkor legyen hallható hogy latin görög vagy római-e vagy akár spanyol is lehet.Van aki a sínusz hullámokra gerjed pl,nagyon jó az 1khz és a 10kzh közötti hullámokat élvezet hallgatni, csak semmi köze nincs a zenéhez.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

fapaci írta:
2019.04.03., szer. 09:04
kaef2 írta:
2019.04.03., szer. 08:34
Szerintem (természetesen nem kell velem egyetérteni) zenehallgatáskor vagy egy hangrendszer megitélésekor erősen félreviszi az itéletet ha valaki az un hangszerhangok alapján próbálja megitélni hogy mit hall.
Élnék a felkínált lehetőséggel és nem értek teljesen egyet. Számomra - talán a zenész múltam és a szakmám miatt - igen fontosak a reális hangszerhangok akusztikus zene esetében. Elektronikus műfajoknál ez nyilván védhetetlen, bár ott is vannak mankóként használható standardok (pl. Fender Stratocaster, Moog, Hammond). Nagyon gatya felvétel és/vagy lejátszó rendszer kell ahhoz, hogy ezeket, vagy akár csak egy hegedű hangját ne tudjuk azonosítani (persze némi zenei rutin birtoklása sem árt hozzá).

Az viszont igaz lehet, hogy az emberek többsége számára lényegtelen és haszontalan a hangszerhangok azonosítása, megítélése. Hogy ki mi alapján ítéli meg, mit hall, azt nem tudhatom, de tökéletesen értelmezni sem vagyok képes a kérdést. Mi alapján ítéljük meg, mit látunk, vagy milyen ízt érzünk? Jó kis téma!
Így van ahogy írod. Pontosan azért tervezem, hogy (sajnos csak fizetősen lehetséges, egyszerűen nem tudom ingyen létrehozni) részt lehet majd venni stúdióban felvételkészítésen és el is lehet majd mindenféle formában vinni a felvételeket, hogy mindenki megérthesse a felvételkészítés korlátait illetve legyen olyan referenciafelvétele, amin ott volt és hallhatta, hogy a hangszerek és a zene hogyan szól a stúdióban például a próbák során majd hogyan alakul ki a végleges, kevert, maszterelt felvétel belőle. Azt becsülöm, hogy a még az évtizedes gyakorlattal rendelkező hifisták 99%-ának sem adatott meg ez az élmény, addig marad Diana Krall, meg Patricia Barber, Opus 3 tesztfelvétel, és a többi un "referencia" felvétel. Már pedig sok minden a helyére kerülhet a gondolkodásban egy ilyen élmény után. Kiderülhetne, mik is az azok (a magunk izlésének fontos) nüanszok, amik ismeretében időtállóbb döntéseket lehetne hozni a vásárlások során. Például kinek mennyire és hogyan fontosak az un hangszer hangok a döntéshozatalban.

Általában azok a rendszerek (tapasztalataim szerint, megint csak lehet nem egyetérteni velem) amik levegősségüket, ritmikai képességeiket, "élőségüket" tekintve nekem (még az udvarról vagy a szomszéd szobából is) bejönnek, azok esetében nem kérdés a hangszer hangok helyesnek vélhető visszaadása sem. Bármi is legyen azok helyes hangja.
Talán azért is mert soha nem zenéltem. leborulok.gif

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Úttörő »

Komolyan, nem értem, hogy miért keverjük bele a zenét ebbe a vitába. Ha valaki arra kíváncsi, hogy az elektronikája, a kábelei mennyire hűségesen adják vissza a valódi hangokat, az miért nem hallgat olyan dolgokat amiket jól ismer? Miért nem hallgat, emberi beszédet, patak csobogást, vonatfüttyöt vagy sinus-jelet...? Üljön le papírral, ceruzával a kezében, tegye be az erdő hangjai című tesztlemezt, és jegyzeteljen. Aki több madarat is meg tud különböztetni annak elég jó a rendszere, ha a mókusok szuszogását is hallja az csillagos ötös.
Ha csak zenét hallgatnál, egy neked tetsző, alap rendszerrel is meg leszel elégedve.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kaef2 írta:
2019.04.03., szer. 08:34
Szerintem (természetesen nem kell velem egyetérteni) zenehallgatáskor vagy egy hangrendszer megitélésekor erősen félreviszi az itéletet ha valaki az un hangszerhangok alapján próbálja megitélni hogy mit hall.
Élnék a felkínált lehetőséggel és nem értek teljesen egyet. Számomra - talán a zenész múltam és a szakmám miatt - igen fontosak a reális hangszerhangok akusztikus zene esetében. Elektronikus műfajoknál ez nyilván védhetetlen, bár ott is vannak mankóként használható standardok (pl. Fender Stratocaster, Moog, Hammond). Nagyon gatya felvétel és/vagy lejátszó rendszer kell ahhoz, hogy ezeket, vagy akár csak egy hegedű hangját ne tudjuk azonosítani (persze némi zenei rutin birtoklása sem árt hozzá).

Az viszont igaz lehet, hogy az emberek többsége számára lényegtelen és haszontalan a hangszerhangok azonosítása, megítélése. Hogy ki mi alapján ítéli meg, mit hall, azt nem tudhatom, de tökéletesen értelmezni sem vagyok képes a kérdést. Mi alapján ítéljük meg, mit látunk, vagy milyen ízt érzünk? Jó kis téma!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

A gitárból is van nagyon sokféle meg zongorából is van sokféle mégse keverjük őket, a hegedűből millió féle hang. Az a baj hogy egyre ritkábban lehet hallani őket a zenében. Ritmus gép meg effekt gép az van dögivel. Előbb etalon zenéket kellene választani ahol igen is léteznek a hangszer hangok, vagy legalább is hangszerelt a zene.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.04.02., kedd 22:34
L5S1 írta:
2019.04.02., kedd 22:19
Olyan hifis cuccot még nem hallottam amely úgy elvitte volna egy hangszer hangját hogy arra nem ismertem volna rá.
Akkor még sok helyen nem fordultál meg :)
Mivel részese lehettem elég sok koncert hangosításának na meg stúdióban is felvételkészítésnek, ezért elég biztosan mondhatom, hogy nincs olyan hogy "hangszer hang". Ahány helyszin, ahány művész, ahány hangszer, ahány interpretáció, ahány felvételi módszer, mikrofon elhelyezés és utómunka meg processzálás van, annyiféle hangszer hang van.

Szerintem (természetesen nem kell velem egyetérteni) zenehallgatáskor vagy egy hangrendszer megitélésekor erősen félreviszi az itéletet ha valaki az un hangszerhangok alapján próbálja megitélni hogy mit hall.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

nadtom írta:
2019.04.02., kedd 23:14
Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 22:20
Hehe, megnyugodtam... 100%.
Nem vagyok dallamsüket :smile29:
Ez nagyon alap teszt, szerintem komoly probléma van, ha valaki ezt 100% alatt teljesíti... ;)
Én ezt másképp látom. Aki ez alapján gondolja hogy mérvadó és képzett a hifi és/vagy zenei hallása, és még büszke is a 100% virtuális pecsétre, na ott nagy baj van. Javaslom, az ilyen ne adjon senkinek rendszer tanácsot, ne merjen "szolgáltatásáért" vagy "rendszerbe javasolt termékéért" pénzt kérni.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 22:20
Hehe, megnyugodtam... 100%.
Nem vagyok dallamsüket :smile29:
Ez nagyon alap teszt, szerintem komoly probléma van, ha valaki ezt 100% alatt teljesíti... ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2019.04.02., kedd 22:34
L5S1 írta:
2019.04.02., kedd 22:19
Olyan hifis cuccot még nem hallottam amely úgy elvitte volna egy hangszer hangját hogy arra nem ismertem volna rá.
Akkor még sok helyen nem fordultál meg :)

Nehogy elhintsd, hogy "boldogok a dallamsüketek"! Nem lesz apokrif hegyi beszéd... :D
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

L5S1 írta:
2019.04.02., kedd 22:19
Olyan hifis cuccot még nem hallottam amely úgy elvitte volna egy hangszer hangját hogy arra nem ismertem volna rá.
Akkor még sok helyen nem fordultál meg :)

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

chord írta:
2019.04.02., kedd 21:19
Tényleg óriási anomáliák léteznek élőzene-közeli embereknél is.
A hangszergyártók ugyanezt csinálják. Mindenki halálra dicséri a saját portékáját és időnként még a látszólag képzett zenész is beszopja a marketinges rizsát. Csak amíg pl. a klasszikus zenében van egy-két hiteles előadó akit vásárlás előtt meg lehet kérdezni hogy tapasztalata szerint melyik az a hangszer amely hangzásában is megfelel a nemzetközi elvárásoknak és arra is képes hogy objektíven, pontról pontra feltárja annak pozitív és negatív tulajdonságait, addig a hifizésnél ez úgyszólván lehetetlen mert a hifizés az nem hangszer. Olyan hifis cuccot még nem hallottam amely úgy elvitte volna egy hangszer hangját hogy arra nem ismertem volna rá.

Ha a hifizésnek van értelme akkor az a jelenlétérzet illúziójának megteremtése. Az hogy valaki a meleg, színezett hangot szereti vagy éppen a neutrálisat szerintem abszolút lényegtelen. Márcsak azért is mert a hangszeres előadók is a saját ízlésük és belső hallásuk alapján alakítják ki a maguk hangszeres hangzásvilágát. Odamehetnék pl. Baráti Kristófhoz és kérdezhetném tőle hogy azt az undorító vibrátót hogyan sikerült kikísérleteznie, de ő nem értené a kérdést mert belül magában teljesen mást hall mint én a színpad előtt 3 méterrel. Majd a koncertszervezők és a rajongók beárazzák ezt a hangképzést és akkor talán majd változtat rajta, de egy hifistának ilyennel nem kell szembesülnie. Hol érdekli a GTomit hogy én mit szólok a hangsugárzójához? Mit izgat engem, hogy MRCollector mit gondol a planar fejhallgatómról? A hifizés pont arra lenne jó, hogy végre mindenki megtalálhassa a maga saját hangzásvilágát és ne a "konfekciós egyenruhákat" hordja amire pl. a komolyzenészeket kényszerítik nap mint nap. Ha ilyen a hangod akkor bekerülsz a zenekarba, ha olyan akkor nem.

Hifiben ilyen nincs, itt aztán mindenki kedvére kiélheti individualizmusát. Tök nagy a választék, nagyon korrekt letapogató rendszereket lehet már "viszonylag olcsón" megvásárolni. Álljon szépen mindenki a sarkára mert ha nem teszi a végén még megeshet vele az a csúfság hogy majd egy másik ember ízlésének megfelelő rendszeren fogja saját otthonában a saját kedvenc felvételeit hallgatni.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Ezerszer megbeszéltük, hogy a zenehallgatáskor bonyolult asszociatív dolgok működnek, annyira, hogy gyakorlatilag be vagyunk zárva a saját rendszerünkbe, szó szerint, minden input hifis hangot oda hasonlítunk.
Meg azt is, hogy ez a stabil belső etalon szégyenletesen könnyen hajlítható.

Van, aki azt mondja, bizonyos rendszerek hangját 'tanulni kell', van, aki azt mondja, hogy frászt, csak zárjátok össze vele, pl. úgy, hogy kicsengetett nagy zs-t rá, és egyszer csak jó lesz a hang, mert bejáratódott / megszokta, ki mit tart, szerintem gyakorlatilag egyfajta pszichés védelem a bekattanás ellen.

A régi Hifi Magazin ezért volt hiteles, mert mindent egy etalonhoz hasonlítottak, tehát, a saját koordináta-rendszeren belül erősen valósághoz közeli dolgok derültek ki.
Ez meg persze azért nem volt jó, mert egy másik rendszerbe kilépve, a dolgok működhetnek akár fordítva is, ez persze ritka, de pl. kábeleknél mindenki tudna példát mondani ilyen lehetetlen viselkedésre.

Meg ez az etalonválasztás nagyon balhés dolog.
És azért, mert úgy tűnhet, hogy igen, ott az élő zene, ott van pl. egy cselló vagy egy zongora, legyen az az etalon, és csá.
Higgyétek el, ilyen szempontból ez az élő-hangszer-dolog semennyit sem visz előre, akkor sem, ha megfeszülünk a ZAK-os bérletünkkel, meg otthon, gitárral a kézben...:)
Tényleg óriási anomáliák léteznek élőzene-közeli embereknél is.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.04.02., kedd 20:31
SoundMania írta:
2019.04.02., kedd 20:05
Aszpirin írta:
2019.04.02., kedd 19:58


Vagyis ők azt a hangot tartják jónak, amit Te nem, ha jól értem.
De mi is ezzel a gond?
Szerintem ebbe ne menjünk bele, de ebben igazat adok Cablesnek, vannak ilyen esetek.
De hát én is igazat adok neki és Neked is. A kérdés még mindig az, hogy ezzel mi a gond? (azon túl, hogy esetleg rontják a hifi-vállakozások boltját... dem még az is lehet, hogy nem is rontják...)
“Boldogok a lelki szegények”, képletesen persze, és ennyi.
Mindenesetre szomorú látni/hallani....

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2019.04.02., kedd 19:55
Én sok rendszert hallok és néha a hajam égnek áll, hogy milyen hanggal élnek együtt boldogan emberek.

Van az a rendszer amitől égnek áll. Kinek melyiktől? A Te hallásod/értékítéleted etalon?

Vélemények hangzásról.

Sok a mély
Kevés
Andalító
Mosott
Nincs tere
Vékony
Vastag
Steril
Unalmas
Agresszív
Mackós
Stb
Stb

Egy HiFi show utáni véleményezés szépen tükrözi milyen is a jó hang. :smile29:
.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.04.02., kedd 20:05
Aszpirin írta:
2019.04.02., kedd 19:58
cables írta:
2019.04.02., kedd 19:55
Azért ebbe nem légy biztos Péter. Jól hangzik, logikus amit írsz, de az élet fura dolog. Vagy 40 teniszezek és több emberrel játszottam, aki nagyon szeretett teniszezni, de ... nem tudott. Volt olyan, aki rendszeresen a másik térfélre ütötte a szervát, ami ugye ... Haver volt, munkatárs, tehát nem lehetett kigolyózni.

Én sok rendszert hallok és néha a hajam égnek áll, hogy milyen hanggal élnek együtt boldogan emberek.
Vagyis ők azt a hangot tartják jónak, amit Te nem, ha jól értem.
De mi is ezzel a gond?
Szerintem ebbe ne menjünk bele, de ebben igazat adok Cablesnek, vannak ilyen esetek.
De hát én is igazat adok neki és Neked is. A kérdés még mindig az, hogy ezzel mi a gond? (azon túl, hogy esetleg rontják a hifi-vállakozások boltját... dem még az is lehet, hogy nem is rontják...)
“Boldogok a lelki szegények”, képletesen persze, és ennyi.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.04.02., kedd 20:34-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.04.02., kedd 19:58
cables írta:
2019.04.02., kedd 19:55
Azért ebbe nem légy biztos Péter. Jól hangzik, logikus amit írsz, de az élet fura dolog. Vagy 40 teniszezek és több emberrel játszottam, aki nagyon szeretett teniszezni, de ... nem tudott. Volt olyan, aki rendszeresen a másik térfélre ütötte a szervát, ami ugye ... Haver volt, munkatárs, tehát nem lehetett kigolyózni.

Én sok rendszert hallok és néha a hajam égnek áll, hogy milyen hanggal élnek együtt boldogan emberek.
Vagyis ők azt a hangot tartják jónak, amit Te nem, ha jól értem.
De mi is ezzel a gond?
Szerintem ebbe ne menjünk bele, de ebben igazat adok Cablesnek, vannak ilyen esetek.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2019.04.02., kedd 19:55
Azért ebbe nem légy biztos Péter. Jól hangzik, logikus amit írsz, de az élet fura dolog. Vagy 40 teniszezek és több emberrel játszottam, aki nagyon szeretett teniszezni, de ... nem tudott. Volt olyan, aki rendszeresen a másik térfélre ütötte a szervát, ami ugye ... Haver volt, munkatárs, tehát nem lehetett kigolyózni.

Én sok rendszert hallok és néha a hajam égnek áll, hogy milyen hanggal élnek együtt boldogan emberek.
Vagyis ők azt a hangot tartják jónak, amit Te nem, ha jól értem.
De mi is ezzel a gond?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Azért ebbe nem légy biztos Péter. Jól hangzik, logikus amit írsz, de az élet fura dolog. Vagy 40 teniszezek és több emberrel játszottam, aki nagyon szeretett teniszezni, de ... nem tudott. Volt olyan, aki rendszeresen a másik térfélre ütötte a szervát, ami ugye ... Haver volt, munkatárs, tehát nem lehetett kigolyózni.

Én sok rendszert hallok és néha a hajam égnek áll, hogy milyen hanggal élnek együtt boldogan emberek.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Nem tartom valószínűnek, hogy itt van 100% alatt teljesítő, bármilyen rendszere vagy előélete legyen is.
Mert ezért csődültünk ide, mert az átlagosnál messze jobban érdekel minket a hangzás.
A matematikus konferenciákra nem azok járnak, akik hülyék a matekhoz...

Szóval, véleményem szerint, ez, amúgy, érdekes dolog, de a 'ki mit tart a jó hangnak' kérdéskörhöz, ehhez az égvilágon semmi köze sincs.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

robi20064 írta:
2019.04.01., hétf. 22:25
A regi es azota mar sajnos lelott Philips Golden Ear Challenge ennel azert kategoriakkal jobb volt.
Az másról szólt a zenei hallás kifinomultságáról és training program is volt egyben. Valóban nem él a program oldala, de itt egy video, ami bemutatja mi is volt ez

https://www.youtube.com/watch?v=BmXQaMr0SHU

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”