Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Szelepsityak
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.12.29., kedd 16:59
Értékelés: 0

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Szelepsityak »

zx07 írta:
2021.08.05., csüt. 13:28
Máté84 írta:
2021.08.05., csüt. 11:39
zx07 - Itt most nem a kábelekről van szó!
Igazad van, de nehéz különválasztani a témát. Ha van egy szuper szűrőd és silány vezetékeket használsz, akkor minek a szűrő...

másrészt az a művészet, hogy eltaláld, hogy a hangfalaidhoz, erősítődhöz milyen szűrőt, milyen kábeleket vegyél, hogy elérd az adott rendszerből kihozható optimumot. Ha fölé lövöd a szűrőt és a kábeleket miközben az erősítőd meg a hangfalaid alacsonyabb kategóriásak, akkor pénzkidobás... ha alálövöd, akkor is, mert nem tudod kihozni belőlük amire képesek lennének...
Eszerint semmit nem ér ez hangminőség tekintetében,pedig ez a nagyobb és jobb szűrő. https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.14580/

“ Következtetések
Világos, hogy a PowerQuest 3 semmit sem tesz a hangteljesítményünkért. Bízom benne, hogy ugyanez vonatkozik a videoeszközére is. Tehát az állítások ott teljesen indokolatlanok.

A túlfeszültség -védelemben azonban némi hozzáadott érték van a látszólag elnyelő típusú eszközben (sorozat?) És a túlfeszültség -védelemben (bár a válaszideje túl lassú ahhoz, hogy jót tegyen). Emiatt nem adtam a PQ3 -nak a lehető legrosszabb pontszámot.

Hang- és videójavító eszközként nem tudom ajánlani az AudioQuest PowerQuest 3 -at. Csak azért vásárolja meg, mert szüksége van néhány egyéb dologra, vagy annak formai tényezőjére. ”

Gedeon is tesztelte őket füllel egy éve , és megerősítette hogy ezek inkább biztonság szempontjából jó elosztó,mint hangminőség javításban . https://youtu.be/CPwK42Qphew

Szerintem megmondom ismerősömnek ha nem elégedett,vegyen jobb minőségű elektronikát, dac átalakítót-erositot a jobb hangminőség érdekében .

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ebben tökéletesen igazad van!
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Máté84 írta:
2021.08.05., csüt. 11:39
zx07 - Itt most nem a kábelekről van szó!
Igazad van, de nehéz különválasztani a témát. Ha van egy szuper szűrőd és silány vezetékeket használsz, akkor minek a szűrő...

másrészt az a művészet, hogy eltaláld, hogy a hangfalaidhoz, erősítődhöz milyen szűrőt, milyen kábeleket vegyél, hogy elérd az adott rendszerből kihozható optimumot. Ha fölé lövöd a szűrőt és a kábeleket miközben az erősítőd meg a hangfalaid alacsonyabb kategóriásak, akkor pénzkidobás... ha alálövöd, akkor is, mert nem tudod kihozni belőlük amire képesek lennének...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

zx07 - Itt most nem a kábelekről van szó!

Nekem a passzív szűrők közül a Hivox Alces szűrőkkel jó tapasztalataim vannak. Használt igen kedvező áron lehet megcsípni őket, véleményem szerint annyit bőven megér! Újonnan már sajnos ez sem kapható...
Nekem sokkal zeneibb, letisztultabb volt az élmény mintha semmilyen szűrőt nem használnék.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Szelepsityak írta:
2021.08.05., csüt. 10:39
A passzív hálózati szűrők tényleg csak a magas frekvenciás zajokat szűri , az alacsonyt ugyan úgy átengedi, illetve az erősítőkből kiöli a dinamikát? Olyat is olvasni hogy nem engedi át normálisan az áramot se,és a zene lelketlen lesz,dinamikátlan,vékony. Gondolom mind a két típusból lehet csinálni jót és rosszat is. Akkor mondjam meg ismerősömnek 80k ért nem érdemes vennie semmilyen hálózati szűrőt,mert nem lesz előrébb hangminőség tekintetében?
Csak a saját példámat tudom hozni... miután betettem a lábjegyzetben található rendszerbe az AQ2-öt és a tápkábeleket, kicseréltem a hangszóró-kábeleket és az RCA és HDMI-kábeleket, nagyságrendekkel jobb hangot kaptam, mint a kommerz, gyári kábelekkel...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Szelepsityak
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.12.29., kedd 16:59
Értékelés: 0

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Szelepsityak »

A passzív hálózati szűrők tényleg csak a magas frekvenciás zajokat szűri , az alacsonyt ugyan úgy átengedi, illetve az erősítőkből kiöli a dinamikát? Olyat is olvasni hogy nem engedi át normálisan az áramot se,és a zene lelketlen lesz,dinamikátlan,vékony. Gondolom mind a két típusból lehet csinálni jót és rosszat is. Akkor mondjam meg ismerősömnek 80k ért nem érdemes vennie semmilyen hálózati szűrőt,mert nem lesz előrébb hangminőség tekintetében?

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: zx07 »

istvan01 írta:
2021.08.04., szer. 21:00
zx07 írta:
2021.08.04., szer. 19:40

Ebben az ársávban a PowerQuest2-öt venném...
Ezt miből olvastad ki, hogy ez aktív áram szűrő, regenerátor?
Semmiből, a pénzből indultam ki...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Így van. 80e ft-ért nincs (de még duplájáért sincs) újonnan semmilyen aktív szűrő. Én hosszas keresés után leltem egy Vibavoice Omega500-ra, mely 60-80e ft körül szokott elkelni, de ha netán Gemini500-ra bukkansz (ami még ritkább) akkor azzal még jobban jársz (minimálisan jobb eredmény érhető el vele...állítólag)
Ez a készülék tapasztalataim szerint leginkább forrás készülékeknél működik jól (de ott nagyon). Bár integrált erősítőt még elvisz, de én úgy vettem észre hogy kissé vágja a dinamikát. A Viba természetesen nincs a PS Audio tápgenenerátorok szintjén, de 100e ft alatt én nem tudok jobb megoldást. A tápkábelt ugyanúgy meghálálja mint bármelyik minőségi elektronika.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zx07 írta:
2021.08.04., szer. 19:40

Ebben az ársávban a PowerQuest2-öt venném...
Ezt miből olvastad ki, hogy ez aktív áram szűrő, regenerátor?
80ezerből aktív szűrőt? Új árban egészen biztosan nem lehet, igaz, teljesítmény igényt nem jelölt meg a kérdező.
Talán valamelyik Viba szűrő használtban (új gyártás már régóta nincs) esetleg, viszont azok hatékonysága nagyon keveseknél egyértelmű.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »

már csak a covidos áram hiányzik... :smile29:

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Szelepsityak írta:
2021.08.04., szer. 18:53
Halihó. Ismerősömnél elég “szennyezett” a hálózati áram és gondolkodik megoldásban, hogy minden audio készüléke a lehető legtisztább áramot kapják , 80.000Ft ból. szeretnék neki segíteni de egyikőnk se ért hozzá nagyon. Azt olvastuk az aktív hálózati szűrők a hatékonyak inkább mint a passzív. A kérdésem az lenne hogy a megadott összegig milyen aktív hálózati Szűrők vannak amik közül érdemes válogatni , és itthonról beszerezhető legyen, vagy olyan más országból (pl muziker) ami utánvéttel is szállít ide hozzánk. Köszönöm a válaszokat előre is.
Ebben az ársávban a PowerQuest2-öt venném... kábeleknek AQ NRG X,Y,Z kábeleket pénztárcától függően, de a TAGA-nak is van ebben a kategóriában jó ár/teljesítmény arányú kábele...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Szelepsityak
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.12.29., kedd 16:59
Értékelés: 0

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Szelepsityak »

Halihó. Ismerősömnél elég “szennyezett” a hálózati áram és gondolkodik megoldásban, hogy minden audio készüléke a lehető legtisztább áramot kapják , 80.000Ft ból. szeretnék neki segíteni de egyikőnk se ért hozzá nagyon. Azt olvastuk az aktív hálózati szűrők a hatékonyak inkább mint a passzív. A kérdésem az lenne hogy a megadott összegig milyen aktív hálózati Szűrők vannak amik közül érdemes válogatni , és itthonról beszerezhető legyen, vagy olyan más országból (pl muziker) ami utánvéttel is szállít ide hozzánk. Köszönöm a válaszokat előre is.

Avatar
mizso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 394
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 18:30
Értékelés: 29

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: mizso »

Szia,

Nalam éppen 3 piros LED világít belül. Szerintem a gyártó tudja-e megmondani, hogy mi az üzemszerű működés es melyik LED mit jelent.
Digit: Core Audio dual PC, Core Audio Karuna Ref., Audio Note Dac 4

LP: Voyd, Paravicini TX-4, Ortofon Cadenza

Erősítők: M7 Tube DIY, Neiro DIY

Hangdoboz: AN E/Lx

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Lenne egy kérdésem azokhoz akik Vibavoice Omega 500-al rendelkeznek.
Nemrég leszedtem a készülék tetejét és azt vettem észre hogy bekapcsolt állapotban a nyákon lévő 5 db piros ledből csak 1 db világít. Ez másoknál is így van és üzemszerű működés vagy valamilyen problémáról van szó?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12088
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Máté84 írta:
2020.05.17., vas. 11:12
Az Omega/Gemini készülékekre egyesek aktív tápgenerátorként hivatkoznak holott a készülék előlapja szerint feszültség stabilizátorról van szó. Valaki segítene ezt tisztázni aki ismeri pontosan a készükék hatását?
Ha mindenképp első kézből szeretnél info-t akkor keresd meg Vibavoice-ot, aktív itt a fórumon:memberlist.php?mode=viewprofile&u=11103
Egyébként egy a HFP fórumon folyt évekkel ezelőtti diskurzusban ő aktív tápregenerátorként beszél a készülékéről (mert az is), amely a feszültséget is stabilizálja.
https://forum.hifipiac.hu/audiofil/halozati-szuro/30/
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Az Omega/Gemini készülékekre egyesek aktív tápgenerátorként hivatkoznak holott a készülék előlapja szerint feszültség stabilizátorról van szó. Valaki segítene ezt tisztázni aki ismeri pontosan a készükék hatását?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Köszönöm a választ Zoli!Ez egyértelműen jobb megoldás lenne mint a fali aljzat - alces - omega - fogyasztók felállás?Korábban valaki ezt javasolta...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Fali aljzat - Omega - Alces - fogyasztók

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Van esetleg aki Vibavoice Omega/Gemini feszültség stabilizátort használ Hivox Alces szűrövel együtt esetleg összevetette őket? Ha igen milyen eredménnyel?Mivel másra jó a 2 készülék gondolom összeadódna a hatásuk.Vajon együtt használva milyen sorrendbe érdemes bekötni őket?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: tollact »

Nem tudtam hová lenne a leghelyesebb beírnom tanácsért, megpróbálom itt. Bekötöttek egy olyan hálózati kábel rendszert nálam, ami az elektromos hálózat használatával továbbítja az internetes jelet. Sajnos a hifi berendezésen még lehallkított állapotban is hallható hogy közlekedik a digitális nagysebességű jelfolyam.
Van-e ötlet vagy megoldási javaslat ennek kiszűrésére? Vagy marad a hagyományos kábelezés?
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: prando »

prando írta:
2019.07.29., hétf. 17:58
Ez engem is érdekel, bár a skálán ott vannak a jelek. Feszültséget korrigálhatsz vele, akor jobbra kell kitérjen, majdnem teljesen, a skála mellet ott a V jel. 230-ra kell tekerni, ha sikerül a két tekerővel. Mér teljesítményt is, alul baloldalon van a kapcsolója, épp egy órája néztem rá, de nem letem okosabb.
Bocs, egy-két betűt lehagy a tablet, ha sietek.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: prando »

Ez engem is érdekel, bár a skálán ott vannak a jelek. Feszültséget korrigálhatsz vele, akor jobbra kell kitérjen, majdnem teljesen, a skála mellet ott a V jel. 230-ra kell tekerni, ha sikerül a két tekerővel. Mér teljesítményt is, alul baloldalon van a kapcsolója, épp egy órája néztem rá, de nem letem okosabb.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Bocs, ha volt már, de sajnos a jelenlegi fórumotor keresőjével nagyon nehéz rátalálni...

Szóval a kérdésem, hátha tudja valaki a választ: a Vibavoice Omega 500 műszere mit mér tulajdonképpen?

Mert van rajta vagy 6-7 skála, mint egy régi analóg multiméteren....
A "használati utasítása" ugye csak annyit ír, hogy tekergesd a potikat addig, amíg a műszer tűje a lehető leg-baloldalibb pozícióba áll...

Illetve, Vibavoice 500-at használók: nálatok menyire lehet "levinni" balra a tűt? Én akármit is teszek, bármikor, a "legalja" valahol az 50-es számnál van, ami a teljes kitérés kb egyötöde. Lennebb vinni még soha nem sikerült nálam.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tottyi írta:
2019.04.04., csüt. 11:10

Es mennyit mert a mobil aplikacio? Ezt en is kirpobalom mert nekem is valamikor zavaroan bug. :(
10 és 20dB között. De a telefonnál a 0dB nem definiálható, tehát az abszolult érték nem használható. De méréskor illik 2-3m-re szuszogni a telefontól, csukott ablakon ne hallatszódjon utcai forgalom, nálam pár házzal arrébb ne legyen kutyaugatás, hangos madár zaj, mert a telefonom ezekre is bejelez 3-6dB-lel.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: tottyi »

istvan01 írta:
2019.04.04., csüt. 07:24
hosszu írta:
2019.04.03., szer. 23:42

A történtek után írtam néhány levelet, amihez mellékelten csatoltam egy fotót, melyen látható, hogy 2,8 V egyenáramot mérek a hálózaton (tehát a trafóbúgásnak a mérési eredménytelenségüktől függetlenül van valós oka). Futottam vele néhány kört, aminek végén a dél-pesti műszaki igazgató küldött nekem egy alaposan kioktató levelet, melyben kifejtette, hogy technikailag lehetetlen, hogy bárki bárhol egyenáramot mérjen az elektromos hálózaton.
Ezen levél kézhez kapásával egy időben az eredeti probléma (a transzformátorok extra erős búgása) egyszeriben megszűnt és azóta sem jelentkezett.
ajaj ... :ohnoohnoohno:
Ennyit a vezetői, managgeri hozzáértésről. Talán arról sincs fogalma ennek az ELMŰ műszaki vezetőnek, hogy mi folyik a áram-vezetékekben? Aztán a beosztottjai mégis kapizsgálnak valamit, és csodák csodája, megtalálták a hatalmas DC hiba forrását? Vagy netán van nekik hozzá aktív kompenzálójuk?
Zsolt, a korábbi módszereddel, kézi műszereddel mérve manapság mekkora DC-t mérsz?

Én a saját próbálgatásaim alapján inkább kivettem a diódás DC blokkolót, mert a trafó búgásom elég gyorsan változó, igaz nem jelentős hangosságán alig változtatott. A mérési módszerem az volt, hogy teljes szoba és utca/szél csendben, bekapcsolt erősítővel, de zene nélkül rátettem a telefont az erősítő trafóhoz közeli fém felületére és telefon dB mérő appal rögzítettem. A búgás zaj szintje másodpercenként változik, kb 10dB hullámzással. A diódás DC blokkolóm beiktatásával nem láttam javulást evvel a mérési módszerrel, hangzásban viszont van kevés rontó tényezője, tehát most nincs beiktatva a DC blokkoló.
Es mennyit mert a mobil aplikacio? Ezt en is kirpobalom mert nekem is valamikor zavaroan bug. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”